Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76301) nuke7 válasza sEtuke (#76297) üzenetére


nuke7
veterán

Ha optikai bemenet sincs a hm erositon akkor az gyak. Csak vegfok? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#76302) KisTücsök válasza BBéci (#76300) üzenetére


KisTücsök
addikt

:R

Valamelyik nap kipróbálom alacsonyabban. Most már kíváncsi vagyok.

(#76303) sEtuke válasza szinimini (#76299) üzenetére


sEtuke
tag

Sajnos nincs! :(

(#76304) sEtuke válasza nuke7 (#76301) üzenetére


sEtuke
tag

Nincs sajnos.. :(

(#76305) nuke7


nuke7
veterán

Vettem 7.2nm air rock XD-t...
Valaki ismer valakit aki ebbol használható panelt tud csinálni baráti áron? :DDD :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#76306) nuke7 válasza nuke7 (#76305) üzenetére


nuke7
veterán

Esetleg tüll anyag szoba johet e burkolasanal..? Mivel az eleg jo levegő ateresztő...

https://youtube.com/user/nuke7

(#76307) szinimini válasza sEtuke (#76304) üzenetére


szinimini
senior tag

Használd a szerkesztést :)

Úgy könnyebb lenne ha tudnánk,hogy milyen erősítőd van.
Alaplapon esetleg van spdif out ? Ha van akkor azzal.

(#76308) sEtuke


sEtuke
tag

Rendben,bocsi :D

Panasonic HT 850-em van..

(#76309) nagyi819


nagyi819
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék házimozi erősítőt vásárolni, sajnos korlátozott anyag lehetőségeim miatt, használtan keresgélek. Teljesen kezdő vagyok a kérdésben. A következő két erősítő között vacilálok.

[link]

vagy

[link]

vagy esetleg

[link]

asus oplay tv pro tolná bele optikán a hangot

és ezek dübörögnének:

FRONT: [link]

REAR: [link]

CENTER: [link]

Hozzáértők segítségét kérném tisztelettel, hogy pár hónapig melyik a megfelelőbb erősítő ehhez a hangcucchoz. Vagy ha valaki tud 30 ezer körül jobban megfelelőt, az írjon, de már annak is örülnék, ha valaki leírná, ebben az árkategóriában, mire kell odafigyelni, mi az ami nem hiányozhat az erősítő "reperoárjából" Nagyon köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#76310) szinimini válasza sEtuke (#76308) üzenetére


szinimini
senior tag

Magyar nyelvű leírást találsz hozzá. AKartam linkelni csak vmiért nem megy.
10. oldal 4. lépés ;)

[ Szerkesztve ]

(#76311) hétalvó


hétalvó
addikt

ameddig nincs itthon annyira nem publikus, de egy parasound-ra esik a választásom.
remélem ideér jövő héten, de szeretném nem összehasonlítani a rotel-el, de elméletileg a halo széria jobb kell, hogy legyen. nagyon jó kis gép az a 1070 amit árulgatok egyébként ez cs bajnokpityunak !!! köszönhető, beleültette a fülembe a bogarat ;]

robim: igen jobbat érdemel, de akkor legyen csak sztereó a drága rész, mozira pedig jó az lx előfoknak.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#76312) BBéci válasza hétalvó (#76311) üzenetére


BBéci
titán

Parasound Halo az egyik kedvencem, elfogadnám! Az A-51 tíz éve, újonnan 5200 euróba került, most, szerencsével, akár negyedáron el lehet csípni. A kistesója is bőven elég lenne!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76313) sEtuke válasza szinimini (#76310) üzenetére


sEtuke
tag

Itt csak SCART,és S-VIDEO van.. Az kell nekem ?

(#76314) gyurczy válasza bajnokpityu (#76280) üzenetére


gyurczy
őstag

A Focal bemutatón a franci DJ amit nyomott az nincs meg? Valami Metrostationt emlegetett a srác, meg Opera megállót, de gugli nem jó haver ebben a kérdésben. :(

(#76315) hétalvó válasza BBéci (#76312) üzenetére


hétalvó
addikt

kistesó lesz, akkor csak nem lövök mellé ha Neked is az egyik kedvenced, rengeteg jót olvastam róluk már a külföldi oldalakon, sok újságíró az 51-essel tesztel. 52-re pedig azt írják bőven jó.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#76316) szinimini válasza sEtuke (#76313) üzenetére


szinimini
senior tag

Scart kell neked.

regger

Köszi a tippet.
Remélem csodálkozni fogok :)

[ Szerkesztve ]

(#76317) BBéci válasza nagyi819 (#76309) üzenetére


BBéci
titán

A 1801 általam nem ajánlott, a másik kettőből azt válaszd, amelyik kinézetre jobban tetszik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76318) #75912448 válasza szinimini (#76290) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha nincs semmi hely mögötted, nem csodálkoznék, ha fülmagasság felett 20cm környékén kapnád a legjobb eredményt. Próbálgasd onnan kiindulva.

