Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73051) darvinya válasza imibogyo (#73045) üzenetére


darvinya
titán

Paraméterek hiányában, a kérdés feltevés miatt gondoltam, hogy nincs tartalék.

do3om

Ez azért még kevés, ha 880-ra akarod levinni, mert akkor 300W-ig csökkentve asszinkron motort kibillen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73052) do3om válasza darvinya (#73051) üzenetére


do3om
addikt

Annyira biztosan nem kell.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73053) Stylewars_kp válasza imibogyo (#73020) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

20x10m. Bocs, elütöttem. Ebbe benne van a garázs és a terasz is. 1000nm telken van.

(#73054) darvinya válasza do3om (#73052) üzenetére


darvinya
titán

Büntetlenül 2000-ig viheted le, ezalatt a nyomaték vesztés miatt könnyen leáll a motor, azaz trafó lesz, s csak búgni fog.
Induláskor is elő fog fordulni, hogy nem indul el.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73055) do3om válasza darvinya (#73054) üzenetére


do3om
addikt

Az bőven elég is, jelentős azért ott is a sebesség csökkenése.
Viszont melegednek a csapágyak, ezzel nem tudom mit fogok kezdeni, pedig C3-asok.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73056) darvinya válasza do3om (#73055) üzenetére


darvinya
titán

Ventilátor lapát szöget kell állítani, ha nem öntvény.
Nem tudom, hogy 3 fázisú a motor, vagy 1 fázisú.
1 fázisúnál egyszerűbb megoldani fordulat csökkentés, 3 fázisúnál már nem annyira.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73057) do3om válasza darvinya (#73056) üzenetére


do3om
addikt

Jaj nem a motor. A szalag görgői melegednek, a csapágyaktól.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73058) darvinya válasza do3om (#73057) üzenetére


darvinya
titán

Az nem jó.
Akkor deformálódik, mikor szalagnak feszül valami csiszolás miatt.
Sikló csapágyazású teljes hosszban, vagy két végén golyós?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73059) do3om válasza darvinya (#73058) üzenetére


do3om
addikt

Két végén golyós. Használható lesz így is csak nem huzamosabb ideig.
Lehet egy nagy kétgörgős fekvőt kellet volna csinálni.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73060) Pete55555


Pete55555
Topikgazda

Víztakarékos zuhanyfejekről van valakinek esetleg tapasztalata?

Most bojler/fogyasztás témába belemászva eszembe jutott, hogy év közben volt egy zuhanyfej csere is, és gyanúsan egybeesik az áram/vízfogyasztás drasztikus emelkedésével.

...Szeretem leracsniztatni...

(#73061) Reggie0 válasza Pete55555 (#73060) üzenetére


Reggie0
félisten

Tapasztalataim szerint jo gyenguszok, nem lehet rendesen furdeni veluk. En mindig ugy ereztem, hogy piszkos maradtam, igy visszatertem a normal zuhanyfejhez.

(#73062) PROTRON válasza Pete55555 (#73060) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez elég tág, mert nem írtál konkrét típust...lehet tényleg nem megfelelőt választottál, de abban a témában is sokféle termék van. Nálam egész jól funkcionál, megtaláltam a nekem tettsző beállítást.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73063) darvinya válasza do3om (#73059) üzenetére


darvinya
titán

Mindegy, hogy mennyi, a gond, hogy golyós csapágyas a henger.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73064) do3om válasza darvinya (#73063) üzenetére


do3om
addikt

Miért?
10-12 ezres fordulatot is simán bír egy c3 as csapágy.
A szalag meg azért nincs agyonfeszítve, egészen lazára állítottam a rugót, így sem csúszott meg.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73065) Pete55555 válasza PROTRON (#73062) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Na, azért nem írtam, mert igazából javaslatot várnék :)
Rengeteg fajta van fent a neten, de nem tudom melyikben lehet "megbízni"
Azt írják a legtöbbre, hogy 40-60% megtakarítás, ugyanolyan, vagy jobb "élmény" mellett. Hát ezt azért kicsit nehezen hiszem el, szerintem nem sok típus van ami tényleg tudja a fent leírtakat.
Valami ehhez hasonló volt ezelőtt, nem konkrétan takarékos, de ha kisebbek a "lukak" akkor látok rá esélyt, hogy kevesebbet fogyasszon. A mostaniból azért jön /ömlik/ rendesen a víz.

