Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76101) Tamoo válasza cekkk (#76100) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Enyém 45cm mély lett. Magasság erősítőhöz, centerhez igazodott.

(#76102) devil-k válasza cekkk (#76100) üzenetére


devil-k
nagyúr

Enyém is 45 cm mély lett.

A vászon alja kb. 60-70 cm-re "szokott" lenni.
Pontosabban a legtöbb ember, akivel eddig beszéltem erről, mint ezt a megoldást részesíti előnyben, mivel senki sem szeret "nyakkitekeredve" felfelé nézni.

De biztos van erre valami jó kis THX ajánlás is. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76103) cekkk válasza Tamoo (#76101) üzenetére


cekkk
veterán

Én is 45 cm mélyet akarok.

Magasságnál olyan 55 és 65 centi között vacillálok, center egyenlőre nincs, bár lehet.
Erősítő is most a sztereó van, de ha mégis újra moziznék akkor elférjen majd.
A TVvel vagyok bajba, mert alacsonyan sem akarom, hogy legyen és magasan se, mert az kényelmetlen lenne.
Azért nem tudom mi lenne az optimális :(

(#76102) devil-k
Akkor végül is ha 65 centi lenne akkor a vásznak még kényelmesen "rá tudnám engedni."
Bár ez nagyon a jövő zenéje.

[ Szerkesztve ]

(#76104) szinimini válasza BBéci (#76099) üzenetére


szinimini
senior tag

Nem is értem miért nem válsz meg tőlük :DDD
A center feljebb kerül ha már alatta lesznek a lábak és akkor a tv tetejével lesz egy vonalban az alja.
A lábak 16 milit emelnek,ami pont elég,de ha mégse akkor a polcot egy kicsit feljebb tudom tenni.
Frontokat annyira előre tudom hozni. Ilyenkor nem lesz baj,hogy akkor a tv hátrébb van mint a frontok.
Vagy ez csak számomra volt lényeges,hogy egy vonalban legyenek?? Ezzel együtt akkor jön a tv is előrébb,hogy egy vonalban legyenek.
Akkor az erősítőnek új hely kell, csak fogalmam nincs,hogy hova tegyem. :(

cekkk
TV akkor van jó helyen ha a közepe szem magasságban van.

[ Szerkesztve ]

(#76105) BBéci válasza cekkk (#76100) üzenetére


BBéci
titán

A TV közepe legyen a néző szemmagasságában, ahhoz méretezd a szekrényt.
A vászon alja 75-80 cm között ideális.
Aztán döntsd el, hogy most, vagy majd! :D

Szinimini!
Egyáltalán nem lényeges, hogy a hangdobozok a tévével egyvonalban legyenek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76106) cekkk válasza BBéci (#76105) üzenetére


cekkk
veterán

Sztereó most, mozis majd :DDD

(#76107) devil-k válasza cekkk (#76106) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nálam is most van kialakulóban a vetítős mizéria.

Elsőnek hangáteresztő vásznat akartam, (mivel az a méret -137 x 220 cm- amit eredetileg kinéztem az a frontokat eltakarta volna), de lebeszéltek róla. Azt tanácsolták, inkább legyen eggyel kisebb, vagyis "csak" 125 x 200 cm vászon, ami befér a két front közé és nem takarja őket és centert sem kell a vászon mögé elrejteni... Ilyen szempontból nem kell kompromisszumot kötnöm. De én sem szeretnék nagyon felbámulni a plafon irányába, mivel nem hiszem, hogy élvezetes lenne úgy a mozi...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76108) BPéter1984


BPéter1984
tag

Sziasztok , hgangfalak és tv elhelyezésében kérnék tanácsot mivel lassan aktuális lesz , a szobám méretei 4.1x4.7 m a rövidebb oldalon lesz a tv és minden egyéb vele szemközt a hosszabbik oldal másik végénél az ágyam . hogyan helyezzem el a hangfalakat és a tvt-t.? ha jól gondolom a 2 front tetejének vonalában legyen a center és a tv felette a falon konzolon ( JBL E80 , EC25 , E20 , E150P , TV: LG 47LW570S ) , a hátsók a hátsó falon kb 150cm magasan egymással szemben . A gond az hogy pont a bal hátsó alatt lesz az ágyam. Máshogyan nem tudom átrendezni a szobát. :( Kicsit lehet hosszú lett de remélem valamennyire érthető volt.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#76109) devil-k válasza BPéter1984 (#76108) üzenetére


devil-k
nagyúr

A leíráshoz mellékelj egy fotót is, jobban segít nekünk is!

