Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74751) Inhouse válasza cinemazealot (#74745) üzenetére


Inhouse
őstag

Így akkor eléggé meg van kötve a kezed és a végeredmény is kétséges.
A műanyagoknak jót tesz, ha nem éri őket az UV, akkor is így van ez, ha UV állónak hazudta a gyártó. Én az alufóliás ragasztószaggal védtem meg műa csöveket, illetve van ahol a vékonyakon egy gégecső védelem van. Ezt, ha megeszi a nap, akkor újat rakok rá. Hosszában van végig hasítva és rápattintva. PVC, KPE, PE, stb., nem barátja a napfény.

Üdv Inhouse

(#74752) cinemazealot válasza Inhouse (#74751) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen, ezt már néhány ideiglenesen kihelyezett csöveken és idomokon megtapasztaltam. De amúgy is szeretném majd kulturáltan eltakarni a csöveket, mert ez a sárga önmagában is csúnya.

(#74753) Inhouse válasza cinemazealot (#74752) üzenetére


Inhouse
őstag

Velem lehet beszélni! :)
Akkor csinálj egy kis "alapot" köré és építs egy könnyűszerkezetes hőszigetelt házikót és azt told/szereld rá. Ha barkácsolni kell, akkor letolod/leszereled róla. Hagysz egy ajtót magadnak, hogy be tudj menni szétnézni...

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74754) Barret001 válasza cinemazealot (#74752) üzenetére


Barret001
addikt

Minél hamarabb takard le őket! Láttam már néhány ilyen tartályt elporladva az uv sugárzástól.

(#74755) darvinya válasza darvinya (#74731) üzenetére


darvinya
titán

30m-es slag és szórófejet normálisan viszi.
2db Parkside 4A akkut fogyasztottam, s 120L vízet locsoltunk szét 1h alatt, ebbe benne van menet közben pihi, stb. :C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74756) Gyick


Gyick
őstag

rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#74757) #21346560 válasza Inhouse (#74719) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ma megvolt a főpróba, 1 óra használat után sem éreztem semmi melegedést szerencsére!
Azért még 1x köszönöm a figyelmeztetést, lehet, hogy magamtól nem néztem volna meg, hogy mennyire melexik, és lehetett volna probléma is...
:R

(#74758) moleculez


moleculez
veterán

Cable management is for the weak :DDD Tescoban ahol dolgozom minden kassza alatt ez van. (Jah ez anglila)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74759) macilaci78 válasza moleculez (#74758) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha oda lépni lehet, akkor a munkavédelem is elvérzett.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74760) Gyarmati_ válasza moleculez (#74758) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Uhh, ez durva :Y .
Legjobb lenne beönteni műgyantába és mehet valami kiállítóterembe.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74761) moleculez válasza macilaci78 (#74759) üzenetére


moleculez
veterán

Ez csak így van, e mellett/ezen áll mindenki :U Ez így konkrétan a kassza alatt van, nem valami ajtó/lemez mögött amit elmozdítottam. És ez nem egyedi, más helyeken is ez van, mondjuk van ahol begyűrték egy takarólemez mögé (az "csak" tűzveszélyes). Azt a múltkor olyat szól az egyik hölgyike, keressem meg a kártyaolvasó madzagját húzzam ki - dugjam vissza. :DDD Persze menüből is újra lehet azt indítani, de ezt Ő nem tudta.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74762) Stylewars_kp válasza moleculez (#74758) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

de ez mé jó? ;] :O

(#74763) macilaci78 válasza moleculez (#74761) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mostani munkahelyemen a kábelmenedzsment volt az egyik első, amit rendbe szedtem, mert idegesített.

A "szerver szobában" 2 db NAS, 1 modem, 1 router, 1 szünetmentes és egy nyomtató, a kábelek mindkét vége címkézve.
A munkaállomások egy csoportoban vannak: switch, 2 db PC, 2 db nyomtató, ledtáp, asztali lámpák, töltők, iratmegsemmisítő, stb. Kevesebb a konnektor, mint kéne. Felcsavaroztam 2 db 10-es elosztót, abban elrendeztem mindent, ami oda elért és a szabad konnektorokat behasználtam a sallangnak.
A feleslegesen hosszú vezetékeket pedig feltekerve gyorskötözővel rögzítettem, de például a monitor külső tápját is hilti-szalag tartja az asztallap alatt.

