Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106151) Quetz válasza mhmpista (#106121) üzenetére


Quetz
őstag

Nekem str-dn840 van, meg vagyok elégedve vele. Egy rejtett hibát találtam, hogy ha a network standby vagy a hdmi passthrough funkció be van kacsolva, akkor a nyugalmi áramfelvétele 30w feletti, ha mindkettő ki van kapcsolva, akkor kevesebb mint 1w.

(#106152) Janaboy válasza psychocska (#106145) üzenetére


Janaboy
veterán

HDMI Passtrough-ra van állítva?

Janaboy

(#106153) psychocska válasza Janaboy (#106152) üzenetére


psychocska
tag

Igen.

(#106154) Norbi 72 válasza psychocska (#106145) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az a Yamaha nem tudja még a 3D-t.

(#106155) sixer66


sixer66
senior tag

A Bi Amp-ot sikerült bekötni, már csak az lenne a kérdésem, hogy ha ettől függetlenül a center-t Bi wire módon kötöm be, mégpedig úgy, hogy 1x4mm kábel banándugózva -> az bele a csatlakozóba és egy másik 4mm kábel pedig ugyan azon aljzatba be van fogatva csupaszon.
Ugyan ez megismételve a másik oldalon is.
Ezzel tudok problémát okozni?

(#106156) BBéci válasza Norbi 72 (#106154) üzenetére


BBéci
titán

Igaz, de a Half SBS és a Half OU valójában 2D. A TV kreál belőle 3D-t.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106157) BBéci válasza sixer66 (#106144) üzenetére


BBéci
titán

Miből gondolod, hogy érdemes kettős erősítést/kábelezést alkalmazni? Nem törvényszerű, hogy azok valamelyikétől jobb lesz a hangzás. Erre is érvényes: csak kipróbálás után szabad dönteni!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106158) sixer66 válasza BBéci (#106157) üzenetére


sixer66
senior tag

Csak azért kérdeztem, mert a centerhez is azt a kábelt vettem, mint a frontokhoz, tehát 4x4mm és gondoltam akkor kárba ne menjen.
Viszont valami nem jó, mert csak halkan szól a magas sugárzó a fronton és semmi más.
Így néz ki a bekötés....
1 kábel -> Front R + -> hangfal +
1 kábel -> Amp Assign + -> hangfal +
1 kábel -> Front R- -> hangfal -
1 kábel -> Amp Assign - -> hangfal -

Ugyan így a másik oldalon. Gondolom a jumper lemezkéket ki kell venni. Erősítőn beállítva, hogy Bi Amp.

[ Szerkesztve ]

(#106159) liszi70 válasza sixer66 (#106158) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Erősítőn beállítva, hogy Bi Amp."

Biztos? A Surround Back az Front-ra van állítva? (A te menüdben nyilván nem pont így néz ki, de a lényeg ez.)

[ Szerkesztve ]

(#106160) sixer66 válasza liszi70 (#106159) üzenetére


sixer66
senior tag

Nekem csak a menuben van egy olyan, hogy Amp Assign es azon belul tudom valtoztatni a csatornakat, koztuk van olyan lehetoseg, hogy Bi Amp. Ha ezt kivalasztom, akkor a speaker beallitasoknal mar meg sem jelenik a surround back, mint beallithato kimenet.

(#106161) HoryThePooh válasza psychocska (#106145) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Mi a jelenség?
Nincs kép?
Hibát ír ki a TV?

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#106162) psychocska válasza HoryThePooh (#106161) üzenetére


psychocska
tag

Sima 2D jelenik meg, ha pedig a távirányítón rányomok a 3D gombra, teljesen szétesik a kép. Erősítő kiiktatásával működik. De beszéltem két emberrel, akiknek szintén ez a típus van, náluk minden működik. Rejtélyes.

(#106163) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Régen volt egy Z5500-as szettem, amit eladtam, most pedig szeretnék valami hasonló tudású, de később esetleg upgrade-elhető szettet venni. Szerintetek egy Onkyo HT-S3405-ös szett indulásnak jó lenne? Az erősítő megfelelő minőségű lenne egy későbbi hangfal upgrade-hez?
Vagy ezzel az erővel vehetnék egy Samsung HT-D5550-as cuccot is, mert ugyanott lennék vele? Ez a két cucc használtan most ugyanazon az áron van fent a neten, és jelen helyzetben nem akarok többet költeni rá.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

**********

(#106164) dualcore válasza echterion (#106163) üzenetére


dualcore
őstag

Az Onkyo-val jobban jársz, alapban is, és későbbiekben is.

