Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76251) mp54


mp54
senior tag

A Focal Cobalt CC 800 centernél mekkora jelentősége van, hogy a bi-kábelezhető csatlakozóknál az aranyozott lemez jumper-t hangfal-kábelre cseréljem? (Supra Ply 2.0 megy hozzá)

(#76252) Sefter válasza KisTücsök (#76242) üzenetére


Sefter
veterán

A toy-t azért élőben is nézd/hallgasd meg...kakukktojás nekem :B

Psn ID: sefter_hun

(#76253) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Házimozi rendszert vennék. Két kiszemeltem van.
Az egyik: Samsung HT-F4500
A másik: Samsung HT-D5550

A kérdés a D5550 megéri azt az árkülönbözetet amivel többe kerül az F4500-nál? Igazából TV hangjának átviteléhez kellene, tehát F1-et, focit nézném így, hogy ezen jönne ki a hang a TV-ből. Elég az 500W-os is, vagy a nagyobb 1000W-os lényegesen jobban szól?

A D5550 egy régebbi modell ha jól tudom, de ugye ennek még nem vezeték nélküliek a hangfalai?

(#76254) MasterMark válasza Gabesz1019 (#76253) üzenetére


MasterMark
titán

Elég-e az 500W? XD :DDD

Amúgy egyiket se vedd...

Switch Tax

(#76255) adodaniel válasza Gabesz1019 (#76253) üzenetére


adodaniel
őstag

Ha házimozi rendszert vennél, akkor miért nem azt néztél ki? ;] Itt ezeket senki nem fogja ajánlani neked tekintve, hogy nem azok, aminek hívják őket, hanem kidobott pénz. Én nem javaslom egyik vételét se.

(#76256) cigam válasza cigam (#76067) üzenetére


cigam
félisten

Még mindég keresem a megfelelő formátum leírását a TZ140-eshez, ugyanis a sony support válasza:

A lejátszható formátumok paramétereit illetően nincsenek a Sony által tesztelt és támogatott kritériumok. Ezáltal sajnos nem áll módunkban pontos paaramétereket, fájl formátumokat meghatároznunk mp4-es formátumokon belül.

Igazából nemtudom sírjak, vagy nevessek rajt. Ha maga a Sony nem tudja, akkor ki?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#76257) Sefter válasza cigam (#76256) üzenetére


Sefter
veterán

ha ilyen "körültekintő" munkát végzett a sony, akkor hagyd meg Nekik ezt a szerkezetet.. :U

Psn ID: sefter_hun

(#76258) Patice válasza spiky03 (#76246) üzenetére


Patice
nagyúr

"Lehet, hogy a Focal-okon meg kellene hallgatnom pár ilyet."

Mi tart vissza? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76259) KisTücsök válasza Sefter (#76252) üzenetére


KisTücsök
addikt

:D Persze.. De 7-es Focaltól azért feljebb lépés, nem? Veneret hallottad? Az már?
____

Hétalvó: Itt a végfokod. :D Ha még nem vettél volna.

[ Szerkesztve ]

(#76260) BBéci válasza KisTücsök (#76259) üzenetére


BBéci
titán

Jó a Toy, de nem merném kijelenteni, hogy feljebb lépés lenne.

Tegnapi témához: az új Denon erősítők mindegyike HDMI 2.0 csatlakozóval felszerelt. [link]

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76261) KisTücsök válasza BBéci (#76260) üzenetére


KisTücsök
addikt

:Y Csak a frontja megy 200 körül. Én csak az árból indulok ki. Akkor tényleg jó ez a Focal... :D

(#76262) nuke7 válasza Patice (#76244) üzenetére


nuke7
veterán

a DSM-ben fel kell installálni az audio station-t.
ezután akár iphone-al is tudom irányítani alapból apple tv-re a zenét - vagy iphone / macbook-ra és onnan airplay...

míg az utóbbi valami miatt hangosabb - hangyányit jobb a minősége, ha alapból apple tv-re küldi a NAS.

a fej-fej melletti összehasonlítást ma tervezem - de nem hallottam igazán rosszabbnak így látatlanban/hallatlanban :DDD

azért kísérleteztem ezzel, mert így zenéhez nem kell se a gépet bekapcsolni, se a media playert - amihez meg a tv kell, hogy tudjam irányítani. :U

