Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) #40553216 válasza sutszi (#36536) üzenetére


#40553216
törölt tag

Szerintem vegyél egy másik kotyogóst. Mi is vettünk. Olcsóbb, mint egy főzőlap és nem is romlik el olyan hamar.

(#36548) Dluinet
A markabolt.hu-n jelenlegi legolcsóbb (87900 Ft) is ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#36552) #94529552 válasza w.miki (#36546) üzenetére


#94529552
törölt tag

6 éves Electrolux még nem akar rozsdásodni. Nemrég a 2 oldalát is lebontottam(mert elvileg már csapágyasnak kéne lennie), és az alján sincs semmi gondja.
Amúgy nem rossz a leszerelő szöveg a WP-től, de az öblítések után ne maradjon már nekem mosószeres a gép belseje. Igen, mint írják mások is, sok éve ugyanaz a mosószertartó megoldásuk, ami egy hibás konstrukció. Esetleg ezt még tetézheti a nem megfelelő anyaghasználat/felületvédelem.

[ Szerkesztve ]

(#36553) w.miki


w.miki
veterán

Köszi srácok. :R Még egy picit csatázok az üsz-val, aztán meglátjuk. Vagy szerzek másik tetőt, vagy akkor majd jövök tanácsot kérni, hogy melyik új Electrolux, vagy használt Miele felültöltős mosógépet (az fér el) vegyük. :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36554) pjen válasza w.miki (#36553) üzenetére


pjen
félisten

Másik tető a Fagorra 36K lett volna

(#36555) dh66e válasza w.miki (#36546) üzenetére


dh66e
veterán

Zanussink van öt éve egy deka rozsda nincs rajta.Az előtte lévő mindkét Wp mosogépünk rozsdásodott pár év után.

(#36556) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék venni egy új vasalót, ezek közül melyiket ajánlanátok?

-Russell Hobbs SUPREME STEAM PRO 23971-56 6.900 Ft Ebben nincs önkikapcsoló funkció
-Eta 228990000 Tiara 8.700 Ft
-Russell Hobbs EXTREME GLIDE 21530-56 9.500 Ft

Én az ETA-ra hajlok, de nem tudom az eloxium talp mennyiben jobb vagy rosszabb mint a sima kerámia vagy mint a drágább Russel-nél a Turmalin kerámia talp.

[ Szerkesztve ]

(#36557) sutszi


sutszi
veterán

(#36539) blattida & (#36551) tomtyi: Egy Bialetti Brikkát használunk ami kotyogós szinten egy elég jó minőséget képvisel nem találok olyan acél változatot ami ugyanezt tudná.

(#36538) pjen: Valószínűleg, ez lesz a megoldás.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36558) #94529552 válasza sutszi (#36557) üzenetére


#94529552
törölt tag

Itt van pár darab.

[ Szerkesztve ]

(#36559) Dluinet válasza SPeti1984 (#36556) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ajándékba nem vegyél vasalót, inkább egy romantikus vacsora étteremben

de ha nem ajándékba lesz, akkor nézetek Tefal gőzállomást, a 12-18000 forint körüliek közül válasszatok, amelyeknek a jobb oldalán van a piros vízkőmentesítő bizbasz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36560) #94529552 válasza pjen (#36554) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez kb. egy fél mosógép ára, de hiába vesz újat, mert 1-2 év, és azt is eszi majd a rozsda. Van pl. az orczy szervizben van pár darab, de lehet ezek még az öregebb típusokhoz valók.

(#36561) #40553216 válasza #94529552 (#36558) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én is pont ezeket néztem. A hab miatt gondolom, a Moka Induction jöhet szóba. Nekem kicsit fura, hogy nem teljesen acél, mert így a felső része nem rakható mosogatógépbe.

(#36562) sutszi válasza #94529552 (#36558) üzenetére


sutszi
veterán

Egyedül a Brikkának van cream készítő szelepkialakítás a tetején. De azért köszi a segítséget és az ajánlást mindenkinek. :R Maradok az lap vásárlásnál...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#36563) whatnot válasza Dluinet (#36514) üzenetére


whatnot
őstag

Köszi, utánanézek ezeknek.

(#36564) NORBl


NORBl
aktív tag

Sziasztok,

Erre kéne válasz.

szuperköszi aki foglalkozik vele

Kicsit pontosítva a kérelmet úgy nézne ki ez az egész, hogy nekem szimpi ez a parkside gép.

Ár/érték arányban jó ? 25-30 pénzért kapok jobbat ?

