Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Egyre aktuálisabb a hűtő+mosógép vásárlás. Mosógépből sajnos csak keskeny jöhet szóba. Most látom, hogy az edigitálnál 100 körül lehet Candyt venni.1 2 +20ért lehet még 3 év garainát bőviteni a készülékekhez.

(#36702) Zeki válasza Kephamos (#36701) üzenetére


Zeki
nagyúr

Már a Candy sem túl jó, de mosó-szárítógép aszalós kombó főleg keskenyben... mákos rántotta tejbegrízzel.

[ Szerkesztve ]

(#36703) Kephamos válasza Zeki (#36702) üzenetére


Kephamos
addikt

Szárítást évente párszor használnám. Ha nem candy akkor mi? Mindenki azt mondja, hogy már mindegyik márka ugyanaz a szar.

(#36704) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Haligali!

Megadta magát egy MM-ben vett Philips szakáll/hajvágóm (1éves 3 év gari van rá), ha elviszem az MM-ben ezt levásárolhatom, vagy elküldik javításra? Ha utóbbi mennyi idő?

(#36705) pjen válasza B-L-A-C-K (#36704) üzenetére


pjen
félisten

Ezt mind akkor Fogod megtudni,ha elviszed az MM-be.

(#36706) B-L-A-C-K válasza pjen (#36705) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezzel újat nem mondtál, de pont azért kérdeztem, mi a tapasztalat. :)

(#36707) Zeki válasza Kephamos (#36703) üzenetére


Zeki
nagyúr

LG? Nem tudom van-e keskeny. Vagy Samsung.

(#36708) VIPowER válasza B-L-A-C-K (#36706) üzenetére


VIPowER
senior tag

Saját tapasztalat szerint ott elég rugalmasan kezelik ezt. Ha azt mondod hogy inkább le szeretnéd vásárolni, jó esélyed van rá hogy nem ellenkeznek majd ellene. De az is lehet hogy csak szimpi voltam, passz. :D

(#36709) #94529552 válasza #05304832 (#36695) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs ilyen, de az biztos, hogy a kíméletes mosáshoz több idő kell a gépnek, és ezt szerintem nem lehet kikerülni.

(#36710) macilaci78 válasza pjen (#36699) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi döglött be, mennyire nehézkes a javítás? Most mitől jó? Vasaló lecsapt a Fi-relét, visszakapcsoltuk, azóta nincs hibakód és melegít is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#36711) #94529552 válasza Kephamos (#36701) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Candy név sajnos nem túl jó minőséget és tartósságot jelent, ráadásul az edigitalos vásárlásnak/garanciának is vannak bőven rizikói. Ha még nem hallottál volna erről, nehogy meglepetés érjen. Viszont amiből inkább választani érdemes helyette, azok meg minimum 1,5x drágábbak a Candynél.

[ Szerkesztve ]

(#36712) peppe79 válasza J0hn (#36696) üzenetére


peppe79
senior tag

Cata páraelszívókat nézted már? Ott vannak nagyobb légszállításra képes páraelszívók, elfogadható áron. De ha van rá elég pénzed (legalább 110-120 ezer ft), érdemes megnézni a "brushless" típusokat is.

(#36714) Kephamos válasza #94529552 (#36711) üzenetére


Kephamos
addikt

Én is ezt látom. Egyre tanácstalanabb vagyok...
mod.: ugy latom el kell negednem a szárítást. Mit jelent az hogy gőzmosógép?

[ Szerkesztve ]

(#36715) Csabroncka válasza Kephamos (#36714) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Egy újabb normál hétköznapokban haszontalan future....

local1: azért részben magadat is okolhatod, ne haragudj, de akkor mit néztél, amikor kiválasztottad a gépet? Egy mosógép választásnál annak ellenére, hogy neked fontos, de sokadlagos szempont a wifi, és hidd el (nem szemrehányás miatt), de ha szarul mos, vagy nincsen megfelelő program a te igényeidnek, akkor lesz@rod, hogy működik a wifi vagy sem.

Okos ember más kárán tanul, de sajnos én nem sokszor találkozok ilyennel... Ha nagyon nem jön be, itt a lehetőséged fogd a wifire és cseréld ki olyan modellre amin van megfelelő program számodra.

"in medias res"

(#36716) snake1977 válasza snake1977 (#36694) üzenetére


snake1977
őstag

#36694
Akcióz a MM. Kinéztem pár mosógépet, kérhetek esetleg véleményezést?
SAMSUNG WW80K44305W/LE AddWash
SAMSUNG WW80K44305X/LE
SAMSUNG WW90K44305W/LE Addwash

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#36717) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Sziasztok!

