Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106951) #09634560 válasza miki111 (#106947) üzenetére


#09634560
törölt tag

HDMI tévére, optikai erősitőbe.. nem hiszem hogy optikainál komolyabb kell a beltériből.

(#106952) kabar válasza #09634560 (#106922) üzenetére


kabar
senior tag

Kedves Sanci! Én nagyon bírlak, a hozzászólásaidat meg most már személyesen is, meg minden, de ezt ne fokozzuk. A sajátfrekvencia mint csillapító tényező, ólom, amely a tömegével fogja fel a sugárzást (akkor lehetne higany vagy arany is). Én nem kezdek itt el beszélni az általános iskolai képzésről, meg ilyen dolgokról, de ha belegondolsz, hogy 10 kg kovácsolt acéllemezzel, vagy inkább 1kg OSB vagy kőzetgyapot csillapít jobban akkor megleled a választ. Meg arra is, hogy az anyagokra jellemző csillapításuk sokkal inkább a szerkezetükben keresendő, mintsem a tömegükben. A sajátfrekvencia és annak felharmónikusai lehetnek éppen az ellenségeid is csillapításban amit gondolom meg pont neked nem kell magyaráznom. De tudom, és értem is, mit gondolhattok (tévesen) csillapításnak, ha nagy tömegről van szó. Maradjunk abban, ha tömeggel lehetne tisztán csillapítani akkor a vasutasok a 116tonnás V63-ban nem is használnának ilyen botorságokat. Elnézést a vasutas példáért.
Borisz is megmondta: A tömeg a megbízhatóság jele:)

[ Szerkesztve ]

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#106953) adodaniel válasza Tamoo (#106950) üzenetére


adodaniel
őstag

Be van állítva természetesen.

(#106954) Csabroncka válasza Dagidög (#106948) üzenetére


Csabroncka
addikt

Nem kell felugrani rögtön egy kicsit sarkosabb hozzászólásra (pláne úgy h. tudod BBéci-nek ez a stílusa - ami a fülén az a száján).

Fogalmazzunk úgy, hogy van az az MP3 ami hallgathatatlan és van az az MP3 (320 felettiek jellemzően) amik normálisan meghallgathatóak.

CD: tényleg van olyan (én itt elsősorban a válogatás CD-k re gondolok, nem a konkrét albumkora) ahol érdekes módon gyérebb a dinamika. Az eredeti albumokkal nem ért még meglepetés, de egy kölcsönkapott filléres válogatás CD okozott már meglepetést ugyan azon szám esetén.

miki111:

1. a legjobb képi megjelenítés a TV saját tunerével van (saját tapasztalat), ezt akkor tudod megcsinálni, ha van KONAX kártya csatlakozóhely a TV oldalán és van DVB-C tuner a TV-ben!

2. Ha a boxot bekötöd HDMI-vel az erősítőbe akkor át kell mennie a többcsatornás hangnak és képnek biztosan!
- nézd meg a box beállítását
- ha minden ok akkor szervizszolgálat mert rossz a box

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#106956) kabar válasza Csabroncka (#106954) üzenetére


kabar
senior tag

Ez így igaz szerintem is a legjobb, ha a TV saját tunere megy, meg még kevesebb a távirányító, kábel, villásdugó, miazmás.
De! Az, hogy ezt a felállást meg tudja-e valósítani, az esetenként lehet a szolgáltató valamint a TV készülék függvénye. De ez már egy másik topic. Mindenesetre a Conax kártya lehet CI, CI+ kártya is. UPC szolgáltató esetében meg óvatosan a felrakott kompatibilitási listával, korántsem teljes. Ha a készülék nincsen rajta a listájukon le akarnak beszélni a kártyázásról. De nagyon egyetértek Csabronkcával, meg egy pár helyen már én is pakolgattam be ilyet.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#106957) Jumbozorz válasza Borisz76 (#106911) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Jó reggelt mindenkinek.

Csak megszeretném köszönni mindenkinek aki segített. Működik minden tökéletesen. A Classic media playert is beállítottam rendesen. :R

Szép napot.