Kritérium sok van.:
erősen szívjon
legyen tartós

Nem tudom, hogy nekem kell-e porzsákos, vagy nem, vagy melyik a jobb. Jó lenne ha nem kéne porzsákokat vásárolgatnom, de gondolom sokáig bírja azért egy porzsák. (ugye annak függvénye is milyen dzsuvás a szoba,meg mennyit használom)

Porzsák nélküli, vagy porzsákos között ennyi a különbség, hogy hova gyüjti a dzsuvát, vagy van valami strukturális különb is ami végett használhatóbb, hasznosabb lehet x melett dönteni ?

Összegezve az eddigieket lehet 1 tonna is, hiába emeleten használom, és lehet hurcolni kell, gyúrok, nem téma. Üvölthet mint egy repcsi hajtómű, csak 20-30 - ért legyen a legjobb vétel.

Jah és annyi, hogy inkább szőnyegen lenne használva, szóval parkside-hoz lehet kéne meég majd valami + fej.

szuperköszi

[ Szerkesztve ]

(#36565) Real_Necro válasza NORBl (#36564) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van hozzá egy elég erős kefés fej, ami szerintem hatékonyabban tisztít szőnyeget mint az Electrolux porzsákos porszívóm, ami szintén nem gyenge.
Nagy, hangos, nincs kábel felcsévélés, ellenben emlékeim szerint 9 méteres a kanóca. Tud fújni is, ami jó, ha pl szekrény alól vagy radiátor mögött ki akarod fújni. Nem csípi oda a kezed a teleszkópos cső, lehet vele nagyon jól autót is takarítani, és ha a mosógép megadná magát vagy elreped a 600 literes akvárium, a kiömlött vizet is pillanatok alatt felszívja ;) .

Ennyiért jó vétel és tartályosban ilyen erősséggel meg 3 év garival szerintem jó választás. Ha kicsi a lakás és sok mindent kell kerülni, akkor lehet kérdéses, de 5 keréken gurul, nem akad el sehol, és a flexi csöve is elég hosszú, habár az néha szeret tekeredni.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36566) NORBl válasza Real_Necro (#36565) üzenetére


NORBl
aktív tag

Akkor ez kell nekem.

Köszi.

(#36567) #94529552 válasza NORBl (#36564) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ezt olvastad biztos, de előbb tájékozódj, mielőtt elkapkodnál valamit: hogyan_valasszunk_porszivot

[ Szerkesztve ]

(#36568) NORBl válasza #94529552 (#36567) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi.

Végig olvastam, de nem igazán segített a döntésben.

Illetve annyit, hogy mivel a parkside száraz-nedves, lehet használni vízzel, szárazon porzsákkal, aonnali törmelék elszívásra, ha kisgéppel dolgozom, szabályozható a szívóereje ezért még mindig ez tűnik a tegjobb választásnak 25 ezer ft-ért.

Megnézem majd szűrője milyen besorolású. Kipróbálom szarazon-nedvesen. Aztán majd kiderül.

Jó lenne pl egy kasztokra szedett gép ajánlás.

Pl alergiásoknak porzsákos - nedves stb..

[ Szerkesztve ]

(#36569) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Indesit IWSB61051 C ECO-t vettünk. Vélemény?
Ő egy mosógép. :D

(#36570) Teaway válasza Kolondrum (#36569) üzenetére


Teaway
veterán

Mosógépnek látszó tárgy! :D
De 65k-t talán megért.

Nincs itthon csokid??

(#36571) Kolondrum válasza Teaway (#36570) üzenetére


Kolondrum
félisten

:D legalább a hűtő hűtő. :D

(#36572) #94529552 válasza NORBl (#36568) üzenetére


#94529552
törölt tag

ez tűnik a tegjobb választásnak 25 ezer ft-ért. Ha műhelybe vagy a garázsba kell, akkor lehetséges. Nemcsak allergiásoknak kell "A" minősítésű, vagyis minél kevesebb porkibocsájtású szintetikus porzsákos gép, hanem annak is, aki nem akar azzá válni, és például a gyerekeinek és esetleg a benti háziállatoknak se akar rosszat. De úgy látom, már rég eldöntötted, te dolgod.

