Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75602) spiky03 válasza Dorian (#75600) üzenetére


spiky03
veterán

Benne van ez a rész a demo-s BD-ben is. ;) Meg még egy jó pár ilyen jelent, pl a Világok harca, Tripodok a földből.
Majd akkor lesz mivel tesztelni a kábelt ha átjössz.

@(#75601) Thom!
Csak nem nálad is a villám csapott be? :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#75603) Thom! válasza spiky03 (#75602) üzenetére


Thom!
veterán

nemigen ;)

(#75604) BBéci válasza #09634560 (#75598) üzenetére


BBéci
titán

Ne viccelj már Sanci! Mi a bánatért kellene Monitor Audio BX1 hangdobozok esetén 120 hertzen vágni? :Y
A gyári adatlap szerint 55 Hz az alsó határfrekvenciája. [link]
A centerrel hasonló az ábra. Néha meglehetősen furcsa tanácsokat adsz. :(

Ellenben a BX2 frontokat vágnám 40 hertzen, mert az alatt csak szenvednek.

(#75600) Dorian
Megkeresem, ha elárulod, hány percnél találom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75605) g@bo válasza Tamoo (#75532) üzenetére


g@bo
nagyúr

minden elkelt szinte, 1 nap alatt.... c2 jó áron volt. :U

(#75606) szaki1986 válasza szaki1986 (#75594) üzenetére


szaki1986
tag

Na, jól emlékeztem. Nem lehet a sub vágását beállítani. De gáz már...
A manualban azt írja, hogy minden esetben 100 Hz-en vágja a mélynyomót, és a hangszóró méretének beállításával kompenzálja ezt egy kicsit.
Akkor ebben az esetben is a mélynyomón fullon legyen a frekvencia poti?

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#75607) dunkel válasza BBéci (#75604) üzenetére


dunkel
őstag

Az említett rendszerben nincs szub.
Szerintem bx2 (front) large, center és bx1 small 80hz vagy 60hz lehet ideiglenes megoldás. Vagy minden large. Ki kell próbálni.

(#75608) BBéci válasza dunkel (#75607) üzenetére


BBéci
titán

Tudom, hogy nincs szubládája, mert figyelmesen olvastam. De akkor is ajánlom a 40 hertzes vágást a frontokra, mert az a kis állványos hangdoboz csak szenvedne, ha ráküldené a teljes frekvenciatartományt. Ezáltal sokkal tisztább és megfogottabb lesz, amit meg tud szólaltatni. A 40 alatti így is, úgy is az enyészeté.
A lehető legrosszabb lenne mindet Large-ra állítani.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75609) dunkel válasza BBéci (#75608) üzenetére


dunkel
őstag

Nem vagyok biztos benne, hogy lehet a frontot smallra állítani, ha off-on van a subwoofer.

(#75610) BBéci válasza dunkel (#75609) üzenetére


BBéci
titán

Az lehet, de akkor egy próbát megér ON-ra állítani.
Viszont Sanci 120 hertzét, ha megfeszülök, akkor sem értem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75611) dunkel válasza BBéci (#75610) üzenetére


dunkel
őstag

Ha ON-ra teszi, eltűnik az LFE csatorna és a smallra állított hangsugárzók levágott frekvenciája is.

(#75612) BBéci válasza dunkel (#75611) üzenetére


BBéci
titán

On és Both, ami lehet más néven is. Tehát az a nemkívánatos beállítás, amikor mindent megkap a szubláda és a frontsugárzók is. Bár alighanem akkor sem lehet szubszonikus szűrőként alkalmazni az erősítő keresztváltóját. Csak ötletelgetek, mert sosem próbáltam mélynyomó nélkül házimozizni. Akkor inkább legyen sztereó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75613) #09634560 válasza BBéci (#75610) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elismerem elméreteztem.. valamit ő (kérdező) is 120 Hz-en vágott...