(#106958) kovimre


kovimre
tag

Szerintetek mit tudhatnak az alábbi hangfalak (Pilot) és mennyit szabad értük adni?
Ha jól nézem három utasak, és méretük is megfelelő számomra. 75cmx21cmx19cm se nem kicsi, se nem nagy.

[ Szerkesztve ]

(#106959) liszi70 válasza kovimre (#106958) üzenetére


liszi70
nagyúr

Legalább a nevét, típusát, állapotát áruld már el a dobozoknak. Még akkor sem lesz könnyű válaszolni arra, hogy "mennyit szabad értük adni", de legalább esélyt adsz arra, hogy valaki válaszoljon. :)

(#106960) kovimre válasza liszi70 (#106959) üzenetére


kovimre
tag

Nem tudtam én sem, így azóta rákérdeztem:

2 x PILOT ESL202 Bassreflex RMS 90/150 Watt

2 x PILOT ESL220 Bassreflex RMS 110/220 Watt

Mindkettő 75cmx21cmx19cm. Sajnos neten semmit sem találok róluk.

(#106961) Dorian válasza kovimre (#106960) üzenetére


Dorian
félisten

Pilot? Ez azt jelenti, h vmi kísérleti darab?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#106962) Norbi 72 válasza kovimre (#106960) üzenetére


Norbi 72
veterán

Én 40-60 Euro közti árakat találtam,de hallgasd meg mindenképp őket,szerintem nem véletlen ilyen olcsó...

(#106963) sagit


sagit
addikt

Sziasztok

Belépő erősítőt keresek.
Amit jó lenne tudnia:
-Hdmi 2.0, min 2 db bemenet
-tudjon hálózatról lejátszani filmet/zenét, LAN vagy wifi az mindegy nekem
-Spotify - t is jó lenne ha ismerné
-Bluetooth is jól jönne
-usb se volna rossz
-5.1 5*100w körüli teljesítmény elég

Nincsenek nagy elvarasaim, jelenleg egy 8 éves Yamaha rx-v361 et hajtok, ezt a szintet kell megutni . Mindezt a lehető legolcsóbban kellene kínozni. :)

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#106964) Dagidög válasza BBéci (#106949) üzenetére


Dagidög
senior tag

Kifejtem bővebben:
Általános tendencia, hogy rendszereink fejlődésével egyre több részletet kihallunk a hanganyagokból, aminek velejárója, hogy a részletek hiányát is észrevesszük. Minél fejlettebb a rendszer, annál jobban keressük a minél részletezőbb hanganyagokat és ejtjük ki repertoárunkból a kevésbé részletezőeket. E mellett egyre erősödik az ember fejlesztésre, többre való igénye.
Ezt a logikát továbbvezetve ötlött fel bennem a gondolat, hogy te, aki a highend világában is jártas, nem tapasztaltad-e, hogy a magas igényszint már-már túlzóan leszűkítette számodra az élvezhető hanganyagok mennyiségét? Illetve éreztél-e már olyat, hogy a highenden felül is valami pluszra vágysz?

(#106954) Csabroncka: Félreértettél, nem éreztem sarkosnak (amúgy sem vagyok érzékeny lélek). A fenti válasszal már remélem érthetőbb, hogy mire gondoltam.
Létezik 320 kbps feletti MP3?
Érdekes a tapasztalatod, gyári cd-n elvárnám, hogy azonos minőség legyen.

[ Szerkesztve ]

(#106965) BBéci válasza Dagidög (#106964) üzenetére


BBéci
titán

Saját rendszerem messze van a high endtől, nem is vágyom rá különösebben. Ebből következik, hogy pluszra sem vágyom, élvezem, szeretem azt ami van.
A hozzám kerülő tesztkészülékek többnyire magasabb kategóriákból kerülnek ki, olyankor tűnik fel, hogy némelyik (eredeti) lemezem hangminősége messze van a kiválótól. Például Andrea Bocelli Sogno című albuma.

Már meséltem, hogy a Sztereó magazin egykori főszerkesztője (hangmérnök, saját hangstúdióját vezeti) vett meglévő lemezéből még egy példányt, hogy CD-játszókat tudjon összehasonlítani. Megdöbbenésére a két lemez hangminősége között, jelentős különbség volt. Ugyanaz a kiadó, gyártó, csak fél év eltéréssel készültek.

