Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) e=mc² válasza Zolás (#36150) üzenetére


e=mc²
őstag

Nekem a telitettsegjelzo sosem mukodott megfeleloen. Egy kicsit beszippantom a szonyeget, akkor maxra ugrik es onnantol amig le nem allitom ott marad. Ha ujra bekapcsolom teli zold lesz.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#36152) Zolás válasza e=mc² (#36151) üzenetére


Zolás
addikt

Ez folyton zöld, bármi is legyen. Nem egy olyan dolog, amitől rögtön rossznak mondanám a terméket, de azért ennyi pénzért legalább mozogjon egy kicsit. :))

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#36153) dh66e válasza Zolás (#36152) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor az rossz.Nekem egy olcsó alap gép van és működik rajta. :D

(#36154) s912 válasza Devas (#17520) üzenetére


s912
aktív tag

Kolléga által említett "Az összefoglalóban le van írva a trisós tisztítás menete" leírást nem találom.
Electrolux mosógép elkezdett büdösödni. 90 fok + 20%-os 1l ecet után valamivel jobb az illata, de nem az igazi.
Előre is köszönöm

(#36155) Dluinet válasza s912 (#36154) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kikerült belőle, de itt van

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36156) s912 válasza Dluinet (#36155) üzenetére


s912
aktív tag

:R

(#36157) Csabroncka válasza s912 (#36156) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

jobb felső menüsor:

Kapcsolódó cikkek
● Háztartási gépek karbantartása

"in medias res"

(#36158) s912 válasza Csabroncka (#36157) üzenetére


s912
aktív tag

:R
remélem a trisó már eltünteti ezt a büdös/döhös szagot :(

[ Szerkesztve ]

(#36159) r0by


r0by
addikt

Hali!

Van valakinek ezzel a hűtővel tapasztalata?
Ajánlott darab? :R

(#36160) user112


user112
senior tag

Sziasztok!
Electrolux EWT1266ESW mosógépem új helyre került és a hálózati vezeték nem ér fel a konnektorig (pár centi híja van).
Nagyon bonyolult a hálózati kábel cseréje? Megoldható házilag? Gondoltam veszek fél méterrel hosszabbat.

(#36161) pjen válasza s912 (#36158) üzenetére


pjen
félisten

Szűrőt kimostad?

(#36162) whatnot


whatnot
őstag

Sziasztok,

Mosogatógépet keresek. Elhelyezés és méret okok miatt beépíthetőt.
A rendelkezésre álló hely (magasság x szélesség x mélység): 82 x 45 x 57 cm.
Egyedül vagyok, kis terítékes elég.
Olvastam a topicnyitót, ill. hallottam máshonnan is, hogy a mosogatógépek hajlamosak hibásodni, ezért az 5 év garancia felé hajlok, bár ahogy elnézem, van bolt, ahol plusz pénzért kiegészíthető 5 évre a garancia.

Próbáltam utánanézni és úgy látom, hogy árban, ill. garanciában és visszajelzésekben is elég jó a Beko. Konkrétan ezt néztem most:
Beko DSS-28020

Lehet még egy kicsit felfelé nézni árban, de úgy gondolom, egy személyre 200ezres készülék (Miele-t emlegetik) némileg overkill.

Van javaslatotok?

(#36163) koxx válasza Speeedfire (#36146) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igazából mindegy az ár mert egyik mobilklíma sem ajánlott.

(#36164) s912 válasza pjen (#36161) üzenetére


s912
aktív tag

Persze. Azt pár havonta kitekerem és kiszedem belőle a dolgokat :)
Meglátjuk a trisó használ-e vagy sem..

(#36165) pjen válasza s912 (#36164) üzenetére


pjen
félisten

Mi 1-2 havonta használjuk a 20% ecet+90 fokos viz kombót.Rendben tartja a gépet.

(#36166) s912 válasza pjen (#36165) üzenetére


s912
aktív tag

Trisót használtatok valaha?

(#36167) pjen válasza s912 (#36166) üzenetére


pjen
félisten

Asszony sokszor tesz a mosószer adagolóba a mosószer mellé,attól függ mit mos.

(#36168) Speeedfire válasza koxx (#36163) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ennyire rosszak? Albérletbe lenne, ha jövőre megyek, akkor tudnám vinni magammal.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#36169) koxx válasza Speeedfire (#36168) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Windy a klímás topikban a kétcsöves mobilklímát ajánlja. (ha nincs rendes splitre lehetőség) Érdemes visszaolvasni mik a tapasztalatok [link]
A hátrányok: rossz a hűtés hatásfoka, nehezen megoldható a meleg levegő kivezetése, hangos

(#36170) Speeedfire válasza koxx (#36169) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem is néztem, hogy van külön topic. Köszi, átnézek oda. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#36171) Danex


Danex
addikt

Üdv, találkozott már valaki olyannal, hogy vadonatúj mosógépben kicsomagolás után víz volt a kivezető csőben?

