Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) peppe79 válasza #94007040 (#35100) üzenetére


peppe79
senior tag

Ökölszabály, hogy - légköbméterben számolva - legalább a helyiség öt-hatszorosa, de inkább tíz-tizenkétszerese legyen a páraelszívó teljesítménye, EN 61591 szabány szerint. Azon felül igyekezz minél rövidebb csőszakaszt kiépíteni, minél kevesebb "töréssel", és ugyanakkora átmérővel, mint a páraelszívó csonkja. Tkp. ez a kettő a legfontosabb.

Érdemesebb eleve nagyobb teljesítményű páraelszívót választanod, mert így bőven marad a készülékben tartalék, és egy 'átlagos' főzés során többnyire elég lesz alacsonyabb teljesítményen használni. Így egyrészt halkabban dolgozik majd, másrészt a motort is kíméled vele.
Az, hogy milyen típust, és milyen márkát válassz, az meg már leginkább csak az igényeidtől, és a pénztárcádtól függ.

(#35102) BB9000 válasza Peterhappy (#35092) üzenetére


BB9000
senior tag

Főzőlapból az indukciós kényelmesebb és biztonságosabb, mint a gázos. Ha az elektromos hálózat megfelelően van kiépítve neki, akkor az indukcióssal jobban jársz.
A wok témára: Egy wok súlyát simán elbírja minden indukciós és kerámialapos főzőlap. Azzal már lehet baj, hogy a wok-ot nem úgy használod, mint egy sima edényt, hanem időnként megemeled, megrázod benne az ételeket és utána visszateszed a tűzhelyre. Ez a visszatevés a veszélyes művelet. Olyankor ugyanis odacsapódik, akárhogy is vigyázol. A gáz főzőlap sokkal strapabíróbb. Az üveg / kerámia el tud törni. Nagyon erős az is, de el tud. Ha viszont jó nehéz a wok, akkor szerintem te nem a wok-ot emelgeted, rázogatod, hanem fakanállal kevered benne az ételt. így nyugodtan használhatod, nem lesz baja a főzőlapnak. 80 kilót is kibír statikus terhelésnél. Rá lehet állni! Bírja.
A wok ha vasból van, -mágnespróba- akkor az indukciós főzőlapon működni fog. Ha mégis féltenéd az indukciós lapot a túl nehéz wok-tól, akkor ajánlom figyelmedbe ezt a Tefal Expertise bevonatos darabot.

(#35103) Peterhappy válasza peppe79 (#35099) üzenetére


Peterhappy
őstag

Akkor már csak az a kérdés, mennyivel "prémiumabb" az Elektra Bregenz a Bekonál. Mert így adja magát, hogy inkább Bekot vegyünk, abból is olyan modellt, amihez gyárilag adnak öt év garanciát. Na, hétvégén megálmodom a tutit. Köszi!

(#35104) peppe79 válasza Peterhappy (#35103) üzenetére


peppe79
senior tag

A különbség inkább néhány egyedi megoldásban, extra 'fícsörben' van, viszont az alkatrészfelhasználás többnyire azonos.

(#35105) BB9000 válasza peppe79 (#35099) üzenetére


BB9000
senior tag

Érdemes ide járni olvasgatni. Köszönöm az infót. Ezentúl más szemmel nézek a Beko-ra. Ha cserélni kell egyszer a sütőt, akkor számításba fogom venni.

(#35106) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
uj konyhaba kellene keresnem beepitheto gepeket. indukcios lap, elektromos suto, huto (minel nagyobb annal jobb), elszivo. mik az ajanlottak most? van pl best buy ezekbol?
mit erdemes nezni? tudom hogy eleg altalanos a kerdes :)

de hatha vannak itampontok vagy iranyado elvek :D miket keruljek es hasonlok.
elore is kosznom

(#35107) Mr.Csizmás válasza bazsimano (#35106) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ikea cuccok, oem electrolux-whirpool, 5 év garival. (asszem)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35108) Peterhappy válasza peppe79 (#35104) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszi a tippet!

