Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74201) Samus válasza Fr3eWar (#74199) üzenetére


Samus
addikt

WoW. Erről tudnál esetleg közeli képet küldeni? Illetve arról, hogy alakul ennek az ára /m2?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74202) macilaci78 válasza user12 (#74196) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Bármilyen precízen is van megmunkálva a fapadló, laminált padló, a szálak között pár tized, pár század miliméter szintkülönbség van. Ez a gyártástechnológiával jár sajnos. Régen ez nem volt gond, amikor telibe ragasztották és több soron csiszolták, ma viszont az előre felületkezelt parkettáknál ezek a kiálló élek kopnak leghamarabb.
Vonatkozik lakkos, olajos felületre és a lamináltaknál használt poliuretán, műgyanta, melanin kopórétegekre is.

Másfelől ezek a padlók első sorban szárazon tisztítandóak, a porszívónak meg tökmindegy a fóz. Nedves ruhával is lehet takarítani, a mikroszálas felmosók megint elbírnak a fózzal.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74203) goldister


goldister
tag

Segítségeteket szeretném kérni.
Az előző tulaj kinti fúrt kútról hozott be egy 40 PVC csövön keresztül vizet a kazánházba a hidrofornak.
Átalakítás lesz, meg lesz szüntetve a hidroforos /kutas megoldás. De szeretnénk a csövet felhasználni, hogy áramot vigyünk ki a kertbe.
Elkezdtem szétszedni a csövet, viszont elakadtam itt. Nem tudom kivenni a képen látható dolgot. Gondolom valamilyen lábszelep lenne, de mivel az előző tulaj lebetonozta az egészet nem tudom megkerülni. Mi lehet az?

Köszönöm a segítséget :R

(#74204) juliensorel


juliensorel
senior tag

Üdv,
"LAZER BOND UV FÉNYRE KÖTŐ RAGASZTÓ"
Ezzel van esetleg tapasztalta valakinek? Egy apró trícium csövet szeretnék egy nyomógombba ragasztani, tehát fontos lenne a megbízhatóság.

(#74205) darvinya válasza juliensorel (#74204) üzenetére


darvinya
titán

Jó, csak UV fénycsőnek min. 100W-osnak kell legyen, különben nem köt meg rendesen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74206) juliensorel válasza darvinya (#74205) üzenetére


juliensorel
senior tag

:Y Akkor amit adnak hozzá az valójában nem alkalmas a feladatra? Egy régebbi yt videó alapján működik a dolog. Ha mondjuk veszek egy 75W-os UV izzót az is jobb lenne?
Nálam az lenne a fontos, hogy a kis tríciumcső benne maradjon az ennek szánt mélyedésben és nyomkodni fogom ujjbeggyel, tehát annyira nem lesz kitéve olyan erőknek/súlyoknak amik kitépnék a helyéről, viszont mivel a trícium nem olcsó, azt se szeretném ha magától kihullana két hét után :(

(#74207) Met válasza darvinya (#74205) üzenetére


Met
nagyúr

Napfény nem elég erős?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74208) Inhouse válasza macilaci78 (#74195) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem egészen...a töltők egy adott karakterisztika szerint töltenek, figyelik a feszültséget, az áramot, a hőmérsékletet és az eltelt időt, ebből kalkulálnak.
Nálad (is) a gond azzal lehetett, hogy nem tudott megfelelő áram folyni. Egy laptop töltő 3-4A körüli max árammal tud működni. Az akkus fúró (az airsoft fegyver motorját nem tudom) terhelve biztosan meghaladja ezt, akár 20A is folyhat lefogva azt. Ilyenkor a táp jó esetben tilt.
A jófajta akku ezzel simán megbirkózik.

Üdv Inhouse

(#74209) Inhouse válasza juliensorel (#74204) üzenetére


Inhouse
őstag

Elsőre nagyot tetszett, hihetetlen, hogy egy szempontból nem vagy kötve a pozícióban tartás idejében, aztán meg pillanatok alatt megszilárdul. A kis UV LED teszi a dolgát, elég neki. A leírás szerinti módon és ideig kell megvilágítani. Kicsit még füstöl is közben. :)
Aztán idővel nekem volt, hogy ezek a ragasztások elmállottak, nem volt tartós.
Ami most nagyon bevált az a HOSCH-KLEBER ipari ragasztók. Alig pár anyag volt eddig, amihez nem vált be. Persze itt is iparkodni kell, de a kitöltővel együtt már komoly cucc.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74210) Ribi válasza NoMix (#74189) üzenetére


Ribi
nagyúr

Dióda szerintem inkább ellen irányba van bekötve, védelemnek.
Ennyi diódán menne át az áram, igen sok veszteség lenne.