Sose felejtem el, amikor anno az egyetemi könyvtárban magam alá húztam a lábam és a sarkamba akadt kánelnél fogva lerántottam az egeret az asztalról... :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74764) lemmy71 válasza macilaci78 (#74759) üzenetére


lemmy71
őstag

Tíz éve faternál az irodában kiéget egy fénycső, lekapta az almatúrát hogy majd másnap beviszi a boltba a neont és vesz egy újat, persze az almatúrát nem tette vissza.
Az nap volt délután egy munkavédelmi ellenőrzés, 50 rugóra büntették a hiányzó almatúráért. Vajon ha egy olyan kábel katyfa..t láttak volna az irodában, akkor tuti hogy mindenkit ott a helyszínen tarkón lőttek volna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74765) Samus


Samus
addikt

Használ valaki autóban (vagy más célra) úgynevezett szélvédőre ragasztható antennát autós fejegységhez? A boomboxomon igény van rádió hallgatására is a feleségem részéről, antenna gyanánt egy darab (másfél méteres) 1.5ös sodrott vezeték szolgál (betuszkoltam az antennacsati középső (meleg) részébe. Viszont a vétel elég rossz. Állandó alapzaj van, ha rossz helyre állok, még zavarni is tudom.

A fejnek amúgy autóban nagyon jó volt a vétele (JVC R412, és régi Swiftben használtam előtte).

Láttam ezeket a beépített erősítő kicsi antennákat, szépen el is férne a dobozban.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74766) PROTRON válasza macilaci78 (#74763) üzenetére


PROTRON
addikt

...és eltört a golyótartó, elgurult a golyó az egyik szekrény alá, úgy hogy úgy döntöttél aznap hamar abba hagyod a könyvtári látogatást és kitörölted a nevet a gépfoglalós könyvből...
Másnap meg hallod hogy új könyvtári szabályozás szerint, ezentúl a gép foglalós könyvbe tilos ceruzával írni a nevet, kötelező tollal. :D

#74758 moleculez

durva hogy amúgy kasszánként negyed óra lenne ezt kibogozni és meg lehet spórolni az egész aranyos tűzvédelmi bírságot.
Még rendszergazdai órabérben is megtérülő befektetés lenne. :D

Minisztériumokban 1 db elosztó vezetékre a szoba padlószőnyeg közepén is kötelezően kellett a nem két filléres lépésálló csatorna, mert felírták a jegyzőkönyvbe hibának. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74767) moleculez válasza PROTRON (#74766) üzenetére


moleculez
veterán

Rendszeresen van ellenőrzés, és ez így rendben van💁‍♂️.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#74768) macilaci78 válasza moleculez (#74767) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az állami szervet hatóság részéről büntetni annyit tesz, mint egyik zsebe,ből a másikba rakni a pénzt, amihez fenn kell tartani egy adminisztrációs hátteret, ami plusz költség.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74769) PROTRON válasza moleculez (#74767) üzenetére


PROTRON
addikt

Amúgy láttad azt a jegyzőkönyvet? Mert lehet abba szépen le van írva hogy hibás és a legközelebbi leltár során (tehát amikor le van állítva az "üzem") meg kell oldani....csak ha az ellenőr kancsal, aztán nem minden sort lát. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74770) csabulaxi válasza lemmy71 (#74764) üzenetére


csabulaxi
senior tag

aRmatura

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#74771) PROTRON válasza csabulaxi (#74770) üzenetére


PROTRON
addikt

almát körtével ne hasonlítgassunk, almát mindig almával hasonlítsunk össze. :Y

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74772) lemmy71 válasza csabulaxi (#74770) üzenetére


lemmy71
őstag

A lényegen nem változtat, a búra hiánya 50 rugóba fájt :(( De azóta kib@....k azt a patkányt a hivatalból és ennek örülök :DD

(#74773) Samus


Samus
addikt

Alakul a Boombox, mostmár egy igazi veteránnal bővült a csapat, egy vérbeli oldschool erősítő személyében. Alpine 3550 hajtja az MTX Terminator szettet, hídban. Sajnos anno az eredeti kábelek nélkül került hozzám, így a csatlakozások préselt hüvellyel vannak megoldva (ugyanaz, mint a Molex anya csatiban vannak). A tápot lecseréltem egy Dell-re, ami sajnos nem olyan combos, mint a Corsair volt, ha felcsavarom a kakaót, a feszültség leesik 11.8 voltra is, de amúgy bírja (osztott ágú 12 voltja van, áganként max. 18A, ezek közösítve vannak jelenleg). 10Ohm nem elég az 5 voltos ágra. H4 izzót rápakolva már tudja tartani a 12 voltot aránylag magas hangerőn is.

