Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106751) Borisz76


Borisz76
veterán

Talán van akit érdekel ezért megosztom.

Pioneer SC-LX78 új árak.

5 db fekete és 5 db ezüst színben garival olcsóbban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106752) donjohnson válasza devil-k (#73625) üzenetére


donjohnson
addikt

folytatom:
Peter Gabriel: Live In Athens 1987
Joe Cocker: Fire It Up Live 2013

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#106753) Szicsa78


Szicsa78
újonc

Sziasztok!Szeretnék egy kis segítséget kérni.Panasonic sa-btt195 házimozim center hangszórója nem szól. Kb 1 hete vettem észre, hogy elhallgatott. Kipróbáltam és a hangszóró működik csak valami beállítási probléma lehet, de nem jövök rá mi lehet a baj. Visszaállítottam gyárira is de akkor sem jó. Többféle filmmel, zenével és ps3-al is próbáltam. Előre is köszi

(#106754) Mosqu!to válasza dunkel (#106741) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, megvan :)

Pana tv-n led kikapcsolási lehetőségről esetleg tudtok?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#106755) MasterMark válasza Szicsa78 (#106753) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem házimozi.

Ha a hangszóró jó, akkor az erősítő lehet rossz, vagy a csatlakozás.

Switch Tax

(#106756) liszi70 válasza Mosqu!to (#106754) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Pana tv-n led kikapcsolási lehetőségről esetleg tudtok?"

Nem. Ilyen vagy hasonló tapaszok megoldást jelenthetnek.

[ Szerkesztve ]

(#106757) Spuri2000 válasza Szicsa78 (#106753) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Ha elhallgatott és nincs baja a hangszórónak, akkor beszart a gép. Mehetsz újat venni... :O

(#106758) Szicsa78 válasza liszi70 (#106756) üzenetére


Szicsa78
újonc

Miért is nem házimozi????!!!!

(#106759) BBéci válasza Szicsa78 (#106758) üzenetére


BBéci
titán

Ebben a topikban az olyan motyókat nem tartjuk házimozi névre méltónak. :N

Mitől lenne házimozi? Azért, mert annak árulják, annak nevezi a gyártó?
Azért, mert elhelyezel magad körül 5 db valamilyen hangsugárzót és egy mélynyomót, még nem lesz házimozi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106760) Ragadozó válasza Szicsa78 (#106758) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Kompakt rendszerekkel nem foglalkozik ezen topik :)

Bögreszettekkel itt foglalkozunk:
Házimozi belépőszinten

Beállítás nem lehet, vagy kábel hiba, vagy erősítő hiba.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#106761) liszi70 válasza Szicsa78 (#106758) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ööööö, ezt miért is nekem? :)

(#106762) Dagidög válasza liszi70 (#106761) üzenetére


Dagidög
senior tag

Te kerültél célkeresztbe. :D

Sokszor szóba jön, hogy zenét csak sztereóban hallgatunk. Én ezzel többnyire egyet is értek, de bizonyos zenéim rendesen bekarmolnak 30 Hz alá, egyszerűen igénylik a mélyláda jelenlétét. Az egy dolog, hogy abban a tartományban - sőt, már 40 Hz alatt - köhögnek a frontjaim, de 30 alatt már nagyon kevés hangfalpár állja meg a helyét, hát még ha 20-hoz kell közelíteni. Ilyen esetben nem indokolt zenehallgatáshoz mondjuk egy pár jó gyors, zárt mélyláda? Ti hogy ítélitek meg ezt a problémát/jelenséget?

(#106763) malagutif122


malagutif122
tag

Van egy Pioneer A-119 erösitö
dvd lejátszóval hogy lehetne összekötni hogy olvassa is a dvd a pendrive-ot.
LG DVX689H dvd-m van rá kötöttem a dvd Video out pr bemenetéröl az erösitö tape 2 bemenetre.
De nem olvas pedig ha nincs tv igy is olvasnia kellene a pendrive-ot.

(#106764) MasterMark válasza malagutif122 (#106763) üzenetére


MasterMark
titán

Két bemenet összekötésének nem sok értelme van.