Lehet azoknak az 1.5V akksiknak kevés az a 12V, ezért nem töltődnek rendesen.
De én sem biztos, hogy így tölteném.

(#74211) Barret001 válasza NoMix (#74189) üzenetére


Barret001
addikt

Ezek a diódák azért vannak,hogy az akkuk nem tudjanak átpolarizálódni,mélykisülés után.Mert akkor ellenkező előjelű lesz a pólusuk :D

(#74212) PitLee válasza juliensorel (#74206) üzenetére


PitLee
őstag

Valami foglalatot nem tudsz neki fabrikálni, hogy ne csak a ragasztó tartsa ?
https://youtu.be/2N8EVwDHNfg?t=2075

(#74213) VIPowER


VIPowER
senior tag

Hangos volt! a két winchester.

(#74214) cinemazealot válasza VIPowER (#74213) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hushbox lvl 10000! :C

(#74215) VIPowER válasza cinemazealot (#74214) üzenetére


VIPowER
senior tag

A belső elrendezést nem fotóztam, de habszivacs a winchesterek tartóján, felette puhább szivacs, azon a vinyó, oldalt szintén puha szivacs. Egyébként azért készült mert valami sípoló hangot adott, és a vinyó(k) volt az mint kiderült. Már nem sípol.

(#74216) Essejó válasza Inhouse (#74209) üzenetére


Essejó
veterán

Magába az adagoló csőbe nem hajlamos beszáradni mint a pillanat ragasztók?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74217) Inhouse válasza Essejó (#74216) üzenetére


Inhouse
őstag

Kb. 1 éve van meg és nem, nem hajlamos. Eddig minden szempontból jobb, mint akár a Loctite pillanatragasztója, nem csak a gagyik.

Üdv Inhouse

(#74218) juliensorel válasza PitLee (#74212) üzenetére


juliensorel
senior tag

De, a gomb amibe kerül majd az elve úgy van kialakítva, hogy pontosan beleül az 1.5x6mm-es trícium cső, de annyira nem passzentos, hogy beleszoruljon, így sajnos ki tud hullani, ha elenged a ragasztó. (nem óráról van szó egyébként)

Inhouse: köszi az infót, te milyen ragasztások esetében tapasztaltad, hogy elengedett?

[ Szerkesztve ]

(#74219) cinemazealot válasza juliensorel (#74218) üzenetére


cinemazealot
addikt

És mi lenne, ha a cső horonyba ragasztását követően a nyomógomb teljes felületére ráragasztanál még egy átlátszó fóliát is? Az sokkal nagyobb felületen ragadna a gombhoz és sokkal kisebb valószínűséggel válna le róla, mint az a kis cső.

(#74220) Essejó válasza Inhouse (#74217) üzenetére


Essejó
veterán

Így azért már megfontolandó az egyébként 5000 Ft-os ára.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74221) juliensorel válasza cinemazealot (#74219) üzenetére


juliensorel
senior tag

Sajnos ez esztétikai szempontból problémás, ilyen kicsiben nem lehetne szépen kivitelezni :( 1.5x6mm-ről beszélünk.

(#74222) Inhouse válasza juliensorel (#74218) üzenetére


Inhouse
őstag

te milyen ragasztások esetében tapasztaltad, hogy elengedett?
Vegyes, mindenre azt használtam, amikor kaptam egyet, aztán vettem még egyet. Meg nem mondom neked, hogy mi minden volt...a gyerek játékaitól (műanyag), az elektronikai apróságokon keresztül, ami csak ragasztandó volt otthon. Aztán pár esetben láttam ezt a mállást, felpuhult (persze nem gyurma keménységre, csak nem volt már kőkemény) és elvált. Talán a páratartalom tette ezt vele...
Utána jött szembe egy fórumon a Hosch-Kleber. Megnéztem a videóját és elsőre gagyinak látszott, meg a mindent IS ragaszt is kamunak tűnt. Aztán csak dicsérték a fórumon és rendeltem egyet, nem bántam meg. Tényleg szinte mindent ragaszt, gyors, erős, jó, hogy kitölteni is lehet vele, nem szárad be. Kicsit drága, de tényleg jó. A kis 2gr-os 1500Ft-os pillanatragasztók helyett simán megéri. Azokat kibontod, ragasztasz vele, vagy jó lesz, vagy nem. Aztán mire legközelebb kéne, már beszáradt, tehát kuka.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74223) Stylewars_kp válasza Inhouse (#74222) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Jó ez a Hosch-Kleber, Én hűtve tárolom.

(#74224) juliensorel válasza Inhouse (#74222) üzenetére


juliensorel
senior tag

Értem köszi! Teszek egy próbát ezzel az UV-val, aztán majd figyelem mennyire tart. Ha elengedi, akkor veszek esetleg az ajánlott drágább ipari ragasztóból.

