Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120951) Valkűr válasza kabar (#120946) üzenetére


Valkűr
őstag

Direktben nem megy, de a távon a music gombot nyomkodva CD vagy DVD/bluray forrás esetén van sztereó és SW együtt

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#120952) Jozzz válasza Valkűr (#120951) üzenetére


Jozzz
tag

De sajnos a médialejátszóval nincs...viszont pc-t rákötve van, szóval a médialejátszó a ludas. Bár fura, hogy a popcorn vten valamiért nem tudja...

(#120953) Valkűr válasza Jozzz (#120952) üzenetére


Valkűr
őstag

Ott sztem csak beállitási kérdés lesz...Meglesem a media playerrel is..

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#120954) Valkűr válasza Jozzz (#120952) üzenetére


Valkűr
őstag

Media playerrel nekem sem megy sztereó subbal...Akkor ez a media lejátszók sajátossága lehet, mert minden más bemenettel megy a sztereo+sub, illetve meglestem Tunerrol sem megy együtt.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#120955) Dorian válasza Valkűr (#120954) üzenetére


Dorian
félisten

Ugyanarra a bemenetre dugtátok? Mert valószínűleg bemenetenként lehet és kell beállítani az erősítő menüjében, hogy azt a bemenetet hogyan kezelje, pl. használjon subot vagy nem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120956) Aurig@ válasza Valkűr (#120954) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam média player esetén is megy a sub, sztereó hanganyagnál.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#120957) Jozzz válasza Dorian (#120955) üzenetére


Jozzz
tag

Ugyan azon bemeneten Pc-t rákötve megy. Valamint én nem láttam ilyen beállítást amit írtál, csak dB értéket tudom bemenetnként állítani.

(#120958) Jozzz válasza Aurig@ (#120956) üzenetére


Jozzz
tag

Milyen média lejátszód van?

(#120959) Valkűr válasza Dorian (#120955) üzenetére


Valkűr
őstag

Ezt nem is figyeltem még eddig...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#120960) Norbi 72 válasza kabar (#120946) üzenetére


Norbi 72
veterán

608-asomon popi 400-assal volt külön sztereó subbal,vagy pure direct,mint a mostani Yamahán.

(#120961) BBéci válasza gutentag (#120936) üzenetére


BBéci
titán

A több ponton történő bemérés értelme - ezt sokszor megtárgyaltuk - a szoba akusztikájának pontosabb feltérképezése. Valójában nem sok köze van ahhoz, hol helyezkedik el a hallgatóság.

Kétszer néztem végig a Gunman c. filmet, de meg sem fordult a fejemben, hogy a magyar szinkronnal kínozzam magamat, nem vagyok mazochista. Ja, nincs is olyan az általam kölcsönzött változaton, mert felesleges. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120962) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Üdv! Megérkezett ma a Q Acoustics 3050-es szett, nagyon szépen muzsikál, a 30nm nappaliban amiből 25 öt ki is használok, bejáratás után ez csak jobb lesz! :R Egy Magnat motion 300A subbal van, egy rendszerben és itt a sub-ra térnék ki egy picit, mivel a színe a subnak nem passzolt a Q-hoz ezért dió színű fóliával áthúztam, de nem is ez a lényeg hanem a hang, kapott a reflex nyílásba egy szivacsot,a végeredmény parádés visszafogott akkor és addig szól amíg kell, megszűntek az dohogások, határozott mélyek lettek! :K Tehát nagyon jó kis rendszerem állt össze :C Persze vannak ettől jobb szettek, de, " addig amíg a takaró ér :) " alapon, ez fért bele és nem csalódtam benne! :R

(#120963) vendingo válasza Tarlóbetyár (#120962) üzenetére


vendingo
veterán

Hol, és mennyiért kapható ilyen fólia? Nehéz a felvitele?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120964) Tarlóbetyár válasza vendingo (#120963) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Ilyen lett sajna ugyan olyan színben nem volt! De jobb mint volt, már csak a szürke selymet kell feketére varázsolni! Az obiban vettem , könnyű vele dolgozni 1 óra alatt kész voltam úgy hogy a két kis csemetémnek minden mozzanatot elkellet magyaráznom ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#120965) dunkel válasza Tarlóbetyár (#120964) üzenetére


dunkel
őstag

Nincs "lába" a szubnak? Kínáld meg egy tüske szettel, jobb lesz a hangja.

(#120966) lacima válasza Norbi 72 (#120935) üzenetére


lacima
tag

Írj privit adok hozzá kontaktot.

