Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) Samus


Samus
addikt

Úgy általában elég sok mindenféle építgetéssel, felújítással foglalkozó videót nézek, és akad közte pár érdekes is, főként az Indiai térségben használatos technikák érdekesek. Az alábbi videókban mivel szórják meg a betont/maltert, amitől az ilyen hirtelen kemény felületet kap? Tiszta cement lenne? Nyílván így nem építenék lépcsőt, mert enyhén szólva sem tetszik a végeredmény, de a nagy lyukak betömése érdekes így.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74252) pjen válasza Lenry (#74245) üzenetére


pjen
félisten

Két kötél létra szerűt kéne csinálnod, abba befűzni a vinyókat.

(#74253) Barret001 válasza pjen (#74252) üzenetére


Barret001
addikt

Valahogy úgy! Természetesen gumiból,miután csinál a gépben helyet.A végeredmény: süketszoba :) 0 rezgés a házon.

(#74254) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Facebook videó kifejezetten nekünk.😄
link

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74255) PitLee válasza Samus (#74251) üzenetére


PitLee
őstag

A videó címének végén. . . skills work-using by sand cement van és amikor a teríti is néha látni, hogy nincs jól elkeveredve és sárgállik a homokszerűség benne.
Valószínűleg így "húzassa" ki belőle gyorsan a vizet és akkor már valamennyire terhelhető lesz, hogy ez a beton szerkezetét a kötést hogyan befolyásolja azt nem tudom, de tippre elmegy a földnedves beton irányába talán.

(#74256) macilaci78 válasza Lenry (#74243) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kikapcsolva is csinálja? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74257) imibogyo válasza Lenry (#74243) üzenetére


imibogyo
veterán

"jó nagy Chieftec gépházam"
Ez nagy ház? EZ a nagy ház: :B


Mind a mai napig ezt használom fő gépként. :K Egyébként nekem szivaccsal vannak leválasztva a házról a merevlemezek mindig (ez a Chifi is rezonált). Nagyon sok házamban és modomban így oldottam meg (az elektronika mindig kapjon levegőt!). Ezt könnyű "polcosan" is megcsinálni, minden egyes merevlemeznek.

A nagy Chieftec házamba is a fenti képek valamelyikén látható tartókát vittem tovább és tökéletesen üzemel. Mondjuk a műhelyben tartózkodás meglátszódik a gépen, de hát ez a mindenes gépek sorsa (erről megy a 3d nyomtató, lézergravírozó, a projektor a műhelyben stb.). :B

(#74258) darvinya válasza imibogyo (#74257) üzenetére


darvinya
titán

Legjobb erre, olcsón XT házat szerezni, abba sok HDD befér és van bőven hely hűtésre is. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74259) PitLee válasza imibogyo (#74257) üzenetére


PitLee
őstag

Nem rossz, az ismerősnek volt hajdanán hasonló, gyárilag kerekeken gurult és a földről elérte az asztal magasságát a teteje, full tower vagy nem is tudom minek hívták azokat.

(#74260) imibogyo válasza darvinya (#74258) üzenetére


imibogyo
veterán

Ebbe alapból 10 HDD-nek van hely. Szerintem ennyi elég lesz, főleg mivel hamarosan az az egy nyamvadt 3 TB-os merevlemez is megy a NAS-ba. :B

PitLee: igen ez is olyan. :K A gyári kerekei is megvannak még. De kerekek nélkül is kb. 4 cm van az asztallapig. :DDD Nekem rengeteg ilyen méretű házam volt már, illetve sok átalakításomnak is ezek adták az alapjait (soknak ugye simám kihúzható az alaplapi tálcája hátrafelé a hátfallal együtt).

(#74261) hzsolee


hzsolee
őstag

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74262) user12 válasza hzsolee (#74261) üzenetére


user12
őstag

Korrekt

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74263) A Zéé válasza hzsolee (#74261) üzenetére


A Zéé
addikt

ez a vészmegállító gomb? :D

Just a simple Lineman...

(#74264) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Rozsdamentes kenyértartó belsejéből vajon mivel lehet eltávolítani a rozsdát igényesen, olcsón?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#74265) pjen válasza Ciccuka (#74264) üzenetére


pjen
félisten

Ha rozsdamentes akkor nincs benne rozsda, ha mégis van, én kidobnám.

(#74266) hzsolee válasza Ciccuka (#74264) üzenetére


hzsolee
őstag

Az igen.... Mondjuk nekem is van kétfajta törhetetlen poharam. Az olcsóbb könnyen, a drágább nehezebben törik... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74267) Inhouse válasza hzsolee (#74266) üzenetére


Inhouse
őstag

Ugyanitt görbe egyenesek eladóak...akciós, forró ice tea! :)

Üdv Inhouse

(#74268) PitLee válasza Ciccuka (#74264) üzenetére


PitLee
őstag

Ha tényleg rozsdamentes és csak valami fémeszköz, benne vagy rajta maradt és az hagyta rozsda foltot, akkor egy enyhe savas tisztító leviszi. pl a sprickolós flakonos fürdőszobai vízkőoldó, persze utána alapos öblítés, mert szaga nem épp rózsás.
Vagy meglehet próbálni biológiai cuccokkal, citromsavas, málnaecetes ..ect

[ Szerkesztve ]

(#74269) Ciccuka válasza PitLee (#74268) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azokkal már próbáltam. Zacskóstól lett belerakva a kenyér.
Valami ócska anyagból vannak ezek.

