Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120301) Hókusz Pók


Hókusz Pók
aktív tag

Sziasztok! Próbáljon meg valaki nekem legyen olyan kedves tanácsot adni! Van nekem egy LG47LA660S típusú televízióm. Hosszú ideje gondolkodom azon, hogy illő lenne hozzá valami normális hangzás is.
1. Van egy pár épített hangfalam. Pontos paramétereit ne kérdezzétek, csak annyit tudok róluk, hogy 3 utasak (mély, közép és magas), hangváltóval. Ezek pillanatnyilag egy ősrégi philips music centerre vannak kötve. Igazából annyi a szerepük, hogy a music centeren keresztül néha rádiót és bakelit lemezeket hallgatok rajtuk. A kérdés annyi, hogy egy normális erősítőre való beruházás esetén, lehet-e a fent megnevezett tv-vel produkálni élvezhető és dinamikus hangzást? Amennyiben igen, akkor milyen erősítőben gondolkodhatok?
2. A házimozi szettekről már korábban lebeszéltek, de a "sok" kábel miatt el is vetettem annak lehetőségét.
3. Felmerült bennem a Yamaha YAS-203, mint alternatív megoldás. Van erről véleményetek esetleg?

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#120302) cyber86 válasza Norbi 72 (#120292) üzenetére


cyber86
őstag

Ha a SP Type-ot Normálra teszem akkor megjelenik a SurrB de ha Bi-ampra teszem akkor eltűnik.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#120303) Jozzz válasza BBéci (#120300) üzenetére


Jozzz
tag

Jogos a felvetésed. A mostani szoba az 15nm. De jelenleg külfödön élek, és jövöre hazaköltözöm a saját lakásomba. Ott a szoba az 21nm-es.

(#120304) dota1


dota1
aktív tag

Skacok, mire voksoltok? Összeraknék egy sztereot a nappaliba külön. Jelenleg nad 315bee van lektor 6-al. Előrelépés lenne egy kis focal 806vw + egy rel t1 sub?? Nem zenélek nagy hangerőn 30nm nappali... Jazz, gitár,pop, chris rea, phil collins, madonna amiket hallgatunk. Szerintetek?

(#120305) dota1 válasza dota1 (#120304) üzenetére


dota1
aktív tag

Ill. Mi a difi a 806vw és 816v között.

(#120306) dgyuri0123 válasza dota1 (#120305) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

806 állványos, 816 álló.

Én egészen biztosan a Focalt választanám, minimum 816-ot. De ez én vagyok.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#120307) kabar válasza BBéci (#120290) üzenetére


kabar
senior tag

Hallottad már, csak csak úgy tippre? :D Lehet, hogy akkorát szól, hogy leviszi a hajunkat. Mi lenne, ha ilyet kapnál tartós tesztre, vagy Extreme-nek kellene ezt hallgatnia egy hónapig? :DD

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#120308) Dorian válasza dota1 (#120304) üzenetére


Dorian
félisten

Ha a Lektor karakterét nem szereted, akkor igen, mert a Focal másfajta hangú.
Ha cseréled, akkor inkább 816-ra sub nélkül.
Viszont én előbb cserélném az erősítőt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120309) krichd1 válasza dota1 (#120304) üzenetére


krichd1
addikt

Ha új Focalt szeretnél, itt elég jó árban van a C8 VW (826 VW utódja), főleg a "különleges ajánlat" csomagban éri meg, szinte "ingyen" adnak hozzá erősítőt. Jobban járnál vele zenére, már ha tetszik ez a fajta hangzás.

(#120306) dgyuri0123: Plusz a VW egy továbbfejlesztett, jobb széria, mint a sima V.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#120310) dota1


dota1
aktív tag

Nem új. Most az avx-en található piros 806vw-vel szemezgetek. Csak hát a szín...:-)

(#120311) krichd1 válasza dota1 (#120310) üzenetére


krichd1
addikt

Annyiért kapsz új B8 VW-t is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#120312) Jozzz válasza Norbi 72 (#120299) üzenetére


Jozzz
tag

Hátsókank a CM1 lesz. Centrnek pedig akkor keresek cm szériát, remélem kifogok valami jóárasított darabot :)

Ez a sub egy igazi szörnyeteg, félek kihajítanának vele együtt az albiból :P Utána olvasgattam és tényleg jó, lehet pont ezért de senki nem akarja eladni itt kint jelenleg nem találtam egyetlen egyet sem a használtpiacon.
Valami más alternatíva amihez kicsit jobb áron is hozzá lehet jutni a használtpiacon?

(#120313) Norbi 72 válasza Jozzz (#120312) üzenetére


Norbi 72
veterán

Utána olvasgattam és tényleg jó

Nálam meg lehet hallgatni.. ;)

Keress Dynavoice,Velodyne,JL audio,SVS,PSB subot a középkategóriától felfelé,szvsz.

Mennyit költenél rá?

