Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134551) adamsfamily válasza BBéci (#134532) üzenetére


adamsfamily
tag

Nem szeretném tovább fokozni a drámát,de ez most azt jelenti,hogy vegyek 5 méter vodkát,hogy lássam a különbséget?Akkor ink áá bbb 5 li t.er.

(#134552) rottenbull válasza BBéci (#134550) üzenetére


rottenbull
senior tag

A háló az a hálózat roviditese a koznyelvben. A net pedig a network roviditese a koznyelvben.
Mint irtam semmi gond, hogy masra gondolt, az sem baj, hogy szoktak igy fogalmazni.

(#134553) Joshi válasza adamsfamily (#134551) üzenetére


Joshi
titán

A méregdrága kábeleknek is meg van a helye, gondolom nem nehéz kitalálni hogy a méregdrága rendszerekre gondolok. Akinek nincs pénze az vesz olcsóbbat. Mindenben így van ez. ;]

(#134554) lemmy9 válasza BBéci (#134532) üzenetére


lemmy9
őstag

"1 méteres HDMI kábelek teszteléséhez hozzá sem fognék, mert csak akkor látható különbség, ha valóban hibás valamelyik. Ezért az a bizonyos összejövetel semmit nem bizonyított."

Hány métertől (cm?) javul a kép? Ezt oszd meg velünk légykedves, vagy a hivatalos álláspontot.

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#134555) adamsfamily válasza lemmy9 (#134554) üzenetére


adamsfamily
tag

Pontosan EZ volt az előző hsz-em lényegi kérdése!!
A vodkát nem tartom méregdrágának,igaz még csak carbon van.

[ Szerkesztve ]

(#134556) BBéci válasza adamsfamily (#134551) üzenetére


BBéci
titán

A különbségek 5 méteres hossztól kezdenek láthatóvá válni és igazából 10 m felett számottevőek. 15 méteres kábel esetén, ami vetítőkhöz szokott kelleni, már nagyon nem mindegy a minőség. Tehát ilyen hosszúságúakat érdemes összehasonlítgatni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#134557) Joshi válasza BBéci (#134556) üzenetére


Joshi
titán

Ok, de egy 12m-es Vodka HDMI kerül 300ezerbe, szerinted az ér annyit amennyivel jobb képet ad? Ugye itt ez a kérdés, nagyjából ugyan ez van 1-2m-es méretnél is csak olcsóbb ársávban. Most konkrétan a vaktesztre utalok, és azt szeretném ÉN megérteni hogy mi értelme van egy kábelnél az ezüst(AG) használatának a rézzel(CU) szemben. Nyilván azonos minőségű árnyékolás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#134558) BBéci válasza Joshi (#134557) üzenetére


BBéci
titán

Nekem nem érne annyit, de aki mondjuk egy SIM2 Superlumis Pro, vagy LUMIS Plus vetítővel rendelkezik, annak tutira megérheti a Diamond is.
Ismereteim szerint a Vodka csak hangban nyújt többet, mint az eggyel alatta lévő Carbon, de ez nem 100 %, mivel nem hasonlítottam őket össze.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#134559) Joshi válasza BBéci (#134558) üzenetére


Joshi
titán

De ezek csak feltételezések és most a vakteszten van a hangsúly. Miért nincsenek ilyen vaktesztek? Magyarul beülünk egy komoly dedikált moziszobába, és tippülünk hogy vajon melyik lehet a méregdrága Vodka kábel? Azért én bevinném az ~5ezer forintos 10m-es hdmi kábelemet.

(#134560) adamsfamily válasza BBéci (#134558) üzenetére


adamsfamily
tag

Megpróbálom megfogalmazni úgy a kérdést, amit többen is próbálunk belőled kihúzni,hogy ezek szerint 1m-en tök mind1 milyen kábelt használunk?

(#134561) liszi70 válasza Joshi (#134559) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Miért nincsenek ilyen vaktesztek?"

