Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145451) mettek válasza Quetz (#145450) üzenetére


mettek
addikt

Nem akarom megtamadni a mérési eredményeidet de ez azért csak féligazsag ami mellett érvelsz.

Nekem par éve volt egy fejhallgatós láncom próbaképp...Denon d300 dac, Beyer a20 fejes erősítő, és egy komoly Beyer fejes. A fejes erősítőben cseréltem tápkábelt....a gyárival volt rgy kis sistergés, összeszedett vmi zajt a hálózatból...kiváncsiságból beledugtam egy diy tápkábelt amit egy avx-es úr készít nagyon régi (90-es évek előtti réz kábelekből mert szerinte azok a réz kábelek tisztábbak voltak mint a mai már csak újrahasznosítottak mert ma már nem nagyon vannak rézbányák) és ezzel a kábellel teljesen eltűnt a zaj, néma lett a fejes, kristálytiszta a hang. Viszont amiért nem szeretem ezt a kábelt az az hogy elvékonyítja a hangot, kevesebb lesz a mély tartomány.

Ha érdekel elpostázom neked kipróbálni, nálam a szekrényben pihen.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145452) #98221312 válasza Quetz (#145450) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Elnézést kell kérnem, azt gondoltam, hogy a 200k-ás árcédulájú kábeltől vagy oda meg vissza, és ez felbosszantott, hogy szép is lenne, ha ilyen kábelekre lenne szükség a jó hanghoz."

Hidd el, hogy létezik az a szint ahol már szükség a 200k-s tápkábel..

(#145453) Dorian válasza #98221312 (#145452) üzenetére


Dorian
félisten

Csak nem mindegy, hogy a rendszer hangminőségének szintjéről, vagy a hifi-buzulás szintjéről beszélünk ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#145454) Lacielvtárs válasza Dorian (#145453) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ÁMEN ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#145455) #98221312 válasza Dorian (#145453) üzenetére


#98221312
törölt tag

Lehet én már a "buzulás" kategóriába tartozom... :D

(#145456) PrinceHerceg válasza lemmy9 (#145431) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

:DDD

(#145457) Lacielvtárs válasza #98221312 (#145455) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem, nem csak te ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#145458) gabo01 válasza Quetz (#145450) üzenetére


gabo01
senior tag

Akkor lehet én bolond vagyok mert veszek egy használtan 200K-s tápkábelt az integráltamba!? :DDD :W

(#145459) BBéci válasza gabo01 (#145458) üzenetére


BBéci
titán

Egy zsigerből kábel ellenes ember szemében bizonyára az vagy. No meg a botfülűek és a gyengénlátók is annak tarthatnak. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145460) Patice válasza gabo01 (#145458) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem vagy az, hiszen csak ki akarod kábelezni a láncod átviteli hibáit. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#145461) motoroskanál válasza BBéci (#145459) üzenetére


motoroskanál
tag

Mert ugye aki 200 ezres tápkábelt használ, az eleve kizárja azt, hogy botfülű/gyengénlátó. ;)

(#145462) BBéci válasza motoroskanál (#145461) üzenetére


BBéci
titán

Kizárni nem lehet, nem macska. :P
Akinek mocskosul sok a pénze, talán megveszi kipróbálás nélkül a 200000 forintos, vagy még sokszor drágább tápkábelt De aki ésszel vásárol, az csak otthon végzett vakteszt alapján dönt.
Megesett velem, hogy nem halottam értékelhető változást egy tápkábel cseréjekor, máskor meg akorát javult a hang, hogy alig akartam elhinni. Készülékektől, kábelektől és az áram pillanatnyi szennyezettségétől függ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145463) Quetz válasza BBéci (#145462) üzenetére