A hangváltókat kell még kitalálnom, hova rakom fel, és szereznem kell M4x50 vagy hosszabb ezüst színű imbusz csavart.

Nem nagyon láttam még Youtubeon sem igazi autós erősítővel készült Boomboxot.

Ha valakinek van tapasztalata beépített erősítős autóantennával, ne tartsa magában...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74774) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

Úgy érzem végre én is megérettem a topikhoz eme alkotásommal.

Éppen egy új egyedi építésű vizes rendszer építésébe kezdtem, de pár dolgot megvariáltam és meg akartam győződni róla, hogy a gép megy-e mielőtt feltöltöttem volna a rendszert és minden a helyére került volna, így improvizálni kellett. :D Az ott baloldalt egy autós mini kompresszor ami meglepően jól tette a dolgát addig amíg gyorsban leellenőriztem mindent.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#74775) AxBattler válasza Zsohi (#74774) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats, ügyes vagy! :C ;]
Szerintem azért ezt az ITX topikban is értékelnék...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#74776) PROTRON válasza Zsohi (#74774) üzenetére


PROTRON
addikt

És milyen színű levegőt keringettél? :D

Viccet félretéve tettszik a desing, de tényleg bátor vagy, azért a levegő még ha frissel pótolod nem olyan hatékony hő felvevő közeg bár látom rövid ideig 100-on pörgetted a procit jól fel is ment a hőfok.
Amúgy a jointok eresztését akartad tesztelni? Remélem a maxon járatott levegős kompresszorod nem okozott nem látható sérüléseket, elvégre a süvítő levegő eltérően terhel mint a folyadék.

Amúgy jó elgondolás a VGA-t is vizezni ilyen kis helyen, de kíváncsi leszek a teljes tesztedre, mert sok helyütt olvasom hogy 1 db 240-280 hosszú radi kevés mind a 2 egység opitmális hőfokon tartásához.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74777) Zsohi válasza AxBattler (#74775) üzenetére


Zsohi
őstag

Kösz :DDD

#74776 PROTRON: Szó sincsen erről, a wifi modult cseréltem le az alaplapon amihez szét kell bontani az i/o panel egészét és hát, ha kiderült volna, hogy nem veszi be a rendszer miután elkészültem volna mindennel, az instant agyf*sz.

Biztos vagyok benne nem okozott ez semmiféle károsodást, nyílt rendszer és azért ez még is csak egy mini kompresszor volt ami akkuról is ment.

Külső MO-RA3 radit használok. :)

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#74778) PROTRON válasza Zsohi (#74777) üzenetére


PROTRON
addikt

Nu igen, úgy már meghiszem hogy elviszi a fűtőelemeket.
Csak így már megértem miért nem raktad be a mini itx topicba, hisz a teljes befoglaló méretbe beleszámít a külső radi miatti elfoglalt terület. :P

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74779) fatpingvin válasza moleculez (#74758) üzenetére


fatpingvin
őstag

mikor engedtem meg hogy az íróasztalom alatti állapotokról képeket tegyél közzé? :D

just kidding nyilván de nekem is hasonló káosz van az asztal alatt... tápkábelek, főleg az UPS-el, kazalnyi hálózati kábel, a három monitor cuccai...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#74780) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Rendelt már valaki aliról makita akkumulátor házakat elektronikával? Vannak 18650-es celláim, gondoltam nagyobb hasznuk lenne ilyenekbe beletenni, majd venni makita gépeket.

(#74781) darvinya válasza darvinya (#74755) üzenetére


darvinya
titán

Nem jó. :((( :((
Maga szerkezet 1 teljes üzem után kampec.
2. is ugyanúgy megmurdelt, ezt is visszaviszem, de pénzt kérem vissza.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74782) Barret001 válasza darvinya (#74781) üzenetére


Barret001
addikt

Nézd meg mi van a belsejében :D :D Érdemes!

