Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) PitLee válasza inf3rno (#73549) üzenetére


PitLee
őstag

Én tudományom megállt az ecetsavas, büdös és a nem ecetsavasnál, nem büdös :DDD

Bádogos vagy neutrális vagy semleges szilikon néven vannak az ecetsav mentesek, de attól, hogy nincs irritáló a szaguk és nem marják a fémalkatrészeket még vegyi anyagok.

(#73552) inf3rno válasza PitLee (#73551) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azokból is van többféle, amik büdösek és mérgezőek.

Buliban hasznos! =]

(#73553) hzsolee válasza mephi666 (#73542) üzenetére


hzsolee
őstag

Kicseréled egy vezérdrótra, azt' örökös.... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73554) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szerintetek van rá bármiféle mód, hogy eltávolítsam a power gomb környékéről a képen látható két kis apró fehér gyári felfestést? Felesleges, nagy és csak megtöri az amúgy viszonylag letisztult design-t.

Egyáltalán festve vannak ezek, vagy egyszerűen csak ráégetik őket?

edit:
Az enyém ezüstben érkezik, csak gondoltam a feketén jobban látszik miről is lenne szó... :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#73555) PROTRON válasza Archttila (#73554) üzenetére


PROTRON
addikt

Kikeverni hasonló színt és azzal lefesteni?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73556) Archttila válasza PROTRON (#73555) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Valami egyszerűbb? :D Főleg, hogy az ezüstöt nem szívesen festeném.
Nincs ilyesmire valami speckó nagyon finom dörzspapír?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#73557) Tothg86 válasza Archttila (#73556) üzenetére


Tothg86
tag

Vigyázz, mert mindjárt jönnek a topikhű ötletek. :DDD
Kromofág, ezüst szigetelőszalag, tegyél rá csipketerítőt :)

(#73558) Archttila válasza Tothg86 (#73557) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:DDD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#73559) mephi666 válasza Tothg86 (#73557) üzenetére


mephi666
nagyúr

Fekete szigetelőszalag teljesen jó lenne rá

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73560) Tothg86 válasza mephi666 (#73559) üzenetére


Tothg86
tag

Nagyon jó! Ráadásul felül úgyis lyukas. Azt is beragaszthatná!

(#73561) cinemazealot válasza Tothg86 (#73557) üzenetére


cinemazealot
addikt

A kályhaezüst lemaradt. ;)

(#73562) Archttila válasza cinemazealot (#73561) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Jól van mindent értek, ne kínozzatok tovább! :D :R

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#73563) inf3rno válasza Archttila (#73554) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ragaszd le zőccsárgával, akkor nem látszik majd.

Buliban hasznos! =]

(#73564) macilaci78 válasza Archttila (#73554) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy ilyen kell neked! A legnagyobbat használva a kapcsolót egyszerűen cseréled erre.
Az eddigi javaslatok közül ez adja a legegységesebb végeredményt. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73565) #10034944 válasza macilaci78 (#73564) üzenetére


#10034944
törölt tag

Akkor már vandál-biztos nyomógomb [link]

(#73566) Barret001 válasza macilaci78 (#73564) üzenetére


Barret001
addikt

Ápol,és eltakar :) De ezt is méretre kell vágni! A keletkezett hézagokat meg kinyomni szürke szilóval.

(#73567) mephi666 válasza Tothg86 (#73560) üzenetére


mephi666
nagyúr

Ja, most esett le, hogy ő ezüstöt rendelt.... nincs a család nőtagjainak ezüst körömlakkja? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73568) macilaci78 válasza #10034944 (#73565) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kicsi, nem takarná el a kivágott lyukat. Ezért írtam, hogy 65 mm-es lyukat fúrjon és abba mehet tetszőleges süllyesztett fali kapcsoló. Szándékosan linkeltem csengőkapcsolót, ha glimlámpás kapcsolót választ, akkor a kontrolledet is tudja használni a modding után.