De amúgy is zavaros a kérdés. Mi nem olvas mit?

Switch Tax

(#106765) Dorian válasza Dagidög (#106762) üzenetére


Dorian
félisten

Amelyik zenékben lényegi infó van 20-30 Hz között, azok feltételezhetően elektronikus zenék, amelyek a hangminőségre kevésbé kényesek, mint mondjuk egy akusztikus koncert. Tehát egy jó minőségű zárt mélyláda sokkal inkább ad hangi pluszt, mint amennyi mínuszt a pure direct mód elhagyása jelent.
Egy szóval: Simán.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#106766) Norbi 72 válasza malagutif122 (#106763) üzenetére


Norbi 72
veterán

A lejátszó sztereó kimenetéről a CD bemenetre kösd.

(#106767) Borisz76 válasza malagutif122 (#106763) üzenetére


Borisz76
veterán

Ahogy Norbi is írta a CD lejátszó hátulján lévő sztereó csatornákat kösd be az erősítő CD bemenetére.

Másik :

Használati útmutató.
A 7. oldalon ezek vannak :

Fájlok kompatibilitása
Általános
Használható fájlkiterjesztések: “.jpg”, “.jpeg”, “.png”,
“.avi”, “.divx”, “.mpg”, “.mpeg”, “.mkv”, “.mp4”, “.mp3”,
“.wma”
• A fájlnév legfeljebb 45-karakteres lehet.
• A képfájlok számától és méretétől függően a
tartalom beolvasása több percig is tarthat.
Fájlok/mappák max. száma: Kevesebb mint 2000
(fájlok és mappák együtt)
CD-R/RW, DVD±R/RW formátum: ISO

Pendrive esetében sokszor az sem mindegy , hogy FAT32-re vagy NTSF-re van e formázva.
FAT32-t kezelik többségében ezek a motyók. Ekkor viszont nem tudsz 4 GB-nál nagyobb fájlokat rámásolni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106768) malagutif122 válasza Borisz76 (#106767) üzenetére


malagutif122
tag

Ezt nem tudtam hogy az erösitön a cd bemenetre kell.
Még annyi kérdésem lenne melyik a sztereó csatorna a dvd hátulján?
teszek fel képet róla.

(#106769) Norbi 72 válasza malagutif122 (#106768) üzenetére


Norbi 72
veterán

A sárga melletti fehér-piros.

(#106770) malagutif122 válasza Norbi 72 (#106769) üzenetére


malagutif122
tag

köszi! :R

(#106771) Csabroncka válasza malagutif122 (#106768) üzenetére


Csabroncka
addikt

sárga: kompozit videó csatoló (analóg képet továbbít)

fehér: bal hangcsatorna (analóg hangot továbbít)
piros: jobb hangcsatorna (analóg hangot továbbít)

zöld, kék, piros RGB videócsatoló (analóg képet továbbít)

fekete: koaxiális digitális csatoló (digitális hangot továbbít, akár 6 tömörített csatornával)

21 tűs E-scart (analóg 2csatornás hangot és analóg RGB videojelet továbbít)

HDMI (digitális hangot és képet továbbít)

Ezeknél a készülékeknél ha lehet elsősorban a digitális átvitelt javasoljuk, ilyenkor lehet a legjobb kép és hang eredményt elérni.

"in medias res"

(#106772) 0pityesz0


0pityesz0
tag

Örülnék ha átjönnétek! Egy meghallgatásra a 13 kerbe,hogy be is tudjuk állítani a dolgokat és egy jót
beszélgessünk utána. Nagyon örülök az új jövevénynek de még mindig nem tudtam beüzemelni sem :(
Igazából csak egyetlen dolog áll készen a fogadásrotokra, az pedig a bárpult! :)a malacok sincsennek meg
csak a 807v,se megfeleő center,de nekem már ez ami van csúcskategóriát jelent!
Szal kicsit még puritán a rendeszer,de amint lehetôségem van szívesen fogadnám a táraságot/ötleteket :)
sefter : +1 :) gyere ha lehet!
patice : talán meghallgatni is tudjuk :DD
dunkel : nagyon köszönöm. Igyekeztem nem sokat morfondírozni rajta,ill a jelenlegi H/K 360hoz
képest ez óriási lépés nekem. De a márkát is nagyra tartom(számomra az a h/k után). :)