(#36573) ribarszki válasza NORBl (#36568) üzenetére


ribarszki
őstag

Felőlem azt veszel a pénzedért amit akarsz, de lakásba ez katasztorfális választás. Vegyél a műhelybe egy Parkside gépet, mert arra kiváló amire kitalálták. Összeszívni a mocskot hatalmas mennyiségben, minden más másodlagos. Igaz nekem nem Parkside, hanem 30k-s Karcherem van, de ritka igénytelen egy jószág. Egyrészt ezeknek a szűrése annyi amennyit a porzsák megfog, esetleg még a harmonikás szűrő. De ez igen gyengécske. A markolat annyira kényelmetlen, hogy fáj a csuklód, a Karcheren nincs szívóerőszabályzás, de még egy nyomorult fals levegő csúszka sem így mindig max fordulaton pörög. A merev cső fix méretű, tök mindegy mekkora vagy, ez van. Könnyen borul, hatalmas, nehéz tárolni és hiába van hatlams porzsák hozzá, ha 2 hónap után dög büdös lesz a kifújt levegő.
Ja amit hozzá adnak kefefej pedig erősen felejtős. Szőnyegre teljes mértékben alkalmatlan, kemény felületen ér valamit.
Ezek kiváló műhelygépek, de lakásba nem valók. Persze mindenki azt vesz amit szeretne, de egy szőnyegfejet még kalkulálj bele az árba!

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#36574) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

porallergiásnak keresnék porszívót (padlóra, szőnyegre, kárpitra, matracra).
Jelenleg egy Lux-ot ajánlgatnak neki, és nyilván meggyőző a szőnyegből a porszívózás után összeszedett sok kosz és szösz, de szerintem 600.000-nél jóval olcsóbban is meg lehet ezt úszni.

Néztem a Sebo-kat, de nem igazán találtam 4A-st közöttük. Vagy nem is az számít?
És mi a helyzet a Hepa fokozatokkal? HEPA U15-öst látni már 35-ért is (Bosch).
Vagy jobb lenne egy vizes porszívó?

Melyek az ajánlott márkák, típusok?
Köszi minden infót!

(#36575) ribarszki válasza scott_free (#36574) üzenetére


ribarszki
őstag

Bizony, hogy meglehet. Az elektromos fejes (Et-1) Sebo simán hozza egy elektromos fejes Lux tisztasági hatékonyságát. Ugyanis itt az elektromos fej a jelentős plusz. De ehhez nem kell Lux gépet venni. Illetve ott a Miele C3 Electro porszívó 160.000Ft-ért. Kiváló gép.

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#36576) #40553216 válasza scott_free (#36574) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ami porallergiásoknak szóló oldalakat olvastam, mindegyik azzal kezdi, hogy a lakásban a textilek mennyiségét a minimálisra kell csökkenteni, így a bolyhos szőnyegek kihajítását javasolják.

A szűrő sem lényegtelen, de a belengetett hipi-szupi szűrőnél fontosabb, hogy csak az elvileg utolsó HEPA szűrőn keresztül lépjen ki a levegő, nem legyenek mindenhol , akárhol rések.

(#36577) ngaba


ngaba
aktív tag

Az új hűtőnknél az egyik üvegpolc helyett két fél üvegpolc van. Ez miért jó? A jobb variálhatóság miatt van így? Egyébként hová érdemes rakni ezeket? (Ha kettőt egymás mellé rakok, akkor az ugyanolyan strapabíró, mintha egy lap lenne ott?)

[ Szerkesztve ]

(#36578) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Tesòmék szeretnének kondenzáciòs szárìtògépet vásárolni. Ki milyet tudna ajánlani ? Olyan 120 ezer körül. Ha lehet ennyiért viszonylag jòt kapni.7-8 kg felett.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#36579) up


up
senior tag

Sziasztok!

Porzsákos porszívót keresek elég kicsi lakásba, csak járólap/laminált, néha kutyaszőr mutatóba (de ezekről könnyen feljön). Enyhe allergia miatt Hepa H13-asban gondolkodom. Keret 20k körül. Az energiaosztály nem fontos, a hangerő mérsékelten, a szívóteljesítmény már inkább, viszont nem vagyok watt-fetisiszta, egy korrekt 6-700-as biztosan elég. De legfőképp: várhatóan ne legyen vele gondom (megbízható és/vagy sok garanciás) és ne költsem a gatyámat pl. porzsákra később. Olvastam a hogyan válasszunk cikket (nagyon informatív, köszi) és valameddig vissza ezt a topikot is.

Először a Gorenje Polkával szimpatizáltam. Ez H13-as. De aztán itt olvastam, hogy inkább Bosch, Electrolux ajánlott. Azokból például ezeket találtam ebben az árkategóriában:

Electrolux EEG41CB EasyGo. Ez tetszik, de H12-es, és a következő néhány ezres sávban is csak azok vannak. De legalább A porvisszabocsátási osztályúak.

