Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74501) Essejó válasza darvinya (#74347) üzenetére


Essejó
veterán

Ilyen 50 milis fecskendőt hol kummantottál? :D
Mióta nem dolgozok a fecskendőgyárban (jó 30 éve) nem is láttam ilyent. :) Az utolsó pár hónapban mikor még ott dolgoztam, volt épp kísérleti gyártás alatt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74502) darvinya válasza Essejó (#74501) üzenetére


darvinya
titán

Helyi patikában vettem, kemény 170Ft/db.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74503) lemmy71 válasza macilaci78 (#74497) üzenetére


lemmy71
őstag

Ecetes olló, az tuti kiszedi :DDD

(#74504) lemmy71 válasza Essejó (#74501) üzenetére


lemmy71
őstag

Én az alin szoktam venni, 150 - 200 milisek olyan 75 cent és 3 dolcsi között mozognak. A kis tacsimat amikor rájön az agybaj, ilyen fecskendővel itatom mézes teával mert különben képes éhen pusztulni :DDD

(#74505) Aaron14


Aaron14
őstag

Két napja végeztünk a laminált padló lerakásával. Első ilyen projektem.

A padlószőnyeget szépen felszedtem, az aljzatot alaposan megtisztítottam. Itt-ott maradt egy kis ragasztó, de meglepően sík volt a felület. Leraktuk a párazáró fóliát, a nikecell-t és rá szépen sorban a laminált padló elemeket. Meghagytuk szépen a dilatációs hézagot, hogy tudjon mozogni a padló. A legnagyobb kihívást az elemek méretre vágása jelentette, mert a szoba nem négyzet formájú, több sarok is van, ami nem a szabvány 90 fok és az ajtó is kb. 45 fokkal el van forgatva. :DDD

Nem vagyok maradéktalanul elégedett a végeredménnyel. Valószínűleg akkor követtem el egy nagy hibát, mikor nem vártam 24 órát a lerakás után. Lerakás után pár órával visszapakoltam a szobába és a bútorok alatt megsüllyedt a padló 2-3 milimétert. Ezt tudom valahogy korrigálni? Ez azért van, mert nem vártam eleget vagy más oka van?

Szeretném kijavítani, ha lehetséges. Nem vagyok szakember, elnézést, ha valahol pontatlanul fogalmaztam.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74506) pjen válasza Aaron14 (#74505) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a nikecell 72 óra múlva is megsűlyedt volna.

(#74507) Essejó válasza Aaron14 (#74505) üzenetére


Essejó
veterán

Az a buborékos izé emlékeim szerint nem pára záró, hanem kopogás gátló, és a bútorok alatt természetesen összenyomódik akármennyi órát vársz vele.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74508) csabulaxi válasza zsolti667 (#74496) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Mi va a Tokmánnyal?!

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74509) Inhouse válasza Aaron14 (#74505) üzenetére


Inhouse
őstag

Nikecell? Polifoam szerű alátét szokott alá kerülni, vagy a vékony tekercses, vagy a vastagabb (zöld) lapokban kapható. Végülis te mit is raktál alá? Van róla képed? A süllyedésről is tudnál csinálni jó fotót? 2-3mm-nél már szét kéne nyíljon az egésznek...nem?

Üdv Inhouse

(#74510) Aaron14 válasza Inhouse (#74509) üzenetére


Aaron14
őstag

Bocsánat! Táblákban volt és zöld színű. A süllyedésről itt egy fotó. [kép]

Hidegburkolatra raktam pár ilyen zöld táblát próbaképpen, hogy esetleg az aljzat egyenletességével van-e probléma, arra a laminált padló elemeket. Ugyanígy süllyed a széle. :F

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74511) inf3rno válasza S.Y.S. (#74500) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#74512) Inhouse válasza Aaron14 (#74510) üzenetére


Inhouse
őstag

Összeragasztottad a zöld lapokat a széleiken? Kiér a laminált széléig? Milyen vastag ez a laminált padló?

