Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75201) spiky03 válasza Dorian (#75185) üzenetére


spiky03
veterán

Ebben lehet valami amit mondasz.
Igen sokkal jobb lett a hangkép.
Igaz nem érzem azt, hogy nem a hangszóróból szólnának a filmek. Nem tudom ez a hangfalkábelnek tudható-e be, vagy esetleg az akusztikának.
Nah de majd ha átjössz te megmondod a frankót. :)
Meg áthozod a kábeledet és megnézzük, hogy mit mutat nála. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#75202) cecil


cecil
aktív tag

Már sokan megjegyeztétek, hogy elég üres a fal a fronton, én is tudom, hogy ezen akusztikailag lehetne (kellene) javítani és most meg is született az elhatározás, hogy a tettek mezejére lépjek.

Mivel a falat nem szeretném megfurkálni (elég drága mulatság volt a látszóbeton felület, és nem is javítható egyszerűen) azt gondoltam, hogy képfüggesztő sínrendszer segítségével a vászon dobozolás aljáról fogom lelógatni a paneleket a damil segítségével.

Csinálnék egy fa keretet amibe menne a csillapító anyag és bevonnám valami pofás szövettel.

Kérdésem milyen anyagot érdemes belerakni a keretbe, és milyen anyaggal (vastagság) érdemes bevonni?

3 panel készülne: 2 álló a frontok mögé függőleges + 1 a tv fölé vízszintes helyzetben.

Hátfalra milyen "diffúzórt" érdemes rakni?

Nem tudom mennyezetre érdemes-e nálam 3,80m a belmagasság :)

(#75203) nuke7 válasza KisTücsök (#75179) üzenetére


nuke7
veterán

jaaa, mostmár értem a kérdést - úgy látszik elég fáradt voltam :DDD

nos, meglepő - vagy nem meglepő módon - majdnem ugyanazt hozza.

egy kicsit talán fedettebb, kicsit talán több kakaó kell neki de amúgy szinte ugyanolyannak hallottam :U

talán - talán! - nem megy olyan mélyre, de lehet, hogy több kakóval menne - annyit már nem kísérleteztem rajta.

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#75204) bajnokpityu válasza cecil (#75202) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd meg a Streamaudionál a kész csillapitó paneleket. Az 5cmes működik nálam, középtartománytól felfele igen jó hatásfokkal, és sztem nem is éri meg mellette otthon barkácsolni. Huzat áthúzásán gondolkodom egyedül, de az se kötelező.

Ag3asom nem eladó, viszont legalább tudod, hogy milyen stílusú, és illik-e otthonra. Nem mindenütt volt egyértelműen jó. NEm nagyon hasonlít se a Cu szériára, se a CuAg szériára. Puhít a hangon, és egy kicsit ken. Cserébe digitális hibákat baromi jól áthidalja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75205) dunkel válasza cecil (#75202) üzenetére


dunkel
őstag

Napokban beszélgettünk a témáról, olvass vissza, de még jobb, ha ide átkattintasz.

Röviden: min. 5 centi vastag kőzetgyapot táblák

(#75206) gyurczy válasza cecil (#75196) üzenetére


gyurczy
őstag

Dehogy, addig majd megyek én. Vagy esetleg viszem a végfokot is, de csak akkor, ha elhozom a szervízből. Picsa nehéz.

(#75207) dunkel válasza bajnokpityu (#75204) üzenetére


dunkel
őstag

sztem nem is éri meg mellette otthon barkácsolni
darabára 15k 60*60 táblának
DIY-ből 5k alatt van bőven a darabára szövettől függően a 100*60-as táblának
kinek mi éri meg..

(#75208) nuke7 válasza dunkel (#75207) üzenetére


nuke7
veterán

:U hát igen...

https://youtube.com/user/nuke7

(#75209) bajnokpityu válasza dunkel (#75207) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyrészt szettet kell vásárolni, úgy olcsóbb, másrészt még csomó egyebet nem számoltál bele. textil, idő, utánakajtatás, akasztók, "értékállóság", és még mindig nem sikerütl olyan jó alakú diy táblát látnom, pláne méréssel, amit beraknék a nappalimba. valamint sokkal értékesebb dologra fordithattam a nem elszúrt időt. nem besztéltem zöccségeket.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75210) nuke7 válasza bajnokpityu (#75209) üzenetére


nuke7
veterán

szettben jön ki 15/db árral...

ezek szerintem sokkal jobban megérik. :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#75211) Toobee válasza nuke7 (#75210) üzenetére


Toobee
veterán

Ezek szrra se jók, max csörgővisszhangra.

https://barbieripnk.hu/

(#75212) Tamoo válasza nuke7 (#75210) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Köze nincs egymáshoz a kettőnek.

