Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73701) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok szakik! Ajtóbehúzó (ha így hívják) kellene. De olyan, hogy a kistestű (~8kg) kutyám azért be tudjon jönni, most az orrával betolja miután a kilincset lenyomja. Szóval nem valmi nehéz húzású valami kéne, de azért záródjon be utána (tudom megtanítani egyszerűbb lenne a blökit, dehát világáról nem tud olyan egyszerű szegény :DDD )

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73702) macilaci78 válasza moleculez (#73701) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valamelyik youtube videóban láttam, hogy egy szemes csavaron veettek át egy szál zsinórt, a zsinór egyik végén egy PET-palack, a másik vége az ajtószárnyhoz kötve, a csavart pedig az ajtótokba csavarozták.
A palack súlya húzza be az ajtót, a súly pedig állítható töltőtömeggel. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73703) lemmy71 válasza moleculez (#73701) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez azért igényesebb megoldás, bár az én kis törpetacskómnak nem lenne ideállis, a kis bolond szeret neki ugrani a gumilapnak ami az ajtón van, itt ha a fotocelle késik akkor lefejelné az ajtót :DDD

(#73704) moleculez válasza macilaci78 (#73702) üzenetére


moleculez
veterán

Azért ilyen Indiana Jones jellegű ókori mechanika nem épp a lakás dísze. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73705) darvinya válasza moleculez (#73701) üzenetére


darvinya
titán

Esetleg ez inkább? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73706) macilaci78 válasza moleculez (#73704) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rossz topikban tetted fel a kérdést. A lakásfelújítós topikban mást javasoltam volna.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73707) Ribi


Ribi
nagyúr

Nem tudja valaki hol lehet kis mennyiségben kapni kenőzsírt ami érintkezhet kajával és bírja a forró vizet? Ilyesmi, csak nem kell ennyi és valahol budaörs fele?
Praktikerben esetleg lehet ilyesmi?

(#73708) hotkar válasza Ribi (#73707) üzenetére


hotkar
aktív tag

Szerintem ez egy kiváló hosszútávú befektetés. Az unoka is ezt fogja még használni :))
Én megörököltem apukámtól 30 évvel ezelőtt egy fél doboz lítiumos kenőzsírt. Nagy része még most is megvan.

(#73709) pjen válasza Ribi (#73707) üzenetére


pjen
félisten

Bondex Kft.Akár 5 dekás kiszerelés is van.Hőálló szilikon zsír.Sajnos Murányi u.

(#73710) macilaci78 válasza hotkar (#73708) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kb 12 éve vettem egy 310 ml-es tubussal kenőzsírt az airsoft cuccokhoz, a fele még most is megvan. Bár már ideje lenne kisebb edénybe átteni. Majd nézek hozzá valamit.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73711) rosejbli válasza Ribi (#73707) üzenetére


rosejbli
senior tag

Ha élelmiszeriparban van ismerősöd, tőle érdemes kunyizni egy keveset, ott hetente elmegy egy ilyen tubus.

(#73712) Met


Met
nagyúr

DIY "horonymaró/tisztító" :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73713) Inhouse válasza Met (#73712) üzenetére


Inhouse
őstag

Szép! :) Egy alátétes csavar van marva, esztergálva?

Üdv Inhouse

(#73714) Met válasza Inhouse (#73713) üzenetére


Met
nagyúr

Ugyan már királylány :))
Korpusz összehúzó hüvely-be reszeltem fogakat, és reszeltem le a domború fejét.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#73715) Inhouse válasza Met (#73714) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez lett volna a másik tippem! :) Szép, na!

Üdv Inhouse

(#73716) Ribi válasza hotkar (#73708) üzenetére


Ribi
nagyúr

Van itthon fene tudja milyen zsír, ugyancsak dinoszauruszok korából, de a probléma a hőálló és "ehető" is. Amúgy libazsírrak adnék neki oszt jóvan.
pjen: lehet rájuk kérdezek.
rosejbli: ha lenne nem kérezném :)

(#73717) lemmy71 válasza Ribi (#73716) üzenetére


lemmy71
őstag

Én a mixsy darabolóedény tengelyvégét sima LZS2 zsírral kenem, az a két három gombostűfejnyi zsír csak jót tesz a szervezetnek :DDD

