Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) #94529552 válasza Lauda (#35546) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem most is termosztátos van. Csak az állíthat olyat, hogy nincs benne, aki nem ismeri a gáztűzhelyeket. Már a jó öreg salgótarjáni(SWT) Karancs 4T-ben(ezek mára kb. 30 évesek) is volt termosztát.

Beállítod az adott fokozatra és tartja azt. Pl. 3-as 200fok, 4-es 220 fok, stb. Az olcsó, gyengébb kivitelű gázsütőkben csak 2 lehetőség van, egy kisebb és egy nagyobb fokozat. A receptekben általában megmondják, vagy leírják, hogy milyen hőmérsékleten mennyi ideig kell sütni[link].

sandró60 Teszkó-gazdaságos? Kössz, de inkább nem. Az ilyen noname-eket kerülném. Az ára elfogadható, de nem épp a tartósság szimbóluma a neve nekem. A hőmérője alapján tekergessék majd, hol le, hol fel?

(#35552) McSzaby válasza McSzaby (#35524) üzenetére


McSzaby
őstag

Erre valaki? (Bocsi a duplázásért)

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35553) Teaway válasza blattida (#35550) üzenetére


Teaway
veterán

Minden úgy van, ahogy Pumma írta. Az enyém 6 fokozatú (hőmérsékletű) volt.

Nincs itthon csokid??

(#35554) blattida válasza #94529552 (#35551) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem azt állítottam, hogy nem létezett vagy létezik termosztátos gázsütő, hanem azt, hogy a termosztátos sütés igen csak jellemzően a villany sütők sajátja és aki használt már gáz- és villanysütőt is, az tudja, hogy miről beszélek.
Ha már narancs: Valóban voltak nekik termosztátos gáztűzhelyeik, de azok nem az említett "t" végűek, olyan volt nekünk is anno ( a sütőjét mindig utáltuk), hanem a "p" jelzésűek.
Valóban van még az electrolux csoportban termosztátos gáz sütő, de csak nekik és az is messze a Lauda által elvárt nagyon olcsótól, mivel neki írtam.
Plusz, annyiért vehet kombi tűzhelyet is, melynek valóban jól használható a hőmérséklet szabályzása a villanyos sütőtérben, ellenben a gázzal, ami, sajnos, pont a tehetetlensége és lomhasága miatt nem tud az igazi lenni. Nem véletlenül nem is terjedt el, nálunk sem, pedig kishazánk rohadtul a földgázra van/volt ráállva.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35555) ribarszki válasza McSzaby (#35524) üzenetére


ribarszki
őstag

Szerintem a habmentes Vanish jó bele, de soha életemben nem használtam ilyet. Ha a boltban azt mondták, akkor mehet ;)

(#35556) Lauda válasza #94529552 (#35551) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm szépen! ;)

(#35557) #94529552 válasza blattida (#35554) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hát persze, nem azt állítottad, amit állítottál, ez teljesen világos, így már mindenki érti:
"Gazosokban nincs hofokszabalyzas " Van ilyen, és jó, mi szeretjük.

Már túl van tárgyalva, ne nyújtsd a sok magyarázkodással.

[ Szerkesztve ]

(#35558) Lauda válasza #94529552 (#35557) üzenetére


Lauda
félisten

Én már ezért ignorálom inkább. :D

Neked melyik gáztűzhelyed van most? ;)

(#35559) pjen válasza McSzaby (#35524) üzenetére


pjen
félisten

Nekem egy thomos,lányoméknak egy AEG van,mindketten a Vanish t használjuk.

[ Szerkesztve ]

(#35560) peppe79 válasza ZnVjaw0K (#35542) üzenetére


peppe79
senior tag

Az, hogy otthon 20-25 dB közti méréseket végezz (legyen szó mobiltelefonról, vagy bármi másról), az egy mindenféle realitást nélkülőző állítás. Csak hogy a legalapvetőbb hiányosságokat említsem: egy hitelesített mérőeszköz, kiemelkedően jó minőségű mikrofonnal, és rendkívül alacsony zajú erősítővel; illetve egy csendszoba (vagy süketszoba, ahogy tetszik).

