Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121801) dota1


dota1
aktív tag

Srácok egy emotiva umc-1 v. umc-200 dac-ja, mint sztereó forrás (d/a converter), hol helyezkedik el hangban a jelenlegi CA dacmagicomhoz képest (Az új dacmagic plus elödje) Szigorúan csak a sztereó produktumukat nézve jobb/rosszabb?

(#121802) Tamoo válasza dota1 (#121801) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

UMC1 szerintem egy középszerű AVR szintjét hozza. Mélyet tolja, hangot elszínezi, felbontás/részletek elmosva (persze ez részben lehet beállítás/akusztika/doboz hibája is) . Mondjuk eddig csak kétszer hallottam, de nekem ez volt a benyomásom róla.
Sztereóra biztosan nem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#121803) Acheron válasza axwel18 (#121800) üzenetére


Acheron
őstag

Keresni fogok, találni nem lesz olyan könnyű, amit jó áron tesznek ki, azt hamar elviszik.
Nagyon kevés infót, tesztet találtam erről a hangfal szettről (itt a fórumban jókat írtak róla, de csak általánosan), magyar oldalon nem is láttam ilyet. Létezik jó leírás róla? Ma döntenem kellene ez ügyben, és bár meghallgatni meg tudom, de összevetni mással nem nagyon. A korábbi "bögreszett" -hez képest bizonyosan sokkal jobb. Véleményeket is köszönök.
Azt olvastam, hogy Denon erősítőkkel jól együtt tud működni. Van egyéb ajánlott márka (típus) mellé?

(#121796) jézusom: köszönöm az infókat! Kicsit tartok ezektől a nagy álló hangfalaktól, de összességében jól néz ki, és ami fontosabb, elvileg jól is szól.

[ Szerkesztve ]

(#121804) adamssss


adamssss
veterán

Ma fogok meghallgatni élőben egy Polk PSW 110-et és egy Klipsch R-12-őt. Arra leszek kíváncsi, hogy a nagyobb membrán mennyire ad többet, érdemes-e rászánni azt a plusz kb 30 ezer forintot. Ti már hallottátok őket? Mi a véleményetek? Este leírom a sajátomat is. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#121805) Ed Parker válasza adamssss (#121804) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem volt polk psw 125, hamar eladtam, nagy lomha, és nem is pontos.
Belépő olcsó szub, sztem keresgélj feljebb valamit, legalább egy t-12 és hozzá megfelelő szubkábelt.

(#121806) axwel18 válasza Acheron (#121803) üzenetére


axwel18
senior tag

Hát esetleg Pioneer VSX-923 és egy Denon AVR-1911 bár még nincs ára a Denonnak de 70-75.000Ft körül jó vétel.

(#121807) blakey válasza axwel18 (#121806) üzenetére


blakey
titán

A Denon 65e körül a jó vétel, felette már nem, persze ez az én véleményem ill. ennyiért volt vevő az enyémre is.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#121808) warezxts válasza jézusom (#121799) üzenetére


warezxts
senior tag

Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek miért van az, hogy ha az erősítő zene módban van (Upmixel 5.1-re) a hátsó jobb oldalon "hullámzik a hang" és halkabb is. Ha mozi módba teszem akkor persze egyből más a hangzás (ugyanúgy upmix), de egyenlően osztja szét. Teszthang, mozi (sima 5.1) és minden egyéb tökéletesen szól rajta. Egyszerűen olyan mintha az erősítő pár zenével kapcsolatos módban (pl. thx, dolby music, neo music stb.) rosszul szedné szét, bármilyen lejátszót használok (SPDIF-en keresztül). Ha pendrive-ot dugok az erősítőbe és onnan játszom le, akkor nem csinálja. Találkozott már valaki ilyennel?

Pioneer VSX-919AK

(#121809) dota1 válasza Tamoo (#121802) üzenetére


dota1
aktív tag

Köszi, akkor nem veszek.