(#35109) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Beüzemeltük a tavalyi black friday-en vásárolt mosógépünket. Csapok kinyitva, gép vízszintbe állítva. Valamiért a program indítása után nem jön víz azonnal, fura hangokat ad ki, rángatja a vízcsövet, forog a dob, majd jön egy-két löketnyi víz, végül teljes nyomással megtelik a dob. Ez normális? Vagy ragad a mágnesszelep?

[ Szerkesztve ]

(#35110) pjen válasza tboy93 (#35109) üzenetére


pjen
félisten

Ez már "okos"mosógép.A mi LG gépünk is ilyen.Megbeszélik, a gép, a mosószer, a ruha,hogy hogy is kéne mosni. :DDD

(#35111) Met válasza tboy93 (#35109) üzenetére


Met
nagyúr

A miénk úgy indul hogy két rövidet szív, kis szünet majd megtölti a dobot, de nem rángat semmit.
Szerintem ez nem normális jelenség nálad :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35112) Ance válasza tboy93 (#35109) üzenetére


Ance
őstag

Ez ilyen. És még sokáig is mos. :D

(#35113) tboy93 válasza Met (#35111) üzenetére


tboy93
nagyúr

A vízcsövet "rángatja", mondhatni hirtelen szív egy nagyot :D

(#35112) Ance
Párom berakta a mosást, sima 40fok, több mint 2 óra :Y WTF

Egyébként miután megszívta magát, onnantól nagyon csendes, nem ugrál sehova, a direct drive az tetszik :K

[ Szerkesztve ]

(#35114) brownus


brownus
veterán

van egy 2013 őszén vásárolt aeg lavamat protex mosógépünk. 2-3 hete (lehet mert a gyerek állandóan nyomogatta a gombokat!?) azt csinálta, hogy bekapcsolás után nem reagált semmire. egy program beragadt, azt végig tolta kb 20-30 perc alatt és annyi....
vettem hozzá +4 év garit is, most jól jött, mert ingyen kijöttek, megnézték, a bácsi nyomogatta a gombokat, resetelte és tudtuk is használni egészen a hétvégéig... ha bekapcsoljuk megint csak a 3 vonal látszódik.
bácsi felhív, aki mondta, hogy ez panel csere vagymi, és kb 40-50k. de majd holnap reggel visszahív a pontos összeg miatt. hát LOL, baszhatom a 4 év plusz garit :D

ha valóban ilyen összegbe fog kerülni akkor új mosógépet veszünk :( valszeg bosch márka közül egy típust...

(#35115) tboy93 válasza brownus (#35114) üzenetére


tboy93
nagyúr

De wtf, miert nem cserelik gariban? :F

(#35116) blattida válasza brownus (#35114) üzenetére


blattida
nagyúr

Az elektronika az nem kopó alkatrész, ezért annak hibája kötelezően garanciális szervizelést jelent, ha van garancia, márpedig, elmondásod szerint, van. Ezért egy büdös petákot sem kérhetnek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#35117) G@ß! válasza Mr.Csizmás (#35107) üzenetére


G@ß!
őstag

Minek kell teljesülnie ahhoz, hogy meglegyen az 5 év gari?

(#35118) Peterhappy válasza brownus (#35114) üzenetére


Peterhappy
őstag

markabolt.hu?

