Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120701) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Régen jártam erre...

A meglévő Dali Ikon 7 ( front ) és Dali Ikon 1 ( háttér ) hiába keresek sajnos használtan sem találok Vocal 1 centert.

Szerintetek mennyire "gond" ha az újabb Vocal 2 MK2-t szerezném be hozzá ?

Gondolom - lehet tévesen - , hogy "egy család" ezért elmenne....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#120702) z123456789 válasza spiky03 (#120673) üzenetére


z123456789
addikt

Normális. Nekem gyérebb subom van, de eleinte én is mindig figyeltem hogy piros, vagy zöld a visszatükröződő ledfény a falon? :DDD

(#120703) spiky03 válasza z123456789 (#120702) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi neked is az infót. :R

És akkor ugye az is normális, hogy van valami fura "szaga" az erősítőnek? :)
Mivel új, gondolom össze kell érnie a dolgoknak benne. :DDD Remélem nem fog elfüstölni. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#120704) kigyi_23 válasza spiky03 (#120703) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ne is foglalkozz vele, mivel új, ha elfüstöl kicserélik :D Amúgy nem valószínű csak mivel a SUB erősen keveri azért a levegőt ezért kicsit több új szagot érzel belőle ez normális :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#120705) Palika71


Palika71
őstag

Azon tűnődtem, hogy a centernek nem lenne-e jobb helye a vászon fölött? Tekintettel arra, hogy a beszédek is is inkább a vászon felső részén keletkeznek. Vagy akkor az lenne a baj, hogy a center sokkal magasabb lenne mint a frontok?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#120706) Dorian válasza Palika71 (#120705) üzenetére


Dorian
félisten

Szerintem nem. Nekem még a TV felett is túl magasan volt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120707) Nemir Ombe válasza Jozzz (#120685) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Valami olyasmi, nem emel ki sehol, de egy kicsit "semmilyennek" tudnám leírni a hangját. (tudom, hogy nem segítség, de teljesen rendszer és ízlés függő. :) )

(#120701) Borisz76
Azért így (módosított családon belül) van "hangkarakter" eltérés, meg kellene hallgatnod, észreveszed-e vagy sem. (az MK2 azért észrevehetően más, ha egymás mellett vannak a simával)

Hmm ....

(#120708) Lite


Lite
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem az alábbiban:

Tudtok ajánlani megfizethető DVD vagy Blu-Ray lejátszót, ami lejátssza a DVD Audio formátumot?
A 96 kHz / 24 bit -es felvételeket szeretném kiírni és lejátszani róla.

(Azt jól gondolom, hogy ilyen esetben a lejátszó hangját optikai vagy koax kábelen ki tudom vezetni DAC-ra? Így akkor maga a pörgető hangminősége nem releváns, csak futóműként dolgozik?)

Köszönöm!

(#120709) Tarlóbetyár válasza Palika71 (#120705) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Szia! Nekem jó darabig a tv fölött volt, megvoltam róla győződve, hogy az ott a jó, hát nem :) Lekerült a tv alá és mit ne mondjak klasszisokkal jobb ! :R

(#120710) Lite válasza Jozzz (#120668) üzenetére


Lite
őstag

Ekkora szobamérethez (de még a 21 m2-hez is) tudom ajánlani az alábbit:

Dynavoice Challenger Sub 10

Nekem egy ilyen van, 18 nm a szoba és megdöbbentem bejáratás után...
(... és ettől kezdve én is a zárt sub-pártiak táborát erősítem. :) )

(#120711) Dorian válasza Lite (#120710) üzenetére


Dorian
félisten

Ugye a specifikációjában ez csak hiba?
Frekvencia átvitel (Hz) 40 - 150

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120712) priusz válasza Dorian (#120711) üzenetére


priusz
aktív tag

Hiba, a gyártó oldalán más van: 25-180Hz

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#120713) Lite válasza Dorian (#120711) üzenetére


Lite
őstag

Igen, az hibás adat. A 25 Hz - 180 Hz sokkal reálisabb, bár szerintem még ennél mélyebbre is ment (Interstellar alatt van az a folyamatos mély hang - remegett a szoba rendesen)... :) De ezt már csak méréssel lehetne megtudni, mi az alsó határfrekvencia.

40 Hz-tól a crossovert lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#120714) Joshi válasza Lite (#120710) üzenetére


Joshi
titán

Mit jelent az hogy zárt sub? És miért jobb mint a gondolom nyitott sub? :B

(#120715) Norbi 72 válasza Joshi (#120714) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nincs reflex nyilása.

