Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116551) devil-k válasza fehér_ember (#116547) üzenetére


devil-k
nagyúr

A kényelem nagy úr. :D Mézga kolléga még nem tudja, hogy mitől döglik a légy. Nincs is jobb, mint a szubot négykézláb állítgatni. :D

- mozi bolondéria -

(#116552) Tamoo válasza devil-k (#116551) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Többség bohóckodhat négykézláb, aztán a végén berakja ahová elfér. :D

(#116553) devil-k válasza Tamoo (#116552) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na igen... Minden a helynél kezdődik. Ha van hely, van variáció... Ha nincs, akkor négykézláb sem kell kúszni-mászni.

- mozi bolondéria -

(#116554) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Mit gondoltok egy dedikált szobának hol van jobb helye? A ház egyik helyiségében kialakítva, vagy egy komplett melléképületben kint az udvaron, külön a háztól? Vagy semmi jelentősége a dolognak?

[ Szerkesztve ]

(#116555) kigyi_23 válasza Tamoo (#116552) üzenetére


kigyi_23
addikt

Na ez az nekem 1 helyre fér ott is van :D Amúgy az ágy mellé is be tudnám rakni, de csak 10m-es hosszabbítóval és ugyanekkora SUB kábellel, nem tudom jobb lenne-e neki ott, de a mostani helyén legalább látom is :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#116556) z123456789 válasza z123456789 (#116554) üzenetére


z123456789
addikt

Illetve ha valaki szívesen adna tippeket egy ilyen helyiség kialakításához, akár privátban is jöhetnek az ötletek. Hálás lennék. Linkeket is szívesen olvasok. ;)
:R

[ Szerkesztve ]

(#116557) Mezga Aladár válasza dunkel (#116548) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

500 e ft.

#116551) devil-k Mezga kollégának a 90 évek elején már volt egy rel q50-es szubja. Sajna kevés volt a kakaó benne, ezért eladtam. Szóval ismerem azt h., égnek álló seggel állítgatom a subot. :D

Hogy borzoljam a kedélyeket olyan kellene ami 2 presetet el tud tárolni(zene/film) és ezt a távon lehet állítani. ;]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#116558) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Megvettem a kábelt. Az van ráírva, hogy interconnect coaxial cable. Ez akkor jó subhoz? Minőségre elég jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#116559) xtremetuning válasza Mezga Aladár (#116557) üzenetére


xtremetuning
addikt

Majd szólj, ha találtál.... :DDD

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116560) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#116559) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#116561) xtremetuning válasza Mezga Aladár (#116560) üzenetére


xtremetuning
addikt

Sok szerencsét. Csődbe mentek. Vehetsz használtat, aztán amikor szétesik, mert szét fog, akkor jön a baj.....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116562) xtremetuning válasza rayoliviero (#116558) üzenetére


xtremetuning
addikt

Én elég keménynek tartom magam, de tapintásra, szemrevételezére nem tudnék neked választ adni. Talán próbáld ki....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116563) Tarlóbetyár válasza rayoliviero (#116558) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Te mindig ennyit görcsölsz valamin, összedugod és lőn láss csodát szólni fog! :C

(#116564) Norbi 72 válasza Mezga Aladár (#116557) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez?Vagy kevés? ;]

(#116565) devil-k válasza Mezga Aladár (#116557) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ó, a 90-es évek sem most voltak. Nem vágysz Te túl sokra? :D És mennyi a keret kolléga? :P

(#116567) xtremetuning
Nem láttam. Sorry.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#116566) rayoliviero válasza xtremetuning (#116562) üzenetére


rayoliviero
veterán

De leginkább úgy értettem a kérdésem, hogy interconnect coaxial kábel alkalmas-e subkábelnek vagy csak olyan alkalmas, amit eleve subkábelnek árulnak? De a válaszod alapján alkalmas ez is.
Most próbálom ki.