Felhasználói oldalról vannak ilyenek, és mindegyik eredménye egy irányba mutat. Viszont nincs sem gyártói, sem forgalmazói, sem viszontleladói, sem semmilyen valós akarat, hogy egyértelműen kiderüljön a tényszerű igazság. Ugye nem kell ecsetelnem, hogy miért. :D

És nem kellene 1 méteres kábelre leszűkíteni a kört, mert NEM csak az 1 méteres HDMI kábelek képminősége között nincs különbség sem a tesztek, sem a mérések, sem a műszaki tudomány szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#134562) hétalvó válasza BBéci (#134556) üzenetére


hétalvó
addikt

ha nem is a kepminoseg, de a sebesseg jol merheto hdmi kabeleken is. majd jonnek a 4k-s vagyak 60hz-en kivetiteni es megall a tudomany nagy tavolsagokban. esetleg egy kis hdr melle es lesz meg itt ertelme a draga kabeleknek.
es van kulonbseg hdmi kabelek kozott kepben is :) de azert nem akkora, mint sokan elvarnak. :o

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#134563) liszi70 válasza hétalvó (#134562) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ha nem is a kepminoseg, de a sebesseg jol merheto hdmi kabeleken is"

Így van, amiről te beszélsz, az a sávszélesség, de annak semmi köze a képminőséghez. Mindenki tudja, hogy különböző átviteli képességű kábelek vannak. Az természetesen igaz, én is milliószor leírtam már, hogy nagy hossz esetén nagyon fontos az átviteli képesség, ergo a kábel minősége, de ne keverjük már a szezont a fa...... :D

[ Szerkesztve ]

(#134564) rottenbull válasza liszi70 (#134561) üzenetére


rottenbull
senior tag

Miert ne lenne hivatalos allaspont ? Nem egy riport van a HDMI org valamelyik nagykutyajaval, es mindig ugyanazt mondjak. Amennyiben a kabel megfelel a szabvanynak, akkor ugyanazt nyujtja kep minosegben.

" its digital, so its all or nothing " Jeff Park, Senior Technical Manager for HDMI Licensing, LLC.

Ahol ok is elismerik a kulonbsegeket, az a tartossaga es az esztetikaja a kabeleknek. Illetve megemlitik a upscale kabeleket, ahol a minoseg a beepitett pici elektronikan is mulik.

(#134565) mettek válasza hétalvó (#134562) üzenetére


mettek
addikt

Én azt mondom a képet a tv adja és a felvétel minősége. Hdmi sem elvenni sem hozzáadni nem tud a tesztek alapján. Legalábbis nem annyit amennyit egy átlag ember észrevesz.

[ Szerkesztve ]

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#134566) liszi70 válasza rottenbull (#134564) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Miert ne lenne hivatalos allaspont ? Nem egy riport van a HDMI org valamelyik nagykutyajaval, es mindig ugyanazt mondjak. Amennyiben a kabel megfelel a szabvanynak, akkor ugyanazt nyujtja kep minosegben."

Abszolút egyetértek veled, de a HDMI egy szabvány, ami nem köthető közvetlenül azokhoz, akikről én írtam, gyártók, forgalmazók, viszontleladók. :) A szabvány technológiájának valódi ismerői, kitalálói és eszmei tulajdonosai nyilván nem fogják megvezetni a jónépet, úgy, ahogy a kábeleladásban érdekeltek teszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#134567) rottenbull válasza liszi70 (#134566) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nem hinnem, hogy barmilyen gyartonak az az erdeke, hogy tudd az igazat. Nekik az az erdekuk, hogy hidd el az igazuk. Bar erre mar tizeneves korban illo raebredni :D
A digitalis szignalt, amikor tanultuk suliban, az sajnos nem sokakban maradt meg :D

(#134568) kimi02


kimi02
őstag

Sokan saját megnyugtatásukra vesznek több 10-100-ezres kábeleket , hogy nehogy már az én rendszeremben ettől olcsóbb kábelek legyenek.

(#134569) rottenbull válasza kimi02 (#134568) üzenetére


rottenbull
senior tag

Az a helyzet, hogy a technikai felteleken tul van ennek filozofiaja is egy szint utan.
En sem hasznalok 5 dollaros kabelt, pedig lehet ugyanazt tudja. De ha en ugy hiszem, hogy a 30 ezres kabeltol jobb, akkor az ugy is van szamomra. Ha jobb erzes fejben, akkor az jobb erzes egyetemesen is.
Valahol errol is szol ez az egesz, vagy legalabb is komoly faktor ez is.

