Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73151) mephi666 válasza moleculez (#73150) üzenetére


mephi666
nagyúr

Valamelyik gyerekjateknak itt haromszog alaku csavarjai voltak: imbuszbol sok van a haznal, mert csomo lapraszerelt butorhoz adtak +1et... fogtam egyet es kis dremellel lekoszorultem meretre :D folos imbuszbol csinalhatsz igy te is square-t

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73152) darvinya


darvinya
titán

Valakinek van ismeretsége, régi vas szekrény mekkora súllya van? [kép]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73153) moleculez válasza mephi666 (#73151) üzenetére


moleculez
veterán

Imbuszbol meg bitekből van raklapszám itt is :DDD
Ez autó, nem lehet elbarmolni, nem akarok cowboy megoldást. De amúgy utánakerestem Nissan UK fórumon 8mm square-t írnak. Nem is értem hogy nem láttam... :W Lehet kéne néha lámpát is használni, ezekszerint a lyukérzékem nem a régi :DDD

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73154) DJGABI válasza moleculez (#73153) üzenetére


DJGABI
addikt

amúgy amikor először cseréltem én is eljátszottam ezt. :DDD asszem földön fekve néztem, aha oké, jó lesz az imbusz, lópikulát. mondom akkor a crova fej simán rádugva, az sem... futhattam el zárás előtt 5 perccel kb autós boltba. egyszer kell megvenni, gányolni én se szerettem volna

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73155) inf3rno válasza darvinya (#73152) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én arra tippelek, hogy két férfi el tudja mozdítani. Egy békára vagy gurulós cuccra lenne jó feltenni, akkor nem megy szét a derekad, ha túl nehéz.

Buliban hasznos! =]

(#73156) Tothg86 válasza DJGABI (#73154) üzenetére


Tothg86
tag

Erről eszemben jutott az én első alkalmam. Kettes megane. Levettem a burkolatot a motor alól. Hmm, két leeresztő... A váltóét találtam meg. :DDD

(#73157) darvinya válasza inf3rno (#73155) üzenetére


darvinya
titán

Akkor marad gazdájánál, mert én biztosan nem.tudnám megemelni/leemelni.
Ráadásul 50kg a max, amit elbír a tetőcsomagtartó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73158) lemmy71 válasza moleculez (#73153) üzenetére


lemmy71
őstag

12 -es anyát vagy csavart CO -val rátaknyolni az olajleeresztőre és kész is, ez a topik erről szól :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73159) inf3rno válasza darvinya (#73157) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kérdezd meg a gazdáját, hogy egyedül meg tudja e emelni. Én arra tippelek, hogy több ez, mint 50kg, de lehet, hogy vékony a lemez. Legrosszabb esetben ketté vágod és otthon egybe hegeszted. Lehet bérelni utánfutót is egy napra, csak nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73160) lemmy71 válasza darvinya (#73157) üzenetére


lemmy71
őstag

Az egy lemez öltöző szekrény, nekem is van két darab három ajtósom, bocs de most nem megyek ki megmérni, amúgy is totál tele van pakolva :D Nem vészes a súlya, a tetőcsomagtartó elbírja, de egyedül nem hinném hogy feltudod rakni :N

(#73161) inf3rno válasza lemmy71 (#73160) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom abban segít neki a tulaj. Leszedni lesz érdekes egyedül anélkül, hogy megkarcolja a kocsit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73162) macilaci78 válasza darvinya (#73152) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Úgy 40 kg lehet üresen. Tetőcsomagtartóra felfér?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73163) darvinya


darvinya
titán

Tulaj annyit írt, hogy nem mérte meg, de egyedül csak toszogatni tudta.
Ez még régi rendszer elején készült vas szekrény.
171×126cm-es.

inf3rno

Ahova szánnám, oda utánfutó nem jut fel.
Igaz, ma én sem. :DDD
Visszacsúsztam, olyan csúszos volt a kiolvadt föld, sár.

macilaci78

Fel férne, ha…fentiek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73164) hundai


hundai
aktív tag

Sziasztok!

Kaptam egy lemezlejátszót aminek a plexi lapja a tetején széltében el van repedve, szeretnék rá újat csinálni. 4mm vastagságú hobbiüveget néztem ki a célra.
Milyen ragasztót tudnátok ajánlani, ami lehetőleg száradás után sem sárgul/fehéredik be?
Milyen technikával lehet a legszebben méretre szabni?
Köszi!
Mintakép:

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#73165) darvinya válasza hundai (#73164) üzenetére


darvinya
titán

Kérdés milyen anyagú a hobbi üveg.
Valódi üveg, akkor üveg ragasztó, vágni hűtőt gyémánt korong, vagy üvegvágó.
Plexi, akkor plexi ragasztó.
Akril, akkor akril ragasztó. :D

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73166) hundai válasza darvinya (#73165) üzenetére


hundai
aktív tag

Szia!

