Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35601) KMT válasza moma (#35594) üzenetére


KMT
addikt

Ezzel tök jó szenyákat lehetett csinálni. Ha túlélted de mégsem kell, szívesen jelentkezem rá. :D

(#35602) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A kb. 20 éves AEG Öko Lavamat 2750 mosógépünk ma úgy döntött, hogy lepöckölgeti a fi-relét. Van, hogy azonnal, van, hogy program közveb.

Az első kérdés az, hogy van-e tippetek arra, hogy ezt mi okozhatja, és érdemes-e egyáltalán szerelőt hívni hozzá.

A másik nagy kérdés az utódlás. Ez egy felültöltős 65 cm magas, 45 cm széles készülék -- és sokkal nagyobb el sem fér. Némi ügyeskedéssel kb. 78 cm magasságú gép fér még el, aztán tetőszerkezetet kellene bontani. Ezzel szemben csupa 90 cm magas mosógépeket látok mindenhol. Létezik még a régi 65 cm-es magasság?

Ha igen, milyen készülék lenne ajánlott. Extra igényeink nincsenek: mosson, és legyen a lehetőségek szerint megbízható.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35603) peppe79 válasza polonic (#35598) üzenetére


peppe79
senior tag

Ha a mostani Electroluxnál nem jelentkezik a tányérokon, evőeszközökön, páralecsapódásból visszamaradt nedvesség; akkor alap esetben a Miele-nél sem kellene, hogy ez problémát okozzon.
Az auto open funció egyik velejárója lehet, hogy a résnyire kinyitott ajtón kiszabadult pára részben a munkalap alján, meg a "szomszédos" ajtófrontok élén csapódjon le. Ha mégis a Miele mellett döntenék, ilyen funkcióra nekem nincs szükségem.

(#35604) polonic válasza peppe79 (#35603) üzenetére


polonic
félisten

Ezzel a műanyag edények száradása is jobb lesz. A géphez meg adnak a munkalap aljára szerelhető vékony fém védőlemezt
A szomszédos ajtófrontok éleivel meg nincs probléma nálam.

(#35605) Dave™ válasza polonic (#35604) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Serie 4 Bosch mosogatógépünk (100k) tökéletesen szárít ajtónyitás nélkül is (azzal a feltétellel, hogy nem azonnal veszem ki program lejárat utána, hanem mondjuk még hagyom egy fél órát), és nincs benne légkeringetés sem, csak sima meleg levegő (hogy a maradék hőt használja, vagy még rá is fűt, azt nem tudom).

(#35606) peppe79 válasza polonic (#35604) üzenetére


peppe79
senior tag

OK, értem. De én ettől függetlenül el vagyok nélküle is. A jelenlegi mosogatógépemet nem a szárítási teljesítménye, vagy a mosogatási hatékonysága miatt szeretném lecserélni, hanem mert teljes mértékben megbízhatatlan. Erre szeretnék megoldást találni egy minőségi, megbízható mosogatógép személyében.
Neked melyik típus van?

(#35607) peppe79 válasza KMT (#35601) üzenetére


peppe79
senior tag

Két dologra kellett csak ügyelni:
1. Használat előtt a port letörölni a tetejéről
2. Műanyag, vagy más, olvadásra hajlamos tárgyat eltávolítani a közeléből. ;)

Elég sok koppintása létezik (korábban a Komfort, mostanában meg ezeregy féle másik), de egyik sem ér fel az eredeti, alumínium burkolatos AKA-val.

(#35608) polonic válasza peppe79 (#35606) üzenetére


polonic
félisten

Nekem 6620 scu van.

(#35609) Mr.Csizmás válasza MaCS_70 (#35602) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mindenképp, földzárlat/testzárlat lehet (ha így mondják a háztartási gépeknél is...)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35610) Csabroncka válasza MaCS_70 (#35602) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Engedd el - ne javíttasd (csinálj belőle benzinpénzt jófogáson)! Ennyi idős mosógépet már bőven megéri lecserélni modernebbre energiatakarékosabba....

Ha Pest megyei vagy el tudom küldeni a Miele-s szerelőm elérhetőségét, ha van egy kis időd érdemes bekukkantani hozzá, hátha van valami "megfelelő" darab...