Ha tudtok típust ajánlani azt megköszönöm :R

Ez esetleg? Vagy nem szükséges ilyen "drága" ?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#73066) darvinya válasza do3om (#73064) üzenetére


darvinya
titán

Golyós csapágy 2 kúpos csésze közé kelene rakni, hogy egyenletlenség minden oldalról érje a golyókat.
Ez nincs meg, mert síkban pörgeted, egyenletes egyirányú nyomással.
Alap feszítés is elég, ami van, hogy csak egyrésze kopjon a golyók.
Tipikus ugyanilyen hibája lesz 1 soros görkoriknak, stb.
Autóknál is közel van dupla golyós csapágy elsőkerekeseknél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73067) inf3rno válasza mephi666 (#73039) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"kiszámoltam még válság előtt, hogy az árfolyam elszállása esetén is tudom fizetni a részletet, belevágtam... " - azért ez nem egyszerű, mert azt is bele kell számolni, hogy mi van ha a válság miatt elveszted a munkahelyed. amúgy állítólag már van ilyen biztosítás, hogyha a munkahely elvesztése miatt nem tudod fizetni a részleteket, akkor a biztosító kifizeti helyetted.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73068) do3om válasza darvinya (#73066) üzenetére


do3om
addikt

Sajnos ezek a görgők nem ilyen módon történő használatra vannak, hanem egy komoly csapágyházból állnának ki, de ugye az nincs nekem.
Rövid időkre lehet így használni használni, de ez van majd kitalálok jobb megoldást rá.
Készül egy kis gép is azon 50mm széles lesz csak a szalag, egy kis gép lesz, oda van fasza gyári csapágyazású hengereim, láttam használat közben, iszonyt fordulatszámon (20e kb.)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73069) inf3rno válasza do3om (#73040) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha peremet teszel rá és elmászik, akkor meg felgyűrődhet vagy elszakadhat a szalag, ha nincs rendesen ráfeszítve esetleg gyenge az anyaga. Munkavédelem szempontjából még számíthat, hogy lefele vagy felfele megy a szalag, mert lefele beragadhatnak alá dolgok, pl kezek. Amúgy tök jó. Mit csiszolsz vele?

Buliban hasznos! =]

(#73070) DJGABI


DJGABI
addikt

Hülye kérdés, de ha sikerült a vízforralót üresen elindítani, és a fűtőszálat vörösizzásig bekapcsolva hagyni (maga a készülék am nem olvadt meg, nagy baj nem lett), a króm(?)/valami bevonat lejött róla, azt utána gondolom nem érdemes használni, vagy legalábbis emberi fogyasztásra nem alkalmas amit csinál?

hogy on is legyen:
Öreganyám mostanában esik-kel, szédül. De nem hajlandó lemondani a bringázásról. Én egy háromkerekű csodára gondoltam, láttam már ilyet a városba, azon kívül hogy az autósoknak zavaró (mert kb egy fél sávot elfoglal), sztem teljesen jó megoldás lenne neki. [link] árban viszont hm.... Házilag mennyire lenne necces egy ilyet összehozni? :DDD

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73071) do3om válasza inf3rno (#73069) üzenetére


do3om
addikt

A szalag gyári, erős. A feszítő amire rakom majd a peremet ugye egyben az állító is a szalaghoz. tehát attól majd még beállítanám csak nem kel olyan pontosan. Nem drasztikusan mászik el most sem pl. a feszítő hengernél amikor eléri annak a tartóját ott megáll, nem gyűrődik, kicsit látszik hogy koptatja de ennyi. A perem a hengeren lesz, forog majd vele így nem egy helyen fogja koptatni.
Csak úgy csináltam, nincs célja mint a többinek sem :D

Más:
Már előkotortam a hajtóműves motort (sajnos csak1,1KW), kell két lánckerék, 16os lánc, meg egy 50es tengely. valami ideglenes váz meg egy hasító ék és ha működne akkor lehet rendesen megcsinálni. De amíg nem tudom hogy bírja e addig csak össze kéne dobni.

Ja volna egy hülye kérdésem egy ezres Suzuki ha a kerék helyére egy kúphasítót kapna bírná vajon a méteres fát hasítani? ;]

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73072) pjen válasza do3om (#73071) üzenetére


pjen
félisten

1,2 es ladával láttam ilyen hasítót.Igaz egy orosz videón.

(#73073) inf3rno válasza DJGABI (#73070) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Agyi keringési zavar pl nyaki artéria beszűkülés, középfül problémák, ópiátok, egyéb gyógyszerek szedése okozhat szédülést. Érdemes kivizsgáltatni amint beoltották.