Nem láttam összefoglalóban és kereső sem dobott lényegében választ rá. Volt már tesztelve vagy viszonyítva egymáshoz a Vanish folteltávolító por és a Lidl-ben kapható W5? Lényeges a különbség árban de összetevőkben meg hatékonyságban nem tudom mennyire vannak egy szinten. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36718) polonic válasza Real_Necro (#36717) üzenetére


polonic
félisten

Sok esetben a természetes, házi cuccok jobbak,mint ezek a vegyszerek.
Szódabikarbóna, ecet elég jó folttisztító.Olvass utána.

(#36719) Kephamos válasza Kephamos (#36714) üzenetére


Kephamos
addikt

Beko milyen lehet? Ha jól látom egyedül arra van 5 év garancia.
Hűtőnél mire kell figyelni?

(#36720) Real_Necro válasza polonic (#36718) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kérdés, melyik mennyire roncsolja a ruhaanyagot, valamint mennyire lesz nem kívánatos az illata?

Utoljára sikerült 2090Ft-os áron megcsípnem Vanisht, akkor berendeltem 10kg-t... ami 2 gyerkőc miatt "gyorsan" el is fogyott. Ellenben lehet teszek akkor egy próbát a Lidl termékével is, beszórok pár eléggé szennyeződött ruhadarabot tesztnek.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36721) polonic válasza Real_Necro (#36720) üzenetére


polonic
félisten

Egy természetes dolog miből gondolod, hogy jobban roncsolná a ruhát, mint egy vegyi anyag?

Ecetet öblítőnek is lehet használni, persze kis mértékben. Nincs illata a ruhának, ellenben puha és friss.

[ Szerkesztve ]

(#36722) Real_Necro válasza polonic (#36721) üzenetére


Real_Necro
veterán

A sósav meg a cián is természetes anyag... Ugyanakkor a hatékonyságra kíváncsi lennék, valamint a mellékhatásra is. Kissé szkeptikus vagyok azzal kapcsolatban, hogy egy gyerkőc által összekent ruhából pl. az ecet is képes legyen mindent "kiszedni", de köszönöm a javaslatot.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36724) polonic válasza Real_Necro (#36722) üzenetére


polonic
félisten

Ez igaz. De azért sósavat meg a ciánt most ne említsük egy szinten az ecettel meg szódabikarbónával.

Az ecet egyébként nagyon jó vízkőoldó is. Meg azt hiszem a citromsav is.

Én korábban valami kenőcsös dezodort használtam. A ruháimban aztán pár hónap alatt olyan szép fehér kőkemény folt lett. Ezeket aztán akárhogy vanish-ezhettem meg tehettem rá bármi bolti csodát, nem segített semmi.
Aztán jött az ecet. Beáztattam többször is a ruhákat mosás előtt és 3 alkalom után elértem azt, hogy a keményedés megszűnt és a foltok is már kisebbek és nem fehérek, de azért még van benne. Még egy két kör kellhet neki és akkor talán ez teljesen kijön. Na ahogy írtam, a vanish meg bármi más, minden mosás előtt lekezelés ezekkel, semmit nem segített.

Pl edényre ráégésnél is segít az ecet és rá a szódabikarbóna.

Nem tudom, a többi folttal mit csinál, én ennél próbáltam ki. Na meg az öblítésnél is, az is tetszett nekem.

Azért írtam, egy próbát megér, aztán ha nem jön be, akkor keresd tovább a megfelelő szereket.

[ Szerkesztve ]

(#36725) Real_Necro válasza polonic (#36724) üzenetére


Real_Necro
veterán

Perlátorok és vízforraló tisztítására én is citromsavat használok, az tényleg rendben. A mosásnál teszek előbb egy próbát a Lidl termékével. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#36726) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#36704) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Gariztatás lesz, 15 munkanap, azonnali csere/levásárlás nem 2 szép szemedért megy, hanem termék függő!

(#36727) Kephamos válasza polonic (#36724) üzenetére


Kephamos
addikt

Az egyik savas, a másik lúgos kémhatású. Itt lehet a kutya elásva. A természetes pedig nem más, mint marketing bullshit. :)

(#36728) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!

