Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) flashpointer


flashpointer
őstag

Aha koszi a tapasztalatokat akkor asszem anyni a megoldas hogy a kovetkezo nem ilyen bevonatos lesz...

(#73952) darvinya válasza moleculez (#73929) üzenetére


darvinya
titán

Letört lökhárító elem visszaépítése.

Felületet pl: Mannol féktisztító spray+papír vattával megtisztítottam.
Ott ahol tudtam DuckTape-el belső oldalon is megtámogattam a felragasztandó elemet.
Ragasztónak Soudal Montage Fix-et kentem minden érintkezés pontra.
Utána jött a külső DuckTape, a kötésig stabilitásig.

Miután megkötött a ragyasztó, jött a glettelés (nekem HB Body Pro F250 volt itthon, de más műanyaghoz is való üvegszál erősítésű 2 komponesű is jó).


Glett megkötés után előcsiszolás 60-80-assal.
Ezután akril alapozó.

Tükör felülethez 120 újra átcsiszolni alapozós glettet.
Mivel ilyen látható lesznek a glett hibák, jöhet 2 vékony glettelés.
Ezt már csak 120-al szabad forma csiszolni, újra alapozó.
Jöhet 600-1200-as a vízes csiszolás, ezután ismét féktisztítóval felület tisztítás, s szín fújás, lakkozás.

Ehhez nekem nincs türelmem, így marad a félig simított felület.

Essejó

Kösz, de nekem nem szűkítő kell, hanem flex koronghoz tágító.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73953) Essejó válasza darvinya (#73952) üzenetére


Essejó
veterán

Attól még az a bolt olyan hogy sz@rtól a repülőig mindenük is van.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#73954) lemmy71 válasza darvinya (#73952) üzenetére


lemmy71
őstag

A gittelés után egy réteg fillerrel is megszokás fújni és nem féktisztító hanem silicon eltávolító kel vagy óvatosan nitróval töröljük, fényezés előtt pedig áttöröljük mézeskendővel, ha már profi akarsz lenni ;)

(#73955) darvinya válasza Essejó (#73953) üzenetére


darvinya
titán

Rendben, következő nyitáskor hívom őket. :R

lemmy71

Fillerrel minek, ja…az más néven szórógitt, vagy még más néven alapozó.
Féktisztó minden olaj, por, szilikon, stb. letisztít, s gyorsan folt mentesen elpárolod.
Mézes izét nem értem, mert azzal max. ragacsos lesz a felület.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73956) moleculez válasza darvinya (#73952) üzenetére


moleculez
veterán

Köszi, na ez az amihez nincs se kedvem se türelmem, inkább fizetek a szerelőnek :DDD .
Nekem az első lökös alatt leugrott vmi műanyag idom, az kap egy gyorskötözőt :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73957) darvinya válasza moleculez (#73956) üzenetére


darvinya
titán

Akkor már inkább hegesztesd.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73958) hzsolee


hzsolee
őstag

Mai hegesztés expert level... :D Be lesz betonozva, szóval csak én tudom a titkot :DD

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73959) mephi666 válasza hzsolee (#73958) üzenetére


mephi666
nagyúr

Mi az? 20as betonvas? :D hogy tetted bele azt a kunkort? Fekete Laci nálatok ebédelt?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73960) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!
Pár hete alkottam 😊
Hibátlanúj teszi a dolgát.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#73961) moleculez válasza dewil666 (#73960) üzenetére


moleculez
veterán

Kerti pad hangszóróval?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73962) PitLee válasza moleculez (#73961) üzenetére


PitLee
őstag

Láb nélküli kerti pad, elektromos hátmelegítővel :DDD
"Hungarocell" vágó masinának nézem.

(#73963) Inhouse válasza lemmy71 (#73950) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem nevezném bőrnek, valamilyen műbőr volt szegénykém.

Üdv Inhouse

(#73964) lemmy71 válasza Inhouse (#73963) üzenetére


lemmy71
őstag

Műbőrre nem jó a "bőrgitt" húzasd át inkább, mostanság nagyon jó minőségű műbőrök vannak, én is nem rég húzattam át a tv -s kanapét, ránézésre senki sem mondja meg hogy műbőr :N

(#73965) lemmy71 válasza darvinya (#73955) üzenetére


lemmy71
őstag

A mézeskendő csak egy név :DDD azzal rögtön fényezés előtt töröljük át a felületet, leszed minden kis porszemcsét stb. ;)

(#73966) macilaci78 válasza hzsolee (#73958) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi a fax?! :DDD Pár dolgot nem értek, például a csavart a menetes száron és az anyát a végén.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73967) darvinya válasza lemmy71 (#73965) üzenetére


darvinya
titán

Erre gondoltál, pedig írtam is papírvatta+féktisztító, se por, se zsír, stb. ;)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73968) Inhouse válasza macilaci78 (#73966) üzenetére


Inhouse
őstag

Azt én is néztem! :)

Üdv Inhouse

(#73969) darvinya válasza macilaci78 (#73966) üzenetére


darvinya
titán

Fejtörő :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73970) PitLee válasza darvinya (#73969) üzenetére


PitLee
őstag

Biztos ki volt esve a védőpajzsból az üveg és emberünk meg védőitalozott rendesen, nehogy a szeme károsodjon, ebből kifolyólag amit a bal kezébe adtak azt oda hegesztette, szerintem hzsole kemping bicikléjét is csak azt később leflexelték, hogy eltudjon menni sörért :DDD

