Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145351) Vicarious1 válasza Steady74 (#145337) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Canton SUB 1200R
Hát igen ezen a "Lacin" én is meglepődtem a múltkor :) Hát nem lehet mindenki Laci (Csak én.....vagy mégsem?) :N

[ Szerkesztve ]

(#145352) Lacielvtárs válasza Vicarious1 (#145351) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#145353) MCGaiwer válasza Shingen (#145343) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Köszi, nem volt olcsó, de ha azt nézem, hogy egyedi és pont olyan, amilyet szerettem volna, akkor a különbség pl BBéci által linkelthez képest elenyésző.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#145354) Steady74 válasza Vicarious1 (#145351) üzenetére


Steady74
addikt

Rosszul tettem fel a kérdést: ) hogy szól a rendszerben?

(#145355) Norbi 72


Norbi 72
veterán

Zombifilmajánló:

Vonat Busanba.

Kíváló alkotás.

(#145356) PrinceHerceg válasza Norbi 72 (#145355) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Arre a filmre már én is fenem a fogam unokaöcsém ajánlására, igaz ahogy néztem 2016-ban még csak felirattal volt fenn! Viszont ha igaz most mozikban is adják szinkronosan, csak elég hülye időpontokban! :(

[ Szerkesztve ]

(#145357) Norbi 72 válasza PrinceHerceg (#145356) üzenetére


Norbi 72
veterán

Koreai nyelven néztem,szerintem a szinkron nem tudná visszaadni a hangulatát..

(#145359) gjanner


gjanner
tag

Sziasztok!

Egy érdekes jelenségem van Polk PSW 110 subbal... a doboz 6 éves, 3 éves korában a Totel javította gariba, teljes belső elektronika csere. Most 3 év elteltével ismét meghibásodott, ugyanaz a jelenség, búgó hang ha tápot kap, ami ráadásul a kapott jel függvényében szépen torzul is. Szóval használhatatlan, mert még bár nem túl erős a búgás, de kellően zavaró egy film esetén (és ez csak rosszabb lesz).
Totelre rákérdeztem, elvileg 20+ÁFA összegben javítanák (persze lehet hogy csak alkatrész szintű a gond, akkor olcsóbb lenne). Namost látva, hogy 3 évet bír ki ez a sz@r, igazából még ennyit sem biztos hogy szeretnék áldozni rá (újonnan 65e volt), ezért gondolkodom egy új beszerzésén. Egyébként fórumokon eléggé lehúzzák ezt a Polk belépő sub kategóriát, valami baromira nem sikerült benne, ha 3 évet bír az erősítője.
Erősítő Denon X4200, 5.0 szett: Polk TSi 300 széria (ezt remélem egy éven belül le tudom cserélni, Focal Aria 926-ba szerelmes vagyok egy ideje...), lakótér méret 30pár m2, a nappali rész ebből kb. 20, de egy légtér. A keret max. 150e lenne.
Szóval tudtok-e ajánlani olyan subot, ami esetleg a jövőbeli upgrade-hez is illene?
Továbbá mennyire lehet elbarmolni az egyensúlyt, ha egy jelenleg belépő 5.0-hoz egy kicsit komolyabb subot teszek be?
Köszi előre is a válaszokat!

@Vicarious1 Gratula a Focal szetthez! Esetleg egy rövid tapasztalati leírást kérhetnék? Mi volt előtte, amiről váltottál? Hol vásároltad? Köszi :)

(#145360) #98221312 válasza gjanner (#145359) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Mennyire lehet elbarmolni az egyensúlyt, ha egy jelenleg belépő 5.0-hoz egy kicsit komolyabb subot teszek be?"

Szerintem ez nem probléma, nyugodtan tehetsz komolyabb mélyládát a láncba.

Egyébként kicsit az én Boston Acustik mélynyomóm is búg....

(#145361) Nemir Ombe válasza gjanner (#145359) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kis alkudozással egy ilyen [link] pl. beleférhet a keretedbe .... 25nm-en hallottam, ott nem volt kevés .... ;)

Hmm ....

(#145362) Norbi 72 válasza gjanner (#145359) üzenetére


Norbi 72
veterán

Sajnos most a kereten belül nem,egy picit többért fent van még a Velo.