Quetz
őstag

Hogy viszonyul a tápkábel a szennyezett áramhoz? Lejátszás előtt kimossa? :D

(#145464) BBéci válasza Quetz (#145463) üzenetére


BBéci
titán

Ha még ezt sem tudod, mi a toszt keresel a haladó topikban? Egyértelműen trollkodni jársz ide, soha egyetlen alkalmat nem mulasztasz el, amikor kábelek kerülnek szóba, rögtön jössz a sületlenségeiddel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145465) VoidXs válasza Quetz (#145463) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igazából ez az egyetlen dolog, amit egy kábel tehet, tüskéket simít, ingadozásokat tompít, stb. Elég elhanyagolható, de a zajt rendesen visszafogja, egy teljes RMAA mérés kimutatja. Ha elég fiatal vagy (úgy 25 alatt), tényleg a zaj csökkenését fogod hallani, különösen a frekvenciatartomány csúcsán. Később azért nem, mert a korral kap egy egyre erősebb LPF-t a hallásod.

Ahogy viszont egyre erősebb jelszinteket érsz el (tipikusan lejjebb, mivel a magas hangokból elég a gyenge jel is), már semmi különbség nem lesz érezhető, nő a jel/zaj arány, ezért is hülyeség frekvenciaválszt nézni kábelnél, az tökéletes lesz. Továbbá minél idősebb vagy, annál kevésbé leszel alkalmas tesztalanynak (nem sértés, ez biológiai tény), és bár valami kis hatását hallod, az emberek képesek mindenféle marhaságot belemagyarázni, olyat is hallottam már, hogy "jobbak a garathangok", vagy "élesebb a szél", az ilyen szubjektív leírásoktól falnak lehet futni, de legalább a marketingesek tudnak miből csemegézni.

Ugyanakkor (ez a fontos rész): egy jobb tápegység összemérhetetlenül többet segít a hangon, mint bármilyen kábel. Inkább vegyél egy PC-t, amiben minőségi táp és DAC van, sokkal olcsóbban kapsz sokkal jobb minőséget. Egy tápkábel letornássza a zajszinted mondjuk negyedmillióért -97-ről -98 dB-re, míg egy 50000-es PC táp ugyanonnan -120-ra, amit már a hangkártyád belső zaja pumpál vissza.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145466) mettek válasza VoidXs (#145465) üzenetére


mettek
addikt

Na ez rgy hasznos hozzászólás volt. Ha már itt tartunk milyen tápot javasolnál a pc-be?
Van ugyanis egy micro atx gépem i5 procival, 8gb rammal, asus z170i lappal, ssd-vel, win10. A táp viszont valami soha nem hallottam hulladék... Ezt használom mediaplayernek illetve zenét hallgatni ha jobb minőséget akarok. köszi előre is.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145467) VoidXs válasza mettek (#145466) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Chieftec-párti vagyok, a legolcsóbbakat leszámítva bármit boldogan ajánlok tőlük. Engem már 8 éve a CTG-600-80P szolgál ki, ami egy erős középkategóriás táp mai szinten is. Xonar D2-höz bőven elég, -108-as zajszintem van, de ez szinte biztos az ADC hibája, jobb mérőeszközöm nincs. Ha jobb hangkártyád van, mehetsz feljebb, de ne a táp legyen a drágább. Ezek ketten elegek ahhoz, hogy a tölcsértől 20 centire se halljak semmi zajt, és 40 dB SPL alatt is ugyanolyan részletesen szóljon a zene, mint 100 fölött, csak ebbe már beleszól a hűtés - amit Intel procin lényegében nem szabad cserélni, mert a gyári az egyik leghalkabb, amit valaha gyártottak.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145468) MasterMark válasza mettek (#145466) üzenetére


MasterMark
titán

HDPlex?

A Chieftec meg már nem gyárt saját tápot, csak matricáz.

Switch Tax

(#145469) VoidXs válasza MasterMark (#145468) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ettől féltem, amikor megláttam a full Flash oldalukat. Ki van most mögötte?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145470) MasterMark válasza VoidXs (#145469) üzenetére


MasterMark
titán

Jó esetben valami jobb CWT, rosszabb esetben valami rosszabb oem. Én sem tudom pontosan, meg ugye tápspecifikus.