(#121810) axwel18 válasza blakey (#121807) üzenetére


axwel18
senior tag

Végül 65.000Ft-ra árazták úgy hogy igazad van. :K

[ Szerkesztve ]

(#121811) adamssss


adamssss
veterán

Meghallgattam egy Polk PSW110-est, és egy Klipsch R-112SW-t. A különbség brutális volt, bár az ár is. Sajnos az R12-SW-t nem tudtam meghallgatni.

A Polk eléggé elveszett, ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy ha kikapcsoltuk akkor nagyon is érezni lehetett a hiányát. Úgyhogy végül is nem volt az rossz, de inkább csak a film alá dörmög semmint kiemelné a mély részleteket.

A Klipsch az egy más világ. Rögtön széles mosolyt csalt az arcomra, hogy jé van ilyen is. Brutálisak voltak a mélyek, és pontosan lehetett hallani, hogy a hangmérnökök mit is szeretek volna elérni az adott részlettel. Volt kiemelés ellentétben a polk-al, ahol csak mormogás volt felfedezhető. Bár abból a szempontból torzul a kép, hogy az eladó elmondása szerint a Klipsch-ek ugyanazzal a rendszerrel ugyanazon a hangerőn általában hangosabban szólnak mint vetélytársaik, ezt vegyem figyelembe, sőt valamikor kicsit túl hangosak is.

A nagy dilemma, hogy ahová kerülnének majd az egy társasház, ahol egyelőre nem tudom, hogy a falak mennyire szigetlenek, ergo lehet megvenném a nagyobb mélyládát, de be sem tudnám nagyon kapcsolni. Ilyenkor mi a tanácsotok? Maradjon a 3.0, vagy akkor legyen elég kis sub, ami inkább csak tehermentesíti a frontokat, és ad egy ki mélyebb tónust a filmeknek? Vagy ilyenkor is érdemes a nagyobbat venni, és visszafogni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#121812) Tamoo válasza adamssss (#121811) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, az azonos hangerő nem lett volna hátrány. PSW110-el éltem együtt több mint egy évet, az egy belépő kategóriás szub, nem vitás. R10SW-vel kellett volna összehasonlítani. Esetleg egy zárttal, azok halkan talán még jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#121813) Acheron válasza axwel18 (#121806) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm az ajánlásod!
Magáról a hangfalszettről sajnos továbbra sem találok bővebb leírást, véleményt.
Minőségben, hangzásban kb hová tennék a hozzáértők pl JBL ES80 (100) -hoz képest?
A Dali Zensort nem kérdezem, mert abból (zensor 7) a front pár is drágább, mint az egész szet.

(#121814) axwel18 válasza Acheron (#121813) üzenetére


axwel18
senior tag

Szerintem ES80-tól nem rosszabb. Sőt zenén jobb, mozin hasonló kinek mi tetszik. Tuningal amúgy kihozható az Obsidian 600-as állókból elég jó hang, minimum 1 kategóriával jobb lesz. És 115.000Ft-ért szerintem használtan se találnál jobb 5.0-át.

(#121815) Pazolini válasza Heffi (#121795) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszönöm, megkeresem a kollégát. :K

(#121816) Ear001 válasza Aurig@ (#121771) üzenetére


Ear001
addikt

Drótja is válogatja. Vannak olyan bonyolultabb szerkezetű kábelek, amit hiába szorítasz be, nem lesz ideális a kontaktus. Aztán az anyagszerkezet is számít, az ezüst például nagyon hamar elkezd zöldülni, a régi vdH drótok áttetsző szigetelése alatt ez jól látszódott. Ma passzentosabbak a szigetelések, és egy jó forrasztás vagy krimpelés kizárja az oxidációt. Aztán egy jobb dugó nagyobb felületen kapcsolódik, meg jó hangja is tud lenni ám...

(#121817) Ear001 válasza Pazolini (#121782) üzenetére


Ear001
addikt

Van igazi multichanel DSD? Igazán sztereó editáló rendszer sincs üzemben, még a gyári felvételek is sima PCM-ből konvertált darabok, pont a lényeg, a felvétel jobbsága veszik el. Szóval biztos megéri a DSD továbbítással küzdeni?