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#35611) MaCS_70 válasza Mr.Csizmás (#35609) üzenetére


MaCS_70
félisten

Noigen, az a tény, hogy a fi-relét vágja le, egyértelműen arra utal, hogy az áram alternatív útakat keres.

Próbálunk szerelőt keresni, ami errefelé nem annyira egyszerű.

A dolog érdekessége, hogy most szépen végigment egy centrifugálás.

Lehet, hogy valahol szivárog a víz, és az okoz időnként zárlatot?

A hosszú távú és húsba vágó kérdés az az utód mérete. Ténlyeg nem léteznek már 80 centinél alacsonyabb mosógépek???
Ez sokak számára jelentene érdekes helyzetet, a friss hírek szerint van nálunk nem messze egyutcányi sorház, ahol, akárcsak nálunk, egységes 50×80×60-as fülkék vannak kialakítva a mosógépeknek a tetősík alatt a 3 négyzetméteres fürdőszobában...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35612) MaCS_70 válasza Csabroncka (#35610) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, de Pest Megye elég messze van.

Cserélnénk, de mire? 80 cm magasság fölötti gép esetén kőműves kell, ha egyáltaln megoldható...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35613) zoltan6 válasza MaCS_70 (#35602) üzenetére


zoltan6
őstag

Vagy a motorra,vagy a szivattyúra csöpög a víz,de még az is lehet szétrohadt a fűtőszál,aztán ott van zárlat,szerintem javítható,bár az idejét már bőven kiszolgálta.
Árukeresőn lehet szűrni magasságra candy-ből talált 70cm-est [link]

[ Szerkesztve ]

(#35614) zoltan6


zoltan6
őstag

vagy elektrolux 67cm [link]

(#35615) MaCS_70 válasza zoltan6 (#35614) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm, de sajnos felültöltősnek kell lennie. Egyrészt azért, mert a szélesség a biztonsági ráhagyással csak 45 cm lehet (szarufák közti távolság + burkolat), másrészt, mert szemből napi használatra megközelíthetetlen a WC miatt.

Annak idején (nem is olyan nagyon régen) ezt a mosógépméretet annyira kőbe vésett szentírásnak tekintették, hogy ténylegesen eköré építettek egy csomó típusfürdőszobát. A mosógépet kivenni-betenni sem egy egyszerű mutatvány (rézsútosan kell becsúsztatni), de így van egy használható fürdőszobánk.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35616) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

Senki nem ismeri ezt? Vagy bármi tapasztalat a Dirt Devil álló porszívókkal kapcsolatban?

(#35617) MaCS_70 válasza (ex)Cat (#35616) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a teszt meglehetősen elégedett vele.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35618) Lauda


Lauda
félisten

Ha mondjuk vizesek kicsit a falak, mert szar a szigetelés, érdemes beszerezni egy páramentesítőt?

(#35619) pjen válasza Lauda (#35618) üzenetére


pjen
félisten

Első körben próbálj többet szellőztetni,bútorokat elhúzni a faltól,ha nem elég akkor marad a gép.Hosszú távon a szigetelés javítása a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#35620) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Whirlpool AKP 449 IX sütő feliratai ilyen szépen lekoptak:

Van erre esetleg life hack hogy visszavarázsoljam a piktogramokat?

Aurea mediocritas

(#35621) Met válasza AXisBOLD (#35620) üzenetére


Met
nagyúr

Alkoholos filc, aztán időnként megint felrajzolod.
Ha le tudod operálni az előlapot akkor elviszed gravíroztatni.
Vagy vágatsz fekete eloxált alumíniumból egy gyűrűt amibe belegravírozzák a számokat és felragasztod hőálló ragasztóval.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35622) AXisBOLD válasza Met (#35621) üzenetére


AXisBOLD
addikt

köszi, alkoholizálni fogok :) bár még az jutott az eszembe, hogy átlátszó ragasztható fóliára nyomtatok, körbevágom és azt teszem fel, a tartóssága viszont erősen kérdéses.

btw, gyalázat, hogy egy tisztítástól lejön a festék...

Aurea mediocritas

(#35623) pjen válasza AXisBOLD (#35622) üzenetére


pjen
félisten

Letraset ,ha van még ilyen.Öntapadós betűk.

[ Szerkesztve ]

(#35624) #94529552 válasza MaCS_70 (#35612) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van 80 cm-es felültöltős Candy, de értékeléseket elnézve nem a legjobb vétel lehet...A régit mindenesetre nem használnám így.