Tarlóbetyár: Jó, ha valami alkalmatlan mélynyomó kábelnek, akkor azt elfelejtem. Azért kérdezem. Mert nem értek hozzá és nem tudom mi a különbség egy subkábel rca és egy ilyen interconnect coaxial között. De ezek szerint semmi.

[ Szerkesztve ]

(#116567) xtremetuning válasza devil-k (#116565) üzenetére


xtremetuning
addikt

Írta, hogy 5 kiló.... szerk. : no problem.

(#116566) Gazsi00 : szólni fog, az tuti. A minőség már más lapra tartozik.
Mindig jobb lesz egy dedikált szub kábel.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116568) dunkel válasza Mezga Aladár (#116560) üzenetére


dunkel
őstag

Volt olyan szubom aminek ez volt a távja. A movie módos 40Hz körüli kiemelés nem jött be. Csak a classical módban ment azt hiszem, de ott sem sokáig.

(#116569) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#116561) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A honlapjuk alapján nem úgy tűnik, de ez semmit nem jelent.

(#116564) Norbi 72 Ennek sincs távja ha jól látom.

(#116568) dunkel Sajna csak egy több sávos eq tartalmaz, tehát számomra nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#116570) xtremetuning válasza Mezga Aladár (#116569) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egy komplett szállítmány ára ott maradt teljesítetlenül. Higgy nekem.

Távja van, de nem neked való. Nem véletlenül nem hoztam fel.

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116571) Mezga Aladár válasza xtremetuning (#116570) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:R

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#116572) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek van értelme a hangfaállványon fent a dobozok alá is tüskés elcsatolásnak?
Pl egy ilyen állvány: NorStone
Vagy elég a sima állvány is, pl ilyen: Quadral

A példák csak szemléltetésének vannak ott, nem olyat tervezek venni. :)
Mondjuk az a NorStone az tetszik is még. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#116573) xtremetuning válasza spiky03 (#116572) üzenetére


xtremetuning
addikt

Működhet.

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#116574) devil-k válasza spiky03 (#116572) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én elcsatolom a hátsókat "Soundcare superspikes" tüskével. Akciós volt a Kácsában anno, így vettem alá. Nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#116575) spiky03 válasza xtremetuning (#116573) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm a választ.
Neked is devil-k. :R

Akkor ilyet tervezek majd venni, vagy csináltatni. :)

Ugye azért érdemes valami alátétet vagy valamit a tüske hegye és a hangfal közé tenni, hogy ne álljon bele a hangfalba. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#116576) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Újra bemérettem a mikrofonnal a hangfalaimat.

Auto MCACC azt írja a jobb frontomra, hogy reverse fázis. :F Eddig nem írt rá ilyet, még nem volt mélyláda.
De le is ellenőriztem, jól van bekötve mindkét front.

(#116577) dota1


dota1
aktív tag

nad 315bee és pio. s505 cd közé, ár érték arányban jó az AQ evergreen IC? Vagy tudtok jobbat hasonló árfekvésben?
Köszi.

(#116578) dunkel


dunkel
őstag

Hétvégére lenne valakinek kölcsönbe min. 5m AQ Boxer RCA (vagy más is jobb talán mint a semmi)? BP

[ Szerkesztve ]

(#116579) xxlongikaxx


xxlongikaxx
aktív tag

Ajanlottak itt paran a Fast7 filmet, na tegnap neki kezdtem, hiaba az allitolagos jo hang, 20 percnel tovabb nem birtam nezni. A CGI meg olyan szinten zavaro hogy jobban jartam volna ha 480p ben nezem... :F :W

(#116580) Tarlóbetyár válasza rayoliviero (#116558) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Én ezt használom! [link]

(#116581) dunkel válasza dunkel (#116578) üzenetére


dunkel
őstag

Ja meg egy Y RCA toldó is jól jönne. :R

(#116582) rayoliviero válasza Tarlóbetyár (#116580) üzenetére


rayoliviero
veterán

Idáig jónak tűnik ez a Tech + link, de nibsc összehasonlítási alapaom egy drágábbal ennél a ládánál, hogy hozna-e javulást.

