Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74101) Bile Demon válasza pjen (#74100) üzenetére


Bile Demon
őstag

Mérettűrés miatt? :F

Bruhe

(#74102) pjen válasza Bile Demon (#74101) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem olyan perselyeket bármilyen dreha padon lehet csinálni ami alkalmas fém megmunkálására.

(#74103) Barret001 válasza pjen (#74102) üzenetére


Barret001
addikt

Ez így van.

(#74104) Samus válasza pjen (#74102) üzenetére


Samus
addikt

Felőlem lehet 5 tengelyes esztergaközpont vagy 40 éves Vörös Ploretár is. A gyűrűket nem nehéz megoldani, a perselyt sem, bár a tűrés ott lényeges az illesztés miatt, a furatnak rá kell szorulnia a csapra, a külselyét meg könnyen lehet igazítani utána.

Kókány ötletem volt, hogy egy milliméteres lemezt ragasztok rá, hátha szerencsém lesz, mert igazából annyi szerepe van, hogy a tárcsát illessze, de a leszorító/távtartó gyűrűk akkor nem mennének rá. Jó, hogy direkt ettől az eladótól vettem, mert a leírásban még képpel is illusztrálta, hogy a "Shaft" 22.2mm...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74105) do3om válasza Samus (#74104) üzenetére


do3om
addikt

Még csináltuk a gyűrűt a kúp nyakára. Így már nem akad oda mögé a fa, egy szintebe lett a kúp méretével. Forgásirány váltáskor már lejön a fa nem akad oda be. Egy nyolcas hernyóval rögzítettem.

Aki kúpot venne olyat keressen aminek nincs nyaka. A csupasz rész azzal a mérettel van mint a menetes nagy átmérőjű.

Nagyon hasznos ha van eszterga, szinte napi használatba adom le mi kell nekem :D

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#74106) SchumiBácsi válasza inf3rno (#74096) üzenetére

Ki lett számolva persze. Ismerek embereket akik csak úgy vaktába belevágnak aztán lesnek amikor nem jön ki a matek. Az egyik ilyen pl. rátett 70liter Qmax szivattyút egy kb. 30litert tudó kútra. Hogy ne szívjon fele arányban levegőt, csappal külön le van fojtva így van olyan légmentes hozam amit egy fele árba kerülő fele energiafogyasztású szivattyú is tudna :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#74107) inf3rno válasza SchumiBácsi (#74106) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Akkor sok függ a kúttól is, nem csak a szivattyútól és a területtől. Nekem nem akkora gond, ha sokáig tart az öntözés egy gyengébb szivattyúval. Ha automata a rendszer, akkor úgyis csak hátra dőlök egy hideg sörrel. :-)

Buliban hasznos! =]

(#74108) Barret001 válasza inf3rno (#74107) üzenetére


Barret001
addikt

Minden kútnak van egy vízadó szintje.Ezt ki kell mérni szívatással.Kis lépésekben emelni kell a kitermelt vízmennyiséget.Mikor elkezd homokolni a kút (túlszivatás) ott meg kell állni,és visszafelé lépkedni.Mikor megvan az a pont,ahol nem jön fel semmi homok,az a kút maximális kitermelhető vízhozama.Ebből kicsit még vissza kell venni,és kész. A túlszivatott kút betemeti önmagát,a szivattyúval együtt...

(#74109) inf3rno válasza Barret001 (#74108) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ettől a homokolástól zavaros lesz a víz vagy hogy veszem észre?

Buliban hasznos! =]

(#74110) pjen válasza inf3rno (#74109) üzenetére


pjen
félisten

Igen, zavazos lesz és a szivattyút is szétkoptatja.Ha hagyod állni egy üvegben jol láthatóan leülepszik.

[ Szerkesztve ]

(#74111) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Szerelőakna oldala körben Ytong-nak látszó téglákkal van kirakva és a résekben ránézésre pók és egyéb nem kívánatos telepek/maradványok vannak. Mivel lehetne kezelni, befújni a falat, hogy szerelés közben ne azon kelljen lamentálni, hogy mikor mászik a nyakamba valami jószág?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#74112) moleculez válasza TheProb (#74111) üzenetére


moleculez
veterán

purhab ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74113) TheProb válasza moleculez (#74112) üzenetére


TheProb
veterán

Jajj. Tudom, hogy az mindenre is jó, de most valami másra gondoltam. Csak a változatosság kedvéért. :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#74114) darvinya válasza TheProb (#74113) üzenetére


darvinya
titán

Szilikon, vagy építési ragasztó? ;]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74115) PitLee válasza TheProb (#74111) üzenetére


