Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74351) cinemazealot válasza darvinya (#74350) üzenetére


cinemazealot
addikt

Azért, mert a relatíve nagy tömegű folyadék úgy áll szintbe, hogy a csőben előre-hátra áramlik. Én legalábbis így tapasztaltam. Félreértés ne essék, az elv tök jó és működik is. Csak nem azonnal fog beállni a folyadék szintje.

(#74352) lemmy71 válasza darvinya (#74347) üzenetére


lemmy71
őstag

Vékony az a benzincső, azzal szop@s lesz vízszintezni, főleg ha megsüti a nap ;)
Ezzel jobban jártál volna :K

(#74353) darvinya válasza cinemazealot (#74351) üzenetére


darvinya
titán

Leírtad a megtört slag jelenséget.

lemmy71

Olcsóbban tudom a link-eltet.
Ugyanaz a lágy PVC cső, mint az enyém.
20m hamarabb megtörik, s ez nagyobb probléma ezekkel.
Napsütés elég sokáig kellene sütnie egy fémlapon, hogy maga a cső deformálódjon.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74354) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok!
Az alany egy gtx 550ti gainward marka egy jobb hutest szeretnek ra varazsolni amit kiszemeltem az egy gtx 970 strix huto, vajon ra lehet tenni? A felfogato csavarok helye az egyezik?

(#74355) Inhouse válasza darvinya (#74350) üzenetére


Inhouse
őstag

Talán a vékonyka cső miatt? Nem tudom, csak tippelek, de nekem is kicsinek tűnik a keresztmetszet, lassabban fog tudni beállni. Használd egészséggel!

Üdv Inhouse

(#74356) darvinya válasza Inhouse (#74355) üzenetére


darvinya
titán

Cső vastagsága nem számít, mivel víz nem nyomható össze.
Kösz.

UI:
Amúgy hossz a fele szokásos csöveknek, 2 tartály is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74357) Fr3eWar válasza darvinya (#74356) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Azért ilyet nem mondanék még viccből se, hogy a víz nem nyomható össze.

[ Szerkesztve ]

(#74358) pjen válasza Fr3eWar (#74357) üzenetére


pjen
félisten

Mért összenyomható?

(#74359) darvinya válasza pjen (#74358) üzenetére


darvinya
titán

Végülis összenyomható, csak kb. milliós bar nyomás kell hozzá. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74360) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

(#74361) macilaci78 válasza pjen (#74358) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is úgy tanultam anno, hogy a folyadékok nem összenyomhatóak. Ellenben ha elzárom a vízórát, akkor még kb 2 deci víz kijön egyre csökkenő nyomással a hálózatból. A felújítás alatt lévő lakásban, ahol nincs, csak egy vízvételi pont, minden más le van dugózva.
Ha a víz nem nyomható össze és nem levegős a cső, akkor az ötrétegű cső tágul ennyit a hálózati víz nyomása alatt?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74362) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Látott már valaki ilyen vagy ehez hasonló csavarozó szettet OBIban vagy praktikerben? Webshopban nem találtam és csak ezek a nagyobb üzletek vannak a közelemben.

-Wake up Neo!

(#74363) pjen válasza macilaci78 (#74361) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem igen.Én is úgy tanúltam, hogy a folyadékok gyakorlatilag összenyomhatatlanok.Ha a hálózati nyomás össze nyomná a vizet, vagy bármilyen folyadékot az olaj fék se müködne, és még egy csomó hidraulikus redszer.A csöveidből a gravitáció hozza ki a maradék vizet.

(#74364) Barret001 válasza macilaci78 (#74361) üzenetére


Barret001
addikt

" akkor az ötrétegű cső tágul ennyit a hálózati víz nyomása alatt?" Igen. Nem véletlenül használnak a hidraulikákban folyadékot! Ha összenyomható lenne, buknák a finom pozícionálásokat...

(#74365) Inhouse válasza darvinya (#74356) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem az összenyomhatóság a gond, hanem az áramlás korlátozott a kisebb átmérőjű csőben. Gondolom azért ezzel már találkoztál.

