Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) devil-k válasza liszi70 (#76800) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az mondjuk nagyon igaz, hogy használtan jobb dolgokat lehet venni, mint ugyanazért a pénzért újat. :K

De lehet, hogy én azért gondolkozok így (használt vs. új), mert volt már negatív tapasztalatom sajnos.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76802) spiky03


spiky03
veterán

Thx mindenkinek a segítséget ismét. :R
Akkor maradok az alapnál, aztán majd kipróbálok drágábbat és lesz ami lesz. :)

Holnap hangfalkábel javaslatokkal jövök. Készüljetek. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76803) JohannZimu válasza #09634560 (#76798) üzenetére


JohannZimu
senior tag

HTPC-sek meg lefeküdtek aludni.... ;]

(#76804) liszi70 válasza devil-k (#76801) üzenetére


liszi70
nagyúr

"használtan jobb dolgokat lehet venni, mint ugyanazért a pénzért újat."

Ez ennyi. :)

(#76805) gyurczy válasza JohannZimu (#76803) üzenetére


gyurczy
őstag

Reboot van. :DDD

(#76806) Norbi 72 válasza spiky03 (#76802) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hangfalkábel? :Y

Megint harc lesz.. :D

(#76807) liszi70 válasza gyurczy (#76805) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Reboot van."

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#76808) JohannZimu válasza gyurczy (#76805) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Dehogy, uptime-ban versenyeznek, abba nem fér bele a reboot... :DDD

Eddig a másfél nap a csúcs.... ;] (ha elutaztak és bekapcsolva maradt...) ;)

(#76809) #09634560 válasza Norbi 72 (#76806) üzenetére


#09634560
törölt tag

Talán az a sin erős fegyver lesz ellenük... :D
Ateista vagyok de lassan itt több hitvitát kell folytatni mint az életben és ráadásul ez tapasztalaton alapul... ;]

[ Szerkesztve ]

(#76810) Toobee válasza JohannZimu (#76803) üzenetére


Toobee
veterán

Ennyi gonoszsagot egy helyen :DDD

https://barbieripnk.hu/

(#76811) Tamoo válasza #09634560 (#76809) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem ez a hitviták topikja. :N

(#76812) BBéci válasza devil-k (#76748) üzenetére


BBéci
titán

Több hónapig volt nálam NAD T757 erősítő, nagyon sajnáltam, hogy visza kellett adni. Ha nincs forgalmazó váltás, még most is azt használnám.
Elsősorban házimozira!

Yamahából a 3800 kiemelkedően jól sikerült darab, volt nálam, szerettem.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76813) #09634560 válasza Tamoo (#76811) üzenetére


#09634560
törölt tag

Olyant itt nem láttam.. :)

(#76814) Norbi 72 válasza #09634560 (#76809) üzenetére


Norbi 72
veterán

De az a sin,nem hangfalkábel.. :U

(#76815) #09634560 válasza Norbi 72 (#76814) üzenetére


#09634560
törölt tag

Na épp azért kell előhozni ezerrel mivel tápkábel mégis hatása van a hangra...

[ Szerkesztve ]

(#76816) devil-k válasza BBéci (#76812) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszi BBéci az infót!

Érdemes meghallgatni Dali Lektorral? Vagy nem igazán passzolnak?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76817) gorbep válasza Norbi 72 (#76814) üzenetére


gorbep
senior tag

.....és ki mondta, hogy hangfalkábelnek nem jó?... :DDD

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#76818) Norbi 72 válasza gorbep (#76817) üzenetére


Norbi 72
veterán

Jó a kérdés.. :D

(#76819) BBéci válasza devil-k (#76816) üzenetére


BBéci
titán

Fogalmam sincs arról, passzolnak-e és ha igen, mennyire, ezért javasolt a meghallgatás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76820) korko78


korko78
csendes tag

Sziasztok.Valakinek van tapasztalata a:Harman/Kardon AVR 760-as erősítőről?Volt szerencséje kipróbálni?Üdv

(#76821) #66926208


#66926208
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Denon AVR-X500-as erősítőm.
Tudnátok ajánlani hozzá egy 5.0 szettet?
A keret rá max 100E, a nappali ahol lenne 4x4,5m-es.
Mindenképpen újakat szeretnék.
Eddig ezeket nézegettem:[link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#76822) #09634560 válasza korko78 (#76820) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nagyon jó erősítő, kb . nyálcsórgató kategória . :-)

(#76823) #09634560 válasza #66926208 (#76821) üzenetére


#09634560
törölt tag

Proson event vagy boston acoustic lenne jó

(#76824) mivamma válasza korko78 (#76820) üzenetére


mivamma
senior tag

Jaj ne, már éppen túltettem magam rajta, hogy a múltkor nem vettem meg :W És most ismét előjöttek az emlékek. Szvsz tökéletes választás még zenére is vállalható!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#76825) Játékos válasza Norbi 72 (#76678) üzenetére


Játékos
addikt

Sziasztok!

