Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) ribarszki válasza #40553216 (#36098) üzenetére


ribarszki
őstag

Gyártatnak Lengyelben és Romániában is 1000 éve. A 80as években volt az Ikeának a románoktól Bonanza!! ebédlőszekrény sora zöld színben! A svéd IKEA katalógusban figyelt.

[ Szerkesztve ]

(#36102) #40553216 válasza Dave™ (#36099) üzenetére


#40553216
törölt tag

+ (#36100) dh66e + (#36101) ribarszki

Valóban, de már elküldtem. Éppen a bútorok többségét sem, ezzel együtt viszont majdnem mindegy, hogy éppen Vietnam, Mianmar, Malajzia vagy Indonézia a gyártás helye, ezeket azért egy kupacba venném, mert a fenti feltételek ugyanazok. Talán annyi különbséggel, hogy egyelőre még olcsóbbak Kínánál.

(#36103) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Újonnan készülő konyhabútorba keresek teljesen beépíthető mosogatógépet. A bútor még tervezés alatt, így egyelőre nyitott még a mosogatógép mérete. Első körben 45 cm-es gépet terveztünk, de akár egy 60 cm-es is beférhet. Keret ~100-120.000. Szeretnénk egy minél több garanciával rendelkező megbízható gépet, ami jól szárít és amin lehetőség szerint van olyan program amivel a nagyobb fazekakat el tudjuk mosni, fél program, és eco program is amivel éjszaka el tudna duruzsolni amíg mi alszunk szépen. :)

Olvastam itt, hogy valaki mindenképpen ajánlotta a külön evőeszköz tálcát. Mennyire érzitek ezt szükségesnek? Korábbi gépünkben nem tálca, hanem álló volt és azzal is meg voltunk elégedve.

A konyhabútort az Ikea tervezőjével terveztük meg, de vszínű asztalos fogja készíteni, viszont az Ikea oldalán is találtunk pár mosogatógépet ami nekünk megfelelne. Próbáltam itt is keresni, de konkrét véleményt sajnos nem találtam róluk. Annyit találtam, hogy Electrolux / Wirlpool gépek. Az 5 év garancia, a beépíthetőség és a programok egész jó csomagot adnak. :)

Ilyen feltételek mellett mi most a best-buy?

(#36104) dh66e válasza #40553216 (#36102) üzenetére


dh66e
veterán

A bútorokat speciel európában gyártják.Meg a szerelvények nagy részét is. :D

(#36105) Zeki válasza pomk (#36103) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az 5 év garancia miatt az IKEA-nak gyártott gépek jók.
Vagy ott az olcsó BEKO, szintén 5 év garival.

(#36106) oszy válasza dinersgala (#36095) üzenetére


oszy
veterán

Én ezt néztem ki: Beko RCSA-365K30W
5 év garancia van rá. Most épp várom, hogy egy picit olcsóbb legyen valahol. ;)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36107) AXisBOLD válasza Hompi01 (#36073) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hú, hát ez nem kicsit sötét, tettek bele egy 0,00005 wattos izzót, meg a dizájnos sötét üveg, gyakorlatilag látsz egy kb sziluettet... nem akarom én a melegedő ételeket nézegetni, de ha mondjuk forr valami azt jó lenne látni nyitogatás nélkül. na mindegy, jó készülék, de ezt hogy lehet kiengedni a termékfejlesztésnél...

Aurea mediocritas

(#36108) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Üdv!

Ez lehet hülye kérdés, de nem tudjátok, hogy léteznek-e, és ha igen hol találok olyan beépíthető sütőket aminek az előlapja normál magasságú, viszont hátsó sarkainak a magássága ilyen max 45cm körül van?

Sajnos valamiért nekem a főzőlap gázcsapja bent van a pult alatt és és emiatt nem igazán fér be magasabb.

