Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76751) Dorian válasza devil-k (#76748) üzenetére


Dorian
félisten

Van most egy 3800-as Yamaha, azt nézegetem a Denon 2809 helyett, de még nem hallottam nagyobb kategóriás Yamahát, nem tudom mire számíthatok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76752) devil-k válasza Dorian (#76751) üzenetére


devil-k
nagyúr

Eddig a Yamaháról nem sok jót hallottam, de itt sincs benne a top "ajánlgatós" erősítők között. Valami oka csak van. Az egyik ismerősöm is Denonról váltott Yamahára (sajnos, a pontos típusszámokra nem emlékszem, de nem belépő és középszintről beszélünk) és folyton azt hangoztatja, hogy piszkosul megbánta.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76753) gyurczy válasza nuke7 (#76750) üzenetére


gyurczy
őstag

nuke7: Annyira negatív vagy, hogy elő kéne hívni. Gorbep nem véletlen írta, hogy megáll 60 körül, csak meg kéne kérdezni, hogy hogyan... :W

cekkk: Ha a leütési ár nem megy sokkal 200$ fölé, akkor meglehet, de inkább 65-70-re tippelnék én.

[ Szerkesztve ]

(#76754) cekkk válasza gyurczy (#76753) üzenetére


cekkk
veterán

Szegény azt hitte a licit áll meg annyinál :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#76755) mp54


mp54
senior tag

Lakberendezési okokból az egyik háttér hangdobozt állványra lenne célszerű rakni (a másik mehet fali polcra)
Nem látok ilyen magasat a piacon, ilyet csak csináltatni lehet?
Valami jól bevált tervet tudna valaki adni (fából vagy vasból).
A magassága még nincs (hallgatózással) eldöntve.
Kösz!

(#76756) devil-k válasza mp54 (#76755) üzenetére


devil-k
nagyúr

Miért nem rakod mind a kettőt állványra?

"Nem látok ilyen magasat a piacon, ilyet csak csináltatni lehet?"
Mi az a magasság, ami kellene?

Ajánlom az AVX-ről Sir Leslie-t, saját "márkájával", a Hub Audioval. Vannak fent fotók is, nekem is ő csinálta az állványaimat. Korrekt, ügyes, megbízható fórumtárs, csak ajánlani tudom.

Egyszer mintha írta volna itt valaki, hogy túl magas állványt nem lehet csak úgy csináltatni, mert nagyon instabillá válik, így mindenképp kellene alá egy "alátét".

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76757) Norbi 72 válasza devil-k (#76752) üzenetére


Norbi 72
veterán

Azért egy 3010-es nem lehet olyan rossz,én gondolkodom ezen is,ha lesz megfelelő ajánlat:[link]

(#76758) gyurczy válasza nuke7 (#76750) üzenetére


gyurczy
őstag

Tessék! Ez itthon van, bár nincs közel.

(#76759) nuke7 válasza gyurczy (#76758) üzenetére


nuke7
veterán

:R
Köszönöm, ez mennyivel rosszabb vajon mint az ebayes?

https://youtube.com/user/nuke7

(#76760) gorbep válasza nuke7 (#76759) üzenetére


gorbep
senior tag

Ha az adatokra vagy kíváncsi, az Emotiva honlapján mindkettő adatait megtalálod......

Ha a hangra..... abban tudok segíteni:

A hangerő szabályozást az XDA-1 -ben maga a DAC chip csinálja, az XDA-2 -ben egy vezérelt ellenálláslétra. Valamint a diszkrét erősítő fokozatot váltottak egy műveleti erősítősre.... (azt én sem értem miért.....) Újdonságként belekerült a fejes erősítő.....

A különbség, amiért én váltottam az USB interface, itt már aszinkron tudja a 192k 24 bitet. Az USB-s hangminőség javult.... egy darabig így meg tudtam spórolni a minőségi USB-SPDIF interface-t.... :U

Ha SPDIF-et vagy Optikát használsz, akkor nem érdemes a XDA-2 re gyúrni, a hang eltérés minimális, én lehet hogy csak hallani vélem, viszont USB-n még én is határozottan meg tudom különböztetni..... :K

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#76761) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek ez milyen lehet?
Tüskék
Vagy akkor már inkább a Hifi barlangos 200 HUF/ db-os? Kb ugyan az a szint?

