Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) WaterWawe válasza Ance (#36349) üzenetére


WaterWawe
őstag

Erre azt mondta, hogy "valószínűleg amikor felszerelték oda a csövet, akkor arrébb volt a tűzhely.

(#36352) Tonyk válasza whatnot (#36345) üzenetére


Tonyk
veterán

Ott linkeltem feletted teszted :D :D :D Nagy jógatások közepette észre sem vetted :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#36353) whatnot válasza Tonyk (#36352) üzenetére


whatnot
őstag

Öööö... :F

(#36354) Bazsee71 válasza Ance (#36349) üzenetére


Bazsee71
őstag

A mai előírások szerint nagyon sok lakás, ház nem felel meg az előírásoknak, az elmúlt években nagyon sokat szigorodott mind a "GMBSZ", mind az OTSZ. Az ellenőrző szerveket, hatóságokat pedig többnyire hidegen hagyja, hogy mikori épületről van szó, csak kivételes esetben tűrik meg a meglévő állapotot. Van is belőle probléma bőven...

(#36355) veze válasza Ance (#36349) üzenetére


veze
őstag

Valószínűleg régen, amikor kiépítették a gázvezetéket, akkor egyszerű "mezei"önálló gáztűzhely volt, (mellette, ahogy a szerelő is mondta ) és az úgy pont jó volt . Nálunk is így volt, én a gázcsapot oda, illetve annál is feljebb rakattam ahol most a pirosat bekarikázták. ( kb a felső konyhabútor aljáig) Onnan vezet le a flexibilis cső, csak én mielőtt a csempét felraktam a csempe alá raktam be gégecsövet [link] olyan vastagot amin át lehet huzni a flexibilis csövet hollanderestől.
Igy védve van a hőtől is és esztétikus is mert nem látszik belőle semmi, szabályos is , mert az a feltétel hogy a flexibilis csövet nem szabad beépíteni. Ezt viszont ha lecsavarom a csapról meg a tűzhelyről akkor alol kiesik / kicsúszik magától a gégecsőből, tehát levegőben van

[ Szerkesztve ]

(#36356) pjen válasza Ance (#36347) üzenetére


pjen
félisten

A csapot valóban oda kellett volna,viszont a sárga cső jó helyről indul.

(#36357) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Jó és kollektíven kérdezlek titeket, hogy most ezzel mit csináljak? :D

(#36358) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok,

Ez a Dilbea D18 vezeték nélküli porszívó milyen a Dyson-hoz viszonyítva ? Van erről személyes tapasztalata valakinek?

[ Szerkesztve ]

(#36359) Ance válasza veze (#36355) üzenetére


Ance
őstag

Valószínűleg mindenkinek igaza van. Az biztos, hogy ahogy most van, az nem jó. Szerintem.

(#36360) zoltan6 válasza Bazsee71 (#36354) üzenetére


zoltan6
őstag

Nálunk Dunaújvárosban az összes panellakásban ott van a gázcsap a gáz mellett felett,így építették a 70-es 80-as években,nemrég volt gázbevizsgálás teljesen szabályosnak állapították meg.

(#36361) peppe79 válasza WaterWawe (#36357) üzenetére


peppe79
senior tag

Teljesen igaza volt a gázszerelőnek: eleve rossz helyen van pillanatnyilag az a gázcső, nemhogy még egy elzáró csap is ott legyen! Ne felejtsd el, hogy a gázszerelő a munkája által többek közt a Te életedért (is) felel.

(#36362) peppe79 válasza zoltan6 (#36360) üzenetére


peppe79
senior tag

Nem csak Dunaújvárosban. De a 4-5 évtizeddel ezelőtt épült panellakások nem biztos, hogy a legjobb referenciaként szolgálnak a mai biztonságtechnikai és tűzvédelmi előírásoknak.

[ Szerkesztve ]

(#36363) zoltan6 válasza peppe79 (#36361) üzenetére


zoltan6
őstag

Miért lenne rossz helyen a gázcső? szinte mindenhol a gáz mellett megy a cső.40 évig nem volt vele gond? Akkor el kell zárni a panellakásokban a gázt,vagy mi? kirakni a ház külső falára?

