Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121351) hdekakas


hdekakas
senior tag

Üdv!
Boston Acoustic MKII kombóhoz melyik erősítő lenne a jobb, egy
Yamaha RX-V379,
vagy egy Denon AVR-X520BT
A Denonnak nagyobb a teljesítménye ahogy látom a 150W-os hangfalakhoz, cserébe nincsen ARC rajta. 70W-ot 8 ohm-on tud, míg a Yamaha 70 W-ot csak 6 ohm-on, így a Denon jobban ki tudná hajtani a front hangfalakat. :U Vagy melyik értékét nézzem ami mérvadó abból a négyből? :))

(#121352) BBéci válasza Norbi 72 (#121314) üzenetére


BBéci
titán

Éppen azt néztem, hogy "paralell"-nek nevezik, nem independentnek ebből arra következtetek, hogy nem tudja külön kezelni a szubládákat, hanem mindegyikre ugyanazt a jelet küldi. De az is lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#121353) robi-k válasza Tamoo (#121347) üzenetére


robi-k
őstag

Sajnos az árat a mai világban nem a "vas" valódi tartalma, hanem a marketingesek pénzéhsége határozza meg.
Ez pl. a 4810 SM-je, ez meg a 4311-sé, hasonlítsd össze a két erősítő kapcsolási rajzát :)

És ez meg a mostani top X7200W SM-je. A rajzok áttanulmányozása után én pl. nem cserélném le a 4810-est az X7200W-re :N

(#121355) BBéci
Lehet, bárha megkaparintanák egy X7200W-t, akkor azonnal szétszedném és jó néhány dolgot átalakítanák/cserélnék benne. Tény, nálam itthon csak egy készülék van, amibe még nem piszkáltam bele - ez egy VT60-as pana plazma :))

[ Szerkesztve ]

(#121354) #09634560 válasza hdekakas (#121351) üzenetére


#09634560
törölt tag

Denon jobb-
Semmit ne nézz csak a hangzást.
vannak használt denonok pl 1200, azokkal jobban járnál.

(#121355) BBéci válasza robi-k (#121353) üzenetére


BBéci
titán

Attól függ, mennyibe kerülne a csere. Az X7200W baromi jó erősítő, például képes teljesen külön kezelni két szubládát. A hangja pedig még sztereó zenével is lenyűgözött.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#121356) Ed Parker válasza devil-k (#121348) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

9.90€-et is :K

(#121357) Tamoo válasza robi-k (#121353) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem értek hozzá, csak az árból tudok kategóriára következtetni. Végülis ők is így sorolják be.

Lényeg a lényeg, 4308-ról Denon fronton szerintem "nehézkes" feljebb lépni. Mármint úgy értve, hogy árban biztos nem éri meg.

(#121358) tws1


tws1
csendes tag

Üdv a fórum tagjainak!

Elnézést a hosszú szövegért, de nem tudtam rövidebbre venni.
(Sajnos szétcsúsztak a karakterrajzok, mert a fórummotor kiszedte a szóközöket - ezeket utólag pontokkal pótoltam)

Jelenlegi helyszín:
5x8m nappali-konyha

oooooo1ooooo
o2 ..vvvvvv.. 3o
o ..................k o
o ..................k o
o .......F F ....k o
o4 p .............5o
o ..p ..AAAAA o
o ..p ..AAAAA o
o ....................o
o ..6oooooooo
oooo

tipus, magasság
1. Heco argon center 1,6m
2. Heco argon reference földön (~1m)
3. Heco argon reference földön (~1m)
4. Heco argon center 2,1m
5. Heco argon center 0,3m
6. Heco argon center 1,1m -ez egy beszögelésben van, a pianínó tetejére téve.

v - vászon - mögötte a teljes fal beépített-könyvespolcos szekrény
F - fotelek
k - kanapé
A - étkezőaasztal székekkel
p - útban lévő konyhapult, 1,3m magas