(#75614) Dorian válasza BBéci (#75604) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom, én egy tesztlemezről szoktam ezt a részt lejátszani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75615) bigdee888


bigdee888
tag

Sziasztok!
Nagyon gondolkozok egy HTPC megepitesen, de meg nem vagyok 100%-ig biztos a dolgaimban.
Arra gondoltam, hogy a majd HTPC-t csatlakoztatnam a TV-hez, es a hazimozi erositomhoz is valahogyan (mert nem mindig szeretnem hazimozin nezni ejszaka a filmeket, sorozatepizodokat). Termeszetesen HDMI-s mind a ketto gep. Ki-be dugdosni nem szeretnem a HDMI kabelt, mert a HTPC nagy valoszinuseggel 0-24 menne.
Probaltam utanajarni a dolgoknak, es arra jutottam, hogy talan a legjarhatobb ut, ha veszek egy HDMI splittert... Van ilyenerol tapasztalatotok? Ebay-en talaltam pl. egy ilyet, de talani ezekbol az 5USD-tol a 200USD-ig is.

Vagy volna valami otletetek? Esetleg valakiben felmerult mar ilyen kerdes?

Ui.: tudom, hogy nem teljesen jo topicba irok, de talan ezt a brigadot latom a legtapasztaltabbnak, es nem voltam biztos benne, hogy melyik topic lenne a legjobb. :)

Elore is koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#75616) #09634560 válasza bigdee888 (#75615) üzenetére


#09634560
törölt tag

Inkább a gép HDMI kimenetét kellene használni az erősitőhöz (arra ügyelj hogy minimum 1.3a legyen) és Videokártya HDMI kimenetét pedig a tévéhez, mert gondolom csak vennél bele egy gigást.

(#75617) bigdee888 válasza #09634560 (#75616) üzenetére


bigdee888
tag

Ezt most nem biztos, hogy ertem.
Egy ilyen alaplapot neztem ki a HTPC-hez, mast nem terveztem venni bele (persze a RAM-on, SSD-n kivul).
Mire gondolsz?

(#75618) BBéci válasza bigdee888 (#75617) üzenetére


BBéci
titán

Miért gond az, hogy mindig a házimozi erősítőn megy keresztül a hang?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75619) bigdee888 válasza BBéci (#75618) üzenetére


bigdee888
tag

Egy Onkyo HTR-558-asom van, ha bekapcsolom az RIHD-t a HDMI beallitasai kozott (remelem jol irtam), akkor ugyebar kikapcsolt allapotaban is tovabbkuldi a hangot a TV-fele. Ezzel egy a gond: ha hasznalva van a HDMI passthrough, ha nem, 40W-os keszenleti fogyasztasa van az erositonek... (Nem tudom megmagyarazni miert, de utana is olvastam, es masnal is ennyi - ekoruli a fogyasztas.) Nem vagyok kulonosebben szarrago tipus, de azert, hogy egyszer-egyszer ne a hazimozi hangfalain nezzem a filmeket, kicsit soknak talalom.

Vagy masra gondolsz, BBeci?

(#75620) BBéci válasza bigdee888 (#75619) üzenetére


BBéci
titán

Részben erre, az átengedésre gondoltam, de inkább arra, hogy a sorozatokhoz is sokkal jobban illik a házimozi rendszer hangja, mint a tévében lévő prüntyögőké. Nálam elvétve fordul elő, hogy kikapcsolom az erősítőt. Ugyanis a TV bekapcsolja.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75621) #09634560 válasza bigdee888 (#75619) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én se értelek: a SPlitter árából futná egy slim csendes videokártyára és meg lenne oldva az összes problémád.