(#120967) Tarlóbetyár válasza dunkel (#120965) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

De van neki a gyári gumi! Majd nézek alá már gondolkodtam rajta! :K :R

(#120968) Norbi 72 válasza lacima (#120966) üzenetére


Norbi 72
veterán

Köszi,de már nekem van,és jóáron jutottam hozzá. :K

(#120969) lacima válasza Norbi 72 (#120968) üzenetére


lacima
tag

Robi rendes srác :D

(#120970) cyber86


cyber86
őstag

Goldenear forcefield 4-ről kár, hogy nem találok videót csak unboxing videót találtam de semmi tesztet :(

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#120971) kabar válasza Norbi 72 (#120960) üzenetére


kabar
senior tag

Most már egyik Onkyora sem emlékszem, pedig volt négy is, hosszabb-rövidebb időre, majd megnézem a haveromnál. De emlékeim szerint én addig kínlódtam, amíg ki nem kapcsoltam a sztereó alól a sub-ot. A Yamin Staright-en sem szabad szólnia a szubnak, ha sztereó a bemenet. Szerintem.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#120972) dota1


dota1
aktív tag

Srácok hirdetnek az avx-en egy Kef Q 400B zárt sub-ot.
Ez jó lenne nekem a focal chorus 806w mellé 30m2-re zenélni? Vagy inkább gyűjtsek még thunder t10 v. t12-re? :F

[ Szerkesztve ]

(#120973) Valkűr válasza dota1 (#120972) üzenetére


Valkűr
őstag

Ha jó áron van bevállalhatod, mert szerintem nem rossz darab az sem.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#120974) Aurig@ válasza Jozzz (#120958) üzenetére


Aurig@
őstag

HiMedia Q5 4K3D

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#120975) robi-k


robi-k
őstag

Legújabb szerzeményem:

(#120976) rayoliviero válasza Tarlóbetyár (#120964) üzenetére


rayoliviero
veterán

Lehet a mélyládára pakolni? Mert akkor én is ráteszek egy vázát. Eddig meg voltam győződve, hogy nem szabad rátenni ilyeneket.

(#120977) luckyman válasza BBéci (#120961) üzenetére


luckyman
aktív tag

Ezt csak szinkronnal ( abból is a régivel ), ezt meg mindegy mivel, és csak akkor, ha van felesleges két órád az életedből.

(#120978) devil-k válasza rayoliviero (#120976) üzenetére


devil-k
nagyúr

Dehogy szabad!!!

- mozi bolondéria -

(#120979) Ragadozó válasza rayoliviero (#120976) üzenetére


Ragadozó
Ármester

semmilyen hangsugárzónak nem tesz jót, főleg nem egy váza, nekem van rajta egy plüss mackó, de nem üvegből ;)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120980) Tarlóbetyár válasza rayoliviero (#120976) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Mihelyst elkészül a tartója lekerül onnét ! :D Egyébként elég régen rajta van ,engem nem zavar! :)) Ami jövőhét lesz, megkapja a sub a 4db tüskét és megszünik a virágtartó feeling :D

[ Szerkesztve ]

(#120981) Aurig@ válasza devil-k (#120978) üzenetére


Aurig@
őstag

Mi baj történne ha rátenne egy vázát?

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#120982) Norbi 72 válasza lacima (#120969) üzenetére


Norbi 72
veterán

Tudom. :K

(#120981) Remete1 Leesik,eltörik,ráfolyik a sáros víz,stb.Nálam még a macik is leesnek róla.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#120983) dota1 válasza Valkűr (#120973) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi. Írtam is neki.

(#120984) devil-k válasza Aurig@ (#120981) üzenetére


devil-k
nagyúr

Próbáld ki San Andreas filmnél és meglátod! ;]

- mozi bolondéria -

(#120985) dunkel válasza Norbi 72 (#120982) üzenetére


dunkel
őstag

Az igazán komoly szubok meg sem rezzennek, nemhogy lerugdossák a plüssmacikat [link] ;]

(#120986) Norbi 72 válasza dunkel (#120985) üzenetére


Norbi 72
veterán

Pfff,hát ez van... :D

(#120987) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv Topiclakók !

Új házimozi rendszert építenék az alapoktól, de nem a hagyományos felállásban. Ebben kérném a hozzáértők segítségét, leginkább az elgondolásbeli hibák feltárása terén.

A szoba 16m2, panel.

Koncepció:

A forrás dedikált médialejátszó, a KODI ( Windows és egyéb op. rendszerek kizárva ). Ez egyébként már megvan, egy a Gigabyte Brix J1900 sztg. képében.

A képet most hagyjuk, az HDMI kimeneten jut a megjelenítőre, most a hang lenne a lényeg.

Klasszikus házimozi erősítő, mint olyan nincs.