(#75213) Dorian válasza Toobee (#75211) üzenetére


Dorian
félisten

Egyrészt a vastagság miatt csak arra, ráadásul ocsmány, ill ha nem burkolja be vmivel az ember, akkor meg az UV teszi tönkre. Ha meg beburkolja, keretet gyárt neki, akkor meg ott van, ahol a part szakad.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75214) nuke7 válasza Dorian (#75213) üzenetére


nuke7
veterán

nem értem... hiszen ezek vastagabbak is mint a streamaudiós panalek :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#75215) Toobee válasza Dorian (#75213) üzenetére


Toobee
veterán

Én nem raktam ezekre semmit. Úgy is néz ki a nappali, de legalább a karácsonyfa feldobja :DDD

(#75214) nuke7: a sűrűséget sem árt figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#75216) KisTücsök válasza nuke7 (#75203) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jaja. :D

Köszi!

_____

Ezeket a piramisokat visszhang csillapítására ajánlották nekem. A két oldalsól falra tervezek majd egyet-egyet, aztán hogy lesz-e belőle valami, avagy sem, majd elválik. De előbb a mélyekkel kell kezdenem majd valamit.

(#75217) dunkel válasza bajnokpityu (#75209) üzenetére


dunkel
őstag

Szett ár 60k a honlapon, 4db-ra értendően.

DIY-nál mióta számolunk bele időt? Azon az alapon semmit nem éri meg magadnak csinálni, főleg mivel elsőre minden 2szer annyi ideig tart.

Anyagköltség 1 tábla:
5cm kgy. tábla 700 Ft
léc 300 Ft
vasalás 400 Ft
textil 2000-3000 Ft

Nem igazán értem a nem sikerütl olyan jó alakú diy táblát látnom, pláne méréssel, amit beraknék a nappalimba kijelentést. Gyurczy táblái szerintem jól néznek ki, igaz ott a szövet többe van, de nem is egyszínű.

Értékállóság???

Méréseket meg rakattal találni a kőzetgyapotról a neten pl. [link].

Vagy én értek félre valamit a mondanivalódból :F

(#75218) nuke7 válasza KisTücsök (#75216) üzenetére


nuke7
veterán

én a kanapé mögé vettem 2 ilyet, sokat javult a helyzet, de kell még :DDD

(#75215) Toobee tehát még a legnagyobbnak sem elég nagy a sűrűsége..? :F

(#75217) dunkel nem bírnék olyat összehozni mint Gyurczi, maximum években mérhető időmennyiség felhasználásával... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#75219) dunkel válasza nuke7 (#75218) üzenetére


dunkel
őstag

Szóval nem mondtam, hogy csinálj olyat. Mindenki azt csinál/vesz amit akar :K
Gyurczy meg talpraesett, na.

(#75220) cecil


cecil
aktív tag

Gyurczy dobj mar egy képet hogy néz ki a tied!

(#75221) Gabesz26 válasza nuke7 (#75218) üzenetére


Gabesz26
senior tag

A sűrűség, vastagság mellett az anyag szerkezete is lényeges, emiatt ha csak az elnyelést nézzük jobbak a kőzet-, üveggyapot lapok, mint az "akusztikai" szivacsok.

(#75222) Tamoo válasza cecil (#75220) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"dobott" korábban
[link] [link]

(#75223) cecil: óóó mindent én keressek meg? [link]

[ Szerkesztve ]

(#75223) cecil válasza Tamoo (#75222) üzenetére


cecil
aktív tag

Köszi! Rémlett valami de nem találtam! :) ezek tényleg pofasak! Szerkezete?

(#75224) Dorian válasza Gabesz26 (#75221) üzenetére


Dorian
félisten

Nem jobbak. Vagyis megfelelő sűrűség (40kg/m3) felett nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75225) Gabesz26 válasza Dorian (#75224) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Amiatt gondoltam, hogy a szivacs belső szerkezete valamivel zártabb cellákat tartalmaz (kevésbé átjárható), mint a gyapoté, emiatt utóbbi több energia elnyelésére képes, de ezek szerint tévedtem :B (tudsz esetleg mérési eredményt is linkelni?)