(#76251) mp54: cc800-at konkrétan nem tudom - de itt az én tapasztalatom. Míg a focal 715 esetén a gyári aranyszínű jumper fémet lecseréltem egy excalibur kábelből készült jumperre és javult a hang, addig ugyanez a mutatvány a Klipsch RF-62 II esetén rontott a hangon a gyári verzióhoz képest :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#76263) JohannZimu válasza KisTücsök (#76259) üzenetére


JohannZimu
senior tag

AVX-en van egy ürge, neki Venere 2.5 van jó kis Primare-val, SPX-380-al. Budapesti, hátha meghallgathatod.
Legalább örülsz majd a Focalodnak. ;)

(#76264) BBéci válasza KisTücsök (#76261) üzenetére


BBéci
titán

Ezt az árat hasonlítsd a Toyéhoz!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76265) nuke7 válasza KisTücsök (#76261) üzenetére


nuke7
veterán

pont akartam írni, hogy a 715-ös chorus 230.000 - 250.000.- körül lehetett - a 714V kifejezett visszalépés muzsikpeti szerint, aki mindkettőt hallotta :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#76266) gyurczy válasza bajnokpityu (#76250) üzenetére


gyurczy
őstag

Pontosan! A fekete igen csábító volt, és tényleg nem volt sok haso szőrű.

Malia albumot végighallgattam tegnap, nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#76267) Patice válasza nuke7 (#76262) üzenetére


Patice
nagyúr

Hja, ezt már ismertem. :D Azt hittem van valami új megoldás.

Synology NAS-omról zenélek már 1,5 éve, közvetlenül az erősítő DAC-jára megy a jel USB-n. Én se kapcsolok így TV-t a zene elindításához. :C (BBéci hallotta is milyen, nem panaszkodott a hangzásra, persze a helyén tudta kezelni a láncomat.)

AppleTV-re küldtem már AS-ből a zenét, de nem hallgattam meg egymás után a két utat, hogy melyik a jobb. Optika eddig nem vált be a Dune 301-esen zenére. A NAS jobb forrásnak bizonyult nálam. Filmre rendben van a kis Dune.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76268) BBéci válasza Patice (#76267) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem szoktam volna hozzá az itthoni Aurumok 28 hertzes alsó határfrekvenciájához, nem hiányoltam volna semmit a hangzásból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76269) Patice válasza BBéci (#76268) üzenetére


Patice
nagyúr

Mégis csak állványos dobozok. :U Én sem várom el, hogy addig lemenjen, én meg ugye már hozzászoktam, hogy meddig mennek le. El tudnám viselni, hogy lejjebb legyen az alja, de az már álló doboz + szomszédok nem biztos, hogy kultiválnák. Így is túl sok mindent áthallani.

Pár év múlva viszont jön a saját ház, akkor lehet lesz majd egy eladó pár Monitor Audi RX1-esem. :))

Addig dolgozom a sztereó forráson. Úgy érzem tudnak majd ezek a dobozok még mutatni a jobb minőségű jelből. Párhuzamosan meg gyűjtöm az anyagot is mellé. Az sem egyszerű..

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76270) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Esetleg van valakinek bennfentes informacioja, hogy a Denon x2100 mikortol lesz kaphato idehaza? Vagy a pioneer vsx924?

(#76271) nuke7 válasza Patice (#76267) üzenetére


nuke7
veterán

na, hát akkor majd átjössz, az RF-62 II elég mélyre megy és a magas is rendben van :DDD :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#76272) #09634560 válasza Szaszabond (#76270) üzenetére


#09634560
törölt tag

Junius/julius.

(#76273) ricsik válasza gyurczy (#76229) üzenetére


ricsik
őstag

Köszi, hogy megosztottad, nagyon bejövős!
Deezer-en is fenn a teljes album.

(#76274) Patice válasza nuke7 (#76271) üzenetére


Patice
nagyúr

Vettél/csináltál amúgy NAS-t? :D Múltkor még nem láttam nálad...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76275) eboostr válasza hétalvó (#76243) üzenetére


eboostr
aktív tag

Amúgy nálad mi jött a rotel helyett, vagy bővítés lett? :))
Én is rotel végfokokat keresgélek, csak sokszor a 15-20 éves darabok és lehet nem éri meg.

(#76237) Sanci38
4:4:4 Pure Color Ez egyébként nem YCbcr akart lenni?