(#76319) nuke7 válasza szinimini (#76316) üzenetére


nuke7
veterán

A scart Apple tv-vel sosem volt kompatibilis :N

Kőzet gyapot mágus valahol..? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#76320) szinimini válasza nuke7 (#76319) üzenetére


szinimini
senior tag

Hiszek neked. :)
Alapból nincs is rajta?
Meg igazából nem is tudom,hogy melyik típus van neki.

(#76321) KisTücsök válasza Tamoo (#76298) üzenetére


KisTücsök
addikt

Csak most jutott eszembe. Melyikekről maradtam le?

(#76322) #09634560 válasza nagyi819 (#76309) üzenetére


#09634560
törölt tag

Én denon mellett voksolnék, bár a Yamahák nagyobb kategóriásak de lesimitják az mnc durva hangkarakterét.

(#76323) Gabesz26 válasza nuke7 (#76305) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Akár te is meg tudod csinálni, ha van kéznél szerszámod hozzá (fűrész + csavarhúzó), nem bonyolult.

A fát levágod méretre (ha csak nem L profilút veszel nem kell gérvágó sem, csak egyszerűen egyenesen levágod), aztán valamilyen sarokvas segítségével összeilleszted a fadarabokat. Én pl. a gipszkartonozásból megmaradt faanyaggal dolgoztam, és faösszekötő sarokvassal oldottam meg az egyes faelemek összeillesztését.

Ha ez megvan belerakod a keretbe a kőzetgyapotot, és bevonod a látható oldalát anyaggal (amit a hátsó, fal felőli részen rögzítesz mondjuk rajzszöggel). Neked az airrockhoz elvileg nem kell még egy réteg (fríz) anyag, mert azt olyan helyre is ajánlják ahol átjárja a levegő, így remélhetőleg nincs kiporzása. A bevonáshoz használt anyag lehetőleg ne legyen túl vastag, és egyetlen elvárás vele szemben, hogy könnyen át tudj rajta fújni.

Nekem kb. 1,5 óra volt a két panelt megcsinálni. Azért volt ennyi, mert lusta voltam kölcsönkérni egy dekopírt, így kézifűrésszel csináltam :DDD + ezek voltak az elsők amiket készítettem. Anyagköltségben ~3000 Ft-ba került a 2 db 100*60-as panel (faanyag + kőzetgyapot volt otthon), és ez lett a végeredmény (bocs a minőségért, telefonos képek):

(#76324) devil-k válasza Gabesz26 (#76323) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szép munka! De honnan vettél ilyen anyagot rá? Mármint ezt az írást.

- mozi bolondéria -

(#76325) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Elvileg ma/holnap érkezik egy T3, meg egy Sín kábel hozzám. Mit gondoltok, képes a 1912-es Denon, illetve JPW páros ezeknek a kábeleknek az "összehasonlító teszt"-jére? Vagy ezen a szinten nem elvárható lényeges különbség a kábelezésből kifolyólag? Kíváncsi vagyok a véleményetekre...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76326) Tamoo válasza Játékos (#76325) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én inkább a Te véleményedre leszek kíváncsi. Minek találgassunk. :DDD Általában van aki hallja a különbséget, van aki nem hallja, meg van aki azt hiszi hogy hallja.

[ Szerkesztve ]

(#76327) cigam válasza nuke7 (#76319) üzenetére


cigam
félisten

Ez de fakto nem feltétlen. Az első generációs ATV-n még volt RGB kimenet is. Ha a TV scart csatlakozóján ki van alakítva az RGB bemenet, akkor elkézelhető, bár a képfrissítés okozhat problémát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#76328) Dorian válasza Játékos (#76325) üzenetére


Dorian
félisten

Én a Te véleményedre vagyok kíváncsi a kettőről!

De ha az erősítő-hangfal párost gyengének érzed hozzá, a T12-be dugva rögtön kijön, mi a különbség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76329) Játékos


Játékos
addikt

:D Épp azért kérdeztem, mert nem akartam azt, hogy nekilátok, hallgtózok, aztán bebeszélek magamnak valamit, és elmondom nektek, ti meg kiröhögtök, hogy ezen a rendszeren legfeljebb placebo-ról beszélhetünk, mert egyszerűen gyenge erre a célra... :DD
Persze, ettől függetlenül megírom, akármit is hallok, de sajnos csak a hétvégén lesz rá időm, hiába lesz ott a kábel... :(

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76330) Tamoo válasza Játékos (#76329) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mert az jobb ha más beszéli beléd? :D

Engem a sín T12-be dugva érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

(#76331) bajnokpityu válasza Tamoo (#76330) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sin t12 ben :K

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#76332) Dorian válasza Játékos (#76329) üzenetére


Dorian
félisten

Semmiképpen nem jó, ha előre elmondjuk miket "kell" hallani. Hülyeség befolyásolni. A tiéd is egy vélemény, ugyanolyan, mint a miénk. Egyébként hifis körökben legnagyobb bátorság ahhoz kell, hogy az ember megmondja: nem hall semmi különbséget, hiszen ilyenkor az ember hallani akar valamit.
Simán lehet, hogy erősítőben nem hallasz, sub-ban biztosan.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76333) Tamoo válasza bajnokpityu (#76331) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nálam Husky se hozta teljesen a vártat, így nem tudom sínre van-e értelme költeni.