(#75622) bigdee888 válasza BBéci (#75620) üzenetére


bigdee888
tag

Hat ezzel az a legnagyobb problemam, hogy leginkabb magyar szinkronos filmeket nezunk a rendszeren, azt meg egyszeruen nem lehet olyan hangeron nezni (koszonheten a bajosan csodalatos hangkevereseknek), hogy masnak ne legyen zavaro a lakasban (itt most az ejszakai filmezesre gondolok).
Ha mas nem, akkor az lesz amit irsz (ha nem erdemes olyan splittert venni), vagy a linkelt alaplap optikai kimenetet fogom valahogy beizzitani.
Nyilvan ezek csak tervek, de szeretnem vasarlas elott korbejarni a temat.

Jo, hogy szoba hoztad az erosito bekapcsolast: ezen az erositon valamiert, ha bekapcsolom az RIHD-t (ami a CEC), akkor kiszurkul a HDMI-passthrough kikapcsolhatosaga. En benazok, vagy ez tenyleg ilyeb lehet?

(#75623) devil-k válasza Dorian (#75614) üzenetére


devil-k
nagyúr

És melyik tesztlemez ez? :U

- mozi bolondéria -

(#75624) bigdee888 válasza #09634560 (#75621) üzenetére


bigdee888
tag

Nem szeretnelek feleslegesen dolgoztatni, de le tudod irni, mire gondolsz?
Linkeltem az az alaplapot, abba vegyek egy videokartyat? (Akkor annak a videokartyanak ket HDMI kimenete kell, hogy legyen, nem?)

(#75625) Dorian válasza devil-k (#75623) üzenetére


Dorian
félisten

Home Theater Demonstration Bluray v2.0

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75626) #09634560 válasza bigdee888 (#75624) üzenetére


#09634560
törölt tag

Miért kellene 2? Egy eleve van a gépben és egy lesz a leendő videokártyán. Igen vehetsz egyet bele és job lesz mint a gépbe integrált
Szerintem De nekem teljesen mindegy hogy az árból videokártyát vagy splittert veszel, kb ugyanott vagy csak vidkártyával jobb képet kaphatsz.

(#75627) Tamoo válasza bigdee888 (#75624) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Dehogy veszel abba a lapba vga-t. :Y
Azt mondjuk nem értem a tv hangja hogy lehet kevésbé zavaró mint egy jól beállított rendszer. Éjszaka visszaveszed, nem kapcsolsz szubot aztán annyi. Ha meg tényleg nem akarsz zavarni senkit ... fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

(#75628) BBéci válasza Tamoo (#75627) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanezt akartam írni a hangerőről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75629) bigdee888


bigdee888
tag

Jol van, koszonom szepen a valaszokat mindenkinek! :R
Meg gondolkodok rajta.

Tamoo, BBeci: lehet vegul majd a ti tanacsotokat is megfogadom! ;)

[ Szerkesztve ]

(#75630) #75912448 válasza BBéci (#75604) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kb 27 perc 30 másodperc környékén indul.

(#75631) nuke7 válasza Tamoo (#75627) üzenetére


nuke7
veterán

Vagy bekapcsolod a night mode-ot...

https://youtube.com/user/nuke7

(#75632) BBéci válasza #75912448 (#75630) üzenetére


BBéci
titán

Köszi! A napokban kell REL szubládát tesztelnem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75633) putyu10


putyu10
aktív tag

Sajnos úgy nézki megint meghalt az Onkyo hdmi panelja. Már a második készülék. Másik szoba, másik tv, másik bazár. Nagyon úgy nézki hogy nem ajánlott katagoria!

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#75634) Vandit.


Vandit.
addikt

Sziasztok!

Adott ez a tv.
Hogyan tudnék rádugni egy rca végű 2.1es hangfal szettet?

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#75635) Thom! válasza BBéci (#75632) üzenetére


Thom!
veterán

Milyet?
Ki forgalmazza most?

(#75636) #09634560 válasza Vandit. (#75634) üzenetére


#09634560
törölt tag

Fülhallgatókimenet..