Konkrétan ezt a hobbiüveget néztem ki. A legjobb az lenne ha a náluk lévő kínálatban van megfelelő ragasztó.

-Wake up Neo!

(#73167) hzsolee válasza inf3rno (#73161) üzenetére


hzsolee
őstag

Spani nélkül 90-nél satufék. Már lenn is van... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73168) darvinya válasza hundai (#73166) üzenetére


darvinya
titán

Ez [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73169) hundai válasza darvinya (#73168) üzenetére


hundai
aktív tag

Köszi!

Jó gyorsan megszárad :D

-Wake up Neo!

(#73170) inf3rno válasza hzsolee (#73167) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#73171) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem elindítom a csigapásztor 2.0 projektet. Tudtok ajánlani olcsó réz drótot és valami módszert, amivel fára lehet feszesen rögzíteni? Nagyjából az a terv, mint az előzőnél, hogy kihúzok két drótot egymáshoz közel párhuzamosan, és rákötök egy elemet. Ha rámegy a csiga, akkor zárja az áramkört és megcsapja. Az előző azért fuccsolt be, mert az cinkezett acél volt, és 2 hónap után megette a rozsda meg mert vízszintes volt, és nem estek le a csigák róla, amikor megrázta őket, hanem villamosszék lett belőle, ami ugye jobban meríti az elemet. Annál csak beütöttem a deszkába pár szöget és ráhajtottam a drótra, de kell, hogy legyen ennél jobb megoldás a feszítésére és rögzítésére.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73172) moleculez válasza inf3rno (#73171) üzenetére


moleculez
veterán

Az igen :DD

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73173) inf3rno válasza moleculez (#73172) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, valami francia fazontól lestem el, aki hordóban tart éti csigákat, és ezzel gátolja a kiszökést, de a másik irányba is működik, ha valaki meg akarja védeni az ágyásait. Meglepően hatékony ezek ellen az invazív meztelencsigák ellen. A két hónap alatt amíg működött legalább 200-al végzett. Akkor volt az egyedüli év, amikor volt salátám. Most szinte mindent lerágnak, azért próbálom újra.

Közben már átgondoltam hogy legyen, fogok egy deszkát csinálok rá két párhuzamos bevágást fél centi távolságban, aztán felszeletelem az egészet néhány centis darabokra, azok lesznek a távtartók, amiket felcsavarozok a magaságyás deszkáira. Utána már elég lesz ráfeszíteni a drótokat és megáll az egész. A drótot egyedül ott kell majd rögzíteni, ahol ráfeszítek. Az egyedüli bajom, hogy találjak réz drótot, ami nincs szigetelve, mert nem akarok azzal kínlódni, hogy leégetem róla a szigetelést. Próbáltam keresni, de semmi nincs a neten. :S

Buliban hasznos! =]

(#73174) emre válasza inf3rno (#73171) üzenetére


emre
veterán

Szigetelők huzal rögzítéshez
villanypásztor zsinór

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73175) inf3rno válasza emre (#73174) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem jók a villanypásztorhoz való szalagok, kötelek sajnos. Sokat számít, hogy mekkora a távolság a huzalok között, különben a kisebb csigák simán átmásznak rajta, úgy, hogy nem zárják az áramkört. Ahogy nézem soknál van az acél körül valami vékony szigetelő réteg, hogy ne rozsdásodjon. A lovaknak, állatoknak szánt villanypásztornál ez nem gond, mert ha hozzáérnek, akkor a 10.000V simán átüt rajta, de a csigáknál csak 9V-os elemet használok, ott nem lehet rajta semmi szigetelő, különben nem fog működni. Ahogy nézem itt van acél és alu huzal. Az acélnál nem írják, hogy rozsdamentes e, az aluval esetleg bepróbálkozom, bár ide a 400m erős túlzás és a 60kg szakítószilárdság is. Még nézelődök, végülis olcsóbb az alu, mint a réz, az biztos. Ha találok vékonyabbat belőle és kisebb tekercset, akkor szerintem az lesz.

Buliban hasznos! =]

(#73176) darvinya válasza inf3rno (#73175) üzenetére


darvinya
titán

600Ft-ért szoktam venni 10m 0.16-os tömör réz drótot.
Azt csak nyúzni kell, és tiszta réz vezető marad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73177) inf3rno válasza darvinya (#73176) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ide kb 100 méter kell. Találtam rozsdamentes acélt, szerintem az lesz, aztán meglátjuk hogy bírja. Egyelőre még két hónap biztos lesz mire ki lehet ültetni a növényeket, úgyhogy nem sietek vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73178) pjen válasza hundai (#73166) üzenetére


pjen
félisten

A Jászberényi út 38 ban van egy plexi árusító cég.Van minden fajta és méretre is vágják mint egy lapszabászaton.