(#73718) do3om


do3om
addikt

Nincs valakinek rönkhasítóhoz valami tervrajza?
Nem tudom hogy kéne jól megoldani, nem akarom hogy gyenge legyen de azt se hogy ne lehessen mozgatni. 40x40-es zártszelvényem van de nem vastagfalú, így nem tudom ezt használjam e vagy csak pár merevítésnek.
Ez pl olyan jó praktikus de az anyag amiből van nem gyenge.
[link]
Ez is tetszik nem tudom vastagfalú e vagy nem de szemre pl 40x40-es, vajon elég ez is?
[link]

Az első gépen kíváncsi vagyok ha megszorul és irányt váltok mi lenne, csak egy oldalt van alul támasztó. Aztán ha valami könnyen elhasad leesik a földre, mert nincs ami megtartsa. A felső tartó talán ahoz is hasznos ha elhasad, és tovább aprítanád addig kívülről oda félre tudod rakni a maradékot. Nem kel a földre lökni aztán megint hajolni érte.
Szeretnék rá asztalt is hogy töke ha van arra is jó legyen. Szóval ennek felhelyezése is megoldható legyen.

Kereket mindenképp kapna, hátra 2 ott van a nagy súly.
Addig készül ami kell hozzá, kúpos csapágyegység, ékszíjtárcsák.
De el kell kezdenem az építést.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73719) Barret001 válasza do3om (#73718) üzenetére


Barret001
addikt

Én mindent 40x40-es anyagból csinálok! Ahova kevés,rakom duplán. Probléma megoldva :)

(#73720) do3om válasza Barret001 (#73719) üzenetére


do3om
addikt

De itt egy 5,5 KW os motor nem fogja eltekerni amikor nekicsapja az alját és nehezen megy a kúp?
Van tűzepén 50x50-es vastagfalú (3-as talán) 8500 egy 6m es száll de e száll biztosan kevés. esetleg kipótolni az itthoni 40-essel.
Nincsenek valahol tervek?
Imibogyó!!
Neked nincs a gyűjteményben? :D

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73721) Barret001 válasza do3om (#73720) üzenetére


Barret001
addikt

1000 KW-os motort is tehetsz rá.Amennyi teljesítményt felvesz a tuskó,annyit tud a motor leadni. Azt a részt kell erősre megcsinálni,ahol dolgozik.A többi lehet gyengébb anyagból.Meglepődnék,ha 6 méter kevés lenne oda :) 1 méter oldaltávolságú asztallal is elég.

(#73722) imibogyo válasza do3om (#73720) üzenetére


imibogyo
veterán

Csak egy hidraulikus rönkhasítóról csináltam (alakítottam át egy meglévő...) tervet régebben, de annyira nem merültem el benne, hogy végül nem is méreteztem be, stb...

(#73723) darvinya válasza do3om (#73718) üzenetére


darvinya
titán

Bírja 40x40x2-es is, ha sarokba 45°-os betoldást raksz.
A többi már hegesztésen múlik.
Csak kúp csavar hasító leglényegesebb része az egésznek.
Ha nem jó, akkor csak csavarként hasít bele, nem feszítí szét.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73724) PitLee válasza do3om (#73720) üzenetére


PitLee
őstag

Technical Analysis and Re-Design of aScrew Log Splitter: New Methods of Risk Management
http://www.m-hikari.com/ces/ces2015/ces25-28-2015/p/gaiottoCES25-28-2015.pdf

(#73725) do3om válasza Barret001 (#73721) üzenetére


do3om
addikt

Nem tökét akarok hasítani, hanem rönkhasító, méteres fát, vastag 40 centi vagy talán pár még vastagabb is!

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73726) do3om válasza darvinya (#73723) üzenetére


do3om
addikt

Csak ez nem tudom 2-es e, majd megnézem de vékony az biztos.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73727) darvinya válasza do3om (#73726) üzenetére


darvinya
titán

Pont ezzel csinálom a kerítést, 2m darab nem hajlott meg 200kg alatt.
Ebből sarok illesztést megerősíted 45°-os idommal, s 450kg-ot elbírja 1m hosszúságban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73728) Inhouse


Inhouse
őstag

Régebbóta küzdök a maszk és szemüveg összeveszésével. A párásodás gáz, főleg most azóta, hogy szabad térben is kell hordani. Sok mindent kipróbáltam már, vettem kínából elvileg ezt a problémát megoldó kütyüket, se egyik sem vált be.