Nem véletlen, hogy még egy "átlagos" zajszintmérő is (tizenezertől pár százezer forintig bezárólag) csak 30 dB-től (vagy legjobb esetben 25 dB-től) mér. Ettől alacsonyabb hangnyomásszintek mérésére csak a borzasztóan érzékeny, milliós nagyságrendű készülékek képesek (lásd pl: Norsonic 131, hogy csak a belépő szintet említsem). És rögtön tegyük hozzá, hogy ezek az 1. pontossági osztályba tartózó mérőeszközök otthoni célra teljesen feleslegesek. Ilyen alacsony zajszintek méréséhez egy magas követelményeknek megfelelő, nem életvitelszerűen lakott csendszoba kialakítására lenne szükség. A padló és a fal egy részének hangszigetelése ebből a szempontból kevés.

[ Szerkesztve ]

(#35561) peppe79 válasza arcitec (#35543) üzenetére


peppe79
senior tag

2 éve volt egy 10 napon át zajló, átfogó teszt 100 mobiltelefonnal, 27 dB(A) 'szobazaj' -, illetve 50,70,90 dB(A) hangnyomásszint mellett. A teszt rámutatott arra is, hogy milyen óriási különbségek mutatkozhatnak az adott platform, és alkalmazások függvényében.

A legjobb eredményeket egyébként a HTC hozta, a referenciához képest a következő átlagolt mérési eltérésekkel:
27 dB(A): +2,06 dB(A)
50 dB(A): -4,14 dB(A)
70 dB(A): +5,00 dB(A)
90 dB(A): -1,61 dB(A)

Ez ahhoz képest, hogy mobiltelefonról van szó, egész jó eredmény; de mint mérőeszköz, egyik pontossági osztályba sem sorolható, mivel túl nagy a hibahatára. Nem beszélve a többi tesztelt mobiltelefonról, mert azoknál minimum 7.32 dB(A) eltérés mutatkozott legalább az egyik referencia érték mellett.

Ehhez képest egy átlagos, 10-15 ezer forintos zajszintmérő ± 2 dB pontosságú, jóval szélesebb hangnyomásszint tartományban (30-130 dB). Ilyen pontosságra pillanatnyilag egyetlen mobiltelefon beépített mikrofonja sem képes, ha csak nem történt ilyen irányú fejlesztés az azóta eltelt 2 évben.

Ennek az applikációnak a készítője egyébként nagyon korrekt módon rámutat a mobiltelefonnal történő zajszintmérés korlátalira (40-70 dB tartományban történő mérések).

[ Szerkesztve ]

(#35562) #94529552 válasza Lauda (#35558) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nekem még a régi Karancs van, 8 fokozatú hőfokszabályzással. De semmi ok nincs rá, hogy lecseréljem.

(#35563) ZnVjaw0K válasza peppe79 (#35560) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Teljesen kizárt, hogy jobb mikrofonom van, mint egy tizenakárhányezer forintos műszer, ugye?:D A többit nem is ragozom.
Te viszont látatlanban megmondod, hogy mi kevés és mi nem. Egyből építetted a szalmabábokat, amik ellen tudsz érvelni, nem számít hogy mi a válóság, mert eldöntötted hogy belém kötsz, mert szakérthetnéked van. Legyen ahogy jónak látod! Képzelj a szobámról, "műszeremről", "mobiltelefonomról" amit akarsz!
A topik szétoffolását én ezennel befejeztem. Legyen a tiéd az utolsó szó nyugodtan. Éld ki magad és ecseteld csak látatlanban az inkompetenciámat, és azoknak a mérőeszközöknek és környezetnek a tulajdonságait, amiket te nem láttál, csak én:D
Nem fogok rá reagálni. Hidegen hagy.

(#35564) blattida válasza #94529552 (#35557) üzenetére


blattida
nagyúr

Mutass egyet a kaphatóak közül az egyetlen zanussin kívül. Lehet szavakon lovagolni, csak a szokásos módon nincs szövegértés és a lényeg felfogása, hiszen a karancs kapcsán érzelmi érintettség is van. Laura meg majd ajánlja a Karancsot a nő ismerősének, aki biztos, hogy azonnal lecsap egyre, mondjuk a jófogáson. ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35565) Teaway válasza blattida (#35564) üzenetére


Teaway
veterán

1. Ki az a Laura?
2. Az őrlángos gázsütőn még mindig röhögök.
😂

Nincs itthon csokid??

