Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76351) BBéci válasza nuke7 (#76350) üzenetére


BBéci
titán

Barkácsáruházban mindkettőből annyi van, hogy el is adnak belőle. Fűrészt és faanyagot is. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76352) szinimini


szinimini
senior tag

Megjött a superspike aztán meg is nézzük,hogy milyen is úgy a center :)

(#76353) devil-k válasza Patice (#76335) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem gondoltam volna. Azt hittem ilyen szép dolgokat nem árulnak ott. ;]

szinimini
Írj majd véleményt. ;) Csak a center alá rendeltél?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76354) Gabesz26 válasza nuke7 (#76350) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Ez az anyag, amit én használtam csak annak jó, aki még rak alá + egy réteg anyagot kiporzás ellen, mert különben átlátszik (de az ikeában van még sokféle anyag amiből lehet választani: egyszínű is, mintás is).

A rajzszög szerintem jóval egyszerűbb megoldás, mintha ragasztanád. Könnyebb vele otthon dolgozni, ráadásul a későbbiekben egyszerűbben tudod tisztítani is az anyagot, mert levehető. Ja és nálam 2 réteg anyagot (fríz + külső burkoló) is simán megfogott, és nem engedett el sehol, pedig 2 napig csak ott állt a falnak támasztva, mert nem volt időm felrakni a falra.

[ Szerkesztve ]

(#76355) Osynho válasza Gabesz26 (#76354) üzenetére


Osynho
addikt

Esetleg keskenyebb panel is megfelelő lenne, vagy kell a 60cm szélesség? Tudnál lőni egy képet, hogy hogy fest a hangfal mögött?

[ Szerkesztve ]

(#76356) Patice válasza devil-k (#76353) üzenetére


Patice
nagyúr

Asszony "hobbyja" miatt vágom, hogy az Örs vezér téri IKEÁ-ban van olyan rész a piactéren, ahol árulják méterre is a különböző szöveteket, anyagokat. Igaz, most talán még mindig átrendezés alatt van az a részleg, már nem ott láttam legutóbb sem, mint ahol volt. De nem fog megszűnni szerintem.

Akusztikai panelekhez jó és asszony dönthet melyik mintás legyen. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76357) nuke7 válasza Gabesz26 (#76354) üzenetére


nuke7
veterán

airrock-hoz is két réteg kell..?
mi legyen a "friz" anyag..?
valami tüll szerűség..? :F

(#76351) BBéci : praktiker közel van hozzám... OBi is van itt valahol :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#76358) Gabesz26 válasza Osynho (#76355) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Jó lehet a keskenyebb is, de ebben nincs tapasztalatom (mondjuk én 45-50 cm-nél kevesebbet nem raknék fel). Ha hazaérek tudok majd felrakni képet róla a hangfal mögött is.

(#76356) Patice:
Akusztikai panelekhez jó és asszony dönthet melyik mintás legyen.

Ez nálunk is pontosan így volt :D. Előtte otthon azért megnéztük mi lenne a legjobb, és ez volt az ami tetszett mindkettőnknek. Amióta felkerült a falra, azóta pedig nemhogy megbarátkozott vele (amikor előhozakodtam az ötlettel volt azért némi ellenállás :DDD) , de folyamatosan mondja, hogy milyen jól illik oda, és hogy feldobta azt a hangfal mögötti falfelületet :))

(#76357) nuke7:

Elvileg ahhoz már nem kell, de ha biztosra akarsz menni rakhatsz. A fríz anyagnak ez a neve, és bármelyik méterárú boltban elvileg kapható (én pl. a Sugár földszintjén lévő boltban vettem, kicsit vastagabb volt csak, mint amit szerettem volna, de a célnak tökéletes).

[ Szerkesztve ]

(#76359) mp54 válasza nuke7 (#76350) üzenetére


mp54
senior tag

A rajz szög szerintem nem fogna meg,
Megfogja, én is azzal csináltam.

(#76360) KisTücsök válasza szinimini (#76352) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az a három darabos? Arra én is kíváncsi leszek.

(#76361) devil-k válasza Patice (#76356) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fordított pszichológia. Teret engedsz neki és ő pedig boldog. ;) Nem rossz.