- mozi bolondéria -

(#76110) mp54 válasza BBéci (#76099) üzenetére


mp54
senior tag

Böhöm nagy/28 kg sub alá javasolt ez a SuperSpike?
Laminált padló.

(#76111) BPéter1984 válasza devil-k (#76109) üzenetére


BPéter1984
tag

Sajnos fotót nem tudok , de ha segítesz csinálok egy rajzot csak nem tudom milyen programmal szoktak itt egyesek csinálni.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#76112) mp54 válasza devil-k (#76094) üzenetére


mp54
senior tag

Rakd a tv-t előrébb, mert a polc miatt felfelé nem tud szellőzniI

(#76113) devil-k válasza BPéter1984 (#76111) üzenetére


devil-k
nagyúr

Itt egy nagyon profi programot használnak a fórumtársak. Az a neve, hogy PAINT. :) Nyugodtan rajzolj abban, had lássák a többiek is!

mp54
Ezt miért nekem írod? :DDD

- mozi bolondéria -

(#76114) mp54 válasza BBéci (#76099) üzenetére


mp54
senior tag

Az erősítő mellett legalább10-10 centi helynek kellene lennie!
Mellett miért? Ott nincs szellőző nyílás, csak alul ás felül...

(#76115) mp54 válasza devil-k (#76113) üzenetére


mp54
senior tag

Bocs, mellément....szinimini-nek szántam.

(#76116) Dorian


Dorian
félisten

Nálam most ez a helyzet:

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76117) cekkk válasza devil-k (#76107) üzenetére


cekkk
veterán

Ez a felfele bámulás nem jó dolog :DDD
Én sem szeretnék.

AVXen nem jó a kereső? :U

(#76118) szinimini válasza mp54 (#76115) üzenetére


szinimini
senior tag

Okés okés :)

Dorian

Szép :K

[ Szerkesztve ]

(#76119) BBéci válasza mp54 (#76114) üzenetére


BBéci
titán

A kezelési leírásokban 15-20 centiket írnak mindkét oldalra és felülre is, függetlenül a szellőzőnyílások helyétől. Szerintem oldalanként 10 cm elegendő szokott lenni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76120) BBéci válasza BPéter1984 (#76108) üzenetére


BBéci
titán

Alig fél órája írtam a TV elhelyezéséről, ami bizonyára elkerülte a figyelmedet. Előtte nem sokkal volt szó a centerről is, szinimini variált vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76121) devil-k válasza cekkk (#76117) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem jó, én is néztem ma. Rá akartam keresni a HUB Audio-ra, azt hittem, hogy valaki likvidálta. :DDD :Y

Eléggé frusztrálna ha a feliratokat mondjuk a szoba 2/3-nál kellene olvasnom, a TV sem a plafonon csüng. ;]

Dorian
Az üvegasztal hogy reagál a rezonanciára?

Nálam az oldalsó CD, bakelit tároló szekrénynek az ajtaja üvegből van és roppantul idegesítő, amikor olykor a T12 miatt (is) elkezdi... Erre akarok valami megoldást kitalálni. Talán valami olyan kis "szivacsot" kellene rárakni a nyitógombra, ami nem engedi "mozogni" az üvegajtókat? Tipp? :DDD Egyébként mekkora a TV-d? Szép szoba! Úgy látom a telefon a földön megoldás máshol is hódít, nem csak nálam. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76122) BPéter1984 válasza devil-k (#76113) üzenetére


BPéter1984
tag

Csináltam akkor egy rajzot nagyjából a szobáról a méretarányok csak hozzávetőlegesek . Remélem így érthetőbb egy kicsit . Most még egy kicsit más de ezt szeretném kihozni belőle.