(#35566) Lauda válasza #94529552 (#35562) üzenetére


Lauda
félisten

Okés, köszönöm szépen! Neki is egy nagyon régi van és a sütője már haldoklik, emiatt szeretne egy újat. ;) Rokonomnak is karancs tűzhelye van és tökéletesen működik neki. :K

Teaway 2. Az őrlángos gázsütőn még mindig röhögök. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#35567) Lauda válasza #94529552 (#35545) üzenetére


Lauda
félisten

Néztem a sütőt amit ajánlottál, a kezelésijében írja is a hőfokokat:

1 - 8 Hőfokbeállítások A sütő beállítható hőmérséklet-tartományai 1)
.
1) 1 - 140 °C, 2 - 155 °C, 3 - 170 °C, 4 - 185 °C, 5 - 205 °C, 6 - 220 °C, 7 - 235 °C, 8 - 250 °C

Szerintem ez jó lenne neki, kíváncsi leszek mit szól hozzá. Köszi az ajánlást! :R

(#35568) McSzaby válasza pjen (#35559) üzenetére


McSzaby
őstag

#35555) ribarszki - Köszi a választ! :R

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#35569) blattida válasza Teaway (#35565) üzenetére


blattida
nagyúr

1. Lauda elgepelesi Beceneve.
2. Rohogni azt lehet, csak nem erdemes. Nyugodtan keress ra a neten, fogsz talalni orlangos sutot, igaz, nem a zanussi vagy a karancs arketoriajaban.
3. Angol billentyuzetrol irok, ebbe is nyugodtan bele lehet lrfl modon kotni.

Tovabbi jo rohogest :DDD

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35570) Lauda válasza blattida (#35569) üzenetére


Lauda
félisten

Megint a mese ahelyett, hogy beírnád, hogy ezt benézted. :D Őrlángos gázsütő háztartásban akkora fasság, hogy ezt megmagyarázni valóban csak rontott a helyzeten. :D

Tudom most jön, hogy nem írta, hogy háztartásban használta. Nem hát, tehenészetben sütött a marháknak velőspirítóst.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35571) blattida válasza Lauda (#35570) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs mese Lauda, benézés sincs, csak pontosan olyat válaszoltál, amilyet vártam. Ennek pedig örülök. ;) :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35572) Lauda válasza blattida (#35571) üzenetére


Lauda
félisten

https://logout.hu/tema/haztartasi_gepek_topicja_huto_porszivo_mosogep_mikro_stb/hsz_35547-35547.html

Gazosokban nincs hofokszabalyzas

Van, mint a mellékelt zanussis példa is mutatja, adott fokozathoz, adott hőfok tartozik.

A pumma altal javasolt termosztatos megoldas csak a villanyos tuzhelyek sajatja.

Szintén tévedés, nézd meg azt a zanussi gáztűzhelyet, termosztátos a sütője.

https://logout.hu/tema/haztartasi_gepek_topicja_huto_porszivo_mosogep_mikro_stb/hsz_35564-35564.html

Mutass egyet a kaphatóak közül az egyetlen zanussin kívül.

[link], [link]

És akkor a többi gyártót még nem néztük.

Ennyit erről. Tolod a baromságokat. Ami önmagában nem lenne baj, de még meg is magyarázod, hogy nem az.

[ Szerkesztve ]

(#35573) #94529552 válasza Lauda (#35572) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igazad van, mert akkor még a többi gyártót még át se néztem, mert árban az említett Zanussi volt az olcsóbb a termosztátosok közül a keresőben 57k-ért ingyen szállítással. További termosztátos gázsütők: az elux csoportnál, de emellett van több másik gyártónak is termosztátos a kínálatban, pl. Mora, Gorenje, Amica és Indesit is, csak mind drágább, mint amit először mondtam. Persze csak "egyetlen Zanussi" van, mint láttuk :))

(#35574) Teaway válasza Lauda (#35570) üzenetére


Teaway
veterán

De itt minden gép háztartási, ez is a Topic címe :)

Nincs itthon csokid??