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#106773) Gabesz26 válasza 0pityesz0 (#106772) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Az Arcam AVR750-et kellene segíteni beállítani? :B Vagy a rendszer elhelyezésével, összehangolásával kapcsolatban vannak kérdések? (nekem "csak" egy Arcam AVR400 van, de ha úgy van szerintem elboldogulnék a 750 menüjével is :D )

(#106774) Janaboy válasza Gabesz26 (#106773) üzenetére


Janaboy
veterán

Ugye jol latom, h nem epp egy olcso erosito? Es gondolom hasznal se sok lehet :)

Janaboy

(#106775) Borisz76 válasza 0pityesz0 (#106772) üzenetére


Borisz76
veterán

Nono !!!

Friss sajtospogácsa és pálinka ! Ez jár a vendégnek !

Ez után és csak is ezután lehet szó a melóról. :DDD

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106776) 0pityesz0 válasza Gabesz26 (#106773) üzenetére


0pityesz0
tag

Valszeg be tudnám állítani,egy idő eltelte után,(nem vagyok nagyon 'szaki' csak szeretnék érteni hozzá :) ),de nagyon sokat olvasok a témában,viszont a tapasztalatok hiányoznak. Ilyenkor jól jönne a segítség Tőletek.
Illetve egyébb tanácsokkal is tudnátok segíteni hogy milyen dolgokat alkalmazzak a megfeleő és minőségi
H-mozizáshoz és zenehallgatáshoz.
borisz : ez alap! :) (a konzumhölgyeket akkor visszamondom,bocsi az offért)

[ Szerkesztve ]

Egyre gyorsabban lassulok...

(#106777) malagutif122 válasza Csabroncka (#106771) üzenetére


malagutif122
tag

Igen a digitális lenne a legjobb csak
az erösitöm-en nincs sajnos koax csatlakozó. Pioneer A-119-em van.

(#106778) zozy84


zozy84
senior tag

Na most egy hülye kérdésem lesz. Igazából csak kiváncsi vagyok, hogy jól gondolom-e.
Most újítok egy NAS-t. (egy nem nagyon dicsért D-Link DNS320 + 1TB WD Green-t 20eft-ért egy havertól mert nem használja, még fóliás)
Csak torrentezés miatt kellene mert most egy külön pc-t tartok ezért mivel lejátszani külső HDD-ről játszom le egy Med600-al. Így rohadt fölösleges egy sokat fogyasztó hangos pc-t tartani ezért.
Nos. Minőségben nem lesz romlás ugye? Tehát a NAS letölti a filmet és a hálózatban látja a Med600 és SNB szerverben játsza le. A minőségnél pl a kábelekre gondolok. Az erősítő meg a tv között Forest van. A Med600 meg az erősítő között is egy jobb HDMI. Viszont filléres UTP kábelek vannak a 100 éves TP-Link routerbe kötve. Tehát a Med600 is egy ilyen UTP kábelen keresztül kapja az "anyagot" ha NAS-ban lévő HDD-ről nézek filmet. Onnantól már hiába vannak jó HDMI-k. Vagy nem?

(ez még nekem is bonyolult ahogy leírtam :DDD )

(#106779) Csabroncka válasza zozy84 (#106778) üzenetére


Csabroncka
addikt

A med. a kép és hang forrás

Ott nem oszt nem szoroz az RJ45, sebesség miatt érdemes a CAT6-os kábel ha gigabitesek a portok.

"in medias res"

(#106780) Borisz76 válasza zozy84 (#106778) üzenetére


Borisz76
veterán

Remélhetőleg a router-ed 10/100/1000-es azaz gigabites.
A NAS az adatlapja alapján szintén gigás.