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#76123) devil-k válasza BPéter1984 (#76122) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az ágyat/kanapét nem lehet középre rakni? Ott a sarokban szerintem nem igazán lesz jó. Nem is beszélve az akváriumról! Szegény halak! :D

- mozi bolondéria -

(#76124) Dorian válasza devil-k (#76121) üzenetére


Dorian
félisten

Sehogy. Elég masszív darab ugrálni is lehet rajta. Egyébként filmezés közben egy vastag törölközőt szoktam ráteríteni, egyrészt elég hideg a felrakott lábnak, meg a kép is tükröződik rajt.
Ellenben van a kanapétól balra egy falitükör, na az nem bírja a legkomolyabb mélyeket. Gondoltam már rá, hogy a tartókarmai és a tükör közt kitömítem valamivel.

Ha nálad az üveg mozog az ajtókeretben akkor azt kell kitömíteni pl. gittel, ha az egész ajtó, akkor pl öntapadós szivacs vagy gumicsíkkal.

TV-m 50"-os, tehát jóval nagyobb részt foglal el a látómezőből. A kép torzít olyan értelemben, hogy nagyobbnak láttatja a szobát a valóságnál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76125) devil-k válasza Dorian (#76124) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ezek a képek mindig csalnak. :((

Egyébként, hogy viselkedik a T12? Mármint nincs nagyon beszorítva? Ezt a gittes megoldást megnézem, mert a legkomolyabb mélyeknél, a legjobb jelenetnék jön elő a jelenség. Legszívesebben szétverném ilyenkor a szekrény ajtaját. ;] :U

- mozi bolondéria -

(#76126) tomic


tomic
addikt

Sajna nem boldogulok egy Arcam 400 beállításával. Tudnátok segíteni mit kell a menüben beállítani,hogy át mennyen a kép és a hang rajta a TV-hez a Sat boxból,ha kivan kapcsolva az erősítőt? HDMI-n van össze kötve minden.

(#76127) Dorian válasza devil-k (#76125) üzenetére


Dorian
félisten

Ha be van, ha nincs, ennyi helyem van 'oszt jónapot :)
Azért se nagyon láttam értelmét kábelben Husky magasságokig elmenni. Viszont a Sín tápkábel hangját hiányolom, már rendeltem is bele egyet.

Én a falitükörrel úgy vagyok, hogy max majd veszek egy másikat, mert olyan vékony anyagból van, hogy tisztítani is csak óvatosan lehet, nem jósolok neki sok időt ;]
A tévékonzol falra fúrt lemez és a tévére csavarozott "kampók" közé viszont szivacsot tettem, mert durvább jeleneteknél ugrált rajta, és azon kívül, hogy baromi idegesítő volt, gondolom a tévének sem tesz jót.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76128) Poplacsek válasza tomic (#76126) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Biztos, hogy tud olyat?

(#76129) Oldfighter válasza BPéter1984 (#76122) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nincs ezzel különösebb gond, ha nem az ágyból, hanem mondjuk egy középre helyezett ülőalkalmatosságból akarsz "mozizni". A hátsó hangsugárzókat is érdemes ilyenkor a hallgatási pozíció felé fordítani, nem egymás felé.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76130) ginola válasza Dorian (#76127) üzenetére


ginola
addikt

A sín engem is érdekelt volna.

(#76131) Oldfighter válasza Dorian (#76127) üzenetére


Oldfighter
senior tag

A tv feletti polcokon nem szokott olykor ugrálni ez meg az? :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76132) tomic válasza Poplacsek (#76128) üzenetére


tomic
addikt

Jó kérdés. Soha nem volt Arcamom. Denon,Marantz az tud azt tudom.

(#76133) Dorian válasza ginola (#76130) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor írj Gábornak, szerzett még alapanyagot hozzá.