(#74783) hotkar válasza darvinya (#74781) üzenetére


hotkar
aktív tag

Mi a nyavalya tud egy ilyenben elromlani? :F :Y

Én is kíváncsi lennék rá, mi van a belsejében... Régebben az Aliról akartam egy ilyet rendelni, aztán valahogy elmaradt. Lehet, hogy szerencsém volt? ;]

(#74784) PROTRON válasza darvinya (#74781) üzenetére


PROTRON
addikt

Mármint a "szivattyú" része murdel meg? Vagy a lidl elemek?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74785) darvinya


darvinya
titán

Belenéztem a másodikba, hogy mi van a szivattyúban.
Gumi lapátos, ami szépen szétkenődik, emiatt már nem tudta a vízet szívni.
Ha ez nem megy tönkre, akkor a fémtengelyre szorított műanyag lapát tartó test enged el, aztán csak súrlódik.

Hasonló, nem csináltam végig az összes lamellákat.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74786) Top cat válasza darvinya (#74785) üzenetére


Top cat
őstag

Vizet, persze. ;] Nem benzinre tervezték ezt. ;] :D

(#74787) darvinya válasza Top cat (#74786) üzenetére


darvinya
titán

Nincs ZsiguliMoszkvicsom Záporjóskával. ;]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74788) emre válasza darvinya (#74781) üzenetére


emre
veterán

Mi ezzel a kerti szivattyúval locsolunk. Február végén volt az Aldiban.
Még egy köbmétert nem nyomott ki, de tetszik.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74789) darvinya válasza emre (#74788) üzenetére


darvinya
titán

Ez szuper, de konnektort is adnak hozzá. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74790) Gyarmati_ válasza darvinya (#74789) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Lehet egy ilyennel ki lennél segítve.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74791) PROTRON válasza darvinya (#74789) üzenetére


PROTRON
addikt

230-as szünetmentes? :D
Ha kevés az aksi, álljon oda másik utánfutóval és pakolja meg aksikkal...ne maradjon szárazon ebben a meleg időben. :D - Belügyminisztérium

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74792) emre válasza darvinya (#74789) üzenetére


emre
veterán

Persze

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74793) Gézengúz válasza emre (#74788) üzenetére


Gézengúz
addikt

Megnéznéd, hogy milyen mélységből mennyit tud percenként?

(#74794) darvinya válasza Gyarmati_ (#74790) üzenetére


darvinya
titán

Amennyiből ez+akksi kerül, akkor már autót használnám aggregátorként.

PROTRON

Nem rossz ötlet, csak hát még azt is pakolni.
Langyos ser nem játszik.
Sarki korma. :D

emre

27km-es hatótáv mennyi lenne. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74795) emre válasza Gézengúz (#74793) üzenetére


emre
veterán

Sajnos nem megy.
Kút nincs, felszíni IBC tartályom van, és elásni meg nem akarom. :N

(#74794) darvinya

Hát én lehet elgondolkodnék egy 12/230v inverter beszerzésén.
Egyébként meg mit kell locsolni egy olyan helyen amitől 27km-re van áram? :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74796) darvinya válasza emre (#74795) üzenetére


darvinya
titán

Asszony veteményes/gyümölcsös kertjét. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74797) Barret001 válasza darvinya (#74796) üzenetére


Barret001
addikt

Fogsz egy 220-as szivattyút,leveszed a motor hűtő burkolatot,és a hűtö ventillátort. Lesz ott egy tengely,amit meg tudsz hajtani valamivel.Ez szabadon választható :D Bár mekkora feszültségű motor jó lesz,csak meg tudja tekerni,kellő mértékben.

(#74798) lemmy71 válasza Gézengúz (#74793) üzenetére


lemmy71
őstag

Ott van a papíron hogy 8 m. a max szívómélység és 3000 l/óra ;) de szerintem egy 15 méteres kútból is kirántja a vizet. Nekem hasonló paraméterű szivattyúm van, valami olasz műanyagházas gépezet, 15 méterről szív és már húsz éve működik ;)

(#74799) Gézengúz válasza lemmy71 (#74798) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ugye csak viccelsz?
Te sem gondolod komolyan, hogy 600W-os szivattyú percenként 50L-t felrángat, mondjuk 6-7m mélyről?

(#74800) lemmy71 válasza Gézengúz (#74799) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez nem vicc :N Bár az szerintem a maximális teljesítménye, szűkítetlen 1 colos kimenő csővel. Olyan 2300 - 3200 l/óra teljesítményük a 6 - 800 wattos szivattyúknak, persze ez nem motor teljesítmény függő adat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.