Bringához talán a tengely és az arra történő rögzítés, ami a neheze lehet. A vázhoz hegeszteni kell, de ha acél, az talán nem akkora kihívás. Szoktak még olyat, hogy kicsit megdöntik a kereket, hogy még stabilabb legyen. Nem tudom, hogy egy szédülésből adódó balesetet ki tud e védeni. Jobb lenne inkább a probléma okát megszüntetni.

Ha tényleg króm a bevonat, akkor inkább add le elektronikai hulladéknak.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73074) imibogyo válasza Reggie0 (#73047) üzenetére


imibogyo
veterán

Szintén zenész. Az előző albérlőinknél (orvostanhallgató lány, vegyész srác) minden flottul ment. 3 év alatt 2x voltunk fenn náluk. Persze ehhez kellett az, hogy láttuk, hogyan állnak a dolgokhoz és hogy ők is látták, hogy nem kihasználni akarjuk őket. Win-win. Mondjuk most üres a lakás, még nem döntöttük el, hogyan tovább, én szívem szerint eladnám...

chester91: Sok mindent tudnék erre írni tulajdonosként, de mégsem teszem. Szerintem már így is túlfeszítettük a cica bajszát a sok albérletes bejegyzéssel. :B

do3om: talán érdemes lenne nem golyós, ilyesmi, vagy ilyesmi csapágyakra kicserélni a most golyósakat. Terhelhetőségben és fordulatszámban is bőven megfelelőek. Furcsa egyébként, hogy sima forgástól ennyire bemelegednek a csapágyak/görgők még akkor is ha golyósak (számos gépem van amiben golyóscsapágy van és nincs gond a melegedéssel). Mivel kened őket és 1000%, hogy a szalag nem csúszkálgat meg a görgőkön? Még akkor is, ha te ezt nem érzékeled, látod, megtörténhet... Rövid megforgatás után (terhelés nélkül) biztosan nem szabadna melegnek lenniük a görgőknek, ha csak nem szorulnak a csapágyak, vagy nem csúszik meg a szalag (surlódás miatti melegedés), vagy nem elégtelen a csapágyak kenése. Főleg ha jól látom, akkor fém tengely tartja őket, fém vázhoz kötve, szóval valamilyen szinten még hűtésük is van a csapágyaknak. Vagy valamit nagyon nem értek, nem gondolok végig, mert már vagy 40 órája fent vagyok... :O

Honda Civic hasító... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73075) darvinya válasza DJGABI (#73070) üzenetére


darvinya
titán

Kell némi eszköz hozzá, mert igaz, hogy külső felfogatású csak a hátsó kerekek.
Csak kosár miatt szélesítették hátsó kerék vázat.

Bár, ha nem szépségre megy, akkor nagy kalapács, s némi festékkel, elkészíthető.

imibogyo

Civic talajcsavarral. :DDD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73076) inf3rno válasza do3om (#73071) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ha a szalag felén lekerekített lenne a pereme, akkor az jobban működne, mint a derékszög. Bár nehezebb is megcsinálni. Lehet hogy elég csak egy vagy két görgőn megcsinálni ahhoz, hogy rendben legyen.

A Suzukit nem tudom, de ha kipróbálod, akkor mindenképp küldd be ide. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73077) DJGABI válasza darvinya (#73075) üzenetére


DJGABI
addikt

lehet én vagyok kevés, de a második mondatodat nem tudtam értelmezni :DDD

megtaláltam közben amúgy az inspirációs tutorial videót [link] kis indiai megoldja, papucsban pálcással minden szívbaj nélkül hegeszt csapágyat. német mérnökök a fejüket fogják

(#73073) inf3rno köszi az aggódást, folyamatban van a kivizsgálása. de nagy baja nem lehet, mert tényleg lendületben van az öreglány :DDD muszáj mennie

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73078) Stylewars_kp válasza DJGABI (#73070) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Használtan kerestél ilyen 3 kerekű csodát?

(#73079) DJGABI válasza Stylewars_kp (#73078) üzenetére


DJGABI
addikt

ja, néztem. környéken nem nagyon találtam. vazs megyében legalábbis

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73080) darvinya válasza DJGABI (#73077) üzenetére


darvinya
titán

Szépség - meg van
Kalapács - meg van

Innéttől csak felhasználon múlik miként használja vázon a kalapácsot, amivel hátsó kerékvázat kiszélesíti. :DDD
De, ha mostani is elég, akkor csak egy kereszt tengely kell és vázon kívülre 2 kerék.
Lánckerék pedig befelé nézzen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73081) inf3rno válasza DJGABI (#73077) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom egy felnőttet elbír e egy ilyen csapágy hegesztés hosszú távon. Simán lehet egy döccenőn lerepül a hátsó tengely. Egyébként tetszik a hozzáállásuk, nem szarakodnak ilyen apróságokon, hanem megcsinálják ahogy tudják.