Üdv Inhouse

(#74366) macilaci78 válasza hundai (#74362) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem nem vált be. Műanyag a persely, ami a fúrószárat vezeti és a fúró bele-bele nyal.
Öcsémét próbáltam, de végülis letettem róla. Arra kellett volna, hogy csapolás mellett csavarral rögzítsek 5×10 és 5×5 cm-es fenyő anyagot, de végül megvettem az 5×120 mm-es csavarokat inkább.
Itt is kapni, házhoz szállításssal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74367) macilaci78 válasza pjen (#74363) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A vízvételi pontnál nincs magasabb semmilyen vizes dolog a lakásban. A gépészeti alapszerelés van kész: fali kiállások ledugózva azonosan kb tárdmagasságban, a konyhai hidegvíz kiálláson van egy csap. A lakásban lévő elzáró is ebben a magasságban van a szűrővel együtt, a lépcsőházi vízóra a padlószint felett kb 15 centivel, a cső pedig a küszöb alatt jön be a lakásba.
U-alakú közlekedő edények, a gravitáció csak akkor hozza ki a csöből a vizet, ha van magasabban lévő helyen is víz a rendszerben.

Barret001: értem, persze. Egy rakás hidraulikus dolog van a környezetemben, targonca, traktor, lift, stb. Csak furcsállom, hogy az a kb 30 méternyi vízcső ilyen térfogatváltozást tud elszenvedni és mégis adnak 30 év garanciát a kötőelemekre szivárgás ellen is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74368) pjen válasza macilaci78 (#74367) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van egy sárga slagom, kb 25 éves. Mikor vettem 10 év garit adtak rá és 10 légkörig nyomás álló, de az is megduzzad kicsit, ha elzárom a végén a csapot.

(#74369) macilaci78 válasza pjen (#74368) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, erre mondta a gépész, hogy ránt a mosógép az egykaros csaptelepen régi vascsöves hálózaton. A vascső nem tud annyit tágulni, így a nyomásváltozást a csaptelepek kapják. A rugalmas cső csillapít ezeken.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74370) Inhouse válasza hundai (#74362) üzenetére


Inhouse
őstag

A Lidl-ben vettem egyet, de még nem használtam. Igazából ritkán dolgozok rendes fával, laminált bútorlaphoz, meg lehet, hogy nem igazán való. Biztosan nem 10+eFt volt, mert nem vettem volna meg.
Most arra nem emlékszem pontosan, de szerintem ehhez nem süllyesztett fejű Reissereket adtak, hanem értelemszerűbb, a felületre felfekvőset. Ez a hátránya is, hogy nem "sima" csavar kell hozzá.
Van fatipli sablonom is, de az is csak korlátozottan használható. Majdnem vettem piskóta maró gépet, de ami kölcsön volt nálam, az annyira bizonytalan volt, hogy semmivel sem volt pontosabb az illesztés mint más módszerekkel, így letettem róla.

Üdv Inhouse

(#74371) razorbenke92 válasza macilaci78 (#74369) üzenetére

A vízkalapács effektnél többről van szó. Ott nem csak a sima víznyomásról van szó, hanem egy jelentős túlnyomásról is, amit a nagy áramlási sebességgel haladó víz hirtelen elzárása okoz.
A csövekben (főleg ha vannak nagy hosszú egyenes szakaszok) nagy tömegű víz halad egy irányba, nagy sebességgel. Amikor egy mágnesszelep, vagy egykaros csaptelep elzár, az hirtelen történik, nem folyamatosan lassul az áramlás. Emiatt az elzárás helyén a víz túlnyomást generál (mintha egy autó falnak menne). Ez a túlnyomás aztán persze az összenyomhatatlan közeg miatt visszarúg, és nem csak az elzárás helyén jelenik meg, hanem egy oda-vissza hullámban mindenütt elhalad. A 90 fokos idomoknál pedig ezek az ütközések az idom falán történnek, később törést vagy az illesztések lazulását okozva.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74372) cinemazealot válasza macilaci78 (#74369) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az inkább a water hammer hatás miatt van, ami a folyadék áramlásának tehetetlenségéből (pontosabban lendületéből) adódik.

(#74373) darvinya válasza Inhouse (#74365) üzenetére


darvinya
titán

Kisebb cső, nagyobb nyomás, mivel nem zárt a rendszert így azonnali hatást von magával.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74374) Ciccuka válasza macilaci78 (#74361) üzenetére


Ciccuka
veterán

folyadékok nem összenyomhatóak.
A gyakorlatilag szócska kimaradt ;)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#74375) Inhouse válasza darvinya (#74373) üzenetére


Inhouse
őstag

Legyen úgy. Mondtam, használd egészséggel. Minél kisebb a keresztmetszet, annál nehezebb még a légtelenítés is.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74376) hundai válasza macilaci78 (#74366) üzenetére


hundai
aktív tag

Esetleg tudsz másik típust amit ajánlanál és bátran lehetne használni? Max ha nincs itt a webshopokban tartósabb, akkor nézek aliról vagy bgről fémet. Igaz még nincs rá szükségem, de tervben van a jelenlegi mosdószekrén újragyártása, fafurnért megette a víz. Meg még erősen gondolkodom egy tv szekrény építésén is.
Külső csavarozást nem szeretnék esztétikai okokból. Tiplifúróm sajnos nincs, a csapolásokat pedig most szeretném elkezdeni tanulmányozni.