Felmosónyélből is a rozsdamentes rohad szét legelőbb. :W
Ezek addig rozsdamentesek, amíg használni nem kezded.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#74270) Zozzant válasza Inhouse (#74267) üzenetére


Zozzant
addikt

Egy olyan országban, ahol a kockasajton mackó van, háromszög alakú és kör alakú a csomagolása? :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#74271) lemmy71 válasza Ciccuka (#74264) üzenetére


lemmy71
őstag

Szappanos dörzsi ;)
Vagy vidd el a mágushoz, ha a doki rozsdamentes verdáját kitudja kasznizni, akkor a te kenyértartód sem jelenthet neki gondot :DDD

(#74272) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

Ma megjött kis kínai BT "erősítő". Garázsba pont jó lesz hangkeltőnek, csak kap még valami dobozt.
Zöld sárga szigetelő szalag épp elfogyott, ezért tettem oda a vezetéket.
Hűtőbordát lehet teszek nagyobbat rá, biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74273) Ciccuka válasza lemmy71 (#74271) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az egy kicsit vastagabb lemez lehet és előtte le is csiszolták, amint láttam a videóban.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#74274) Top cat válasza Zozzant (#74270) üzenetére


Top cat
őstag

Volt valóban kocka (négyzet) sajt. Mintha medvéből is lett volna ilyen.

Gondolom a háromszögűn rajta maradt a kocka elnevezés.
Mint ahogy a sarokcsiszolót is sokan Flex-nek hívják.

(#74275) fuwiradis


fuwiradis
tag

Sziasztok!

Sarokszelepet kell cserélnem csaptelep alatt és a vízvetezék felőli oldalon kenderkóccal akarok küzdeni.. szimpatikusabb mint a többi megoldás, de még sosem sikerült elsőre eltalálni a mennyiséget, hogy tuti legyen.

Így volt ez most is, a tegnapi csere és a ma reggel megtapasztalt csak csöpögött egy kicsit az éjjel során után kiszedem és most több kócot vagy nem tudom hogy teszek rá. Feltekerés után szilikonzsírral átkentem, azt lehet inkább nem kéne?

köszi!

(#74276) abridabri válasza imibogyo (#74257) üzenetére


abridabri
veterán

Akkor én is beszállok ,kié a legnagyobb ;]

(#74277) Top cat válasza abridabri (#74276) üzenetére


Top cat
őstag

Ez nem gépház hanem hangár. Biciklire kell szállni benne, hogy eltekerj az alaplapig. :DDD

(#74278) hotkar válasza abridabri (#74276) üzenetére


hotkar
aktív tag

Ez nem gépház, hanem szükséglakás.

(#74279) macilaci78 válasza fuwiradis (#74275) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fűrészlappal, vagy hasonlóval a menetet meg kell érdesíteni, hogy ne tekeredjen le róla a kóc.
Rakhatsz kicsit több kócot, én viszont nem flancoltam a szilikonzsírral, sima disznózsírral kentem be a radiátor csatlakozást. 8 éve nincs csöpögés. Nincs szaga, nem avasodott meg, nem gyűlnek rá a bogarak sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74280) Barret001 válasza fuwiradis (#74275) üzenetére


Barret001
addikt

Ahogy én csinálom:Tisztított,érdesített menet:fűrészlappal :) Szárazon össze tekerem.,megszámolom mennyi fordulat tövig.Feltekerem a kócot,és sziloplaszttal átkenem.A számolt fordulat,-1,és kész.Nem ereszt.Youtube-on vannak oktató videók.

(#74281) pjen válasza Barret001 (#74280) üzenetére


pjen
félisten

Én sose számoltam.Érdesítés fűrészlappal, aztán tekerek rá szép hosszan kifésült kócot, inkább többet mint kevesebbet.Pici zsirral, festékkel, olajjal ami van átkenem és összetekerem.Ez inkább rutin kérdése, egy idő után látja az ember mennyi kell.A végén maradtat szikével levágom.

(#74282) Barret001 válasza pjen (#74281) üzenetére


Barret001
addikt

Azért kell számolni,mert vissza tekerni nem szabad! Ha véletlenül túltekered,kezdheted elölről...Persze aki mindig eltalálja,arra ez nem vonatkozik :)

(#74283) hzsolee válasza pjen (#74281) üzenetére


hzsolee
őstag

Zsír, olaj ??? :D Én simán ráköpök... A nyál is tök jó, és kéznél van :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74284) pjen válasza Barret001 (#74282) üzenetére


pjen
félisten

Én pont azért szeretem a kócot, mert vissza is tekerhetem, ha például be kell állni egy idommal, de már nem megy egy fordulat.A loktain zsinort is vissza tekerem fél fordulatot, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#74285) pjen válasza hzsolee (#74283) üzenetére


pjen
félisten

Jó a nyál valóban, de ha reggel pálinkát iszom megmarja az idomot. ;]

(#74286) Ciccuka válasza fuwiradis (#74275) üzenetére


Ciccuka
veterán

Abból Mofém-et nehogy végy, mert berohadnak idővel.