A szájkosár azért arra jó, hogy nem tapad a szádra a maszk, mindig lesz alatta egy kis légtér. A másik egy szilikonos kis szögletes "cső". Elvileg alulról belemegy a párás kilélegzett levegő, nem engedi a szemüveg felé és kivezeti oldalra. Jól is illeszkedik, de nem jó még sem. Talán valamit ér, de a legtöbb esetben ezzel is bepárásodik. Ezt meg is hekkeltem egy dróttal (sebészeti csontrögzítő), hogy jobban az orromra feszüljön, de nem vált be. Középen csináltam egy kis kiemelést, hogy a légtér itt is meg legyen.

Ha erősebben meghúznám a gumit, akkor talán jobb lenne, de "levágná" a fülem. Azt vettem észre, hogy ha 2 ujjal csak ráfogok az orrom 2 oldalán a maszkra, már nem párásodok.

Erre válaszul készült reggel 10perc alatt ez a 0-ás verzió. Működik!!! :)

40-es PVC cső szelet, hidegen fogóval hajlítva, fúrva és fekete filccel feketére "festve" az időhiány miatt.
A maszk alá megy a szájkosár, ez pedig felülre, a felső élre, a gumi a fülek alatt megy hátra. Mivel nem a fülem vágja, lehet szorosabb, az orromat sem vészesen nyomja.
Van egy egyszerű magyar megoldás, de nem tudom, hogy valóban annyira jó-e.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73729) hzsolee válasza Inhouse (#73728) üzenetére


hzsolee
őstag

Amit linkeltél nem egy profitorientált vállalkozás :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73730) Inhouse válasza hzsolee (#73729) üzenetére


Inhouse
őstag

Valószínű. Láttál árat?

Üdv Inhouse

(#73731) Ribi válasza Inhouse (#73728) üzenetére


Ribi
nagyúr

Linken lévő kép nagyon vicces.
A gyári orvosi maszkban is van egy fémlap, amit neked kellene behajlítani "orr alakúra". De ez nyilván bonyolult és inkább találjunk ki egy külön vackot ami nyilván nem fog mindenkinek az orrához illeszkedni és a gyárilag hajlítható cucc az úgyis minek van. Na így kell "megoldást" találni a megoldott dolgokra :W
Kb minden 10-ik emberen látom, hogy azt a fém cuccot behajtották megfelelően. :(
Sőt a képet nézve valószínű kiszedte belőle a gyári fémlapot, hogy bele tudja tuszkolni a nyomtatott vackába. :O

[ Szerkesztve ]

(#73732) Inhouse válasza Ribi (#73731) üzenetére


Inhouse
őstag

Hordasz szemüveget? Az a fém lap nem sokat segít. Erősen rá kell szorítani az orrnál, a jó illeszkedés magában nem elég, mivel kifújáskor keletkezik némi nyomás. De fülre akasztóst nem lehet annyira meghúzni, hogy elérd ezt az állapotot.
Inkább az a vicces, hogy erre a gyártók nem találtak ki semmit, és otthon kell barkácsolni hozzá. Ami jól zár, az már komoly maszk, a többség nem fog laboratóriumi szettet venni.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73733) Ribi válasza Inhouse (#73732) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nincs szemüvegem, de szemüveges emberek nagyrésze is képtelen azt behajlítani.
Ez jó lehet az otthon varrott cuccokra, de ha orvosoknak az elmúlt x évben jól működött, akkor szerinted hirtelen ez elromlott? Vagy inkább user error mint az esetek nagy részében? Vagy a szemüveges orvost ez nem zavarja?
Illetve mint írtam ez is egyféle orrméretre passzol. Vagy hányféle méretben készül? Ha nem jó visszaküldhetik?