(#35119) brownus válasza Peterhappy (#35118) üzenetére


brownus
veterán

yep

(#35116) blattida
(#35115) tboy93

passz, jó kérdés... holnap rákérdezünk

[ Szerkesztve ]

(#35120) Peterhappy válasza brownus (#35119) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kiterjesztett garancia téren nekem sincs jó tapasztalatom velük (azt hiszem a Groupama adja, de elnézést, ha tévedek), szerencsére nekem csak egyetlen esetben lett volna rá szükségem, az Electrolux hűtőnknek adta meg magát az egyik üvegpolca és anyagfáradás miatt, de érdekes mód arra megint csak nem vonatkozott a kiterjesztett garancia...
Egy párezres polc miatt nem feltétlen érdemes persze fogyasztóvédelemmel fenyegetőzni, de egy ötvenezres alkatrésznél tuti, hogy nem törődnék bele a sorsomba, menj csak szépen nekik. :K

(#35121) Mr.Csizmás válasza G@ß! (#35117) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] jobbközép

25 év garanciaKonyháink 25 év garanciával, háztartási gépeink 5 év garanciával kaphatók.Azonnal elvihetőAzonnal elvihetőMegvásárolt konyhádat akár már aznap haza is viheted.25 év garancia

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35122) brownus válasza Peterhappy (#35120) üzenetére


brownus
veterán

ok, egy próbát megér :)

(#35123) Ance válasza tboy93 (#35113) üzenetére


Ance
őstag

Mi a tanultaknak megfelelően indítottuk az LG-n az első mosást, azaz jó meleg, csak mosószer, ruha nélkül. Mivel nem tudja lemérni mennyi ruha van benne, így a maximum ideig mosott :D 3,5 óra után éppen azt beszéltük, hogy vissza kéne vinni gyorsan. Mára megszoktuk, csak időzîtővel mosunk szinte. Hajnalban kezd, reggelre kész.

Ha van rajta Delicate program, az 40 fokon, nem túl koszos ruhákra jó és gyors is.

[ Szerkesztve ]

(#35124) #40553216 válasza Peterhappy (#35098) üzenetére


#40553216
törölt tag

A formája tényleg olyan, de ha elmész Kínába vagy ahol használnak wokot, ilyet nem nagyon fogsz látni. Mert a lényege a gyorsaság. Attól még lehet jó kajákat csinálni benne, ahogy a 275 °C-ig menő sütőmben is lehet nekem ízlő pizzát sütni. De bármit is csinálok, nem lesz olyan, mint egy fenyőtüzeléses kemence 450 °C-szal, mint az olaszoknál.

(#35125) Peterhappy válasza #40553216 (#35124) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ebbe nem tudok belekotni, totalisan igazat adok neked.

(#35126) Teaway válasza #40553216 (#35124) üzenetére


Teaway
veterán

Nekem akácot mondtak, mert a fenyőben gyanta van.

Nincs itthon csokid??

(#35127) tboy93 válasza Ance (#35123) üzenetére


tboy93
nagyúr

Delicate van, időzítés nincs :B

(#35128) #40553216 válasza Teaway (#35126) üzenetére


#40553216
törölt tag

Jogos. Régen mintha a fenyőt olvastam volna és valahogy bennem ez maradt meg.
Bár most utána néztem, többfélét is használnak: tölgy, juhar, kőris, bükk és nyírfa.

[ Szerkesztve ]

(#35129) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello!

Mosogatogepet keresek es erdekelne hogy ki milyen markat(vagy esetleg konkret gepet) tart jonak.
Nekem elsore a Bosch ugrik be de hatha van annal megfelelobb. Ami eleg fontos lenne hogy minel kevesebb zajjal jarjon egy mosogatas.
Nem kell olyan nagy gep csak ket fos haztartasba vasarolnam.
Arban en 150ezer fole nem szivesen mennek bar oszinten szolva nem tudom milyen arak vannak azon tul hogy atporgettem par ismertebb oldal kinalatat.
Koszonom elore is a segitseget!

Youth hides the key to salvation

(#35130) Ispy válasza brownus (#35114) üzenetére


Ispy
veterán

Hát az kvajó, mi is most vettünk 1+4 év garival mosogatógépet ott, kíváncsi lettem mi a vége a sztorinak...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35131) brownus válasza Ispy (#35130) üzenetére


brownus
veterán

majd beszámolok, én egész nap meló, nemtom Zsut hívta-e az ember..