Barret001: mit kéne méretre vágni? Mivel a ház méreteit nem ismerem, nem tudom, hogy a linkelt csengőkapcsoló mennyivel magasabb. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73569) Barret001 válasza macilaci78 (#73568) üzenetére


Barret001
addikt

Szerintem az a kapcsoló meglehetősen túlnyúlna a picike gép méretein... Vagy kb pont akkora :)

[ Szerkesztve ]

(#73570) IsKol válasza C. s. (#73547) üzenetére


IsKol
csendes tag

Ha "mérgező" lenne, egyszerű halandó nem juthatna hozzá lsd. növényvédő szerek kategóriái.

Hogy büdös, az biztos... de hát az aceton is büdös, meg másoknak a sertésköröm is :)

RTV-2 a megfelelő választás de azt kicsiben csak a kreatívokban tudsz vásárolni ha meg több kell akkor szinte sehol.
Amennyiben ezt drágának találod akkor ha egészen véletlenül hozzájutnál élelmiszeripari engedéllyel rendelkező rezinhez vagy katalizátorhoz akkor annak az ára az arannyal vetekedne.

Ha jól emlékszem a Bondex kft-nek van RTV-2 terméke is (a különböző HTV termékek mellett), hívd fel a boltjukat...

(#73571) PROTRON válasza Barret001 (#73569) üzenetére


PROTRON
addikt

Akkor megvan a megoldás, falon kívüli kapcsolót ugyanilyenből! :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73572) Utka válasza mephi666 (#73542) üzenetére


Utka
tag

Erre ez a korrekt megoldás:
:C

Víg napot polgártárs! Nem értek a lovakhoz.

(#73573) Barret001 válasza Utka (#73572) üzenetére


Barret001
addikt

Egy fotó erejéig megtartja...

(#73574) mephi666 válasza Barret001 (#73573) üzenetére


mephi666
nagyúr

A drótot teszteltem, hazáig tartotta :D megrendeltem azóta a cserealkatrészt: 88ft

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73575) Barret001 válasza mephi666 (#73574) üzenetére


Barret001
addikt

A drót azt a kis dobot bőven megtartja,egészen,amíg el nem kopik...Utána ráértél volna javítani :) Sokan járnak drótozottal...

(#73576) Papabear195


Papabear195
tag

Munkahelyen a fogat kellett javítani, sajnos zöld sárga nem volt kéznél ;]

[ Szerkesztve ]

(#73577) PROTRON válasza Barret001 (#73575) üzenetére


PROTRON
addikt

Nono....még nem fedte fel hogy mi az a cserealkatrés...lehet spéciális zőccsárgából fonott és cthulhu által megáldott extra erős draut? :Y

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73578) Inhouse válasza Papabear195 (#73576) üzenetére


Inhouse
őstag

Ne vedd el a fogorvosok kenyerét, a fogas jó lett! :)

Üdv Inhouse

(#73579) Papabear195 válasza Inhouse (#73578) üzenetére


Papabear195
tag

:D Egy kis zöldsárga a lyukas fogra is jó lehet.

(#73580) hegegabi80 válasza mephi666 (#73574) üzenetére


hegegabi80
addikt

Talán hilti szalag a csere alkatrész? Egy jó kis csavarral összefogatva, majd a csavar ződ-csárga szalaggal körbetekerve, hogy ne rozsdásodjon. :DD ;]
De amúgy a hilti szalag jó ötlet, korábban apósom trabiján sok mindent azzal rögzítettünk.

(#73581) C. s. válasza inf3rno (#73549) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen. Nem is gondoltam, hogy ilyen sokféle van. :B Az idevágó szaktudásom PitLee-ével vetekszik, de azért alulmarad. :D

Arra esetleg van tipped, hogy vásárlás előtt meg lehet-e jósolni a végső színét, áttetszőségét?

(#73570) IsKol:

Az aceton is káros az egészségre, a 2-komponensű epoxigyanta is. Sok ilyen dolog kapható a boltokban. :)

Az ötletel köszönöm, majd megnézem, mijük van, és mennyiért. :)

(#73582) PitLee


PitLee
őstag

Nemrég beszélgettünk a falhorony maró/vágókról.
Itt egy YT videó Horváth Miklós-tól aki a helyi ezermester

(#73583) inf3rno válasza C. s. (#73581) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát van átlátszó és van színezett szilikon, nyilván neked az átlátszó kell. Úgy nézem, hogy általában az UV fényt is átengedik ezek 90%-ban, szóval azzal sem hiszem, hogy gond lesz.

