Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120201) Joshi válasza Norbi 72 (#120200) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom jobb az 545-ös mint a Onkyo TX-NR636 különben nem ajánlanád. :U Pont 150k a határ, szóval belefér.

[ Szerkesztve ]

(#120202) kabar válasza Joshi (#120201) üzenetére


kabar
senior tag

A számozásból adódóan újabb a 545 viszont eggyel kisebb a 636-nál. Szóval a jobb megint kérdéses.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#120203) Joshi válasza kabar (#120202) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom a betű jelölésére gondolsz, te melyiket vennéd?

(#120204) Nemir Ombe válasza Joshi (#120203) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Gondolom a Tv-d nem HDR-es és mostanában nem is akarod cserélni(?) és mivel a 636 minőségben feljebb van, a 4K-t (HDR nélkül) tökéletesen kiszolgálja, inkább azt választanám.

Hmm ....

(#120205) Joshi válasza Nemir Ombe (#120204) üzenetére


Joshi
titán

Ok. Köszi. :R

(#120206) kabar válasza Joshi (#120203) üzenetére


kabar
senior tag

A betűjelölése nekem mindkettőnél ugyanaz (TX-NR), így a számozásra gondoltam. Mivel erősen úgy tűnik fel, hogy nem a minőség oldaláról közelíted a dolgot, és a kisebb is több mint elegendőnek tűnik, meg még meg is takarítasz 50 ropit, amiből vehetsz egy csomó mozijegyet, miazmást, így rád bízom a döntést. Mivel nekem mások az igényeim, így én egyiket sem. Különösen nem újan, nekem öreg roncsaim vannak. De ezért szép az élet, mert ti mind különbözőek vagytok. Csak én nem....

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#120207) Joshi válasza kabar (#120206) üzenetére


Joshi
titán

Az 545-ös az TX-SR nem pedig NR, na mind1 ne lovagoljunk a témán.

(#120208) BBéci válasza kabar (#120206) üzenetére


BBéci
titán

Miazmást? Talán miegymást. :U :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120209) Norbi 72 válasza Joshi (#120201) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem,egy kategóriával alatta van,csak full natív 4K-s.

Egy hangyányit jövőbiztosabb,ennyi.

(#120210) Joshi válasza Norbi 72 (#120209) üzenetére


Joshi
titán

Mintha azt olvastam volna, hogy a HDR képesség utólag is eszközölhető szoftveres úton a sima HDMI 2.0-ás készülékeknél. Aztán lehet hogy rosszul emlékszem. :U

(#120211) Norbi 72 válasza Joshi (#120210) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nézd,végül is a tv-d nem HDR képes,a 636-os így jobb választás. :K

(#120212) Joshi válasza Norbi 72 (#120211) üzenetére


Joshi
titán

Amikor megvettem a jelenlegi erősítőmet, akkor még 3D TV-ém se volt, szóval nem érdemes azt nézni hogy mi mennyire lesz jövőt álló. Egyébként a 636-os lesz a kiválasztott. :K

(#120213) Norbi 72 válasza Joshi (#120212) üzenetére


Norbi 72
veterán

Remek döntés,608-asom volt,fain mozivas! :D

(#120214) Joshi válasza Norbi 72 (#120213) üzenetére


Joshi
titán

Már meg is rendeltem. :DD

(#120215) dunkel


dunkel
őstag

Öcsém itt volt nálam, rég nem hallotta a mozit, gondoltam beröffentek egy kis demót. Így értékelt:
jól szól, ez már közel olyan mint a moziban :DDD

(#120216) Gabesz26 válasza dunkel (#120215) üzenetére


Gabesz26
senior tag

:Y

De jó is lenne, ha közel ilyen cuccok lennének a mozikban...

(#120217) Csabroncka válasza dunkel (#120215) üzenetére


Csabroncka
addikt

dunkel ennyire szar ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#120218) Tamoo válasza dunkel (#120215) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

GS20-ról tőlem is kérdezték már, hogy mi ez... valamilyen Magnat? :D Mintha kicsit kevés lenne a mélye.

(#120219) kabar válasza Joshi (#120207) üzenetére


kabar
senior tag

Nem tudtam, hogy van TX-SR-es verzió, meg nem is tűnik logikus lépésnek az Onkyo részéről, mivel már a kisebb modellek is hálózatképesek. Innen lenne szerintem az NR jelzés. Nem látom egyelőre a hivatalos Onkyo modellek között sem, de lehet én bénázok, meg annyira nem is érdekel. Egyetlen hely ahol látom, a streamaudionál, de a képen a készülék hátlapján már TX-NR van, meg RJ45-ös csati. A kettővel kisebb modell az SR-es.Szerintem.