(#74225) Krogoth


Krogoth
senior tag

Üdv.

Kitalálták itthon, hogy kell egy szerszám tárolásra való kis kerti ház. 2,5*2,5 méteres lesz, fából. Nehéz gépek se lesznek bent. Ennek elég 5 centi vastag beton, vagy inkább 10 kell? :R

(#74226) do3om válasza Krogoth (#74225) üzenetére


do3om
addikt

Esetleg a kettő közt, egy betonvashálót rakj bele szerintem.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#74227) Inhouse válasza Krogoth (#74225) üzenetére


Inhouse
őstag

Esetleg csinálhatsz olyat, hogy a szélén vastagabb, ott jobban kiszeded alóla a földet.
Vagy fúrsz 4 lukat a 4 sarkán az oszlophoz. Abba beton és egy vas, amihez rögzítheted az oszlopokat. Aztán az alját kirakod beton járólappal.

Üdv Inhouse

(#74228) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Tetőtéri ablakomnál sajnos a fa keret így néz ki. [kép] Ezzel szerintetek lehet valamit kezdeni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74229) Gyarmati_ válasza Aaron14 (#74228) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia, csiszolás, aztán lazúr vagy lakk.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74230) Stylewars_kp válasza Inhouse (#74227) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Én is így csinálnám. Esetleg valami kültéri habarcsal kifugáznám a járólapokat, bár úgy is szétreped...

(#74231) Krogoth


Krogoth
senior tag

[74266]
Akarok azt is rakni, inkább legyen, mint ne alapon :)

[74267]
4 sarkában, ahol az oszlopok lesznek ott terveztem kicsit mélyebben.
Beton járólapot is néztem, de drágábbra jönne ki.

(#74232) darvinya válasza Aaron14 (#74228) üzenetére


darvinya
titán

Semmit, mert rohad a fa.
Megnyomkodva víz jön ki belőle, ha ezt lefeded, attól még tovább rohad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74233) PitLee válasza darvinya (#74232) üzenetére


PitLee
őstag

Ide lehet valami műemlékes konzerváló lenne jó, szétszedni majd kiszáradás után felitatni a rohadt résszel és utána kikeményedne, mint a beton.

Persze van más opció is, de az pénztárca függő az aprón ha talál egy bontottat vagy vesz újat . . .

(#74234) Inhouse válasza Krogoth (#74231) üzenetére


Inhouse
őstag

Beton járólapot is néztem, de drágábbra jönne ki.
Igen, de az később, ha meggondolod magad, akkor könnyebben bontható, sőt újrahasznosítható. A törmeléktől meg egyre nehezebb megszabadulni...nem harapnak rá, mint a Debris-ben az Influx (meg Mi6, meg CIA). :)

Üdv Inhouse

(#74235) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, nemtom jó topikban vagyok-e. van egy muanyag ablak, amit nem tudok kinyitni. a nyilt és zárt kilincsállapot között félúton megakad a kilincs és onnan nem enged tovább.ha félig nyilt állapotban van a kilincs, akkor az ablak mozog mindenhol, egyeül mintha lent akadt volna be a retesz. Mi ilyenkor a teendő?

(#74236) PitLee válasza gergo5991 (#74235) üzenetére


PitLee
őstag

A bukó-nyiló ablakoknál van egy hibásműködtetés gátló ami megakadályozná, hogy a buktatott ablakra rányissál kilincsel.
De van egy olyan állapot, amikor résnyire van nyitva az ablak ilyenkor még nem véd a
hibásműködtetés gátló és ilyenkor szokott kiakadni az ablak.
Ezt a hibásműködtetés gátlót kellene függőlegesbe hozni és közben a kilincset nyitási pozícióba forgatni, ha jól tudom vagy valami ilyesmi : )

(#74237) darvinya válasza PitLee (#74233) üzenetére


darvinya
titán

Műemlék konzerváló azt részt újjá építik.
Mikor elkezd a fa rothadni, azaz a cellulózra bomlani, az már nem szárad csak úgy ki.
Ráadásul kiszáradva összezsugorodik.
Lehetne műfával feltölteni, de rothadás haladásával ledobja, ráadásul elveszíti stabilitását.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74238) Met válasza gergo5991 (#74235) üzenetére


Met
nagyúr

Nyomd a jobb felső sarkát és próbáld úgy de óvatosan!
Ha nagyon nem megy, ne erőltesd, hívj szerelőt, ha pesti vagy az ablakdoktort javaslom.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74239) gergo5991 válasza Met (#74238) üzenetére


gergo5991
őstag

köszi a válaszokat, végül sikerült kinyitni az ablakot, lent a retesz akadt el, mert az ablak valahogy lejebb jött és beszorult. Vettem kulcsot hogy emelni az ablakon, de valamiért elforog a menetben a csavarhuzó. Szerelőt fogok hivni hátha neki van megfelelő szerszáma emelni az ablakon. Maga az ablak keret is szorul a nem csak a retesz.