(#106954) Csabroncka
Kb. 250 db eredeti, gyári CD-m harmada nevezhető igazán jó minőségűnek, közülük talán 15-20 db, ami kiváló. Még a legnevesebb gyártók kiadványai közül is sikerült kifognom vackot.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106966) kovimre válasza Dorian (#106961) üzenetére


kovimre
tag

Fogalmam sincs. Létezik ehhez hasonló méretű és felépítésű hangfal ismertebb gyártótól? A nagy álló koporsók sajnos nem férnek el a szobában.

(#106967) Norbi 72 válasza sagit (#106963) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ez a Denon a legolcsóbb,ami mindent tud amit felsoroltál.

(#106968) Dorian válasza Dagidög (#106964) üzenetére


Dorian
félisten

Nem teljesen gondolom így. (Most csak pár mondatban, mert meló van dögivel)

A részletek csak egy szempont a sok közül, nem is a legfontosabb. Saját tapasztalatom az, hogy egy jobb rendszerrel a kevésbé jó hanganyagok is élvezhetőbben szólnak. (persze "kevésbé jó" alatt nem a pocsékot értem). Mostanában az új cumóval sorra veszem elő és élvezettel hallgatom azokat a -nemaudiofül- zenéket, amiket nagyon régen egy elég pocsék rendszerrel szerettem, aztán sokáig csak talonban voltak.

Ill. már egy alsó-közepes rendszernél is fontosabb / többet nyom a latban a felvétel és a keverés minősége, mint az, hogy 320mp3, CD minőség, esetleg 24/198.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#106969) Patice válasza sagit (#106963) üzenetére


Patice
nagyúr

Átfogalmaznám kicsit a kérésedet + irónia:

"Szeretnék olyan erősítőt, ami mindent tud/visz/lejátszik, elég erős, olcsó."

A klasszikus válasz rá: "Ön ebből kettőt választhat."

Számodra lehet nem is egy új erősítő kellene, hanem egy új forráskészülék, ami tudja azokat, amit felsoroltál:

"-tudjon hálózatról lejátszani filmet/zenét, LAN vagy wifi az mindegy nekem
-Spotify - t is jó lenne ha ismerné
-Bluetooth is jól jönne
-usb se volna rossz"

Amúgy szvsz. ezeket az igényeket leginkább egy HTPC-ben tudnád megtalálni/megvalósítani.

A HDMI-t még ki tudnád kerülni, ha a leendő forráskészülékből mondjuk koax-szal kihoznád a hangot és azt rá tudnád kötni a meglévő erősítődre.

Később meg tudnál gyűjteni egy HDMI-s vasra (használtan egész jó vételek vannak.)

De egyben, egy készülékben nehezen fogod megtalálni azokat amit felsoroltál. Főleg a hálózatos filmlejátszás miatt. A többi még akár meg is lenne pár közép-kategóriás új AVR-ben. Csak azok nem lesznek olcsók. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#106970) sbazsi


sbazsi
veterán

Egy Bose Acoustimass 6 Series II 5.1 rendszert hogy kötök rá egy Onkyo TX-NR609 erősítőre?

(#106971) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#106967) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hopsz,hálózati filmlejátszás nem fog menni,ahhoz HTPC vagy MP kell.

(#106970) sbazsi:

[ Szerkesztve ]

(#106972) sbazsi válasza Norbi 72 (#106971) üzenetére


sbazsi
veterán

Aham.
A hirdetésben az van, hogy acoustimass 6 series II.
Küldött képet a csatlakozókról. Ott pedig acoustimass 5 series II van.
Amin van jobb, bal bemenet. És onnan megy a két hangszoróba a kozép-magas.
viszont van hozzá még 3 extra hangszóró, ezért nem értettem, hogy mi van.

Ha a két frontot a bose erősítőn adja, a centert, és a hátsókat rákötöm az erősítőre, annak nagyon gáz hangja lesz?