PitLee
őstag

Vannak ilyen akril cuccok is , hogy aknába jók-e nem tudom, de találtam hozzá frankó melós zenét
Kex - Zöld-sárga :DDD
van modern változata is

[ Szerkesztve ]

(#74116) inf3rno válasza TheProb (#74111) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Felesleges, nem fog a nyakadba mászni, mert fél tőled.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#74117) flashpointer válasza inf3rno (#74116) üzenetére


flashpointer
őstag

ja ezt mond el nekik is mert nem tudjak

(#74118) Tothg86


Tothg86
tag

Egy hivatalos megoldás villanyoszlopon Győr-Moson-Sopron megyéből
Ződ nincs, sárga viszont van bőven :DDD

(#74119) Barret001 válasza Tothg86 (#74118) üzenetére


Barret001
addikt

Nem illik ócsárolni a dolgozó szakembereink munkáját :D

(#74120) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, társasházi erkély fémkorlát.
A másfél éves gyerkőc imád ráfeküdni, hogy kilásson és folyton fogdossa, aminek nem nagyon örülök, mert mindig tiszta kosz.
Ezt meg az enyészetet megelőzve szeretném helyrehozni kicsit.
Fekete színű, de már baromira rozsdás az egész, viszont csiszolni nem szeretném.
Itt azt írják, hogy a wd40+drótkefe leviszi a rozsdát+hammeritenak van rozsdára fújható festék sprayje (bár tudom, hogy a második radiátorra van, de a matt fekete jobban bejön).
Az jó megoldás lenne, ha első nap wd40+drótkefe, második nap pedig lefújon hammerite-al?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74121) Met válasza TheProb (#74111) üzenetére


Met
nagyúr

Mindegy mivel fújod ki, mire legközelebb lemész lesz 6 másik.
Ha meg behúzod csemperagasztóval pl. akkor meg a sarokban ülve fog lesben állni.
Vegyél egy disznóperzselőt, mielőtt lemész lekezeled vele a falat, tuti nem lesz másik élőlény mire lemész:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74122) lemmy71 válasza Zirowe (#74120) üzenetére


lemmy71
őstag

WD40 -l lekezelt rozsdás vascsőre akarsz hammerite spray -t fújni :F ki volt az az agyhalott aki ezt kitalálta :DDD :Y
Ha festék és rozsdai is van a korláton akkor amúgy se jó rá a hammerite :N az csak teljesen rozsdás fémfelületre való :K
Ha teljesen rozsdás akkor megcsiszolod kézzel és mehet rá a hammerite, ha festék is van rajta akkor szintén csiszolás és egy réteg VeryWell matt fekete arra meg másnap egy sor WeryWell fényes fekete, a két spry annyiba kerül mint egy hammerite ;)

(#74123) inf3rno válasza Zirowe (#74120) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A WD40-ben zsír van a festék meg nem tapad zsíros felületre. Sok sikert, mindenképp küldd be ide a végeredményt, tutira topikhű lesz. :N

Buliban hasznos! =]

(#74124) Samus válasza Zirowe (#74120) üzenetére


Samus
addikt

Jó alaposan ledrótkefézed, de WD-nel eszedbe ne jusson lefújni, mert lefolyik róla a festék :D
Higítós (lakkbenzin higító) ronggyal áttörlöd, ha szeretnéd rendesen megcsinálni, akkor veszel Korant rozsdaátalakítót, ez alapozóként is szolgál, fehér, kenhető cucc. Rozsdára kendve feket-sötétlila alakot vesz fel száradás után, és erre mehet a tetszőleges fedőfesték.

Korlátra spray-t venni brutál pazarlás (több mint felét mellé fogod fújni (és a szomszéd is örülni fog, ha átfújja a szél az ablakára), túl közelről pedig nem fújhatod, mert megfolyik). Vegyél kicsi kiszerelésú zománcfestéket, és ecsettel szépen le tudod kenni, találsz 0.25 literes kiszerelést (Supraluxnak van, szerintem Trinátnak is). Azt nem írtad, mekkora a korlát, ha nagy, akkor nyílván nagyobb kiszerelés a nyerő.

