Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120851) DudeHUN válasza Nemir Ombe (#120833) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Érdekesnek tartom. Lévén nekem volt Dune, Popcorn és WD media playerem és zenén flac-el fasorban sincs a hangja a Marantz CD6005-ömhöz képest. Most a HTPC-mnek sincs. Pedig DAC is volt kötve utána.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#120852) Mezga Aladár válasza BBéci (#120835) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

és (#120836) Gabesz26.

Popira felraktam az mpd-t, jól hallhatóan javult a hangja a gyári szofthoz képest, de az a fránya spdif/koax még mindig visszahúzta. Szóval gyengus szoft és pontatlan koax miatt gyengébb a hangja. Ráadásul egy wadia dac volt a popi mögé rakva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#120853) Nemir Ombe válasza DudeHUN (#120851) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mi is annak tartottuk ezért is írtam úgy, ahogy.....

Ha van lehetőséged/kedved menj el hallgasd meg vagy csörögj oda kérdezz rá, írj emailt nekik, ők is megerősíthetik, ha nekem esetleg nekem nem hiszel.

(és ezzel nem a boltot szeretném népszerűsíteni, mielőtt ezzel betámad valaki, a nyilvános lehetőséget akartam biztosítani bárkinek, aki utána akar járni ennek a "képtelenségnek" :D )

Hmm ....

(#120854) Dorian


Dorian
félisten

Médialejátszóknál (nem tudom, h mindegyiknél-e) megfigyelhető, h ugyanazon szám wav és flac kiterjesztés közül a flac rosszabbul szól. (Pedig veszteségmentes. Számítógép esetén ez nincs így. Ez több ok miatt lehet. Vagy a médialejátszók hardvere nem optimalizált a flac on-the-fly kitömörítéséhez, vagy szoftveresen nincsenek rá megfelelően felkészítve, vagy hasonló.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120855) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Üdv! Kérdés Monitor audio Bronze br5 -ről vélemény? Mozira lenne egy denon avr x2000 hajtaná 25nm be ! :R

(#120856) Mezga Aladár válasza Dorian (#120854) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez normál pc-n is hallható, talán nem akkora a különbség. Ok magasabb procihasználat.
Lehet használni tömörítetlen flac-ot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#120857) Dorian válasza Mezga Aladár (#120856) üzenetére


Dorian
félisten

Nem gondolom, hogy egy modern processzornak ne lenne tök mindegy, mert csuklóból rázza ki mindkettőt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120858) Mezga Aladár válasza Dorian (#120857) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ellenben változik a tápra ható terhelés és ez zajt generálhat. Jobb ötletem nincs.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#120859) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Végre, szombaton meghozták a Klipsch R12SW sub-ot. Valami fantasztikus hangja van, még viszonylag kicsi hangerőn is, nem puffog, nem dörmög, főleg az előző Yamaha sub-hoz képest, nagyon nagy javulást hozott. Igaz ott a gyári, hozzáadott sub kábelt használtam, ehhez pedig vettem egy AudioQuest Black Lab-ot. Remélem hosszú távon tudom használni, megelégedéssel.

(Akciósan megkaptam 82-ért, két év garival, ingyenes házhozszállítással!)

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#120860) Nemir Ombe


Nemir Ombe
addikt

..... hogy mi minden miatt változhat (tetszhet/nem tetszhet) a hang, arra legyen példa, egy Pioneer LX ..... AVR, USB zenelejátszással. Itt ugye állítható a DAC mintavételezése 1x-től - 4x-ig. Valamelyik zene jobban szól 4x-esen, de valamelyik viszont 1x-esen.

A zenék minősége (formátum, bitráta) megegyezik, a hardver/szoftver ugyanaz és mégis .... tehát mindig jön/jöhet a képbe egy adag egyéni ízlés vagy woodoo .... !!??

A fentieket figyelembe véve, még elképzelni is nehéz, hogy mi minden/hogyan/merre befolyásolhatja a kapott hangot egy médialejátszó/pc esetén ....

(általában az elektronikus zenék jobbnak tűnnek nagyobb mintavételezéssel, míg a jazz és akusztikus műfajok az alacsonyabbal hallgathatók inkább.....)

Hmm ....

