Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73101) PitLee válasza do3om (#73088) üzenetére


PitLee
őstag

Ahogy nézem az ilyen típusú szalagcsiszolóknál a négy görgőből 2 domború, a meghajtó és a feszítő.
link

(#73102) PROTRON válasza Fr3eWar (#73093) üzenetére


PROTRON
addikt

Üdv,

Igazából tökéletesen megfogalmaztad a választ is, szóval elsőre kerekedett a szemem hogy én nem értem. Időnként persze meg kell erőltetni a guglit ha nem akar megfelelő találatokat adni, mivel épületvillamosságban mozgok így nekem alapból jókat hoz ki ilyen kérdésekre.
Pl: [link]
Az oldalon felül írja a működést ilyenre gondolsz nem? Tehát hogy: "az első ajtónyitásig nyitva marad".

Tovább keresgélve guglin biztos akad számodra közelebbi vagy olcsóbb bolt is. Sok sikert!

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#73103) darvinya válasza dewil666 (#73086) üzenetére


darvinya
titán

Volt villanykergetőként.
Akkus csavarhúzó csak nem áram alatt lévőkhőz jó, minden máshoz már 1000V-ot bíró csavarhúzó kell.
Akkus gépet nem engeded.

Én nem marok csavarhúzót, mert van nagyobb fúró több sebességes/nyomatékos, ami lehet rakni fejet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73104) lemmy71 válasza imibogyo (#73100) üzenetére


lemmy71
őstag

Nagy piros pont az Einhell -re, de csak a pirosra, azok elpusztíthatatlanok, nekem van 25 éves csiszoló gépem és trafóm gépem hihetetlen de nem lehet tönkre tenni. Tavalyelőtt megleptem magam egy Einhell TC-SM 2534/1 nagyon jó gép, bár így utólag belegondolva elég lett volna az 1600w -os kistestvére is.
Amúgy ha jól tudom az einhell gyártja a parksidét és az alko -t is :U

(#73105) imibogyo válasza lemmy71 (#73104) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen. Nekem is elég hosszú a lista piros Einhellből. Kompresszor, elektromos láncfűrész, asztali dekopír, kézi körfűrész, asztali körfűrész, szalagcsiszoló, kézi elektromos gyalu, szalagfűrész, ragasztópisztoly, gérvágó (vagyis ez utóbbit most adtam el).

Csak a nagyon komoly terhelést kapó, vagy pedig precíz működést igénylő gépeim márkásabbak. Általában Makiták, de van egy két kék Bosch is (230-as sarokcsiszoló (betont is szoktam vele vágni), élmaró (mert ez van a CNC marón is), 170 mm szélességet befogó ácsgyalu, pneumatikus szögbelövő stb.).

Sajnos én nagyon árérzékeny vagyok, ezért szinte mindig szükséges-elégséges alapon választok gépeket. :B

(#73106) macilaci78 válasza lsebestyen (#73094) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kifúrod a csavar által vájt helyet 10-es lyukkal, beragasztasz csapragasztóval egy 10-es tiplit és újra felfúrod a fióksínt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73107) Dani_kp válasza lsebestyen (#73087) üzenetére


Dani_kp
őstag

Faragasztó + hurkapálca. Én a ruhásszekrény kivetőpánt csavarozási pontjain hajtotta m végre ezt a kombót másfél éve, azóta is tart. :K

https://ingatlan.com/33821564

(#73108) pjen válasza Fr3eWar (#73093) üzenetére


pjen
félisten

Mind olyan.

(#73109) lemmy71 válasza lsebestyen (#73087) üzenetére


lemmy71
őstag

Nálam hasonló volt a gond a konyha szekrénnyel, csak nekem a lenti ajtók szakadtak ki, igaz alapból vastagabb bútorlapból volt a front mint a mai átlag és ennek súlya is van. Eleinte én is megfúrtam nagyobbra és facsapot ragasztottam be a pozdorjába, de nem volt hosszú életű. Rájöttem hogy minden kinyitásnál az asszony és a gyerek is rátámaszkodik az ajtóra és ezért szakad le :W Átfúrtam az oldalsó lapot és két 5 -s kapupánt csavarral rögzítettem a zsanért, előtte lefújtam fehérre a kapupántok fejét, így alig észrevehető és atombiztosan tart :K De valami bútor összehúzató csavarral is megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#73110) do3om válasza PitLee (#73101) üzenetére


do3om
addikt

Majd a támasztó megoldja, nem drasztikus csak mindig kicsit kb 5mm-eert elmászik. Állítok rajta hogy jó legyen de aztán valamerre megint, visszatolva a szalagot megint kicsit ott marad szóval csak kel egy vezető.
A hiba talán abból fakad hogy em elég vastag az acéllemez amire épült.
A megható amúgy nekem is íves, a többi szivacsos, azokon jól lehet dolgozni, mert puha, direkt erre való.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#73115) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok!

