Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74601) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Garázsomba szeretnék világítást csinálni.
240v már van.
Távirányítóval lehessen vezérelni.
Illetve lehessen úgy időzíteni, hogy 5 vagy 10 oercel később kapcyoljon le, a gombnyomást követően.

Thx

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#74602) macilaci78 válasza pomk (#74595) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A napokban volt téma itt, vagy a lakásfelújítás topikban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74603) macilaci78 válasza Predator2 (#74601) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Távirányítós okos konnektor kézenfekvő megoldásnak tűnik.
Másik ötlet a távirányítós kapcsoló és lépcsőházi világítás vezérlő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74604) pjen válasza emre (#74597) üzenetére


pjen
félisten

Előbb is betehetted volna.Mult héten vettem egy akus szegélynyírót.Sarokcsiszolóm van vagy 4. :W :C :)

(#74605) hotkar válasza emre (#74597) üzenetére


hotkar
aktív tag

Mondjuk a menet közbeni száladagolás kicsit problémásnak tűnik... ;]

(#74606) Predator2 válasza macilaci78 (#74603) üzenetére


Predator2
addikt

A második verzió szimpatikusabb.

Leírnád, hogy pontosan mit is kellene vásárolnom hozzá.
Szájbarágósan kérlek, mert nem sok közöm van a villanyszereléshez.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#74607) pomk válasza macilaci78 (#74602) üzenetére


pomk
őstag

Felújítós topikban megtaláltam köszi!
Ha jól értettem az ottani beszélgetést, akkor árkategóriában egész jó, forgács gyűjtése nem az igazi és 3 év gari van rá. Szerintem nekem elég lesz otthonra. :)

Szerk.: Közben találtam egy Youtube videót róla. Hátha másnak is segítség lesz a választáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#74608) Barret001 válasza hotkar (#74605) üzenetére


Barret001
addikt

De lefényképezve jól mutat a tiszta gép! Használat után nem így nézne ki...

(#74609) macilaci78 válasza Predator2 (#74606) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én sem. :N

A lépcsőház világítást felkapcsolod fali kapcsolóval és adott idő után elalszik.
Ehhez általában egy kismegszakítók mellé rakható relét kapcsol a lépcsőház összes kapcsolója.
Emellé neked kell egy vezeték nélküli kapcsoló, amivel pl egy mennyezeti lámpát tudsz kapcsolni.
Ha ezt így elmondod egy komolyabb villanyszerelési szaküzletben, akkor adják a 2 dobozban az árut.

Viszont ha nem értesz hozzá, akkor inkább egy villanyszerelőnek meséld el a sztorit. A legkisebb baj az lehet, hogy valami elpukkan, miközben szereled. A villanyáram nem játék. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74610) pjen válasza macilaci78 (#74609) üzenetére


pjen
félisten

A lépcsőházi autómatához nyomógomb kell, kapcsolóval nem jó.

(#74611) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Mik a vélemények a Hyundai barkácsgépekkel kapcsolatban? Polírozógépet akarok venni kocsit polírozni. Először Skil-t akartam venni, de sajnos kifutott széria, így nem igazán tudom beszerezni. Sokat nem szánok rá, szóval olcsó fáin kellene :U Márkát is ajánlhattok.

Ja, ezek amúgy excenteres polírozók, vagy csak normál módon forognak körbe egy adott rpm-mel?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#74612) PROTRON válasza pjen (#74610) üzenetére


PROTRON
addikt

Pénz függő, a drágább multi (szakmai hivatalos neve multifunkciós időrelé, de nálunk az is "lépcsőházi automta" néven fut) típusok kapcsolóval is működtethetők, pl ennél is beállítható olyan mód ahol az "x" benyomott kapcsolással együtt elindul, aztán ha elengedték akkor x secig még bekapcsolva marad[link]...hivatalos neve a módnak:
vezérelt elengedéskésleltetés, impulzushosszabbítással.

Persze ebbe a környezetbe nem éri meg ár-érték arányban.
De most nincs türelmem áttúrni a katalógusokat a megfelelő típusért, hajrá.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74613) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Üdv!
Nem kinevetni, de leejtettem a forrasztópisztoly izzóját, ami azóta nyilván nem megy. Magán az izzón nulla info, milyen kell a régi pisztolyokba? Menetes, hosszukás izzó volt benne. Elsősorban a V érdekelne vagy bármi ami alapján tudnék venni pár darabot, tudjam mit is keressek :D

Köszöntem.