Oldfighter:
Azon nem. Viszont a sub-ra direkt tettem rá fotó előtt a plüss tengerimalacot, vártam, hogy beszól valaki, de úgy látom nem sikerült provokálnom :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76134) mp54 válasza BBéci (#76119) üzenetére


mp54
senior tag

Böhöm nagy/28 kg sub alá javasolt ez a SuperSpike?
Laminált padló.

(#76135) BPéter1984 válasza devil-k (#76123) üzenetére


BPéter1984
tag

Mint mondtam az arányok nem teljesen jók , a szoba 4.1x4.7m az ágy ahhoz képest 1.3x2.5m , az arányokat így már tudjátok , a halakkal nem tudok mit kezdeni azok az öcsémé , a heverőt tudom bentebb hozni egy kicsit de mit teszek mögé?

VOLVO S40 - 2005 , S80 - 2009 , Iphone X

(#76136) Dorian válasza mp54 (#76134) üzenetére


Dorian
félisten

Kácsát felhívod, megmondják. Tippem szerint sub alá masszívabb dolog kell, nem csak a súly miatt, hanem ott vízszintes erőhatások is fellépnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76137) Tamoo válasza Dorian (#76127) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én meg basszuscsapdán gondolkozom .... Nem tudom hogy lehetne "kezelni" a mélyeket. Nem olyan mint amilyennek lennie kellene. Nagyobb költségekbe se akarom verni magam, lehet a kis szoba + belmagasság miatt van, aztán fölösleges vergődnöm vele. Valószínűleg ezért sem hozott annyit a Husky a Boxerhez képest.

(#76134) mp54: Ezt ~45 perce is megkérdezted. :U

[ Szerkesztve ]

(#76138) devil-k válasza mp54 (#76134) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Proson tüske nem lesz jó? Bár ez "csak" 27,9 kg, de nekem ez van alatta, s úgy emlékszem, hogy Tamoo-nak is.
Dorian, neked milyen tüske van a T12 alatt?

Tamoo
Pedig most gondolkozom a Husky kutya vételén... :F

BPéter1984
Virágokat. :) Úgy emlékszem, hogy BBéci írt róla egyszer, hogy jót tesz az akusztikának. ;)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76139) Tamoo válasza devil-k (#76138) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem nem érte meg. Azon felül hogy bele se lehet dugni.

Nekem nebulo féle tüskék vannak alatta. Amit nem győzök elégszer megköszönni Neki! :DDD

(#76140) devil-k válasza Tamoo (#76139) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mi az, hogy bele sem lehet dugni? :Y Azt láttam, hogy a kábel egyik vége "ducibb", mint a másik, de akkor hogy tudod normálisan csatlakoztatni?

És milyen ez a nebulo féle tüske? :U Nem hallottam még róla sajnos. :(

- mozi bolondéria -

(#76141) Dorian válasza Tamoo (#76137) üzenetére


Dorian
félisten

Az a baj a basszuscsapdákkal, hogy baromi drágák ahhoz, hogy konkrét mérések nélkül kísérletezzen velük az ember.

devil-k:
Nekem a linkelt Proson tüskék. A hozzá kapott gumitalpakkal együtt használom, jobb, mint ha csak a parkettán lenne a tüske alja.

Tamoo:
Vagy a lyuk szűk, de inkább az LFE bemenet nem lóg ki eléggé a síkból.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76142) Tamoo válasza devil-k (#76140) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Úgy hogy nem fér bele. Egy RCA toldóval van beledugva. :( Szűkre van vágva a lyuk a hátlapon.

Semmi hókuszpókusz, normális tüske+alátét. Fórumtárs csinálta.

(#76141) Dorian: Na ez az. AVX-en csinált most a tag, azt hiszem 15ért árulja. Az nem vész... de amíg nincs mérve megbízható helyen, biztos nem veszek.