A hang a sztg. USB-jén keresztül jut el egy 5.1, 7.1 csatornás DSP-be, DAC.-ba, onnan pedig analóg jelként interkonnekteken, RCA.-n keresztül az aktív monitorhangszórókhoz, szubhoz.

KODI leánynevén Openelec USB-n képes akár DD vagy DTS formátumú hangot kiadni. NAD D3020 USB forrásán működik 2.1 módban - nyilván filmlejátszás közben - kipróbálva.

Ezt szeretném 7.1 formában is.

Aminél elakadtam az a sokcsatornás DSP, DAC.

Kettő illetve három termék jöhet szóba. Erősségi sorrendben: Creative SB X-Fi Surround Pro 5.1 USB, ASUS XONAR U7, illetve a miniDSP USB Streamer kit ( 10 multi-chanel in-out, aszinkron USB és natív 24bit/192 kHz ). https://www.minidsp.com/products/usb-audio-interface/usbstreamer

Utóbbi lenne a legszimpatikusabb, viszont halvány fogalmam sincs, hogy az I2S interfészhez, hogy tudnám csatlakoztatni a kinézett PreSonus Eris E4.5 aktív kétutas stúdió monitorokat, szubot.

https://tajtimusic.hu/presonus-eris-e4.5-aktiv-ketutas-studio-monitor-hangfalpar/

Azzal, hogy "elhagyom" a klasszikus sémát, relatíve "spórolnék", tekintettel arra, hogy az elérni kívánt minőség egyébként integrált AV erősítővel, esetleg előerősítővel, végfokkal, hangfalakkal, stb. aranyáron érhető el.
Továbbá nem lenne gondom az erősítő-hangfal-kábelek problematikájával sem, illetve a jel útja is rendkívül egyszerű – nincs előerősítő, végfok stb. Mindent megold egy 7.1 DSP-DAC, és egy aktív stúdió monitor.

Nem tudom , valaki valósított már meg ilyen rendszert?! Egyáltalán jó helyen járok-e? Esetleg ha nem itt kell kereskednem, tudnátok olyan fórumot, ahol tudnának segíteni?!

Lehet hülyézni is - csak finoman.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#120988) Ragadozó válasza alphamooncam (#120987) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Szerintem jobban járnál egy előfokkal és hdmi kapcsolattal a pc-vel...nem biztos, hogy az aktív monitorokkal olcsóbbra kijössz, mint egy használt av vas és passzív monitor hangsugárzó kombóval..gondolt át..

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120990) xtremetuning válasza dunkel (#120985) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezek a nagy dolgok...... ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#120991) Peak válasza alphamooncam (#120987) üzenetére


Peak
addikt

nem vagy hülye, csak elavultak a technikai ismereteid.
javasolt a topik szakmai bevezető irását áttanulmányozni, aztán újragondolni a komplett elképzelésedet.
kezdve az eleve rossz szgép alap választástól, a windows kihagyásáig, stb.
felejtkezz meg az előítéleteidről, és hallgass az itt már sok éves gyakorlattal rendelkező fórumozókra.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#120992) Hobbbyt válasza Ragadozó (#120988) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Hát igen.. tavaly nyáron nekem is sikerült elcsípnem egy kiváló állapotú Denon 3806-ot 90e Ft-ért. Szerintem ez már simán partyba van DSP/DAC és végfok ügyileg is a fent említett komponensekkel. Persze támogatott formátumok terén már nem tökéletes.. viszont egy külső dsp-vel még mindig "javítható" ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#120993) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok!

Tudom kis hal vagyok itt és nem is profi cuccokról kérdezek, de mai nap volt alkalmam összehasonlítani egy Pioneer S-ES3TB hangfalszettet egy Taga Tav 606 SE hangfalszettel.
Nagyon vegyesek az érzéseim. Ha csak a front álló hangfalakat nézzük, (zenehallgatásnál, pl: TOTO, Loreena Mckennitt, Nightwish) akkor a Pioneer sokkal jobban teljesített a mélyek terén, mert voltak olyan mély hangok amiket a Tagánál gyengén vagy egyáltalán nem is éreztem. (mint ha hiányozna belőle egy adott frekvenciatartomány)
Ugyanakkor a közép és magas tartományban már bőven elhúz a taga, sokkal részletesebben és szebben szól.
Nem értem, hogy lehet ez az eredmény, mikor a leírás szerint a Taga mélysugárzóinak mélyebbről kellene indulni.

Mérleggel megmértük a hangszórókat , a Pioneer 9kg-volt míg a taga 14 kg.

A szatellit hangszóróknál egyértelműen a Taga győzőtt, mivel két utas hangszórók vannak benne, míg a pioneer csak szélessávúakkal dolgozik.