[ Szerkesztve ]

(#73179) mephi666 válasza inf3rno (#73171) üzenetére


mephi666
nagyúr

Valami természetes ellenség nem lenne jó? Úgy tudom az indiai futókacsa nyeli őket, mint kacsa a nokedlit :D nem is drága, ha pedig szaporodna, lenne mindig jó kacsahús is... 2 legyet 1 csapásra :) dicsekedni is lehetne vele, hogy a rohadék csigákon híznak szép nagyra

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73180) Inhouse válasza mephi666 (#73179) üzenetére


Inhouse
őstag

Ja, meg a salátát is rendezné... :)

Üdv Inhouse

(#73181) mephi666 válasza Inhouse (#73180) üzenetére


mephi666
nagyúr

Nevelni kell, hogy azt nem eheti, különben megy a levesbe :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73182) darvinya válasza inf3rno (#73177) üzenetére


darvinya
titán

Ha már ennyi kell, akkor 0.1Ω ellenállást vennék, mert az biztosan nem fog tönkre menni. Pl: [link]
De előtte kérdezd meg, hogy lakk szigetelt, vagy natur.
Előzők sem azért ment tönkre, mert rossz volt rozsda védelme, hanem galvanizáció miatt ment tönkre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73183) fonok87 válasza hundai (#73164) üzenetére


fonok87
aktív tag

Húúú ez beindította nálam a nosztalgiavonatot, nagypapámnak volt ilyen lemezjátszója :)
Epoxira gondoltam én is, pl amit darvinya linkelt biztos jó.
Az obis hobbiüveg szerintem polikarbonát, vagy valami hasonló. Rugalmas de nagyon ridegen törik, próbáltam karcolni és törni - nem lett szép, és ott volt a dekopír kéznél, inkább nem próbálkoztam tovább. Megmunkálni fémekhez való szerszámokkal szépen lehet, arra vigyázz hogy nagy sebességnél/fordulatnál megolvad, és ronda lesz meg beleragad a fűrész fogai közé is. Még kézi fűrésszel túl gyorsan vágva is sikerült megolvasztani.

Truss me, I'm an engineer.

(#73184) hzsolee válasza mephi666 (#73179) üzenetére


hzsolee
őstag

Egy francia cserediák megeszi az összeset... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73185) mephi666 válasza hzsolee (#73184) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ez amúgy a másik ötletem lett volna: 1 olasz a kertbe a macskák miatt, egy francia meg a csigák ellen :D ...csak egymást meg ne öljék

Ui: viccen kívül ettem már éticsigát, házába visszatöltve... a meztelencsiga nem ehető valami módon? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73186) hzsolee válasza mephi666 (#73185) üzenetére


hzsolee
őstag

Kínai nem eszi meg? Azok minden sz@rt megesznek ami mozog, ami nem azzal meg fűszereznek... :D

Meztelen csigát szerintem simán felszippantod az orrodba :D :D :D
Jó étvágyat! Úgyis dél van :))

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73187) PROTRON válasza mephi666 (#73185) üzenetére


PROTRON
addikt

Viccen kívül nagyon terjednek a modern megfogalmazás szerint "alternatív fehérje/protein" étrend, azaz kb csótány és hasonló evés. Szóval egy próbát megér a konzultáció, akarom mondani recept csere: [link]

Persze csak óvatosan: [link]

Nomeg sok minden mérgező anyag fel gyűlik benne, amiket a rovarevő állatok nem éreznek meg pl cadmium.

De ha kitalálnál egy megfelelő kezelési módot, sokan fizetnének a receptért. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73188) mephi666 válasza hzsolee (#73186) üzenetére


mephi666
nagyúr

Azok mindenből csirkét készítenek: kóbor kutya/macska, vagy csiga? Nyitni kell egy gyorskajáldát, ahol csirkeételek vannak étlapon :D

73187: van baromi drága halkaja, ami rosszul elkészítve mérgező... lehet, hogy a meztelencsigát is fel lehetne használni :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73189) moleculez


moleculez
veterán

A meztelen csigáról annyit, hogy egyszer láttam őket párosodni a bejárati ajtó kilincsén lógva... a normál csigákat arréb rakom/megmentem, de ezeket a hajléktalanokat, gyilkolom.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73190) Inhouse válasza mephi666 (#73188) üzenetére


Inhouse
őstag

Van ez a nem honos, invazív meztelen csiga, amit tényleg semmi nem igazán eszik meg. Gondolom nem véletlenül. Tavaly egy barátomnál 20perc alatt 200db felett szedtünk össze a fűben náluk.