[ Szerkesztve ]

(#74614) pjen válasza PROTRON (#74612) üzenetére


pjen
félisten

Egy sima Gl 5, 6 megfelel.Mondjuk Te is nyomógombról irsz.Felesleges ezt túl gondolni.A multi időrelé nem tudom hol fut lépcsőháziautomata néven. :)

(#74615) Bile Demon válasza EXIEZ (#74613) üzenetére


Bile Demon
őstag

6.3V / 0,3A

Bruhe

(#74616) PROTRON válasza pjen (#74614) üzenetére


PROTRON
addikt

azt az "elengedték"-et rosszul írtam, átkapcsolják-ot akartam írni. Tehát hogy sima 1 pólus lámpakapcsolóval megoldható, hogy felkapcsoláskor adja a bemenő jelet és amikor lekapcsolja akkortól indul a visszaszámláló.
De alapból vannak ennél egyszerűbb megoldások is, csak magára az alapfelvetésre reagáltam.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74617) pjen válasza PROTRON (#74616) üzenetére


pjen
félisten

O.K.Viszont a lépcsőházit tényleg erre találták ki.Bekötni, beállítani egyszerű és az ára is elég baráti.

(#74618) trialboj


trialboj
őstag

Hello,
Egyik havernál társasházban van egy nagyon régi, kbszott nehéz bejárati ajtó az épületbe. Senki nem tartja karban, elkezdett recsegni, nagyon nagyon zavaró a hangja. Teljesen sansztalan hogy levegyük és rendesen megtakarítsuk majd megzsírozzuk, wd40et hiába fújtam rá, csak ideiglenesen javított rajta.
Mit lehet ráfújni ami bejut oda ahova kell, anélkül hogy leemelnénk az ajtót?
KÖszi

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#74619) pjen válasza trialboj (#74618) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni például benzinkúton fújós zsírt.A wd 40 nél minden jobb.

(#74620) macilaci78 válasza trialboj (#74618) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Varrógép olaj. Néhány csepp is elég. Még az is lehet, hogy valamelyik szomszédnak van is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74621) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Szeretném jövőhéten megcsinálni a szegőléc és a laminált padló közötti rész fugázását. Ehhez kérnék tanácsot.

Mire érdemes odafigyelni, ha a széleken kissé megsüllyedt a padló ott, ahol nehezebb bútor lett ráhelyezve? Egyáltalán megoldható-e így a rések kitöltése? Mennyire nehezen eltávolítható, ha esetleg elrontom?

Eddig csak szilózást csináltam. Nagyon jól tudom, hogy akár rémálom is lehet belőle, ha az ember nincs kellően felkészülve. :DDD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74622) emre válasza EXIEZ (#74613) üzenetére


emre
veterán

Üregelő vagy csavarlazító spray.
Esetleg Ballistol spray.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74623) Sándor -P20- válasza trialboj (#74618) üzenetére


Sándor -P20-
senior tag

Ha diópántos, a forgó rész (zsanér), azt a részt ami a stiften ül, a lehető legmagasabban meg kell fúrni 2-es, vagy 3-as fúróval a csapig amin forog.
A lukon tele kell tolni tetszőleges kenőanyaggal. (Igy a WD40 sem olyan rossz választás)
Pár nap múlva megismételni, és jóccakát.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#74624) Essejó


Essejó
veterán

Minőségről nem tudok nyilatkozni, de ez is egy Dermel utánzat, és Spanyol raktárból itt van 7 nap alatt HILDA Official Store
HUF 3,767.78 48%OFF | HILDA Electric Drill Dremel Grinder Engraver Pen Grinder Mini Drill Electric Rotary Tool Grinding Machine Dremel Accessories