- mozi bolondéria -

(#76362) stefi68


stefi68
addikt

Beszereztem egy Samsung HT D5500 házimozit és azt szeretném a Samsung ES6100 tv-hez kötni.
Ha a HDMI ARC jelzésű helyre csatlakoztatom a tv-n, akkor ugye nem kell külön optikai kábel ahhoz, hogy a tv hangja szóljon a házimozin?
Mert ha jól értem pont ez lenne az ARC lényege -> Audio Return Chanel

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76363) #09634560 válasza stefi68 (#76362) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igy van, nem kell külön optikai viszont mindkét készüléknél engedélyezni kel és a kábelnek ami öszeköti High speed-nek kell lennie.

(#76364) stefi68 válasza #09634560 (#76363) üzenetére


stefi68
addikt

OK, köszi, akkor nem feccelek be feleslegesen egy optikai kábelre.
Ha hazamentem az lesz az első amit kipróbálok, hogy a tv-hez kapott ajándék kábel jó lesz-e....

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76365) bodo753


bodo753
tag

Üdv ismét!

Felmerült egy kérdés miszerint,ha az erősítő olyan formátumú hangot kap amit nem támogat(mondjuk olcsóbbaknál flac amire kíváncsi lennék) akkor azt valahogy még lejátssza?
Vagy ha ffdshow-val átalakítom pcm-be ami szintén tömörítetlen,akkor azzal is mit művel?

(#76366) #09634560 válasza bodo753 (#76365) üzenetére


#09634560
törölt tag

PCM-et lejátsza de ismeretlennel nem tud mit kezdeni, de ugy emlékezem hogy a FLAC, mpeg4 is pcm-ben jelenik meg és a DSD is. De APE már nem tudom, És a DD+ is néma marad ha nincs hozzá dekóder, HD-k megszólalnak mert van bennük Core rész is.

(#76367) Stooner


Stooner
tag

Sziasztok!

Egy ilyen szett jó lehet csak mozira : CANTON GLE 470, 420, 455, SUB 8 ?

Újonann 300 000 FT lenne.

Üdv. : STOONER

[ Szerkesztve ]

(#76368) #09634560 válasza Stooner (#76367) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen, hallottam töb Cantont, jók. Zeneileg is vállalható. Milyen erősitő és mire használnád? (zene milyen menne rajta és kb hány% )?

(#76369) BBéci válasza #09634560 (#76368) üzenetére


BBéci
titán

Írta, hogy "csak mozira". :K

(#76367) Stooner
Annyi pénzért kicsit drága, bár szubbal együtt... Elég régi kiadás, hogyan lehet új?
180-190 euró a front darabja: [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76370) Stooner válasza BBéci (#76369) üzenetére


Stooner
tag

Igen csak mozira lenne főleg,néhanapján zene is elvétve.(Minden stilus)

Tudom régebbi ,de vállalható lenne 1. szettnek ?
Ujabb alternativái mik lennének?
Megbizható közeli boltban van kiárusitva utolsó darabok.
GLE 470.2 itt 399 EUR
420-as az 179
455ös 179
SUB8-as meg 299

Ahogy néztem a 490-es ugyanugy 399 Eur.Előrelépés lenne 470-hez képest?

(#76371) Stooner válasza #09634560 (#76368) üzenetére


Stooner
tag

Erősitő sincs még,úgyhogy bármi választható.
Milyet javasolnátok hozzá?

Ilyen állványok is vehetők hozzá : [link]

[ Szerkesztve ]

(#76372) BBéci válasza Stooner (#76370) üzenetére


BBéci
titán

Vállalható. Denon, vagy Marantz erősítőt válassz hozzájuk.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76373) #09634560 válasza Stooner (#76371) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon és Marantz mellé a NAD-ot és a Cambridge Audio-t.t is melléteheted rászánt büdzsémennyiség függvényében.

(#76374) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni tőletek egy probléma megoldásához.
Van egy 7.1-es analóg hangrendszerem, tehát az erősítőm nem tud HD hangot dekódolni. A dekódolást eddig egy Creative-DDTS-100-al oldottam meg, ami működik is szuperül. Egyetlen egy probléma van csak, hogy ez természetesen még nem tudja a HD hanganyagot dekódolni, így eddig erről le kellett mondanom.Illetve ha az eredeti hangot akartam ami HD stream volt, akkor bele kellett nyúlni a filmekbe, konvertálni stb, ami meg nagy nyűg! Szóval ezen szeretnék változtatni, de több probléma és kérdés merült fel:

-Sajnos a piacon nincs jelenleg HD audió dekoder, (vagy én nem találtam) ami a creative-hoz hasonlóan dekódolná a hangot és a HD-t is tudná úgy, hogy az analóg 7.1 kimenetekre dekódolná azt.