AEG felültöltős gép, én arra gondoltam, hogy esetleg a gyárban tesztelték és onnan bennmaradt egy kicsi, vagy újracsomagolták volna? (Mediamarkt-os vétel)

(#36172) Ance válasza Danex (#36171) üzenetére


Ance
őstag

Letesztelték.

(#36173) Danex válasza Ance (#36172) üzenetére


Danex
addikt

Kösz szépen :R

(#36174) canniball


canniball
nagyúr

Az vajon mitől lehet, hogy a mosógép (Bosch WFC 1662) mostanában nem tudja rendesen kiöblíteni a ruhákat? Minél nagyobb a ruhanemű pamuttartalma és minél vastagabb anyagról van szó annál több hab marad az ajtó körül a mosás végén. A szintetikus sport felsők esetén pl. csak egy igen kis mennyiség, de a legutóbbi törölköző-mosásnál tíz öblítés program* (tehát a mosás programmal együtt 13-14 öblítés), köztük egy kád vízben való "kézi öblítés" után is igencsak jelentős mennyiség figyelt az ajtónál. A gép tökéletes vízszintben van és nem tömöm meg, amikor átnedvesedett a benne lévő ruha akkor bő félig van a dob.
* Bár úgy érzem mindegyik csak "sz@rnak a pofon volt, mert minden esetben az alábbi történt: kb. félig megszívta magát a gép vízzel, ebben megforgatta a ruhákat, ettől keletkezett a víz/ruhák tetején nagyjából 5-6 cm hab, aztán miközben a víz leürült ez a habréteg szépen felült a ruhák tetejére. :(( Így persze hogy nem jön ki a ruhákból...
Amivel eddig próbálkoztam az elmúlt 1,5-2 hónap alatt:
1. hátha elkoszolódott a gép alapon tisztítás: a Csabroncka féle trisós módszerrel lefutott egy 90°C-os program, majd trisós fogkefével kisikáltam a gumi peremeit, aztán még egy 90°C-os trisós program, végül egy 60°C-os ecetes mosás.
2. hátha sok a mosószer alapon visszavettem a (folyékony Perwoll) adagot fél kupakra
3. hátha rossz a mosószer alapon vettem folyékony mosódiót, 4,5kg ruhához ír egy kupakot, én a lazán megtöltött 4kg-s gépbe töltök fél kupakot egy mosáshoz
4. hátha a mosószer lefolyójánál van valami gikszer alapon próbáltam a mosószert az adagoló tartály helyett a ruhák közé önteni
ezek egyike sem segített. Tegnap beraktam a gépbe egy vászon és egy gumis jersey lepedőt, de a mosás végeztével annyi hab gyűlt össze az ajtónál, hogy inkább rányomtam még egy mosást (persze mosószer nélkül), így valamivel jobb lett a helyzet de nem lett teljesen habtalan az eredmény. Ma két ripstop szerű (tehát nem túl vékony, de nem is farmer vastagságú) anyagból készült nadrágot mostam és ugyanúgy jártam velük mint tegnap a lepedőkkel. Most megint kéne törölközőket mosni, de ezek után már nem merem őket betenni a gépbe...

Summa summarum őrületbe kerget a dolog, mert nem normális hogy ez ilyen, még akkor sem ha egy régi gép; korábban nem emlékszem hogy ilyen probléma lett volna vele.
A párom hozott mosódió labdát, de erről nem tudom eldönteni hogy valami öko-kamu vagy tényleg van tisztító hatása. Használhatom ezt vagy tudtok habzástól mentes szert ajánlani? Vagy van bármi egyéb ötletetek hogy miként tudnám elérni, hogy egy mosással mosószermentes ruhákat vegyek ki a gépből?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36175) pjen válasza canniball (#36174) üzenetére


pjen
félisten

Másik progival kéne próbálni,esetleg,hátha segít.

(#36176) canniball válasza pjen (#36175) üzenetére


canniball
nagyúr

A berakott ruha függvényében 30, 40 és 60°C-os teljes (azaz nem gyors) programokat használunk, mindegyiknél ugyanez a helyzet. :(((

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36177) pjen válasza canniball (#36176) üzenetére


pjen
félisten

Pont volt alkalmam megnézni,mikor űrít akkor is mozgatja a ruhát,igaz LG.Szerintem a Bosch nak is kéne.

(#36178) ZnVjaw0K válasza canniball (#36174) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Kivezető csöve milyen magasan van?
Ha túl alacsonyan, akkor nem tud elég vizet engedni, mert kifolyik. Ez is lehet az elégtelen öblítés oka.

(#36179) Teaway válasza ZnVjaw0K (#36178) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor nem az lenne, hogy folyamatosan tölt?