Általában a kötés közben párolognak belőlük mérgező anyagok. Az etanol és az ecetsav tűnt a legkevésbé károsnak ezek közül, az ecet viszont irritál szemben az alkohollal és maró hatású is. Viszont én is csak azt a hármat néztem a sok közül, amit írtam. Lehet, hogy mondjuk az észteres is jó. Nincs most több időm ezzel foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73584) user12


user12
őstag

Üdv

Van valakinek tapasztalata automata kádszifonnal?
Az a probléma, hogy leeresztéskor a jelölt szakaszba is befolyik a víz és ami ott marad meg is büdösödik.
A másik kérdés, hogy a túlfolyónál a tekerőt, hogy lehet levenni? Nem láttam, amikor szerelték össze. Csak rá van pattintva vagy valami más megoldás?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73585) mephi666 válasza hegegabi80 (#73580) üzenetére


mephi666
nagyúr

Rendes tartógumi, ami 88ft :D az a durva, hogy filléres alkatrész, viszont nincs mindenhol kéznél egy tartalék, így a gány se jelent összegben nagy spórolást

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73586) Tothg86 válasza mephi666 (#73585) üzenetére


Tothg86
tag

Veszélyes vizekre tévedtél. Akar olcsóbb, gyorsabb, jobb és egyszerűbb lehet a gyári megoldás? Micsoda szentségtörés! :DDD
Szerintem ezert 10 miatyánk a minimum..

[ Szerkesztve ]

(#73587) PitLee válasza user12 (#73584) üzenetére


PitLee
őstag

Elvileg
https://www.alcaplast.hu/termekek/sifony/vanove-sifony/ovladane

A túlfolyó csövét mérete vághat a szaki, nem ereszkedett meg esetleg és nem tud a víz kifolyni belőle és ezért ott pang ?
A másik, hogy van e szuszogó vagy levegő beszívási lehetősége a szennyvízelvezető rendszerednek ?
Ha nincs vagy elromlott akkor pl slozi lehúzásakor olyan vákuum léphet fel, hogy kirántja vizet a bűzelzáróból és jön a csatorna szag.

(#73588) user12 válasza PitLee (#73587) üzenetére


user12
őstag

Szia

Köszi a választ
A felső fajta van nekünk, nincs rajta hernyócsavar. Próbáltam már lehúzni, de ezek szerint nagyobb erő kell hozzá - de nem is akartam rángatni, nehogy kárt tegyek benne - de lehet csak ennyi kellett volna.
A gégecső szerintem méretre van vágva, ha lámpával megvilágítom, látszik, hogy van benne lerakódás, ami szerintem a kád leeresztésekor kerül oda.
Szuszogó szerintem nincsen. Egy leállás van a kádnál, fölötte a bojler túlfolyónak, mosógép és kézmosó. Plusz a wc.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73589) PitLee válasza user12 (#73588) üzenetére


PitLee
őstag

Ahogy a képet nézem, tippre a gombnak van egy pereme és a kádra szerelt részen az a két kitámasztott rész lehet a karom amibe bekattan, de nem nagyon látom, hogyan lehetne oldani, lehet tényleg csak erővel le kell rántani.