(#73971) hzsolee válasza macilaci78 (#73966) üzenetére


hzsolee
őstag

A menetes szár korábban másra készült (az anya el volt verve, nem tudtam lehajtani, a plusz csavar rajta meg egy földelő pont volt), mint ahogy a hajlított betonvasak is maradékok. A felsliccelt 60-as zártszelvény is leeső darab. Szóval mindent összehegesztettem amit találtam. A lényeg, hogy egy kis vasoszlop stabilan álljon. A betonban megkapaszkodik, az tuti :D A másik oldalon nem ennyire igénytelen a vasalás.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73972) hzsolee válasza PitLee (#73970) üzenetére


hzsolee
őstag

1: nem esett ki az üveg
2: nem fogyasztom alkoholt (a látszat ellenére :D )
3: nincs kemping biciklim
4: amúgy sem tudtam volna elmenni sörért, mer' tennap zárva vótak a bótok :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73973) dewil666 válasza moleculez (#73961) üzenetére


dewil666
őstag

Igen Barbie kerti pad.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#73974) do3om válasza do3om (#73932) üzenetére


do3om
addikt

Dolgozgatok, már komolyabb próba is volt. Még van mit csinálni, na meg teljesen szétszedni, festeni, az elektromos részt is megcsinálni.
amit régebben csináltam nagyon hasznos. Ajánlom másnak is, sokat darabolok most vele, gyors pontos. 90 és 45 fokot tud. Egy dög nehéz gép volt, normális használatra alkalmatlan, mert annyira nehéz szóval csak porosodott. Így most használt veszem.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73975) Samus válasza do3om (#73974) üzenetére


Samus
addikt

Lesz felrakható asztala is? Akkor gyújtóst is lehet vele gyártani :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73976) macilaci78 válasza hzsolee (#73971) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apám anno a szállítószalagot mozgató láncot használta be a garázs alapjába... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73977) do3om válasza Samus (#73975) üzenetére


do3om
addikt

Persze. Ma már volt egy komolyabb tesztem is, párszor beragadt de azért nagyrészt viszi rendesen. Csak fékszáraz fa van szóval jó szar, olyan szálkásan hasad hogy kisbaltával kell a szálakat elcsapkodni. Nagy görcs megfogja de ami kevésbé az abból a szép vastagakat is elcsapta. Mindenképp hasznos lesz.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73978) do3om válasza do3om (#73974) üzenetére


do3om
addikt

Már nincs sok hátra.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73981) pjen válasza heloman (#73979) üzenetére


pjen
félisten

A Pc táp ad ki feszt?Önmagában nem szokott.Ha igaz a zöldet és a feketét össze kell kötni, hogy elinduljon.

(#73983) tupacamaru válasza heloman (#73982) üzenetére


tupacamaru
veterán

Sárga-fekete a 12V.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#73984) pjen válasza heloman (#73982) üzenetére


pjen
félisten

Tudni tudsz.Azért egy műszer jó lenne, mert az 5V os ágra is kéne legalább egy 6 voltos izzó.Máshogy nem lesz stabil a 12 volt.

(#73986) tupacamaru válasza heloman (#73985) üzenetére


tupacamaru
veterán

Mindegy melyik ágból, minden sárga 12V, minden piros meg 5V

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#73988) tupacamaru válasza heloman (#73987) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igen. Nem biztos hogy ezt erőltetned kéne, nehogy nagyobb baj legyen. :B

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#73991) Inhouse válasza heloman (#73990) üzenetére


Inhouse
őstag

A PC tápok +12V-os ága nem stabil. Az kisebb feszültségekre stabilizál, régen a +5V-ra, a 12 annyi amennyi. Ha csak ezt terheled, akkor leesik a feszültség, nem lesz jó. A PC táp is alkalmas lehet erre, de ahhoz át kell alakítani. Szoktak próbálkozni azzal, hogy valamivel megterhelik a +5V-os ágat.
Ha zárlatot csináltál volna, akkor a PC táp letiltott volna, vagy max az megy tönkre. Te valószínűleg fordított polaritással adtad rá a feszültséget, sok minden tönkremehetett a 2 kondenzátoron kívül is, de már ezek nélkül is lehet gond, nem véletlenül voltak ott. Vidd el szerelőhöz...

Üdv Inhouse

(#73994) PitLee válasza heloman (#73992) üzenetére


PitLee
őstag

Addig is csinálhatsz egy hasonló eszközt legközelebbre, a neten keresgélve van többféle kialakításban, lehet válogatni

Egy egyszerű barkácstápegység
Walter Reéb
https://youtu.be/kbEWt8BtRHg

Csináld Magad #26: Labortáp
Mr RoBBi
https://youtu.be/cWSY_xg42rQ

(#73996) pube111


pube111
senior tag

Gondolom nem ez a legjobb topik, de nem találok jobbat.
Tudna valaki esztergálni nekem 2db közcsavart? Egyik oldala 7,9mm (1/16"), a másik oldala 10mm (1/8"). Sehol nem találok boltban.
Vecsés környékén.

(#73997) pube111


pube111
senior tag

Nem hagyott nyugodni a téma, így elkészült a kerérkfújó kompi.

(#73998) inf3rno válasza pube111 (#73997) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Imádom ezt a szögletes designt. :D

Buliban hasznos! =]

(#73999) pube111 válasza inf3rno (#73998) üzenetére


pube111
senior tag

Csak így lehet. Nem tudok hajlítani.

(#74000) inf3rno válasza pube111 (#73999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem is kell, ez így tökéletes. Nem is tudom, idén van valami beütésem. Vettünk két mini asztalt chipsnek és italoknak a tévézős szobába, és mindig ha rájuk nézek, akkor az jut eszembe, hogy ez pont tökéletes oda. Itt is van valami szépsége a formatervnek. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.