(#120861) Ragadozó válasza Csabroncka (#120849) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Pedig nem voltam gyümilé befolyása alatt:D Talán Norbi hallotta utoljára a sztereómat innen, kìvácsi vagyok ő mit mond, mit hallott. Azota már sokat változott a rendszer, mióta nálam voltál. Gyere át majd megint:)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120862) vendingo


vendingo
veterán

Ismét elkapott a házimozi láz ezzel az új sub-al.
Kérdésem lenne, hogy milyen kaliberű 5.0 szettet lenne érdemes vennem az X2000 erősítőhöz? Új áron 150-200 ezres szettek már megfelelőek lehetnek +canton sub a jelenlegi erősítő mellé?
Illetve ezzel a canton sub-al nem lőttem fölé az erősítőm tudásának, kitudom rendesen használni az erősítőmmel?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120863) Csabroncka válasza Ragadozó (#120861) üzenetére


Csabroncka
addikt

megbeszéljük! :R

"in medias res"

(#120864) Nemir Ombe válasza vendingo (#120862) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. ennek a szettnek az 5.0-ját nyugodtan megveheted az új sub-odhoz, ez biztosan illik hozzá.

[link]

Kb. 700€-ból kijön most (akciós áron) az 5.0, a listaára valahol 600e Ft körül van (sub nélkül).

(itthoni árai, ua csak lakkfekete)
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120865) Norbi 72 válasza Ragadozó (#120861) üzenetére


Norbi 72
veterán

Szerintem teljesen jó volt! :K

(#120866) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok
Pár hónapja felvetettem egy problémát a képminőséggel kapcsolatban , ugyanis a BD lejátszó képe nagyon sötét bármilyen filmet tettem bele. Ha számítógépről nézem semmi gond, kitűnő a képminőség.
Mostanában volt egy kis időm és elkezdtem cserélgetni a bemeneteket meg a kábeleket , hogy kiszűrjem a hibát .
A Pc egy 3 méteres 900 ft-os kábellel volt csatlakoztatva a Tv-hez . A Bd lejátszó és a Tv között egy elég drága ( 6900 ft) minőségi 1,5 m kábel volt.
Az eredmény az lett , hogy a 900 ft -os nóném kábellel amivel eddig a Pc és a Tv volt összekötve kitűnő képet varázsoltam a lejátszómról.
Lehetséges , hogy hibás a kábel vagy én csesztem el valamit .
Tv [link]
BD [link]

(#120867) Ragadozó válasza Tarlóbetyár (#120855) üzenetére


Ragadozó
Ármester

25nm-re lehet kicsit kevés lesz, mindenképp próba lenne jó... de maga a hangsugárzó, egy elég jó eltalált darab...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120868) vendingo válasza Nemir Ombe (#120864) üzenetére


vendingo
veterán

Csak annyi a baj, hogy ragaszkodnék az álló frontokhoz, de erre is van megoldás: Chrono 509 DC.
De a canton féle chrono szett nem mutat túl az X2000 határain?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#120869) BBéci válasza kufirc (#120866) üzenetére


BBéci
titán

Amennyiben semmi más változás nem történt, csakis a kábeleket cserélted ki, minden bizonnyal a drágábbiknak van valami hibája. Egyébként a 6900 Ft egyáltalán nem sok pénz egy másfél méteres darabért. A nevesebb cégek termékei között belépőnek számít.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120870) Tarlóbetyár válasza Ragadozó (#120867) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Köszönöm! Akkor hagyom mert messze is van hozzám! Illetve a Q acoustic 3050 szett az 25nm szerinted elegendő? :Y

(#120871) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok!
Hozzájutottam egy zsámó cornet 70 IV hangfalpárhoz valamint egy hitachi HA-5700 erősítőhöz (kiváló állapotban van viszont meglepően súlyos darab szerintem van vagy 15-20 kilo (szerk: csak 10,8 most megnéztem):D ). Kérdésem csak annyi hogy milyen hangfalkábelt használjak és esetleg valami jó RCA-3,5mm jack-et is tudtok ajánlani azt megköszönném. :)

[ Szerkesztve ]

(#120872) Nemir Ombe válasza vendingo (#120868) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha ragaszkodsz hozzá, akkor válaszd azt.
(árban drágább, minőségben 1-el lejjebb van, mint amit linkeltem, de a "földig ér" :) )

Ha a dobozaid jobbak, mint az AVR az soha nem baj, annyival nincs feljebb egyik Chrono szett sem, hogy azonnal futnod kelljen AVR-t cserélni, majd idővel ha gondolod.....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120873) lacima


lacima
tag

Sziasztok!

Cambridge Audio 551rV2 erősítőm helyére néznék komolyabb vasat. Most lenne lehetőségem Pio SC-LX88-at jó áron vásárolni illetve hasonló áron Denon X5200-at. Dynaudio DM3/7 illetve 2/8 hangfalakból áll a rendszerem. Melyik erősítő passzol ezekhez a hangfalakhoz?
A másik kérdésem pedig, hogy van itthon megmaradt pár hangfal és rca kábel (Qed, Van Den Hul stb) tudtok olyan helyet ahol beszámolják ezeket vásárlás esetén? Vagy hogyan tudnék gyorsan túladni rajtuk?