Ha már, így szóba került van itt pár "ellenséges propaganda anyag :DDD " szenyvízelvezetésről
Csináld Magad
Fürdőszobák ​felújítása és korszerűsítése
Karl H. Schubert pdf

Szennyvíz lefolyórendszerek kialakítása épületen belül
Lehmann János pdf

Falun, régi kádárkockában, rákötöttünk és érdekes, de elég sokáig évekig nem volt probléma, de aztán egyszer csak jött a szag a fürdőszoba közepén az összefolyóból,
Gondoltam kiszáradt, öntöttem bele vizet, de két nap múlva megint jött az illat.
Ekkor figyeltem fel, hogy ha valaki lehúzta a slozit akkor a fürdőszobai összefolyó is "hörgött".
Így a fürdőszobában a mosdó alatt kapott egy elágat egy légbeszívó, szellőző szelepet kb. mint a képen.

netes kép

[ Szerkesztve ]

(#73590) user12 válasza PitLee (#73589) üzenetére


user12
őstag

Köszönöm szépen az infókat.
A padlóösszefolyó nem szokott magyarázni, mert száraz összefolyó.
Elsőre még arra tippelek a leírásod alapján, hogy kirántja a vizet a kád bűzzárából és valójában onnan jön a szag.
Délután utánajárok

Köszi mégegyszer :R

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73591) hzsolee válasza PitLee (#73589) üzenetére


hzsolee
őstag

...sokáig évekig nem volt probléma... Nem rakódott nagyon el a rendszer? Ha jól van méretezve/megépítve (valószínűleg igen, mert jól működött) nem szükséges ilyen szuszogó... Anyámék k-kockájában volt a padlástérbe egy nyitott felmenő cső erre a célra.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73592) Barret001 válasza user12 (#73590) üzenetére


Barret001
addikt

" kirántja a vizet a kád bűzzárából " Ez nálunk is elő szokott fordulni! Egyből érzi az ember :D

(#73593) Gyarmati_ válasza Barret001 (#73592) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Egy kis videó, ami jól szemlélteti a nyomáskiegyenlítő szelep lényegét is.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73594) hegegabi80 válasza PitLee (#73589) üzenetére


hegegabi80
addikt

Na ezek számomra is hasznos infók voltak. Nálunk is szokott néha hörögni, amikor a konyhában a mosogatóból megy le a víz, akkor a fürdőkádnál vagy fordítva. De ahhoz, hogy a bűzelzáróból az összes vizet kirántsa, többször is meg kell ennek ismétlődni.
Sajnos a fürdőkád bűzelzárója (lapos kivitel) nem a legtökéletesebben sikerült beépítésre.
De ez a légbeszívó jó ötletnek tűnik, lehet érdemes kipróbálnom.

(#73595) Gyarmati_ válasza hegegabi80 (#73594) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A legjobb ha felszálló vezeték(ek) ki van vezetve a tető fölé. Így a légbeszívás is megoldható, valamint elkerülhető a közüzemű csatorna tisztításakor fellépő túlnyomás miatti bűzzárakból kicsapódó víz is.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73596) Barret001 válasza user12 (#73584) üzenetére


Barret001
addikt

Ha ott megáll a víz,akkor az beszerelési hiba!

(#73597) user12 válasza Barret001 (#73596) üzenetére


user12
őstag

Alapvetően nem áll benne a víz, csak mikor megy le a kád, akkor telítődik az a szakasz is. Utána természetesen lefolyik, már ami lefolyik, de marad a bordák között is valamennyi. Lámpával megvilágítva látszik, hogy van ott valami maradvány - azt meg csak úgy lehetne onnan eltüntetni ha leveszem a túlfolyó csövét vagy a túlfolyó felől valami módon átöblítenénk a csövet

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73598) Stylewars_kp


Stylewars_kp
senior tag

Sziasztok,

Ezen elektromos vízmelegítőhöz használt csaptelepeket tudom használni a vízmelegítő nélkül is? Tehát rákötném a meleg vizes rendszerre, amit a kazánom állít elő.

[ Szerkesztve ]

(#73599) Gyarmati_ válasza Stylewars_kp (#73598) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Igen, a "rövid" hideg vizes csövet kell a hideg víz sarokszelepre kötni. A "hosszú" hideg vizes csövet dugózd le, a meleg vizes pedig a meleg vizes sarokszelepre kösd.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73600) Stylewars_kp válasza Gyarmati_ (#73599) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Köszi, akkor nincs benne semmi mágia. Elvét azt értem, hogy miként működik ez a 3 utas cucc, de inkább rákérdek. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.