(#35575) peppe79


peppe79
senior tag

A "változatosság kedvéért" tegnap újra maga alá vizelt az Electrolux mosogatógépem. Gondoltam, kiszerelem a vízszint érzékelőt, hátha ki kell pucolni. Van már benne rutinom, nem ez az első eset, az eltelt 5 év alatt. :DD
Ahogy a fotókon is látható, az érzékelő brutál módon eldugult (a 'járat' kb 5mm széles, és 25-30 mm hosszú).. Talán becsomósodott mosószer-maradvány okozta, vagy a fene se tudja. Ujjal szét lehetett morzsolni. Ez is egy érdekes dolog, mert még a legelső "meghibásodáskor" (a gép 9. hónapos korában) az Electrolux partner szervize kifejezetten lebeszélt a mosogató tabletta használatáról, mivel szerintük ez okozza legtöbbször a vízszintérzékelő hibáját. Az lenne az igazán vicces, ha ezt most meg a mosogatópor okozná. :F

Tulajdonképpen nem is a dugulás bosszant, mert ez bármelyik másik géppel előfordulhat. Na de az, hogy ilyenkor "orrán-száján" folyik a víz (leginkább az ajtó alsó éle mentén), az baromi bosszantó. A műanyag fenéklemez ráadásul nem egyenes, hanem domború, így az úszó sem látja el maradéktalanul a feladatát, amikor a szivattyú oda tolja a mosogatóvíz egy részét.
Anno beépített fiókos szekrényt készítettem neki, hogy ne kelljen hajlongászni a csetres ki-be pakolásakor. Na, lassan ennek a bútornak is búcsút inthetek, annyiszor elárasztotta már a mosogatógépem. :(

1. Az érzékelő
2. ...és a dugulás.
3. A trutyi.
4. És így nézne ki eredetileg, tisztán.

[ Szerkesztve ]

(#35576) peppe79


peppe79
senior tag

Az vajon a relatív 'friss' magyarországi bevezetésnek köszönhető, hogy a prémium kategóriába sorolt Neff mosogatógép olcsóbb, mint a Siemens/Bosch?
A NEFF S415M80S1E például elvileg azonos a SIEMENS SN558S02ME-vel, mégis az előbbi 60 ezer Ft-tal olcsóbb.

(#35577) #40553216 válasza peppe79 (#35576) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem hiszem. Ha automatikusan prémiumnak lenne besorolva, aligha vehetnél 135000 Ft-ért NEFF teljesen integrált mosogatógépet.

(#35578) peppe79 válasza #40553216 (#35577) üzenetére


peppe79
senior tag

Na igen, ez is érdekes felvetés. Úgy emlékszem, hogy korábban a Neff szortimentjében kizárólag a Siemens közép-felső, és felső kategóriás készülékei voltak megtalálhatóak (egyedül a sütői "saját gyártásúak", a többi Siemens készülékeket takar). Ez egy laikus számára is egyértelmű választóvonalat jelentett a minőségi kategóriába, míg a Siemens márkanév alatt a kommersztől a prémium kategóriáig szinte bármi megtalálható.

Viszont az általad belinkelt Neff mosogatógép tényleg csak egy belépő szintű Siemens, Neff felirattal. Kár lenne, ha ez a márka is lesüllyedne a kommersz gépek szintjére. Nem mintha egy olcsóbb Siemens egyébként automatikusan gagyi lenne, viszont a Neff márkanév korábban 100% garancia volt a minőségre. Apósom régi németországi konyhai gépei is mind Neff készülékek voltak, soha nem volt velük semmi probléma.

Jó lenne róla több infó, mert legközelebb már nem szeretnék mellélőni a mosogatógép vásárlással. Egyelőre a Neff és a Miele a befutó...

[ Szerkesztve ]

(#35579) blattida válasza Lauda (#35572) üzenetére


blattida
nagyúr

+ Pumma

Az ugye megvan, hogy magam írtam korábban az electrolux csoportot, mint ilyen gyártót?
Valóban sarkosan fogalmaztam, hiszen a gorenje csoportot (gorenje, mora, amica) is írhattam volna a még kevesebb ilyen modelljével,de a lényegen nem változtat: A hőfokszabályzás villamos sütő jellegzetesség. Vannak gázos kivételek, de azok valóban kivételek.