Laci

(#120874) Ragadozó válasza Tarlóbetyár (#120870) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az említett sugárzót még nem hallottam, de szerintem elég lesz.

arminlok: Van Damme pl, keress rá a topikban

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120875) Nemir Ombe válasza lacima (#120873) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szia.

Inkább mire kell? (lenne a helyes kérdés)

A Denon jobb zenére, a Pioneer lényegesen jobb mozira. A Pioneer "keményebb", de dinamikusabb, a Denon "lágyabb" visszafogottabb. Azokhoz a dobozokhoz mindkettő jó lehet, attól függ milyen zenét/mozit/hangkaraktert szeretsz.

A CA-hoz talán(?) a Denon áll közelebb hangban.

(személy szerint pont ez a 2 típus (ill LX78 nem 88) volt nálam is a listán, felváltva hallgattam, nálam a Pio maradt jelenleg, de megjegyzem a zene külön végfokról megy)

A kábeleket tedd fel valamelyik apróra, szerintem beszámolni sehol nem fogják.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120876) lacima válasza Nemir Ombe (#120875) üzenetére


lacima
tag

Mozira kellene főleg, a Dynokhoz azt mondják kell a kraft. Zenét is hallgatnék néha, de nem akarok nagyon belemerülni csak emiatt. A benne levő dac kb. milyen kaliberű különálló dac-kal van egy színvonalon? Van egy htpc-m, arra kötném rá még pluszban usb-n.

Milyen külön végfokod van? Hogyan tudom rákötni a hangfalak egyszerre a pio-val?

[ Szerkesztve ]

(#120877) Ragadozó válasza lacima (#120876) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nem bántásból írom, de ez nem véletlen a haladó topik.. :U

Valószínűleg gyengébb a dacja, mint egy normálisabb külső...

A házimozi erősítőnek kell lennie egy Pre-out kimenetének, a végfokon, meg simán a bemenetre...lásd, oldalt az ajánlott cikkeket, a legelsőt olvasd át.

Ha zenét hallgatsz inkább így: Htpc - DAC - sztereó erősítő (ami végfoként is használható) - front hangsugárzók
Házimoz: Htpc - HM erősítő - sztereó erősítő - front hangsugárzók

Ha nem akarsz külön dacot használni, akkor vagy megelégedsz az a nélküli hanggal vagy külön előfok és végfok, de ez még zsebbe nyúlósabb is lehet, vagy gyúrni kell jobb Arcam vagy hasonló hm erősítőre.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120878) cyber86


cyber86
őstag

A BIC Acoustech PL-200 tényleg ennyire durva, hogy itt [link] első helyezet lett?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#120879) Nemir Ombe válasza lacima (#120876) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hogy milyen külső DAC-kal lehet egyenértékű, azt had nem válaszoljam meg .... passz, de nincs rossz hangja. USB DAC-ként nem tudom mit produkál, az csak a 88-ban van, egyéb forrásból egész jónak nevezném.

Egy Yamaha A-S1000 van befogva végfokként, erről megy a zene, mozira külön hsz-k vannak.

Hmm ....

(#120880) Tarlóbetyár válasza Ragadozó (#120874) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

A hangja megfogott nagyon jó, de szerintem is elég lesz! Köszönöm a segítséget! :R

(#120881) lacima válasza Nemir Ombe (#120879) üzenetére


lacima
tag

Akkor valószínűleg Pio lesz majd jövőbeni fejlesztésben pedig egy sztereó erősítő + dac. Így legalább hasznát veszem a sok jelenleg felesleges kábelnek. :)

Esetleg egy Arcam 600 az avx-ről? Egy árban lenne az igaz új Pio LX88-al, de többen ajánlották itt.

Köszi,
Laci

(#120882) Nemir Ombe válasza lacima (#120881) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hangminőségben jobb választás, szolgáltatásokban (új funkciók) elmarad, mind az LX88-tól, mind az X5200-tól.

Hogy neked melyik a fontosabb, azt Te tudod .....

Hmm ....

(#120883) BBéci válasza cyber86 (#120878) üzenetére


BBéci
titán

Több, mint gyanús, és nem csak a szubládák listája, hanem az összes.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120884) lacima válasza Nemir Ombe (#120882) üzenetére


lacima
tag

Kicsit félek attól is, hogy 2008-as készülék. Legalábbis akkor jött ki. Bár az új szolgáltatások többségét meg ideig óráig használnám csak. Csak a pio marad.

(#120885) cyber86 válasza BBéci (#120883) üzenetére


cyber86
őstag

Vannak olyan ládák amik közel vannak a 20 hz-hez és be is lehet szerezni magyarországon?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#120886) liszi70 válasza cyber86 (#120878) üzenetére


liszi70
nagyúr

Valószínűleg ők a legjobban fizető hirdetők. Ennyi.