-Wake up Neo!

(#74377) macilaci78 válasza hundai (#74376) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én tipliztem, ragasztottam, vettem pillantszorítót, spanifert.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74378) Fr3eWar válasza pjen (#74358) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen, ha csak nagyon kis mértékben is de igen, nyomás függvénye a dolog, ahogy darvinya is írta.
700 bar nyomás körül már közel 3%-ot csökken a térfogata, 1400bar esetén 5%-ot.

(#74379) inf3rno válasza pjen (#74358) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Minden összenyomható. A neutroncsillagok is anyagból vannak, amit nagyon összenyomtak.

Buliban hasznos! =]

(#74380) IsKol válasza Ciccuka (#74374) üzenetére


IsKol
csendes tag

Chuck Norrisnak más a véleménye erről (szerintem :) )

(#74381) pjen válasza Fr3eWar (#74378) üzenetére


pjen
félisten

Igen, ahogy többen is írtuk, tanultuk: a folyadékok gyakorlatilag nem összenyomhatók.

(#74382) pjen válasza inf3rno (#74379) üzenetére


pjen
félisten

Itt a gyakorlati kifejezésen van a hangsúly, de természetesen igazad van.Természetesen ha Chuck Norris nyomja a fékpedált az autóban előfordulhat, hogy nem fog a fék mert a fék folyadék térfogata csökken a nyomás hatására ami a pedál és a fékpofa között fellép. :C

(#74383) Inhouse válasza IsKol (#74380) üzenetére


Inhouse
őstag

A folyadékok nem összenyomhatóak...kivéve a fekete lyukak, és Chuck Norris esetén...inkább csak Chuck Norris esetén, ő fekete lyukat is kifehéríti. :)

Üdv Inhouse

(#74384) Inhouse válasza hundai (#74376) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha laminált faforgács ("pozdorja", MDF) bútorlapból akarsz dolgozni, akkor inkább a tipliző sablont vedd meg+ragasztó. Nem lesz mm-en belül pontos, de stabil lesz.
Illetve, ha ennyire a kezdeteknél vagy, akkor inkább csavarozás oldalról és vágsz takaró elemeket színben passzoló élfóliából, vagy lehet kapni műanyagból is, csak bele kell pattintani. De lehet belülről rakni fém/műanyag sarokelemeket is.
Kellenek még szorítók, akár olyan is, ami a a 4 sarkát húzza össze, mert enélkül nehéz tiplizni, de a csavarozáskor is elkél a sarkot megfogó eszköz.

Üdv Inhouse

(#74385) Pakmara


Pakmara
őstag

Sziasztok!

Adott egy ilyen műanyag távtartó M3-as méret 6 mm-es hosszal. Nekem viszont olyan 4-4,1 mm. -es kellene. Mivel érdemes nekiállni lecsiszolni/vágni?

Köszi, Pakmara

(#74386) pjen válasza Pakmara (#74385) üzenetére


pjen
félisten

Mid van?köszörü, reszelő..

(#74387) Pakmara válasza pjen (#74386) üzenetére


Pakmara
őstag

Otthon minimális: (lakás, nincs hely) finom reszelő, lapos tűreszelő, pár csiszoló papír , de ismerősnél van nagyobb arzenál, ill. apósnál mintha lenne köszörű is. Lényeg a pontos megmunkáláson lenne.

(#74388) pjen válasza Pakmara (#74387) üzenetére


pjen
félisten

Pontos megmunkáláshoz egy eszterga kéne.Egyébként köszörűvel, reszelővel annyira lesz pontos amilyen ügyes vagy.

(#74389) Pakmara válasza pjen (#74388) üzenetére


Pakmara
őstag

Ettől féltem :) Köszi, megpróbálom így.

(#74390) macilaci78 válasza Pakmara (#74385) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csiszolópapírra szavazok, ha tudod a papírra merőlegesen tartani. Lehet, egy racsnis bitet használnék befogónak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74391) Barret001 válasza Pakmara (#74389) üzenetére


Barret001
addikt

Simán megoldható,csiszolópapír,és kézügyesség.Na meg egy tolómérő.