[ Szerkesztve ]

(#35625) MaCS_70 válasza #94529552 (#35624) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Helyzetjelentés:

Ott tarunk némi matekozás után, hogy némi famunkával beférhet egy 90 cm magas gép is, csak az a kérdés, hogy a maiaknak milyen szögben marad nyitva a fedelük. Erre tudnátok valami tapasztalati értéket mondani?

Az ajánlás szerint egyébként a legisebb kockázatot egy egyszerűbb Whirlpool vételével vállalnánk.

Mosógépzerelő szerint (távolbalátás alapján) a fő esélyes az elhasználódott fűtőszál, de az is lehet, hogy a szénkefék szénpora testel le valahol, jellemzően a programtárcsa környékén. A fi-relé megkerülésével egyébként hibátlanul üzemel a gép.

Persze le kéne venni a palástot ahhoz, hogy a fűtőszálra rá tudjak mérni, de ahhoz ki kell hozni a mosógépet a fürdőszobából, átemelve a WC-n -- ami egyedül éppen nem megy. :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35626) NORBl


NORBl
aktív tag

Porszívó kéne.

Szokásos szisztéma. Olcsón jót, legjobb ár érték arányút stb. Kinek mi jött be? Lidl ös jó? Hátha lesz valamikor.

Mit érdemes most akkor venni, mert emlékszek ment a vita, hogy akkor vizes, vagy száraz? Porzsákos, vagy nélküli?

(#35627) Zeki válasza NORBl (#35626) üzenetére


Zeki
nagyúr

A cél szentesíti az eszközt.

Pontosítsd milyen felületre, milyen gyakran, és máris lehet tanácsot adni.

(#35628) peppe79 válasza polonic (#35608) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi! Volt már példa, hogy ételmaradék, vagy idegen test bejutása miatt kellett kipucolnod a gépet? A videók alapján úgy látom, hogy a mosogatótér felől egész könnyedén hozzá lehet férni. Nem zavar, ha esetleg néha eldugul, csak azt nem szeretném, ha ehhez meg kellene bontani a külső burkolatot.

(#35629) peppe79 válasza Csabroncka (#35610) üzenetére


peppe79
senior tag

Ebben nem feltétlen értünk egyet. Ha lustaságból - plusz a nejem unszolására - nem vettem volna új mosógépet, pár ezer forintból megjavíthattam volna a 20 éves Bosch-t, ami simán kiszolgált volna még egy-két évtizedig. Számomra rossz döntés volt "kidobni" a régit. Tény, hogy az új szebb, modernebb, takarékosabb, de hogy ugyanolyan megbízható-e, mint a régi Bosch (vagy akár egy AEG), azt kétlem.

(#35630) peppe79 válasza AXisBOLD (#35620) üzenetére


peppe79
senior tag

Esetleg P20?

Amúgy a felirat kopása nem Whirlpool sajátosság, egy erősebb takarítószer simán leviszi a másikról is (apósomék Bosch főzőlapjáról, és a mi Electrolux főzőlapunkról is eltűnt a skálázás).

(#35631) peppe79


peppe79
senior tag

Korábban én ajánlottam előszeretettel a cseh VACS porzsákokat. Utólag azt kell, hogy mondjam: tévedtem. Történt ugyanis, hogy elfelejtettem időben porzsákot cserélni, és az elég szépen megtelt. A gond az, a kartont nem a széleinél ragasztották a textilre, hanem csak a porszívócső csatlakozásánál. Mivel ez egy túl pici felület, és az 1,1 kg-osra hízott porzsák nem ér le a gép aljára, így a kartonpapír egy része elvált tőle.
A nagy felbontású képen jól látszik, hogy bár a ragasztó bírta volna, a kartonpapír egy részen egyszerűen leszakadt a ragaszott textilről.
Szóval - bár ez eddig még csak ezzel a túlzottan nehéz porzsákkal fordult elő, - részemről nem ajánlott a VACS márka. Írok majd a gyártó/forgalmazónak, kíváncsi vagyok a válaszukra.

(#35632) polonic válasza peppe79 (#35628) üzenetére


polonic
félisten

Nem, ilyenre még nem volt példa. Csak a szűrőt szoktam kivenni és kipucolni havonta egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#35633) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Mikrohullámú sütővel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Tudtok-e ajánlani olyat, ami 20-25L-es és nincs benne a belsejében az a "csillámpapír" szerűség?