Más:

Holnap reggel elutazom a Benelux államokba,úgyhogy jók legyetek! :D

És kellemes húsvéti ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#145363) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#145362) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jó utat neked, és viselkedés téren, nem ígérunk semmit :C ;]
Neked is kellemes húsvéti ünnepeket kívánok

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#145364) gt4r4


gt4r4
tag

Sziasztok! Új vagyok még a házimozi témában. Van egy Wharfedale valdus 400-as front párom, egy valdus centre és egy valdus 100-as háttér sugárzóm, ehhez párosul jelenleg egy Sony STR-DE445- ös házimozi erősítő, ezt szeretném egy korszerűre cserélni, elsősorban használtban gondolkodok, így tudok jobb kategórásat olcsóbban venni, valamint egy aktív SUB-ot is szeretnék a rendszerbe tenni 25-30 cm-be gondolkodok, eddig Magnatot, és Taga Harmony-t nézegettem de más is szóba jöhet. És a kérdésem az lenne hogy ti mit ajánlotok? Milyen erősítőben gondolkodjak? Edig Denont, és Onkyot néztem erősítők terén. Tudom ez nem olyan komoly rendszer de jelenleg ez nekem teljesen megfelel, bögreszet után. :D Erősítőnél és SUB-nál is egy 60 eft-ba gondolkodom, ha ez kevés esetleg akkor még átrágom. Válaszotok előre is köszönöm! Bízom benne hogy jó helyen tettem fel a kérdésem. :)

(#145365) Norbi 72 válasza gt4r4 (#145364) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vas és sub,ha 20 nm körüli a szoba,de meg kell hallgatni.Ügyes alkuval 120-ból kijön.

Laci: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#145366) gt4r4 válasza Norbi 72 (#145365) üzenetére


gt4r4
tag

Köszönöm! Ha jól látom az erősítő már nincs fent, legalább is a link már nem mutat rá. A SUB egész tetszetős. A szoba olyan 20-25 nm, most így pontosan nem tudom.. :))

(#145367) Norbi 72 válasza gt4r4 (#145366) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tényleg nincs,egy Yami 475-ös volt.De ez is jó.

(#145368) bokarcsi71


bokarcsi71
aktív tag

Szerintetek melyik a jobb, a két center közül? Tannoy MX vagy Tannoy MC?

(#145369) gt4r4 válasza Norbi 72 (#145367) üzenetére


gt4r4
tag

Köszönöm a tippeket! :) Olyan kérdésem lenne még, remélem nem hülyeség.. a gumi peremet kell karban tartani? :F

(#145370) xxxxxxxxx


xxxxxxxxx
tag

Sziasztok! Érdeklődnek hogy valaki hallotta már a Heco Slimline Celan GT 602-est és a nagy tesóját a 702. Van érdembeli különbség 2 közt?
Sok locsolót mindenkinek! :D

[ Szerkesztve ]

(#145371) tomyka74


tomyka74
senior tag

erről véleményetek? a "normal" projihoz képest?

[link]

(#145372) Vikthor válasza tomyka74 (#145371) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ha nincs ló jó a szamár is... amúgy meg jó hangos a hűtése. A klasszikus házimozi projektorok mellé tenném le a voksomat továbbra is.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#145373) gt4r4 válasza Norbi 72 (#145367) üzenetére


gt4r4
tag

Ja és mégy egy kérdés, nekem az álló frontok 150 watt-os terhelhetőségűek, 92dB érzékenységgel, a center és a hátsó hangszórók 100 watt-os és 88dB-esek, a linkelt erősítő meg 150 watt-ot tud csatornánként, 4-8 ohm közöttiek, nem lenne ez sok ezeknek a hangszóróknak? :)) bár úgy sem tekerném maxra..

[ Szerkesztve ]

(#145374) ctrlaltdel13 válasza gt4r4 (#145373) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Amit kiírnak az köszönő viszonyba sincs a valós adattal.
Erről BBéci biztos tudna mesélni.