(#120208) BBéci
Nem kell minden szóban hibát keresni. Az én forrásom nem a Wikipédia , hanem a "gustus huszadika, kotmányunk ünnepe, újkenyér.... miazmás" volt. Imádom azt a filmet, bár belátom hiba alkalmazni egyedi szóhasználatát ilyen közegben.

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#120220) Norbi 72 válasza kabar (#120219) üzenetére


Norbi 72
veterán

A streamnál elírták.

Dunkel: Megnézném én is azt a mozit,ahol jobb a hang mint nálad. :)

[ Szerkesztve ]

(#120221) xtremetuning válasza dunkel (#120215) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egész jól viselted. Én már az : "ez jobb mint a mozi" mondatra is rúgtam ki embert a nappaliból...

By the way : meg vagy hívva egy kis zenélésre/mozizásra, ha a gyereked is engedi.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#120222) mp54


mp54
senior tag

14 napos elállás:
Ezt azért nem értem:
Ha számlát kérünk, a vásárlás tényét és időpontját is csak ezzel tudjuk igazolni. Ebben az esetben pedig valójában két vállalkozás között jön létre a szerződés, így a 14 napos elállási jog érvényesítésénél nem lehet arra hivatkozni, hogy magánszemélyként rendeltél.
Miért, Gipsz Jakab, Bivajbasznádi magánszemély nem kérhet számlát?

(#120223) Dorian válasza Tamoo (#120218) üzenetére


Dorian
félisten

A mozis hangot legtöbben a túltengő, lassú méllyel azonosítják.

(#120222) mp54:
Méghogy a törvényeink nem az életszerűségen alapulnak, Gipsz Jakab nem szokott számlát kérni ;]
BKV-nál is drágább a bérlet ha áfás számlát kérsz :U

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120224) Nemir Ombe válasza mp54 (#120222) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig egyértelmű és világos.

Ha ÁFA-s számlát kérsz, nem vagy magánszemély (mit is csinálnál vele?), ha cégként/vállalkozóként vásárolsz nem illet meg a 14 napos elállás.

Ha magánszemélyként (blokk ellenében és itt ne keverjen meg, ha egy bolt rendes számlát állít ki magszemély részére) vásárolsz, akkor 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz.

(mindez a rengeteg fals, cégre vásárolt, de magánfelhasználásra kerülő/került termék miatt van, ami valljuk be sok esettben jogos is)

(#120223) Dorian

A BKV bérletnél jogos is, mert aki cégként/vállalkozóként vásárolja leírhatja/visszaigényelheti, a magánszemély ezt nem tudja, neki igenis legyen olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120225) mp54 válasza Nemir Ombe (#120224) üzenetére


mp54
senior tag

A benzin miért nem olcsóbb, ha céges autó helyett maszekba tankolok... :F

(#120226) Nemir Ombe válasza mp54 (#120225) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Figyelj: hülyeségeket kérdezni én is tudok.

(a benzin vs BKV bérlet között szerintem te is tudod a különbséget, környezetvédelem, forgalomterhelés, stb, ezért lesz "dugódíj" is. Általában: akinek van autója, annak pénze is tankolni (vagy ne tartson fenn autót), BKV-val meg vagy azok járnak akik nem akarnak/tudnak autót fenntartani vagy "környezettudatosak" és ezért használják.

(mellesleg ha rajtam múlna a benzin árába beleraknám az összes adót ami a kocsikra van és min. 1.000Ft/L lenne, nem lenne ennyi idióta az utakon és mindenki csak akkor "fizetne adót", amikor használja is autót és nem akkor is, ha az "csak áll" a ház előtt)

De szerintem ezt fejezzük be, nagyon off .....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120227) Sefter válasza Nemir Ombe (#120226) üzenetére


Sefter
veterán

Környezettudatos meg a bkv busz...:DDD
Gondolom, Te is autó nélküli "zöld" vagy.

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#120228) Nemir Ombe válasza Sefter (#120227) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

..... mert troli, villamos és metró nem létezik ....

Hagyjuk is ....

Egyáltalán ne vagyok "zöld", meglehetősen sokat járok kocsival, csak jó magyar szokás, hogy ami "jó" azt nem értik sokan, hanem jön egyből a "miért nincs ingyen minden".....

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120229) Sefter válasza Nemir Ombe (#120228) üzenetére


Sefter
veterán

De, emberi erővel működő rázós troli, kiégő 40 éves metró. Ha rajtam múlna ezeket tiltanám be.
Aki környezet tudatos járjon gyalog vagy bringával.
Hagyjuk ezt, mert vicc kategória

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#120230) windlord válasza Nemir Ombe (#120226) üzenetére


windlord
őstag

A gázolaj áfája cég szinten visszaigényelhető ha céges járműbe tankolja, mégsem drágább a kutakon mint sima magánszemélynek.