Erre gondolok:

(#36109) dh66e válasza WaterWawe (#36108) üzenetére


dh66e
veterán

A sütő mögött van a gázcsap?Az érdekes és igencsak szabálytalan lenne.Nem a csatlakozóra gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#36110) WaterWawe válasza dh66e (#36109) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem. A szaki azt mondta nem lesz gond, a sütő eleve gyúlékony bútorokba kerül be, a külsején nem ad ki akkora hőt, hogy ezzel gond legyen.

(#36111) dh66e válasza WaterWawe (#36110) üzenetére


dh66e
veterán

Gratulálok a szakinak. :( Nem a hővel van gond hiszen a sütők szigeteltek ezért lehet bútorba építeni.
A csapnak jól hozzáférhető helyen kell lennie.Ez szabály.

[ Szerkesztve ]

(#36112) pomk válasza Zeki (#36105) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!
Ha már a kettő közül kell választani, akkor inkább Ikea. :)

Más vélemény esetleg?

(#36113) Zolás válasza dh66e (#36111) üzenetére


Zolás
addikt

Szerintem a csap jó helyen volt, csak be lett építve. Az asztalos meg nem figyel oda ilyesmire.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#36114) dh66e válasza Zolás (#36113) üzenetére


dh66e
veterán

Jah én arra gondoltam hogy a gázos kötötte be....Az asztalosnak nem sok köze van ehhez bár a szélére rakhatott volna olyan elemet amiből nyitható zárható a csap.Egy kis odafigyelés,de csak hangosan fejtegetem... :)

(#36115) zoltan6 válasza WaterWawe (#36110) üzenetére


zoltan6
őstag

Az a kábeltoldás nagyon szakszerű,főleg ott a gáz környékén. :DD

(#36116) WaterWawe válasza zoltan6 (#36115) üzenetére


WaterWawe
őstag

Jó az ki lesz onnan véve, amit itt láttok az nem az én felügyeletem alatt szerelték. :D

(#36117) #94529552 válasza pomk (#36112) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nincs, én is az ikea-st venném.

(#36118) WaterWawe válasza dh66e (#36111) üzenetére


WaterWawe
őstag

Szerinted, ha kihívnék egy gázszerelőt akkor feljebb tudná rakni a csapot és egy hosszabb flexibilis csővel bekötni a cuccot?

(#36119) zoltan6 válasza WaterWawe (#36118) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem igen,meg legalább rakna fel normális gázcsövet,mert az sem szabályos már,csak az újfajta sárgát fogadják el. :K

(#36120) st6969 válasza zoltan6 (#36119) üzenetére


st6969
őstag

Kérdés, fentebb van-e főelzáró csap... :F

szerk. ja, az úgy ok :K

[ Szerkesztve ]

(#36121) WaterWawe válasza st6969 (#36120) üzenetére


WaterWawe
őstag

A gázóra előtt el lehet zárni.

(#36122) dh66e válasza WaterWawe (#36118) üzenetére


dh66e
veterán

Persze ha van valahol még egy csap és el tudja zárni.Elvágja a csövet feljebb, vág rá egy menetet és mehet fel a csap.
Te meg elburkoltatod az asztalossal ha zavar a látványa,természetesen úgy hogy a csaphoz bármikor hozzá lehessen férni.(egy 80-as kábel kivezető pont alkalmas erre a feladatra.) :)

jah látom közben írtad hogy van csap is.

[ Szerkesztve ]

(#36123) lufi7 válasza dh66e (#36122) üzenetére


lufi7
aktív tag

Az a cső bemegy valahol így is a pulton keresztül, ha jobban megfigyeled a képet. A cső pedig látszik így is gondolom. Az a csap már nem oszt nem szoroz. És a (sárga, gáz) csapnak lefesti a tekerőjét a cső színére azt annyi.

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#36124) WaterWawe válasza lufi7 (#36123) üzenetére


WaterWawe
őstag

Így van, fentről megy be. Egyébként akkor ezt meglépem, a biztonság az esztétika előtt.