Üdv Inhouse

(#74513) Aaron14 válasza Inhouse (#74512) üzenetére


Aaron14
őstag

Nem. Ezt nem tudtam, hogy össze kell őket ragasztani.
Abban biztos vagyok, hogy kiér a laminált széléig, arra figyeltem. 8mm vastag a padló.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74514) tupacamaru válasza Aaron14 (#74505) üzenetére


tupacamaru
veterán

Milyen vastag volt az alátét?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#74515) macilaci78 válasza Aaron14 (#74513) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Korábban írtad: Itt-ott maradt egy kis ragasztó, de meglepően sík volt a felület. Ezt a síkot hogy ellenőrizted?
Milyen típusú az alátét? A színe nem érdekel.
Ettől van-e jobb képed, ami a megtisztított aljzatot mutatja?

Önmagában lehet, nem különös ez a süllyedés. Az alátétnek van mozgása, a laminált is feszül a klikknél kicsit és feláll, az aljzatban is lehet valamennyi, ami meg a szőnyeg után maradt, az lehet, nem is ragasztó, hanem a szőnyeg hátfala. Összességében simán lehet, hogy még szerencsés vagy, hogy csak ennyit süllyedt meg a laminált a súly alatt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74516) Aaron14 válasza macilaci78 (#74515) üzenetére


Aaron14
őstag

[Ezt] az alátétet használtuk. 2 mm vastag. [Itt-ott] lehet kicsit túlzó megfogalmazás volt, de nem volt göröngyös. Szerintem ezután még sepertünk és porszívoztunk, viszont az azutáni állapotról már nincs képem. A síkot nem én ellenőriztem, hanem akivel raktam a laminált padlót. Valamilyen vízmérték szerű eszközzel.

Mikor feltéptem a padlószőnyeget, akkor láttam, hogy a szőnyeg hátfala is feljött, egy ilyen rácsos valami. Szinte 100%, hogy a ragasztó maradt hátra.

Összességében elégedett vagyok a végeredménnyel, de ha szerintetek ez kritikus és orvosolni kell, akkor akár fel is szedem az egészet. Nekem a lényeg, hogy hosszútávon élhető és tartós legyen.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74517) Samus válasza Aaron14 (#74516) üzenetére


Samus
addikt

Erre az állapotra raktátok rá a lamináltat? Ha igen, örülj, hogy csak pár helyen süllyedt meg. Ennél a Balaton felülete egyenletesebb szélviharban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74518) macilaci78 válasza Aaron14 (#74516) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[link] - Nincs több kédésem. :D

A szakszerű kivitelezésnél a betonig fel van szedve minden.
Az alátét egy olcsó történet, kb 200 kg/cm2-tel terhelhető, azért is süllyed meg a fal mellett a bútor alatt. A szoba közepén is megsüllyedne, de ott nem emeli ki a szegélyléc.
Ha nem recseg, nem nyílik szét és nem ez a szoba a lakás dísze, akkor felesleges felbontani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74519) hotkar válasza macilaci78 (#74518) üzenetére


hotkar
aktív tag

200 kg/cm2 ?

Az egy elefántot is elbírna fél lábon állva :D

200 kg/m2 már inkább :)

(#74520) macilaci78 válasza hotkar (#74519) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A széleken a pontszerű terhelés számít, mert a laminált már nem viselkedik teherelosztó rétegként. Összenyomódik és kész.
Középen a göröngyös aljzaton ugyanez van.

Van, ami 31 t/m2, azaz 31.000 kg/m2. A Diego-sra nem tudom, mit írtak, a honlapon nincs, érdekes módon technikai adatap sincs feltöltve, a terméken feltöltött képen meg olvashatatlan minden. :U

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74521) Aaron14 válasza macilaci78 (#74518) üzenetére


Aaron14
őstag

Egyértelmű, hogy egy szakember nem így csinálta volna meg, de szerettem volna tapasztalatot gyűjteni, hogy a saját lakásomban ha hasonló jellegű dolgokat kell megcsinálni, akkor már legyen fogalmam arról, hogyan is kell jól csinálni. Valószínűleg 1-2 éven belül el is költözünk innen, ezért nem akartam több időt, energiát és pénzt ölni a projektbe. Ez most egy kicsit szükség állapot.