Üdv Inhouse

(#73191) inf3rno válasza mephi666 (#73179) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A futókacsa nem tudom, hogy megeszi e, de ahhoz körbe kéne kerítenem, és tuti a saláta lenne a következő fogás, azt is imádják. A szentjánosbogár a természetes ellensége a meztelen csigáknak, az a nagyon vizes élőhelyeket szereti, ezen a környéken nagyon ritkán látni csak. Ezek a "spanyol" csigák [link] sajnos este százával özönlenek ki a bokrok alól és lelegelik az összes növényt, amitől nem undorodnak. A fűszernövények sem jelentenek gátat, egyedül a stevia, amit nem szeretnek. Lehet még mérgezni vagy sörrel csapdázni őket esetleg, de ezek csak ritkítják őket, ha a tizedük átjut a védelmi vonalon, akkor meg ugyanott vagyok. A csigapásztor bevált rá annak idején. Ha nem rozsdásodik el a drót, akkor egész évben kitartott volna. Néha rá kell mérni az elemre, hogy van e még elég feszültség, aztán cserélni, ha lemerült. Valamennyire az esőt is bírja, mert kevés az ion benne, ami vezetné az áramot, meg nem egy hatalmas feszültség. Így, hogy most függőlegesen teszem fel, valószínűleg még jobban fogja bírni és akár egy 9V-os elem az egész idényre elég lehet. Agyaltam még aksikon, de azok gyorsabban lemerülnek, és kültéren hamarabb tönkremennek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73192) moleculez válasza inf3rno (#73191) üzenetére


moleculez
veterán

Az nem megoldás, hogy 1-2 havonta karbantartod, cseréled a drótot?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73193) inf3rno válasza moleculez (#73192) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A csere elég macerás a régi rendszerrel. Ezzel az újjal megoldható, de nem szívesen dobnék el 1-2 havonta 100 méter drótot. Megnézem ebben az évben a rozsdamentes acélt, veszek 200 métert, aztán meglátjuk meddig elég. Ha ugyanúgy berozsdál, akkor a második eresztés után veszek inkább alut.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73194) mephi666 válasza inf3rno (#73191) üzenetére


mephi666
nagyúr

Viccen kívül: a legnagyobb baj szerintem az, hogy nem csak nálad szaporodnak a dögök, hanem jönnek minden irányból, így mindig lesz utánpótlás :K valahogy az egész populációt kellene célzottan kiirtani (főleg, hogy nem őshonos, invazív fajról van szó) ...nekem anno vízicsigáim voltak: először jó buli, de eszméletlen módon képesek szaporodni (természetes ellensége meg kevés: a sündisznó is megeszi, de több tucattal kellene a kertben tartani, hogy valami látszata legyen a munkájuknak)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73195) do3om


do3om
addikt

Megjött az aksi sarokcsiszoló. Így most van 5db. :DDD De ez ez egy aksis, lehet így már el kéne adni valamelyik bosch-t de szerintem nem fizetnék meg amit ér, pofesional-ok.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73196) inf3rno válasza mephi666 (#73194) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért invazív, mert tök esélytelen kiirtani, ha már megtelepedett. Ha atomot dobnál az országra, akkor sem tűnnének el.

Buliban hasznos! =]

(#73197) darvinya válasza inf3rno (#73193) üzenetére


darvinya
titán

Ezt próbáld. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73198) inf3rno válasza darvinya (#73182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, hogy amiatt ment tönkre, a cink egyszer elfogy róla, ha meg áramot vezetünk bele, akkor gondolom még hamarabb. A weboldal, amit linkeltél nem alkalmas a mai világban üzletkötésre. 15 éve sem lehetett volna komolyan venni, nem hogy most...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73199) darvinya válasza inf3rno (#73198) üzenetére


darvinya
titán

Attól, mert elavult, attól még sok mindent rejt.
Egyik legjobb elektromos bazár, s olyan dolgaik vannak, amit sehol nem kapsz meg.
Van elérhetőségik, s ott lehet tájékozodni.
De te tudod meddig akarsz kisérletezni, hátha nem fog galvanizálni. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73200) lemmy71 válasza inf3rno (#73198) üzenetére


lemmy71
őstag

Annyira nem rossz az a "web abc" ha még működik, kicsit retró de aki tudja mit is akar annak nem kell minden féle csilli villi kép a portékáról. Én lengyelből szoktam egykét gépalkatrészt rendelni, ott is csak gyári cikkszám van és ha van türelmed akkor mikrofilmen kikeresheted az alkatrész robbantott rajzát ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.