[ Szerkesztve ]

(#36125) dh66e válasza lufi7 (#36123) üzenetére


dh66e
veterán

Akkor neked nem világos hogy én miről írtam.... :)

(#36126) lufi7 válasza dh66e (#36125) üzenetére


lufi7
aktív tag

Nekem világos, de nem értem, hogy a sarokban minek burkolni.
A csőre pedig egy csőrózsa kell nem pedig kábelkivezető.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#36127) dh66e válasza lufi7 (#36126) üzenetére


dh66e
veterán

Mondom hogy nem érted. :(
A csövet ajánlottam neki elburkolni hogy ne éktelenkedjen a szép konyhájában mondjuk az alsó és felső elemek között.A kábelkivezető csak arra kell hogy betudjon nyúlni a csaphoz.

[ Szerkesztve ]

(#36129) lufi7 válasza dh66e (#36127) üzenetére


lufi7
aktív tag

Uccsó!
Értem amit mondasz, csak az nem jó neki, ill. nem is egészséges.
Attól még nem fér be egy normál méretű sütő. Miért kössön kompromisszumot egy olyan gép esetében amivel emiatt később esetlegesen csak a szívás van. Nem tudom, hogy esztétikusan hogyan lehet elburkolni azt a csövet (hogy ne emelje ki még jobban), de ha lefesti pl. a falburkolat színére szerintem semmi zavaró nincs benne.
A 80-as lukon keresztül meg egy élmény lehet elzárni a csapot.
Részemről befejeztem.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#36130) Deer76


Deer76
aktív tag

Végül egy ELECTROLUX EER73IGM Ergorapido porszívót vettem 37k-ért (amúgy 45k körül van az ára) a MM-ban, épp akciós volt. Jól látom, hogy az Electrolux porszívói közt az egyedül eltérés az akkumulátor kapacitása? Úgy láttam, még a méretük is egyezik.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#36131) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok!

Sajnos nem vagyok büfé háztartási gépek témában, ezért is merészkedtem ide, hogy majd itt remélem kiokosítanak, jól.

2 kérdésem lenne:

Mosógép:
Helyszűke miatt sajnos felültöltős gépre lenne szükségem, A+ energiaosztály és 6kg-os kapacitás már bőven elég lenne, + a keretet 70K-ban szabtam meg. Ki is néztem egy ilyet:
Indesit BTWA 61052 EU
Semmi véleményt nem találok róla. 2 év nem szűk garira? Mi a véleményetek? (Itt a zaj nem fontos, mosást még kibírok ha kicsit "hangosabb", de... lásd lentebb)

Hűtő:
Nekem nagyon tetszik ez a no-frost téma (beszéljetek le róla nyugodtan) és szintén A+ energiaosztályt céloztam be és ami a >>>LEGFONTOSABB<<< talán: NE LEGYEN ZAJOS, ne ciripeljen, indulgasson be ezerszer (Indesit kritikánál olvastam :DDD ), itt már viszont az arukereso 100K-ig gyakorlatilag egy gépet dob ki:
Gorenje RK612PW4

VAGY? Adjam le a no-frostot és ott már tényleg vannak szép nagyobb hűtők (amit a Gorenje dimenzionális paramétereket megad, azok bőven jók nekem így első körben!) amik csendesek?

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ELŐRE IS az építő jellegű válaszokat! :R

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#36132) dh66e válasza lufi7 (#36129) üzenetére


dh66e
veterán

Az a baj hogy nem láttál még ilyet így nem is akarlak meggyőzni mennyivel kulturáltabb mint az hogy lefested a fal színre a csövet.Brrrrrr.Egy új csapot meg két újjal elforgatsz a burkolat meg bármikor bontható ha beállna a csap az évek során.Vége.

(#36133) ribarszki válasza _ocsisajt (#36131) üzenetére


ribarszki
őstag

Electrolux mosógép nem tudom most mennyiért megy, de az Indeisten le fog rohadni a teteje 4-5 év alatt. Fagor/Indesit/Candy/Whirpool felültöltősben mind rohad.