[ Szerkesztve ]

(#76143) dunkel válasza devil-k (#76138) üzenetére


dunkel
őstag

Pedig most gondolkozom a Husky kutya vételén.
Bemész a kácsába, hazaviszed egy hétre: ha megéri marad, ha nem visszaviszed. Ezt a bemondásra vásárlást nem igazán értem, főleg pestieknél :F

(#76142) Tamoo
Szerintem várd meg a fapaci mérést, ha lesz egyáltalán. Az a basszuscsapda ránézésre nem a jobban sikerült termékei közé tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#76144) devil-k válasza dunkel (#76143) üzenetére


devil-k
nagyúr

Eddig csak jót hallottam a Husykról, s nyilván nem bemondásra venném meg, de azért sokat számít a "tesztelők" véleménye is. Apropó! Nem vagyok pesti, így nekem kissé neccesebb bemenni a Kácsába és visszavinni egy hét múlva. :( Ha Pesten laknék, akkor több időm lenne tesztelni az ilyen kábeleket.

- mozi bolondéria -

(#76145) spiky03 válasza cekkk (#76100) üzenetére


spiky03
veterán

Én ezen gondolkodom, hogy nekem is valamit majd gyártanom kell, mert amit terveztem az sajnos nem jött be. :((( Nagyon magasan lett így a tv, úgyhogy elvetettem.
Én valami olyanban gondolkodom, hogy az alsó polcon az erősítő legyen felette a BD lejátszó, affelett meg a center, kicsit magasabban, mint most van és ne legyen két polc között, hanem valami nyitott részt gondoltam neki és a felett/mögött meg majd a tv.
Csak azt nem tudom, hogy ezt, hogy tudom kivitelezni, mert így hirtelen elsőre egy L-alakú megoldásra gondolnék. :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76146) BBéci válasza mp54 (#76134) üzenetére


BBéci
titán

Az nem is böhöm, 40 kg fölött már lehet annak nevezni. :K
Úgy emlékszem, van valami súlykorlátozás, ráadásul, ahogy Dorian írta, szubládák alá más való.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76147) Dorian válasza devil-k (#76144) üzenetére


Dorian
félisten

Biztos is, hogy jó a Husky. Olyan emberek mondják (Bajnokpityu, Béci), akiknek a véleménye túlnyomó részt végül beigazolódik. Viszont a nem megfelelő elhelyezés és akusztikai viszonyok - ami legtöbbször a szoba és berendezés adottsága mélyfrekiknél - miatt nem biztos, hogy ugyanaz kijön mindenkinél, mint pl. náluk, így az ár/érték arány már nem biztos, hogy olyan lesz, ill. az egyéni "takaróhosszt" is figyelembe kell venni.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76148) Oldfighter válasza Dorian (#76133) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Nyugi. A legtöbb embernek most még csak a tudatalattijába ivódott bele a részlet. Eljön majd az idő, mikor hatványozottan vonnak kérdőre téged. :D
De látod, meglehet, hogy egy méretes pálmával kellett volna kísérletezgetned. A " kemény mag" rögtön számon kérte volna. :D

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#76149) devil-k válasza Dorian (#76147) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nah, jah. Abszolút igazad van. Van akinek a Husky ára egy kis zsebpénz, de van akinek súlyos összeget jelent. Sajnos, nekünk "vidékieknek" (milyen furcsa így :DDD) nem úgy működik a dolog, mint nálatok Pesten, hogy majdnem mindenki "egy helyen" van és csak átugrasz a másikhoz hallgatózni.(Főleg most államvizsga és munka között)

Itt Debrecenben egy tisztességes házimozi bolt sincs, de még tisztességtelen sem. ;] "Nekünk" ilyen téren jobban kell a tesztelők szavára adni, mint akinek lehetősége van 2-3 naponta elhozni egy kábelt "kipróbálás" céljából mondjuk a Kácsából.

A szobaelrendezés kapcsán:
A legjobb lenne mindenkinek egy moziszoba... de az is takaró kérdése elég rendesen. :D De ahogy láttam ez eddigi emberkék fotói alapján, senkinek sincs nem sok mindenkinek van "tökéletes" szobája mozizás céljából.

- mozi bolondéria -

(#76150) dunkel válasza Dorian (#76147) üzenetére


dunkel
őstag

+1 :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.