Nincs itthon csokid??

(#36180) canniball válasza pjen (#36177) üzenetére


canniball
nagyúr

Mozgatja ez is. A mosás program alatti ürítésnél úgy rémlik folyamatosan. A hab fennmarad a ruha tetején jelenség csak az öblítés program alatt van, mert ekkor jó sok vízzel dolgozik, amit először elkezd leereszteni és csak akkor mozgatja a ruhákat ha a vízszint elért egy megfelelő (alacsony) szintet; és ekkor már ott a hab a ruhákon.
De a legfőbb probléma az, hogy már a mosás program alatt sem tudja a ruhákat rendesen kiöblíteni, ha megtenné nem is lenne szükség az öblítés programra.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36181) canniball válasza ZnVjaw0K (#36178) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt nem értem, szerintem is úgy logikus ahogy Teaway kolléga írja.
De ami a lényeget illeti: a kifolyó csövön nem jön ki víz, csak akkor amikor a szivattyú elkezdi kinyomni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36182) pjen válasza canniball (#36180) üzenetére


pjen
félisten

Akkor passz,sajnos.

(#36183) ZnVjaw0K válasza Teaway (#36179) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Szerintem ez típusfüggő.

(#36181) canniball: Akkor biztos nem ez okozza. Csak egy ötlet volt.

(#36184) canniball válasza canniball (#36174) üzenetére


canniball
nagyúr

Update: megnéztem a bemeneti vízszűrőket és az "idegen tárgy gyűjtőt" is, ezeknél sem volt semmi rendellenes.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36185) #94529552 válasza canniball (#36174) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez valamilyen egyedi hiba lehet. Mosógépszerelő mit mond rá?

(#36186) canniball válasza #94529552 (#36185) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom, blattida olvtárs még nem nyilatkozott. :D
De mit mondhatna erre egy szerelő? Mármint azon túl, hogy használjak másik mosószert...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36187) Csabroncka válasza canniball (#36186) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Kevés a víz az öblítési ciklusban. Nézd meg a manulat, hogy nem tudsz-e ráprogramozni extra öblítést, tehát alapos centrifugálás öblítés tiszta vízzel, majd még egyszer centri és öblítés, végül az utolsó centri.

Alaposan kicentrifugálja az öblítés előtt?

"in medias res"

(#36188) canniball válasza Csabroncka (#36187) üzenetére


canniball
nagyúr

"...nem tudsz-e ráprogramozni extra öblítést..."
De, a gombokkal választható extra fícsörök között van plusz öblítés opció is, ez be is van kapcsolva, de ezzel együtt áll fenn a probléma.

Illetve ott van még az öblítés program, annál nem spórol a vízzel mert kb. az ajtó közepénél áll a szintje, de annál meg ott az említett fene nagy habosodás.

"Alaposan kicentrifugálja az öblítés előtt?"
Hát ööö, ezt hogy kéne lemérnem? Minden öblítés előtt van centrifugálás, de hogy ez mennyire alapos vagy sem azt passzolom.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36189) Zeki válasza canniball (#36188) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nagy habosodás ellen kevesebb mosószer vagy másik fajta.

(#36190) canniball válasza Zeki (#36189) üzenetére


canniball
nagyúr

Megvolt, nem segített.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36191) #94529552 válasza canniball (#36188) üzenetére


#94529552
törölt tag

Talán az öblítési folyamatok körül lehet valami elakadás, dugulás, vagy egyéb hiba, mert habosodnia nem kellene egyáltalán. De majd a szerelő megoldja.

(#36192) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Hajszárító ügyben szeretnék segítséget kérni :D Hölgynek venném, valamennyire legalább csajosnak kellene legyen, és fontos hozzá ilyen nagy bumbi, amiből hosszú lábak állanak ki, talán díffúzor a neve. (frufrut,meg hosszú hajat igazít vele a feje tetején (ezt jól megmondtam))
Árban nem tudom milyet kapnék normálisabbat, de nem 25-30k-s árban gondolkoztam. Nem 1-2 ezren múlik a dolog persze, mert hosszútávra lenne :D Ha valamit kihagytam, kérlek szóljatok. Köszönöm előre is ! :R

[ Szerkesztve ]

(#36193) Csabroncka válasza canniball (#36188) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Hát Mielet- kellet volna venni ;] persze remélem érzed az iróniát és viccet a Boschnak is tökéletesen kellene működnie :B

Nekem most szénkefét kellene cserélnem a nyáron, elkopott...

tipuka: Braun

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36194) zoltan6 válasza tipuka (#36192) üzenetére


zoltan6
őstag

Hajszárítóból én ajánlanám a sencor shd 108vt-t 4000-4500ft körül van,én emagon vettem akciósan.megvan vagy 2 éve,hosszú hajú lányok sokat használják itthon,jó erős,masszív,nem zörög-csörög,nálunk bevált.