Nekem is volt Inakustik régebben, a teljesen alap, nem éreztem vele semmilyen javulást egy mezei kábelhez képest.

Ha vennék már subkábelt, akkor az olcsóbbak közül a Prosont, Kácsát, AQ-t próbálnám ki.

(#116583) Tarlóbetyár válasza rayoliviero (#116582) üzenetére


Tarlóbetyár
tag

Nekem az inakustik premium nagyon jól muzsikál, a régi alap kábelhez képest sokkal jobb! :K

(#116584) Konfigos


Konfigos
őstag

Nem tudom mi van manapság az eladókkal,de senki se kapkod hogy eladja a portékáját..Mivel nem válaszol senki,nézelődtem tovább,találtam egy onkyo tx-nr 609es gépet.Ez mennyire jó mozira meg zenére?Bár tud olyat ami nekem nagyon nem kell,erőbe elmarad bőven azért egy régi sr-805től ugye?Továbbra is dali axs szettem van,amit majd jövőre akarok cserélni valami komolyabbra,esélyes hogy dali vonalon maradok majd.

(#116585) Digital válasza rayoliviero (#116576) üzenetére


Digital
addikt

Én a Denon erősítőmmel jártam így, szerintem neked is a visszhang kavarja meg a kalibrálást. Nincs véletlen csupasz falfelület a frontok előtt?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#116586) rayoliviero válasza Digital (#116585) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nincs, mogotte viszont igen.

(#116587) Digital válasza rayoliviero (#116586) üzenetére


Digital
addikt

Szerintem valami akusztikai probléma lesz!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#116588) TCr válasza xxlongikaxx (#116579) üzenetére


TCr
veterán

Mad Max (2015), ha jó hangot akarsz.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#116589) devil-k válasza TCr (#116588) üzenetére


devil-k
nagyúr

Vagy Jurrasic World.

- mozi bolondéria -

(#116590) dota1 válasza dota1 (#116577) üzenetére


dota1
aktív tag

Cat7-bol ic-t próbált már valaki?

(#116591) rayoliviero válasza Digital (#116587) üzenetére


rayoliviero
veterán

Na most jó, subon állítottam csak, fáziskapcsolót 180-ra tettem, hangerőt vettem kisebbre. Nem értem ennek mi köze volt a fronthoz. Mindegy, lényeg, hogy most nem nyivákol, hogy rosszul van bekötve az egyik front.

(#116592) Tamoo válasza dota1 (#116590) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Minek amikor 600Ft/m áron sokkal jobb audio célra készült kábelt lehet venni.

(#116593) bajnokpityu válasza dota1 (#116590) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Katasztrófa

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#116594) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!

Denon 3808 bemérőmikrofonjának a típusára lenne szükségem, költözés közben elkavarodott. :(
Esetleg beszerzési forrás? eBay-re gondoltam első körben :F

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#116595) Vikthor válasza Digital (#116594) üzenetére


Vikthor
nagyúr

4308-hoz tartozó mikrofon típusát meg tudom adni bár az fémből van még és eltér a többitől, emlékszem a 4310 már műanyag volt.

DM-A50SZ

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#116596) *Tata*


*Tata*
senior tag

Ez egy elég jó vétel lehet,annak aki ilyet keres:[link] :K

(#116597) Digital válasza Vikthor (#116595) üzenetére


Digital
addikt

Ez még műanyag volt. Még pár napot keresem, aztán vennem kell másikat. :(

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#116598) csbeci válasza Mezga Aladár (#116542) üzenetére


csbeci
tag

(#116599) dota1 válasza Tamoo (#116592) üzenetére


dota1
aktív tag

És az melyik kábel?
Az a gond , hogy fogalmam sincs milyen ic-t vegyek ami jo lenne a forrás és a kis nad közé. A rendszer többi része dali lektor 6 Aq type4-el.. :-?

(#116600) Csabroncka válasza dota1 (#116599) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kevésbé ezüstözött legyen, a Daliknak nem kell a magas tartományát tovább erősíteni jellemzően.

"in medias res"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.