(#76276) KisTücsök válasza BBéci (#76264) üzenetére


KisTücsök
addikt

A Toy meg használtan megy ennyiért. Itt 490-ről van 260-ra leakciózva.

Kittosz: :D

Sajnos nem bp-i vagyok, de azért. köszi!

Nuke: Ez mondjuk mindig érdekelt, hogy jobb-e az új széria.

(#76277) nuke7 válasza Patice (#76274) üzenetére


nuke7
veterán

DS214 van :K

(#76276) KisTücsök: ezek szerint nem :N (én se arra mentem tovább nem véletlenül) :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#76278) cecil válasza gyurczy (#76229) üzenetére


cecil
aktív tag

Nagyon jó kis album, köszi!!! :)

Most hallgatom épp...

(#76279) cecil


cecil
aktív tag

AQ Sub 1 és Sub 3 kábelről tudtok esetleg nyilatkozni? Hogyan viszonyul az új sub kábel szériához?

(#76280) bajnokpityu válasza cecil (#76279) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Boxer alatt vannak. Nem tudom, kit vettek fel 1-2 éve AQnál, de kérünk még több hasonlóan kiváló kábelt, mint az USB, hdmi, sub kábelek...

Maliától a Turner's ship ment kint a kiállításon

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#76282) cecil válasza bajnokpityu (#76280) üzenetére


cecil
aktív tag

Köszi!

A Sub 3-is még DBS-sel?

(#76283) bajnokpityu válasza cecil (#76282) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen. ennyire nagyot fejlődött a márka. és itt derül ki, hogy az ezüsttartalom, dbs nem sokat jelent.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#76284) szinimini


szinimini
senior tag

Halo halo

5.1-nél a hátsó hangfalak a fejem felett ~ 80cm-re vannak. (az alja van ennyire)
Nem lett ez egy kicsit sok? :)
A padlótól pedig 160cm-re van az aljuk.
Úgy érzem,hogy lejjebb kellene hozni,de fölöslegesen nem akarok furkálni :)
Mi az itélet? :)

(#76285) devil-k válasza szinimini (#76284) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha a THX szerinti ajánlást nézzük, akkor megfelelő magasságban van, ugyanis azt írják, hogy a hallgató fejétől 2 lábbal ( ~ 60.96 cm) vagy magasabban legyen.

De ha nem tetszik, akkor próbálgasd, hozd lentebb. Az ítélet a füled! ;)

Dorian
Nálam a hátsó hangdobozok nem a THX ajánlása szerint van, szóval ilyen szempontból nem sokat érek vele. :U :DD Szimplán azért, mert nincs elég hely... ahogy írtad is.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76286) Dorian válasza szinimini (#76284) üzenetére


Dorian
félisten

Ha közel vannak hozzád, akkor igen, sok. Ettől is függ.
Nálam olyan 130-140 cm-re vannak a fejemtől átlósan, és függ. irányban fül+45cm-re az aljuk.

devil-k:
Sokszor el lett mondva (a macska meg fel van mászva a fára :D ), hogy a THX ajánlás semmit sem ér, ha nincs elég távolság, mondjuk a hátsó fal előtti ülőhely esetén.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76287) Dorian válasza devil-k (#76285) üzenetére


Dorian
félisten

Annak idején 1 db barátnő és 1 db barát tartotta különböző magasságokba őket, míg én a kanapén filmrészleteket hallgattam a megfelelő magasság eltalálásához. Elég vicces lehetett kívülről :DD

Egyébként Spiky-nál meglepődtem, hogy a 1. falra tolt kanapé mellett 2. bazi magasan 3. előre nézve feltett hátsó dobozok is adtak surround hangteret. Ránézésre semmit nem vártam. Biztatom is az áthelyezésükre, mert ha így is volt, akkor rendesen elhelyezve jól megdobná az élményt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76288) devil-k válasza Dorian (#76287) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugyanez jutott eszembe nekem is, hogy milyen jó lehet egy ilyet belőni. :C :D És mennyi ideig kínoztad az 1 db barátnőt és 1 db barátot mire megtaláltad a neked szimpatikus magasságot? ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76289) Dorian válasza devil-k (#76288) üzenetére