(#121818) Pazolini válasza Ear001 (#121817) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ez az én nagy dilemmám. :U
Jó rendszeren állítólag kijön a differencia, de még nem is volt módomban hallgatni ilyet. :B

"SACD-R" iso fájlok, ha jól tudom, nem PCM-ből visszaírtak, s azok egy jó része 2.0 & 5.1 :))
Úgyhogy még nem döntöttem, mikor/mennyit érdemes áldozni rá időben és pénzben. Egy újabb rendszer máskülönben mindig csábító... :((

(#121819) bajnokpityu válasza Ear001 (#121817) üzenetére


bajnokpityu
félisten

DSD nem szerkeszthető formátum. DXD lenne a szerkeszthető.
a DSDnek az lenne a lényege, hogy a dac chipen belül szinte csak ki kell adnia a jelet, mert az spdifnél analógosabban van tárolva a jel.

Pazolini: a DoP nem úgy csinál PCMet, ahogy gondolod. 176kHz PCM jelfolyamba belecsomagolja a DSDt. De nem történik veszteséges konverzió.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#121820) Acheron válasza axwel18 (#121814) üzenetére


Acheron
őstag

Nos, igen, az ára nem tűnik rossznak. Nem akarom feltétlenül ezt megvenni, maga a beszerzés nem is sürgős, (ezért próbálom körbejárni pro és kontra), de jelenleg ez egy elérhető ajánlat, és ez épp csak mára szól.
A fórumból látom, hogy kedveled ezt a típust, nyilván okkal. A többség számára olyan semlegesnek tűnik ez a szett, nem ajánlják, de rossz vélemény sem jött róla.
Ma megnéztem egyébként, elsőre nem szólt rosszul, mellette egy JBL Arena 170 -ben jóval kevesebb magasat véltem felfedezni - persze az én bot füleim nem feltétlenül mérvadóak.
Két dolog nem tetszik: elsőre óriásinak találom a frontokat, nagy a nappali, de ezek azért elég feltűnőek lennének ott is. A másik, hogy a mozihoz később mindenképp kell hozzá egy sub. Persze ennyiért ne támasszon nagy igényeket az ember, egy Zensor 5 párt tudtam volna ugyanennyiért megvenni, ahhoz minden más is kellett volna később.
Ha esetleg valaki tud még jót / rosszat mondani erről a szettről (Wharfedale Obsidian 600 5.0), ne tartsa magában :) Vagy ilyen árkategóriában ajánlható jobb minőség?

(#121821) deicide


deicide
veterán

Kicsit beszoptam az RX-V479-el, nem olvastam el az apróbetűt.
Nem tudja ugyanis a 3840x2160@60Hz 4:4:4-et átengedni magán, dacára a HDMI2.0-nak csak 4:2:0-t. Így most kénytelen voltam bekötni egy másik HDMI kábelt a másik GPU-ba, ami direktben megy a TV-be, azon megy a kép, a másik kábelen meg a hang...

Van olyan erősítő, ami biztosan át tudja engedni magát a teljes RGB tartományt 4K 60Hz-en?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#121822) axwel18 válasza Acheron (#121820) üzenetére


axwel18
senior tag

Régen használtam pár évet, azóta sok dobozom volt. :)
Mélynyomó mindenhez kell 5.1-ben.

[ Szerkesztve ]

(#121823) Joshi válasza deicide (#121821) üzenetére


Joshi
titán

A HDMI 2.0a vagyis a HDR képes erősítők nagy eséllyel. :K Nekem pl fel se ajánlja az nvidia vezérlőpultban, gondolom azért mert a TV nem támogatja, mert sima HDMI 2.0-ás. Nekem Onkyo 636 van, de a 646-os már HDMI 2.0a HDR képes, olvass bele a specifikációba hátha van róla info.