[ Szerkesztve ]

(#120314) dota1 válasza krichd1 (#120311) üzenetére


dota1
aktív tag

A linkelt oldalon 450 euro egy pár vagy db? Ha pár akkor nagyon jo vétel. Közép és magas tartományban ugyanazt tudja mint a 806vw?

(#120315) CHaooSS válasza dota1 (#120314) üzenetére


CHaooSS
őstag

450/db viszont Marantz PM6500-al 1195 euró szállítással ami durván 370 ezer.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#120316) Pepszi válasza Dorian (#120308) üzenetére


Pepszi
tag

Ha a dalira azt mondjátok lágyabb, a polk rockosabb, akkor ezekhez képest a focal hol helyezkedik el?

(#120317) Jozzz válasza Norbi 72 (#120313) üzenetére


Jozzz
tag

Körülnézek, mi kapható :)
Költeni, úgy 100-150 között gondoltam használtan természetesen. Ha ennyiértbnem lehet akkor megyek feljebb az összeggel.

A hallgatózzással kapcsolatban megy egy privát üzenet ;)

(#120318) Dorian válasza Pepszi (#120316) üzenetére


Dorian
félisten

Most hirtelen nem jut eszembe rá hasonló hasonlat.
Kicsit kevesebb mély, nagyon jó középtartomány és erőteljes, részletező magas jellemzi általában őket. Ez utóbbi sokaknak zavaró is, ezért mindenképpen meg kell hallgatnod előtte.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120319) xtremetuning válasza Dorian (#120318) üzenetére


xtremetuning
addikt

"erőteljes, részletező magas" - milyen diplomatikus. :)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#120320) Dorian válasza xtremetuning (#120319) üzenetére


Dorian
félisten

Igyekeztem, nehogy a Focalosok dzsihádot hirdessenek ellenem ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120321) dota1 válasza dota1 (#120310) üzenetére


dota1
aktív tag

Na megyek most a 806vw-ért. Remélem szebben szolnak mint a lektor 6. Sajna egyenlőre nem lesz subbal támogatva a nappaliban, de azért bízom benne ,hogy a 165mm-es mélyközepével együtt meg tudja tölteni a teret. Este bekötés után kiderül... Ill. néztem, hogy sajna nem lehet biwire hajtani

[ Szerkesztve ]

(#120322) CHaooSS válasza dota1 (#120321) üzenetére


CHaooSS
őstag

30nm-re kevés lesz.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#120323) BBéci válasza dota1 (#120321) üzenetére


BBéci
titán

Mi a csudáért akarnád kettős kábelezéssel bekötni? Hót felesleges. Éppen azért szerelnek rá szimpla csatlakozókat. Elhiheted a Focal tervezőinek, hogy úgy jó.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120324) dota1 válasza CHaooSS (#120322) üzenetére


dota1
aktív tag

Gondolom mély hiányos lesz de azert ennyiért nem akaom elhalasztani. Majd jön alá sub is. Na este beszámolok

[ Szerkesztve ]

(#120325) bajnokpityu válasza BBéci (#120323) üzenetére


bajnokpityu
félisten

906 os dupla sr900 szimpla kábelezésű. Azonos kategória, hangszóró készlet. És a nagyobbaknál is össze vissza pakolták a biwiret.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#120326) BBéci válasza bajnokpityu (#120325) üzenetére


BBéci
titán

Szerinted hasraütésre szerelik rájuk a csatlakozó paneleket? Azt erősen kétlem.
De mint tudod, kettős kábelezés ellenes vagyok.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120327) bajnokpityu válasza BBéci (#120326) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tudom, de ettől még több helyen nagyon jól működik, így nálam is. tudod, kisebb torzítás, természetesebb, simább hang. volt olyan kábel nálam tesztre, aminél nem volt egyértelmű az előny, mert cserébe levett dinamikából, de ott is inkább így használtam volna.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#120328) Thom!


Thom!
veterán

T12 vs REL S2 vs. Velodyne 800Ultra?
Pro-kontra?

(#120329) Tarlóbetyár


Tarlóbetyár
tag

Üdv mindenki! Egy kérdésem lenne felétek, miért van az hogyha a tv adót hallgatom az erősítőn PL II -ben ,akkor miért szól érdekesen a hang hátsó surroundok-ból illetve a két frontból? Olyan elmosódott, vagy nem is tudom! :R

(#120330) Dorian válasza Tarlóbetyár (#120329) üzenetére


Dorian
félisten

Mivel a tévéműsorok (túlnyomó többsége) sztereók.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#120331) Tarlóbetyár válasza Dorian (#120330) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Köszönöm, eddig nem tűnt fel de mostanában néha kihallani! :R

(#120332) BBéci válasza bajnokpityu (#120327) üzenetére


BBéci
titán

Még soha nem hallottam, hogy pozitív változást okozott a kettős kábelezés.
Valamint az a legnagyobb baj, hogy sokan automatikusan, próbálgatás nélkül kettős kábeleznek. Ahogy esik, úgy puffan.