(#74392) Pakmara válasza Barret001 (#74391) üzenetére


Pakmara
őstag

Csiszolópapírral álltam neki, menni fog vele sztem. Rácsavartam a tartót egy csavarra azt befogtam a furóba és így próbálom merőlegesen tartva lassan hajtva lereszelgetni. Köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#74393) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Padlőszőnyeget szeretnék eltávolítani laminált padló lerakása előtt. Két réteg van egymáson, mert a régi padlószőnyeg nem lett felszedve, hanem arra lett ráragasztva az új.

Ti ezt hogyan távolítanátok el? Főleg a ragasztómaradványok miatt aggódom. 15 négyzetméteres szobáról van szó, szóval nem annyira nagy, de jó lenne végezni egy nap alatt a padlószőnyeg felszedésével és a laminált lerakásával.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74394) macilaci78 válasza Aaron14 (#74393) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fel kell csiszolni az aljzatról.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74395) A Zéé válasza Aaron14 (#74393) üzenetére


A Zéé
addikt

Kés, tartalékpenge, ilyen kaparó, kalapács, fizikai erő és türelem :)
Egyik sarkát meg kell kezdeni, de ne akard egyszerre feltépni az egészet, és ne egyben a két réteget, vágj belőle csíkokat. Ha nagyon fogja a ragasztó, akkor a kaparóval lehet segíteni neki. Ennek vastagabb a pengéje, és kalapáccsal lehet ütni a másik végét, szóval bírja a kiképzést. A maradék ragasztót is ezzel fel lehet kaparni.

Just a simple Lineman...

(#74396) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Nem találtam meg a 2.5-es zöldsárga drót tekercset.
A 2m-es csőből kb. 1.5m-t ledugtam. :DDD
Talán jobb is ez, a gégecső bordái a lefolyócső falát is tisztítják.

Bruhe

(#74397) Inhouse


Inhouse
őstag

Sajnos kép nem készült, és amikor sikerült, már nem kockáztattam, hogy újra szétszedjem, de: a kinti konyhában újra kinyitottam a vizet és összeszereléskor láttam, hogy a csap kifolyó hattyúnyakának tövén folyik a víz. Forgatható, belül dupla marás és 1-1 O gumigyűrű, amúgy egy imbusz fejű csavar tartja a helyén.. Még nem is egyformák, először azt hittem, hogy már cserélve lett és ilyen volt, de nem, a fészek is más méret. A vékonyabbik már szinte nem is lóg kijjebb, mint a fészek válla. Elő az O gyűrű készlet, ránézésre pont jó (kicsit vastagabb), rátettem. Bekentem folyékony mosószerrel és mehet a helyére...nem megy be, akárhogy próbálom, felakad. Megkerestem a szilikonzsírt, azzal is ugyanaz. Hmmm...ide topichű megoldás kell, hétvége van, más nincs. Levettem a gyűrűt, teflon szalag 4 menet, rá vissza az eredeti gumigyűrű, bekentem és cupp a helyére ment, nem simán, de bement. Próba: Működik, nem folyik! :) Nem volt "ződsárga" teflon szalagom.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74398) Essejó válasza Inhouse (#74397) üzenetére


Essejó
veterán

Ismerős szitu, valami OBI vagy Praktiker Kínai csap lehet. Én anno végig másztam pár vizes és O gyűrű boltot és nem volt méretes. A vége szintén alátekerés lett, de idén tekerhetek rá megint, vagy csapcsere.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74399) Inhouse válasza Essejó (#74398) üzenetére


Inhouse
őstag

Ez egy ezeréves, a házzal vettük 20+ éve konyhai csaptelep. Réz az egész, de fehérre van festve. Annó egy szerelésnél (vízcső vágás flex-el a falban) véletlenül belevágtam ebbe a hattyúnyakba feljebb, az vissza lett forrasztva, meg festve. A nyári konyhába raktam fel, mert sajnáltam kidobni és működik. Persze többször kapott új betéteket, kerámiás van benne most. Alul még a fix, merev csöves kiképzésű, nem az a fajta, ahol csak 2 luk van és pici flexicsöveket kell betekerni.
Ezekből az O gyűrűkből is mindig olyan kell, ami nincs otthon. Hiába veszel nagy készletet...

Üdv Inhouse

(#74400) Pete55555 válasza Pakmara (#74387) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

32 nm-en élek az asszonyal, (meg 2 tengerimalaccal)
Van flex, 2 szerszámosláda, 1 ütvefúró, 3 akksis fúró, dekopír, meg egy marokcsavarozó. Plusz apróságok, forrasztóállomás...stb.

Szóval ez nem indok ;]

...Szeretem leracsniztatni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.