[ Szerkesztve ]

(#121824) Joshi válasza Joshi (#121823) üzenetére


Joshi
titán

Ezt találtam, ahogy nézem 4k@60Hz-en csak 8bit-en tudja a 4:4:4-et.
Forrás: HDMI Wiki, 2.0, 2.0a

(#121825) Joshi válasza Joshi (#121824) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam, de nekem 8bit-en is csak 30Hz-ig tudja az RGB/4:4:4-et, 50/60Hz-en csak 4:2:0 megy. Egyébként a képen is csak az fekete, a többi narancs színnel van írva.

Sorry a sok hsz-ért. :B

[ Szerkesztve ]

(#121826) deicide válasza Joshi (#121825) üzenetére


deicide
veterán

Linkelek két képet, az elsőben direktben van kötve a tv-be a kábel, a második képen az erősítőn megy át a jel. Utóbbi esetnél látszik, hogy nem RGB a színtartomány. A doksik szerint pl az RX-V679/779 tudja, de igazából nem értem, a kicsi miért nem, hisz csak át kellene engednie magán a jelet.

Direktben
Erősítőn keresztül

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#121827) Joshi válasza deicide (#121826) üzenetére


Joshi
titán

A 479 nem tudja, szerintem csak a HDMI 2.0a HDR képes készülékek tudják. :K

"The RX-V779 (160 watts, 1kHz, 1ch driven) and RX-V679 (150 watts) also support 4K Ultra HD at up to 60p 4:4:4 chroma sub-sampling for watching content in this super high-resolution format, while the RX-V579 ($549.95) and RX-V479 ($449.95) provide 4K Ultra HD at 60p 4:2:0. The new Ultra HD Blu-ray spec. supports up to 4:2:0 chroma sub sampling."

[ Szerkesztve ]

(#121828) deicide válasza Joshi (#121827) üzenetére


deicide
veterán

Hát ez a bajom, igen, lehet, hogy instant cserélem a cuccot. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#121829) robi-k


robi-k
őstag

Ma CES-en a Tajvani Mediatek bejelentette az új 4K-s médiaprocesszorát, a Mediatek MT-8581 típust (ez a korábbi MT-8580 továbbfejlesztése, amely procit alkalmazzák pl. az OPPO BDP-103/105 modellekben).
Meggyőző a tudása: It features HEVC, H.264 and VP9 4K 60p video decoder for 4K (3840x2160) video content and also MPEG-2, VP8 and VC-1 2K 60p video decoder for legacy 2K (1920x1080 video content)

Akkor lassan - valószínűleg év végére - várhatóak lesznek az új BD4K lejátszók ezen a procin ;)

(#121830) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

Pioneer VSX-LX53-mal kapcsolatban szeretnék egy kis segítséget kérni. Vettem egy ilyet távirányító nélkül és van egy olyan sejtésem, hogy e nélkül nem fogom tudni beállítani, ugyanis a menüjébe nem jutok el. PC-re kötve HDMI-n kiadja a képet, a WinServeres gépem egyelőre nem látja hangkártyaként, de a laptopom Win10-zel igen. Viszont rákötve az egyik hangfalamat nem csinál semmit, nem ad hangot. Próbáltam a CD bemenetet is, ott sem szólalt meg. Szóval várom a tippeket, meg egy lelkes fórumozót, aki meglátogatna egy Pio távirányítóval :D Szétszedjem? Mit érdemes megnézni a belében?

https://barbieripnk.hu/

(#121831) robi-k válasza Toobee (#121830) üzenetére


robi-k
őstag

Szia,

próbálj csinálni egy gyári reset-et. Amúgy vásárlásnál ki sem próbáltad (távirányító nélkül macerás)?

(#121832) dunkel válasza Toobee (#121830) üzenetére


dunkel
őstag

Univerzális táv sincs, pl. egy Harmony?