(#106973) BBéci válasza Dorian (#106968) üzenetére


BBéci
titán

"egy jobb rendszerrel a kevésbé jó hanganyagok is élvezhetőbben szólnak"
Ez szerintem is igaz, de a jobb rendszer felnagyítja a hibákat. A Sogno-t, amikor névnapomra megkaptam, egymás után kétszer meghallgattam laptopról, fejhallgatóval. Utána évekig fel sem tűntek a hiányosságai, pedig az autómban is rendszeresen szólt. Amikor a Norma CD-játszó/erősítő [link] párost teszteltem a Furutech SpeakerFlux, PowerFlux és Transparent Audio Reference XLR kábelezéssel, IsoTek EVO3 Solus elosztóval, ELAC FS 247 BE hangdobozokkal, akkor elszomorodtam a Sogno hangminőségét meghallva. Az Amore és a Romanza szerencsére sokkal jobban szóltak, de nem érték el egy Stockfish vagy Reference Recordings lemez színvonalát. Természetesen élvezem és szeretem a Sogno-t, de már tudom azt, hogy sokkal jobban is szólhatna. Bár elképzelhető, hogy a stúdióban, a felvétel során nem végeztek tökéletes munkát és nem a CD gyártásakor veszett el a jó hang.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106974) sagit válasza Patice (#106969) üzenetére


sagit
addikt

Htpc is képben van, de az is 90e mire megveszek hozzá mindent.

Szegény régi erősítőm már öregecske, legnagyobb baja hogy nincs rajta hdmi, az nagyon hiányzik. A távirányítója is haldoklik.

2.0 hdmi hez azért ragaszkodom mert új erősítőt megint nem szeretnék 8 évig kb, amikor ezt vettem úgy gondoltam hogy nem kell nekem hdmi, nem volt olyan kijelzőm akkoriban, most sincs 4k kijelzőm, de nem akarom újra ezt a hibát elkövetni.

Bluetooth nem létszukség de nem volna rossz.
DLNA elég ha van, vagy azt se tudják ezek rendesen?

USB se létszukség ennek fényében. Ötletek? :)

Yamaha rx-v475?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#106975) Dagidög válasza BBéci (#106965) üzenetére


Dagidög
senior tag

Értelek, köszönöm.

(#106968) Dorian: Valóban az is egy oldala az egésznek, amit te írsz, én is tapasztaltam. Fentebb abból a feltételezésemből indultam ki, hogy highend rendszerekben már mások az arányok és több anyag landol a kukában, mint amennyi élvezetes lesz.

[ Szerkesztve ]

(#106976) Norbi 72 válasza sagit (#106974) üzenetére


Norbi 72
veterán

475-ös a felét se tudja.577-es már jó,ha Yamahában gondolkodol.Denon amit linkeltem,azzal mi a baj?

(#106972) sbazsi Nem tudom,ilyen kis jack dugós dobozkákkal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#106977) RocknRoller válasza MasterMark (#106930) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

Ezt egy kicsit egyszerubben eltudnad legyszives mondani, hogy hogyan is kene megugrani ezt a beallitast az erolkodo agyaban?

Ahogy tegnap mondtam, van mar rajta kep es hang, mikrofonos probaval behangolta magat a gep a szoba parametereihez, de en ugy vettem eszrem mintha nem kuldene meg elegge a dobozokat rendesen, nincs meg az a hu b***meg effekt. Probaltam volna manualisan beallitani es huzni rajta, de mintha igy se lenne az igazi...

A masik meg, hogy a hangero egy 98-as skalan mozog, es ahoz hogy elvezheto legyen a film fel kell tekerni kb 70-ig...itt tennem hozza nincs a hallasommal baj, az elozo veteran sony erositom a szoknyat is levitte a nokrol olyat szolt!

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#106978) #09634560 válasza sagit (#106974) üzenetére


#09634560
törölt tag

Onkyo535??

(#106979) Vikthor válasza #09634560 (#106978) üzenetére


Vikthor
nagyúr

milyen AVR-t vettél a 4308 után? 30xx vagy 50xx Onkyot?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#106980) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#106976) üzenetére


Norbi 72
veterán

Javítás:

FW frissítéssel tudja a 475-ös a Spotify-t,de hdmi 2.0-t nem.

És az 577-es is 1.4-es,a 677-es 2.0-s.Ebben a tesztben beszélnek róla.