Ettől függetlenül, a számban igazatok van, hiszen nem egy ilyen modell létezik.
A stílus maga az ember, Lauda.

peppe79
A neff "gagyisodását" már évek óta teszi a bsh csoport, de azért még nem jutottak el oda, ahová az electroux juttatta az aeg-t.
Viszont, a miele-vel ellentétben, a neff már nem prémium márka, csak még vannak oda tartozó gépei, éppen ezért sokkal inkább a miele, mint a neff legyen a kiszemelt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35580) KMT


KMT
addikt

Túl vagyok a mosógép trisós tisztításán, most jöhetne egy citromsavas vízkőmentesítés. Polly nincs itthon, de citromsav igen. Mennyi kellene belőle? Amit itt találtam a topikban, az 1,5 kg, de az kicsit erősnek tűnik. Mennyi az a mennyiség, ami még nem tehet kárt a gépben? Vagy hígan nem sokat ér és inkább szerezzek Polly-t?

(#35581) pjen válasza KMT (#35580) üzenetére


pjen
félisten

Önsél bele egy líter 20% os ecetet,mi harminc éve használjuk,és még egynek sem lett semmi baja.A legmelegebb programmal járasd át.

(#35582) Csabroncka válasza KMT (#35580) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hol írták ezt a baromságot (1,5 kg)?

2 evőkanál elég

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#35583) KMT válasza Csabroncka (#35582) üzenetére


KMT
addikt

Itt.

Köszi!

(#35584) peppe79 válasza blattida (#35579) üzenetére


peppe79
senior tag

A Miele sem könnyíti meg teljesen a döntésem, a hazai márkaképviselet ügyfélszolgálata miatt. Azt egyébként tudja valaki, hogy a mosogatógépeiket mind Csehországban gyártják, vagy csak bizonyos típusokat?

(#35585) Csabroncka válasza KMT (#35583) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

hülyeség! 2 kanál elég, de ecetből sem kell egy liter, elég a fele is vagy negyede (20%)...

"in medias res"

(#35586) #40553216 válasza peppe79 (#35584) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#35587) Lauda válasza #40553216 (#35586) üzenetére


Lauda
félisten

És kínában.

(#35588) blattida válasza peppe79 (#35584) üzenetére


blattida
nagyúr

A cseheknél és a románoknál készülnek az olcsóbb mosó-, mosogató- és szárítógépeik.
Kínában csak porszívókat gyártanak.

Nekem ahányszor ( 3 alkalommal) dolgom volt a hazai ügyfélszolgálatukkal, mindig segítőkészek és gyorsak voltak. Ezek szerint, Neked, nem ilyen a tapasztalatod.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35589) #94529552 válasza blattida (#35579) üzenetére


#94529552
törölt tag

:R Tudtuk, hogy igazunk van, és dícséretes, hogy beismerted végre. Az említetteken kívül lehet találni hőfokszabis Indesitet, mint írtam is, sőt még úgy rémlik, hogy WP-t is láttam ilyennel. De azért kár megint olyannal jönni, ami nem igaz, hogy a hőfokszabályzás villamos sütő jellegzetesség, mert az ilyen fajta meghatározás téves, sok egyéb készülékben van még termosztátos megoldás. Ezzel zárhatjuk is a témát.

(#35590) pjen válasza Csabroncka (#35585) üzenetére


pjen
félisten

Én átlag havonta egyszer átműsom a gépet 90 fokon egy liter 20% os ecettel.Semmi baja nem lesz tőle.Lehét a fele is elég lenne,de így szoktam meg.A gép ragyogó tiszta,illatos.

(#35591) peppe79 válasza blattida (#35588) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem volt még velük dolgom, csak annyit hallottam vissza, hogy nem feltétlenül rugalmas, és gördülékeny náluk az ügyintézés. De lehet, hogy ez teljesen alaptalan, hiszen Te ennek pont az ellenkezőjét tapasztaltad.