(#106165) dualcore


dualcore
őstag

Bocs csak lejárt a szerk. idő.
De sokat egyiktől se várj.

(#106166) Xmodule


Xmodule
őstag

Sziasztok.

Sony STR-DN850 lenne most újonan 96.000Ft -ért.
Ami most van nekem Logitech Z-5500, ennek a hangfalai lennének rákötve.
Amire használom: PS3,Xbox360,Wii U, HTPC bemenet lenne és egy HDMI kimeneten Pana plazma TV. Az a baj most hogy ugy van megoldva a HDMI bemenetes eszközök splitterrel mennek a TVbe TVböl optikai kábel megy a Z5500 podjába. De igy nem az igazi szerintem. Wii U már csak stereo hangot nyom igy ki pl. Szoval ugy erzem egy ilyen keszulek jo befektetes lehetne ezért az összegért. Ti mit gondoltok?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#106167) Panthera válasza dualcore (#106164) üzenetére


Panthera
őstag

De a későbbi bővítésnél hátrány, hogy nincs rajta külön sub kimenet, ha aktívat akarna rákötni.

(#106168) dualcore válasza Panthera (#106167) üzenetére


dualcore
őstag

Így van az egyikben sincs. :( Ezért is írtam hogy sokat ne várjon tőlük.

(#106169) echterion válasza dualcore (#106165) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem sokat várok tőle, csak annyit, amennyit egy Logitech Z5500 nyújt filmezés alatt (másra nem is lenne használva, csak alkalmankénti filmezésre, meg amikor nagy ritkán eljutok a PS3-ig, akkor azt is rákötném, esetleg lányom Wii-je lógna még rajta). Szerencsémre nem vagyok túl "igényes" ebben a témában, mert az eléggé költséges lenne most.

[ Szerkesztve ]

**********

(#106170) echterion válasza Panthera (#106167) üzenetére


echterion
nagyúr

Kezdő vagyok a témában, így nem tudom, mitől jobb az aktív a passzívnál. Lehet, én észre se venném.

**********

(#106171) dualcore válasza echterion (#106170) üzenetére


dualcore
őstag

A fentebb említett rendszerekben, a mélynyomóhoz szükséges erősítő be van építve az erősítőbe (passzív).
A komolyabb erősítők viszont "csak" vezérlik a mélyládát, ami saját erősítővel ellátott (aktív). Az utóbbi sokkal jobb minden téren. Tehát észre vennéd a különbséget.

(#106172) BBéci válasza echterion (#106169) üzenetére


BBéci
titán

Rendkívül alacsonyra tetted a mércét a Z-5500-zal. Annak nagyon kevés (szinte semmi) köze nincs a házimozihoz, viszont egy kiváló PC-s szett.
Inkább egy jó sztereó rendszert szoktunk ajánlani, mint valami vacak 5.1-et, ha szűkös az anyagi keret.
Olyat válassz, ami lehetővé teszi az érdemi továbblépést, fejlesztést!

(#106162) psychocska
Elképzelhető. hogy az erősítő belenyúl a képjelbe, módosítja azt.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106173) Janaboy válasza BBéci (#106172) üzenetére


Janaboy
veterán

Lehet egy resetet kellene probalnia, ha meg nem tette...de lehet a hdmi kabel csere is megerne egy probat..

Janaboy

(#106174) sixer66 válasza liszi70 (#106159) üzenetére


sixer66
senior tag

De valami csak nem jo, mert a frontban a magas surgazo megszolal, de a tobbi nem.
Remelem nem az erosito lesz a ludas.

(#106175) axwel18 válasza dualcore (#106164) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem jár vele jól mert passzív szub megy rá, el kell felejteni mind a 2-őt. Bőviteni max egy 5.0-ával tudja az onkyo-t passzív szubot normálisat nehéz lesz szerezni. Látom közbe más is írta bocsi. Amúgy z-5500 után mindegyiknek kevés lenne a mélye. A z-5500 elég gyenge szett de a mélyei azok ütnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#106176) BBéci válasza axwel18 (#106175) üzenetére


BBéci
titán

Azért tűnik ütősnek, mert hangos, de az kevés a boldogsághoz, ha az embernek van összehasonlítási alapja.