Nekem speciel a Hammerie kalapácslakk festékei nagyon tetszenek (mármint a végeredmény, olyan, mintha üveg bevonat lenne a színen), de brutál drága a cucc.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74125) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Na, pontosan ezért kérdeztem, mert fogalmam nincs a folyamatról. ;]
Így néz ki a korlát jelenleg:

Holnap mennék praktikerbe, akkor elvileg ezt a korant felkenem, és utána majd mehet rá mondjuk ez a zománcfesték?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74126) lemmy71 válasza Zirowe (#74125) üzenetére


lemmy71
őstag

Teljesen felesleges oda korant mivel nagy részén ott van még a festék és azt úgysem kaparod le, az alatt meg majd ott dolgozik a rozsda :K De sok sikert hozzá ;)

(#74127) Barret001 válasza Zirowe (#74125) üzenetére


Barret001
addikt

Drótkefézd jól át,aztán festheted.2 réteg,és sokáig jó lesz! Ha a rozsdát elzárod a külvilágtól,nem éri nedvesség.

(#74128) razorbenke92 válasza Samus (#74124) üzenetére

Hammerie kalapácslakk festékei nagyon tetszenek

A bringám felsőcsövét festettem le, mert ha imitt-amott neki kellett támasztani valaminek hogy lelakatoljam, mindig összeb.sztam a festést. Na ez a kalapácslakkal azóta sem fordult elő.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74129) Samus válasza Zirowe (#74125) üzenetére


Samus
addikt

A Korant használata rád van bízva, sok haszna nem lesz, mert tényleg aránylag ép a festés. Ezért kezdd mindig képpel a dolgot, hogy látszódjon a téma.

Jó alapos drótkefe, és mehet a festék (ami le akar pattogni, jöjjön le). Lakkbenzin higítót vegyél, mert a festék sűrűn lesz. A literhez keverhetsz egy decit, jól összekevered, ecsetet előveszed, és adsz neki. A rácsos részt élvezet lesz festeni. A járólap szélét ragaszd le maszkolóval (sárga papírszalag, ez a neve), és ragassz rá újságot vagy fóliát, mert le fog csöpögni, ha valaki rálép frissen, széthordja, száradás után pedig ékes dísz marad. Az ecsettel ne fogj sokat, félig mártsd bele az edénybe, és kicsit húzd le a festéket a két széles oldaláról az ecsetnek, akkor kevésbé csöpög. A két réteg között várj egy fél napot. Több tanácsom nincs.

Ki fognak rúgni a topikból, mert nem említettem se ződsárgát, se melegtaknyot vagy gyorskötözőt :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74130) TheProb válasza Met (#74121) üzenetére


TheProb
veterán

Mondjuk hőlégfúvóm van, lehet azzal átpörkölöm a réseket előtte... ;]

#74117flashpointer: +1 :D

Szal nincs normális, permanens megoldás... :/ Nemtom mi lenne ha Ausztráliában élnék... ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#74131) DJGABI válasza Samus (#74129) üzenetére


DJGABI
addikt

hasonló rácsos kerítésre utcabéli festő a teddyhengert ajánlotta, és valóban, azzal azért gyorsabban ment a munka. azt hittem jobban fogy azzal, de még talán kiadósabb is volt, mint ecsetelgetve.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#74132) Pete55555 válasza Zirowe (#74125) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Na, most ebbe belevauzok, épp ilyenben utazom.

Ennél durvább volt az én erkélyem, már szinte mindenhol pergett lefele a festék.
Fúróba fogható drótkefével leszedtem amit tudtam (a legtöbb festéket is, ami nagyon nem adta magát, az maradt) aztán smirglivel átcsiszoltam, utána lakkbenzinnel áttöröltem, majd Hammerite. Sajnos még csak 1 réteggel van kenve, de lesz második kör is (csak időm lenne...)
Egyelőre jónak tűnik. Képek: Előtte/drótkefe és csiszolás után/festés után.

[kép]
[kép]
[kép] [kép]

Szerk: Annyi, hogy a drótkefélés egy nettó sz*pás. A Te erkélyed még bonyolultabb, mint az enyém + van benne drótkerítés jellegű rész. Na az lesz az igazi szopás. Egy fúróba fogható ilyen korongot (csak nem makitát) elkoptattam. És kb 1 napos művelet volt nálam a drótkefélés.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#74133) lemmy71 válasza Pete55555 (#74132) üzenetére


lemmy71
őstag

Ügyes vagy gratula, de a hammeritétől így ne várj nagy csodát, az alkyton sokkal jobb.
Mi csak alkytont használunk külső fémlépcsők és korlátok felújításánál ha nincs teljes homokfúvás. Hammeritét új "kovácsoltvas" kerítéseknél használunk, de ott sem azonnal hanem várunk vele fél évet hogy jelenjen meg a természetes oxidáció és utána festjük, úgy cirka 10 - 15 évet is kibír majd :K