(#134570) dhcodoki válasza kimi02 (#134568) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Jah.. pár héttel ezelőtt egy másik fórumon valaki megvette a 12 méteres carbon-t. Most megkérdezném, hogy mennyire nyugodt?? Főleg, hogy előtte csak a ferdítéseket olvasta. Ez már nem szomorú, hanem felháborító!!!! :(((

(#134571) carpediem007 válasza liszi70 (#134542) üzenetére


carpediem007
tag

Kérdezni tudni kell :)) én hülyeségnek tartom a digitális kábelek(hdmi, optika) minőségbeli javulását mint 1 és 0. Sávszélesség a lényeg. 4K használok 60 hz.

(#134572) dhcodoki válasza rottenbull (#134567) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Tudod az a baj, hogy a gyártók mellé állnak és fórumok mögé bújnak a kereskedők is. Akik határozott kiállással terítik a balgaságokat. Ehhez hozzácsapódik pár naiv tag és már is elkészült a "lúzerszivattyú".

(#134573) Tamoo válasza dhcodoki (#134570) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az autóra is megveszi az ember a legmenőbb alufelnit aztán attól nem megy jobban vagy fogyaszt kevesebbet. :) Bár sántít a hasonlat, mert ott legalább nem ezzel próbálják eladni.

(#134574) dhcodoki válasza Tamoo (#134573) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Ja, nem a legjobb hasonlat. Az alufelni 50 méterről, félszemmel, félhomályban látható 10-ből 10 ember számára. :)

[ Szerkesztve ]

(#134575) liszi70 válasza dhcodoki (#134574) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az alufelni 50 méterről, félszemmel, félhomályban látható 10-ből 10 ember számára."

A szép, dizájnos, mutatós, márkás, drága kábel is látható. :D Erről jut eszembe amit BoRRoNeo mondott : "Engem nem érdekel ki milyen kábelt vesz. De ne azért vegye mert ellenőrizetlenül valaki azt mondja rá, hogy jobb. A drága kábelek jól néznek ki. Komolyabbá teszik a rendszer kinézetét, plusz a minőségi alkatrészek birtoklása pozitív életérzést ad. Szerintem ha valakinek van pénze, akkor ez pont elég indok. Miért kellene még azt is ráhazudni, hogy jobb képet ad?" :D

(#134576) ttower válasza dhcodoki (#134574) üzenetére


ttower
aktív tag

És az alufelni sem csak a kinézetben számít, hanem kevesebbet fogyaszt tőle és jobban is megy. A kábelt itt is lehet látni, csak a kérdés a rendszerre gyakorolt hatása :)

[ Szerkesztve ]

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#134577) rottenbull válasza dhcodoki (#134572) üzenetére


rottenbull
senior tag

De az akkor az o bajuk, nem ? Ertem en, hogy mire menne ez ki, de ha valaki ugy erzi, hogy szeretne sok penzt video kabelre kolteni, az tegye. Ez nem a kereskedo es nem a forumokon elofordulo tanacsadok hibaja. Ez egyedul annak a vasarlonak a hibaja, aki nem megy a dolgoknak utana.
Ha valaki nem vagja a fizikat, kemiat, biologiat, stb, az tanulja meg, vagy fizessen. Szerintem ez ilyen egyszeru. Nincsennek itt demonok, nem kell ezektol senkit megvedeni.
Amig egy vita ertelmes keretek kozott megy mindket oldalrol, addig en is szivesen beledobom amit tudok, vagy tudni velek.
Ha elindulunk olyan iranyban, hogy ki kire hallgat vagy kellene hallgasson, az mar nem az asztalom.

(#134578) borg25


borg25
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne a tápkábelek kapcsán: Hogy működik?
Nekem az a furcsa, hogy valamilyen kábelen eljön a villanyóráig, gondolom a szolgáltató a legjobb ár/érték arányú kábelen hozza. A falban van valamilyen kábel, lehetőleg nem a legolcsóbb, és nem is 40 éves alumínium. A fali konnektor olyan amilyen. Mégis miért érzik sokan, hogy egy drága másfél méteres kábeltől jobb lesz, és csak azon múlik? Tényleg csak azon múlik?
Vagy volt már itt olyan, aki a hifi rendszeréhez azt mondta, hogy akkor a gégecsőben újra húzom a kábelt is a villanyóráig, és úgy lesz a tuti. Vagy hogy minek a konnektor és az ajzat, egyszerűen forraszunk rá, vagy húzzuk el addig a 3x2.5mm kábelt és kész.