Gyári reset (ahhoz nem kell a táv), utána HDMI-n küldj rá anyagot. Nézd a kijelzőn a csatornakiosztást jól eltalálja-e úgy kell legyen hang is. A nagy volume gombot azért majd tekerd óramutató irányba, hogy meg is halljad szól-é.

[ Szerkesztve ]

(#121833) Joshi válasza deicide (#121828) üzenetére


Joshi
titán

Én próbáltam a 4:2:0 és 4:4:4-et, de nagyon jó a szemed ha ezt te észreveszed ennél a TV-nél. Az erősítő csere helyett inkább gyűjtsd a lóvét egy jobb fajta OLED-re, szerintem azzal jobban jársz. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az OLED játékra nem való, legalább is kevésbé mint a 4k LCD ha ez a cél. Játékra 4k monitor Display Port-al te esetedben G-Sync-el.

(#121829) robi-k az jó, de ha olyan drága lesz mint egy Oppo akkor felejtős. :D A Sigma Designs-al mi a helyzet? Rég nem hallottam róluk.

[ Szerkesztve ]

(#121834) Toobee válasza dunkel (#121832) üzenetére


Toobee
veterán

Nincsen semmim sajnos.

Robi-k:
Annyira olcsó volt, hogy megvettem látatlanban. Távirányító nélkül hogy tudok olyat?

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#121835) Joshi válasza Toobee (#121834) üzenetére


Joshi
titán

Ment PÜ.

(#121836) Pazolini válasza Joshi (#121824) üzenetére


Pazolini
senior tag

Marantz SR-7010-ről ezt állítja horn.eu:

• A legújabb HDMI 2.0a 4K 60Hz, 4:4:4 felbontással

Manual: "This unit also supports image processing for 4K 60p, 4:4:4 and 24-bit videos."

Lehet, hogy frissíteni kellene a wikit? ;]

[ Szerkesztve ]

(#121837) robi-k válasza Joshi (#121833) üzenetére


robi-k
őstag

Az OPPO még igen olcsó a maga szegmensében. Nézd meg, mennyibe kerül pl. egy Primare BD32MK2-es :)

Tény, hogy minden high-end BD lejátszó Mediatek procikat használt/használ/és valószínűleg használni is fog (egy új proci kifejlesztése több milliárd $ költséget jelent, ezt csak nagyon nagy cégek engedhetik meg maguknak, és a végtermék árába viszont beépül a fejlesztési költség (is)).

(#121838) Heffi válasza Toobee (#121834) üzenetére


Heffi
őstag

Lehet 'harapott almás" telefont előbb találsz a környéken és akkor talán ezzel az alkalmazással sikerül beállítani.

(#121839) Joshi válasza Pazolini (#121836) üzenetére


Joshi
titán

A lényeg hogy HDMI 2.0 nem tudja max 30Hz-ig 8bit-en, efölött HDMI 2.0a kell amilyen az általad említett erősítő is.

(#121837) robi-k azért említettem meg a Sigmát, mert anno azt mondták jobbnak, drágábbak is voltak a Sigma DVD-és médialejátszók. Akkor ezek szerint a HD-ban már közel sem ez a helyzet? :U

(#121838) Heffi vagy egy Androidos infrás telóval mint pl Samu S5, de lehet hogy az S4-en is van infra.

[ Szerkesztve ]

(#121840) hawrlantb


hawrlantb
tag

Sziasztok!

Most akarok venni BD lejátszót. A baj csak annyi, hogy nekem kell analóg sztereó kimenet, de sehol nem találok olyat amin lenne a 30 ezres kategóriában. Arra gondoltam, hogy a digit jelet alakítom valami kis kütyüvel. Azért kell a sztereó mert egy keverőbe menne.

Én ezt néztem: [link]

Ez mennyire rontja el a minőséget?

Olyan 5-6 ezer körül ha van jobb megoldás azt megköszönöm.