[ Szerkesztve ]

(#106981) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok! harman AVR 151-hez keresek hangszórószettet, ez elég jó lenne hozzá? [link] esetleg [link] vagy [link] legvégső esetben még ez maradhat: [link]

[ Szerkesztve ]

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#106982) sagit válasza Norbi 72 (#106976) üzenetére


sagit
addikt

Nem feltétlen kell Yamaha, csak felvetettem. Mindegy a márka, csak a mostani Yamaha szintjét üsse meg minőségben.

Az a baj a linkelt erősítőddel hogy drága :DDD

(#106978) Sanci38 : jól hangzik, nekem tetszik, többiek? Ára se rossz

Esetleg egy Denon AVR-X1000?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#106983) #09634560 válasza Vikthor (#106979) üzenetére


#09634560
törölt tag

gyüjtés alatt.. nagy Onkyo vagy CA.

Sagit: ha Denon X2000-re nem telik akkor nem erőltetném. Nem rossz a denon de sztem gyenguszka.. zenére vállalhatóbb Boston audio vagy Castle hangfalakkal, ha ezek lesznek oké, ha nem akor Onkyo.

Még 1 ibfo: olcsó hangfalat keresőknek JBL ES 80 szettben a netdeponál 200 ezer. Eltünt mostanában a piacról de remek hangfalak, ezekkel már kijön a normál és a HD hangsávok közötti különbség, még akár az Onkyo 535-el is.

[ Szerkesztve ]

(#106984) sagit válasza #09634560 (#106983) üzenetére


sagit
addikt

Onkyo marad, holnap újra nyit az itteni hülye azért nem vagyok bolt
elég jó ár:

Azért 7-re odamegyek

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#106985) Patice válasza sagit (#106984) üzenetére


Patice
nagyúr

Ganz gut. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#106987) BBéci válasza #09634560 (#106983) üzenetére


BBéci
titán

Onkyo 535 és HD hangformátumok? :U Nem értünk egyet. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106988) #98221312 válasza Dagidög (#106964) üzenetére


#98221312
törölt tag

Érdekes dolog ez.... Van egy nagyon jó gyerekkori barátom akivel végig zongoráztuk a filmezés, és a videojátékozás (Playstation) állomásait, kezdve a VHS-től, a DVD-n át, a BluRay-ig.
Ő azon a véleményen van, hogy neki igazából nem számít egy film minősége, "csak maga a film legyen jó" ha kell megnézni streamelve is, vagy egy letöltött 1.5 gb-os avi fájl-ban.
Személy szerint én máshogy látom, és ebből gyakran szakmai "vita" van kettőnk között.... :)
Meggyőződésem, hogy bár egy film sem lesz témáját, és tartalmát tekintve jobb, vagy rosszabb a minőség hiánya, vagy akár megléte miatt.Ellenben azt vallom, hogy ha az ember szeme, füle hozzászokik egy minőséghez, jelen esetben nálam a Blu Ray filmekhez (1080p, DTS HD hang) akkor ennél sokkal gyengébb minőségű filmek(DVD, letöltött anyagok) már nem nyújtanak megfelelő élményt.

Valószínűsítem Bécinél is így van valahogy a dolog, és nincs ebben semmi fellengzőség, vagy túlzásba vitt igényesség. Egyszerűen ez egy olyan terület ami egy esetleges technikai visszalépés esetén " bántja az ember fülét, szemét "

[ Szerkesztve ]

(#106989) TeDe


TeDe
csendes tag

Sziasztok

Kb egy hónapja olvasgatok a témában, és a becses segítségeteket szeretném kérni, ugyanis megakadtam a rendszerem kiválasztásában (illetve lehet hogy csak egy lökésre van szükségem..)

Ahova szeretném, az egy 5,4m x 4,05m -es nappali tehát kb.: 22nm
Az elhelyezkedésről csatoltam egy képet. Azon láthatjátok, hogy a valóságban ezt egy kb 3.5m x 4m-es térben szeretném megszólaltatni.
Fontos, hogy TV-hez csatlakoztatva használnám. Az csak plusz lenne, ha telefonról is tudnék lejátszani tartalmat. Mindemellett NAGYON fontos a zene, sőt inkább az mint a mozi, de mivel a mai tv-k hangzását nem is érdemes méltatni, így gondoltam két legyet csapnék.. főként digitális tartalommal etetném.. flac
A tervem az, hogy kezdetben egy jó stereo rendszert építenék ki a képen pirossal jelölve, melyet későbbiekben (igazából csak a tv miatt) tudjak 5.1-re bővíteni. képen zölddel jelölve

Az igazi dilemmám itt van, ugyanis én bőven beérném egy igényes stereo hanggal, ám a fejemben ott motoszkál, hogy ha már etetem a tv-t a fullHD tartalommal, akkor lehet ki kéne használni a térhangzást is.