Kérdések:
1. Van-e értelme 7-dik sugárzónak? Amit 2m magasra tudnék betenni (belógna a falról és el kell férni alatta.

oooooo1ooooo
o2 ..vvvvvv.. 3o
o ..................k o
o ..................k o
o .......F F ....k o
o4 p .............5o
o ..p ..AAAAA o
o ..p ..AAAAA o
o .................7.o
o ..6oooooooo
oooo

2. Van-e értelme 7,8,9-dik sugárzónak? A 8-9 sugárzó a falat teljesen lefedő beépített szekrény bal és jobb felső sarkába kerülhetne 2,3 magasra, ha leveszem onnan az ajtókat és kipakolok belőle - így gyakorlatilag előlről nyitott fadobozban lennének.

o8oooo1ooo9o
o2 ..vvvvvv.. 3o
o ..................k o
o ..................k o
o .......F F ....k o
o4 p .............5o
o ..p ..AAAAA o
o ..p ..AAAAA o
o .................7.o
o ..6oooooooo
oooo

3. Az asszony át akarja rendezni a konyhát és felvetette, hogy a konyhapult akusztikailag rossz helyen van (tudja mivel lehet motiválni.... :) ). Ez esetben a 4-s sugárzót lejjebb tehetném 0,7m-re, beépítve a konyhapult egy üregébe; de egyelőre elképzelésem sincs hogy oldjam meg a mechanikai és folyadékvédelmét úgy, hogy a hang is kijöjjön belőle. Ha van valami ötlet, örömmel fogadom.

Plusz kérdések:
A helyiséget tekintve tény, hogy számított a hangtérnek a 6-dik hátsó sugárzó, mert a telepítésekor észrevettem a változást a korábbi 5 csatornás megoldáshoz képest. Ekkora méretű és elrendezésű helyiségben lenne hozadéka a 7-s második hátsó sugárzónak? Illetve van valakinek tapasztalata a felső sugárzókkal kapcsolatosan?
Az egységes hangtér miatt vannak centerek mindenhol, a rendszerhez tartozó dipolok helyett, mert jobbnak találtam a hangját annak idején. Ma már sajnálom, hogy nem vettem plusz hangsugárzókat, mert az argon center és dipol gyakorlatilag hozzáférhetetlennek látszanak a használtpiacon. Ha bővítem a sugárzókat, még nem tudom mely tipust kellene alkalmaznom, ami hangjában közel áll hozzá.

Előre is köszönöm a javaslatokat, hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#121359) Norbi 72 válasza tws1 (#121358) üzenetére


Norbi 72
veterán

4 centered van? :Y

1-2 kép többet segítene.

(#121360) Joshi válasza tws1 (#121358) üzenetére


Joshi
titán

Te jelenleg center sugárzókat használsz surroundként? :Y Az nem annyira jó erre a feladatra, nem is feltétlenül kell ugyan abból a márkából választani ha nem találsz.

ui.: Magyarországon felvásároltad az összes Heco argon centert? ;]

[ Szerkesztve ]

(#121361) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Clarus Titan subot hallott már valaki? Mennyire ajánlott?

(#121362) zolaas


zolaas
senior tag

Használ itt vki popi c 200-t? Dobjon már rám privit. Thx

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#121363) greike válasza rayoliviero (#121361) üzenetére


greike
tag

Nekem nagyon nem tetszett mikor hallottam! Volt olyan amikor ugyanúgy puffogott mint a régi alap jamo mélyládám! Egy kis türelemmel annyi pénzért amennyiért adják a clarust bőven jobbat fogsz találni!

[ Szerkesztve ]

(#121364) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok!