(#74240) flintnovik


flintnovik
csendes tag

2019 karácsonyán egy ír társasház szemetesénél találtam egy lenovo tabletet (tab 2 a10-70f). nem egy erőmű, de 1920x1200 ips miatt felkerült a "kell, vagy kellHET" polcra, a hiányzó előlapi kamerájával és a leszakadt, és korábbi javítási próbálkozás nyomait viselő microusb port (pcb trace-einek) nyomával:

ma hajnalban, kb 1.5 év után kihagyhatatlanul szét kellett barmoljak egy miniusb kábelt, hogy feltölthessem


egyelőre felvesz 400mA-t, bár nem tudom hol fűti el, de nem is nagyon akarom még mozgatni.

azt tudni lehet, hogy az akkuja csutkára le volt merülve már mielőtt hozzám került.

megnézzük, bekapcsol-e. ha igen, akkor lecserélem a komplett kis lapot azon a részen, ahol a töltőport van

u.i. az a nagyítós cucc aliról van, tulajdonképpen csak az egyetlen feladatát, a csipeszek fixen tartását képtelen ellátni. egy középszar lámpának vagy nagyítónak még jó lehet.

(#74241) Inhouse válasza flintnovik (#74240) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezeknek a csipeszes nagyítóknak az a legnagyobb baja, hogy nem stabil, kicsi a talp. Az enyémnek fém öntvény az alja, de kicsi és még ez is borul a legtöbb pozícióban. Fel kell csavarozni egy deszkára, vagy valami korrektebb méretű falapra. Sajnos nekem is egyre inkább szükségem van rá, mind a szemem, mind a kezem ügyessége miatt. Még mindig hihetetlen ez a régi reklám szöveg..."Agyunk vérkeringése 40 év felett romlik...", és tényleg. :(

Üdv Inhouse

(#74242) darvinya


darvinya
titán

Topik hűen, beszerve a ződsárga DuckTape. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74243) Lenry


Lenry
félisten

nem tudom mennyire vagyok jó topikban, de azt hiszem ide gyűlik a legtöbb kreatív energia, amire szükségem van :D

szóval van egy jó nagy Chieftec gépházam, ami a szerverem otthonául szolgál. azért lett ez, mert ebben fért el kényelmesen 8 HDD.


itt hat lemez látszik, a maradék kettő az 5,25"-ös helyeken van, távtartóban.

a problémám, hogy a nyolc lemez forgása következtében az egész berezonál, és ha nincs szerencsém, akkor ezt meglehetősen diszharmonikusan teszi, ahogy azt az alábbi videóban hallhatjátok.
brutálisan zavaró, de mi a fenét lehetne ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74244) darvinya válasza Lenry (#74243) üzenetére


darvinya
titán

Gumi csillapítókat a keret szélére, vagy HDD szélére.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74245) Lenry válasza darvinya (#74244) üzenetére


Lenry
félisten

tudsz ajánlani valamilyet?
ilyesmi tartók fogják a HDD-ket, mint amit itt árultak, szóval nem nagyon van hely :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#74246) flintnovik válasza Lenry (#74243) üzenetére


flintnovik
csendes tag

vagy csavard be valami rongyba őket, mint ez a fickó:
https://www.youtube.com/watch?v=RZoX7glIAS4

(#74247) darvinya válasza Lenry (#74245) üzenetére


darvinya
titán

Én rossz bicikli belsőt használtam erre, régi P4-es gépnél.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74248) Pete55555 válasza Lenry (#74243) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Fújd ki PU habbal a gépházat

#topikhű ;]

Viccen kívül valami gumibak kellene a HDD felfogatási pontokhoz, vagy ha nem fér el, akkor meg kéne nézni pontosan mi rezonál, és azt csillapítani. Pl ha az oldallap, akkor arra szivacs lapot ragasztani.

...Szeretem leracsniztatni...

(#74249) Samus válasza Lenry (#74243) üzenetére


Samus
addikt

Sajnos az itt alkalmazandó módszereket nek tudod használni. Topikhűen nem fix rögzítés, hanem laza, a lemezeket postásgumin vagy gatyamadzagon kellene fellógatnod, de ennyi nem fér be ebbe a házba ezzel a módszerrel. Sajnos.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74250) Barret001 válasza Samus (#74249) üzenetére


Barret001
addikt

" de ennyi nem fér be ebbe a házba ezzel a módszerrel. Sajnos." De bele férne,ha a sok gyári vasdarabot kidobálná,ami rezgés erősítőként funkcionál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.