Az előfordulhat, ha mondjuk felkapartam volna a ragasztót és padloponnal kiegyenlítem az aljzatot, akkor is hasonlóképpen viselkedne a laminált padló?
Ha mégis fel kellene szedni, mert mondjuk szétnyílik, akkor az impregnáló, amit a nútokba nyomtunk tehet kárt az elemekben? Mondjuk okozhat törést a padló illesztéseknél a szilárdsága miatt?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74522) A Zéé válasza macilaci78 (#74520) üzenetére


A Zéé
addikt

azt mondja, hogy kisebb, mint 31 t/m2, amivel biztos nem tud hazudni, hiszen a 100 kg/m2 is kisebb. Amúgy meg nyilván kamu, az kb 300 kN/m2, ami az átlagos beton 10x-ese :D

#74521 Aaron14
Ezt sajnos tényleg kaparni kellett volna, az egyenetlen aljzat miatt süllyedt meg ennyire. Aljzatkiegyenlítőzéssel viszont nem 1 napos munka egy ilyen, mert a leöntött kiegyenlítőnek minimum kell 1-1,5 hét, hogy kiszáradjon.
Lamináltat sérülésmentesen visszaszedni úgy, hogy a nútok össze lettek maszatolva, az esélytelen. Ez már ilyen, szerintem hagyd így. Ha szétmegy máshol is használat közben, akkor majd úgyis fel kell szedni, ha meg esetleg nem, akkor nem dobtad ki ezt a mostanit feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#74523) hotkar válasza macilaci78 (#74520) üzenetére


hotkar
aktív tag

A csalafintaság ott van, hogy 31 t/m2 az 31.000 kg/m2, ami egyenló 3,1 kg/cm2.

Így már hihető.

[ Szerkesztve ]

(#74524) A Zéé válasza hotkar (#74523) üzenetére


A Zéé
addikt

És tényleg. kuuuva mértékegység váltások, mindig megszívatnak. :W :B :B

Just a simple Lineman...

(#74525) emre


emre
veterán

Segíccsetek lécci :)

Damilfejet kellene vennem Aldis benzines szegélynyírómhoz, de nem találok olyant ami tetszene.
A menet 10x1,25-ös. Jó lenne olyan amibe 3mm-es madzag belemegy és nem kell szétszedni feltöltéskor.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74526) emre válasza emre (#74525) üzenetére


emre
veterán

na itt van választék
a helyi boltokban alig volt valami és kb az itteni ár duplájáért

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74527) Dani_kp válasza Aaron14 (#74516) üzenetére


Dani_kp
őstag

Amúgy alátétből van vastagabb is, nem? Lehet egy 5 mm-es jobb lett volna. Mondjuk ahogy a többiek is írták már az alap nem volt megfelelő. De se baj, az ilyenekből tanul az ember, tapasztalatot kell gyűjteni. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#74528) macilaci78 válasza A Zéé (#74522) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van olyan kiegyenlítő, ami 2 óra után burkolható. Ja, hogy 8k zsákja?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74529) macilaci78 válasza Dani_kp (#74527) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amúgy alátétből van vastagabb is, nem? - Milyen vastag cukormáz kell a szarra, hogy jóízű legyen?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74530) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Sikerült venni az IKEA-ból egy BESTA szekrényt. Viszont a váz iszonyat instabil mivel csak fel kellett csúsztatni a hátulját az oldalokon lévő sínben, semmi szögelés, semmi keresztmerevítés. Emiatt oldalra kileng mint valami trapéz úgy hogy már össze van állítva a szekrény a lábak be vannak állítva. Van valamilyen ötletetek mivel tudnám stabilizálni?

Egyelőre sarok merevítőkben gondolkozom, de nem tudom honnan szerezhetném be őket és persze hogy milyen méretűt. :F

(#74531) A Zéé válasza macilaci78 (#74528) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem a szilárdsággal van a baj, hanem azzal, hogy mennyi nedvesség marad ott alatta, ami előbb-utóbb kijön valahol. Egy ekkora helyiségbe belemegy 3 zsák kiegyenlítő akkor is, ha nincs nagy egyenetlenség. Zsákonként 6 liter víz már 18 liter, ami mennyiség.