Vagy ilyeneket ne is merjek a Focal-ok alá tenni? :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76762) devil-k válasza spiky03 (#76761) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért a jó minőségű Focal hangdobozaidat illene egy tisztességes tüskével megkínálnod. ;)

- mozi bolondéria -

(#76763) spiky03 válasza devil-k (#76762) üzenetére


spiky03
veterán

Valahogy éreztem, hogy valami ilyen válasz jön majd. :)

Miben tud a "komolyabb" tüske többet, mint mondjuk az a 200 HUF-os darab?
Talán tömörebb? Vagy miben jobbak?

Jelenleg a kis gumilábán áll a parkettán.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76764) Toobee válasza spiky03 (#76763) üzenetére


Toobee
veterán

Nálam marha sokat tisztított a magas hangokon a Soundcare, pedig nekem gyári tüskéket volt az állvány, nem ilyeneken. A mély is megfogottabb lett, olyan érzése van az embernek, hogy fellélegzett a doboz.

https://barbieripnk.hu/

(#76765) devil-k válasza spiky03 (#76763) üzenetére


devil-k
nagyúr

A Soundcare termékek nagyon jók, próbáld ki őket. Ha a teszteknek nem is hiszel, de mindenképp érdemes a Kácsa-ból elhozni kipróbálásra. Nálam javított a hangzáson, tisztábbá tette, főleg a centernél. Illetve a tüskéket csak egyszer kell megvenni, lehet tovább vinni majd a következő hangdobozokhoz is. Gondolj erre. ;]

Center alatt
Frontok, háttérsugárzók alatt

75 %-ban én is filmezek.
Egyébként áprilisban volt egy jó 20%-os akció ezekre a tüskékre.

Toobee
A szubláda alatt is Soundcare tüskéd van? Milyet érdemes alá venni, ami megtartja azt a dög T12-t?

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76766) spiky03 válasza Toobee (#76764) üzenetére


spiky03
veterán

Thx neked is.
És akkor is van értelme a drágább tüskéknek, ha én nem zenélek velük, hanem csak filmeket nézek?
Ott is lenne mondjuk hallható hatása?

Vagy pl tegyem azt amit korábban is leírtam, hogy vegyem meg a 200 HUD/db-os tüskéket, és hallok változást akkor esetleg kipróbálni drágább tüskéket is, hogy azok hoznának-e még a hangon valamit.
Ha meg nem lesz hallható változás, akkor meg nem buktam sokat, "csak" 1600 HUF-ot. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76767) sarasota123


sarasota123
aktív tag

üdv, milyen blu-ray lejátszót ajánlanátok 80k-ig bezárólag? fontos lenne, hogy legyen analóg audio kimenete, mert sztereóerősítőre lesz kötve. illetve, hogy a BD lemezeken kívül mkv fájlokkal is jól bánjon. egy 40"-os samsung LED tv-hez kéne, azért ide írtam mert a blu-ray lejátszós topic eléggé halott. köszi :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#76768) Tamoo válasza spiky03 (#76763) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én a helyedben Hifibarlangban vennék alap tüskét 200-300Ft/db áron alátéttel aztán viszontlátás...

Szerk.: Ja, egyébként igen ... Kittosz-nak van igaza.

[ Szerkesztve ]

(#76769) JohannZimu válasza spiky03 (#76766) üzenetére


JohannZimu
senior tag

"Vagy pl tegyem azt amit korábban is leírtam, hogy vegyem meg a 200 HUD/db-os tüskéket, és hallok változást akkor esetleg kipróbálni drágább tüskéket is, hogy azok hoznának-e még a hangon valamit.