(#36364) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a Elektrolux ZSPPARKETT porszívóhoz milyen szívó fej csatlakoztatható még hozzá a gyárin kívül ami görgős?
Valami masszív kellene! :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36365) ribarszki válasza makoss (#36364) üzenetére


ribarszki
őstag

Sima univerzális fej. De nem lesz klikkes, hanem csak rászorul a csőre. Illetve a visszajezések szerint, közel sem fogja azt a teljesítményt hozni mint a gyári fejjel.

(#36366) makoss válasza ribarszki (#36365) üzenetére


makoss
addikt

Tudnál linkelni párat ami jó ehez és görgős? :R
A padlószőnyegen már tolni lehetetlen, csak húzni, annyira tapad, pedig majdnem teljesel le van véve a szívóerő!

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36367) #40553216 válasza BB9000 (#36358) üzenetére


#40553216
törölt tag

Első blikkre kínai Dyson-másolatnak gondoltam. És tényleg az. :DDD Külsőre nyilván hasonlít, de ahogy elnézem, nem multiciklon.

[ Szerkesztve ]

(#36368) #40553216 válasza makoss (#36366) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kefét visszahúztátok? :DDD

(#36369) dh66e válasza WaterWawe (#36357) üzenetére


dh66e
veterán

Korábban elmondtam a véleményem/ tanácsom.
Pont ugyanott tartasz azt leszámítva hogy szabvényos cflexire lett cserélve a régi. :D

(#36370) Teaway válasza #40553216 (#36368) üzenetére


Teaway
veterán

Kefe a szőnyegen az jó, szívás előtt lazít.

Nincs itthon csokid??

(#36371) Sergiohu


Sergiohu
tag

Pot kivánok. Fél éve vadászok Miele félintegrált új mosogatógépre, lassan bepattintják a konyhabútort, kezd sürgős lenni, de sehol nem akar becsusszanni a lélektani 200 alá a G4203 act sci. Valami tuti lelőhelyet valaki nem tud?

Na ez tényleg az utolsó, holnaptól...

(#36372) ribarszki válasza Sergiohu (#36371) üzenetére


ribarszki
őstag

Nem, ez ennyi. MAx nagy ritkán a MM csinál 10%-os akciót, de semmi extra.

(#36373) WaterWawe válasza dh66e (#36369) üzenetére


WaterWawe
őstag

Igen, azt mondtad, hogy feljebb kell vinni a csapot, csakhogy a gázszerelő meg azt mondta, hogy nem viheti feljebb, mert közel van a tűzhelyhez.

(#36374) pjen válasza WaterWawe (#36373) üzenetére


pjen
félisten

Sok helyen feljebb van a csap, és onnan még vas cső megy a tűzhely mögé. Onnan a sárga.

(#36375) dh66e válasza WaterWawe (#36373) üzenetére


dh66e
veterán

Nálunk a cső közvetlen a tűzhely mellett jött le és kb 40cm-re volt a tűzhely tetejétől a csap.Onnan már csak a sárga flexi ment le a tűzhelyhez.
Azóta nálunk már nincs gáz áttértünk elektromos cuccokra.

[ Szerkesztve ]

(#36376) pomk válasza pomk (#36339) üzenetére


pomk
őstag

Valaki erre? Köszi!

(#36377) BB9360


BB9360
aktív tag

Üdv!
Van egy Electrolux UltraSilencer porszívónk, elég régi (Z3321).
Pár éve költöttem már rá, szerintem gégecsövet is vennem kellett, erre nem emlékszem, de nagyon újnak néz ki ahhoz képest, hogy van már vagy 15 éves a gép. Akkor azt mondták az Elux szervízben, hogy még jól szív, minden ok vele. Na, tegnap ez a max pár éves gégecső eltörött/elszakadt. Egy új csak markolattal kapható, ~10k Huf. Soknak tűnik, de utánanéztem, ennél csak drágábban találtam. Mivel bármi, amit vennék helyette, az legalább 50k-tól indul, ugye érdemes cserélnem a gégecsövet? Csak azért kérdezem, mert a saját preferenciáimat nyilván én tudom, de általános tapasztalat, hogy ami régi és még működik, azt nem annyira érdemes lecserélni...
Illetve érdemes vmi parketta szívófejet venni hozzá (van egy szőnyeg a nappaliban és 2 db kicsi még egy-egy szobában)? Ha igen, akkor milyet?
Köszönöm!

(#36378) makoss válasza #40553216 (#36368) üzenetére


makoss
addikt

Ne kérdezz már hülyeségeket :W

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36379) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok!