Miele porszívóban mi az ajánlott tipus?
Használt vételkor mire érdemes odafigyelni,vagy ha beindul és szép a hangja akkor minden rendben?
Van több gépem ami Miele de porszívó még nincs.. ;]

(#36729) ribarszki válasza tobias40 (#36728) üzenetére


ribarszki
őstag

Használtan porszívót venni kicsit lutri, de ha ismerőstől van, illetve ismered az előéletét, akkor rendben lehet.
A legfontosabb, hogy milyen porzsákkal használták. Ha csak gyári Miele volt benne, akkor nagy gond nem lehet. Nézd meg a porzsáktartó rekeszt, mennyire poros, illetve tiszta. Ez már sokat elárul. Mennyire van leharcolva, vagy éppen mennyire vigyáztak rá. Kerekei szépen forognak, gégecső, kábevisszacsévélés, stb.. Persze akkor sem fogod tudni, hogy hány üzemóra van a motorban..

(#36730) tobias40 válasza ribarszki (#36729) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Sajnos nem ismerőstől való.
A porzsák tartót kitakaríthatják könnyen így is lehet áruló jel hogy mennyit és hogyan használták?

(#36731) ribarszki válasza tobias40 (#36730) üzenetére


ribarszki
őstag

Azért látszik rajtuk, hogy leharcolt pédányokról van-e szó. De simán belefuthatsz olyanba, hogy egy apartman használta pl ausztriában 6-7 éven át, mert abban nem egy háztartásnyi munkaóra van. Ez a baj, hogy nehéz megmondani az előéletét, motort cserélni pedig gazdasági totálkár..
Nem véletlen, hogy sem a Miele Érd, sem a "Használt Miele" oldal nem árul porszívókat.

Persze ettől kifoghatsz egy nagyon megkímélt darabot, de akkor azt miért adná el valaki? Egy jól működő Miele porszívótól nincs értelme megválni, mert az utódja is ugyan azt fogja tudni. Kicsit rizikós..

(#36732) BB9000 válasza snake1977 (#36716) üzenetére


BB9000
senior tag

Vélemény a Samsung mosógépekről: felejtős
Inkább ezek közül válassz:
BOSCH WAT28460BY á 122399 ft
BOSCH WAT28561BY á: 128699 ft - visszatérítés 11%

[ Szerkesztve ]

(#36733) #94529552 válasza Kephamos (#36719) üzenetére


#94529552
törölt tag

Volt pl. 1-2 történet a nehézkes gariról is ami rögtön árnyalja az amúgy 5 évet.
Az a gond, hogy visszaolvasva mindenről volt már negatívum. Beko kérdéses minőség-ellátás.
[link] Szerencse is kell hozzá, mert van akinek hosszabb ideig se volt gondja vele, azt azért bele kell venni, hogy nyílván gyengébb alkatrészekből készítik, azért tud olcsó lenni, és az alkatrészellátás lehet még problémás. Meg majd azt azért nézd meg, hogy a környékeden van-e szervize.

(#36734) Csabroncka válasza #05304832 (#36723) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

1. Szerintem nem kioktatást kaptál, vagy ha annak vetted (nem annak szántam) akkor minek kérdeztél egyáltalán :F

2. Ha valóban a megbízhatóság/tudás lett volna kizárólag a fő szempont akkor lehet nem az LG-t kellet volna választani...

"in medias res"

(#36735) snake1977 válasza BB9000 (#36732) üzenetére


snake1977
őstag

Köszönöm a tippeket, bár az árgépes véleményeket elnézve kicsit elbizonytalanodtam, az ajtózáró gumitömitésben rendszeresen összegyülik a víz ki kell törölgetni, illetve volt aki irta hogy gyors centrin gyűri a ruhákat, a 800-as centri meg már határeset, az ezres vált be az eddigieknél. Ezeket leszámítva jó véleményeket írtak. Nálunk intenziv igénybevétel lesz, heti 8-10 adag ruha, remélem bírni fogja.

Egy megbízható hűtőgépet is tudnátok ajánlani? 120-130 ezerig, az LG-ket nézegettem no frost rendszerrel, de ha van kifejezetten ajánlott márka/típus osszátok meg velem, a kritérium hogy 220L hűtőtere legyen, és 90L körüli alsó fagyasztó rész.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#36736) tobias40 válasza ribarszki (#36731) üzenetére


tobias40
veterán

Igazad van de megpróbálom aztán lehet hogy verem a fejem a falba.. ;]
Újban melyik Miele porszívót ajánljátok egy 80 nm-es házba?