Van még ilyen hanyattbicikli, amivel nehéz nagyot esni. Talán. :D Esetleg az még szóba jöhet. [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73082) do3om válasza inf3rno (#73076) üzenetére


do3om
addikt

Persze mindenképp lenne letörés benne, 1 görgőn akarom csak.

A melegedést meg sejtem mitől lehet csak sajnos nem javítható ezekkel a görgőkkel. Majd lefényképezem, de nem gondoltam hogy ez hiba lesz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73083) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Nem 100% hogy ide tartozik de jó munkás embereket ismerek itt ezert kerdezem meg!
Venni szeretnek csavarbehajtót egyenlőre otthoni felhasználasra de következő évben (villanyász leszek ha minden jól megy) és akkor szerintem jobban lesz használva is.
Három variáció van:
1. Fekete Parkside 60Nm 5 év gari 20e ft + 2Ah akku töltővel 9e +4Ah akku 10e ft ez így összesen 39e ft.
2. DEWALT DCD777S2T 3 év gari + 2x1.5Ah akku töltővel ~49e ft.
(gyári akku 23e ft).
3. Makita DDF482RFEB 3 év gari + 2x3Ah akku töltővel ~56e ft (gyári akku 16e ft).
Kérdés melyikkel járnék a legjobban?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#73084) emre válasza dewil666 (#73083) üzenetére


emre
veterán

Én elfogult vagyok a Parkside irányába, szerintem ár/értékben verhetetlen. Mire ezt tönkreteszed már lesz pénzed márkásabbra. De villanyszerelőként egy kisebb kézi csavarozóra is szükséged lesz, ilyen mint ami 18-tól lesz az Aldiban 10k-ért. De hogy ez a típus jó-e és megéri-e az árát nem tudom.
Mondjuk én csavarozóra nem költenék ennyit, mert jó ha van egy SDS tokmányos akkus gép, falhoronymaró, ipari porszívó, lakatfogó..... Soroljam? Szerintem te jobban tudod. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73085) DJGABI válasza dewil666 (#73083) üzenetére


DJGABI
addikt

fekete (brushless) parkside-ot annyira a szakembörök nem szeretik a fb topicjában, mert hideg időben az elektronikája letilt. persze meg lehet kerülni, csak akkor gari ugrik gondolom. mondjuk akksi ár miatt az lenne az előnyös.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73086) dewil666 válasza DJGABI (#73085) üzenetére


dewil666
őstag

2 fajta van a fekete parksidéből. B2 es C2 tipús szám végén jelölve. A B2 letilt hidegben a C2 nem.

emre
Én is inkább az ára miatt venném meg mert mint márka vegyes érzelmeket táplálok iránta. 2 db 125 sarokcsiszolót vágtam már haza és 2 db fúrókalapácsot (egyiket sem ipari felhasználásra hasznaltam) érdekes módon mindig a csere készülékek birták a legkevésbé a munkát.
Esetleg jól látom hogy az általam irt Makita az szenkefés?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#73087) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv.

Túlterhelt konyhafiók síneket kellene cserélni, de előre látom, hogy ahol be kell csavarozni, ott már nem fogom tudni, mert a régi csavar kikoptatta a bútorlapot, így nem lehet majd bekapatni. Van vlmi tömítőanyag amivel meg tudnám gányolni a lyukakat? :R

[ Szerkesztve ]

(#73088) do3om válasza do3om (#73082) üzenetére


do3om
addikt

Ehez hasonló lesz a feszítőre rakva, ez majd megvezeti a szallagot. Nem tudom jó ötlet volt e de egy csempét ragasztottam az acéllapra, sima laposvas így arra go doltam a csempe jobban bírja majd. Kapott egy munkaasztalt is, be szerettem volna vágni ahol a szalag fut hogy oldalt tartva is meg lehessen támasztani az anyagot, de akkor minden szalagcserekor ezt is bontani kell, aztán újra beállítani.
Olyan szikrákat csap hogy körbe megy a szalagon és pár szembe is jön használt közben. Pedig nagy gép 2m a szalag, csak mint írtam talán kicsit gyors. A melegedés megoldást hanyagolom. Így sem gondoltam hogy egyáltalán menni fog. Majd a következő jobb lesz. Az biztos aki készít ilyet ne spóroljon az anyagvastagságokon. Úgy is rohat nehéz lesz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73089) emre válasza lsebestyen (#73087) üzenetére


emre
veterán

Szerintem nem létezik olyan fióksín amit ne lehetne az eredeti pontján kívül még 3-4 helyen rögzíteni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73090) Inhouse válasza lsebestyen (#73087) üzenetére


Inhouse
őstag

A síneken sok lyuk van, elvileg arrébb csavarozod és kész.
Lehet kapni hernyós anyát, egy nagyobb lukat kell fúrni, betekered imbusszal (vagy van kereszthornyos is) és mehet bele pl. az M5 csavar. Talán van M4-eshez is.