Just a simple Lineman...

(#74532) macilaci78 válasza A Zéé (#74531) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igazad van, 1 óra a kötésidő, a száradása 12 óra.
https://www.uzin.com/detail/product/226-uzin-nc-172-biturbo/
Az árral is tévedtem, 15 k/zsák.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74533) imibogyo válasza emre (#74526) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem damilosból ez a fajta aftermarket fejem van. Nem kell szétszedni damilbetöltéshez (ezért is vettem), de azért ez csak így leírva szép, számomra egyáltalán nem könnyebb, jobb, gyorsabb így betöltenem, mint a másik gyári fejet, amire kézzel tekerem fel a damilt. Lehet csak ez a fej túl gagyi és egy márkás fej maga a csoda, de ez biztosan nem az. :N Azért használható persze.

Mondjuk mióta ezt a fejet használom, azóta lényegében rá sem nézek a damilos fejekre (még ha egyébként a damilos fej szebb végeredményt is ad). Területre ezzel a műanyag késes fejjel dolgozom (baromi kényelmes 2-2500 m2-t úgy lenyírni, hogy közben nem kell a damillal vacakolnom és amikor ezzel készen vagyok, csak akkor jön a damilos fej a szélekhez és a kényesebb részekhez (így lényegében idén még nem kellett damilcserével foglalkoznom). ;)

(#74534) hotkar válasza Janoo_07 (#74530) üzenetére


hotkar
aktív tag

Azt írja az újság, hogy a falhoz kell rögzíteni.

Egyébként ez teljesen bevett szokás ikejájéknál, nekem van olyan cipősszekrényem, aminek pl. csak két lába van, neki kell támasztani a falhoz és odacsavarozni (adnak hozzá mindent).

És akkor már nem lesz olyan nyüzüge. ;]

[ Szerkesztve ]

(#74535) Essejó válasza imibogyo (#74533) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem ránézésre pont olyan van mint az elsőd, és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Ez már a harmadik fej a Hyundai fűkaszámon. Az első a gyári fej és egy másik azonos okból vérzett el, mindkettőnek átkopott a koppantója és a rúgó elrepült belőlük. Ennek viszont valami alumínium öntvény a koppantója, ebből fakadólag nem kopik, pedig ez már a harmadik év hogy nyüstölöm. Az elődökhöz képest minden része erősebb, vastagabb anyagból van, kézben fogva is érezhetően nehezebb mint az elődjei. Egy dolog ami szívás vele, ha sikerül véletlenül tőben elszakítani a vágódamilt és szét kell szedni az újra fűzéshez. Na akkor szoktam emlegetni mindent :D , vissza üt a masszívsága, mert nem adja magát könnyen, de szerencsére ez ritkán fordul elő, tavaly is összesen 1 alkalommal kellett szétszedni emiatt. 2,4 mm-es négyszögletes damillal használom, épp tegnap vettem egy új tekercset, meg motorolajat a géphez.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74536) Inhouse válasza Essejó (#74535) üzenetére


Inhouse
őstag

Az én Einhellemnél a fejnek pont ez a rákfenéje, a fej koppintás...nem csak koppintásra adagol, hanem ha leér, akkor folyamatosan. Tehát nem lehet vele szépen csúsztatni, ha kicsit is leér, már tolja is ki a damilt. Néztem anno a Stihl fejet egy esztergált közdarabbal lehetett volna felrakni, de az gazdasági totálkár...így viszont nem igazán használom. Meg más miatt se, ez az a fajta, hogy ha menet közben kifogy a benzin, akkor csak kihűlve indul újra, vagy, ha gyertya ki és fecskendőből benzin, gyertya gyorsan vissza és ránt.. :(