Switch Tax

(#145471) gabo01 válasza BBéci (#145462) üzenetére


gabo01
senior tag

Sajnos nincsen mocskosul sok pénzem ezért 2 hete nálam van egy ilyen kábel próbán de kb. 2 óra után eldőlt, hogy megveszem és azóta csak biztosabb vagyok a dologban! :K

(#145472) Quetz válasza VoidXs (#145465) üzenetére


Quetz
őstag

Köszönöm szépen! :R
Ez magyarázza, hogy amikor egyszer REW-el mértem laptopról, miért csökkent jelentősen a tapasztalt háttérzaj, amikor áttértem akkumulátoros használatra.

Mi a véleményetek a Seasonic tápokról? A kiválasztásnál mondjuk nem a hangra gyakorolt hatás, hanem a csendes működés volt a szempont.

(#145473) Smiley válasza Quetz (#145472) üzenetére


Smiley
őstag

A Seasonic a legjobbak koze tartozik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#145474) rokko99


rokko99
csendes tag

Sziasztok! Van egy OnkyoTX SR804e erősítőm, amit hibásan vettem. Az a hibajelenség, hogy nincs hangja. Minden bekapcsol rajta, relék behúznak, végfok is elindul. Nagyon halkan lehet csak belőle valamit hallani, a hangszórótól kettő centire, némi statikus zaj társasága mellett. Mi lehet a probléma? Mindegik bemeneteől ez a jelenség.

(#145475) Patice válasza mettek (#145466) üzenetére


Patice
nagyúr

Keress olyan ATX tápot, aminek elég alacsony a tápingadozása (angolul: ripple noise) minden ágán!
Ha jól emlékszem az ATX szabvány 120 uV-ot ad meg max. értéknek. Ettől jóval alacsonyabb zajú tápok vannak már piacon. Pl. tegnapi hír: Seasonic Prime, vagy EVGA Gold. Mondjuk a moduláris kábelezés a csatlakozások miatt nem annyira kedvez a "hifis" felhasználásnak, szóval ha külföldi tesztekben találsz olyan alacsony zajú tápot, ami számodra elfogadható árú és normál kábelezésű, akkor hajrá.
Seasonic-ok ugyan jó tápok, de zajban vannak jobbak. :K
A mostani jobb tápoknál alacsony terhelés esetén el sem indul a venti és utána is csak terhelés függően gyorsulva teszi a dolgát, azaz mondhatni félpasszívak már.

(#145463) Quetz:

Nem a tápkábel fogja a zajszintet csökkenteni (az inkább az energiát biztosítja a dinamikacsúcsoknál), hanem kevesebb fogyasztó megy és így kisebb a hálózatba visszaküldött zaj, ami hallható egy hifi, vagy házimozi rendszeren.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#145476) migabi24 válasza gabo01 (#145471) üzenetére


migabi24
nagyúr

Milyen kábel ez ha nem titok? És mit adott a rendszerhez, hogy ennyit megér? Azért ennyiért elég jó integráltak vannak használtba

(#145477) gabo01 válasza migabi24 (#145476) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem titok. Egy Siltech Ruby Hill G5-ös verzió. Mit adott a rendszerhez? Minden paraméter pozitív irányba változott, kontrolláltabb lett a mélytartomány természetesebb közép és magas, mélyebb és jóval szélesebb a színpad. :K ;)

(#145478) migabi24 válasza gabo01 (#145477) üzenetére


migabi24
nagyúr

Milyen erősítővel?

(#145479) Tamoo válasza Patice (#145475) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Jónak tűnik ez a SS Prime. Kíváncsi leszek hova lesz beárazva ... pont nemrég vettem egy Focus+ 550 Goldot.