Költségben olyan 200-300e között szeretném megoldani a stereo részig.
Amit kinéztem az igazából ezen a kereten túl van, ezt kérem véleményezzétek:
Marantz NR1605 vagy Marantz NR1603
és
JBL ES100 vagy Dali Zensor 5

Kérdéseim, bizonytalanságaim:
-Milyen erősítőt ajánlanátok ezekhez az igényekhez?
-Hangfalból érdemes-e ekkora álló hangfalat keresni, vagy egy polc sugárzó pl.: Dali ZENSOR1 is bőven megteszi ekkora térben? (azért ezeket nézem, mert tán egy ilyen álló stereoból jobban kijön a mély is sub nélkül)
-illetve komplett rendszerek ajánlását is jó néven veszem, mert nem tudom azt sem mennyire indultam rossz irányba
-Érdemes-e 5.1ben gondolkozni, hisz ennyi pénzből már igen jó stereot is össze lehet hozni..

Köszönöm: Dávid

(#106990) BBéci válasza #98221312 (#106988) üzenetére


BBéci
titán

Meg lehet enni a Tenderloin bélszínt libamájjal egy zsírpapírból, állva és damaszt abrosszal terített asztalon, Zsolnay porcelán tányérról, Zwilling evőeszközzel. A kaja ugyanaz, az élmény ég és föld.

Aki csak a film cselekményét figyeli, (esetleg valamennyit a színészi játékból) az lemarad az audiovizuális élményről. Ezzel az erővel elég lenne elolvasnia a forgatókönyvet.

A DVD-korszakban nem voltak diviksz filmjeim, meg sem fordult a fejemben, hogy olyanokat szerezzek be. Ugyanez vonatkozik az MP3-ra. Egyszerűen nem volt rá igényem, indíttatásom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106991) Dagidög válasza #98221312 (#106988) üzenetére


Dagidög
senior tag

Szerintem itt két faktor játszik igazán:
1. a saját igényszintünk.
2. az anyag minősége, illetve hogy az mekkora részt játszik annak élvezeti értékében.
Ha 1 nagyon magas, akkor mindentől függetlenül törekszünk a minél magasabb minőségre, mint ahogy te is teszed. Ha a 2 meghatározó, akkor vegyes minőségű tartalmat fog nézni az illető attól függően, hogy a film igényli-e azt a bizonyos extra minőséget, mint láthatod a barátodnál.
Személyes tapasztalatom, hogy volt olyan film, aminél az SD verzió után a Blu-ray változat nem nyújtott számomra lényeges plusz élvezetet. Ellenben van olyan film, amit nem szívesen néznék gyenge minőségben, mivel szemet gyönyörködtető felvételekben gazdag.

(#106990) BBéci: Ha a hasonlatnál maradok: a Tenderloin bélszín valakinek jobb lehet az említett prémium körülmények között, míg másvalakinek pont ugyan annyit jelenthet zsírpapírból fogyasztva. Ugyanígy neked többet jelenthet az audiovizuális élmény, míg másvalakinek eltörpül a jelentősége a cselekmény, a színészi játék vagy akármi más mellett.
Különbözőek vagyunk, éppen ezért szoktam megmosolyogni, amikor itt a házimozis vagy a hifis topikban elkezdik magyarázni az emberek, hogy mit hall(hat) a másik meg mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#106992) #98221312 válasza BBéci (#106990) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pontosan így látom én is.... :R