(#35132) tboy93 válasza DelArco (#35129) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Az új bosch gépek nem tudom milyenek, de anyáméknak van egy 15 éves, anyósoméktól meg most örököltük meg az ő 10 éves gépüket, mindkettő bosch és nem sok gond volt velük az évek alatt. Ha egyszer tönkremegy amit kaptunk, én tuti bosch-t fogok venni, nálunk a családban abszolút bevált. Egyik sem túl hangos és az elrendezése is tök jó.

(#35133) Teaway válasza DelArco (#35129) üzenetére


Teaway
veterán

10 éve azt mondták, vegyek német gépet, így lett egy Siemens. A maiak nem tudom, milyen gyártásúak.

Nincs itthon csokid??

(#35134) peppe79 válasza Teaway (#35133) üzenetére


peppe79
senior tag

Többnyire kelet-európai országokban készülnek, mint például Oroszország vagy Lengyelország. De tkp. hatodrendű, hogy hol készül, sokkal fontosabb, hogy milyen alkatrészekből áll.

Amikor tavaly megérkezett a Siemens mosógépem, kíváncsiságból belekukkantottam...aztán ahogy magamhoz tértem, rögtön vissza is csavaroztam a burkolatot.

[ Szerkesztve ]

(#35135) G@ß! válasza Mr.Csizmás (#35121) üzenetére


G@ß!
őstag

De minek kell teljesülnie ahhoz, hogy megkapjam az 5 évet? Azt nem találom sehol sem.

(#35136) Peterhappy válasza G@ß! (#35135) üzenetére


Peterhappy
őstag

Eltenni a blokkot :K

szerk:
"A garancia érvényesítésének feltételei
Mivel a garancia a termék vásárlásának napjától érvényes, ezért annak igazolásához szükség van az eredeti számlára, nyugtára, amely egyben jótállási jegynek is minősül, kivéve, ha egyéb hitelt érdemlő módon is tudod igazolni a vásárlás tényét és a jótállás feltételeit."

[ Szerkesztve ]

(#35137) Mr.Csizmás válasza Peterhappy (#35136) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg érdemes beszkennelni/lemásolni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35138) Doki42


Doki42
őstag

Sziasztok!
Mosogatógép vásárlás elött állok, az alábbi készülékről kellene vélemény:
gorenje gs 54110.
Előre is köszönöm 😁

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#35139) G@ß! válasza Peterhappy (#35136) üzenetére


G@ß!
őstag

:R

(#35140) #94529552 válasza peppe79 (#35134) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mi volt a belsejében, ami meglepett? Én is lekaptam az 5-6 éves mosógép oldalát, de ketten se találtunk rendellenes dolgot benne.

(#35141) pjen válasza peppe79 (#35134) üzenetére


pjen
félisten

Mi a legmagasabb centri fordulat?1000nél,már kéne a motornak pörögni vagy 10000 et percenként.

(#35142) st6969 válasza #94529552 (#35140) üzenetére


st6969
őstag

Így könnyű, ha szakértő is van a háznál :D :))

(#35143) saelin


saelin
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni most egy új porszívót a mostani zsákost lecserélni, mert porszívózás után olyan por szagot csinál hogy szellőztetni kell mindig. Hangos és még durván fűt is (ami télen egész jó).

Szóval nézegettem hogy mik lehetnek az utódok, de hamar belezavarodtam... Addig jutottam hogy nekem tartályos kell, mert olyanom nem volt még. Láttam van "vízszűrős" is, de az kicsit macera.
Amit tudni kell a lakásról:
- 35 négyzetméteres panellakás és nagyon tud porosodni. Van egy macskám is, annak a szőre hullik, úgy minimum 2x muszáj porszívózni a házban. Máskülönben szőr lesz mindenütt. És mivel van egy cica is, így az sem hátrány ha nem olyan hangos a gép, mert mostani samutól a csengőt nem lehet hallani... :D
Az összeg legyen 20-55 ezer forint. Ettől többet nem tudok szánni rá, mert nagy háztartásigép csere van nálunk ez évben. Úgyhogy jövök még ide.