Az is észrevehető volt, hogy a pioneer hangfalak sokkal később kezdtek el szólni , tehát nagyobb hangerőt kellett az erősítőn állítanom..Ha jól tudom ez azért mert a Taga az 6 Ohmos míg a Pioneer 8 Ohmos.

Érdekes az, hogy a pioneert mindenhol lehúzzák olcsóbb mint a Taga, de valahogy a mélyek miatt meggyőzőbb volt, ugyanakkor a Tagának is meg voltak plusz adottságai, én csak ezt a mély dolgot nem értem... :F

Esetleg ha valaki megszakértené nekem, hogy miért lehet ez, megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

(#120994) Sz.Miki válasza Sz.Miki (#120993) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Kieg:

Egy 20nm-es szobában teszteltük egy Yamaha VX-377 erősítővel.

Minden okosság és a hangképet befolyásoló tényező kikapcsolása mellett.

[ Szerkesztve ]

(#120995) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Jelenleg az alábbi rendszerrel rendelkezem:
Denon AVR-1905 erősítő
2 db Yamaha NS-45E álló hangfal
1 db Wharfedale Diamond8 center sugárzó
szóval egy 3.0-ás rendszer :)

Mindez immár közel 10 éve. Jelenleg ott tartok, hogy ráférne az egészre egy ráncfelvarrás (lenne az egész hókamókára plusz egy 100-asom): tehát eladom a régi szettet és a befolyó pénz +100-ért vennék egy modernebbet.

Időközben az igényeim és lakhelyem változott: annak idején még kertes házban laktam, ahol lehetett hangosan hallgatni a filmet/zenét. Viszont már hosszú évek óta panelben élek, ahol egyszerűen nem tudom/merem rendesen kihajtani a szettet, halk hangerőn pedig nem adja ki (főleg a mélytartományban gyenge).
Ill. az 5.1-el is úgy vagyok, hogy szép meg jó, de ha csak sztereóban szól, nekem az is megfelelő.
Fontosabb lett a zenehallgatás, főleg R'n'B, rap, hiphop, amik a mély basszus megjelenítését igénylik, amit a fenti rendszer alacsonyabb/közepes hangerőn egyszerűen nem tud kiadni.

Kérdésem tehát a következő:
Kb. összesen 200 ezer Ft-om lenne egy új rendszerre és ahogy írtam fent is, akár a 2.0-ra való "visszalépés" is szóba jöhet.
Milyen rendszert ajánlanátok (erősítő + hangfal), ami basszusban erős, design-ban a hangfal pedig a Yamaha NS-555-höz hasonló.

Köszönöm és üdv:
Coleen

(#120996) BBéci válasza Sz.Miki (#120993) üzenetére


BBéci
titán

"Nem értem, hogy lehet ez az eredmény, mikor a leírás szerint a Taga mélysugárzóinak mélyebbről kellene indulni."

Rengetegszer leírtuk - egyébként logikus - nem szabad a műszaki adatok alapján hangdobozt választani. Azt írnak rá, ami éppen eszükbe jut, mókusvakítás, pláne a Taga belépő kategóriájában.

"Ha jól tudom ez azért mert a Taga az 6 Ohmos míg a Pioneer 8 Ohmos."
Csak részben, elsősorban az érzékenység (hatásfok) miatt adódnak a különbségek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120997) Sz.Miki válasza BBéci (#120996) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Köszönöm, sajnos az igazság mindíg fajdalmas. Csak értetlenül álltunk itt többen hogy egy majd ketszer nehezebb és ugyan olyan méretű és még dragabb hangfalpar miért ad ilyen kevés mélyet.
Erről a taga hangfalszettről a szaksajtó nem irt rosszakat, meg külföldi fórumokon is elismerően írtak.

[ Szerkesztve ]

(#120998) BBéci válasza Sz.Miki (#120997) üzenetére


BBéci
titán

Általam szavahihetőnek tartott emberektől, még nem hallottam jót azokról a hangdobozokról. Leginkább a "messziről kerülendő" szóösszetétel hangzott el. Ilyenkor kezdem elhinni, hogy tényleg vannak megfizetett jó vélemények.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120999) Sz.Miki válasza BBéci (#120998) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Te milyen 5.0 rendszert ajánlanál, ami nem száll el nagyon árban de mégis kielégítő vegyes felhasználálsra?

(#121000) mp54


mp54
senior tag

Mi lehet annak az oka, hogy hangnyomásmérés során a szub kevesebb, mint 1/6 hangerőállásnál is CSAK
-9 dB-t kér?
Arcam 400+ Focal Cobalt 5.1

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.