Bosch BGL2UB110, de ez B porvissza-osztályú és nem látok (egyiken se) Hepa besorolást (más technológia?). A következő árban (BGL3A117) már 22k és még mindig csak B-s. 24-ért van már A-s, de továbbra se látom, hogy viszonyul Hepához. Valamint ha jól értem, a Bosch-okhoz drágább a porzsák.

Mit gondoltok? Ha bekövetkezik valami érezhető minőségi ugrás, akkor hajlandó vagyok elmenni 22-23k-ig.
Ha a H13 követelményt megtartanám, akkor mit ajánlanátok a Polka helyett max 23-ig (már ha az nem jó valamiért)?
És ha lemegyek H12-re, akkor jobb vétel az Electrolux? Az alja is? :)
Bármi más észrevétel?

Sajnos Miele-re most nem fog telni, sem prémiumabb Luxra.

Tetszik egyébként még ez az előszűrős megoldás, amit egy Samsungon láttam media marktban, de lehet kapni Gorenjéhez is. Erről kell valamit tudni, ami nem derül ki a leírásokból?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36580) NORBl válasza ribarszki (#36573) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi az infókat, engem abszolút meg lehet győzni, és azért is kérdeztem mert nincs információm a témával kapcsolatosan. Kaptam + infókat a gépről, és ezért könyveltem már, hogy ez nekem jó lesz.

Akkor tudnál nekem ajánlani egy gépet ami kielégíti az igényeimet ?

25-30 pénz.
Szőnyegre kell, és egy minimális kemény felületre. (90-10%)
6-8 m kábel elég lenne, hogy ne nagyon kelljen húzgálnom, és átdugdosnom a kábelt. De azt is kibirom, ha rövidebb.
állatok nicsenek, gyerek nincs.
min Hepa 13
a hang nem számít
olyanban gondolkodom akkor elsődlegesen ami nem annyira "koszolós". Akkor ez kimerül a száraz porzsákosban, és a vizes gépekben ugye ?
gép alkalmazása hetente/két hetente 1-2*.

[ Szerkesztve ]

(#36581) #40553216 válasza sutszi (#36557) üzenetére


#40553216
törölt tag

„Némi” hab, „szutyok”készítővel. :DDD

(#36582) cenzor


cenzor
tag

Sziasztok!

Miele Compact C2 és Sebo Airbelt K3 Control RD porszívókat nézegetem. Egy 80m2-es kertes házba kellene, parketta és 2 db hosszúszálú szőnyeg tisztítására. Kutya, macska, allergiás nincs. Szeretném, ha minél kisebb lenne a gép, ezért nem is akarok a C3 és a Sebo D osztály felé nyitni.

Most a Sebo felé hajlik a szívem, tetszik az airbelt + a 4 év garancia. Van esetleg olyan dolog, ami miatt megérné a Miele-t választani?

Köszönöm!

(#36583) #40553216 válasza cenzor (#36582) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ha van hosszú szálú szőnyeg, akkor Sebot 120000 pénzért vehetsz elektromos hengerfejjel, ami az ilyen szőnyeghez igazán való. Miele most csak 200000 pénzért kapható. Régebben volt olcsóbb is, de az is 160000 pénz volt.
Nekem nincs szőnyeg és Mielém van (C1 Classic), így én a Mielét venném, már csak azért is, mert 23000 pénzzel olcsóbb, mint az általad kiválasztott Sebo. Már ha jól láttam, mert én a Mielét 60000 pénzért, a Sebo pedig 83000-ért láttam.

[ Szerkesztve ]

(#36584) Zeki válasza cenzor (#36582) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez a sebo nem oldalvást gurul mikor húzzák?

(#36585) #40553216 válasza Zeki (#36584) üzenetére


#40553216
törölt tag

Ez nem. :DDD

(#36586) NORBl válasza NORBl (#36580) üzenetére


NORBl
aktív tag

Valaki lenne olyan kedves és ajánlana akkor egy gépet ?

[ Szerkesztve ]

(#36587) ribarszki válasza NORBl (#36586) üzenetére


ribarszki
őstag

Ha van rá 43k-d, akkor Miele C1.