Nem is a gányolás-tákolás a cél de hátha Ti tudtok segíteni. Adott egy benzines autó kipufogó rendszere, aminek a hátsó része megadta magát. Elég erőteljesen rozsdál, és már ki is fúj. A végén egy jó állapotban lévő 1,5 éves, bizonylatos sport dob van. A dobot mindenkép megtartanám, már csak azért is mert a lökösbe van vágva az alakja.

Néztem utángyártott és gyári minőségű hátsó rendszereket de a szórás elég nagy. 18-80 ezerig. Még egy jónak mondott bosal is 30-40 körül van. Viszont mivel vissza akarom rakni a sport dobot, így bármit veszek arról lekerülne a dob. A legolcsóbbat azért nem akarom megvenni, mert gondolom a minősége is olyan és nem akarom 0,5-1 év mulva újra cserélni..

Szóval jött az örlet, hogy megcsináljuk magunk. A kérdés a következő: Ki milyen anyagból, csőből hegesztené újra a rendszert ami bírja legalább 2-3-5 évig?

(#73116) turbokappa


turbokappa
senior tag

Sziasztok
Laptop hűtést akarok tuningolni. Vannak hőcsöveim meg vörösrézlemezeim. A gyári hőcsövek mellé még egyet tudok forrasztani, ill a rézlemezekel hozzá. Esetleg van valakinek tapasztalata hogy mire figyeljek még.
Üdv: V

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#73117) Inhouse válasza lsebestyen (#73098) üzenetére


Inhouse
őstag

Ezekről beszéltem én is... :U
Itt a másik fajtája.
Ha a bútorlap másik oldalán nincs semmi, akkor mehet a körmös anya is.

Üdv Inhouse

(#73118) lsebestyen válasza Inhouse (#73117) üzenetére


lsebestyen
addikt

Köszi neked is, elsiklottam a hsz felett. :B

(#73119) Gyarmati_ válasza bucihost (#73115) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Én rozsdamentes anyagra szavazok, sajnos az nem olcsó, de tartós.
Helyedben én kipufogós szervizbe vinném, és ha elfogadható az ajánlat akkor ott csináltatnám meg.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73120) abridabri


abridabri
veterán

Tervben van egy projekt ,ahol fekvő DIY faházba lesz építve egy PC , elöl -hátul teljesen nyitott . Viszont a VGA rögzítésre semmi ötletem. Mivel az alaplap ugye vízszintben van , így a VGA lógni éppen nem fog ,de azért jó lenne valahogy rögzíteni, hogy ne mozogjon jobbra-balra.
Igen ki lehetve flexelni egy régi házból a kártyatartó részt ,de az most nem opció. Valami tipp esetleg ? :R

Eddig ezt találtam legértelmesebb megoldásnak :
Csinálni valami tartót (akár fából) amire rá tudom csavarozni a VGA-t :
[ilyesmi]

[ Szerkesztve ]

(#73121) hegegabi80 válasza abridabri (#73120) üzenetére


hegegabi80
addikt

Valami netes képen láttam, hogy pl. menetes szárral volt megoldva. Alul a tálcához vagy fához oda tudod fogatni, már csak vga-hoz kell megoldani.

(#73122) abridabri válasza hegegabi80 (#73121) üzenetére


abridabri
veterán

Ja igen ,erre gondolsz szerintem :

(#73123) hegegabi80 válasza abridabri (#73122) üzenetére


hegegabi80
addikt

Igen valami ilyesmi volt.

(#73124) Fr3eWar válasza PROTRON (#73102) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nekem ezt az oldalt nem dobta fel, mivel sokmindent veszek most a tutifémszerkezettől így ott láttam DORCAS-54AaDF típust is így már nyugodtan rendeltehetem, mert sehol nemláttam így leírva, hogy mit jelent a stb. memóriás, nem találtam róla infót, hogy kellene működnie. Anyósnál még a berregős van (ami kb pont ugyanígy néz ki) hangosan berreg és csak a beállított 5másodpercig tart nyitva.
Köszi mégegyszer!

(#73125) macilaci78 válasza bucihost (#73115) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rozsdamentes nem elég, kimondottan saválló anyagot érdemes használni.
2 évente műszaki vizsga, ahol felemelik az autót és ha nem szakszerű, akkor nem érvényes a vizsga. Ha tudod, mi a szakszerű, akkor nem itt kérdezel. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73126) Barret001 válasza macilaci78 (#73125) üzenetére


Barret001
addikt

Ha normálisan meg van csinálva,nem kötnek bele.Soha életemben nem vettem gyári csövet.Sosem volt gond a házi (szakszerű) megoldással.Több ezer féle autó van forgalomban,aki mindet csararról-csavarra ismeri,az előtt letérdelek :D

(#73127) bucihost válasza macilaci78 (#73125) üzenetére


bucihost
senior tag

Mit értesz esetemben nem szakszerű alatt? Nem nyitott rendszert akaro, és a katalizátort sem akarom kiszedni alóla. Szimplán egy 1,5-2 méteres csőszakaszt akarok kicserélni minőségibb anyagra az utángyártott sz@rok helyett. :F

(#73128) Barret001 válasza bucihost (#73127) üzenetére


Barret001
addikt

Saválló cső kell leked. V2A V4A a jelölésük. örök élet + 1 nap.