(#75226) Gabesz26 válasza Gabesz26 (#75225) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Találtam akusztikai szivacsról (30-50 kg/m3) mérési eredményt [link], és összevettettem egy alapnak mondható Knauf Nobasil MPN (30 kg/m3) kőzetgyapottal, és nem mondanám feltétlenül jobbnak az akusztikai szivacsot (250 Hz környékén jobb a szivacs, de pl. 100 Hz-nél teljesen mindegy melyik van ott, 250 felett pedig jobb a gyapot).

(#75227) nuke7 válasza Gabesz26 (#75226) üzenetére


nuke7
veterán

úgy látom, itt a hannoprotect 20 éri meg a legjobban - mondjuk hátso reflexes doboz mögé tenni ha túl közel lenne a falhoz... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#75228) Gabesz26 válasza nuke7 (#75227) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Igen, az eredmények alapján az jó lehet (bár a mély tartományban az sem az igazi, de az is igaz, hogy oda 50 mm vastagság környékén semmi sem...). Ahogy olvastam felületkasírozással is kérhető, és öntapadó. Emiatt megúszható akár a keretgyártás is (ha tudnak valami korrekt megjelenésű felületet kasírozni rá).

(egy nagyobb sűrűségű gyapot jobb szerintem, csak ahhoz meg keretet + borítást kell barkácsolni)

[ Szerkesztve ]

(#75229) nuke7 válasza Gabesz26 (#75228) üzenetére


nuke7
veterán

hol van nagyobb sűrűségű gyapot, és mennyiért..?
( a kinézet engem hidegen hagy :DDD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#75230) bajnokpityu válasza Dorian (#75224) üzenetére


bajnokpityu
félisten

pedig pont 40/50kg/m3 5cm vtg lapokról váltottam a streames panelekre. előbbinek nálam pici volt hatása, utóbbi sokat hozott.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75231) Gabesz26 válasza nuke7 (#75229) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Nemrég volt szó itt a fórumon a Rockwool Airrock termékcsaládról, onnan a normál (ND típusnév 50 kg/m3), és a nagy sűrűségű (HD, 70 kg/m3) is jó lehet.

1 csomag ára olyan 6-7 ezer Ft körül lehet maximum, és az 50mm vastagságúból 10 db 600*1000mm-es lap van egy csomagban (ezért éri meg sztem jobban, mint a szivacs...).

[ Szerkesztve ]

(#75232) dunkel válasza bajnokpityu (#75230) üzenetére


dunkel
őstag

szivagy vagy kgy?

(#75233) nuke7 válasza Gabesz26 (#75231) üzenetére


nuke7
veterán

nézem :R

https://youtube.com/user/nuke7

(#75234) vtechun válasza vtechun (#75053) üzenetére


vtechun
veterán

Bocs, hogy mindig "offolok", de fontos lenne, hogy ne csak az egyik kondit tudjam kicserélni. Valaki tudja a választ? Köszi!

(#75235) nuke7 válasza Gabesz26 (#75231) üzenetére


nuke7
veterán

ezt megtaláltam, de istenért se találok vásárlási lehetőséget? valaki vett már tőlük? elég B2B dolognak tűnik, azért kérdezem... :U

és akkor gyurczy-t érdemes zaklatni a kérdésekkel, hogy ezekkel mit lehet kezdeni? ;]

meg akkor hogy azért tisztázzam kicsit - ez a visszhangot is hivatott csökenteni, ha jól értem... ?

(#75236) z123456789: ezért reménykedtem, hogy valakinek van kontaktja...

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#75236) z123456789 válasza nuke7 (#75235) üzenetére


z123456789
addikt

Szerintem mint a legtöbb építőipari terméket (itthon) ezt sem fogod tudni megvenni közvetlenül a gyártótól, csak viszont eladótól.

Vagy?

[ Szerkesztve ]

(#75237) Gabesz26 válasza nuke7 (#75235) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Őszinte leszek nem tudom, hol lehet ilyen Rockwool-t venni, de én a közeli tüzépeknél, barkácsáruházaknál érdeklődnék. (Játékos írt valamit anno, hogy ha valakit érdekel, akkor megírja hogy sikerült beszereznie, de ha jól tudom ő nem bp-i)

Gyurczy megoldása nagyon szépre sikerült :R (bár szerintem nem volt olcsó sem). Kevésbé szépen, de annál egyszerűbben, és olcsóbban is meglehet oldani, ha fából csinálsz egy keretet (jó akár a tetőléc is), azt a fal felőli rész kivételével valami egyszínű szövettel beburkolod, bele a gyapot és kész is.