(#36195) szetcsuszott válasza oszy (#36069) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Beko szárítógépünk van, 5 év garis hőszivattyús, köszöni szépen, vagy másfél éve teszi a dolgát. A múlt hónapban beszart a bosch mosógépünk, 6 kilós maxx for kids volt, 9 éves.. Kihívtam a szerelőt, mondta, hogy kuka, mert a komplett dobfelfogatás csapágyastól mindenestül egybe van szerelve (hegesztve) nem cserélhető benne semmi. Kérdeztem, hogy mit érdemes venni, azt mondta amelyik a legolcsóbb azt, mert kb 200 ezerig mind ugyanilyen szar, csak vakítják a parasztot a hangzatos funkciókkal meg marketinggel. Kérdeztem, hogy az 5 év gyári garis bekoval mizu, azt mondta már kérdezték mások is, szerinte egy percig ne gondolkodjak tovább, mert kb 3 éven felül minden nap, mikor működik, ajándék, a gyári garitól meg jobb nincs. Szóval 7 kilós beko mosógépünk lett 5 év garival.
Az lg direct drive-osra mondta még, higy parasztvakítás a 10 év gari a motorra, mert az valóban biztos megbírja a 10 évet, csak az elektronika nem, vagy a dob szakad le ugyanúgy mint a többinél... Meg a MM kiterjesztett bolti gariját mesélte még, hogy mennyit ér.. Szerelt jópárat, amit visszadobtak, hogy nem rendeltetésszerű volt a használat mert nem volt (szerintük) vízlágyító használva, vagy nem a gyártó által ajánlott, vagy a meghibásodott dologra, valahogy a kiterjesztett gari épp pont nem vonatkozott, hogy - hogy nem...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#36196) Met válasza tipuka (#36192) üzenetére


Met
nagyúr

Remington, pl. nekem ilyenem van.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36197) canniball válasza Csabroncka (#36193) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól számolom most 14 éves a gép, ha 14 évenként újat is kell venni akkor "pár" évig elleszünk egy Miele árából. :P Ráadásul akkor még ezt sem tudtam mi az a Miele. :D

A mosódióról akkor nincs véleményetek? Kipróbáljam vagy csak marketing-áru?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#36198) #94529552 válasza szetcsuszott (#36195) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne búsulj, a 9 éves gép már megszolgálta az árát bőven. Az új valszeg nem megy annyit. Van egyébként a mostaniak közt is, amit lehet csapágyazni, sőt azt a Bosch-t is lehet, bár hangyányit körülményesebb, mint a szétcsavarozható üsttel rendelkező fajtákat. A szerelőd nincs teljesen képben, a dd-t pont hogy lehet csapágyazni, látom csak így általánosítgat, de mindegy. Ilyen szöveggel csak annak dobja vissza az MM a garis javítást, aki szándékosan hagyja magát átverni. Javaslatom hogy milyen mosógépet vásárolj(nem az enyém, hanem a videót készítőé.)

[ Szerkesztve ]

(#36199) ribarszki válasza canniball (#36197) üzenetére


ribarszki
őstag

Mi is mosógép vásárlás előtt állunk. Két opcióra szűkítettem le a jelölteket. LG 130-140k körül. Használt Miele 100k körül. Az LG gépekről nagyon jókat hallani. A tudatos vásárlók tesztjén (bár vannak problémáim az oldallal és a pontozási rendszerükkel) a mosási hatékonyságban első lett a Miele, utána szorosan követte az LG.

Az fog dönteni, hogy az LG géekhez tudok-e extra vizet adni mosáshoz és öblítéshez, és ha igen akkor hány lépésben. Különben marad a Miele.

Csabroncka is használt felültöltős Mielet vett innen Szóval bőven nem költött rá annyit. :)

[ Szerkesztve ]

(#36200) szetcsuszott válasza #94529552 (#36198) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

A motort azt lehet csapágyazni, csak a dobot nem, mert a hegesztett izében van benne amit nem lehet szétszedni a dd-os LG-ben se, asszem azt mondta, ha jól emlékszem. A mienkkel meg az volt a baj, hogy valami alu csillag eltört a hegesztett cuccon belül,és leszakadt a dob gyakorlatilag, előrejött nekinyomódott a gumitömítésnek és füstölt centrifuga közben.
Azért az hozzá tartozik, hogy a boschunk úgy élte meg ezt a szép kort, hogy pár évig az asszony csak magára mosott vele kb héten egyszer, aztán pár évig kettőnkre, szintén nem túl sűrűn. Aztán 3.5 éve jött a gyerek, azóta aztán napi szinten kapta az ívet. Ha kezdettől ilyen intenzitással lett volna használva, az 5 év is necces lett volna szerintem.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.