Ezen az analógián bármelyik komponensből csak az éppen jobbnak véltet érdemes kipróbálni, mert ha ott nincs azonnal észrevehető javulás akkor a magasabb kategóriát nem is érdemes számításba venni?
Budapesti vagy, próbára elviheted a legdrágábbat is, csupán kipróbálni.
Tapasztald meg a saját füleddel a saját rendszeredben a saját szobádban. Olyan mindegy ki mit mond, főleg ha csak tippelget, mert ki tudja, hogy Neked melyik a "jobb"?

(#76770) Toobee válasza JohannZimu (#76769) üzenetére


Toobee
veterán

M8-as barlangost tőlem is vihet próbára, ha kell neki. Szerintem én még nem is használtam őket.

https://barbieripnk.hu/

(#76771) liszi70 válasza sarasota123 (#76767) üzenetére


liszi70
nagyúr

"fontos lenne, hogy ......... a BD lemezeken kívül mkv fájlokkal is jól bánjon."

Az mindig kompromisszumos lesz. Külön BD-játszó, külön médialejátszó a legjobb megoldás szerintem. (A másik topicban megismert össz-költségvetésedből ezeken kívül még a CD-játszó is kijönne, ha használt árakat nézünk. :) )

[ Szerkesztve ]

(#76772) devil-k válasza Tamoo (#76768) üzenetére


devil-k
nagyúr

Furcsa hozzáállás ez tőled Tamoo. :N
Kábelből ajánlod a drágábbat, a minőségit, tüskéből pedig nem? Miért? Az is ugyanúgy fontos része a rendszernek, mint pl. bármelyik összekötőd, HDMI-d, hangsugárzó kábel, hálózati kábel stb.

- mozi bolondéria -

(#76773) Toobee válasza liszi70 (#76771) üzenetére


Toobee
veterán

Pioneer lejátszóit lehet okosítani. Ha lenne korongom, én azt próbálnám ki először.

https://barbieripnk.hu/

(#76774) liszi70 válasza Toobee (#76773) üzenetére


liszi70
nagyúr

Robi-k óta (tehát régen :) ) tudom, hogy lehet okosítani. Kérdés, hogy akar-e ilyenekkel foglalkozni az user, vagy nem.

(#76775) liszi70 válasza devil-k (#76772) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az is ugyanúgy fontos része a rendszernek, mint pl. bármelyik összekötőd, HDMI-d, hangsugárzó kábel, hálózati kábel stb."

Vagy rendszertől, akusztikától, fültől függően ugyanúgy pénzkidobás is lehet belőle a drágábbat választani, mint az általad említett többi összetevőből. :)

[ Szerkesztve ]

(#76776) Tamoo válasza devil-k (#76772) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Viszonylag olcsóbb kábeleket válogattam össze végül, dobozaim alatt mezei tüskék vannak. :) Úgy érzem nem abban a kategóriában mozgok, hogy több tízezret kellene ilyesmire költenem. Úgy gondolom spiky03 sem abban mozog, hogy arra biztassam hogy tízezreket költsön tüskékre. Persze ha Neki az nem tétel, akkor egész nyugodtan, nem azt mondom hogy nincs semmi különbség, csak azt hogy nekem pl. biztos nem érne meg annyit.

(Husky más tészta, annak sem érzem nálam létjogosultságát, de eladni nem szeretném mert talán még később jobb lesz ha költözik valahová a cucc. Legközelebb meg nem tudnék ennyiért hozzájutni.)

[ Szerkesztve ]

(#76777) devil-k válasza liszi70 (#76775) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt ne feledd el liszi, hogy a tüskéket tovább lehet vinni egy másik rendszerhez is bármikor, nem fog elhasználódni. :) Nyilván egy 80.000 Ft-os hangdobozszettnél nem érdemes "ekkora" beruházásokba kezdeni, mert többe lenne a leves, mint a hús.

Tamoo
Igazad van, a Husykt is tovább tudod vinni bármikor. :K
Szerintem nem csak high-endesek privilégiuma a drágább, jobb tüske. ;) De van olyan Soundcare tüske is amiből egy szett 132.000 Ft. Azt azért durván túlzásnak érezném én is. Megmondom őszintén, hogy nekem is ajánlották a Soundcare tüskéket és kissé értetlenül álltam a dologhoz, sokallottam az árát. De sikerült hozzájutnom, hogy kipróbáljam őket és hál' Istennek a fülem döntött.