Ha nincs annyi a keret, akkor porzsákos Electrolux esetleg Bosch. Abban pedig amelyik szimpatikus.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#36588) w.miki válasza NORBl (#36586) üzenetére


w.miki
veterán

Ez a porszívó elvileg jó szőnyegre A
Rowenta RO6962EA X-Trem Power Cyclonic porzsák nélküli porszívó Mintha vett is valaki a topikból, de nem találtam a tapasztalatát, az árukeresőn dicsérik.
Akciósan 35000 Ft, szóval túl van a kereteden. 10e több, mint a másik.
Próbáld meg a Lidl-st aztán írd meg milyen. Ár/érték arányban jók a Lidl cuccai.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36589) BB9000 válasza w.miki (#36588) üzenetére


BB9000
senior tag

Én voltam az, aki vett idén januárban egy Rowenta porszívót, de nem tudom jó szívvel ajánlani. A Rowenta még nem tart ott a porszívó gyártásban, hogy érdemes legyen tőlük gépet venni. Gyerekcipőben járnak. Még a Samsung szinvonalát se közelítik meg.

(#36590) w.miki válasza BB9000 (#33489) üzenetére


w.miki
veterán

jah már látom.
Nekünk egy korábbi van Rowenta RO6843 hasonló a tiedhez, de ezeket a hátrányokat nem (ennyire) tapasztalom. Halknak tényleg nem mondanám, de max. teljesítményen használjuk. Akciósan 30e Ft volt, attól jobbat nem találtam anno.
Itt (is) írtam róla. Ami még zavart, hogy a kikapcsoló, és a kábel visszahúzó gomb ugyanúgy néz ki. Ezt egy fényvisszaverő matricával oldottam meg. Még előszűrőt is mókoltam rá. Így 1 porzsák majdnem 1 évig jó.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36591) Deer76


Deer76
aktív tag

Gáztűzhelyből melyik ajánlott típus? Miket tudnak a drágább modellek? Indesitünk van, de az csak éget a sütőben. Nem kombi, hanem csak gázos érdekel.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#36592) Teaway válasza Deer76 (#36591) üzenetére


Teaway
veterán

Most váltottam gázról villanyra, annál egyenletesebb és szebb sütést nem tudok elképzelni.

Nincs itthon csokid??

(#36593) NORBl válasza ribarszki (#36587) üzenetére


NORBl
aktív tag

Szokott lenni lidl-ben szobába való porszívó, tehát nem ilyen barkács célokra, hanem lakásba. 35 környékén és ezekre a dirt devil gépekre hajaz.

Azzal mi a tapasztalat ?
Érdemes lehet megvárni a 3 év gari végett ?

Most nem igazán értem, hogy akkor mi a lényeg egy gépnél, márka, vagy energetikai cimke ? Mert a Rowente elvileg jobb mint a Miele

Rowenta RO6962EA X-Trem Power Cyclonic

•Technológia típusa: porzsák nélküli monociklonos
•Energiahatékonysági besorolás (A+++ és D skálán): A
•Éves energiafelhasználás (kWh/év): 28
•Zajszint: 75 dB(A)
•Porkibocsájtás (A–G skálán): A
•Szőnyegtisztítási hatékonyság (A–G skálán): A
•Keménypadló tisztítási hatékonyság (A–G skálán): A
•Teljesítmény: 750 W
•Szűrési szint(ek): 2
•Szűrés: Nagy hatékonyságú szűrő és habszűrő
•Fogantyú: Ergo Comfort fogantyú Easy Brush tisztítókefével
•Foglalat: EUR
•Manőverezhetőség: 1 db 360°
•Tápkábel hossza: 6.2 m
•Használati hatókör: 8.8 m
•Parkolás rendszer: 1
•Maximális porszint jelző: igen
•Szállítófogantyú: igen
•Cső: Teleszkópos fém cső
•Padlótisztító kefék: Nagy hatékonyságú szívófej
•Réstisztító fej: igen
•Kárpittisztító fej: igen
•Színek: fekete, zöld

Ez 35

Szerk.: Bár most nézem, hogy nem is lehet kapni ed-nél 35 ért. :DDD

Miele Classic C1 PowerLine (SBAD1)

Porszívó Típus  Porszívó
Energiaforrás Vezetékes
Motorteljesítmény 1400 W
Energiahatékonysági osztály F
Tisztítási hatékonyság kemény padlón  D
Tisztítási hatékonyság szőnyegen  D
Éves átlagos energiafogyasztás 23.5 kWh/év

Por tárolás
Por tárolása  Porzsák
Porkapacitás 4.5 liter
Telítettség kijelzés Van