(#120716) priusz válasza Joshi (#120714) üzenetére


priusz
aktív tag

Elviekben (és gyakorlatban is) pontosabb, kevésbé terjengős mélyeket tud produkálni. Ettől még van jó reflexes sub is.

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#120717) Lite válasza Joshi (#120714) üzenetére


Lite
őstag

Ahogy Priusz is írta. Én konkrétan azt vettem észre, hogy nincsenek felesleges lecsengések, nincs brummogás, dohogás. Akkor csap oda, amikor kell, akkor vannak mélyek, amikor kell - amikor nem kell, akkor meg nincsenek felesleges hangok. Nagyon pontos, nagyon gyors és kevésbé érzékeny az elhelyezésre (nekem a helyhiány volt az egyik, a fehér a másik szempont :) ).

Függetlenül ettől, vannak nagyon jó reflexes sub-ok. Egyéni ízlés, kinek mi tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#120718) Osynho válasza Osynho (#120691) üzenetére


Osynho
addikt

Semmi ötlet nincs arra, hogy miért kapcsolgatja ki a monitort a 3808, ha elváltom a bemenetet? :U

(#120719) axwel18 válasza Lite (#120710) üzenetére


axwel18
senior tag

Én is hallgattam, nem rossz bár én nem vettem meg a fix tápkábel miatt. :)

(#120720) Joshi válasza Lite (#120717) üzenetére


Joshi
titán

Akkor nekem is zárt van :DDD , egy Harman/Kardon HKTS 210/230-am van. Tudom, hogy ez nem üti meg a mércét, de akkor is zárt. De most zavart érzek az erőben, mert egy Jbl 260p subot tervezek venni ami ugye nyitott. Most akkor zártat érdemes venni?

Ma megjött az Onkyo TX-NR636, használtan 1év garral vettem 105k-ért. Olyan mintha új lenne, szerencsére megkímélte az előző gazdája. Majd holnap fogom kipróbálni. Egy Jbl 270+235c+220+és talán 260p mélyláda, de a zárt nem zárt kérdés miatt ez még kérdőjel.

[ Szerkesztve ]

(#120721) Nemir Ombe válasza Joshi (#120720) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igaz, hogy a zárt pontosabb, "zenéhez" is jobb, de nem kellene elfelejteni, hogy csak egy szint felett(!) Az "olcsó" kategóriában rel. tök mindegy, ahhoz a JBL-hez és Onkyo-hoz, felesleges "komolyabb" zárt szubot keresned/venned, nem nagyon vennéd észre a különbséget.

(sub-ot négyzetméter és felhasználás/rendszer többi eleme alapján kell(ene) választani, nem "csak úgy venni egyet)

Hmm ....

(#120722) Chrys_ válasza HagaNRG (#120638) üzenetére


Chrys_
addikt

Marmitek BoomBoom 90 apt-X képes eszköz, optikán keresztül van nálam az erősítőre kötve.

(#120723) Joshi válasza Nemir Ombe (#120721) üzenetére


Joshi
titán

Nagyjából 20nm-re kellene, de a 260p nem sokkal lenne drágább mint a 250p.

(#120724) Lite válasza Joshi (#120720) üzenetére


Lite
őstag

Ez valóban meghallgatással dől el, hogy mit érdemes venned. Illetve, hogy akarsz-e / tudsz-e adni érte annyit, amennyit. (Én meghallgattam a Thunder T10, T12-t is, de azok nagyok voltak, meg rohadt jól is szóltak, illetve árban 1.5 és 2x -es szorzók. Ettől viszont, ennyiért hanyatt estem, a hangja nem volt annyival kevesebb, mint a Thunder szériának,ráadásul a méretei miatt asszony-kompatibilis is.) Itt nálam okosabb / tapasztaltabb fórumtársak többször is mondták, hogy a reflexeset nagyon jól kell elhelyezni, hogy tényleg azt nyújtsa, amit tud. És a legtöbb ember nem tudja tetszés szerint elhelyezni a szobában (ha más nem akadály, akkor a nő lesz az). A zárt e tekintetben egyszerűbb, annyira nem nyűgös.

Ha jól el tudod helyezni, akkor nyugodtan vedd a JBL-t. Ha már macerásabb, akkor azért ne zárd ki ezt.

(Mondjuk, sok közöm nincs hozzá, de az új ára a 260-asnak, ahogy nézem, egy 20-assal több, mint a Challenger SUB 10-nek...)