(#120328) Thom!
Bármennyire kiváló a maga nemében az a REL és a Velodyne, 20 centis hangszóróik miatt nem hasonlíthatóak a harmincassal rendelkező T-12-höz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#120333) dota1


dota1
aktív tag

Na hazaértem vele. Jön a puding próbája.. Aq type4-el kötöm csak még át kell szerelni a dugókat

(#120334) Thom! válasza BBéci (#120332) üzenetére


Thom!
veterán

REL S2 2db 25cm van!
Azé nem lehet olyan rossz, de csak 250W D osztályú erősítője van???

[ Szerkesztve ]

(#120335) Nemir Ombe válasza Thom! (#120334) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Minőségben a REL-el jársz a legjobban a “trióból”,ha az árakat nem nézzük.

Hmm ....

(#120336) Ragadozó válasza BBéci (#120332) üzenetére


Ragadozó
Ármester

pedig nálam is hozott (frontok kettős kábelezéssel mennek egy sztereó erősítőbe)...lehet egy komolyabb szimpla kábel még többet hozna...nem vitatkozni akarok :R

gadjoe66: ha új a kábel, akkor számolj azzal, hogy be kell járatódnia...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#120337) bajnokpityu válasza Ragadozó (#120336) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az egy más kérdés, h egy jobb szimpla jobb lehet. de nem erről volt szó. csak annyi, h azonos kábelből jobb-e a biwire. kevés ilyen gyári kábel van, amivel kipróbáltam, ott jobb volt a biwire.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#120338) gabo01 válasza bajnokpityu (#120337) üzenetére


gabo01
senior tag

Basszus akkor ezek szerint mégsem a biwire AgPt hangfalkábelt kellett volna megvennem?! :W :DDD :D

Nálam is marad a biwire az tuti! :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#120339) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#120337) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem ez kecskekefélés.
Vagy aktív váltó biamp-al vagy egy kanóc.
Elgondolkoztam mennyibe kerülne egy trans. ref. a kettős kábelezés. :)) :Y

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#120340) bajnokpityu válasza Mezga Aladár (#120339) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Én legalább kipróbáltam, és utána írtam hszt.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#120341) Csabroncka válasza Mezga Aladár (#120339) üzenetére


Csabroncka
addikt

"kecskekefélés"

Ezt még nem hallottam.

"in medias res"

(#120342) dota1


dota1
aktív tag

Na tegnap este kipróbáltam a 806w-t. Sokkal jobb tere van mint a lektornak! Az énekhangok sokkal tisztábbak, élőbbek, középről szól és simán betölti a nappalit. Olyan szinten részletező a közép magas tartomány, hogy vannak hagszerek amiket eddíg nem is hallottam :-) Viszont nagyon igényes a jó forrásanyagra. A jazz, vocalos zenék nagyon tetszenek neki, de sajnos ekkora térben meg kell támogatnom majd sub-al , hogy a pop zenék is jók legyenek. Összességében első focalom és nem csalódtam. Voltak korábban bw603s3 dobozaim is és így visszaemlékezve nem volt ilyen tiszta, teret betöltő énekhangom.

(#120343) Tamoo válasza dota1 (#120342) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Milyen szubbal? Nem lett volna jobb venni egy olyan állódobozt aminek van elég mélye?

(#120344) Mezga Aladár válasza bajnokpityu (#120340) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Trasparentel?
A dynaudio-val kipróbáltam, ott nem tetszett. Nem TR. :)
Most meg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#120345) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Mi a véleményetek a VanDamme kábelekről? Hangfalkábelnek gondoltam, sok jót olvastam róla és negatív véleményt is jópárat. Tudom, hogy itt is használják páran, gondolom azért, mert jónak találták. Viszont van-e értelme a multicore kábeleiknek? Vagy ez csak parasztvakítás? Van értelme vele foglalkozni?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#120346) dota1 válasza Tamoo (#120343) üzenetére


dota1
aktív tag

Sajna az 300k-nál kezdődik

(#120347) CHaooSS válasza dota1 (#120346) üzenetére


CHaooSS
őstag

szubbal ez is akörül lesz.

A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd. Daniel Nathan Leone

(#120348) Tamoo válasza dota1 (#120346) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy normális szubbal, állvánnyal meg még többre és még nem is biztos, hogy tudod illeszteni rendesen.

(#120349) dota1 válasza Tamoo (#120348) üzenetére


dota1
aktív tag

Tudom. De perpill erre volt keret ill. nem tudtam elengedni ezt az ajámlatot. Állvánnyal kapcsolatban viszont lenne kérdésem. Nálunk nagyrészt fa (dió szín) minden. Építezésemből maradt meg 15x20 szép fenyő gerenda. Egymás mellé ragasztva 30x20 állványt készítenék neki ,majd sötét dióra lazúroznám. Ez így elég merev állványnak? Szerintem szép lenne, és a nagy súly miatt nem hinném, hogy átveszi a hangot..

[ Szerkesztve ]

(#120350) dota1 válasza Tamoo (#120348) üzenetére


dota1
aktív tag

Egyébként milyen sub passzolna hozza 30nm-re, figyelembe véve a szerény anyagiakat :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.