Funkciók
Száraz tisztítás Igen
Nedves tiszítás Nem
HEPA szűrő  Van
Vízszűrős porszívó Nem
Szívóerő szabályozás Van
Kivehető morzsaporszívó Nincs

További tulajdonságok
Hatósugár 9 m
Kábel hossza 9 m
Kábel visszacsévélés Van
Zajszint 80 dB

Méretek
Súly 4.3 Kg

Ez 50

Az előbbinél az energiaosztály, a kemény burkolatos, és szőnyeg burkolatos tisztítás besorolás alapján így néz ki.:

A A B

Míg a Miele

F D D

Garancia tekintetében ugyan úgy 2 év van rájuk. Miért válasszam a Miele-t ? Most ezek a tesztek nem azt jelentik, hogy a Rowenta jobban teljesített, és több port szívott fel adott körülmények között ?

AEG Electrolux Vx8-3-WR-M ? Ez esetleg, kicsit alkudva ?

[ Szerkesztve ]

(#36594) st6969 válasza Deer76 (#36591) üzenetére


st6969
őstag

Gondolom panel lakásba kell, és a gáz általány miatt kell gázos. Érdemes átgondolni, én még akkor sem vennék gázos sütőt.
Inkább fizetném pluszban azt az (egyébként nem nagyon észrevehető) extra áram számlát, amit ez okoz.
Anyósom kisnyugdíjas, panelben lakik, de áldja az eget, hogy villanyos sütőt raktunk be neki. Az elmúlt évtizedekben gázossal sütött, pár hónapja villanyossal, ég és föld az eredménybeli különbség.
Nem kizárt, hogy ki kell vinni hozzá egy 1,5-es vagy 2,5-es rézvezetéket.

(#36595) up válasza up (#36579) üzenetére


up
senior tag

köszönöm, már tárgytalan.

(#36596) ribarszki válasza NORBl (#36593) üzenetére


ribarszki
őstag

Rossz oldalt nézel. A Miele BCAB.

Pusztán számok és adatok alapján porszívót választani? Hááát... Az egy dolog, hogy mit mond a marketing és más dolog a valóság. Sokan használunk Miele porszívókat a fórumon, mert megbízhatóak, mert minőségiek, mert nagyon jó porzsák van hozzá, mert hosszú távon biztosított az alaktrészellátás, mert nem 3 évre vesszük.

De vedd azt amelyik szimpatikus.

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

(#36597) NORBl válasza ribarszki (#36596) üzenetére


NORBl
aktív tag

Godolom itt is érvényesül a drágább olcsóbb, ha hosszútávot nézünk. Mennyi időközönként szoktatok cserélni zsákot ? Ilyenkor a szűrőket is cserélni érdemes ? Mert láttam, hogy 4 pénz a pakk, és az tartalmaz 3 zsákon kívül szűrőket is.

ELECTROLUX ESP74IW

Ezekről van tapasztalat ? Ilyet tudnék 30 környékén, bontatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#36598) Zolás válasza NORBl (#36597) üzenetére


Zolás
addikt

Vedd meg. Ilyen van otthon, halk, erős, van hozzá minden. Család hölgytagjai még nem voltak elégedettek semmivel eddig, most csak dícsérik.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#36599) #40553216 válasza NORBl (#36597) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem lassan két éve van meg, nemrég kezdtem a második dobozt, azaz bő másfél év alatt használtam el 5 db porzsákot, a géppel kapottat+egy dobozzal. Egy négy zsákot tartalmazó dobozban adnak motor- és kilépőlevegő szűrőt is.

(#36600) NORBl válasza #40553216 (#36599) üzenetére


NORBl
aktív tag

+ ALL

Mennyire ajánlaton utángyártott porzsákor, illetve szűrőt használni ?

Nem csak a Miele-re/Electrolux-ra gondolok, hanem úgy összességében.

Szimpatizálok az Elektrolux-al, mert 10-13-al olcsóbb lenne, mint Miele, és elvileg az se rossz. Ill az turbókefés. A Miele C1, az nem az ugye ?

Valamint egy gyors keresgélés után ilyen utángyártott szűrőt, meg zsákot találtam hozzá.

Eredeti zsák

Utángyártott zsák

"gyári" szűrő

nem gyári szűrő

Érdemes ezekkel az utángyártott termékekkel foglalkozni ? Bár én a szűrőnél nem nagyon látok különbséget, a zsák az tény, hogy más.

Mi a tapasztalat ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.