Dorian
A vég nélküli és eszement fejlesztés az lenne, ha vennék a mostani rendszeremhez egy AQ Wild Dog szubkábelt. Bár egyetértek, alap rendszerhez felesleges. :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76778) #09634560 válasza devil-k (#76746) üzenetére


#09634560
törölt tag

ÉnParadigm-al hallotta,. szerintem jó lehet hozá a Lektor, mind mozin mind zenén job a 4000-től, még akár az Ikon se lenne hozá tulzás . Lehet Béci megcáfol de nekem ez a tapasztalat jött le.

(#76779) Dorian válasza devil-k (#76777) üzenetére


Dorian
félisten

Egy alap rendszerbe tök felesleges méreg drága tüske. És nem mindenki fejleszt vég nélkül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76780) JohannZimu válasza liszi70 (#76774) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Szerintem általában ne legyen kérdés, mert adott a lehetőség, és Robik érti a dolgát Pioneer és Oppo ügyben (ezekről tudom).
Neccesebbnek érzem az analóg kimenet minőségét BD lejátszók esetében, a megjelölt árkategóriában. Például egy okosított Pioneer LX55 BD lejátszó a használt árát igencsak éri, de analóg kimenete más képességeihez képest igencsak gyenge. Fentebb már lehet alternatívát találni, javasolni (feltéve, hogy "mindent egyben" készülék kell).

[ Szerkesztve ]

(#76781) Toobee válasza liszi70 (#76775) üzenetére


Toobee
veterán

Nalam akkora javulast hozott 20e Ft-nyi tuske, mint meg soha semmi ennyi penzert. Na jo, egy uveg whiskey talan tobbet dobott volna, de az gyorsan fogy.

https://barbieripnk.hu/

(#76782) Tamoo válasza Toobee (#76781) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De nem is 7-es Focal-od van egy viszonylag alap Pio avr-el. Nem kérdőjelezte meg senki a hatását, csak nem ér annyit mindenhol mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#76783) liszi70 válasza devil-k (#76777) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Azt ne feledd el liszi, hogy a tüskéket tovább lehet vinni egy másik rendszerhez is bármikor, nem fog elhasználódni."

Ebben igazad van, de ilyen alapon nyugodtan lehet ajánlani az általad említett 132k-s tüskét egy Magnat Monitor Supreme 800-hoz is, mert ki tudja, mit hoz a jövő! :D

(#76784) Norbi 72 válasza sarasota123 (#76767) üzenetére


Norbi 72
veterán

Írtam neked a médialejátszos topkiban,analóg kijárata is van.De itt van egy újabb gép(tavaji) tuner és vinyó nélkül,viszont 2 hdmi,és 7 csatornás analóg kijárattal:[link]

[ Szerkesztve ]

(#76785) devil-k válasza liszi70 (#76783) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jaj, ne kukacoskodj már liszi. :DDD Már megint a másik végletet nézed. :N

(#76786) liszi70
Túl szélsőségesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76786) liszi70 válasza devil-k (#76785) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem kukacoskodtam, csak értelmeztem azt, amit írtál. :)

(#76787) Tamoo válasza devil-k (#76785) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sarkított, de igaza van. Én is ezért "szóltam bele", mert nem értek egyet általában azzal ha olyan van ajánlva valakinek (mert én is megvettem és milyen jó alapon) amire aztán lehet semmi szüksége vagy rendszerhez mérten elszállt ár/érték arányú fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

(#76788) devil-k válasza Tamoo (#76787) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igazad van végül is. Én is láttam már olyat, hogy a több milliós rendszerben a pár ezer forintos HDMI kábel volt a "leggyengébb láncszem", DE ettől függetlenül az illető nem akart (mert felesleges számára) több Szent Istvánt "kidobni" az ablakon e célra. Van ilyen.