[ Szerkesztve ]

(#145480) gabo01 válasza migabi24 (#145478) üzenetére


gabo01
senior tag

Audio-gd Master-10. ;)

(#145481) migabi24 válasza gabo01 (#145480) üzenetére


migabi24
nagyúr

Az komoly gépezet, ami megérdemli azt a kábelt, olcsóbb tápkábeleket próbáltál és ez a drága kiemelkedően jó volt, vagy egyből ezzel kezdted?

(#145482) gabo01 válasza migabi24 (#145481) üzenetére


gabo01
senior tag

Eddig egy Harmonic Technology AC-10-el használtam amivel szintén nem volt rossz de a Ruby azért jobb. Persze 4x-es áron azért kellett villantania, hogy cseréljek. Egyértelműen jobb lett és ez nem csak az én véleményem hanem a páromé is aki aztán egyáltalán nincs képben kábel ügyben és a tesztelés előtt direkt nem mondtam neki semmit. :N

(#145483) balu28


balu28
csendes tag

Tundátok ajánlani Yamaha RX-A860 erősítőhőz 5.1-es szettet?
Komoly zenét, Jazz-t nem hallgatok, viszont azon kívül majdnem mindent, fontos lenne a dinamikus hangzás. KB 30-40 nm-es nappaliban lenne elhelyezve.
Köszönöm!

(#145484) migabi24 válasza gabo01 (#145482) üzenetére


migabi24
nagyúr

nem semmi

(#145485) Quetz válasza balu28 (#145483) üzenetére


Quetz
őstag

Az 5.0-t és a mélynyomót nyugodtan megveheted különböző gyártóktól is, anyagilag és minőségileg is jobban fogsz járni. Meg kellene adnod az összeg keretet, amiből szeretnéd kihozni a szettet, mert a felső határ a csillagos ég.

(#145486) Tonyka 2 válasza rokko99 (#145474) üzenetére


Tonyka 2
tag

HDMI panel, ezeréves hiba, max. neked újdonság. 2 féle Onkyo létezik, ami már volt javítva, és ami lesz javítva HDMI panel betegséggel. Az újabb modellek elvileg már jók, de 5010-ig mind kaka. Sanszos, h nem éri meg javíttatni, mert sok esetben nem olcsó mulatság. Van amikor pár kondi cserével megoldódik, de van, h HDMI board csere, ami a gép értékén felül esik sok esetben.

(#145487) WaterWave válasza Tonyka 2 (#145486) üzenetére


WaterWave
veterán

Ez így van, bár az nem mondható el, hogy biztos kijön a hiba, csak elviekben ott lóg, hogy lehetséges... Ezt azért mondom, mert sem a 607-esem, sem a 818-asomnak nem volt ilyen gondja, pedig aztán játékra, filmezésre szépen hajtva volt.

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#145488) Tonyka 2 válasza WaterWave (#145487) üzenetére


Tonyka 2
tag

Idő kérdése csak. A 607 extrán veszélyeztettet, a 7 végűek szinte mind behalnak, a nagyobb vasakból szinte nincs is olyan ami ne lett volna javítva.

(#145489) Dagidög válasza Tonyka 2 (#145486) üzenetére


Dagidög
senior tag

Nekem 607-em és 818-am volt, egyikkel sem volt gond, a 818 még most is hibátlanul megy nálam. A 607-et még WaterWave-től vettem (úgyhogy sajnos ketten csak egy vasig javítottuk a 607 statisztikát), bár hozzá kell fűznöm, hogy ijesztően melegedett, érintésre kellemetlenül forró volt, míg a 818 még nagy hangerőn is langyos marad.
Biztos vagyok benne, hogy a nagy hő nyírja ki a hdmi boardokat. A hdmi majdnem mindig az erősítő tetején van, többnyire a végfokok felett, amik frankón befűtenek alá. Ezen felül rengetegen tartják az erősítőjüket (részben) zárt szekrényben, ami a hőelvezetést - és idővel az erősítőt - teljesen kinyírja.

[ Szerkesztve ]

(#145490) WaterWave válasza Dagidög (#145489) üzenetére


WaterWave
veterán

818 is melegedett csak az hátul... de tény, hogy hűvösebb volt mint a 607

818-al te mekkora hangerőn szoktál mozizni dyn. eq-val?