(#106174) sixer66
Próba erejéig, cseréld meg a hangdoboz csatlakozóin a bekötéseket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106177) dualcore válasza axwel18 (#106175) üzenetére


dualcore
őstag

Ez igaz ezért írtam ezt.

(#106178) axwel18 válasza BBéci (#106176) üzenetére


axwel18
senior tag

Hát van hasonlítási alapom, hallottam már sok szubot nem azt mondtam hogy minőségi de ütős és teljesítménye nem rossz a z-5500-as szubnak. Az onkyo és samsung linkelt házi mozik biztos nem tudnak olyat ütni mint a z-5500.

(#106179) Norbi 72 válasza sixer66 (#106174) üzenetére


Norbi 72
veterán

A régi kábellel rendesen működött szimplán bekötve?

(#106180) davidsone válasza axwel18 (#106178) üzenetére


davidsone
addikt

+1 ütött az rendesen :K Abban a kategóriában/árban az egyik legjobb 4 évig szolgált...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#106181) sixer66 válasza Norbi 72 (#106179) üzenetére


sixer66
senior tag

Persze mukodott ugy normalisan az erosito es a hangfal is.

(#106182) Xmodule válasza Xmodule (#106166) üzenetére


Xmodule
őstag

Erre valaki? Nem szeretnek turelmetlennek tűnni de csak ma es holnapig van ez az akció ahol 60k val olcsobb.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#106183) Norbi 72 válasza sixer66 (#106181) üzenetére


Norbi 72
veterán

Akkor valamit vagy rosszul kötöttél be,vagy hibás a sorrund back része a 3808-nak,Dorian írt már erről.

(#106182) Xmodule Jó áron adják,hallgasd meg.

[ Szerkesztve ]

(#106184) echterion válasza BBéci (#106172) üzenetére


echterion
nagyúr

Igen, nincsenek túlzó igényeim. Jelenleg, de ki tudja, ezért is akarom körbejárni alaposan a témát. Most jöttem meg az Auchan-ból, ott épp egy ilyen Pioneer erősítőre volt kötve egy ilyen, szintén Pioneer szett, valamint egy nem tudom, milyen, de szintén Pioneer mélynyomó. Tetszett, robosztusnak tűnt a hangja. Ez előrelépés lenne? A teljes pakk cirka 180ezer lenne ott, amit el tudnék ebben a hónapban osztani 11 részletre, kamat nélkül, és így esetleg beleférne. Viszont lehet, hogy ez a jelenlegi (még 1-2 évig itt tervezünk lenni) lakásba túl nagy lenne: 18 nm-es nappaliról van szó egy panelházban.

**********

(#106185) BBéci válasza axwel18 (#106178) üzenetére


BBéci
titán

Azt tudom, hogy van összehasonlítási alapod, még szép, hiszen nem tegnap kezdted a házimozizást. ;)
Arra utaltam, hogy sokan azért vannak elájulva a Z-5500 mélyhangjaitól, mert egyrészt nem hallottak jobbat, másrészt nem tudják, mitől jó egy szubláda hangja.
Amikor Muzsikpeti Velodyne SPL 1200 Ultrára váltott (ha jól emlékszem, T-12-ről, de volt előtte két Focalja is) akkor leesett az álla, hogy mennyire részletező is tud lenni a szubbasszus tartomány.

(#106184) echterion
Sokak szerint a center a házimozi hangdoboszettek legfontosabb eleme. Ezzel nem értek egyet, de az biztos, hogy ugyanannyira az, mint a frontok. Ezért az a brutális méretbeli különbség, ami a linkelt Pioneer szettben jelentkezik, semmiképpen nem szerencsés.
Ebben a topikban már többen, többször leírták, hogy a szóban forgó erősítő annyira szerény képességű, hogy szinte pénzkidobással felérő a megvásárlása. Legalább az 500-as sorozatig érdemes fellépni, arra gyűjtögetni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106186) axwel18 válasza BBéci (#106185) üzenetére


axwel18
senior tag

Igen már én se szeretem a kontrolálatlan mélyhangokat pedig régen még tetszettek. :) Most én is gyűjtögetek valami komolyabb zárt mélynyomóra valahogy mostanság azok jobban tetszenek. T12-essel már kibékülnék. :DDD

(#106187) nismoka válasza Xmodule (#106182) üzenetére


nismoka
addikt

STR-DN850-re a Z5500 hagsugárzói? :F Nem jó gondolat.