(#75637) Dorian válasza BBéci (#75632) üzenetére


Dorian
félisten

Javaslom, hogy kölcsönözd ki azt a tesztlemezt, amin ez is rajt van, elég sok másik hasznos filmrészlettel együtt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75638) BBéci válasza Thom! (#75635) üzenetére


BBéci
titán

REL Habitat1 [link] és a Házimozi Stúdió forgalmazza.

(#75637) Dorian
Van egy kb. 60 GB-os tesztcsomagom, az bőven elég, benne két Inception részlet is, valamint megvan a teljes film, általam készített remuxban. Most éppen azon töröm a fejemet, mit töröljek ki, hogy ki tudjam kölcsönözni a Glades első évadját, ami 18,4 GB.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#75639) Játékos válasza Tamoo (#75627) üzenetére


Játékos
addikt

Hd5450-es. Pont belevaló! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#75640) Vandit. válasza #09634560 (#75636) üzenetére


Vandit.
addikt

Oké azt vágom, de nincs rajta sajna.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#75641) Sefter válasza Vandit. (#75634) üzenetére


Sefter
veterán

Hogy kapcsolódik ez a házimozihoz :F
Tv füles kimenetére rca-jack átalakítóval rádughatod...

Psn ID: sefter_hun

(#75642) Vikthor válasza Játékos (#75639) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ilyenem van pót vganak, ez egy akkora egy ótvar ipari hulladék, olyan mellékvágány, hogy a vonat magától inkább kisiklik... 64 bites a ramsávszélessége még 2D-ben az XBMC is szaggat tőle... :W

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#75643) Tamoo válasza Játékos (#75639) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezekbe az új csoda mini itx cuccokba bűn vga-t rakni. Ráadásul a minimalista ház (pl) lehetősége is ugrik vele, netalán a paneltáp használatának lehetősége is.

(#75644) #75912448 válasza Tamoo (#75643) üzenetére


#75912448
törölt tag

Van ennek egy barátibban kinéző új változata is. Egyébként igaz, értelmetlen külön VGA, semmivel nem lenne jobb képminősége egy hasonlótól. Pl a linkelt még rosszabb is lenne.

[ Szerkesztve ]

(#75645) Vandit. válasza Sefter (#75641) üzenetére


Vandit.
addikt

Nem feltétlenül kapcsolódik, de itt sok hozzáértő ember van biztos, aki tud segíteni. Mint írtam nincs füles kimenet.

A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen. >A világürből nézve a föld kék és fehér, NEM VÉLETLENÜL BMW>> A sors kénytelen meghajolni az erős akarat és kitartás előtt

(#75646) adodaniel válasza Dorian (#75625) üzenetére


adodaniel
őstag

Honnan szerezted ezt?

(#75647) Dorian válasza adodaniel (#75646) üzenetére


Dorian
félisten

priv.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75648) #75912448 válasza Dorian (#75647) üzenetére


#75912448
törölt tag

Feltételezem lesz mellette egy hasonló is: THX Demo Disc Dolby TrueHD DTS-HD Movie Clips Cinema Test 2013 Blu-ray, akkor már együtt a kettőt. ;)

(#75649) spiky03 válasza #75912448 (#75648) üzenetére


spiky03
veterán

Én is a múlt héten szedtem le mind a kettőt, plusz egy 3D-s teszt lemezt is.
Még egyiket sem néztem meg, csak bele-bele néztem.
Ha érdekel valakit, ilyen filmekből vannak benne részletek, mint pl. Vasember 1, U-571, Hihetetlen Hulk, Die Hard 4, Transformers 1-3, Világok Harca, Én a robot, Eredet, A sötét lovag, stb. :)

Azon gondolkodtam, hogy ki kéne írni őket, hogy meglegyenek, csak az a baj, hogy nincs BD íróm. :(((

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#75650) robi-k válasza spiky03 (#75649) üzenetére


robi-k
őstag

Miért akarod kiírni lemezre, a pió már nem játssza le az .iso-kat? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.