Üdv Inhouse

(#74537) Inhouse válasza Aaron14 (#74513) üzenetére


Inhouse
őstag

Az alátétet a szétcsúszás miatt illik összeragasztani. Az alátét alá raktatok fóliát? Csak azért kérdezem, mert lehet, hogy erre sem gondoltatok. Ha én csinálok olyan valamit, amit eddig még nem, akkor mindenképpen utánanézek előtte a neten, illetve kérdezősködök ismerősi körben tapasztalatokat gyűjtve. Meg én vagyok az a hülye, aki még a vásárlói tájékoztatót/használati utasítást is el szokta olvasni. :)
Az is lehet, hogy nálatok pont a széleken "konyul" le az aljzat, azért süllyedt így meg.
Ha ennyire rücskös maradt a beton, akkor a 2mm-es alátétnek amúgy is nehéz dolga van, hiszen ennél csak kevesebbet tud kiegyenlíteni. Valószínűleg a betonban is van pluszban eltérés, lehet olyan hely, ahol a kettő összeadódik. Ez tényleg olyan hevenyészett lerakás lett. Ahogy lépkedsz rajta (papucs/cipő nélkül), nem érzel mozgást?

Üdv Inhouse

(#74538) Aaron14 válasza Inhouse (#74537) üzenetére


Aaron14
őstag

Igen. Fólia, alátét és úgy a laminált padló. Nem érzek különösebben mozgást, csak a széleken. Ott is a szegélyléc miatt tűnik fel. Talán az ajtónál van egy pont, mikor belépek és egy pici koppanást hallok. De elhanyagolható. A szoba egyébként nem nagy forgalmú, többnyire aludni járok ide.

A környezetemben még arról is meg akartak győzni, hogy mehet a padlószőnyegre, meg hogy nem kell alá párazáró fólia… Diego-ban is igyekeztem alaposan körbejárni a dolgokat, itt a fórumon is próbáltam a felmerülő kérdésekre választ találni. Sajnos ez az alátétek összeragasztása kimaradt valahogy.

Egyébként egy 13 négyzetméteres szoba padloponozása kb. milyen költség és mennyi idő alatt lehet nagyjából megcsinálni? Felszedni már nem fogom, csak érdekelnek az arányok, ha később hasonló dologra adnám a fejem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74539) darvinya válasza Aaron14 (#74538) üzenetére


darvinya
titán

Ragasztó maradványt mindenképp fel kell szedni.
Hiába öntöd ki padló kiegyenlítővel.
Kiegyenlítő előtt, amúgy sem ártana végig nézni, hogy van-e a padlónak lejtése, és mekkora.
Azután tudható meg mennyi kiegyenlítő kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74540) macilaci78 válasza Aaron14 (#74538) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aljzatkiegyenlítős előtt a betonról fel kell vakarni mindent, kell rá egy alapozó, hogy az aljzatkiegyenlítő jól tapadjon. Ha történt néhány baleset, akkor zsírtalanítani is kell a betont. Állattartó tulaj, hányás, kiborult a pörkölt a szőnyegre, stb.
Az 1.500 Ft/m2-től a 10.000 Ft-ig bármi lehet.

Én láttam már olyan árat is, hogy 25k/m2 nettó, de ott nem volt mese, meg kellett csinálni. A kívánt szinthez képest -40 - +8 mm szintkülönbség, porózus gyenge, de legalább vizes beton, 3 nap múlva költözés. Szóval egy kis betonmarás, gyantás alapozó, gyorsan kötő és száradó aljzatkiegyenlítő (sok) üvegszálerősítéssel.
A mérleg másik serpenyőjében az albérleti díj, a költözésre berendelt bútorok, egyebek tárolása.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74541) imibogyo válasza Essejó (#74535) üzenetére


imibogyo
veterán

Én is szeretem és tényleg nagyon masszív és ami a legfontosabb nincs automata "letekeredés" (amit Inhouse is említett), mint a gyári MTD fejemnél. Csak a damil "betöltésére" írtam, hogy nekem egyáltalán nem könnyebb a befűzése, mint például a gyári Makita fejemnek, amit pedig tekercselni kell. Nagyságrendileg ugyanannyi idő alatt megvagyok mind a kettővel. Ettől egyáltalán nem lesz rossz ez a fej, csak azért írtam ezt le, hogy ha valakinek esetleg ez a funkció lenne a döntő vásárláskor, akkor (legalábbis az olcsó fejek esetében) ne legyen. Biztosan vannak minőségi fejek, amiknél egy álom ez a félautomata feltekercselés, de nekem nem hozta meg a megváltást. Ettől még a fej jó. :K