A válaszokat előre is köszönöm. :R

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#35144) tboy93 válasza saelin (#35143) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia!

Zsákost vegyél. Nem tudom a tied milyen, de az újak már nagyon jók. Sokkal tisztább mint a tartályosak és nem veszít a szívóerőből a gép. Az s-bag havi költsége nagyjából ~200Ft. Állat mellé turbó kefe javallott.

Ez megfelelő választás lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35145) pjen válasza saelin (#35143) üzenetére


pjen
félisten

Milyen gép,milyen zsák van benne?Lehet kicserélnéd a szűrőket minden baj elmúlna.Friss papír pórzsák,esetleg motor szűrő.

(#35146) saelin válasza tboy93 (#35144) üzenetére


saelin
veterán

Utána nézek ennek a gépnek. Köszi! Az hogy érted hogy tisztább a zsákos? Szívóerőből gondolom a szűrő eltömődése miatt veszít, de az nem tűnik akkor bajnak.

pjen
Melóban vagyok nem tudok pontos típust mondani. Anno Tescóban lett véve 8 ezerért, vászon zsákos.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#35147) tboy93 válasza saelin (#35146) üzenetére


tboy93
nagyúr

A zsákos több port tud megfogni, takarítása ugye annyi, hogy kidobod a zsákot és berakod az újat. A tartályosak kevésbé tudják megfogni a port, többet enged vissza mint a zsákos, főleg az olcsóbb modellek. A szűrőik hamar eltömődnek, aztán lehet mosogatni. Nyilván minél jobban dzsuvás, annál kevésbé szív jól. Allergiásoknak pl egyáltalán nem javasolt. Persze van kivétel, pl. a dyson gépek. Vizest semmiképp ne, szerintem az a legmacerásabb, minden porszívózás előtt friss víz kell bele és minden porszívózás után alaposan ki kell takarítani a tartályt.

Egy ilyen tescos 8 ezres géphez képest az általam linkelt elux gép, kb mint egy trabanthoz képest egy ferrari. Nem fogsz csalódni a jó zsákosban, hidd el. Nekünk tartályos volt, nehezen győztek meg itt, hogy zsákost vegyek, de nem váltanék vissza :N

[ Szerkesztve ]

(#35148) pjen válasza saelin (#35146) üzenetére


pjen
félisten

Azt a vászon zsákot kéne papír,szintetikus,eldobhatóra cserélni.A por szag rögtön megszűnne.Természetesen ha van hozzá.Típus szerint érdemes,pl:porzsák centrum.

(#35149) Ance válasza saelin (#35146) üzenetére


Ance
őstag

Szia! Ilyet vegyél. Nem csökken a szívóerő. 30-40 között megkapod az egyszerűbb animal care változatokat. Bocs , mobilról vagyok:

https://www.rowenta.hu/Porsz%C3%ADv%C3%B3k--takar%C3%ADt%C3%B3-eszk%C3%B6z%C3%B6k/Porzs%C3%A1k-n%C3%A9lk%C3%BCli-porsz%C3%ADv%C3%B3k/X-TREM-POWER-CYCLONIC-ANIMAL-CARE/p/2211400012

[ Szerkesztve ]

(#35150) ribarszki válasza saelin (#35146) üzenetére


ribarszki
őstag

Ennyiért turbókefés zsákos Electrolux. Többért meg Miele. A zsáknélküli felejtős, Rowenta is. Max Dyson..

[ Szerkesztve ]

Cafe Gene kávépörkölő eladó - hardverapró

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.