A kettő közzé lehet tenni ezeket :

CAT1 - telefonkábel (hangátvitel, 2 érpár)
CAT2 - maximum 4 Mb/s adatátviteli sebesség
CAT3 - 10 Mb/s az adatátviteli sebesség
CAT4 - max. 20 Mb/s adatátviteli sebesség
CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebesség
CAT5e - 1000 Mb/s átviteli sebesség
CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebesség
CAT7 – 10Gbit/s átviteli sebesség

CAT5e a minimum amit be kell rakni, hogy meglegyen az ideális tempó.

Lehet CAT6 is de az már drágább.

Mivel digitális a jelátvitel ezért nem fogsz "látni" különbséget a CAT5e vagy a CAT6 között.
Amúgy is a képet és a hangot a lejátszó állítja elő.

Mod : Torentezésre ez a modell kicsit kevés lesz szerintem.
Gyenge a CPU és kevés a RAM benne. Pláne ha több is megy egyszerre ( 20+ )

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106781) 0pityesz0 válasza Janaboy (#106774) üzenetére


0pityesz0
tag

Nekem nem egy olcsó darab,valszeg vannak sokan itt akiknek ez nem jelentene gondot
de én örülök neki :)

Egyre gyorsabban lassulok...

(#106782) zozy84 válasza Borisz76 (#106780) üzenetére


zozy84
senior tag

Gőzöm sincs milyenek az UTP kábeleim. Van vagy 5 db de egyiket sem vettem. Valahogy mindig csak kaptam és több lett. Pl egyszer egy számteches haverom benyúlt a táskájába és adott 2db-ot mert kellett. Azt mondta szinte áruk sincs , tartsam meg.
Most azért kezdtem gondolkodni rajta mert minek költök pl Forestre ha a HDD-ről a 20-30GB film (ha tv-t cserélek akkor a 3D film) a médialejátszóba úgy jut el, hogy már sokat bukok a minőségből. Tehát az első láncem lesz rögtön a leggyengébb.
Vagy tök rosszul gondolom. :F

(#106783) Borisz76 válasza zozy84 (#106782) üzenetére


Borisz76
veterán

Azért kell a CAT5e kábel vagy a CAT6 , hogy ne a hálózat legyen a szűk keresztmetszet.
A gigás hálózaton 125MB/s a maximális sebesség.

Ha a vinyó tudja 100-120-140 MB/s -os s sebességgel olvasni az adatokat akkor egyszerre ki tud szolgálni 3-4-5 médiaplayert is FHD-ban.

Minőségből buksz ?

Az adatok a HDD-n digitálisan vannak.
Ezeket küldi át a NAS az FTP kábelen keresztül a MediaPlayer-nek.

A minőség a MP-től függ !
A CAT5e,CAT6 kábel a sebességet garantálja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#106785) zozy84 válasza Borisz76 (#106783) üzenetére


zozy84
senior tag

Akkor most megnyugodtam. :)
Azért lehet, hogy veszek ilyen CAT6-os kábeleket, hogy tudjam, hogy tuti azok vannak. :K

Mennyivel lennék előrébb egy pl Synology 115j-vel? (3x annyiért mint a D-link)

(#106787) Janaboy válasza zozy84 (#106785) üzenetére


Janaboy
veterán

Dns320 uj? Erdemes szetnezni tesztben, h milyen halozati masolasi sebesseget ad egyik vagy masik!
Synology arat foleg a szolgaltatasok dobjak, de en pl anno hasznaltam dns323at es sztem a synologyhoz kepest gyenge!
En pl egy synology usb station 2t hasznalok!

Szerk: meg szamitasba veheted a zyxel nsa310st is!

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#106790) zozy84 válasza Janaboy (#106787) üzenetére


zozy84
senior tag

Synologyit szerettem volna de pont szólt egy haverom, hogy kb 1 éve vette de nem használta 1 hónapot sem és egy 1TB WD Green-nel oda adná 20eft-ért. Az alap ds115j is 32eft. Gondoltam ennyiért megér egy próbát. Még nem vettem meg! Itt hagyta pár napra. Ha mást nem a green-t 10eft-ért megveszem.