Tápkábel cserével valahol azt mondja az ember, hogy a konnektorig minden jó.
Ebből következik, hogy
a., A falban lévő vezeték tökéletes -> Az a legjobb vezeték.
b., Vagy mivel a falban van, kevesebb zajt tud összeszedni, ezért az a kábel a jó, ami le van árnyékolva?

Miért az utolsó 1,5 méterre koncentrál mindenki?

(#134579) Ear001 válasza rottenbull (#134564) üzenetére


Ear001
addikt

Tényleg ezt mondta? Hát ez vérciki. :)

(#134580) bajnokpityu válasza Ear001 (#134579) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekik ezt kell mondani, mert egyébként elismerik, h mégse sikerült -már megint- összehozni a tökéletes átviteli szabványt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#134581) liszi70 válasza borg25 (#134578) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Miért az utolsó 1,5 méterre koncentrál mindenki?"

Mert annak jó a kütyüzési-faktora (ebből kifolyólag az eladási statisztikája), meg az látszik ki leginkább. :D

[ Szerkesztve ]

(#134582) rottenbull válasza Ear001 (#134579) üzenetére


rottenbull
senior tag

En ugyan nem lattam, hogy az o szajabol jonnek ki a hangok, amik ezze a mondatta allnak ossze, de a cikk a riporttal meg nincs leszedve :D

(#134583) dhcodoki válasza rottenbull (#134577) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Lehet Te és én így gondoljuk és így is teszünk. De vannak emberek, akik csupán a filmek szeretete miatt moziznak. Vásárláskor a technikai oldalt épp csak a szükséges szintig érintik. Természetesen utánaolvasnak, de az első pár határozott vélemény már elég nekik. A HDMI mizéria pont jó hasonlat, ugyanis sok csata folyt-e téren. Sok határozott kijelentés íródott le, köztük a félrevezetőek is. Simán a rossz oldalra sodródhat az ember.
Ha nem is én, vagy Te, de azok az emberek, akik itt évek óta a kemény magot képviselik, megbízható szaktanácsadónak hatnak. Igenis érezzenek felelősséget a válaszaikért. Nyilván nem tehetők érte felelőssé, de a válaszadásaikban tükröződjön már a megfontoltság.
Tisztelet a kivételnek.

[ Szerkesztve ]

(#134584) Ear001 válasza borg25 (#134578) üzenetére


Ear001
addikt

A Facebookon keresd meg Long oldalát, ő elég alaposan kivesézte, körbejárta ezt a tápellátásos dolgot.

(#134585) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Nem unjátok még ezt a kábelfikázást? Olyanok vagytok, mint a jóllakott ovodások, nem tudtok betelni a fikázással! Persze ki sem próbáltátok.... És ez a "megfontolt" vélemény? :W

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#134586) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Na tényleg kattanjunk le a kábel témáról...
Itt egy másik vitaforrás :)
Összephotosoppoltam a két egymást követő évi nagy Marantz belsejét.
Én nem értek ugyan hozzá, de azért eléggé átrendezték, pedig elméletileg csak a HEOS-al újított a 7011.
Valaki aki érti is mi van benne :) Lát valamit amitől más lehet a 7011? Jobb, rosszabb, ugyanaz...

[ Szerkesztve ]

(#134587) borg25


borg25
senior tag

Nem fikázásnak szántam a kérdést. Tényleg érdekel a válasz. Számomra logikus, ha 3000Ftért vesz valaki csatlakozót, vagy komplet kábelt 24eért, akkor mondjuk rákérdez, hogy oké, ne a legolcsóbb fali konnenktor legyen, de akkor Legrand jó, vagy más márka? Próbálta már valaki? Vagy a kábelt lecserélni a mérőóráig, esetleg külön áramkört neki. Ha fél-1 misit elkölt az ember erősítőre, kábelre, akkor logikus, hogy nem a fali kábelen fog spórolni 80Ft/m, és oda meg vesz 1.5ös kábelt a legolcsóbbat. Ilyennel van-e tapasztalat?