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74625) Essejó


Essejó
veterán

Probléma adódott itthon már megint a WC öblítőcsővel. A falban lévő ólomcső kilyukadt - kirepedt pont ott ahol a falból kijön és spriccel a víz amikor lehúzzuk. Nos vettem egy ilyen csodát:
De úgy érzem adtam a kakinak vele egy pofont, alaposan. :( Ugyanis méretében több ponton nem stimmel, nem az átmérő.
Jelen állapotában a tartály és a porcelán közé rövid, tehát hosszában toldanom kell. Ha a csempe alá akarom tenni (némi falvéséssel) a régi ólom cső helyére - akkor a tartályfelüli kb 45°-os része rövid, toldanom kell. Természetesen a falból kijövő 90°-os részt is toldani kellene, viszont ha falon kívül szerelem. Akkor a 45°-os rész elég hosszú, DE a 90°-os rész még így is rövid és egy pár centis toldást így is alkalmaznom kellene. Ha nem akarom hosszában toldani, akkor a tartályt kell lejjebb raknom. Mondjuk mennyire nézne ki gázul ha a falon kívül szerelném és nem vésném le a csempét a falról?
Lehet jobban jártam volna ha veszek 3 db 90° könyököt egy 2 méteres és egy 0,5 méteres csövet és abból rakom össze magam az öblítő csövet?
Lehet árban is jobban jövök ki, mert ez a cső az OBI-ban 2390 Ft volt. Vagy a 2x90° helyett jobb lenne felülre 2x45° ? Vajon az OBI vissza veszi az öblítőcsövet ha úgy döntök inkább össze rakom?

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74626) pjen válasza Essejó (#74625) üzenetére


pjen
félisten

Vissza szokta venni, ha van blokk, de megtoldani se tart semmiből.Egyébként legtöbször toldani kell.Lehet kapni két felet ebből, akkorára szabod amekkorára akarod.

[ Szerkesztve ]

(#74627) Essejó válasza pjen (#74626) üzenetére


Essejó
veterán

Bár ha falon kívülre raknám, és a tartályt raknám lejjebb kb 15 centivel, akkor hosszába nem kell toldani, a 45°-os rész is stimmelne és akkor csak a 90°-os részre kéne toldás, csak akkor meg valami falhoz fogó bilincs kell mondjuk 2. Meg nem kéne a régi fehér csempét leszedni ami kb fuga nélkül van felpattintva. Csuda tudja ha törik honnan szednék hozzá pótlást, meg azt sérülés nélkül leszedni is elég necces.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74628) Barret001 válasza Essejó (#74625) üzenetére


Barret001
addikt

90 fokos könyökkel csak óvatosan! Pont a lényeget teszi tönkre,az áramlási sebességet... Én is ilyen csövet raktam,kívülre...A régi tele volt vízkővel,a csempe alatt.
Kevesebb mint 50% átmérő maradt.Véssen az,akinek nincs más dolga :) Aztán még utána lehet csempét is pótolni.

(#74629) pjen válasza Essejó (#74627) üzenetére


pjen
félisten

Nem igazán kell oda bilincs, nekem kb 120 centi a cső, megáll az.

(#74630) PROTRON


PROTRON
addikt

Na beújítottam ezt a multicsiszolót a parkside-tól, de úgy néz ki sikerült mellényúlnom.
Mind a gép tengelye, mind a flexibilis szár tengelyek ütnek és a nekem jelenleg fontos vágókorong adapter vége meg nem derékszögű(a tárcsa gyakorlatilag táncol), tehát gyakorlatilag azt is felfoghatom "ütésnek"...hogyan lehet mind a 3 lényeges területen így elcs...ni? :D
Hab a tortán hogy a settből kimaradt az egyik tokmánybefogó, ami meg van, a vékonyabb tengelyekhez, arra meg ráléptek. :D
Féltem tőle hogy belenyúlok, hát sikerült is. :W

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74631) Inhouse válasza PROTRON (#74630) üzenetére


Inhouse
őstag

Vidd vissza!

Üdv Inhouse

(#74632) Gyíkac válasza PROTRON (#74630) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Gond nélkül visszaveszik, Próbálj keresni másik "revíziót" hátha van.

(#74633) PROTRON válasza Gyíkac (#74632) üzenetére


PROTRON
addikt

Az lesz, csak bízva bíztam és ma már nem volt időm erre, holnapra meg tuti elfogyott a készlet. :D

Ha bár ha mások is visszaviszik lehet lesz miből válogatni. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74634) PROTRON válasza PROTRON (#74633) üzenetére


PROTRON
addikt

Bocs a dupla posztért...