[ Szerkesztve ]

(#120231) Nemir Ombe válasza windlord (#120230) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A hsz-edből is látszik, hogy "valakitől hallottál valamit", de az életben nem voltál még vállalkozó ..... szerintem hagyjuk, mert ez már nagyon- nagyon rég nem így van.

(#120229) Sefter
Nem a tömegközlekedés minőségére céloztam, hanem az "elvi működésére". De mindegy is, nem ez volt az "eredeti kérdés" ..... nem is értem hogy jutottunk el idáig ....

Részemről lezárva, mert ez már baromi off .....

Hmm ....

(#120232) windlord válasza Nemir Ombe (#120231) üzenetére


windlord
őstag

Egyfolytaban ez megy.

Eltersz a temaktol majd csillagaszati magassagokba.

Vegul meg a vesztes vita heveben alkalmazod a legjobb vedekezes a tamadas modszert.

Igazad van, maradjunk a mozinal :)

(#120233) Valkűr


Valkűr
őstag

Hagyjátok már rá ezt az értelmetlen eszmecserét ebben a topikban! Nem is értem mit a f.xt keres itt troli meg benzinárak etc...:)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#120234) Janaboy válasza Nemir Ombe (#120224) üzenetére


Janaboy
veterán

Ez bullshit, miert ne kerhetne maganszemely szamlat?? Sot bizonyos ertek felett kotelezo nevre szolo szamlat kiallitani!

Es nem maganszemely szamit, hanem h fogyaszto vagy-e..egy ceg nem lehet fogyaszto..

Janaboy

(#120235) Joshi válasza Joshi (#120214) üzenetére


Joshi
titán

Ma hívtak az Aquától hogy Onkyo TX-NR636 erősítő nincs és nem is lesz, mert kifutott termék. Ennyit az erősítőkről. :DDD

(#120236) Valkűr válasza Joshi (#120235) üzenetére


Valkűr
őstag

Náluk elvileg van, legalábbis nem irja, h elfogyott..

[link]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#120237) Joshi válasza Valkűr (#120236) üzenetére


Joshi
titán

Lehet hogy én vagyok béna, de nem látok kosarat ahova betehetném a terméket. :F
Egyébként mindenhol azt írják hogy 1-3 vagy 1-5 munkanap, de az Aquánál azt mondták, hogy nincs a nagykerekben és már nem is lesz mert megszűnt a forgalmazása a terméknek, kifutott.

[ Szerkesztve ]

(#120238) Valkűr válasza Joshi (#120237) üzenetére


Valkűr
őstag

Közben megnéztem a 646 van raktáron, amit te keresel az 1-5 munkanap..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#120239) brembo válasza Nemir Ombe (#120224) üzenetére


brembo
tag

Azért ne keverjük a dolgokat, a BKV bérlet áfáját a cég sem vonhatja le, maximum akkor, ha az árát átterheli a dolgozóra. A gázolaj áfája viszont levonható, ha nem személyautóba tankolja a cég. De ez tényleg nagyon off, csak ha már szó volt róla... ;)

[ Szerkesztve ]

(#120240) Nemir Ombe válasza Janaboy (#120234) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ugyan ezt írtam, de örülök, hogy jól megy az "értő olvasás".

(#120235) Joshi

Írd be pl. az árukeresőbe, nézd meg, hogy hol van még esetleg és rendeld meg. Nem csak egy bolt van a világon.... vagy rendelj mást, volt elég alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#120241) Aurig@ válasza Joshi (#120235) üzenetére


Aurig@
őstag

Itt dec. 10 körül megérkezik. Kosárba is lehet tenni.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#120242) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

csak félig on-topic, de hátha van ötlet.
Szóval MPC-HC-ről mennek a filmek és a zene is a hm erősítőre optikai kimeneten.
DD és DTS filmeket is szépen felismeri az erősítő, tökéletesen le is játssza.
Azonban a .dts kiterjesztésű, 5.1-es audio file-okat csak DD 2.0-ban nyomja, nem vagyok képes 5.1-et kicsiholni belőle... :F

(#120243) eagles01 válasza Norbi 72 (#118216) üzenetére


eagles01
csendes tag

Sziasztok
Még régebben írtam erről a "búgásról"
PIONEER VSX 424 erősítő, S21-W aktív subot, és 5 hangfal.
Minden rendben is lenne vele, csak elég erős búgást hallok a hangfalakon amikor a hangerőt szabályzom.
Ugyanez a búgás hallatszik akkor is ha simán csak be van kapcsolva az erősítő, de ha lenémítom, ha hangerőt változtatok akkor erősebb.
Tudnátok abban segíteni, hogy ez mitől lehet, illetve, hogy miként tudnám megszüntetni ezt a kis zavaró hangocskát.