(#73129) bucihost válasza Barret001 (#73128) üzenetére


bucihost
senior tag

köszi :R

(#73130) psycho18 válasza abridabri (#73120) üzenetére


psycho18
tag

Szia.
A VGA rögzítését így oldottam meg:


(#73131) abridabri válasza psycho18 (#73130) üzenetére


abridabri
veterán

Ha jól értelmezem, akkor a rúdra illeszkedik a VGA hátára erősített tok ? :Y Ez komoly :C

(#73132) macilaci78 válasza bucihost (#73127) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Apám 1 mm-nél vékonyabb lemezt hajlított a cső köré és hegesztette, mikor szelelt a Lada kipufogó. Amikor kellett, megcsinálta, két műszaki vizsgát is így élt meg a kocsi, mire lecserélte újra a kipufogót.
Nem tudom, a sikeres vizsgában mekkora súllyal volt benne az ismerettség, de nagyon vidéken volt ez 15-25 éve.

A sima rozsdamentes cső kevés, mert a kifugógázok a párával savakat képezhetnek. A rozsda és a savak okozta kárt az anyagminőség helyett az anyagvaastagsággal is lehet kompenzálni. 1 mm falvastagság helyett 3-5 mm falvastagság is sokáig elég, de olyan súlya van, hogy a bilincsek nem tartják meg. :D

Elvileg össze is legózhatod a dolgokat, mert a dobon nem lyuk van, hanem csonk, amihez a cső csatlakozni tud hegesztéssel, vagy bilinccsel. Simán* lehúzod a jó dobokról a rossz csöveket, hajlítasz, hegesztesz újakat és felrakod.
* simán megy akkor, ha értesz a cső hajlításához, hegesztéséhez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73133) Pete55555 válasza Pete55555 (#73097) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Kis akksis 4in1 csavarozóról nincs senkinek tapasztalata??

...Szeretem leracsniztatni...

(#73134) user12 válasza Pete55555 (#73133) üzenetére


user12
őstag

Nekem nem szimpi.
Csavarbehajtáson kívül másra nagyon nem tudod használni a 200-as fordulattal, hiába van hozzá pl vágótárcsa és az akku élettartama is megkérdőjelezhető.
Inkább fizess 2000 ft-tal többet és fogsz tudni rendesen fúrni is vele ha pl tiplizni kell.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73135) bucihost válasza macilaci78 (#73132) üzenetére


bucihost
senior tag

Toldozni, foltozni én is tudnám de pont ezt akarom elkerülni. Én sem a csőhajlítás sem a hegesztés ilyen formájú mesterségét se nem űzöm se nem tudom. De van a családban szerencsére olyan személy, aki külföldön dogozik nagyipari hegesztőként (víz és gázrendszerek kiépítése stb). Gondolom egy 1.5 méteres kipufogó csöszakat meghegesztése nem fog neki gondot okozni. Ahogy fentebb is ajánlották, V2A vagy V4A a jelölésűt fogok keresni. Ahogy néztem a helyi árakat 50*1,5-est 7-8 ezer küröl kapok. :R

(#73136) macilaci78 válasza bucihost (#73135) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ismerősöd biztosan boldogul vele. :)
Vele beszélj, hogy mire van szüksége az illesztéshez.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73137) Pete55555 válasza user12 (#73134) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Igazából pont csavarbehajtásra kellene. Meg nehezen hozzáférhető helyekre. Bútort összerakni, ilyesmi. Most lesz pl egy íróasztal amit lapszabászatban szabattam. Asszonynak is csináltam fiókokat, oda pont jól jött volna, mert a "nagy" aksis fúró nem fért be. Persze egy 10-12 ezres 12V aksis fúró/csavarozót másra is lehet használni, de abból van itthon már három ;]
Ez a Bosch sem jobb paraméterekben, 200/215 fordulat, 4 helyett 4,5 Nm.
Vágófej gondolom, hogy nem sokat ér, nem is azért venném meg.

...Szeretem leracsniztatni...