Nem rég használok két Jamo cornet 70 IV-et egy Hitachi HA-5700-al. Pár napja megjött a 2,5ös van damme kábel is hozzá. Viszont arra lettem figyelmes hogy a jobboldali hangszóró mintha kevésbé szólna. Átdugdostam a kábeleket, hogy kideritsem a hangszóró hibája-e. Minden variácioban azt vettem észre, hogy igen. Kicsit olyan mintha nem is halkabb lenne hanem kevesebb hangtartomány hallatszódna. Megnéztem mindhárom membrán müködik ettöl eltekintve. Viszont az ilyen tucc tucc zenéknél derült ki, hogy mélyek nagyon elenyészőek. Mi lehet a baja? Nem mai darabok gondolom a kondik simán gallyra mehettek Hova tudom ezt vinni Pécsett nem tudja valaki? Mi az ára egy ilyen javitásnak (feltéve ha nem a membránok mentek tönkre)? Érdemes azért mindkét hangfalat elvinni?
Köszi előre is a válaszokat!

Üdv,
arminlok

(#121365) cecil


cecil
aktív tag

Hali!

Nem tudjatok itthon ki forgalmaz artcoustic hangfalakat? Igazabol a splitfire sl szeria erdekelne, illetve ha tudtok olyan kontaktot ahol ilyen van istallalva moziszobaban es esetleg meghallgathato az meg jobb lenne... 😊

[ Szerkesztve ]

(#121366) rayoliviero válasza greike (#121363) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben, köszönöm.

(#121367) Norbi 72 válasza cecil (#121365) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hmm,épül a moziszoba?

:)

(#121368) deicide


deicide
veterán

No, hát végül úgy döntöttem, megtartom a Tannoy Revolution R3-at a HM frontjainak és köré építem a többit.
Meg különvettem a HIFI rendszert végül, az leköltözött a nappaliba, így végre nem egymás mellett lesz a két front doboz.

Yamaha RX-V479
Tannoy DC4 surround
Tannoy DC4 LCR center
Tannoy TS2.10 sub

szerdára meg is lesz, ami kész csoda, tekintve, hogy ilyenkor a legtöbben nyitva sincsenek. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#121369) Dorian


Dorian
félisten

Denon 3808-nál, ha a HDMI kimenet össze van kötve a TV HDMI bemenetével, akkor a tévét arra a bemenetre állítva, az erősítő menüjébe belépve az meg kell jelenjen a tévén? Vagy kell még valamit nyomni, varázsolni?

Elvittem vhová és most itthon nem bírom beüzemelni. Reseteltem is, de a bemeneteket így nem tudom az adott csatornákhoz állítani... De még a CD bemenetre dugott analóg kábelen ráküldött zenét sem adja ki, elég hülyének érzem magam...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#121370) lemmy9 válasza Dorian (#121369) üzenetére


lemmy9
őstag

Setup lock?

Szerintem!

(#121371) csibuka85 válasza windlord (#121327) üzenetére


csibuka85
senior tag

Szia , hát köszi , néztem azokat is , de használtat szeretnék egyenlőre. Nem rossz a JBL , de mostanság nincs fennt se 150p se 250p sem. Magnatot gondolom nem javasolsz. 130A -t néztem meg még esetleg Yamaha szerinted milyen lehet ?

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#121372) csibuka85


csibuka85
senior tag

Esetleg egy ilyen subwoofer jól szólna ?

Polk Audio PSW 110

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#121373) windlord válasza csibuka85 (#121372) üzenetére


windlord
őstag

Ezeket még dicsérik, habár én még nem hallottam.

(#121374) Dorian válasza lemmy9 (#121370) üzenetére


Dorian
félisten

Nincs lock-olva... Azóta nyomogatom, olyan, mintha semelyik bemenet nem lenne aktív (próbáltam HDMI-t, analógot, optikait) meg a HDMI kimenet sem jelenik meg a tévén. Természetesen az adott bemeneteket hozzá rendeltem a TV-hez, CD-hez, stb. Bemérést is végigfuttattam, így legalább a hangszórók megszólaltak...
A tuner is teljesen kussol, pedig antenna nélkül is legalább vmi sistergést illenek produkálnia...