#axwel18: Igen, az a beépített tápzsinór tényleg elég szolid, de van vagy 2 méter... Ezen kívül a túl könnyen mozgó potmétereket láttam hibának, de itt kb. vége is a sornak... :)

[ Szerkesztve ]

(#120725) Nemir Ombe válasza Joshi (#120723) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

20nm-re elég a 250 is, de ha "nem sokkal" több, akkor vedd a nagyobbat.

(arról azért tudjál, hogy a 250 új ára csak jelenleg ilyen magas, amúgy nemrég volt 69e, sőt helyenként még 50e is (barnában), úgyhogy ahhoz az árhoz számolj, az a "valódi" árkategóriája, a környező országokban a mai napig 200-250€ között van az ára)

(#120724) Lite
Na ez ebben a formában nem (teljesen) igaz. (megjegyezném még: hogy az "olcsó" zárt dobozoktól ne nagyon várj "igazi" mély hangokat, ezért is terjedt el, a BR az olcsók között....)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120726) dunkel válasza Lite (#120724) üzenetére


dunkel
őstag

És a legtöbb ember nem tudja tetszés szerint elhelyezni a szobában (ha más nem akadály, akkor a nő lesz az). A zárt e tekintetben egyszerűbb, annyira nem nyűgös.

Ez érdekes, ma is tanultam valami újat. :N

(#120727) Lite válasza dunkel (#120726) üzenetére


Lite
őstag

Tesztelve! :D ;)

(#120728) Lite válasza Nemir Ombe (#120725) üzenetére


Lite
őstag

Teljesen jogos, amit írsz. De erre mondtam, hogy mindenkinek más és más tetszik.
Ez nekem nagyon tetszett és mivel nem volt késztetésem több százezer forintot kiadni egy mélynyomóra úgy, hogy elhelyezni sem biztos, hogy tudtam volna megfelelően, tökéletes választásnak tűnt, meghallgatás után.

De mindenképp drasztikus előrelépés volt egy Magnat Motion Sub 300A után.
És a 18 nm-es szoba sem lesz egy jó darabig nagyobb... :)

(#120729) Lite válasza Lite (#120708) üzenetére


Lite
őstag

Erre valaki?

[120708]

(#120730) Dorian válasza Lite (#120727) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor hibás következtetést vontál le. Ha elhelyezés alatt nem azt értjük, hogy a fal mellett 5 vagy 15centire legyen, akkor mit sem befolyásol az, hogy reflexes egy sub vagy zárt.
Csak gondolj bele a miértekbe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120731) liszi70 válasza dunkel (#120726) üzenetére


liszi70
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#120732) Tarlóbetyár válasza Lite (#120728) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

A magnat 300A val mi volt a gondod? :F

(#120733) BBéci válasza Dorian (#120730) üzenetére


BBéci
titán

Nálam ugyanazon a helyen legjobban a zártak szólnak, legrosszabbul a lefelé néző hangszórós, hátra reflexesek. Természetesen mindig megpróbálom a legjobbat kihozni mindegyikből, amikor tesztelek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120734) dunkel válasza Dorian (#120730) üzenetére


dunkel
őstag

Így van. A fizika általában nem hazudik.
Demonstrációt jelenleg csak zárt subokkal tudok tartani, de olyan szinten nem mindegy hova teszem le őket, hogy ha "rossz" helyen van akár csak az egyik is, az egész szubbasszus tartomány élvezhetetlenné válik.

(#120735) Lite válasza Dorian (#120730) üzenetére


Lite
őstag

Tudom, mire gondolsz. Nekem a legnagyobb bajom a reflexessel az volt, hogy nagyon kevés hely volt a szobában, ahová tenni tudtam, és ott is (a méretéből fakadóan) max 7-8 cm-re volt a faltól, ráadásul a hátoldal teljesen párhuzamos volt a fallal. Mindezt a szoba hosszanti oldalán... Szóval nem igazán tudtam megtalálni azt a pontot, ahol tetszett volna.

Ehhez képest a zárt ott már sokkal jobb hangot produkált és a kisebb méretéből fakadóan több helyre esélyes volt elhelyezni.

(#120736) Lite válasza Tarlóbetyár (#120732) üzenetére


Lite
őstag

A méretéből fakadóan nem tudtam jól elhelyezni. Eléggé döngött (illetve a brummogás, lecsengés engem zavart). Az már csak a végén derült ki, hogy nincs dedikált LFE csatornája, be kellett kötni mindkét csatornát, hogy a teljes teljesítményt ki lehessen használni.