Erre gondolok:

Már egy csomó félét megnéztem, de mindegyikben láttam ilyet. Nekünk korábban volt már pár ilyen sütőnk, pl. Samsungból 2 féle is, azokban nem volt, de mostanában már azokban se láttam olyat, amiben ez nincs.

(#35634) ThodEE válasza AthlonXP (#35633) üzenetére


ThodEE
őstag

Ez a papír a magnetron felé lévő nyílást takarja el hogy a zsír és pára kevésbé tudjon a magnetronhoz jutni, itt a munkahelyen már évek óta nincs a helyén, de szerintem jobb ha van mielőtt meggyullad a lerakódott zsír :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#35635) Lauda válasza pjen (#35619) üzenetére


Lauda
félisten

A szellőztetés, bútorelhúzás oké. Van egy szoba ami rég nem volt használva, szóval nem tudom mennyire lesz majd vizes, ha elkezdjük életvitelszerűen használni. A szigetelés nem opció.

Amiatt kérdeztem, mert nem értek hozzá, hogy ezek a gépek ilyesmire is jók-e, vagy csak olyan esetben, mikor valami miatt sok gőz/pára keletkezik a szobában.

(#35636) peppe79 válasza Lauda (#35635) üzenetére


peppe79
senior tag

Ebben a tavaszi-nyári időszakban, amíg a természetes szellőztetés megoldható; és nincs a helyiségben magas páratartalom (pl. esős napokon), addig felesleges a páramentesítő használata.
A vizesdés okát (talajpára?) viszont fontos lenne minél előbb kideríteni, és a hibát kijavítani.

[ Szerkesztve ]

(#35637) NORBl válasza Zeki (#35627) üzenetére


NORBl
aktív tag

Szőnyeg, eddig ritkán, de szeretnék 1-2 hetente. Vagy 1 héten 2*.

(#35638) Lauda válasza peppe79 (#35636) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, a ház szigetelése nem jó, amiatt vizes. De ez már mióta itt lakunk ilyen. Megszüntetni nem tudom, ahhoz körbe kellene szigetelni az egészet.

Amiatt kérdeztem ezeket a gépeket, hogy mikor nem opció a sok szellőztetés, akkor menetni egy ilyet, hogy ne dohosodjon be a szoba. :F

(#35639) BB9000 válasza peppe79 (#35606) üzenetére


BB9000
senior tag

Megbízható mosogatógép témához: A Gorenje GX61010 x beépíthető gép. Szárítási képességeiről személyes tapasztalat: Este 10 kor elindítom a gépet normál programon. Reggel 8-kor nyitom az ajtót és minden csurom víz benne. Nyitott ajtónál és nyitott konyhaablaknál nyáron kb még 1 óra kell, hogy megszáradjanak a cuccok. Ha azonnal kinyitom ahogy lejár a mosogatás, akkor gyorsabban száradnak, de rengeteg gőz ömlik ki a gépből. Vicc az egész gép. Bánom hogy ilyet vettem.
Néha az olcsó is lehet jó. Na ez nem az a helyzet. :-/

(#35640) BB9000 válasza Lauda (#35638) üzenetére


BB9000
senior tag

Ha a párátlanító az egyetlen kivitelezhető alternatíva, akkor a Trotec az ajánlott márka. Ez pl elég jó: TTK 72.

(#35641) pjen válasza BB9000 (#35639) üzenetére


pjen
félisten

Én irogattam,hogy Bosch-t kell venni.Nekem előzőleg az volt,most Gorenje,hát nagyon nem egy kategória.

(#35642) Lauda válasza BB9000 (#35640) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi az ajánlást! :R

(#35643) NORBl válasza Lauda (#35642) üzenetére


NORBl
aktív tag

Karcher nedves-száraz porszívó az Aldiból ?

Vákuumfóliázót is szeretnék.

Ez van kiszemelve. Viszont nem tudom, hogy akármilyen forrásból származó fóliát hegeszt e, ill akumínium tasakot tud e heggeszteni.

Teljes áron nem venném meg, de olcsóbban hozzá tudnék jutni. ~ 30 körül. Annyiért meg jónak tűnik.

