Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74451) Satyricon válasza DJGABI (#74444) üzenetére


Satyricon
addikt

Én 2008 környékén vettem ilyen parkside-ot, kofferben volt, akkor 5000Ft volt akcióba, de kb a 2. - 3. használat után meg is olvadt benne valami és az óta nem használom. :D Szóval kalap sz*rt sem ér...

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#74452) inf3rno válasza darvinya (#74448) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát erről azért megvárnék több véleményt is. Eddig azt hittem kimondottan javasolt márka ezen a téren.

Buliban hasznos! =]

(#74453) darvinya válasza inf3rno (#74452) üzenetére


darvinya
titán

Neked akkor ilyen kell. [link] [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74455) inf3rno válasza darvinya (#74453) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mármint ezek jobbak árban, mint a Dremel és ugyanazt tudják, vagy ilyen finomabb munkákhoz alkalmasabbak?

Buliban hasznos! =]

(#74456) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szerintetek milyen, (melyik) műanyag ragasztóval ugorjak neki az illesztésnél szétvált fülhallgatómnak?

IPX4 víz és ízzadtság álló, szóval gondolom valami szilikonszerű lenne az ideális.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#74458) user12 válasza zsolti667 (#74457) üzenetére


user12
őstag

Obi, praktikerben 6-7000 ft-ért lehet kapni a Hyundai gépeket ha nem kell rendszeres használatra.
Nem profi gépek, de heti 1-2 furatot kifúrni jók. Inkább vegyél egy olyat, mint ehhez keresel alkatrészt. Megveszed (már ha szerencséd van és találsz) a két fogaskereket, lehet még szénkefe is kell vagy még kibukik 1-2 hiba rajta.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74459) Inhouse válasza zsolti667 (#74457) üzenetére


Inhouse
őstag

Összeadod a fogaskerekek, meg a tokánykulcs árát, meg esetleg a posta...és már többe kerül, mint egy új fúrógép. Ez van sajnos.

Üdv Inhouse

(#74461) Gyarmati_ válasza zsolti667 (#74460) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Cserélj csapágyat.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74462) user12 válasza zsolti667 (#74460) üzenetére


user12
őstag

Amit odaraksz feltekeri a tengelyre, aztán megszorul vagy szétnyomja a csapágyat, fogaskereket, stb. Vagy még bentebb húzza és megigazítja a tekercselést ;]

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74463) imibogyo válasza zsolti667 (#74460) üzenetére


imibogyo
veterán

Cserélj csapágyat, vagy ha a csapágy jó és a fészek van kikopva, akkor egy vékony réteg, valamilyen csiszolható anyag (epoxy stb.) felvitelével majd alakra igazításával talán orvosolhatod azt egy kvázi új fészek kialakításával. De ez a "kitömés" nem jó ötlet.

De ha meg azt nézed, hogy egy-két jobb csapágy 1-3000 Ft összeg, a két komponensű ragasztó is mondjuk ugyanennyi (és akkor még az esetleges szállítási költségekről és egyáltalán a végeredmény minőségéről nem is beszéltünk), akkor szerintem egyszerűen nem éri meg vele foglalkozni.

Tavaly vettem direkt üttni-vágni egy 8000 Ft-os gyors-tokmányos Parkside gépet kofferban és azóta is tökéletesen teszi a dolgát, ráadásul annyira le lehet venni a fordulatszámát, hogy ideális gép csavarbehajtási munkálatokra is. ;)

[ Szerkesztve ]

(#74465) Stylewars_kp válasza imibogyo (#74463) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Fuh hétvégén, de beszívtam a csavarbehajtást. A B&D akkus fúróval jól megszendvedtem az önmetsző lemez csavar befúrását. Nem erre való. [link]
5. csavarnál inkább kölcsönkértem egy ilyet: [link] Mintha vajba fúrtam volna, meg se érezte a 4-es zártszelvényt.

(#74467) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Szerintetek tépőzáras szúnyoghálót, ha beragasztom a gumiprofil és a tok közé, akkor esős időben, zárt ablaknál bevezetheti a vizet? Azaz beázna? [kép]

(#74468) Met válasza Sanyi.mTs (#74467) üzenetére


Met
nagyúr

Nem jobban mint alapból, azért (is) van a tokon alul a bevágás hogy az így bejutó víz ki tudjon folyni.
Viszont hagy lazára mert becsukáskor megfeszül.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74470) Stylewars_kp válasza zsolti667 (#74466) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Tokmányt előbb le kell szedni.