Ahogy igértem, elmondom a tapasztalataimat. Előre leszögezezm, hogy gyakorlatilag nincs összehasonlítási alapom, csak saját magam rendszerével, illetve nem tudom, mennyire jók az akusztikai viszonyok, bár sejtésen van... :)
T12 Thunerbe tettem a Sínt. AudioCrast csatlakozók mindkét végén, előtte pedig Kontaset elosztó Lapp kábellel.
A gyári kanócot cseréltem Sínre (egyébként baromi idegesítő, macerás szerenli, és elhelyezni a kábelt), és bizony az én kis rendszeremben is pozitív változást hozott! Végighallgattam az összes mélysugárzó gyilkos filmrészletet, és mindenhol érezhető a változás! A Thunder ilyen tüskéken van, és bizony arrébb ment 6-8 centivel a tesztek alatt, pedig a Sín "fogja" hátul! :K
Ha megjön a Boxer, akkor tudok méginkább értékelhetőt írni, de így előzetesként a véleményem az, hogy meglepő módon kifejezetten jó ez a kábel, az előzőhöz viszonyítva.
Ja! 2 napig járattam, de mivel itthon volt a család, így csak kis hangerőn. Olyankor nincs igazából különbség. Viszont most egyedül vagyok, meg lehetett küldeni a Thunert, és bizony mosolyra fakadt a szám! :DDD :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76826) korko78 válasza mivamma (#76824) üzenetére


korko78
csendes tag

És miért nem vetted meg más mellett döntöttél?

(#76827) Dorian válasza Játékos (#76825) üzenetére


Dorian
félisten

Azon nincs is mit csodálkozni (legalábbis a kicsit tapasztaltabbaknak), hogy a PC-s tápkábelnél bármi jobb, ha már nem belépő cuccba dugjuk. Engem az lepett meg, hogy nála drágábbaknál is jobban teljesített itt.
Viszont a valódi különbséghez, hogy azt jobban értékelje az ember, kell a Boxer. Itt már bármilyen hangerőn kijönnek a különbségek. Amikor a Boxer mellett a Sín helyett másik tápot dugtam a T12-be, rögtön az jutott eszembe: Vazze' nem azért fizettem annyit a Boxerért, hogy aztán meg lerontsam a hangot tápkábellel.

Azokhoz a tüskékhez használd a hozzájuk való kis műanyag papucsokat meg azokra az öntapadós filcet! Rögtön meg sem fog mozdulni a T12.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76828) bajnokpityu válasza Játékos (#76825) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amikor husky esetén nagy difit hallottam, végig sin volt a subban. Szoval lehet azért húzott el a husky.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#76829) Tamoo válasza bajnokpityu (#76828) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A picsába ... nekem is vennem kell úgy néz ki. :D Neked milyen dugókkal van?

Szub seggében jelenleg Supra van.

[ Szerkesztve ]

(#76830) Játékos válasza Dorian (#76827) üzenetére


Játékos
addikt

Rajta vannak a műanyag papucsok, filccel együtt, és úgy táncolt el a sub! :Y De most odaragasztom kétoldalassal a parkettához! :DDD :K

Tamoo: egyetértek! :DD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76831) Dorian válasza Játékos (#76830) üzenetére


Dorian
félisten

Hoppá! Ezek szerint nem sajnálod a hangerőt! :D
Én a most rendelt Sínt alapáras csatikkal kértem, gyártó szerint azok is elég jók, és spóroltam kicsit.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76832) Játékos válasza Dorian (#76831) üzenetére


Játékos
addikt

Miért sajnálnám?! :) de ez csak a teszt erejéig vol ilyen vadorzó. Papucs nélkül nagyon vicces hangja volt! Csörgött, zörgött az egész, ahogy verte a parkettát!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76833) mivamma válasza korko78 (#76826) üzenetére


mivamma
senior tag

Mondhatjuk így is :)) Vettem egy lakást és most nagyon hiányzott volna ez a pénz a felújításból. Tehát nem erősítőt vettem, hanem kábeleket, bútort, festéket...... Nem biztos, hogy jó csere volt, de az asszony megölt volna, ha a nappaliban döngölt föld van bútorok nélkül, viszont a filmek k.. jól szólnak ;]

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#76834) korko78 válasza mivamma (#76833) üzenetére


korko78
csendes tag

Jobb a családi békesség,és milyen árakon mozgott eddig ,mert én most szerettem bele ebbe az erősítőbe,de nem nagyon találok eladót.

(#76835) mivamma válasza korko78 (#76834) üzenetére


mivamma
senior tag

Ahogy én néztem kb 220 körül vannak. +- 20.000.-

Itt esetleg?