Mivel beteszel egy plusz elnyelő felületet a szobába, ezért igen, csökkenti.

[ Szerkesztve ]

(#75238) hocsa


hocsa
csendes tag

Sziasztok
Lehetőségem lenne lecserélni szinte egy az egyben egy denon 2809est egy Pioneer VSX-LX 70-re.Olvastam róla pár dolgot és eléggé meggyőzőtt,hogy váltsak.Most egy mission m35ös packom van,ami ha minden összejön egy dali lektor 6os váltana.Szerintetek?

(#75239) #09634560 válasza hocsa (#75238) üzenetére


#09634560
törölt tag

erősitőcsere oké, de lektor kevés lesz az erősitő tudásához.

(#75240) nuke7 válasza z123456789 (#75236) üzenetére


nuke7
veterán

Irtam nekik az infora ... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#75241) hocsa válasza #09634560 (#75239) üzenetére


hocsa
csendes tag

Meglehet,de akkor milyenekket kéne meghallgatnom vele?

(#75242) Dorian válasza hocsa (#75238) üzenetére


Dorian
félisten

Új áraikból kiindulva nem sokkal magasabb szint a Pio. Hogy más, azt a napokban kitárgyalták itt a topikban. Azonos áron sztem én is kipróbálnám, mert a használtpiaci értéke viszont magasabb.
A hangfalcsere nagyobb ugrás lesz, nem kell félni, hogy "kevés hozzá" a Lektor, jó lesz. Egy erősítő és hangfal teljesen más torzításokat visz a rendszerbe, nem lehet egy "értékskálán" viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75243) #09634560 válasza hocsa (#75241) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én paradigm-et vagy Dali ikont társitanék hozzá.. van aki polk rti-vel használja, de ez nem biztos hogy jó párositás.

[ Szerkesztve ]

(#75244) gyurczy


gyurczy
őstag

Akusztikai panel téma:

Szerintem a szivacsosok nem olyan hatékonyak, tervben van, hogy kicserélem bennük az anyagot kőzetgyapotra. Abból a neten 90 kg/m3 körüli testsűrűségűt szoktak használni, én vakolhatót vettem, ami 110-130 kg/m3. Kéne vele játszani, meg próbálgatni, esetleg mérni. A Dynavoice is sima gyapot fa keretben, behúzva, szép kidolgozás mellett. Ügyes kezű mester vagy otthoni barkács talán tud hasonlót, ha van idő utána menni, vagy foglalkozni vele. Nekem a panelek kb 4-6 órámba, 5 rugó benzinbe, és úgy 150e Ft anyag+munkadíj-ba kerültek 4 db 60x60, 4 db 60x100 és 4 db 60x120 cm méretben. Ha ma ugranék neki, picit máshogy csinálnám.

Szerintem nem ördöglakat, de azért kíváncsi lennék egy mérésre, hogy a gyári megoldáshoz felér-e a DIY.

[ Szerkesztve ]

(#75245) Dorian


Dorian
félisten

Ez a Nad T747 milyen lehet?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#75246) adodaniel válasza Dorian (#75245) üzenetére


adodaniel
őstag

Régebben kérdeztem én is, akkor azt írták itt, hogy kb a Denon 2311-essel egy kategória.

(#75247) lukirobi


lukirobi
tag

Sziasztok.

Hozzá nem értés miatt érdeklődnék, hogy EHHEZ kell külön erősítőt csatlakoztatni, vagy működik enélkül is?
Illetve pendriverol a lejátszó lejátssza a filmeket, vagy csak a gyári lemezeket "eszi"

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

Sony 55w805+ps4+xone

(#75248) zolaas


zolaas
senior tag

Rockwoll kőzetgyapot árlista.

Én tavaly vásároltam ilyet nekem maradt ki 9 bála 5cm-es kőzetgyapotom. (9x10db) A Multirock családból való.

Amúgy itt vettem, itt lehet simán vásárolni.

(#75245) Dorian : Fasza:D Nekem nagyon fáj a fogam 1 ilyenre.

(#75246) adodaniel: sztm ez nem igaz. Min a 33xx szint. Zenén simán.

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#75249) #09634560 válasza lukirobi (#75247) üzenetére


#09634560
törölt tag

Anélkül megy.. nnem kel venned hozzá
Dorian: 75x vagy 78x-et keress..ez is jó csak másabb nem biztos hogy észrevehetően jobb..

[ Szerkesztve ]

(#75250) nuke7 válasza zolaas (#75248) üzenetére


nuke7
veterán

nekem airrock kellene... :F

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.