Schell viszont az árához képest egész jó:

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#74287) darvinya


darvinya
titán

Ma lett egy kis időm foglalkozni az autó tetősín kereszt sín rögzítővel.
Ebből

Ilyen lett a végleges.

Lehet vágatok még tégla zártszelvény, hogy tényleg homemade legyen, s ne a másik autóét használjam fel. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74288) fuwiradis válasza macilaci78 (#74279) üzenetére


fuwiradis
tag

köszi Neked is és a többieknek is a segítséget! :R

Meglátjuk ezzel verzióval lesz-e baj, aláraktam egy papírlapot azon talán jól látható a rácseppenő majd száradó víznyomból ha disznókodik.

Egyébként kapcsolódó problémával lenne még egy kérdésem: berohadt, nagyon nehezen hozzáférhető sarokszelepet hogy javallott eltávolítani? Gondolom első tipp pl. WD40, csak azt most szándékosan nem akartam használni mert ha nem kívánatos helyen is old, akkor esetleg elkezd idővel ereszteni olyan helyen ahol eddig mondjuk vízkő legalább szigetelt.

Sajnos az van hogy a szelep mögötti rendszer számos eleme átvett, baromi régi (panel..), idővel ki kellene dobni az egészet és minél több mindent cserélni, mert most sosem tudom milyen váratlan meglepetések jönnek ha valamihez hozzányúlok. De addig is víz kell, nagyobb volumenű csere meg nem most lesz.

(#74289) macilaci78 válasza fuwiradis (#74288) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A falban lévő cső és a sarokszelep közt lehet egy köztes darab, ami a falsíkhoz szintezi a sarokszelepet. Ez ugye mindkét végén menetes, tehát simán lehet, hogy nem a sarokszelep felőli oldalon kezded el letekerni, hanem mélyen a falban. Aztán nőgyógyászkodhatsz, hogy azt a menetet összekócold...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74290) fuwiradis válasza macilaci78 (#74289) üzenetére


fuwiradis
tag

Ugyan a cső falon kívül fut, de teljesen igazad van, értem a problémát. Akkor marad a WD40 vagy más hasonló oldás, máskülönben helyzettől függően ráfázok. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#74291) pjen válasza fuwiradis (#74290) üzenetére


pjen
félisten

Csavarlazìtót használj ne wd40 et.Legjobb egy pici petróleum lenne.

(#74292) Inhouse válasza pjen (#74291) üzenetére


Inhouse
őstag

A WD40 petróleum alapú, nem?

Üdv Inhouse

(#74293) pjen válasza Inhouse (#74292) üzenetére


pjen
félisten

Alapú, de nem petro.

(#74294) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!
Laminált padlót szeretnék a szobámba, azonban padlószőnyeg van lerakva. Ha jól tudom erre nem szabad rátenni a laminált padlót, hanem fel kell szedni, igaz?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74295) pube111


pube111
senior tag

Még tavaly csináltam ilyen golyókat. A macska alatt van. :)
Falazóhabarcs az anyaga, glettelve van a felülete. Az a gond, hogy a glettet lemosta az eső.
Mivel lehetne bevonni, ami esőálló, síma kemény réteget képez? A felhordás nem gond, az már megy egy hajlított lemezzel. Csak nem tudom mi lenne jó anyag.
Esetleg csemperagasztó?
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#74296) erzol válasza pube111 (#74295) üzenetére


erzol
őstag

Valami műgyantával(alapú) próbálkoznék.

Pl. dekorbeton.

link

[ Szerkesztve ]

(#74297) darvinya válasza pube111 (#74295) üzenetére


darvinya
titán

Kültéri járó lap ragasztó, stb. kültérhez való.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74298) lemmy71 válasza pube111 (#74295) üzenetére


lemmy71
őstag

A glett volt a legrosszabb választás. Fagyálló csemperagasztó és utána átkened akropenta lábazati festékkel, 10 - 15 évig nem lesz vele gondod :N

(#74299) pube111 válasza lemmy71 (#74298) üzenetére


pube111
senior tag

Ha csak a fagyálló lapragasztót kenem rá, az megmarad rajta? A lábazatfesték nem jó, mert beton hatást szeretnék.

(#74300) razorbenke92 válasza pube111 (#74299) üzenetére

Nagyon vad ötlet, lehet, hogy nincs is értelme, de bármivel is feded le újra, megpróbálhatod utána diszperziós alapozóval kezelni. Meghagyja a betonhatást (árnyalatot fog váltani, de a hatás megmarad) cserébe nem szívja úgy magába a vizet.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.