Megtettem amit tanácsoltatok kihúztam a vasról az összes kábelt és csak a rádiót hallgattam. Ez a búgás ugyanúgy maradt csak halkabban.
Mostanában jobban figyelem mi lehet a gond és amikor magát az erősítőt bekapcsolom akkor még halk ez a zavaró hang később 1-2 órával ez a hang sokkal erősebb...
Arra gondoltam hogy esetleg nem "szellőzik" rendesen... sajnos olyan helyre tudtam csak anno betenni amely nem a legideálisabb egy erősítő számára (tudom hogy legalább 30-40cm kellene fölé hogy ne melegedjen túl)

Esetleg valakinek volt hasonló problémája? Illetve aki nagy szaki tudna ebben segíteni?

köszi

(#120244) Borisz76 válasza zetecR (#120242) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezek a .dts fájlok mik ?

Film hangsávja vagy zenei album ?

Mert zenei albumoknál találkoztam sok olyannal , hogy 2 sáv van benne:
Ugyanaz a zenei anyag 2x , veszteségmentesen és DTS 5.1-ben.
Megoldás a hangsáv váltása.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#120245) mivamma válasza Joshi (#120237) üzenetére


mivamma
senior tag

Miért nem veszed meg az AVX-n hirdetett 809-et? Még anyagilag is jobban járnál!

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#120246) qpakcovboy


qpakcovboy
őstag

Szeretnék egy kis segítséget kérni a profiktól.

Van egy Samsung TV-m, ami HDMI kábellel van összekötve egy pioneer erősítővel. Minden lejátszó (PC, xbox, DVD) az erősítőre van kötve és onnan a TV-re.

Szeretném aktiválni az ARC funkciót, hogy TV-nézés közben a HDMI-n keresztül szóljon az erősítőn a hang. A funkciót bekapcsolva a TV hangja kikapcsol és ha a TV távirányítójával emelem a hangerőt, akkor az erősítőn kúszik fel a számláló. Látszólag működik a dolog, de sajnos hang az nincs :(

Tudna valaki segíteni ezt megoldani?

(#120247) Hohocali válasza zetecR (#120242) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Nem lehet, hogy olyan formátumot akarsz lejátszani, amit nem támogat az optikai kábel?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#120248) Jegesmaci81 válasza Nemir Ombe (#120224) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Egy picit tegyük tisztába mert szerintem mindenkinek hasznos lehet. A számla és a nyugta (blokk) között az a különbség hogy míg a számla elszámolható (amennyiben a számlán szerepló vevő erre jogosult) addig a nyugta nem. Nyugtát kötelező adni minden esetben, számlát csak a vevő kérésére kell. Az hogy ÁFÁ-s számla vagy sem eleve baromság mert minden számla tartalmaz áfát, ha áfaköteles a termék. (Ne keverjük ide most a fordított áfa törvényt mert az megint egy más történet. JA és a szürkeimportos 0% áfát se!)

Tudtommal online áruház nem is adhat nyugtát, nekik kötelező minden esetben névre szóló számlát adni.

A BKV bérletet pedig el lehet számolni, pusztán az áfát nem lehet visszaigényelni róla de nem ez az egyetlen ilyen termék. Pl a benzin ÁFÁja sem visszaigényelhető de természetesen a benzin is elszámolható.

Szóval a lényeg hogy mindenkinek joga van számlát kérni nyugta (blokk) helyett. Sőt néha kötelező azt adni. (pl nagy értékű termék esetén)

Végül "(mellesleg ha rajtam múlna a benzin árába beleraknám az összes adót ami a kocsikra van és min. 1.000Ft/L lenne, nem lenne ennyi idióta az utakon és mindenki csak akkor "fizetne adót", amikor használja is autót és nem akkor is, ha az "csak áll" a ház előtt)"

Ez akkora baromság hogy lefordultam a székemről! Tulajdonképpen a szállítmányozásra terhelnéd rá az összes gépjárművekkel kapcsolatos adót. Ezzel elérnéd azt, hogy amit dízel vagy benzin üzemű jármű szállít az csillióforintba kerülne!

(#120249) robi-k


robi-k
őstag

MI a véleményetek a Van Den Hul D-102 MK III IC kábelről? Milyen a karakterisztikája?
Vagy esetleg más ötlet, nem csillagászati áron?

Kellene mér egy jó IC kábel a rendszerembe :B

[ Szerkesztve ]

(#120250) Hohocali válasza Joshi (#120237) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Azt vágod ugye, hogy a 636 HDMI-je hiába 2.0-ás, sávszélességben 18 Gbps helyett csak 10.2 Gbps-t tud?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.