Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116301) kigyi_23 válasza sony309 (#116298) üzenetére


kigyi_23
addikt

Ennyiért elhoznék 4-et csak, hogy meg legyen az egyensúly :D

Dorian: Igen ezt én is tudom, a kemény mag emlegeti mindig, hogy 2x annyit kell dobozokra költeni :D Nekem is megfelelne a Lektor, de ugye annyim sincs :D :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#116302) BBéci válasza xtremetuning (#116292) üzenetére


BBéci
titán

Az árát is nézve, ami nettó 23500 euró, megfontolandó, a natív 2,37:1 képarány mindent ver. Viszont nem tud 3D-t, ami számodra kizáró ok lehet. Napokon belül olvasható lesz a véleményem arról a vetítőről.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#116303) BBéci válasza sony309 (#116298) üzenetére


BBéci
titán

Euró akart lenni, mindjárt javítják. Köszi!

(#116299) Dorian
Szerintem 300000-ért nem kapni olyan 5.0 szettet, ami minőségben passzolna ahhoz a Denonhoz. LEKTOR-t nem sokra tartom, ugyanannyiért quadralból sokkal jobb hangot adnak.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#116304) xtremetuning válasza BBéci (#116302) üzenetére


xtremetuning
addikt

1 x DC4 vagy 3 x DC4 ? És mekkora a chip ? 0,95" vagy csak valami kisebb ?

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116305) szeky81 válasza Dorian (#116299) üzenetére


szeky81
tag

Köszi a választ, szinte gondoltam, hogy nem úszom meg ilyen egyszerűen...

1-2 dologban nem vagyok még biztos.
Ez a denon 4100w szimplán 2 utas, jól látom?
Mi az a "Terhelhetőség névleges / zenei (Watt)"? Mi az az érték, amit figyelembe kell vennem?
Mekkora az a minimális erősítő teljesítmény, amit a hangfaloknál figyelembe kell vennem ehhez az erősítőhöz?
+++
Így szerk után:
Tudnátok pár alternatívát adni mi(k) közül választhatok?

[ Szerkesztve ]

szódabikarbabónábó'

(#116306) sixer66


sixer66
senior tag

Az itt olvasottak alapján EZ akár még jó vétel is lehet.
Nekem most felszabadult egy kis pénzmag és front párt, valamint centert keresek és, ha jól emlékszem ebben az árkategóriában ezt jobban dícsértétek, mint mondjuk a Lektor szettet, de kérlek erősítsetek meg ebben.

[ Szerkesztve ]

(#116307) BBéci válasza xtremetuning (#116304) üzenetére


BBéci
titán

1 db 0,95 colos DC 4.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#116308) Scytale


Scytale
csendes tag

Megvettem egy Denon 3310CI erősítőt egy Yamaha RX-V730 helyett.
Végre meglett a Yamahával hiányolt térhanzás, elég jó élmény mikor a Jurassic World-ben tényleg mögülem ordít a dínó.
Sztereoban is szépen szól, de zenében nagyobb különbségre számítottam az előzőhöz képest. Tényleg van benne valami, hogy egy régebbi jó erősítő nem feltétlenül roszabb, mint egy új.
Itt már feltételezem inkább a Polk M20 szettem a limitáló tényező, de mozira teljesen jó a hangjuk.
Maga az erősítő tetszik, jó a sok beállítási lehetőség, és végre a hdmivel megszűntek az audio csúszás gondjaim (wdtv bug).

Egy dolog zavar benne, az pedig a 2 csatornás anyagok felskálázása.
A yamaha nagyon szépen megoldotta, hogy a beszéd a centerből jött, az effektek meg valamennyire hátulról.
A denonnál Dolby Pro Logic módban a beszéd a háttérsugárzókból is szól, az egyéb virtuális 5.1 módjai pedig használhatatlanok, így maradok a stereo módnál ezekkel.

A Yamaha cinema dsp még mindig ennyivel jobb, mint a konkurrencia?

(#116309) Norbi 72 válasza szeky81 (#116305) üzenetére


Norbi 72
veterán

Mit értesz az alatt,hogy 2 utas?

A Wattokkal ne foglalkozz,elég erős.