-Olyan opcióm is van, hogy esetlegesen beszereznék egy Bluray playert, amiben van dekóder 7.1 analóg kimenetekkel. De nem vagyok benne biztos, hogy ez is nem csak a HDMI-n továbbítja a veszteségmentes hangot, vagy ténylegesen dekódolja azt az analóg kimenetekre.

-Továbbá van már médialejátszóm amitől nem szeretnék megválni, így a bluray lejátszót csak mint dekóder egységet használnám, de ahhoz meg kéne HDMI-bemenet is. Ti tudtok ilyenről? Ráadásul olyan kéne ami megfizethető is.

-PC-t nem szeretnék ilyenre használni, illetve összeállítani, amikor megvan minden csak egy " dekóder" kéne.. Illetve HD-s erősítőre nem szeretnék 100 ezreket költeni ismételten az előzőek miatt.

Tehát jó lenne egy "olcsó" és praktikus megoldás!

Várom a tanácsaitokat, ötleteket a probléma megoldásához!

Nagyon köszi!

(#76375) Osynho válasza Danika256 (#76374) üzenetére


Osynho
addikt

olcsó hangcucchoz minek hd hang?

(#76376) KisTücsök válasza Danika256 (#76374) üzenetére


KisTücsök
addikt

Milyen hangrendszered van?

"Illetve ha az eredeti hangot akartam ami HD stream volt, akkor bele kellett nyúlni a filmekbe, konvertálni stb, ami meg nagy nyűg!"

Mi? A HD sávokon van core állomány is, azt le kell tudnia játssza az erősítő. Vagy valamit félreértettem.

[ Szerkesztve ]

(#76377) Danika256 válasza Osynho (#76375) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nem mondtam, hogy olcsó a hangcucc, hanem hogy olcsón szeretném megoldani. :)
A másik meg az, hogy nekem nem is igazán a HD hang kell, hanem az, hogy a BD/BD3D filmeken a fő hangsáv ne sztereóban szóljon, mert jelenleg ez van, ha nem nyúlok bele a filmbe.. És ezt akarom már elkerülni végre..

Nekem a DTS core is tökéletesen megfelelne, ha nem csak DTS Master, meg TrueHD lenne a filmekben..

[ Szerkesztve ]

(#76378) Osynho válasza Danika256 (#76377) üzenetére


Osynho
addikt

mibol all a rendszered?

nem kell hozzányúlni, konvertálni, van core hangsav, es igy pl sima dts-ben szol.

[ Szerkesztve ]

(#76379) Stooner


Stooner
tag

Köszönet mindkettőtöknek! :R

Elkezdek nézelődni.

Használt vas is szóbajöhet,mert kb. 150 000-et szánnék rá.Szoba 20nm.
3D-s filmek is lesznek nézve Mede8er 600-asról.

[ Szerkesztve ]

(#76380) Danika256 válasza KisTücsök (#76376) üzenetére


Danika256
aktív tag

Sajna nem dekódolja a core hangrészt a streamből, így csak sztereó 2CH hang szedhető ki. Ha átkonvertálom a filmet vagy újramuxolom 2D-s esetén és belerakom a core DTS-t akkor az úgy működik. De ezt már unom..

(#76381) #09634560 válasza Danika256 (#76374) üzenetére


#09634560
törölt tag

Amelyik Blu-Ray lejátszónak 8 analóg kimenete van az biztosan fogja dekódolni a HD tartalmat is amenyiben a HD logók rajta vannak, viszint nem mindegyik tud BD iso-t. Létezik olcsó erősitő van az aprón egy Denon 1311 is.
Más kérdés: van e esetedben értelme bármelyiknek is?? Ugyanis optikai/koax kijáraton kijön a HD hang magja és az lejátszható, mindösze enkódolnod kell illetve a HD-t letiltanod a lejátszó szoftverében igy önmagától csak DD/DTS 5.1 fog dekódolódni.. Hangfalaid pedig nem képesek viszaadni a HD különbségét, és jobban jársz ha sima DD/DTS változatot szeded/ játszod le.Tehát nekeed egy ilyen is simán megteszi.