(#73138) Gyarmati_ válasza Pete55555 (#73137) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Múlt héten volt szerencsém kipróbálni ezt a kis csodát. Mindig akartam egy ilyet, de most hoogy láttam mit tud meg kell szereznem mindenképp.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73139) pjen válasza Pete55555 (#73137) üzenetére


pjen
félisten

Ha csak cavarozni kell egy Bosch ixo t vegyél.

(#73140) Pete55555 válasza Gyarmati_ (#73138) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

Na, mondjuk az nem ez a kategória :D

#73139 pjen
Nem akarok kötözködni, de miben lehet jobb a Bosch? Van nekem is Milwaukee, Metabo fúróm, nyilván jobbak a márkásak, de 10.000 vs 20.000 Ft árnál és ugyanolyan paraméterek mellett kicsit most a Ferrex mellé húzok. Nem egy olyan gép ez, hogy minden nap használnám, csak jó ha van amikor kis helyekre kell beférni, vagy kisebb csavarozásokhoz.
Ne érts félre, tényleg nem akarom magam meggyőzni, hogy márpedig akkor is megveszem, és jól fogok vele járni, csak még eddig konkrét indokot nem kaptam rá, hogy ez miért nem jó/nem ajánlott.

...Szeretem leracsniztatni...

(#73141) macilaci78 válasza Pete55555 (#73140) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem az ixo valahogy nem jön be, igaz, nem is járt a kezemben.
Nekem Maikta van, öcsém Metabo-t vett. Egyik sem a gagyi, de nekem az övé kényelmetlen, meredekebb a markolat, egész napos használat mellett ilyenektől tud vízhólyagos lenni a kezem is. Egy szerszám arra van, hogy könnyítse a dolgom, ennek pedig a kényelem is a része.

Tokmánnyal rendelkezőt vennék, mert gyorsan beleszaladsz olyanba, hogy a csavart már nem hajtja be előfúrás nélkül, vagy jól esne zenkölni a helyét, hogy a csavarfej süllyesztve lehessen.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73142) Gyarmati_ válasza Pete55555 (#73140) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Igaz, de nagyon jó és erős cucc.
A lidlben van vagy volt az a kis 12v csavarozó (10000 ft), az is egész jó, ha csak ritkán kell.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73143) Pete55555 válasza Gyarmati_ (#73142) üzenetére


Pete55555
Topikgazda

és #73141 macilaci78

Van itthon:
Ilyen
meg
Ilyen
Meg még egy Bosch 9,6V is, de annak teljesen tropa az akksija.

A vezetékest nem is mondom :D

Szóval ezek mellé? Mert nem biztos, hogy kellene még egy 12V fúró. Vagy igen? :D Persze tudom, sosincs elég...
Mikor asszony fiókjait raktam össze, jó lett volna egy-egy fúró minden szerszámnak. 2mm csigafúró - előfúrni, 4mm csigafúró átmenőnek, egy a süllyesztőnek, egy meg a bitfejnek.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#73144) pjen válasza Pete55555 (#73140) üzenetére


pjen
félisten

Nem kötözködsz.Az enyém már vagy három éves, de pár napja egy délelőtt lambéria kapcsot csavaroztam vele gond nélkül.Kicsi, kézreáll, befér a zsebembe.Én szeretem.

(#73145) user12 válasza Pete55555 (#73137) üzenetére


user12
őstag

Akkor inkább az IXO, az kisebb és kompaktabb.
A vágófejjel meg max pvc padlót tudsz vágni :D

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73146) Gyarmati_ válasza Pete55555 (#73143) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Cserélj cellákat a bosch akkuban, aztán akkor nem kell másik gép. 3*18650 cella és meg is van. Ha még nem li-ion, akkor aliról kell még elektronikát is venni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73147) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!

Olajat próbáltam cserélni a kocsiban. Nissan Pulsar 2017.

Namost a leeresztő csavarnál elakadtam. Az egy dolog, hogy imbusz, de a 7-es kicsi a 8-as nagy. Sebaj, Angliában élek, gondoltam metric - imperial eltérés, megrpóbáltam az inches megfelelôiket is. Ugyanaz: 1/4 kicsi 5/16 nagy.

Ötlet? Spéci méret lenne?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73148) alcsa válasza moleculez (#73147) üzenetére


alcsa
senior tag

Ha nem találsz megfelelő méretet, akkor beraksz egy kisebb imbuszt és egy lapos csavarhúzóval kipótolod a hiányzó részt ;)

(#73149) DJGABI válasza moleculez (#73147) üzenetére


DJGABI
addikt

videóban [link] úgy látom nem imbusz az, négyszög mint a Clio-nkon. [link] van készlet, de autós boltban én vettem külön 1 megfelelő méretű ilyen crova fejet

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73150) moleculez válasza DJGABI (#73149) üzenetére


moleculez
veterán

Ennyire hülye nem lehetek, hazamegyek megnézem. fórumon is 8mm squaret írnak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.