A középutat kell megtalálni. Mindenki addig nyújtózkodik, ameddig az a bizonyos "közhelyes" takaró ér. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76789) Dorian válasza devil-k (#76788) üzenetére


Dorian
félisten

Ebben a helyzetben az arany középút a "bármilyen M8-as tüske"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76790) sarasota123 válasza liszi70 (#76774) üzenetére


sarasota123
aktív tag

ajánlottak egy pioneer bdp-450-et a problémám ezzel az, hogy nincs rajta analóg audiokimenet.

ha kettéválasztanám a blurayt és a médialejátszót, ezek ketten pl. kijönnek kb 90k-ból.

NAD T 557 blu-ray lejátszó
MED600X3D médialejátszó

szerintetek? :U

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#76791) #09634560 válasza sarasota123 (#76790) üzenetére


#09634560
törölt tag

Szerintem mindkettő jó vétel. és ha öszeköttetési problémás van, a streamaudionál van 10 k-ért DAC amely az optikait sztereó kimeneté alakitja.

(#76792) liszi70 válasza sarasota123 (#76790) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem ez tök jó alternatíva 90k-ból (újonnan), bár csak a médialejátszót ismerem behatóbban. De látatlanban a NAD BD-játszónak is megelőlegezem a kitűnő ár-érték arányt. :) (Hát még ha használtban szereznéd be!)
Lényeg, hogy eljutottál az egybe-készülékek félrevezető vágyálmából a "külön funkcióra külön eszköz" üdvözítő realitásába! :D

(#76793) JohannZimu válasza liszi70 (#76792) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Sanci javaslatát én jobbnak tartom, használt Pio 450 vagy LX55 okosítva, képminőségben biztosan jobb a Medernél, mkv-hoz szolgáltatást szerintem adnak annyit ami elég. Maradna a 80k-s keretből kb. 30 ezre egy DAC-ra, amivel jóval a Meder analóg teljesítménye felett lenne. Csak, hogy legyen lehetősége mérlegelni, és ne csak az üdvözítő realitás legyen. ;)

(#76794) nuke7 válasza gorbep (#76760) üzenetére


nuke7
veterán

erre gondoltam, köszi! :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#76795) sarasota123 válasza JohannZimu (#76793) üzenetére


sarasota123
aktív tag

használt készüléket nem szeretnék vásárolni, a pio 450 + DAC 30k-ért meg már kicsit túlmenne a rászánt kereten, de egyáltalán nem vetem el az ötletet, köszönöm.

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#76796) liszi70 válasza sarasota123 (#76795) üzenetére


liszi70
nagyúr

És miért nem akarsz használt készüléket? Sokkal jobb ár-érték arányt, hangminőséget érhetnél el, eladás esetén nagy bukta veszélye nélkül. (Én pont az új cuccoktól ódzkodok, mert már nagyon megutáltam az érzést, hogy épp csak megvettem és hazavittem, de már kevesebbet ér 30%-kal. :D)

[ Szerkesztve ]

(#76797) JohannZimu válasza sarasota123 (#76795) üzenetére


JohannZimu
senior tag

Értem, tiéd a döntés. Még egy utolsó észrevétel. Meder analógja tippem szerint kb. az LX55 analógjával egy kategória. Ha ez megfelel, akkor LX55 újként elérhető 75k körül, igaz külföldön, ha ez nem kizáró ok.
Okosítva mindenre jó, amit szeretnél.

(#76798) #09634560 válasza sarasota123 (#76795) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én mintha 10 k-ért irtm volna DAC-ot, de mindegy...

(#76799) devil-k válasza liszi70 (#76796) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én sem vagyok a használt cuccok híve. De van ilyen, el kell fogadni és kész. ;)

Azt azért ne mondjuk már, hogy az új cuccokkal nem lehet jó hangminőséget elérni. Ez kicsit így, ebben a formában félrevezető. Nyilván ennél az opciónál be kell járatni a dolgokat rendesen.

Sanci38
Köszönöm az infót! :K

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#76800) liszi70 válasza devil-k (#76799) üzenetére


liszi70
nagyúr

"van ilyen, el kell fogadni és kész"

Persze, tökéletesen elfogadom, csak érdeklődtem, hogy ő személy szerint miért gondolja így. Nekem is volt ilyen időszakom. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.