Mennyi az élettartama egy ilyen gépnek ? Érdemes drágábbat venni, vagy egy olcsóbb is kiszolgálja a halandó embereket ?

(#35642) Lauda.: Bocsi, nem válasznak szántam.

[ Szerkesztve ]

(#35644) Mr.Csizmás válasza NORBl (#35643) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ilyen karcherünk van. k. hangos, ellenben betakarít mindent.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35645) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sziasztok
Van otthon egy kétajtós hűtő aminek a mélyhűtője no frost-os amivel nincs is gond de a normális hűtő részén az élelmiszerek megfagynak pedig a kijelző szerint 3 fokon van. Eddig ezt egyszer játszotta el tavaly ilyenkor de akkor egy másik hűtőbe átpakoltunk, ezt a nagyot meg leengedtük. Ugyanezt csináltuk 3 napja, tegnap visszakapcsoltuk de ugyanúgy megfagy az élelmiszer.
Mit lehet ilyenkor csinálni?

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#35646) NORBl válasza Mr.Csizmás (#35644) üzenetére


NORBl
aktív tag

De nincs hozzá háztartási fej szőnyeghez. Az még plusz 10 pénz. :((( Az már 35.

Aldi WD 2 prémiumnak írja, de ez szerintem WD 3 prémium, leglábbis képek alapján annak tűnik.

Sztem el van írva.

Az nem szempont amúgy, hogy halk legyen. Durrogjon, csörögjön, csattogjon csak nagyon szívjon, legyen emberi árban, és működjön sokáig. :D

[ Szerkesztve ]

(#35647) AXisBOLD válasza pjen (#35623) üzenetére


AXisBOLD
addikt

thx, megnézem a papírboltban.

(#35630) peppe79: igazából ez lenne a legigényesebb megoldás, megnézem hogy tudnám kivitelezni, köszi a tippet.

A gépek minőségéről meg megvan a véleményem, tudom tömegtermelés van, meg más, pl. kényelmi funkciók a fontosabbak, de ha a régi Mora gépekre sikerült olyat feltenni, ami 15 év után is ott van akkor nehogy már ez nem megy egy top gyártónak...

más:
a bal oldali zsanér lötyög.

Az ajtót le tudnám venni, csak azt nem, hogy ezzel hozzáférnék-e a zsanérhoz a sütő kiszerelése nélkül. Illetve hogy a zsanért kell-e cserélni vagy elég egy csavart meghúzni.
Tippek?

Aurea mediocritas

(#35648) AthlonXP válasza ThodEE (#35634) üzenetére


AthlonXP
őstag

Igen, viszont baromi gyorsan tönkremegy!

Ez a mi új ( 2 napos ) mikrónk belseje és már így néz ki benne a papír, vicc! Csináltam benne egy pizzát, 12 percig ment egyfolytában a gép, szóval ennyi használattól ennek nagyon nem kéne így kinéznie.
Korábban volt két Samsung készülékünk, azokban nem volt ilyen hülyeség, mégis jók voltak, de az újakban már van ilyen, semmi értelme!
A legdühítőbb, hogy nem is találtam olyat boltba ( Auchan, Media Markt, stb. ), amelyikben ne lenne ilyen. Márkától, ártól, mérettől függetlenül!
Neten meg hiába nézegetem a webáruházak kínálatát, legtöbb készülékről nincs olyan kép, ami a belsejét mutatná, vagy ha igen, akkor ez az oldala pont nem látszik, amelyiken van ez a szar!
A leírásból sem derül ki... :(((

(#35649) peppe79 válasza Lauda (#35638) üzenetére


peppe79
senior tag

Tüneti kezelésnek jó, ha a vizesedő fal felé fordítod a gépet. De az egészségetek, és az épület megóvása érdekében továbbra is az utólagos szigetelés jelentené a tökéletes megoldást. Persze utóbbi jóval drágább mulatság.

(#35650) peppe79 válasza NORBl (#35643) üzenetére


peppe79
senior tag

Ezek a drágább fóliázók, gondolom szuvidálás előkészítésére, vagy hasonló célokra készültek. Nekünk egy pár ezer forintos fóliahegesztőnk van, amit viszonylag ritkán, mélyhűtött ételek csomagolására használunk. Arra a célra megteszi egy olcsóbb gép is.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.