Létezik olyan, hogy egyszerre csak elpukkan benne vmi és ilyen problémát okoz?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#121375) lemmy9 válasza Dorian (#121374) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha a tuner is kussol az nem hangzik jól. Azt nem is tudod konfigurálni, annak mindenképp szólnia kéne.
Azért antennát dugj be, mert a digit. hangolású tunerek nem a sistergős fajták

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#121376) Ragadozó válasza Dorian (#121374) üzenetére


Ragadozó
Ármester

ha akkor volt hang, akkor végfok baja nem lehet...milyen lejátszód van? elindítottál róla valamit?
átvinni valakihez próbára?

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#121377) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hellosztok!
Ezeket a hangcuccokat néztem házimozi építéséhez. Érdeklődnék, hogy ezek megérik e az árukat vagy tudtok e hasonló árban jobbat ajánlani.
Denon erősítő vagy
Onkyo erősítő
Magnat 5.0 hangfal vagy
Jamo 5.0 hangfal
Mélynyomóval

(#121378) vendingo válasza tal-garius (#121377) üzenetére


vendingo
veterán

Ennyi pénzért új x3100 is kapható, ami nem kicsit jobb nála. (kintről rendelve)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121379) Jegesmaci81 válasza vendingo (#121378) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Dobnál egy linket?

(#121380) vendingo válasza Jegesmaci81 (#121379) üzenetére


vendingo
veterán

[link]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121381) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv! Ismét van egy hülye kérdésem. :) Pendrive-ról szoktam filmet nézni amit a tv-be dugok és a tv-ből megy a házimoziba. Most vettem észre, hogy némelyik film csak sztereóban megy pedig 5.1-es. Mit lehet ezzel kezdeni?

(#121382) Joshi válasza wolf033 (#121381) üzenetére


Joshi
titán

Tudtommal egyes TV gyártók mint pl az LG olcsóbb készülékei, licensz hiányában nem engedi át a DTS hangot csak 2.0-ban.

(#121383) nagyszegi


nagyszegi
tag

Sziasztok.
Egy technikai kerdesben kernem a segitsegeteket. Adott egy PC egy eroseito es egy hdtv. Jelenleg a gep hdmi vel ravan kotve a tv-re az pedig optikaival az erositore mondvan h a hazimozit filmezesre hasznalom. Viszont szeretnem megoldani h ne csak bekapcsolt tv-vel lehessen hallani a hazimozit hanem a nelkul is tudjak pl zenet hallgatni. Alapvetoen az erosit kepes hdmi otikai kabalt is kezelni viszont regebbi darab igy a full hdvel meggyulik a baja es nincs display portja igy erositon kivul kell a kepet a tvhez juttatni. A videokarimon viszont csak egy hdmi imenet van es 4 displayport. H kossem re a gepre az erositot. (a tv-n is csak hdmi van)

(#121384) cecil válasza Norbi 72 (#121367) üzenetére


cecil
aktív tag

Egyenlőre terveződik! 😉

De legalább mar van hova tervezni... 😆

(#121385) Joshi válasza nagyszegi (#121383) üzenetére


Joshi
titán

Ha csak HDMI kábel játszik, akkor sajnos AVR erősítő a megoldás.

(#121386) nagyszegi válasza Joshi (#121385) üzenetére


nagyszegi
tag

Az erősítő Yamaha RX-V3800 . Tuti nem megoldható ezzel?

(#121387) Alex91 válasza nagyszegi (#121383) üzenetére


Alex91
félisten

HDMI Splitter esetleg...

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#121388) tal-garius válasza vendingo (#121378) üzenetére


tal-garius
aktív tag

A többi jó?

(#121389) vendingo válasza tal-garius (#121388) üzenetére


vendingo
veterán

Én nem vagyok hozzáértő, ezért nem tudok hozzászólni.
Nekem ennyi pénzért a polk psw110 lenne a befutó, de inkább mások tanácsára hagyatkozzál.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#121390) wolf033 válasza Joshi (#121382) üzenetére


wolf033
senior tag

Tudja a tv (Sony). Én voltam a béna. Megtaláltam.