[ Módosította: radi8tor ]

(#106793) #09634560 válasza Gabesz26 (#106773) üzenetére


#09634560
törölt tag

Ha más nem jelentkezik vállalom, vagy töben jövünk is oké egy közös délután+zenehallgatás erejéig. Technikai részét magam megoldom akusztikához meg ugyis többen kellünk.

(#106794) devil-k válasza zozy84 (#106778) üzenetére


devil-k
nagyúr

Attól is függ, az adott BD minősége, hogy odakint fúj-e a szél vagy sem. ;] Viccet félretéve, nem kell ezt túlmisztifikálni. Viszont CAT5E vagy CAT6 kábel már illendő lenne.

- mozi bolondéria -

(#106795) Csabroncka válasza Borisz76 (#106780) üzenetére


Csabroncka
addikt

"Mivel digitális a jelátvitel ezért nem fogsz "látni" különbséget"

Ez nem teljesen van így, mert ugye a HDMI-n is digitális jelként közlekedik a hang és a kép is. Mivel a komplett film egy véges körülhatárolható adatcsomag ha bármi elveszne belőle nem lehetne jól lejátszani....

A torrentezős témát sz.tem hanyagoljátok. Itt mindenki moziba megy vagy eredetiben vásárolja meg a termékeket! ;]

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#106796) Patice válasza #09634560 (#106793) üzenetére


Patice
nagyúr

Én vállalom az akusztikához való teszteléshez a szerepet. Zenei forrást is tudok vinni. :B

Csak jó legyen az időpont, mert a mostani hétvégém már foglalt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#106797) Patice válasza zozy84 (#106778) üzenetére


Patice
nagyúr

Nem lesz minőségromlás, mert a NAS-ról a Med-re adatcsomagok mennek, ellenőrzötten, azaz, ha hibásan megy át egy csomag, akkor újraküldi, míg meg nem érkezik hibátlanul.

Azaz csak megfelelő sebesség kell. A SMB = Samba, az csak egy megosztási protokoll, nem a Samba szerver játssza le a filmet, hanem a Med-ben lévő média proci.

Ezen a szinten és ilyen felhasználáshoz a legalapabb kábelek is elegek, amik tudják a rájuk írt sebesség nagy részét. Tehát ahogy előttem is írták, CAT5e vagy CAT6.

Szerintem vásárlás előtt tegyél próbát PC és NAS között, hogy mennyivel tudja tolni a NAS (NAS --> PC), mindezt próbáld ki letöltés közben is és látod, mennyire fogja vissza.

Így el tudod dönteni, hogy elég-e a NAS arra, amire használni akarod, vagy nem.

Ha nem, akkor lehet tovább gondolkodni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#106798) zozy84 válasza Patice (#106797) üzenetére


zozy84
senior tag

:R

(#106799) kabar válasza Dorian (#106765) üzenetére


kabar
senior tag

Ez mennyire biztos információ? Nekem nincsen infóm arról, és nem is néztem utána, de élő zenében a bőgő, tuba, üstdob, vagy ne adj' Isten orgona hangjában néha olyan harmonikusok jelennek meg számomra, hogy a gatyám elhagyom. Mondom nem mértem meg, tehát nem vagyok benne biztos, de szerintem némelyik igencsak ott lehet azon a tartományon. Nem egyszer jártam már olyan embernél, aki mutatta az egyébként gyönyörűen szóló sztereóját, de valahogyan a vonósok mélyei "nem jöttek" úgy át mint mondjuk a zeneakadémián élőben vagy a MÜPA-ban. De az is lehet, hogy most nagyot tévedek. Hozzáteszem, én nem használom a mélynyomót sztereóhoz.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#106800) Dorian válasza kabar (#106799) üzenetére


Dorian
félisten

Természetesen vannak olyan hangszerek, amik akár lemennek ebbe a tartományba is.
De mivel az élet csupa kompromisszum, a hifi még inkább, így hangszeres zene hallgatásánál jobb döntésnek gondolom ha ez a ritkán előforduló néhány mély frekvencia marad el, cserébe az egész hangzás jobb.
Elektromos zenénél pedig fordított a logika.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.