Dorian
félisten

Nem volt olyan sok idő, mert korábban elsőre én is megszívtam a téháix ajánlást, oda felfúrva elég gyenge volt az élmény. Úgyhogy csak a fülmagasság és fül+60cm között játszottunk.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76290) szinimini válasza devil-k (#76285) üzenetére


szinimini
senior tag

Nekem sincs semmi helyem mögöttem és a tér is kicsi (feljebb vannak képek)
Átlósan most 100cmre vannak durván tőlem.
De akkor lejjebb teszem ,hogy úgy jobb legyen és akkor én is hívok segítséget :D
A hangfal közepét méritek ugye? :)

(#76291) Gabesz26 válasza Dorian (#76286) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A múltkori THX ajánlásom után kijavítottál (teljesen jogosan), csak már későn olvastam, hogy szerkesztetted a hsz.-t és ezért nem reagáltam rá, de teljes mértékben egyetértek veled.

A rendelkezésre álló hely/bútorok miatt az én elrendezésem sem THX :DDD. Nálam úgy néz ki a dolog, hogy fültől 50 cm magasan van a dobozok alja, míg oldalirányban, átlósan olyan 1,6 m távol.

(#76292) devil-k válasza Dorian (#76289) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet (vagy nem láttam a THX oldalán), de kíváncsi lennék, hogy ezeket az "ajánlott" beállításokat hány nm2-es szobához/szobánál lehet kihasználni.

Gabesz26
Szerintem nem sok mindenkiél nem "THX-es a szoba". Nálam sem. Ez van. :D

szinimini
Nem emlékszem, hogy milyen erősítőd van.de van hozzá bemérő mikrofonod? Nagyban a segítségedre lehet.
Nálam a kanapé előre van húzva, s mögötte helyezkednek el állványon a hátsó hangdobozok. A régi "házimozi" dobozai a falra voltak felrakva, nem tetszett a hangja úgy, bár az kategóriában is más volt. A kategória neve pedig: sz*r. :DD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76293) BBéci válasza szinimini (#76290) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem nem dől össze sem a ház, sem a világ, ha valaki 15-20 centire (esetleg még jobban) elhúzza a faltól a kanapéját

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76294) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Hmm... Én így nem kísérleteztem, lehet nem ártott volna. Majd kipróbálom milyen egy kicsit alacsonyabban. Most kb 100°-ban vannak, kb 1.9-re ülök tőlük. Az aljuk meg 170-re van a földtől.

Mondjuk nálam van még hátra bő másfél méter hely.

[ Szerkesztve ]

(#76295) Dorian válasza devil-k (#76292) üzenetére


Dorian
félisten

Amerikában nem az itt jellemző kis lakások a tipikusak, így érthető, hogy nagyon nem térnek ki ennek a részletezésére. Szerintem ha a fül-doboz távolság van 2,5-3 m, akkor már ülhet a THX magasság. De csak tipp. Majd ha nagyobb kecóm lesz, megmondom :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76296) szinimini válasza devil-k (#76292) üzenetére


szinimini
senior tag

Sajna nincs mikrofonom :/

BBéci
Ha lenne hely akkor nem problema :)

(#76297) sEtuke


sEtuke
tag

Valakinek lenne ötlete,hogy tudnám az Apple TV-met házimozival használni? Arra gondolok,hogy a hangot 5.1-en halljam. Esetleg egy optikai kábel (ami az apple tv-ből jön ki) és egy aux átalakító? Sajnos a házimozin nincs HDMI.

(#76298) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

www.nagyszinpad.com
ma este fél9-től m2 ... akit érdekel

[ Szerkesztve ]

(#76299) szinimini válasza sEtuke (#76297) üzenetére


szinimini
senior tag

Szerintem kell lennie az erősítőn is optikai bemenetnek és akkor már össze is tudod kötni.

[ Szerkesztve ]

(#76300) BBéci válasza KisTücsök (#76294) üzenetére


BBéci
titán

Nem a hangdobozok alját, hanem a magassugárzójukat vesszük alapul. Így a szóban forgó 170 centi magasnak tűnik, a 190 centis távolság függvényében. Nálam a padlótól 178 centire vannak a magassugárzók, a füleimtől 190-re. Ezzel, nem azt akarom mondani, hogy csakis így jó. :N

(#76295) Dorian
Az 5,5-6 m széles szobát jelentene, ami már alapterületben legalább 42 m2. Oda kellenek wattok és membránfelület is és természetesen még egy T-12. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.