(#116308) Scytale Gratulálok,jó vétel! :C

Az én Yamahám is igen szépen oldja meg a térhatást.

[ Szerkesztve ]

(#116310) xtremetuning válasza BBéci (#116307) üzenetére


xtremetuning
addikt

Akkor az felejtő. Erősen. :K 3 db alá már nem adom. :B

Nyilván a híresen jó projection design optika miatt találtátok olyan jónak. Abban verhetetlenek.

Most szólt az asszony, hogy borzasztóan örülne, ha eltűnnék a (túl) nagyra nőtt hobbimmal a nappaliból....úgyhogy dedikált moziszoba project indul. :Y

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116311) Norbi 72 válasza xtremetuning (#116310) üzenetére


Norbi 72
veterán

Váó. :B És a frontok is vándorolnak,vagy más lesz a mozis felállás?

(#116312) szeky81 válasza Norbi 72 (#116309) üzenetére


szeky81
tag

Elnéztem..., a hangfalakhoz akartam, hogy csak 2 utasokat nézzek-e?

szódabikarbabónábó'

(#116313) xtremetuning válasza Norbi 72 (#116311) üzenetére


xtremetuning
addikt

Természetesen jönnek velem.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116314) robi-k válasza xtremetuning (#116310) üzenetére


robi-k
őstag

Khm, házat cserélsz vagy építkezésbe kezdesz? :) Ha megkérd, Pityu biztos tervez neked egy jó kis moziszobát ;]
Azért minden tiszteletem a nejednek, nagyon nagy a tűrőképessége!

(#116315) Norbi 72 válasza szeky81 (#116312) üzenetére


Norbi 72
veterán

Miért kéne csak 2 utasokat nézni?És ehhez a vashoz valami komolyabb rendszer dukál,használtak közt nézelődj,szvsz.

XT:És lesz a nappaliban valami sztereó rendszer?

(#116316) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#116315) üzenetére


Norbi 72
veterán

(#116317) BBéci válasza xtremetuning (#116310) üzenetére


BBéci
titán

Valld be, erre azért számítottál! Magam részéről egyetértek vele, mindhármatoknak jobb lesz a dedikált játszó és hifi/moziszoba.

Van a Barcónak 3 chipes vetítője, azokból is válogathatsz, de akkor le kell mondani a 2560x1080 felbontásról. A kettő együtt nem megy. Vagy 4K.

(#116308) Scytale
Ha ez valóban így van: "A denonnál Dolby Pro Logic módban a beszéd a háttérsugárzókból is szól, az egyéb virtuális 5.1 módjai pedig használhatatlanok"
akkor vagy a beállítások hibásak, vagy a készülék rossz.
A Denon Pro Logic-ja legalább annyira jó, mint a Yamaháé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#116318) #09634560 válasza Scytale (#116308) üzenetére


#09634560
törölt tag

A Dolby pro logic üzemmódjait is lehet változtatni, a Dimension(térhatás) , center windt (center szélesség-tartomány), panorama és hasonló menüpontokkal, Denonond sem kivétel, ott álitsd magad kedve szerint.

(#116319) xtremetuning válasza robi-k (#116314) üzenetére


xtremetuning
addikt

Átköltözök a nappali fal másik oldalára. Igen, jól bírta. Eddig. :DDD

(#116315) Norbi 72 : azt mondja, ne legyen, majd hallgatja nálam.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116320) BBéci válasza xtremetuning (#116319) üzenetére


BBéci
titán

Melyik másik oldalára? Miért nem építtetsz pincét, ezt már tavaly javasoltam.
I korábban szerette hallgatni a finom muzsikát a saját kedvtelésére is, valamit kell hagyni a nappaliba.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#116321) xtremetuning válasza BBéci (#116320) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ahol a fekete dög áll.
I mostanában a kevéske idejét a gyermek hallgatásának szenteli... :B

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116322) xtremetuning válasza BBéci (#116317) üzenetére


xtremetuning
addikt

Ezt a vetítőt még projection design név alatt volt szerencsém kipróbálni. Brutál optika, 2 lámpa, iszonyat lens shift, faltól-falig gyönyörű rajzolat és élesség. Egychippes létére megközelíti a 3 chippes c3x-et.