[ Szerkesztve ]

(#74134) hzsolee


hzsolee
őstag

Ha valaki tudna a februári lidlis magasnyomású mosóhoz blokk másolatot adni, kérem pm-ben jelezze. Hálás köszönetem előre is.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74135) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszönöm szépen a tanácsokat, majd jelentkezem a végeredménnyel. :R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#74136) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na, hogy én is képpel jöjjek:

vettem két új SAS vezérlőt, rajta SATA csatlakozókkal de SAS-SATA adapterkábel nem volt és nem akarok heteket várni rá hogy használhassam a fájlszerveremet. felesleges gagyi SATA kábelből bőven van itthon... úgyhogy ez történt :D nyilván ugyanezt a tápegység SATA csatlakozóin is el kell majd követni, viszont nekem lesz az egyetlen olyan ATX tápom ami közvetlenül tud SAS diszket etetni :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#74137) user12 válasza fatpingvin (#74136) üzenetére


user12
őstag

Ződsárgát rá és kész :D
Vagy eleve azzal rögzíted az eszközhöz :C

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74138) fatpingvin válasza user12 (#74137) üzenetére


fatpingvin
őstag

meglepő módon nem kell, stabilan áll a helyén.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#74139) Bile Demon válasza fatpingvin (#74138) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nem a stabilitás miatt kell...

Egyszerűen attól lesz jó! :DDD

Bruhe

(#74140) moleculez válasza Bile Demon (#74139) üzenetére


moleculez
veterán

topic-auditon szóbálljunk a projekttel egyáltalán. :DDD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74141) fatpingvin válasza Bile Demon (#74139) üzenetére


fatpingvin
őstag

ja ez is olyan mint hogy szózzad ízlés szerint? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#74142) inf3rno válasza Bile Demon (#74139) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:K :K :K :K

Buliban hasznos! =]

(#74143) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Na, egy-két apróság kivételével elkészült a zenegép, jó lesz. :D

Itt egy telefonos csodavideó: [link]

(#74144) Stylewars_kp válasza lemmy71 (#74133) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én ktl+porfesték kombót használom új "kovácsoltvas" kerítésnél.

(#74145) Samus válasza NeoPampalini (#74143) üzenetére


Samus
addikt

Semmi fénykép belülről, egyéb részletek? Ez egy már kész eszköz volt, csak át lett alakítva? Vgay nulláról csináltad? Nagyon szép a doboz formája, azért kérdezem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74146) fatpingvin válasza user12 (#74137) üzenetére


fatpingvin
őstag

na, a tápcsatlakozókról végül nem csináltam képet, viszont mind a négy SAS lemezem látszik és működik :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#74147) Samus


Samus
addikt

Mi a különbség a normál szegmentált gyémántárcsa és a nem szegmentált turbótárcsa között a felhasználás módját tekintve?

Egyébként megjött a sarokcsiszolóra való horonymaró adapter, de a kis kínai menjen a búsba, mert a leírásban ígért (képen is kiemelt) 22.2mm helyett 20mm-es csapot kaptam, ami arra jó, hogy távolról rá tudjam dobálni a tárcsákat.

(igen, ott középen. A tácsa furata a piros matricáig tart, standard 22.23mm)

Szerencsére az előző munkahelyemről maradtak barátok, így elkészült a persely rá. Gyorsan össze is raktam (a kipróbálás még várat magára). Emiatt kérdezem a turbótárcsát is.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74148) Inhouse válasza Samus (#74147) üzenetére


Inhouse
őstag

Én úgy tudom, hogy a szegmentált a durvább dolgokra való, tégla...a sima meg a burkolókra.

Üdv Inhouse

(#74149) Samus válasza Inhouse (#74148) üzenetére


Samus
addikt

A normál korongnál én is így tudom, de turbót sohasem használtam, abból a sima is ilyen szegmentált oldalt, de létezik belőle rendesen különálló szegmensű is, aminek az éle és oldalai is így állnak össze. A turbóhoz ugyanazt írják, hogy beton, mindenféle tégla és cserép, márvány, gránit, különféle kövek és vasbeton(!) vágásához használatos, de szerintem ezek csiszolásához inkább, mert oldalról emlékeztet a betonmaró tárcsára.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74150) NeoPampalini válasza Samus (#74145) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Eredetileg ez egy Orion 228A volt, ha jól emlékszem ( [link] ). Kibeleztem, fáig visszacsiszoltam, kapott három réteg diópácot, lakkot, satöbbi. :D

Feltettem ide pár képet: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.