Hely híján mosogatógépet be lehet kötni a mosógép mellé, ugyanazokat a szennyvíz kivezetés és víz betáplálási pontokat használva?

(#36380) Met válasza M3aN (#36379) üzenetére


Met
nagyúr

Persze. Kell hozzá megfelelő sarokszelep vagy majd a vizes ember megoldja.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36381) makoss válasza makoss (#36364) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36382) #94529552 válasza makoss (#36378) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak viccelt. Told ki a kefét és tekerd alacsonyra a szívóerőt. Rövidszálú szőnyegen és sima parkettán, kövön, stb. mindegyik jó szívóerővel rendelkező porszívó és fej betapad, bármit is vennél helyette. Vagy még nyisd ki a fogantyúnál is a szelepet vagy mit. Vagy nem tudom, esetleg más szögben tartsd a kefét, eddig senkinek nem volt gond a szívóerő. Más 5letem nincs.

(#36383) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok,
Nem tudjátok, hogyan kell visszarakni egy 3 éves whirlpool no frost hűtőbe a mélyhűtő részébe az átlátszó üveg szerű polcokat, amiken a fiókok csúsznak?

[ Szerkesztve ]

(#36384) #40553216 válasza #94529552 (#36382) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem vicceltem. Miért lenne jó kint lévő kefével tolni a fejet, mikor az akadályozza a csúszást? Az enyém a szőnyegre való szívóerővel rendesen csúszik padlószőnyeg szerkezetű kis szőnyegecskén, kitolt kefével meg magammal tolok ki. Szerinted miért csinálják minél síkabbra a fejek alját és miért Parquet vagy hasonló neveken árulják a kemény padlóra való fix kefés fejeket?

@(#36378) makoss
Bocs, de Pumma válaszából számomra bizonyossá vált, hogy nem hülyeség egy ilyen kérdés. De ami még lehet: szar a szívófej; szar a porszívó; mindkettő szar; utólag vetted a fejet a géphez, így nem passzolnak egymáshoz; utólag vetted a gépet a fejhez, így nem passzolnak egymáshoz; hirtelen rohadtul megnőtt a szívóerő; elromlott a szívóerő szabályozó; nem forognak a kerekek, így nem csúszik. Választhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#36385) ribarszki válasza makoss (#36366) üzenetére


ribarszki
őstag

Az új fejek ilyenek. Vékony padlószőnyegen levákumozódnak, alig lehet mozgatni. Vegyél gyári vagy utángyártott turbókefét, azzal nem lesz ilyen gond, ráadásul valamennyire porolja is a szőnyeget.

(#36386) Kephamos válasza M3aN (#36379) üzenetére


Kephamos
addikt

Üdv!

Én a víz betápot T-idommal oldottam meg. Egyszerre nem használoma kettőt, de szerintem nem lenne vele gond akkor sem. 1/2" vagy 3/4"a vízvezeték, mindkét gép betápja 1/4" körül van.

(#36387) #94529552 válasza #40553216 (#36384) üzenetére


#94529552
törölt tag

Úgy emlékszem, neki leragad a nagy szívóerő miatt,és ezért nem tudja használni. Én egyébként a parkettakefét használom a rövidszálú szőnyeghez, az egyúttal kikeféli a szőnyeget, és beszívja a koszt. Hasonló hatékonyságot talán csak a komolyabb motoros fejek tudnak.

(#36388) makoss válasza ribarszki (#36385) üzenetére


makoss
addikt

Rendben, tudol linket ahol ezeket meg lehet nézni/venni ha jó a porszívómhoz? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36389) #40553216 válasza #94529552 (#36387) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nekem úgy jött át, hogy nem tudja tolni, még akkor sem, amikor leveszi a szívóerőt. Ebben nem volt benne, hogy a vákuum miatt. ;)

(#36390) ribarszki válasza makoss (#36388) üzenetére


ribarszki
őstag

Ez gyári.
Ez meg univerzális.

De keresgess, a Dirt Devil és az electrolux 10k körül kapható. Én nem tudok többet segíteni, mert táboroztatok. ;)

(#36391) Kephamos válasza Ance (#36343) üzenetére


Kephamos
addikt

Évi néhány (10-15) szárításra volna csak szükségem és akkor sem feltétlenül teljes szárításra, csak kicsit rásegíteni a dolgokra, szóval nincs szükségem egy teljesértékű szárítógépre.
Mennyire tartósak ezek az Electroluxok? Nem vagyok nagy kedvelője az előltöltős konstrukciónak. Sokkal szimpatikusabb számomra a rendesen csapágyazott (felültöltős) kialakítás, de abból nem nagyon találok értelmes áron szárítósat.