(#76382) KisTücsök válasza Danika256 (#76380) üzenetére


KisTücsök
addikt

De az erősítőnek tudnia kéne. Ami pontosan milyen típusú is?

Most olvasok utána ennek a Creative cuccnak. A gépet az erősítővel kösd össze közvetlenül, ezt meg hagyd ki a mókából.

A tévedés jogát fenntartom, Egy-két dolog még mindig nem tiszta azért nekem

OK, Azt hiszem, vágom már, miért kell ez. :D Hű, így megcifrázni.

[ Szerkesztve ]

(#76383) Gabesz26 válasza Osynho (#76355) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A kép kicsit csalóka, hangfal az akusztikai panel közepénél van, csak kicsit oldalról lett csinálva a kép.

(#76384) axwel18 válasza Gabesz26 (#76383) üzenetére


axwel18
senior tag

"húú de széép" viccet félretéve szerintem mutatós is lett. Én is gondolkozom hogy neki álljak-e egy hasonlónak hangon sokat javított ? :)

(#76385) dunkel válasza Danika256 (#76380) üzenetére


dunkel
őstag

Mivel játszod le a filmet? Mi van a creative elé kötve?

(#76386) forma69 válasza Stooner (#76370) üzenetére


forma69
tag

A 490-ben kettő mély van, ezért mélyebbre képes lemenni. Egyforma árért ez jobb vétel lehet.
Denon-Canton jó páros együtt, ez van itt is.

(#76387) MasterMark válasza Danika256 (#76380) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a lejátszó? Ott rossz a beállítás, annak kellene a Core-t kiküldenie.

Mivel van egyáltalán összekötve?

Switch Tax

(#76388) devil-k


devil-k
nagyúr

A mai nap gránitlapot raktam a frontok és a szub alá. Kellemes csalódás volt, sokat dobott a hangzáson és a térérzeten. Nem gondoltam volna, hogy ennyit, pedig nem hittem benne eleinte. :U :D

Akinek szintén van gránitlapja a hangdobozok alatt, megosztaná a tapasztalatait? Köszönöm!

KisTücsök
Van a szub alatt is. T12. De ott úgy csináltam, hogy a gránitlapra tettem még egy kis 40x40-es szőnyeget is.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76389) KisTücsök válasza devil-k (#76388) üzenetére


KisTücsök
addikt

A szub alatt is? Milyen szubod is van?

(#76390) Danika256 válasza dunkel (#76385) üzenetére


Danika256
aktív tag

Hali,

A dekóder elé egy médialejátszó van jelenleg kötve(med6003D) ez mindent lejátszik, nagyon jó kis cucc, arra megy rá a creative optikain keresztül. Onnét analogon megy tovább a hang. De máshol is olvastam, hogy optikain a HD-ból csak 2 csatorna tud lejönni. Nem tudom miért van így, de eddig is így volt. Vagy a dekóder a hibás? Mindegy, nekem igazából nem kéne BD player, meg amúgy sem akarok lemezekkel szórakozni, ott vannak az ISO-k azt kész..
De a dekódoláshoz vennék ilyen lejátszót csak hogy akkor kell rá HDMI bemenet is, mert a médialejátszó meg kell!
Lehet jobban járnék egy HD erősítővel akár használtan is, mint túlbonyolítani a dolgokat, de 50ezernél többet nem akarok rákölteni..

(#76391) KisTücsök válasza devil-k (#76388) üzenetére


KisTücsök
addikt

És halhatóan hozott? mi változott?

Danika256: Még mindig titok, hogy milyen erősítőd van?

(#76392) bajnokpityu válasza devil-k (#76388) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem félre vannak pakolva, tök jó volt,amikor rájöttem, miként szinezi a hangot.
Még nagyobb élmény kivenni, mint amikor beraktam a cuccok alá.