(#134588) rottenbull válasza borg25 (#134587) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nalam majusban kezdodik a haz bovitese es felujitasa. Ujra lesz huzva az elektromos rendszer, es vegig Cat6e kerul a falba vele. Minden szobaba. A teljes kabel es fali csatlakozo szerelek az amcsi Belden-tol jon.
Megbizhato minoseg, amerikai gyartmany, nem import kinai. Mivel a nappali erosen atalakul, es hazimozizashoz is szeretnem hasznalni estenkent, igy ezt nem akartam kisporolni. Meglepoen kevesbol kijon a normalis minoseg, mar ha eppen aktualis az atepites egyebkent is.

(#134589) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

Tök jó ez a "hdmi téma" :D és erről eszembe jutott egy dolog, amit már régebben is felvetettem, de semmi reakció nem érkezett .... ugye évek óta megy a "marketing" hogy a hdmi kábelek (itt a kábelre gondolok és nem a szabványra) mennyivel jobbak, mint az optikai kábelek, verzióról verzióra egyre nagyobb sávszélt tudnak, kétirányú kommunikációra is képesek (ARC), stb .... akkor ezzel [link] itt mi a helyzet, visszafelé fejlődünk vagy végül kiderül, hogy a sávszél és a technológia eddig is meg volt, az egyre "újabb verziók", meg csak a piac "eltartására" szolgálnak .... ?? ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#134590) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#134589) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Már vártalak Mester.
En is nyomon követem a hdmi kábel témát...
Jobb ez itt mint a BK ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#134591) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#134590) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mindenképp jobb, mert BK-t, JR-t, ÉNB-et és hasonlókat sem bírok nézni .... de ez itt "tuti" .... ;]

Hmm ....

(#134592) Pazolini válasza Lacielvtárs (#134590) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ő mindig itt van, csak sokszor gondolja úgy, hogy a véleményét (idézem):
NEM ÍR-OM BE...
vagy csak azt gondolja magában pajkosan: nem ír a nevem...

[ Szerkesztve ]

(#134593) Lacielvtárs válasza Pazolini (#134592) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ez hatalmas volt, köszönöm, ezen nagyon felrohogtem :)) :R

Nemir Ombe : ebben igazat kell adnom neked, csak meg ne szokd hogy mindig igazad van ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#134594) Nemir Ombe válasza Pazolini (#134592) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez jó .... van még .... ?? :D

ELACielvtárs: ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#134595) rottenbull válasza Nemir Ombe (#134589) üzenetére


rottenbull
senior tag

Ez most akkor formatum haboru inditasa ? :D
Azert ez az optikai hdmi meg kell fusson nehany kort. Ez az egyiranyu kivitelezes es a hozza adott usb power eleg erdekes megoldas.
Az sem tul szimpi, hogy 2 helyett 4 csatlakozast igenyel.

(#134596) Norbi 72


Norbi 72
veterán

No,akkor filmajánló,most volt időm megnézni.

Mélytengeri pokol.

Adja a mélyeket,nem kicsit. :Y

És jó ötlet volt nemrég 60 hz-re állítani a háttereket,üt rendesen. :D

(#134597) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#134596) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No akkor azt megnézem a hétvégén, amúgy a film is jó, nem csak a mély hangok? :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#134598) Csabroncka válasza Lacielvtárs (#134597) üzenetére


Csabroncka
addikt

Azt írják, hogy orgia, de az Interstellar után nehezen tudok "orgiábbat" elképzelni :DDD

"in medias res"

(#134599) Nemir Ombe válasza rottenbull (#134595) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Semmi nem tökéletes .... de a "lényeg" az lett volna, hogy "hosszú évek" óta "fejlesztgetik" a hdmi kábeleket, hogy azok tudják a szabvány adott verziójához tartozó sávszélt, most meg kiderül, hogy egy "sz@ros" optikai kábelre téve a megfelelő csatlakozót simán átmegy "minden", még 300m hosszon is .... ;)

(+ itt lehetne még igazán "vitát indítani" a kábel minőségről.... :D )

Hmm ....

(#134600) Tonyka 2 válasza Lacielvtárs (#134597) üzenetére


Tonyka 2
tag

Amennyire egy igaz történet jó lehet annyira jó. A megvalósítása csillagos ötös az biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.