Üdv Inhouse

(#73091) lemmy71 válasza DJGABI (#73085) üzenetére


lemmy71
őstag

A BOSCH PSR is letilt hidegben, hiába van fullra töltve az aksi. Nekem van kettő is, télen kültérben szívás velük dolgozni, amúgy nyáron nagyon jól teljesítenek ;)

(#73092) moleculez


moleculez
veterán

Jah nekem is lesz egy fióksín csere. Lapraszerelt bútor, aztán a sínt segítő golyóscsapágyak műanyag házban ültek. De abból a suttyó tejfölösdoboz anuagból :(((
Az alsó kettő meg is adta magát. A baj az, hogy nem férek hozzá, kb a fél szekrényt vissza kéne bontani, mert pont a csavar előtt van egy merevítő. Amikor összeraktam ugye nem volt gond. Szóval ottrohadjon meg ahol van, teleraktuk nyári ruhákkal, azt kész ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73093) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Hátha akad aki jobban ért hozzá mint én, készítem a kiskapum, és vennék elektromos zárfogadót, de nem tudom hogy keressem azt a típust ami impulzusra nyit, és nyitva is marad míg ki nem nyitod az ajtót (valami mini kiakasztható kilincsművet tudok elképzelni benne :D ) szóval nem az ami berreg meg ami vezérlőtől függően beállított ideig marad nyitva. Milyen néven keressem melyik típus lehet jó? Egy 40x40-es zártszelvény kiskapuba építeném be.

(#73094) lsebestyen válasza emre (#73089) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez már legalább a harmadik szett sín volt, az összes lehetőséget ellőttem. Valószínűleg nem is az utolsó sín csere. Nem létezik ilyen anyag?

(#73095) Fr3eWar válasza lsebestyen (#73094) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem tudod megfúrni a sínt másik helyen?
Szerintem nincs olyan anyag ami megtartja egy kiszaggatott furnér helyét.

(#73096) emre válasza lsebestyen (#73094) üzenetére


emre
veterán

arról nem tudok, de ha találsz a környékeden asztalos ipari szakboltot ott tudnak segíteni

a másik, hogy a meglévő rossz furatukba ilyen peremes anyát rakni és ebbe metrikus menetű csavarral lehet rögzíteni. Becsavarható anya

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73097) Pete55555 válasza lsebestyen (#73094) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Golyós fiókcsúszó amit te keresel.
#73098lsebestyen
Drága ugyan, de ezt egyszer megveszed, és nem kell vele többet foglalkoznod...

#73084emre
Ez a kis akkus csavarozó most megfogott. Sokmindenre jó lehetne, pl tegnap is hasznát vettem volna a 90fokos fejjel....
Megint pénzt akarok költeni :O :B

Valakinek van vele tapasztalata? Vágófej mire jó?

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#73098) lsebestyen válasza Pete55555 (#73097) üzenetére


lsebestyen
addikt

+ emre, köszi, ezek jó tippek!! :R

(#73099) PitLee válasza DJGABI (#73077) üzenetére


PitLee
őstag

Szerintem is valami dokit be kellene vonni a dologba, ha előtte nem volt ilyen probléma.

Nem ismerem a lehetőségeidet, de én egy A4-es kockás lapon szoktam kezdeni felskiccelni, számolgatni.
A 3 kerekű cangáról elég sok kép van guglin
képek
Olyat kell keresni ami az érintett részt is mutatja,
pl: videó
látni, hogy egy alacsony fellépős cangához van illesztve a hátsórész, nincs difi ezért csak az egyik kerék van meghajtva, mondhatni két első villa van megfelelően összekötve és kimerevítve, a legnehezebb rész talán az a féltengely benne.

(#73100) imibogyo válasza emre (#73084) üzenetére


imibogyo
veterán

Én az Einhell-el vagyok így. Sok gépüket használom, van amit már sok éve és igazából mindegyik bevált. Talán csak a kompresszorommal nem vagyok kibékülve (hangosnak találom). :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.