(#74542) Bile Demon válasza Inhouse (#74537) üzenetére


Bile Demon
őstag

Fólia miért kell az "emeleten"? (kép alapján tetőtéri szoba)

Bruhe

(#74543) Essejó válasza Inhouse (#74536) üzenetére


Essejó
veterán

Valószínűleg gyenge a rúgó a fejben, egy keményebbel (rúgó) lehet másképp működne. Na igen a Stihl és az ára, de anno láttam olyan fejet amihez 4 cserélhető csavar volt a különféle méretű szöghajtások miatt.
Ezt a melegen nem indul dolgot a Hyundai-al nem tapasztaltam soha. Hidegen max 3.-ra melegen elsőre indul, csak melegen már nem szabad ráadni a szívatót.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74544) Essejó válasza imibogyo (#74541) üzenetére


Essejó
veterán

Pedig nekem kimondottan ez a funkció volt a szempont, direkt kerestem ilyet. Három éve még ez a fajta nem volt az eMag-on, és tán olcsóbb is volt. Mondjuk pont az ára miatt kételkedtem, hogy tényleg fém a koppantója, és aztán jól meg is lepődtem, hogy tényleg az. Mondjuk tény, hogy ha kifogy a fejből a vágószál akkor újra fűzéskor előfordul hogy ahogy tolom be az újat akkor a szál sprődsége miatt a belső peremen beakad, kicsit mocorgatni kell.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74545) Inhouse válasza Essejó (#74544) üzenetére


Inhouse
őstag

Most akkor melyik is ez a jófajta fej pontosan? Ha tényleg olcsó és jó, akkor lehet visszaszokok néha a fűkaszálásra, legutóbb is igen nehezen nyomta le a tologatós Briggs motoros. Mindig irigykedtem a Stihlesekre, hogy milyen szépen vágnak, persze, mert tudták húzni jobbra balra, nekem meg játszani kellett a légréssel a talaj felé...
Tehát ne tekerje le a damilt érintésre, tényleg csak koppintásra és akkor legyen fém ez a gomb, hogy ne kopjon el.

Üdv Inhouse

(#74546) Inhouse válasza Bile Demon (#74542) üzenetére


Inhouse
őstag

Jó kérdés...ott valóban nincs sok jelentősége.

Üdv Inhouse

(#74547) Essejó válasza Inhouse (#74545) üzenetére


Essejó
veterán

Amit imibogyo linkelt link
Nekem most harmadik éves, és így néz ki link
Ilyen damillal használom link
A damil forrása Auchan és kb 600 Ft, nem nagy a kert, ez elég 1 évre.
A leírásával szemben, én 4m damillal szoktam feltölteni.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74548) Essejó


Essejó
veterán

Valaki próbált már ilyet? Az ára miatt megfontolandó lenne, na meg a 100 méter.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74549) Aaron14 válasza macilaci78 (#74540) üzenetére


Aaron14
őstag

Nagyon szépen köszönöm a részletes választ és az építőjellegű kritikát!

Legközelebb ha hasonló dologra adom a fejem, mindenféleképpen alkalmazom a mostani tapasztalatokat. Ha másért nem is, legalább ezért már érdemes volt nekifogni. Aljzatkiegyenlítésre pedig vagy hívok szakembert, vagy keresek valakit a környezetemben, aki csinált már hasonlót. :R

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74550) Samus válasza Essejó (#74548) üzenetére


Samus
addikt

Meg ne vedd...ha olyan fejed van, ami folyamatosan adagol, nagyon hamar belegabalyodsz, mert a takarón lévő penge ezt nem vágja el, a műanyag elkopik, viszont a fémszál jól bírja, csak szinte lehetet normálisan használni, egyszerűen mindig túl hosszú lesz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.