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#145491) Dagidög válasza WaterWave (#145490) üzenetére


Dagidög
senior tag

Ha valamiért elkezdene komolyabban melegedni (pl.: nagy hangerőn mozizás nyáron), akkor bekapcsol benne a két 92mm-es ventilátor, amiket ügyesen úgy konfiguráltak légterelővel, hogy hátulról kitolják a meleget.
Dyn. EQ-t nem használok, mert csúnyán szétkapja a hangképet, de ez szabad füllel is hallható. -12db és -16db között filmezek, ez az a hangerő, ahol igazán elkezdi megmutatni a rendszerem az oroszlánkörmeit.

[ Szerkesztve ]

(#145492) skoos


skoos
őstag

Sziasztok,
Tudom elég specifikus, de ha tudtok, pliz segítsetek a hm rendes beállításában.
Denon x3000
Pana 50st60
Apple tv4
Onkyo integra cd

Általánosan az atv4 kapcsolom, az kapcsol minent. De 2x sose kapcsol be ugyanugy. Vagy a tv hangerejet allitja es nem az erositot, vagy nema az erosito, vagy nem kapcsol be mindent, vagy tudomisen.

Ha cdt hallgatok is megy a tv, mert imádom az atv kepernyokimelojet. Ekkor persze kulon directre allitom a denont.

De általában 2-3x be kikapcs minden alkalommal, hogy rendesen felálljon minden.

Van tipp? Ti hogy oldjátok meg? Tényleg 3 távszabi kellene? Egyet is sokallok, van rendes telefonom arrol csinálok mindent.

Üdv,
Sanyi

(#145493) #98221312 válasza skoos (#145492) üzenetére


#98221312
törölt tag

" 3 távszabi kellene? "

Nálam 4 távkapcsoló pihen az asztalon, de sosem zavart.
Apósom viszont már vett egy igen komoly multi távkapcsolót, őt az örületbe kergette, hogy minden funkcióhoz más távlövőt kell nyomkodni...
Egyéni megítélés.. :)

[ Szerkesztve ]

(#145494) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Remélem jó témába írkálok, ha nem nyugodtan zavarjatok el a megfelelő topikba :)

Még csak tervezgetés szinten, de lassan jó lenne egy normális multi room audio rendszer a házban, van néhány elég spec igény.

Most még csak tervezgetek, rendes Cat6 kábelezés kb 1 év mulva lesz, annó elkezdtem csinálni, de egyedül nem poén, inkább majd megcsináltatom egy céggel.

Lenne 3 db háló (egyben van jelenleg TV), nappali, konyha, kültér ahová zene vagy az épp lejátszott TV hangja menne.
A TVs hálóban van egy 55"-os Sony TV, Xiaomi Mi Box
A nappaliban egy 55"-os Samsung, Xiaomi Mi Box
Külön hangszórók még sehol.

Elég sokféle forrásból jönne a zene, különféle Android appok, Soundcloud, Spotify, NAS-on lévő raklap MP3, flac.

A TVs hálót leginkább vendégek használják, sokféle különböző eszközzel, jó volna ha ezeket könnyen rá lehetne kötni.
Ilyen dolgokat lenne jó megcsinálni, hogy pl amíg főzök a konyhában mondjuk szól egy album a NAS-ről, ha kint a teraszon elvagyok, akkor mondjuk bekapcsolom a Soundcloud-ot a kültéri hangszórókra. Közben a vendégek a hálóban TV-t néznek, és az ottani hangszórókon az szól.
Meg ezek végtelen kombinációja :)

Milyen rendszer van ami ezt tudja?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#145495) Karel666 válasza kraftxld (#145494) üzenetére


Karel666
tag

Hali. Oehlbach nf 214 kábelnél problémát okozhat hangban, ha 3m-eset veszek? Igazából elég lenne az egy méter hossz is, de a 3m-es most ugyanannyiba lenne?