(#120885) cyber86 "Vannak olyan ládák amik közel vannak a 20 hz-hez és be is lehet szerezni magyarországon?"

Megelégszel a specifikációk szerinti 20Hz-el, vagy a valós adatok is érdekelnek? :) Ne specifikációk szerint válassz szubot. (Sem.)

[ Szerkesztve ]

(#120887) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Mire használható az erősítőn lévő Pre Out kimenet? Miben tér el a Subwoofer kimenettől?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#120888) Ragadozó válasza Aurig@ (#120887) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Semmiben (ugyanaz a kettő), de a legtöbb erősítőre csak a mély csatornát teszik rá, a komolyabb vasakon a többi csatorna is rákerül.
5.1, 7.1 stb...a sima erősítőkön csak az utolsó külön álló mély van, mert az mindenképp kell az aktív mély ládának.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120889) cyber86 válasza liszi70 (#120886) üzenetére


cyber86
őstag

Valós adatok szerint melyik gyártó ládája közelíti meg legjobban a 20 hz-et? :)

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#120890) bajnokpityu válasza cyber86 (#120878) üzenetére


bajnokpityu
félisten

BICet kinti fórumokon is dicsérik. persze ez nem sokat jelent.
de az azért elég komoly szinvonal, amikor a cikkíró kiemeli az egyik subnál, h melegszik a hűtőborda,hiszen A osztályú. :D

A T12 pl aránylag megközeliti a maga 23Hz -3db-s szintjével. és még a hangja is gyors.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#120891) Nemir Ombe válasza Ragadozó (#120888) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

..... azért annyi különbség van, hogy a "sima" pre-out-on a teljes hallható frekvencia kijön, a sub kimeneten meg csak a sub-nak szükséges frek ..... (csak a mély hangok)

(#120889) cyber86

A 200-250e-es árkategóriától felfele már nem "hazudnak akkorát" az alsó határról .... :D

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120892) Ragadozó válasza Nemir Ombe (#120891) üzenetére


Ragadozó
Ármester

mivel többi csatorna tartalmazza a teljes tartományt...a sub a +1 csatorna, ami kicsit másképp működik, de szerintem azt nem kellene itt magyaráznom...a sub csatorna is pre-out kimenetek közzé tartozik:

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120893) Nemir Ombe válasza Ragadozó (#120892) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

..... én tisztában vagyok vele, a kérdező miatt "helyesbítettem"..... bocs, tudom ez a haladó topik lenne ..... :)

Hmm ....

(#120894) Norbi 72 válasza cyber86 (#120889) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az enyém. :DDD

Egyébként elég sok van,mennyi rá a zsé?

(#120895) Norbi 72


Norbi 72
veterán

MA PL 2 .A PL500-as nem gyenge... :Y

(#120896) Dagidög válasza Norbi 72 (#120895) üzenetére


Dagidög
senior tag

Azt nem aprózták el. :Y
A 100 kHz-ig terjedő hangtartományos is csak pislogok. Bekötnék egy ilyet otthon, a környéken meg potyognának a denevérek. :DDD

(#120897) Ursache válasza Norbi 72 (#120895) üzenetére


Ursache
senior tag

Miért jó, hogy papíron 100kHz-et is ki tud adni magából? És a gyakorlatban miért jó?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#120898) Gabesz26 válasza Ursache (#120897) üzenetére


Gabesz26
senior tag

1. marketing
2. szvsz. semmiért (emberi hallás 20Hz - 20 kHz közötti tartomány, de az évek múlásával ez beszűkül, és a felső határ egyre lejjebb kerül)

(#120899) Borisz76 válasza Gabesz26 (#120898) üzenetére


Borisz76
veterán

Sajnos ez igaz...jövőre leszek 40 és a tesztek szerint kb 16.000 Hz ( 16KHz )-nél véget ér a tudomány :D

Fiatalság , bolondság...meg a k@rva sok hangos zenebona hétvégenként.
Hozzá jön még 1-2 évnyi flex-használat...
A jelenlegi melóhelyem sem épp arról híres, hogy csendes lenne.

Talán egy bizonyos "Csapda-koncert" volt a legrosszabb mert utána 2 napig szó szerint zúgott a fülem !
Amúgy maga a koncert jó volt...
Ez van.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#120900) Ursache válasza Borisz76 (#120899) üzenetére


Ursache
senior tag

http://www.audiocheck.net/

Ezek gondolom elég valid anyagok?! ~18.500Hz-ig hallottam. Most hirtelen nem találom, hogy pontosan melyik állomány volt... B&W 602 S3, Onkyo NR808 meg proson kábel volt a lánc. (+PC-s tápkábel)

De például a 8 vs 16 bit-es gangnam style között nem hallottam különbséget. Majd ha megint ráérek, nekifeszülök megint.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.