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#76836) axwel18 válasza Dorian (#76831) üzenetére


axwel18
senior tag

Gyártójával hol lehet felvenni a kapcsolatot ? Lehet kipróbálnám ezt a kábelt én is! :)

(#76837) Dorian válasza axwel18 (#76836) üzenetére


Dorian
félisten

Korábban beírtam ide, fejből nem tudom.
Ha Bp-i vagy, akkor sztem a kipróba példányt kérd el Játékostól, mert ahogy egyes cuccoknál (Denon AVR, T12) nagyon jó hatása van, úgy lehet annyira rossz másoknál (Rotel)

[ Módosította: Tamoo ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76838) Játékos válasza Dorian (#76837) üzenetére


Játékos
addikt

Értem én, szívesen oda is adom, de monnyuk Sátoraljaújhely, és környékén, mert itt lakunk... :DDD

Hangerőre visszatérve: nem sajnáltam, de nem volt fele hangerőn a sub! A papucsról elmászott az öntapadós filc!! Lesétált róla a sub! :D

axwel18 : pü...

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76839) adodaniel válasza Dorian (#76837) üzenetére


adodaniel
őstag

Egy bp-i próbapéldány engem is érdekelne. :) Kíváncsi lennék a LoRad-hoz képest mit hoz vagy visz.

(#76840) Dorian válasza Játékos (#76838) üzenetére


Dorian
félisten

Na igen, ez a hülye Bp-i szűklátókörűség, egy fekete pont ide.

Sub mászkálás érdekes, nálam fél hangerő felett van picivel a poti, Denon menüjében +3dB adva, a hangerőt sem szoktam sajnálni, de nem mászkál.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76841) Játékos válasza Dorian (#76840) üzenetére


Játékos
addikt

:) akkor nem én nem sajnálom a hangerőt, hanem Te! :K A potit nem csavartam fél hangerő fölé még! :N

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76842) Norbi 72 válasza Játékos (#76825) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi az összefoglalót! :)

(#76843) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Remélem sok nyersanyaga van Gábornak. :DDD

(#76844) Dorian válasza Játékos (#76841) üzenetére


Dorian
félisten

Értem, csak az furcsa, hogy akkor miért mászik el a sub, ha nálam nem. Lehet, valami extra csúszós burkolatod van :)

Tamoo:
Erre mondta Pityu (amikor mondtam neki, h remélem legalább nekünk jut sín) hogy ha kap megrendelést hülye lesz nem szerezni anyagot. Így van. Hiszen nyilván nem szeretetszolgálatként készíti.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76845) adodaniel válasza Dorian (#76844) üzenetére


adodaniel
őstag

Az árról esetleg van publikus információ?

(#76846) Tamoo Az elérhetőséget megtaláltam, az ár elkerülte a figyelmem...

[ Szerkesztve ]

(#76846) Tamoo válasza adodaniel (#76845) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Le lett írva, csak figyelni kellene vagy visszakeresni.
ár

[ Szerkesztve ]

(#76847) Patice válasza Játékos (#76825) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszönjük! :C

A tanulság: most jöhet a tüske cseréje. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76848) devil-k


devil-k
nagyúr

Engedjétek meg, hogy a Sín-ről bemásoljak egy tájékoztatót Gábortól:

"A lényege, hogy az aktív részén (kiszélesedés) 25mm2 a keresztmetszet erenként! Itt 62A-t tudna szállítani, ez 14kW nak felelne meg. De itt valószínűleg az extrém kis ellenállása számít.
Ezután erenként van árnyékolva, és kívül van még egy árnyékoló réz harisnya, ami a zavarok bejutását akadályozza meg a készülékbe.
A kábel nagyon merev, két kézzel kell megfogni, és behajlítani a megfelelő alakra. Van benne egy térbeli csavarás, így kis közelítéssel bármerre hajlítható. Erenként háromszoros szigetelés van rajta:csillám+zsugorcső+zsugorcső. Kívűl egy vastag zsugorcső a szigetelése"

Más:
Gránitlap a szub alatt

Tapasztalataim alapján sokkal mélyebbre és részletezőbben képes lemenni a T12. Nem vettem észre, hogy negatív irányba befolyásolná a mélyeket.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76849) bajnokpityu válasza Tamoo (#76829) üzenetére


bajnokpityu
félisten

utóljára 2 tök egyforma SPX20at hallgattam össze olcsó és drága dugókkal,mindkettőt denonba, fázishelyesen, jókora differencia volt. Van nálam egy demo sín kábel,de sztem azon is lecserélem oya klónra.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#76850) Tamoo válasza bajnokpityu (#76849) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Melyik oya klónra? A ~4000Ft/pár-osra (abból is aranyozott, ródiumozott?) vagy a 7-8e-s Sonar-ra?
Én a sínt alap Schurter + Legrand dugókkal gondoltam magamnak..... :F Meg gondoltam nehezen szerelhető a sín és lehet jobb lenne ha Gábor szerelné és nem én.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.