(#120737) Tarlóbetyár válasza Lite (#120736) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Értelek nekem egy, y rca val van bekötve, nekem bejön a hangja persze két egyforma nincs, azt is tudom, hogy ez csak egy alap de nekem a 25nm be bőven elég! :K

(#120738) zolaas


zolaas
senior tag

Kerestek itt többen olcsó sub-ot alsó, belépő rendszerekbe, a kis polk (psw110) megint van avx-n 40k-ért.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#120739) Lite válasza Tarlóbetyár (#120737) üzenetére


Lite
őstag

Az y rca a végén derült ki, hogy kell... :)
A 25 nm már jó, nekem a 18-hoz nagyon döngős, brummogós volt.

Nincs vele bajom, csak a másik jobban tetszik.

(#120740) Tarlóbetyár válasza Lite (#120739) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Az y kábel nálam sem rég üzemel, egy német portálon olvastam róla, és azóta üzemel így! :) Egyébként ha a reflex nyílásba egy szivacsot teszel sokkal jobb! :K

(#120741) ttower


ttower
aktív tag

Suboknal mi az also freki hatar ami mar elfogadhatonak mondhato? 25-30-35hz?

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#120742) Lite válasza Tarlóbetyár (#120740) üzenetére


Lite
őstag

Majd kipróbálom, mert nem váltam meg tőle, csak kikötöttem. Egyébként én a dobozt akartam belülről kitölteni, mert eléggé kongott (bár, ha jól olvastam, pont a mélyhangoknál számít ez a legkevesebbet, de hátha...)

(#120743) Tarlóbetyár válasza Lite (#120742) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Nem tudom én még nem néztem bele, hogy van e benne bélelés! De mondom nekem bejön a hangja! :R

(#120744) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

1. Nem tudom mennyire járok jó helyen, de itt elég sok a szaki.

Valami olyan berendezést keresnék, ami tudja azt, amit a T-Home felvevős set top box-a, tehát:
- élő TV adás rögzítése
- TV adás rögzítése, közben tudjunk mást nézni
- műsorújság alapján programozható felvétel, akár sorozatfelvétel

DIGI-hez kéne.

Van ilyen eszköz?

2. Más, nagyon kezdő kérdés, de ezzel mindig bajban vagyok:
Hangszóró kábel bekötésnél a jelölt (feliratos, csíkozott..stb) szálat a feketébe vagy a pirosba kössem?

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#120745) vendingo


vendingo
veterán

Már nézegetem az új drágább subokat...Ezt szerettem volna elkerülni, azzal, hogy gyorsan veszek valamit, mert ha elkezdek agyalni....
Vélemény? Klipsch
Olvasgattam egy kicsit, és a zárt subokat jobban ajánlják olyan helyre, ahol nem kivitelezhető a tökéletes elhelyezés. Nálam eléggé be lenne nyomorítva szegény sub, nem hiszem, hogy jót tenne a hangjának, ezért szemezek a korábban említett canton sub-al. Megéri az árát, ,ennyire ajánlott?
Esetleg egyéb alternatíva 80 körül?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120746) Norbi 72 válasza ttower (#120741) üzenetére


Norbi 72
veterán

20 hz.Az kellemesen masszíroz. :))

(#120745) vendingo Most mondanám,hogy vidd haza ,hallgasd meg,de ezt nem biztos,hogy járható út...talán ha van demó subja a boltnak.

(#120747) Dorian Rendben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#120747) Dorian válasza Norbi 72 (#120746) üzenetére


Dorian
félisten

Elfogadható volt a kérdés, sztem 25 is bőven az.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120748) Mezga Aladár válasza BBéci (#120733) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#120749) spiky03


spiky03
veterán

Egy gyors szubos kérdés.

Kinek mennyi idő után kapcsol be a szub miután bekapcsolja az erősítőt?
Nekem kell kb egy 5 mp amíg érzékeli a jelet és zöldre vált a lámpa.

Jelenleg 0 dB-re van állítva az erősítőben a szub, a seggén meg 0 dB-en van.

Ez is természetes így? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#120750) Tamoo válasza spiky03 (#120749) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Azért már nem vagy újonc itt. Sőt, mondhatni öreg motoros. :D Ne kérdezz már ilyeneket!
Told feljebb az erősítőn szubon meg csavard lentebb ha nem elég "érzékeny"!
Ezek az idők/paraméterek szubonként eltérőek, máshogy működnek.

Olyan kérdések - válaszok voltak itt most ... azt hittem rossz topikban vagyok. :F Szakmaiból átrakhatjuk a topikot a fáradt gőzbe.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.