(#36134) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Sziasztok!

1 éves Beko hűtőm van, kombi, alul fagyós. Mostanában felfigyeltem rá, mintha sokat többet zúgna.
Ezeket mértem:
Zúgás, vagyis kompresszor ON: 30perc
Csend:23 percig
Alsó polcon a hőmérséklet 9 fok, a hűtő 2 fokozaton van 5 ből.
Egyébként panaszom nincs, teszi a dolgát, szépen fagyasztja, olvasztja a belső hátlapot.

Szerintetek normális?

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#36136) DinkaDanka válasza Ance (#36135) üzenetére


DinkaDanka
tag

:N

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#36137) ribarszki válasza Ance (#36135) üzenetére


ribarszki
őstag

:C :))

(#36138) Ance válasza DinkaDanka (#36136) üzenetére


Ance
őstag

Miért nem? Meleg van, többet megy? Ezzel mi a bajod?

(#36139) Flexy90 válasza _ocsisajt (#36131) üzenetére


Flexy90
senior tag

Hűtőből Samsungot tudom ajánlani.
Csendes, és 2 év alatt még csak nem is deresedett. A hőmérséklet pedig egyenletes!
Pl.: Samsung RB30J3000WW/EF - Fehér 105eFt-tól.

Mosógépből én felültöltős Electroluxot vettem, viszont az inkább 100eFt.

Xiaomi Fan

(#36140) pomk válasza #94529552 (#36117) üzenetére


pomk
őstag

AEG FSE62400P
Ezt ismeri valaki? Vélemény? Ikea géphez képest melyik az ajánlottabb?

(#36141) Met válasza pomk (#36140) üzenetére


Met
nagyúr

Ikea gépek WP vagy Elux gépek és náluk alap áron megkapod az 5 év garit tehát ilyen szempontból jobb vétel.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36142) oszy válasza _ocsisajt (#36131) üzenetére


oszy
veterán

Az a Gorenje jó is lehet. Ahhoz is 5 év garancia jár. Vagy nálad miért esik ki? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36143) attiati


attiati
veterán

szerintetek ez a szendvicssütő jó?
Feltűnően olcsó.

(#36144) oszy válasza attiati (#36143) üzenetére


oszy
veterán

Aldi/Lidl-ben is ennyi körül szokott lenni.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#36145) #94529552 válasza pomk (#36140) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ismert, hogy 2 márkától rendeli az ikea, ezért nem tudni, hogy melyiktől származik az éppen linkelt modell. Szerintem jobb lenne, ha elux lenne, de azt itt is lehet kapni+ extra garit is. Hogy a nagy választékból melyiket érdemes, azt nem tudom.

Most találtam: Bosch-nak van most 11%-os visszatérítési promója a felsorolt HT gépekre.
Meg van a 3+2 év jótállás a hűtőkre.

(#36146) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok. Van valami ajánlott mobil klíma max 100k-ig?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#36147) _ocsisajt válasza oszy (#36142) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Sehol sem írtam, hogy kiesne. :) Jó lenne tudni milyenek a tapasztalatok a termékkel kapcsolatosan. :)

Flexy90: Köszönöm szépen a tippet, ez jól hangzik (szó szerint :DDD)

Ribarszki: Huhh, köszönöm szépen oda is! :R

Még 1x, köszi mindenkinek! :B

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#36148) pomk válasza #94529552 (#36145) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

(#36149) st6969


st6969
őstag

"Filléres" porzsákos porszívó 10k-ért... :Y
Fogalmam nincs, milyen lehet, csak megláttam.

(#36150) Zolás


Zolás
addikt

Akinek electrolux s-bagos porszívója van, annak jelzi a telítettséget a gép? Feltűnt hogy gyengébben szív, és ki kellett cserélni, teljesen teli volt, nem fért bele már semmi. A visszajelző kis ablak meg teljesen zöld. Bár ez legyen a legnagyobb probléma vele, kicsit csalódás hogy egyből nem működik valami.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.