(#35592) blattida válasza peppe79 (#35591) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem ez csak attól függ, melyik ügyfélszolgálatossal kerülsz kapcsolatba, csakúgy, mint minden más cég esetében.Bár, mivel prémium márkáról beszélünk, ennek azért igen ritkán kellene előfordulnia.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35593) ribarszki válasza peppe79 (#35591) üzenetére


ribarszki
őstag

Velem eddig nagyon normálisak voltak a Miele ügyfélszolgálatanál. Mindent meg lehetett beszélni velük, korrektek voltak.

(#35594) moma


moma
őstag

Sziasztok. Találtam nagymamám régi dolgai között egy szendvicssütő félét. Nagyon régi lehet. Szerintetek ez használható biztonságosan még? Ahogy nézem az elektromos dolgok elég primitívek benne, a kettőhúsz belevan kötve a fűtőszálba és annyi. És amúgy ott az alumíniumon fedő alatt az átvezetés a fűtőszálra nem is szigetelt, a ház védi. Mit érdemes itt ellenőrizni? Vagy bedugom és ha megy jó? Áram ügye nem kúrhat meg?(mert valami mondjuk elöregedett benne)

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#35595) peppe79 válasza moma (#35594) üzenetére


peppe79
senior tag

NDK-s AKA party grill. ;)
Király cucc volt, nekünk is meg van még valahol.

(#35596) peppe79


peppe79
senior tag

Ahogy elnézegetem a németországi teszteket, 1-2 kivételtől eltekintve a Siemens, Bosch, Miele, illetve Baucknecht mosogatógépek a befutók.

Nem szeretnék a valóságtól elrugaszkodni, úgyhogy nagyjából a 250 ezres kategóriáig keresek mosogatógépet.

A Baucknecht kiesett, mivel úgy tudom, hogy itthon már nem forgalmazzák.

A Miele G 4930 SCU Jubilee szimpatikus lenne, még a fehér színnel is meg tudnék barátkozni. Tetszik az egyszerűsége, mert az olyan hülységek, mint a kopogtatásra nyíló ajtó, auto-open szárítás, LED-es belső világítás, meg a többi hókusz-pókusz engem nem érdekelnek.

Kíváncsi vagyok, hogy a Bosch serie 4-6-8 között szerkezeti felépítésében van-e valami kézzel fogható különbség, vagy "csak" az extra fícsörök miatt drágább az egyik a másiktól.

Na, majd egyik nap rászánok egy kis időt, aztán megnézem élőben ezeket a gépeket.

(#35597) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

A Dirt Devil Cavalier Parquet DD698 porszívóról van valakinek tapasztalata? Még mindig nem jutottam oda, hogy porszívót vegyek, de most már inkább az ilyen függőleges, kézi porszívókat nézegetem, mert a sok macska/görény miatt a napi takarítás sokkal praktikusabbnak tűnik ezzel. Jó lenne persze Dyson, de az jóval drágább, ezért nézegetek más márkát.

(Mondjuk lehet érdemes lenne várni az új Xiaomi-ra, de valahogy nem szeretnék porszívót Kínából venni, mert ha esetleg valami gond van, a francnak sincs kedve visszaküldözgetni)

[ Szerkesztve ]

(#35598) polonic válasza peppe79 (#35596) üzenetére


polonic
félisten

Az auto open szárítás az pont nem hókusz pokusz. Hasznos és jó dolog. A többivel egyetértek.

(#35599) Dave™ válasza polonic (#35598) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem a meleg levegővel szárít? Az utolsó 30-40 percben már pont nincs semmi mosogatás, csak hagyja a meleg levegővel száradni az edényeket. Ha pedig nem azonnal nyitom ki, hanem mondjuk egy fél órával lejárat után, rendszerint semmi víz nincs benne (feltételezve, hogy normálisan volt pakolva és egy edényben nem áll a víz). Ezek után miért jó az auto open?

(#35600) polonic válasza Dave™ (#35599) üzenetére


polonic
félisten

Légkeveréssel szárítanak a miele gépek. Bár lehet, hogy a belépőszintűek még nem, ezt nem tudom fejből. És azért nyílik ki kb a program vége előtt 10 perccel, hogy a párát kiengedje belülről.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.