Más: no frost alulfagyasztós hűtőből van valami best buy? Ha jól láttam 120 környékén indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#36392) st6969 válasza Kephamos (#36391) üzenetére


st6969
őstag

Amikor én anno szárítógépet kerestem, az volt az elképzelés, hogy csak télen használom majd, így csökkentve a párát, penészesedést. Nyáron "hulye" lennék, meleg van, süt a nap, majd az megszárítja, pénzbe se kerül, stb...
Akkor azt mondták a fórumozók, hogy ezt csak hiszem, ha meglesz a gép, többé nem fogok még nyáron se teregetni és fregolikat kerülgetni a lakásban, kényelmesebb lesz 50cm-re átpakolni a mosógépből a szárítógépbe a cuccokat, és akár pár óra múlva használni. Csak nevettem. De igazuk volt :)
Egyébként igen, tudom, hogy vannak, akik szárítógép tulajdonosok, de nyáron akkor is teregetnek.

(#36393) blattida válasza Kephamos (#36391) üzenetére


blattida
nagyúr

Gyakorlatilag nem kapható felültöltős kombi gép (műszakilag teljesen érthető okokból), a felültöltősök meg már régóta nem tartósabb csapágyazásúak.
Az electrolux ugyanolyan, mint a többi konzumer márka, azaz totál átlagos.
Minden szárítógép teljes értékű szárításra képes, a kombi gépek is, azonban az utóbbiak csak akkor ajánlottam, ha valóban nincs és nem is kialakítható hely a két különálló gépnél, amik, értelemszerűen, egymáson is állhatnak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36394) gF válasza ribarszki (#36390) üzenetére


gF
senior tag

Ez a gyári fej biztosan nem lesz jó a Silent Perfomerhez, mert ez a fej 36 mm-es ovális keresztmetszetű csőhöz van. Ilyen vettem magamnak az UltraOne-hoz. Neki valami 32 mm-es kör alakú kellene.

[ Szerkesztve ]

(#36395) ribarszki válasza gF (#36394) üzenetére


ribarszki
őstag

Jaja, valóban. :B Nem is néztem a mm-t. De ezek alapján amit írtál, elég könnyen tud keresni a saját gépéhez passzoló gyári turbókefét.

[ Szerkesztve ]

(#36396) makoss válasza ribarszki (#36390) üzenetére


makoss
addikt

Köszi!
És mind a kettő jó a Elektrolux ZSPPARKETT porszívóhoz? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36397) ribarszki válasza makoss (#36396) üzenetére


ribarszki
őstag

Az első nem! Lsd gF hozzászólását.

(#36398) #94529552 válasza Kephamos (#36391) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mennyire tartósak ezek az Electroluxok? Nálunk 6.-ik éve megy a felültöltős, és nem volt még gond vele, ráadásul könnyen meg lehet csapágyazni is, ami jónéhány előtöltősnél problémákba ütközik az összehegesztett üst miatt. Vagy mondhatnám anno a Hajdú automatánkat is, ami huszonvalahány évet ment összesen 1 extra csapágyazással. Itt bemutatja egy szerelő, a különböző előtöltős technikákat. Szárítós kombót én se tudok, csakis előtöltősben, de a kombó helyett külön mosó+ külön szárítót javasolnak. Mondjuk évi 10 alkalomra én se vennék külön szárítógépet.

(#36399) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Mikrót keresek,kérek ajánljatok egy most kaphatót a következőkkel:
- egyszerű, csak 2 tekerő, nem kellenek menük és gombok. Vagy ha gombos, akkor nagyon egyszerű legyen
- minél csendesebb, annál jobb
- grill funkcióhoz nem ragaszkodom. Ha van, nem kizáró ok, de nem igen lesz használva
- jó sokáig bírja. Unom, hogy pár év alatt bedöglenek. Nem forog a tányér, nem melegít, be sem indul.

A keret első körben 30k, aztán meglátjuk.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#36400) pjen válasza Proci85 (#36399) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos pont az utolsó szempontot nem garantálja senki.Akinek olyan,hogy évek óta megy,azt már nem gyártják.Nekem van egy Samu,gombos,vagy 6 éves,de már friss modellek vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.