Üdv

(#121841) Toobee válasza dunkel (#121832) üzenetére


Toobee
veterán

Na, a két frontcsatornát nem tudtam működésre bírni. Viszont a centerből jött a zene, mikor a felkeverős üzemmódokat választottam. Merre induljak tovább? Totel, vagy még mindig a távirányító kellene, mert valami beállítás probléma lehet? Laptopom az felismeri hangkártyaként, a HTPC-m nem.

https://barbieripnk.hu/

(#121842) Toobee válasza Toobee (#121841) üzenetére


Toobee
veterán

Már a HTPC-ről is megy, HD hangokat felismeri, center az működik, a többi csatornát nem próbáltam a frontokon kívül. Holnap még ránézek a pre-out-ra, mert ha ott kiadja a két front jelét, akkor ez így tökéletes, egyébként is úgy akartam használni.

https://barbieripnk.hu/

(#121843) mivamma válasza hawrlantb (#121840) üzenetére


mivamma
senior tag

Szia!

Samsung-okat, nézzél, azokon többnyire van. Nem azt mondom, hogy itt vedd meg, de itt meg tudod nézni a lehetséges versenyzőket.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#121844) Joshi válasza hawrlantb (#121840) üzenetére


Joshi
titán

Nekem van egy LG BD660 lejátszóm, de azon van Audio Out ha erre gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#121845) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sziasztok!
Most volt tema az Onkyo AV-k hangproblemaja. Az en TX-NR616-osom az unnepek alatt adta meg magat. Veletlenul, kulfoldi oldalakon talaltam meg az Onkyo visszahivo programjat. A serial alapjan kijott, kijott jogosult vagyok erre.
EN csak jokat tudok mondani az AIDA-rol. Hallottam ilyeszto infokat en is elotte, de az email-emre rogton valaszoltak. Kicserelik a HDMI Board-ot kompletten. Vigyem be. Nem is ertenem azt, hogyha a gyar ingyen adja az adott alkatreszt, miert kotekednenek. 1 eve lejart a garancia, de ez most lenyegtelen. Kikotes az, hogy nem szurke behozatal vagy kulfoldi rendelelesbol szarmazzon a keszulek. Azert kicsit remiszto volt a helyzet, de most mar nyugodtabb vagyok.
Aki hasonlo cipobe kerul es nem tudja mit tegyen, nyugodtan keresse Oket. Azert persze egy Emailt kikuldhetnenek az elso tulajoknak, hogy letezik ilyen program! Jovo heten viszem be, majd beszamolok az eredmenyrol....Aki nem jogosult a programra keressen meg, tudok embert aki meg tudja javitani....

Üdv Mindenkinek!

(#121846) hawrlantb válasza Joshi (#121844) üzenetére


hawrlantb
tag

Tök jó. Akkor lehet keresek egy ilyet. Ha mégse, akkor az átalakító működhet? Vagy nagyon lerontja?

(#121847) jeni válasza hawrlantb (#121846) üzenetére


jeni
félisten

(#121848) kabar válasza Tamoo (#121802) üzenetére


kabar
senior tag

+1
Nekem is hatalmas meglepetés volt, hogy egy kis RX-A820-as is szebben processzált az UMC-1-nél. Pedig a teszt célja az volt, hogy hova lehet majd egyszer eljutnom hangzásban, ha lesz pénzem proci-végfok felállásra. Viszont az AM9080 végfok jó volt. Szebben szólt mint az UPA, a külseje viszont...Ennek ellenére az UMC1-ben meg a rengeteg állítási lehetőség, meg az igényes külső volt szembetűnő.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#121849) Mezga Aladár válasza gabika1969 (#121845) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kikotes az, hogy nem szurke behozatal vagy kulfoldi rendelelesbol szarmazzon a keszulek
EU-n belül nincs ilyen.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#121850) deicide válasza Mezga Aladár (#121849) üzenetére


deicide
veterán

HIFI-re nincs? Mert IT-ban simán. Pl mi sem garanciázzuk a Gigabyte termékeket, amik szürkén, áfacsalva jöttek az országba, csak azokat, amiket a hivatalos disztribútor hozott forgalomba Magyarországon.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.