Dagidög: Az viszont tényleg igaz, hogy nem minden filmnél egyformán jön át a különbség. A közelmúltban néztem meg a Fekete hattyút, és való igaz nem sokat adott hozzá pluszban a BD verzió a dvd-vel szemben.
Az Avatar, Sötét lovag: Felemelkedés már más tészta!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#106993) sagit válasza Patice (#106985) üzenetére


sagit
addikt

Akkor tisztázzuk

ezzel hálózatról fogok tudni DLNA-n lejátszani filmet és zenét vagy csak zenét?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#106994) zolaas válasza #98221312 (#106992) üzenetére


zolaas
senior tag

Pontosan.
Ez az egész szubjektív.
Pont ezt a 2 rettenet filmet hoztad fel, egyikből sem tudok egyszerre 10 percnél többet megnézni újra. Számomra mind2 ilyen 1* nézhető, lehet az akármilyen minőségű. De természetesen nem vagyunk egyformák. Vannak akiknek az Éhezők Viadala is tetszik. ;]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#106995) Patice válasza sagit (#106993) üzenetére


Patice
nagyúr

Max. zenét. De néz z utána magad. Nekem ne higgy. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#106996) BBéci válasza Dagidög (#106991) üzenetére


BBéci
titán

"Ugyanígy neked többet jelenthet az audiovizuális élmény, míg másvalakinek eltörpül a jelentősége a cselekmény, a színészi játék vagy akármi más mellett."
Nem jelent többet és nem törpül el, mind egyformán fontos. Abban is megállapodtunk már korábban, hogy egy vacak filmet a kiváló kép- és hangminőség sem tesz élvehetővé. Ugyanez érvényes arra az esetre, ha valakit egyáltalán nem érdekel a film. Így vagyok a TLOTR trilógiával. Az elsőt végigszenvedtem, a másik kettőt villámgyorsan kitöröltem. Felszabadult bő 100 GB tárhelyem.
Azok a körülmények nem prémiumok, a saját (ünnepi) terítékünket soroltam fel. Kihagytam a kb. 70 éves, ólomkristály poharakat. ;]
Aki megelégszik azzal, hogy állva, papírból érkezzen, az... Inkább nem folytatom.

De ezekről egy házimozis topikban felesleges elmélkedni, mert aki ide betér, az igényes a képre és a hangra is. Bár az LCD TV tulajdonosok esetében a "képminőséget" csak idézőjelben lehet említeni. ;]

(#106994) zolaas
A Hunger games-t illetően egyetértünk, csak az elsőt láttam, illetve szenvedtem végig. Viszont az Avatart bármikor újra nézem (megtettem vagy ötször), a Batman trilógia is a kedvenceim között van. Igaz, a Rising tetszett legkevésbé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106997) zolaas válasza BBéci (#106996) üzenetére


zolaas
senior tag

Azért írtam, hogy különbözőek vagyunk. ( Az én fétisem: the expendables :Y ).De így kerek a világ.

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#106998) Oldfighter válasza TeDe (#106989) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Az elhelyezésen nem tudsz úgy változtatni, hogy a helyiség egész terét kihasználd?
Nagyon kihangsúlyozod a zenét, viszont ehhez a választott Marantz erősítő nagyon kevés lesz....ellenben egy nagyobb, használt vassal ebből a márkából ( 6xxx fölfelé ). Hangsugárzókból inkább a Dali, Monitor Audio passzol hozzá. De ott van még a "testvérmárka" is, a Denon, az is nagyon jó vegyes felhasználásra.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#106999) #98221312 válasza zolaas (#106994) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pedig a Fekete hattyú nagyon komoly.... :) A színészi játékok, és a rendezés valami káprázatos...

(#107000) adodaniel válasza BBéci (#106996) üzenetére


adodaniel
őstag

Aki megelégszik azzal, hogy állva, papírból érkezzen, az... Inkább nem folytatom.

Soha nem értettem, hogy ez a fajta lenéző, fellengző stílus mire jó. :( Sajnos sokan kénytelenek ezzel "megelégedni".

A másik kérdésre, valóban egy ócska filmet nem ment meg a látvány és a hang, ellenben egy valóban jó, elgondolkodtató, mély üzenettel rendelkező film (általában dráma) gyengébb minőségben is tökéletesen élvezhető. Mondjuk amiket felsoroltál, azok pont nem ilyenek. Szerintem az audiovizuális élmény másodlagos, a nélkül is vannak filmélmények.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.