DE. Nincs vivid color és sim2 képi világ. Ezért már anno sem volt elég vonzó a natív 21:9. Maradok sim2fan tisztelettel. :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116323) BBéci válasza xtremetuning (#116322) üzenetére


BBéci
titán

"Egychippes létére megközelíti a 3 chippes c3x-et."
Bizony, méghozzá piszkosul.
"Nincs vivid color és sim2 képi világ."
Erre utaltam a cikkben egy mondattal, biztosan tudni fogod, melyik az.

Viszont a 2,37:1 akkorát üt, hogy leesik az ember álla. Össze sem hasonlítható az előtét lencsékkel és prizmákkal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#116324) xtremetuning válasza BBéci (#116323) üzenetére


xtremetuning
addikt

Majd megnézed nálam az enyémet Isco III-al és meglátjuk, melyik üt nagyobbat.... ;) :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116325) Norbi 72 válasza xtremetuning (#116319) üzenetére


Norbi 72
veterán

Egy csöppet elmosolyodtam,amikor arra gondoltam,hogy a TV hangja fog szólni nálad... :)

(#116326) devil-k válasza BBéci (#116320) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tudod Te mennyibe kerül egy pinceépítés? :D Horror. Arról nem is beszélve, ha a a szigetelésnél csak egy kis dolgot b***szanak el és ha beázik a cucc.... az még inkább horror.

- mozi bolondéria -

(#116327) Konfigos válasza Norbi 72 (#116270) üzenetére


Konfigos
őstag

Jött pár másik versenyző is akit nézek már:

Van az lx51 akinek a tulaja nem válaszol,biztos mégse olyan sürgős neki eladni,azt főleg nem értem miért hirdeti avxen 85ért amikor vaterán 75 minimál árral se tudta eladni.
Van a beszélt ax5i,ez 70 pénz
Felkerült egy nagyon tetszetős Onkyo sr805 is( ez fogott meg a legjobban még a pio mellett) ez olyan 70-75 pénz lehet.
És van még egy elég olcsó denon 3808 is,bár ez kicsit furcsa hogy mióta van hirdetve,ilyen rossz vétel 50-55 körül?

Még mindig a pio vagy az onkyo már jobb lenne?Egyébként nekem pont tuc tuc zenére kell majd a film mellett,szóval nálam nem gond ha a többi nem fekszik majd neki,frontot meg úgyis később választok majd.

(#116328) kigyi_23 válasza Konfigos (#116327) üzenetére


kigyi_23
addikt

3808-at hol látsz ennyiért veszem is megfele, de azonnal és dobom ki a malacot :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#116329) xtremetuning válasza devil-k (#116326) üzenetére


xtremetuning
addikt

Nem is értem, hogy gondolta, hogy a meglévő alá rakok pincét....addig tartják a manók a házat ? :D

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116330) Konfigos válasza kigyi_23 (#116328) üzenetére


Konfigos
őstag

Kis zavar volt az erőbe nálam,3808at néztem épp amikor Írtam a hsz-t,de amire gondoltam az 3802,amit korábban láttam Hagyján 3808 manualját bújtam és nem értettem miért csak 55 kb ez a gép.. :DDD Hát azért mert 3802.

[ Szerkesztve ]

(#116331) #75912448 válasza xtremetuning (#116329) üzenetére


#75912448
törölt tag

Frontokkal aládúcolod, elbírják szvsz. ;]

(#116332) Norbi 72 válasza Konfigos (#116327) üzenetére


Norbi 72
veterán

A 805-ös is jó vas,részemről ajánlott.Hdmi be és kijáratokat ellenőrizni kell,hogy működnek-e.Ez igaz bármilyen vasra,a Pio-val kb. partiban van.