[ Szerkesztve ]

(#76334) bajnokpityu válasza Tamoo (#76333) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha nem jó az elhelyezés, nyilván nem fogja kifutni magát.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#76335) Patice válasza devil-k (#76324) üzenetére


Patice
nagyúr

IKEA...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76336) Dorian válasza bajnokpityu (#76334) üzenetére


Dorian
félisten

Töröltem, nehogy Játékos befolyásolva legyen.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76337) spiky03 válasza Játékos (#76325) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam hozott a T3 a 920-as Pio-n.
Ezért tervezem, hogy veszek hozzá egyet majd. :)

De ez ne befolyásoljon téged. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#76338) Játékos válasza Dorian (#76332) üzenetére


Játékos
addikt

Ha lenne egy fél napom most rá, akkor felpakolnám az emeletre az egyész pócurkát, mert ott van egy szoba, amit nem használunk, és egy nagyságrenddel jobbnak tünnek az akusztikai/elhelyezhetőségi viszonyok.
Vastag padlószőnyek, bútor, szekrénysor, és az egész lambériával van burkolva, illetve az egyik fal még csapott is, mert tetőtérben van. Egyszer kipróbálom ott, csak legyek kész a fontosabb dolgokkal...

#76336: :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76339) Dorian válasza Játékos (#76338) üzenetére


Dorian
félisten

Tehát van egy kihasználatlan moziszobád készen.
Engem mindjárt megesz a sárga irigység ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76340) Gabesz26 válasza devil-k (#76324) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Köszi. IKEA-s anyag. Erre a célra önmagában egyébként kicsit vékony (emiatt átlátszó), de nekem a kőzetgyapot fajtája miatt kellett fríz is alá, így pedig teljesen jó lett.

És hogy a hatásáról is írjak. Amikor elhoztam az RX8 párt kicsit sovány volt, ahhoz képest, mint amit az eladónál hallottam. Ezután vettem alá gránitlapot, ez már igencsak hallhatóan hozott rajta (jobb lett a tere, javult a mély), majd miután feltettem a falra a hangfalak mögé a panelokat megjött az amit eddig hiányoltam (tovább javult a tér, pontosabb lett a mély). Barátnőm is megjegyezte mindkét "fejlesztés" esetén, hogy jobb lett anélkül, hogy külön kérdeztem volna, vagy elmondtam volna miért is kerültek ezek oda .

Jelenleg meg vagyok elégedve azzal, amit hallok. Tudom, hogy van feljebb (ahonnan elhoztam ott elég komoly rendszer volt a hangfalak mögött, így halottam mi van benne :B ), de a még hiányzó kábelezést nyáron jegelem, majd csak ősszel kezdek bele :DDD .

(#76341) Norbi 72 válasza Játékos (#76325) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ha megjön a sin,készítsél róla légyszíves képet,hogy lássuk hogy néz ki. :)

(#76342) BBéci válasza Norbi 72 (#76341) üzenetére


BBéci
titán

Nincs a közeledben villamos vonal? Tudod, az a sárga és hosszú, ami csörömpölni is tud és sínen gurul. József Attila idejében még csengetett. :D

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#76343) Játékos válasza Norbi 72 (#76341) üzenetére


Játékos
addikt

:K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#76344) JohannZimu válasza Norbi 72 (#76341) üzenetére


JohannZimu
senior tag

"Ha megjön a sin"

A sin az vétek, sötömiül "szín"... ;)

(#76345) Dorian válasza Norbi 72 (#76341) üzenetére


Dorian
félisten

Ha megtetszik neki, akkor az biztos nem a kinézete, vagy az ergonomikus használata miatt lesz :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76346) robi-k válasza Dorian (#76345) üzenetére


robi-k
őstag

Korbácsnak is elmegy :DD . Esetleg van leírás a felépítéséről, barkácsolnék egyet magamnak tesztelésre.

(#76347) Dorian válasza robi-k (#76346) üzenetére


Dorian
félisten

Keress rá, korábban leírtam amit tudok róla.
Korbácsnak nem jó, mert olyan merev, h ha egyik végét megfogod, simán megáll vízszintesen.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#76348) Norbi 72 válasza BBéci (#76342) üzenetére


Norbi 72
veterán

És Kittosz: Nyugodtan forgassátok ki a szavaimat.. :DDD

Dorian Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#76349) Tamoo válasza Dorian (#76347) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a néhai kábelek voltak ilyenek. Hangfalkábel is, ráadásul fonott. Ilyen szempontból nagyon utáltam, kínszenvedés volt "teszteléskor" ki-be hajtogatni.

(#76350) nuke7 válasza Gabesz26 (#76323) üzenetére


nuke7
veterán

Koszi, az ikeaban nem találtam anyagot, de akkor ez jo lesz.
A rajz szög szerintem nem fogna meg, ugyhogy szerintem majd ragasztom... :U

Viszont fureszem nincs, se fa anyagom :(

https://youtube.com/user/nuke7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.