(#106188) echterion válasza BBéci (#106185) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszönöm a tanácsot. Ez a 11 hónapos lehetőség erősen húz efelé a szett felé sajnos. Még találtam "bögreszettet", ami megfelelhetne az igényeknek, legalábbis ami a csatlakozókat illeti, de azt inkább be se linkelem ide, ha meg tudom hallgatni az eladónál, akkor megnézem és összehasonlítom valami komolyabbal. Tudsz olyan üzletet mondani, ahol egy ilyen komolyabb (de még ezen a szinten belépőnek számító) szettet meg lehet hallgatni élőben, esetleg saját anyaggal?
Illetve hasonló árkategóriában tudnál egy ajánlott hangfalszettet mondani? Az erősítőt megtaláltam, amire gondoltál szerintem (520-as Pio), de azt már nem nagyon árulják sehol.

**********

(#106189) Xmodule válasza nismoka (#106187) üzenetére


Xmodule
őstag

Miert? Igazabol csak ideiglenesen. Egyszerre nem tudok mindent megvenni. De erdekelne hogy Szerinted miert nem jo ötlet.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#106190) BBéci válasza echterion (#106188) üzenetére


BBéci
titán

Elsőként a Stream Audio kínálatának böngészését ajánlom, ott rendkívül széles a választék és értenek a házimozihoz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106191) nismoka válasza Xmodule (#106189) üzenetére


nismoka
addikt

Egyszerűen nem hozzá való. Arról nem is beszélve hogy a z5500 subot hogyan csatlakoztatod közvetlenül a DN850 sub kimenetéhez?

(#106192) BBéci válasza nismoka (#106191) üzenetére


BBéci
titán

Hány hertzen van a vágás a Z-5500 szubja és szatellitjei között?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#106193) Alx.Mercer


Alx.Mercer
aktív tag

A Sony erősítői mennyire ajánlottak? Pl a STR-DN1040 vagy az újabb 1050? A WhatHi-fi tesztje szerint nagyon jók, sőt. Viszont az Amazonos vélemények inkább arról árulkodnak, hogy rengeteg velük a probléma... Van tapasztalata valakinek ezekről a típusokról?

Eladó termékek (OneDrive galéria): https://1drv.ms/f/s!AhX-flNWpGw-hRUMHUQiLjQHjw5W

(#106194) nismoka válasza BBéci (#106192) üzenetére


nismoka
addikt

Nem tudom, de ez csak az egyik probléma lenne, eleve hogyan köti rá? Mivel azon a subon nincsen SUB bemeneti csati mivel all in one rendszer.

(#106195) davidsone válasza nismoka (#106194) üzenetére


davidsone
addikt

kábel elvág, rca ráköt, szigszalag és kész :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#106196) nismoka válasza davidsone (#106195) üzenetére


nismoka
addikt

Ezt most találtam, [link] egy Denon X4000-re rábarkácsolták a z5500 vezérlőn keresztül egy sztereó jack-rca kábel felezéssel, hát felőlem végülis... :O

[ Szerkesztve ]

(#106197) davidsone válasza nismoka (#106196) üzenetére


davidsone
addikt

ennyi. mókány de elvileg működik, aki erre vágyik annak biztos jó :U

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#106198) nismoka válasza davidsone (#106197) üzenetére


nismoka
addikt

Ja hát átmenetileg ok hamár X4000-re futotta. ;)

(#106199) nismoka válasza Alx.Mercer (#106193) üzenetére


nismoka
addikt

Amazonos véleményeket inkább hagyjuk.... 1050 most futott ki, az 1060-as jön hamarosan. Jó gépek nincsen azokkal gond!

(#106200) BBéci válasza davidsone (#106197) üzenetére


BBéci
titán

Mókány? Az mit jelent? ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.