Viszont Dzsordzsó nem örült, mikor a gránitlapjáról lekerült a grande :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#76393) stefi68


stefi68
addikt

Samsung HT D5500-hoz nincs véletlenül valakinek magyar nyelvű felhasználói kézikönyve (pdf)?
Megköszönném! Link is jó. :K

ui.: Angol nyelvű már van.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76394) devil-k válasza KisTücsök (#76391) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kb. 1 órája került be a hangdobozok alá, szóval még nem tudtam hosszabb időt hallgatózással tölteni. A szubnál (is) részletesebb és karakteresebb lett a hangzás.

bajnokpityu
Meglátjuk meglátjuk mit hoz majd ki egy mozizásnál vagy koncert BD-nél. Kíváncsi vagyok, de eddig nem érzem úgy, hogy belerondítana valamibe. Holnap több időm lesz, úgyhogy nyomatom majd a teszteket. De szerintem annyi mindentől függ ez az egész. Milyen kábeled, hangdobozok, erősítő stb. alkotja a rendszert. Szerintem nincs két egyforma lánc, s lehet ami nálam jól szól, másnál már nem, vagy fordítva, ezért is birizgálja a fantáziámat a dolog.

- mozi bolondéria -

(#76395) MasterMark válasza Danika256 (#76390) üzenetére


MasterMark
titán

Optikain a HD hangoknak a Core és Embed részüknek is át kell menniük.

Valami rossz a lejátszód beállításaiban.

Switch Tax

(#76396) bajnokpityu válasza devil-k (#76394) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nyilván. van ahol pl az AQ digikábel (carbon, eagle eye) pont jó. Máshol nem. Van, ahol tisztitja a hangot, máshol meg levesz mélyből.

Gránit nálam végfok alatt dinamikából vett le, összenyomta a hangot, kis torzuást is vitt a hangba, Elacok alatt meg felfele hangolta a tónust. Focal esetén meg úgy gondolom, hogy nem leszek okosabb a csigaevőknél, meg amúgy is kicsi lenne.

Sub alatt nem próbáltam, ott inkább tüskéztem, meg alátéteztem.

Egyébként érdekes ez. Itthon az alap vélekedés, hogy az üveglap üveghangot csinál cuccok alatt. kint meg egy 3 rétegből valamivel összeragasztott alátétet ezer helyen használtak, és csöppet se volt üveghangú.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#76397) devil-k válasza bajnokpityu (#76396) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ahogy tapasztaltam másoknál is és ahogy az itteni okosságokat olvasva is rájöttem, hogy elég sok rétegű dolog ez, álmomban sem gondoltam volna, hogy ennyi minden bele tud szólni a hangba. Úgyhogy lesz mivel foglalkozni. Ezek szerint nálad már abszolút nincs gránit, ugye? Hál' istennek kaptam az alkalmon, ugyanis ingyen jutottam hozzá a gránitokhoz. :U

- mozi bolondéria -

(#76398) Osynho válasza Danika256 (#76390) üzenetére


Osynho
addikt

Nem kell HD erősítő, így 50 alatt is megúszhatod. Viszont akkor milyen a mostani "nem olcsó" hifi-d, ha ennyit szánsz erősítőre? :D

(#76399) stefi68 válasza stefi68 (#76393) üzenetére


stefi68
addikt

Tárgytalan, Megtaláltam a Samsung Cseh oldalán.

Nem is értem a magyar oldalon mért nem elérhető :F

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#76400) Spagyi


Spagyi
tag

Sziasztok!

Tanácsot/segítséget szeretnék kérni ha lehetséges :)
Egy Pioneer VSX-923-as AV vevőhöz keresek hangszórókat egy kicsi, 8nm körüli nappaliba 95%ban csak mozizásra.
Centernek Dali Zensor Vokal, előre Zensor 1, hátulra szintén Zensor 1-et gondoltam. (előre esetleg Zensor 5?)

A topik összefoglalója ugye 1:2-es arányt javasol erősítő : 5.1 hangszóró aránynak, de ennek az ára így valamivel több.
Erősítő 86ezer
Zensor 1+ zensor 1 + zensor vocal pedig 220ezer
Vagy pedig zensor 5 + zensor 1 + zensor vocal: 350ezer ami jóval több.

Az tiszta hogy drágább lehet az ajánlottnál, de megéri vagy teljesen felesleges? Ha felesleges akkor milyen irányban nézelődjek, illetve ha havonta akarok vásárolgatni (pénztárca megfelelő vastagságának hiánya miatt) akkor milyen sorrendben érdemes?

Mélynyomó tekintetében teljesen tanácstalan vagyok, ott mit ajánlanátok ezekhez a rendszerekhez?

A szoba:

Előre is köszi a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.