[ Szerkesztve ]

(#73734) hzsolee válasza Inhouse (#73730) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát azt írja 390.-/db. 1,5 óra alatt 4 db tud nyomtatni. Akkor 1040.- buznyákos órabér. Mínusz költségek. Nonprofit Zrt.... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73735) macilaci78 válasza Inhouse (#73732) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hordok szemüveget és textil szájmaszkot használok, amit a Decathlonban vettem.
Benne van az orrnyeregnél a fémlap, ami egész jó eredménnyel működik. A gond akkor van, ha a kinti hőmérséklet 5-8°C alá megy és szél sincs komolyabban, mert akkor a kilélegzett pára felfelé száll és párásít
A maszk pedig akkor lesz kényelmetlen, amikor az anyag telítődik a kilélegzett párámmal. Belégzéskor a mandulámig be tudom szívni. Nem tudom, a CIA alkalmazza-e még a vizes-fullasztásos kínzást? ;]

Xiaomi maszkot rendeltem 5-ös csomagot. A nagyobbik méret is húzza a fülem, de a szelep miatt a kilégzéssel legalább nincs gond. Némi igazgatás után a szemüveg sem párásodik, a műanyag rács meg eltartja az anyagot a számtól. Később telítődik a lehelletem páratartalmával, így nincs tovább bírom.
Cserébe büdös és 5 darabból 2 db már sérült, elengedte a hegesztés, az egyik pont az orrnyeregnél, így párásodásmentesen fel sem lehet venni.

Lassan ott tartok, hogy rászokok a cigire, mert habár valamennyi közterületen kötelező a maszkviselés, a dohányzásra vonatkozó szabályok nem változtak: egyes épületek bejáratánál és a tömegközelekedési megállókban tilos, másutt engedélyezett. Biztos van olyan e-cigi, ami csak szájvizet porlaszt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73736) Barret001 válasza Ribi (#73733) üzenetére


Barret001
addikt

Az hogy párásodik-e? Az kizárólag hőmérséklet függő... Ha néhány fokos helyen kell használni,akkor szopás van! Megfelelő hőmérsékletű helységben jóval kevésbé jön elő a párásodás problémája. Gondolom sokat javít a működő klíma is ezen.

(#73737) Ribi válasza macilaci78 (#73735) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az mondjuk egy másik dolog, hogy szelepes cuccot pont nem lenne szabad használni, mivel nem szűri a kiáramló levegőt. Nyilván téged véd, de tőled nem véd másokat. :B

(#73738) macilaci78 válasza Barret001 (#73736) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tévedsz: a harmatponttól függ. Ha teljesen száraz a levegő, lehet akár szibériai hideg is, nem fog párásodni.

Ribi: igaz, erre nem tértem ki, pedig eszemben volt.

Viszont a rendelet is elég megengedő:
A települések belterületén, az utcán és közterületen - az e rendelet szerinti kivétellel - mindenki köteles orvosi maszkot, munkavédelmi maszkot, illetve textil vagy más anyagból készült (a továbbiakban együtt: maszk) olyan módon viselni, hogy az az orrát és a száját folyamatosan elfedje. - forrás
Tehát ha betű szerint olvasom a törvényt, akkor egy ilyen munkavédelmi maszk is megfelel a törvény előtt, mert szájat, orrot eltakarjó, más anyagból készült munkavédelmi maszk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73739) Barret001 válasza Ribi (#73737) üzenetére


Barret001
addikt

A katonai vegyvédelmi gázálarcok is szelepesek.A kiáramlót miért kellene szűrni? Azt szűri a maszk mikor levegőt veszel.

[ Szerkesztve ]

(#73740) salaud válasza Barret001 (#73739) üzenetére


salaud
aktív tag

A katonai vegyvédelmi gázálarc is csak a viselőjét védi.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#73741) macilaci78 válasza Barret001 (#73739) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A koronavírus mizériában azért kell a maszkot videlni, hogy az általad kilélegzett levegőben lévő apró vízcseppek ne jussanak el máshoz, mert az a csúnya, gonosz vírus ezeken a vízcseppeken utazik A alanytól B alanyig.
Tehát a védőmaszk első sorban nem téged véd a környezetdtől, hanem a környezetedben lévőket tőled.

Na, ezt a szép ideológiát rúgja fel páros lábbal a szelepes maszk.
Meg a helytelenül felvett maszk, ami nem takarja például az orrot.
Vagy a lazán álló maszk, aminek a fém szálját nem igazították meg, a gumija is laza és az alsó ajkakat is látni a magas lesből...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73742) Zozzant


Zozzant
addikt

Szelepes maszkon a külső vászonban van egy gumi membrán. Mondjuk a gagyin nem sokat ér mert nem is mozog. Ezen belül található egy tasak varrva amiben a cserélhető szűrő van. Tehát a szelepen ki-be áramló levegőt is szűri a maszkban található cserélhető szűrő.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#73743) inf3rno válasza macilaci78 (#73741) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Milyen szépen mondtad. :D Igazából amikor tüsszentenek, akkor a folyós taknyot porlasztják a levegőbe. ;]