(#121391) Joshi válasza nagyszegi (#121386) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom, esetleg az alaplapi S/PDIF-en kinyerni a hangot. Macerás, PC-ről a legegyszerűbb a HDMI. Esetleg ahogy Alex91 is ajánlott egy külső eszköz közreműködésével. Sajnos ma már az AV erősítőknek egyre inkább van létjogosultsága.

(#121390) wolf033 utólag néztem hogy Sony W szériád van, csodálkoztam volna ha az nem tudja. :D :R

[ Szerkesztve ]

(#121392) nagyszegi válasza Alex91 (#121387) üzenetére


nagyszegi
tag

Display port->hdmi adapterrel működhet?

(#121393) Pepszi válasza Dorian (#121374) üzenetére


Pepszi
tag

Zónákat nézted, melyik az aktív? Engem az szokott megtréfálni.

[ Szerkesztve ]

(#121394) Joshi válasza nagyszegi (#121392) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond, hogy az erősítőn nincs HDMI. :U

(#121395) nagyszegi válasza Joshi (#121394) üzenetére


nagyszegi
tag

Az van display port nincs. Csak a TV hez irányuló hdmi-t nem akarom az erősítőn keresztül vinni mert elég furi. De ha egy hdmi kábel gép felöli végére teszek egy display adapter ott átmegy a hang rendesen az erősítőbe nem akad fent valamilyen formában az adapteren?

[ Szerkesztve ]

(#121396) csibuka85 válasza tal-garius (#121377) üzenetére


csibuka85
senior tag

Nekem volt Magnat komplett házimozi szettem.

[link]

Csak nekem a rendes 3 utas Magas , Közép , Mély Kivitellel és a 300A subwoferrel. Sajnos nem volt olyan hangja mint amit kb egy fél éve vettem. Az egy JBL BALBOA 7.0 Szett és nagyon olcsón jutottam hozzá de ég és föld a Magnathoz képest , olyan mintha a magnatnak nem lett volna semmilyen mélye. Ennek brutális mélye van még Sub nélkül is , de azért szeretnék hozzá egy sub-ot. Én JBL -t ajánlom valami elfogadható áron.

Ez lett az enyém , most találtam meg a hírdetést.

[link]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#121397) Joshi válasza nagyszegi (#121395) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de így olyan mintha nem is lenne HDMI-je az erősítőnek, mert a képet nem képes átvinni. Meg aztán a HDMI-nek nagyjából HDMI 1.3-tól van értelme. Mindenképpen az AV erősítőknek van létjogosultsága hogy ne kelljen medzsikelni. :DDD

ui.: az AV erősítőnek pont az a lényege, hogy azon keresztül vidd át a képet és a hangot is. Ezért AV erősítő (Audio/Video azaz AV). ;)

[ Szerkesztve ]

(#121398) nagyszegi válasza Joshi (#121397) üzenetére


nagyszegi
tag

Na igen. Alapvetően AV erősítő ez csak az korából adódóan nem full hd az alapértelmezett átjátszási felbontása hanem csak a 720p és állítgatni kell és zavar ezért jó Magyar módjára ha nem tudom kikerülni átugrom :))

(#121399) hdekakas


hdekakas
senior tag

Üdv! Azt meg tudja valaki nézni, vagy aki esetleg tudja. Ha a HDMI kábelt a TV-re kötöm, majd a TV ARC HDMI csatlakozóját és az erősítő HDMI BEmenetét kötöm össze, akkor is leadja a hangot az ARC? :U
Tehát pont fordítva, mint ahogy használni szokták, nem az erősítő KImenetéből az TV-be, hanem a TV ARC-jéből az erősítő BEmenetére.
Azért érdekes ez, mert ha működik, akkor ilyen fordított bekötéssel nem szükséges ARC-os erősítő.

(#121400) tal-garius válasza csibuka85 (#121396) üzenetére


tal-garius
aktív tag

Ez akkor jobb választás lenne? Erősítő jó a Denon, vagy Onkyo?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.