(#145496) kraftxld válasza Karel666 (#145495) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szerintem nem, de ha elektromosabbat fingassz mellette miközben megy a Zombie Nation-tól a Kernkraft 400 akkor lehetnek gondok :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#145497) Quetz válasza Karel666 (#145495) üzenetére


Quetz
őstag

Ha jól látom, ez egy kétszeresen árnyékolt RCA kábel, ezért merevebb mint a hangfal kábelek. Szerintem vedd a rövidebbet, mert nem kell azzal vesződnöd majd, hova és hogyan rakod el a felesleget.

(#145498) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy van valakinek tapasztalata ezzel a hdmi leválasztóval kapcsolatban?
Sajnos az erősítő nem tudja a 4k-t kezelni és újat vásárolni nem szeretnék így ez a megoldás jöhet még szóba.
Nem igazán találtam róla eddig infókat és tapasztalatokat.
Előre is köszi a segítségeteket.

[ Szerkesztve ]

(#145499) Patice válasza kraftxld (#145494) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem ennek a témának jobb helye lenne itt.

Kicsit agyalva a kérdéseden:

Ennyi szolgáltatást egy eszközbe zsúfolva még nemigazán láttam, vagy nem olvastam róla, ezért ezt csak úgy tudnád - szerintem - megvalósítani, hogy olyan DAC-okat keresel, amik hálózati zenelejátszóként is funkcionálnak, vagy olyan hálózati lejátszókat keresel, amire külső forrásokat is rá lehet kötni, mint pl. a meglévő Xiaomi boxokat (bár ahogy néztem, ezeken csak HDMI van, optika pl. nincs).

A vezérlés meg mehet mobilról, de nem tudom, hogy pl. a Xiaomi boxot mennyire lehet így távpiszkálni, de mondjuk ha androidos a telefonod, akkor pl. BubbleUPnP-vel a DLNA-s rész megoldható a NAS-on futtatott DLNA szerverrel (pl. MinimServer).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#145500) rootmin válasza kraftxld (#145494) üzenetére


rootmin
tag

A felvetésedre 3 szinten létezik megoldás:
- Házibarkács
Ez a legolcsóbb megoldás, rugalmasabb lehet, mint a második verzió, de sok vele a munka.

- "Plug and play" - egy gyártó célhardvere/hardvercsaládja (pl. SONOS/HEOS/stb)

- Egyedi integráció, külső cég által. Ez a legfullosabb és legdrágább verzió, tulajdonképpen az előző kettő kombinációja, de a hekkelés észt más végzi helyetted :)

A low-budget irányzat nagyjából, amit Patice is pedzegetett. Pl. Raspberry PI minigép egy külső DAC-kal felszerelve jó kis médialejátszó lehet, és rengeteg (fél)kész megoldás létezik szoftveres oldalon.
Ezeket "szétdobálva" a lakásban, kiépítheted a saját "multiroom" rendszered.
Néhány magic keresőszó: mopidy, upmpdcli,volumio

Ha inkább kész verziót vennél, az alábbiakra nézz rá: HEOS, Sonos, Bluesound.
Ezek gyári "multiroom" audio rendszerek, a dedikált hangszórók mellett van a palettán külső erősítőre köthető egység is, azokból is lehet építkezni. A bementi oldalon kb. mindenevőek (streaming, NAS, helyi források...)
Van lehetőség zónánként teljesen mást hallgatni, vagy összevonni több szobát egy-egy közös forráshoz.
(Az utóbbi egy olyan funkció, amit az open-source cuccok jellemzően nem kezelnek)
Mindez egy saját APP-ból konfigurálható. Szerintem nagyjából ilyesmit keresel. :)

Kis lakásban maga a mozis erősítő multiroom funkciója is bevethető, de kábelezés mindenképp plusz nyűg.

A profi megoldásoknál árban és komplexitásban a határ a csillagos ég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.