Szuper a csere példány, megy is egyből vissza. A motor rögzítésével súlyos gondok vannak, valszeg valahol lazán hagytak 1-2 csavart és ha nem szorítom össze kézzel a géptestet, akkor kereplő hangja van és leesik a fordulatszám. :D

Jelenleg még roskadoznak a polcok, de ha ez így folytatódik akkor rajtuk fog maradni.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74635) Top cat válasza PROTRON (#74634) üzenetére


Top cat
őstag

Kétszer is sikerült belenyúlni? :D

Lehet, hogy majd mindnek van valami nyűgje. Úgy látszik kezdik lejjebb adni a szintet.

(#74636) Gyíkac válasza PROTRON (#74634) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Ez igen, nem gondoltam volna.
Mondjuk hallottam, hogy az akksi hőlégfűjó 5 perc használat után megszüntette önmagát.

[ Szerkesztve ]

(#74637) PROTRON válasza Top cat (#74635) üzenetére


PROTRON
addikt

Ennél legalább a tartozékok közül a lényeges, kisebbik befogó nem volt széttaposva, bár a tartalék nagyobbik pofa ennél is hiányzott, viszont a fém kefét valami ember megrágta. Állat tuti nem csinálna ilyet...mármint nem hagyna nyomokat. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74638) Z_A_P válasza macilaci78 (#74602) üzenetére


Z_A_P
addikt

vagy a lakásfelújítás topikban.

Kuldesz linket? :R

OK

(#74639) Top cat válasza PROTRON (#74637) üzenetére


Top cat
őstag

Megrágott fém kefe. :D

Biztos ilyen minőség ellenőrzésen ment át.

(#74640) macilaci78 válasza Z_A_P (#74638) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Link

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74641) PROTRON válasza PROTRON (#74637) üzenetére


PROTRON
addikt

Na újabb kör sírás, bocsi az uncsi sztoriért.

A legújabb példánynak jó a motorja, jobb mint a legelsőnek volt.
Jó a tengelye is, nem tűnik úgy hogy ütne.
Ennek ellenére akármelyik befogót is helyezem bele, továbbra is táncol a fúró...1 db 2,4mm átmérőjű, kb 1,5mm vastag alu gépház furat után el is égett az egyik fúró. A 3,4-es annyira táncol hogy nem is tudok vele fúrni.

Úgy tűnik jobban táncol mint a korábbiak.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74642) Gyíkac válasza PROTRON (#74641) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Gondol nem maxon ment a fordulat a fúrásnál.. :D mert az külön szakma. ( csak az elégett fúróhegy szemet szúrt) De a lidlis fúróhegyek, bitek, véső tartozékok, minőségükhöz képest dárgák- szépen fogalmazva.

Off topic, de hasonló mint a fúrás művészete:
Ismertem egy öreg melóst aki elmesélte, hogy nyert meg egy fogadást.
Egy darab fűrészlappal átvág egy síndarabot 3X hogy egy dog se törik le... Megnyerte a lád sört. Igaz egy jó adag olajat elhasznált, de a fűrészlap utána is jó volt még.

[ Szerkesztve ]

(#74643) hzsolee válasza PROTRON (#74641) üzenetére


hzsolee
őstag

Szerintem nem belenyúlás, hanem szimplán ennyire sz@rok. (már bocsánat) Ilyenkor van az, hogy az alacsony ár miatt érzett örömöt meghaladja a használatkor okozott bosszúság.... Pláne ha megveszi a madár, majd ki sem próbálva elrakja, aztán mikor nagyon kell egy év múlva előkapja, hogy "milyen frankón megoldom majd vele"... akkor jön a pofára esés...
Engedd el szerintem, kérd vissza az árát.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74644) PROTRON válasza hzsolee (#74643) üzenetére


PROTRON
addikt

Nu igen, a jelenlegi példánynak már "csak" a befogással van probléma.
De mind a gépnél, mind a flexi szárnál, de utóbbi esetén kisebbet táncol.
Azt nézem hogy ezeknél a "befogó" pofa felül a tengely végén lévő hüvely külső ívére.
Na most ezt a hüvelyt lehet valahogyan javítani? Vagy a befogókat? Tulajdonképpen "beszabályozás" kéne neki.

Mert ha nem akkor hiába jó ennek a motorja, tényleg vissza kell vinnem mert az egyel drágább szettekben már jóval több fej is található, amivel azok behozzák az árkülönbséget.

A náluk vásárolt aksival 15-ezerért, 45NM ütvefúró-csavarozónak is üt a tengelye, de az csak lágy beton fúrásnál okozott problémát, téglánál a vastagabb tiplivel nem volt belőle igazából gond.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.