Buliban hasznos! =]

(#73744) Inhouse válasza Ribi (#73733) üzenetére


Inhouse
őstag

Az egészségügyisek a kórházon belül hordják, főleg műtőben koronavírus mentes időkben. Mivel nem vagy szemüveges, csak fogadd el, amit írunk. A téli időszak maszkviselésileg a szemüvegeseknek nem jó, főleg így, hogy szabadtérben is kell, pl. kerékpáros munkába járásnál is, mivel az nem sporttevékenység. A kilélegzett levegő igen párás és meleg, amíg kint télen meg hideg van, és a szemüveg lencséje is kb olyan hideg, ebből van a baj. Hajlíthatod a drótodat, ahogy akarod. A kilégzés megemeli valamennyire a maszk széleit, és ami felfelé jön ki (tudod, meleg levegő), annak a nagyja a szemüvegen csapódik le. Ezt fokozza a fűtött épületbe való belépés és mivel a munkahely is ilyen, ott sem jó vakon menni, mert szemüveg nélkül sem jó. Később, amikor a lencsék felmelegednek, kisebb a párásodás, de olyankor is simán bepárásodik, ha fokozott légzésed van valamiért.
Ha orvos hord maszkot kint, neki is párásodni fog, a drótos maszk is.

Üdv Inhouse

(#73745) Inhouse válasza hzsolee (#73734) üzenetére


Inhouse
őstag

Akkor a postaköltség több... :)

Üdv Inhouse

(#73746) do3om válasza do3om (#73726) üzenetére


do3om
addikt

Lehet kicsit túlzásba viszem de ez az alap már megfelelő lesz. Hatalmas gép lesz de a videók alapján az oldalkorlátot túl közel szokták rakni és ahogy szedik ketté a fát akadályozza. De persze kell oda mert könnyebb mintha két oldalt a földre esik és hajolgathatsz érte.
Szembe a középső rácsot kivágom egy darabon, a fa alja a földön lesz. Hátul látni párat, vizesen nem bírnám ráemelni teljes alja lenne.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73747) macilaci78 válasza Inhouse (#73744) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amíg meg nem jött a Xiaomi maszk, addig a szemüveg tokban volt a kabát alatti kardigán zsebében. Így mindig meleg volt, ha valahova bementem, felvéve nem párásodott be.
De az utcán bajban voltam, amikor nem csak a munkahely-lakóhely közti 800 méterre kellett sétálni, hanem eldönteni, hogy most melyik buszra is szállok fel...
Szar és kész. De legalább eggyel több ok várni a jó időt. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73748) imibogyo válasza Inhouse (#73744) üzenetére


imibogyo
veterán

Én nyomtattam magamnak ilyen klipszeket. Nem mondom, hogy világmegváltó cucc lenne, de határozottan sokat javított a párásodási mizérián. Most ebben a pillanatban nyomtatom a szélesebb fajtát, mert ez állítólag még jobban tartja a maszk felső élét, így a kilégzéskor keletkező "nagy sebességű" levegőt oldalirányba tereli (állítólag...), így nem pont a szemüveg alatt emeli majd meg a maszkot az erősebb kilégzés, hanem remélhetőleg oldalt, alul távozik majd a nagyja levegő. De már előkészültem ebből a már nyomtatott kisebb fajtából is néhány különböző méretű darab nyomtatásához (ha jobban működik valamelyik, akkor még nyomtatok belőlük pár darabot, mert ismerősi körben is szeretik és mindig elosztogatom)... :K

(#73749) Inhouse válasza imibogyo (#73748) üzenetére


Inhouse
őstag

Klassz! Jó ismerősök vagyunk? :)

Üdv Inhouse

(#73750) Inhouse válasza macilaci78 (#73747) üzenetére


Inhouse
őstag

Hát igen, vagy azért nem látsz, mert rossz a szemed, vagy azért, mert párás a szemüveg. Anno a katonaságnál erőltetett menetnél nekünk szemüvegeseknek nem kellett házálarcot húzni, mert semmit nem láttunk. Persze élesben ez gáz lett volna...a szó szoros értelmében is. :)

Üdv Inhouse

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.