(#74471) user12 válasza zsolti667 (#74466) üzenetére


user12
őstag

Lehajtod a tokmányt és lebontod a fúró burkolatát.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74472) Inhouse válasza zsolti667 (#74464) üzenetére


Inhouse
őstag

A hozzászólásaid alapján ez valószínűleg nem lesz egy sikeres javítás. De, jó szórakozást! :)

Üdv Inhouse

(#74474) user12 válasza zsolti667 (#74473) üzenetére


user12
őstag

Nincs benne egy ellencsavar? Lazítsd ki a befogót és nézz be belülre

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74476) user12 válasza zsolti667 (#74475) üzenetére


user12
őstag

Nem mindegyikben van
Fogd be satuba vagy vízpumpafogóval, azzal jó eséllyel le tudod hajtani

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74478) user12 válasza zsolti667 (#74477) üzenetére


user12
őstag

Befogod azt a részt, ahol a furatok vannak (ahová a tokmánykulcsot kell bedugni).
A tokmány alatti részen a tengelyen lennie kellene lelapolásnak, ahol villáskulccsal meg tudod fogni.
Van bal és jobbmenetes is.
Tudsz róla egy fotót csinálni?

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74479) Essejó válasza user12 (#74476) üzenetére


Essejó
veterán

Kivéve ha Morze kúpos, mert akkor le kell ütögetni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74480) Inhouse válasza Essejó (#74479) üzenetére


Inhouse
őstag

Az inkább csak állványoson van, nem?

Üdv Inhouse

(#74481) Essejó válasza Inhouse (#74480) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem volt anno Orosz fúróm, az olyan volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74482) user12 válasza Essejó (#74479) üzenetére


user12
őstag

Azért kértem meg, hogy csináljon egy képet.

zsolti667 vagy úgy is jó ha leírod a márkát és a pontos típust

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74484) Stylewars_kp válasza zsolti667 (#74483) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

(#74486) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74488) Big_Boss válasza zsolti667 (#74487) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

19-es a tokmány csavar.

(#74489) csabulaxi válasza zsolti667 (#74487) üzenetére


csabulaxi
senior tag

a legnagyobbra kinyitod és szemből belenézve a mélyén van egy csavar, azt kicsavarod és lejön

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74491) csabulaxi válasza zsolti667 (#74490) üzenetére


csabulaxi
senior tag

na ez a te videód
[link]

[link]
[link] mondjuk itt pont a tokmányt nem szedi le.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74492) hotkar válasza zsolti667 (#74487) üzenetére


hotkar
aktív tag

Először is csavard ki a 19. számú balmenetes csavart.
Utána a tokmányt kell letekerni (az már rendes jobbmenetes).

A megfogáshoz dugj be egy csavarhúzót a ventilátorlapátok közé (nagy az áttétel, nem lesz semmi baja).

Ha a tokmány kúpos - na az szívás, de olyat szerintem csak oszlopos fúrógépnél alkalmaznak.

Szerk.:

Ha van rögzítőcsavar, akkor nem kúpos, mert az arra való, hogy a jobb-bal forgásirány esetén se lazuljon le a tokmány.

[ Szerkesztve ]

(#74494) csabulaxi válasza zsolti667 (#74493) üzenetére


csabulaxi
senior tag

szerkesztettem, nézd meg az első kiemelt videót.
fogd be a satuba úgy ahogy a csávó
2 milliárd indiai-paki nem tévedhet
ugyanő egy másik tokmánnyal bírkózik, itt már papírral béleli a satupofákat, de a faxért nem rögzíti azt a k@rva satut....
[link]

amúgy szerintük a legjobb vétel :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74495) lemmy71 válasza Inhouse (#74480) üzenetére


lemmy71
őstag

A régi CCCP fúrók kúposak, de nekem van egy 30 éves makitám az is kúpos még. De lehet hogy a fórumtársnak valaki felsavazta a tokmányt, azt meg akkor ba.....ja mert örökre vasalva van :DDD

(#74497) macilaci78 válasza zsolti667 (#74496) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kiszedni ki lehet ollóval, baltával, de akár gyufával is.

Nagyon sok függ attól, hogy milyen folt és milyen szövet. Más kell a rágógumira, gyertyaviaszra és az ürülékre, megint más egy műszálra és egy pamutra, vagy textilbőrre. De mivel ez a Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek! topik, így további barkács, gányolás és egyéb ötletekkel tudok még szolgálni a megdöbbentő kategóriából. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74498) Met válasza zsolti667 (#74496) üzenetére


Met
nagyúr

A citromlé+só forgószékre nem jó, csak a kanapéra.
Forgószékből a langyos, ecetes olló veszi ki a foltot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74499) darvinya válasza macilaci78 (#74497) üzenetére


darvinya
titán

Indián tűz, a legjobb. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74500) S.Y.S. válasza inf3rno (#74452) üzenetére


S.Y.S.
aktív tag

Jobb a Dremel, van mindkettőből, a Parkside lassabb fordulaton simán állóra fékezhető, alig van benne erő, magasabb fordulaton elmegy, cserébe nagyobbat üt a tengely végen, ergo precízebb munkára korlátoltan alkalmas. Dremel-hez rengeteg a kiegészítő, csak elég drága. Direkt azért vettem, mert masszívabbnak nézett ki, hát nem az, újra nem vennék Park-ot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.