(#145375) gt4r4 válasza ctrlaltdel13 (#145374) üzenetére


gt4r4
tag

Hát igen, ezeket én furcsállom, mert még a kínai hulladékokra ok hogy ráírják a 2000watt-ot bár ez már siralmas, de azt hittem hogy itt azért jobb a helyzet, és nem is értem hogy abból a 390 watt-ból hogy jött ki a 7*150 watt, mert a valós az inkább 55 watt ha jól számolok... :))

(#145376) Quetz válasza gt4r4 (#145373) üzenetére


Quetz
őstag

Egy túlhajtott erősítővel, ami már a kimenetén klippel, sokkal hamarabb gyilkolod meg a hangfalaidat, mint ha több száz watt tartalékkal rendelkezel.

Másrészt az erősítő hátuljára írt watt mennyiség mindig kérdéses, hogyan is értelmezhető. Egy átlagos fogyasztási érték, vagy netán 10% torzítás mellett kiszenvedett szám, amit autópályán, lejtőn, hurrikán erősségű hátszélben mértek? Na ezt nem kötik az orrunkra.

[ Szerkesztve ]

(#145377) gt4r4 válasza Quetz (#145376) üzenetére


gt4r4
tag

Köszönöm a választ! :) Akkor nyugodtan veszek olyan erősítőt amire több van írva, úgy sem fogom túlhajtani a hangfalakat, nem szeretném legyilkolni, na meg ha később váltani szeretnék akkor már jó lehet hogy van benne tartalék.
Na igen, nem is értem ezt a watt mizériát miért jó ez... bár gondolom azért, mert a tudatlan vásárlót ezzel lehet megfogni.. :(((

(#145378) VoidXs válasza gt4r4 (#145377) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Túl sokat nem számít, mindenképp a jobb hangút vedd, még ha az fele akkora teljesítményű is. 100 és 200 Watt között is csak 3 dB van, ami lényegében semmi, ha egy erősítőn clippelésbe futsz, akkor jó nagy eséllyel dupla akkorán is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#145379) gt4r4 válasza VoidXs (#145378) üzenetére


gt4r4
tag

Értem. Mindenképp valami jobb hangút szeretnék, az ajánlott Denon AVR-X2000-ről most olvasgattam, és egész jónak tűnik, sajnos vidéki lévén nem tudok mindenhova elmenni, így marad a teszt és a vélemény, bár tudom ezt nekem kell hallani leginkább, de ha a hozzá értők szerint jó, akkor szerintem nekem is, még csak nemrég csöppentem ebbe a világba. Egy másik kérdés még, mivel jelenleg nincs elég pénzem az erősítő és sub megvételére (kocsi javítás) így először melyiket lenne célszerű megvenni? A hangfalak mélye így is néha lenyűgöz, de tudom hogy nem tesz jót neki, jelenleg egy Sony STR-De445-öm van..

(#145380) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Denon AVR-X1300W hálózati csatlakozás (WiFi) kérdéssel fordulnék hozzátok.
Szerintetek ebben "ac", vagy "n" WiFi adapter van? Sehogyan sem tudom kideríteni.
Mint ahogyan azt sem, hogy eddig normálisan csatlakozott az 5Ghz-re, aztán egy ideje nem látja a hálózatot, igaz, a routerem automatikusan áttette az 5Ghz csatornáit ide:

Szóval elképzelhető hogy 100 felett nem látja a csatornákat?
Honnan lehetne ilyen specifikációkat megtudni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#145381) Bobbacsi válasza VGYke (#145380) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Wireless LAN section Network type (wireless LAN standard): Conforming to IEEE 802.11b Conforming to IEEE 802.11g Conforming to IEEE 802.11n (Wi-Fi® compliant)z1 Security: WEP 64 bit, WEP 128 bit WPA/WPA2-PSK (AES) WPA/WPA2-PSK (TKIP) Radio frequency: 2.4 GHz No. of channels: 1 – 13 ch z1 The Wi-Fi® CERTIFIED Logo and the Wi-Fi CERTIFIED On-Product Logo are registered trademarks of the Wi-Fi Alliance.
Ezt találtam

(#145382) VGYke válasza Bobbacsi (#145381) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Közben szórakoztam:
5Ghz csatorna itt még nem jó (nem látja a Denon a WiFi-t):

5Ghz Denon látja a WiFi-t:

(mondjuk ez elég baj, hogy nem lehet a WiFi csatornát oda tenni, ahol nem zavar senki...)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#145383) Ernő71