(#116333) Konfigos válasza Norbi 72 (#116332) üzenetére


Konfigos
őstag

Na akkor jól gondoltam.Majd kiderül ki válaszol korábban és ki adja olcsóbban a portékáját,ha egyik se jön össze akkor meg keresek tovább,nem hajt a tatár.
Hagyján tegnap bekapcsoltam a yamahát jó pár hónap után,és azt hittem meghülyülök,eltűnt a magas hang teljesen belőle,vagyis gondolom az a tartomány,ötletem sincs hogyan,minden csatin végignéztem,minden bemenetre rádugtam,még a g4 telom is rákötöttem hátha,de csak tompa mély hang van,viszont örülök neki hogy nem a hangfalak lettek mind hibásak.Így hallgathatatlan már a yamaha,meg kb eladhatatlan is lett,megjavítani biztos nem fogom,szóval minél korábban jöhetne az új vas a helyére,remélhetőleg jövőhéten max már meglesz

(#116334) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#116332) üzenetére


Norbi 72
veterán

805 teszt.

A hdmi felbontását ellenőrizd megfelelő forrással,ha ez lesz a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#116335) spiky03


spiky03
veterán

Ugye polcsugárzókkal is lehet jó mozit csinálni?

Mert most az van, hogy lehet azok jönnek össze. :)
Canton Chrono CL 520.2-ből 4 db + center hozzá.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#116336) TCr válasza Norbi 72 (#116332) üzenetére


TCr
veterán

Én is csak ajánlani tudom, már egy ideje ilyen tevékenykedik nálam is. :)

Spiky: hogyne lehetne. :K

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#116337) Gergőke88 válasza spiky03 (#116335) üzenetére


Gergőke88
addikt

Viszont 4db állvány se lesz olcsó. Azt azért számolt hozzá.

(#116338) spiky03 válasza Gergőke88 (#116337) üzenetére


spiky03
veterán

Csak egy pár kell, előre a frontoknak :)
Hátul polcon vagy Vogel's tartón lesznek, mert oda nem tudok állványt betenni.

Köszi TCr :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#116339) xtremetuning válasza spiky03 (#116338) üzenetére


xtremetuning
addikt

Előre tudok jóárasítottat..... ;) ;)

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116340) spiky03 válasza xtremetuning (#116339) üzenetére


spiky03
veterán

Igen? :)
Mennyire jó árasítottat? :D Meg milyet?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#116341) BBéci válasza xtremetuning (#116329) üzenetére


BBéci
titán

Nem a ház, hanem a füves terület alá gondoltam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#116342) xtremetuning válasza BBéci (#116341) üzenetére


xtremetuning
addikt

Kizárt. Maradok a házban.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116343) Patice válasza xtremetuning (#116342) üzenetére


Patice
nagyúr

És hol fog aludni akkor a "dög"?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#116344) robi-k válasza xtremetuning (#116342) üzenetére


robi-k
őstag

Pedig szívesen felajánlottam volna a segítségemet, jól tudok ásni :D

(#116345) xtremetuning válasza robi-k (#116344) üzenetére


xtremetuning
addikt

Köszönöm, de inkább a Primare projektet erőltesd.... ;) :B

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116346) adodaniel


adodaniel
őstag

Nem épp házimozihoz kapcsolódik a kérdés, de a másik topikot hanyagolom inkább. Szóval analóg lemezjátszó és phono fokozat közötti összeköttetést megoldásában van bennem kérdőjel. A GND-t mivel kössem össze tekintve, hogy a legtöbb szerelt IC kábelen nincs külön vezeték neki? Sima "szutyok" hangsugárzókábellel pl?

Illetve valami szakértő nem ismeri fel véletlen ezt a lejátszót, hogy melyik típus ez? Az eladó nem tudja...

[ Szerkesztve ]

(#116347) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ajánlottam ezért a ládáért 25-öt és az eladó letitltott. :D Szerintetek olyan sértő ajánlatom volt? Állapotát tekintve, még lehet 25-öt sem ér...

(#116348) renatto válasza rayoliviero (#116347) üzenetére


renatto
őstag

Ez egyéni megítélés kérdése, de lehet túl reagálta. Én sem ugráltam volna örömömben egy ilyan ajánlattól. :(

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#116349) Gergőke88 válasza rayoliviero (#116347) üzenetére


Gergőke88
addikt

" zerotolerance74"
a név alapján nem csodálom, hogy letiltott...

(#116350) dgyuri0123 válasza adodaniel (#116346) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Földelésnek bármi "szutyok" jó, szerintem. Csak a "hum"-ot kell mgszüntetnie, más funkciója nincs.

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.