(#36737) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Nemigazán tudtam hova írni, így ide teszem be kérdésem:
Tud valaki álló szobavaentillátort ami extra halk?
Kb olyan halkat mint a modernebb PC ventik amik folyadékcsapágyasak.
Lehetőleg normális áron! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36738) Csabroncka válasza makoss (#36737) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Talán ha van mókus kerekes verzió, a normál lapátventilátor nem lesz halkabb :(

"in medias res"

(#36739) #94529552 válasza Csabroncka (#36738) üzenetére


#94529552
törölt tag

Annak meg a levegőszállítása sokkal kevesebb lesz. Nem véletlenül vannak a lapátosok elterjedve.

(#36740) makoss válasza Csabroncka (#36738) üzenetére


makoss
addikt

Csak van olyan ami halkabb a többinél!
Jó, nem épp ilyenre gondoltam, hanem amire szereltek egy zajcsökkentő valamit amitől halkabb :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36741) Met válasza makoss (#36740) üzenetére


Met
nagyúr

Nekünk van "drága" MM-os és volt olcsó gagyi is. Utóbbi volt a halkabb.
Motorhang egyiknél sincs csak a levegő surrogása.
Bekapcsolt jobbra balra forgásnál mindkettő kattogott.
Ne legyen túl nagy a légcsavar átmérője és a rács se legyen túl sűrű, szerintem akkor halkabbak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36742) pjen válasza makoss (#36740) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél csillár ventit,az halk és nincs is az a szél a lqkásban,mégis érzed,hogy mozog a levegő.

(#36743) Csabroncka válasza pjen (#36742) üzenetére


Csabroncka
Topikgazda

Mondjuk annak is van egy retro kinézete ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#36744) pjen válasza Csabroncka (#36743) üzenetére


pjen
félisten

Viszont tényleg praktikus,egy álló ventilátor szerintem rondább.

(#36745) makoss válasza Met (#36741) üzenetére


makoss
addikt

Jó, de nincsen valami lista decibelben mégis melyik ajánlott? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#36746) Voice24


Voice24
őstag

Végre rábólintott a párom, így ma megvettem neki az új porszívót. A régi porzsák nélküli Samsungot szereti, eddig hiába mutogattam neki a csupa por fedelét és a hátsó, kifúvó nyílás körüli porréteget. És mindenhol az az apró mikropor volt.
Kíváncsian várom, mit fog szólni az újhoz. Próbaképp összeraktam és kipróbáltam a fejeket, hát meg kell szokni mindegyiknek a használatát. Pl. a parkettafej néha könnyen siklik, néha meg megtapad járólapon, nyilván a ráható kézerő függvényében. Amúgy hogyan ajánlott a helyes használat? Hagyjuk csak a saját súlya alapján dolgozni, és csak húzogatni-tologatni, amerre kell, vagy hatékonyabb, ha kicsit "odatartunk" neki?
A turbó fejnek érdekes hangja van, az nyilván speckó esetekben lesz használva.
Amúgy gondolkodtam, hogy elég lenne az esp 73-as verzió, turbófej nélkül, de lényegében ugyanannyiért kapható, így maradtam ennél.

Ebből a porzsákból vettem egy dobozzal, megfelelő ennek a minősége?

[ Szerkesztve ]

(#36747) #94529552 válasza Voice24 (#36746) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az tökéletes gyári porzsák, csak a neve van elírva, de látszik is, hogy nem Menalux.

(#36748) #40553216 válasza tobias40 (#36736) üzenetére


#40553216
törölt tag

Kemény padló–szőnyeg arány? Ha kemény padló, akkor a legolcsóbb is jó, ha szőnyeg, akkor milyen hosszú szálú? Poratka allergia?

(#36749) blattida válasza #94529552 (#36733) üzenetére


blattida
nagyúr

A beko alkatrészei semmivel sem rosszabbak, mint más, azonos árkategóriájú gyártók modelljeié, ellenben a külső borításaik, műanyag és fém burkolataik vékonyabbak, adott esetben nem olyan szépen kidolgozottak. Viszont, nézd meg például a csapágyaikat, dobcsillagjaikat, nem véletlen a gépeik átlagnál nagyobb tömege és a hosszabb gyártói garancia.
Maradjunk annyiban, hogy ők a külsőségeken spórolnak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#36750) ariel96 válasza st6969 (#36634) üzenetére


ariel96
tag

Nem no frost, már előtte kaptam itt tanácsot, ha halk hűtő kell, akkor olyat ne vegyek (de low frost). :U

Bosch KGE49BI40 Hűtőszekrény

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.