Ernő71
újonc

Sziasztok, a következő kérdésem lenne, a következő rendszerhez szeretnék végfokokat vásárolni: Marantz SR7012; Dynavoice Challenger M-105 Front; Dynavoice Challenger C-4 center; Dynavoice Challenger S-6 Sub; Dynavoice Thunder T-12 mélynyomó. A frontokhoz Vincent SP-20 vagy SP-332 2 csatornás végfokot néztem. Mennyire fontos, hogy a második végfok is azonos gyártmányú legyen az elsővel, mert a Vincent em gyárt sem 3, sem 5 csatornás végfokot. Másodiknak jelenleg az Atoll Electronique AV100-at vagy AV500-at néztem. Lehet. hogy az 5 csatornás mellett maradnák, mert akkor ha 7.1-re bővítem a rendszert, akkor erre már nem kell gondolnom. Köszönöm előre is a segítséget

(#145384) Kr0y


Kr0y
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szetretném kérni a következő kérdésben.
Jó vételnek tartjátok ezt az erősőt kb 70 000 Ft ért?
Arcam DiVA AVR350

Az eladó ezt a hibát írja:
There is a slight hum when connected to an outboard power amplifier vis the pre-out. This is not present when the onboard amplification is used and it works faultlessly.

Sajat forditasomban: halk zümmögés amikor csatlakoztatva van egy végfok az elő kimeneten. de amikor a belső erősítés van használva akkor hibamentes működés.

Nem tervezem végfok használatát (a halk zümmögés elviselhetetlen lenne számomra). Elnézést ha kezdőként rossz topikba írok, de arra gondoltam hogy az adott erősítő ugyan régi de alsó-közép kategória feletti és ez alapján talán inkább ide tartozik a véleményezése.

Köszönöm az esetleges segítségeteket.

(#145385) MasterMark válasza VGYke (#145382) üzenetére


MasterMark
titán

Ha a Denonon van valami régióbeállítás, akkor nézd meg azt, mert a DFS csatornáknál ettől is függ, hogy használhatja-e.

Switch Tax

(#145386) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Adott a következő rendszer: Onkyo TX-SR705 erősítő, LG SMART TV, UPC set-top box, media lejátszó (jelenleg egy Egreat R6S, aminek cseréjét most tervezem egy Apple tv 4-re), egy PS4 és egy Synology NAS (összes film itt tárolva, innen játszuk le).
Már korábban is foglalkoztam a dologgal, de sajnos megakadtam.
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy kivitelezhető-e az, hogy abban az esetben, az az erősítő ki van kapcsolva, akkor MINDEN (UPC, Egreat / Apple tv, PS 4) forrásból érkező hang + kép a tv-n jelenjen meg, viszont ha bekapcsolom az erősítőt akkor pedig minden egyéb plusz beállítás és állítgatás nélkül (most külön tortúra beállítani minden filmnézéskor, hogy a kép a TV-n a hang pedig az erősítőn legyen) a hang az erősítőn jelenjen meg. Ha jól gondolom, erre való az erősítő HDMI pass through funkciója, ugye? :)
A kábeleket hogy kell bekötni: minden eszközből a kimenő HDMI kábel az erősítő bemeneti HDMI-re bekötni és onnan a kimeneti HDMI a tvre? Ebben az esetben az erősítő át tud engedni minden jelet kikapcsolt állapotban és ha bekapcsolom akkor pedig szét tudja választani a jelet és hand erősítőn marad a kép pedig megy a tvre?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#145387) VGYke


VGYke
addikt

Ismét Denon beállítás kérdés. Ha Tv digitális adás "szól" rajta, ilyen a hangkimenet:

Mi lehet ez a beállítás?
Hol tudom átállítani hogy ami sztereo, az legyen stereo, ami meg DTS (TV adásnál ugye ilyen nincs) az legyen DTS.
Kádár elvtárst idézve: "a krumplileves legyen krumplileves" :D

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#145388) BBéci válasza Ernő71 (#145383) üzenetére


BBéci
titán

Azokhoz a hangdobozokhoz még a meglévő erősítőd teljesítménye és hangminősége is bőven sok, ezért totálisan felesleges végfokokra elszórni a pénzedet.

Nagyon fontos, hogy a front és center hangdobozok mindegyike pontosan ugyanolyan erősítést és kábelezést kapjon. A háttérsugárzóké esetleg lehet valamennyire eltérő, de haladó szinten az sem ajánlott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145389) BBéci válasza pomk (#145386) üzenetére


BBéci
titán

Tudtommal az erősítőd nem képes arra az készenléti átengedésre, amit szeretnél.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145390) Ernő71 válasza BBéci (#145388) üzenetére


Ernő71
újonc

Szia BBéci, köszi a választ, a Marantz-ot csak processzorként használnám, mert így olcsóbbra jött ki, mintha vettem volna egyet külön. Akkor azt javaslod, hogy a frontok és a center legyen egy végfokon és a hátsók külön? Vagy legyen egy 5 csatornás? A hangfalakkal meg vagyok elégedve, de a mélyládát megkettőzöm még. Ha 7 csatornásra akarom bővíteni a rendszert, akkor a plussz kettő hangszórónak azonos gyártótól kell lennie, ha nem mit ajánlsz.

(#145391) BBéci válasza Ernő71 (#145390) üzenetére


BBéci
titán

Lehet kapni 5 és 7 csatornás végfokokat, de azokhoz a Challengerekhez totál felesleges, kidobott pénz, semennyivel nem fognak jobban szólni, mint a Marantzról hajtva. Döngetős, buli hangdobozok, messze vannak a haladó házimozi szinttől. Inkább azokat cseréld valami jobbra a végfokokra szánt pénzből!
Marantz erősítőd kiváló hangminőségű, ha hozzá illő végfoko(ka)t akarsz társítani hozzá, az legalább félmillió forint, de inkább több.
Alapszabály, hogy az összes hangdoboznak egy családból kell származnia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145392) pomk válasza BBéci (#145389) üzenetére


pomk
őstag

Beállítások között a HDMI-nél a következők vannak: xvYCC, Control, Pwrctrl, TV Ctrl és LipSync van. Gondolom valami pass through kéne, ugye? :)

(#145393) BBéci válasza pomk (#145392) üzenetére


BBéci
titán

Igen, az kellene.
Eleinte csak azt a bemenetet (jelforrást) engedték át az erősítők, ami kikapcsoláskor aktív volt. Csak a legújabb, 1-2 évesek képesek ennél többre.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145394) mettek


mettek
addikt

Cambridge Audio cxr200 mennyire javasolt, jó erősítő a szobakorrekcio nélkül? Ebben a kategoriában mi jöhet szóba még? (Yami 3050 helyett)

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145395) palu válasza gjanner (#145359) üzenetére


palu
tag

Szia, már nálam is volt hasonló. Garancia időn túl, úgyhogy én javitottam.

2 alapvető hiba szokott előfordulni, nálam 2 év csúszásal elő is jött mindkettő:

- hangerő potméter tönkremegy, tekergetésére rövid ideig megjavul majd újra jelentkezik a hiba. Ekkor poti csere, ugyanolyat sehol se tudtam szerezni, végül egy alps poti lett betéve némi módosítás árán.

- kiszáradnak a csatoló és hidegítő kondik a digitális erősítőben. Ezeket cserélve megoldódik a gond.

Mindkét hiba jól van dokumentálva fórumokon, persze most hirtelen egyiket se találom. Lényeg az időt befektetett energiát nem számolva filléres alkatrészek cseréje orvosolja a gondot.

(#145396) BBéci válasza mettek (#145394) üzenetére


BBéci
titán

A CXR200 nagyon jó erősítő, cseppet sem hiányoltam az EQ-t.
Mi baj a Yamahával?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#145397) mettek válasza BBéci (#145396) üzenetére


mettek
addikt

Kíváncsiság...hogy lehet ennél jobb is valami...

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#145398) migabi24 válasza mettek (#145397) üzenetére


migabi24
nagyúr

szerintem abba a kategóriába már nem fog az állad leesni

(#145399) Quetz


Quetz
őstag

(#145400) Vikthor válasza Quetz (#145399) üzenetére


Vikthor
nagyúr

:Y De most vettem egy 203-ast, nem látom az elköszönésben az indoklást.... Miért hagyják abba? Van baj az Oppoval tán?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.