Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74701) cinemazealot válasza Samus (#74700) üzenetére


cinemazealot
addikt

Akár azt is megteheted, hogy egy vékony műanyag védőcsövet kötegelsz a fűtéscsőhöz és abba húzod be az UTP kábelt. Így valamelyest hőszigeteled is a kábelt és a későbbi ki-behúzás lehetőségét is meghagyod.

(#74702) pjen válasza Samus (#74700) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell, a fűtés cső sose lesz olyan meleg, hogy a PVC megolvadjon.Ráadásul az csak egy köpeny, belül az erek még szigetelve vannak.

(#74703) inf3rno válasza Samus (#74696) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Olyan 60-70°C között szokott lenni az "operating temperature" határa. Talán működni fog, passz. Gondolom itt nem csak a szigetelés megolvadása számít, hanem hogy magasabb hőmérsékleten nagyobb az ellenállás meg hogy hőtágulás is van, ami esetleg szétnyomhatja az erek szigetelését. Majd írj, hogy mi lett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#74704) Samus válasza inf3rno (#74703) üzenetére


Samus
addikt

Azt majd egy év múlva tudnám meg, a következő fűtésszezon után. Ha találok valami jó anyagot, akkor mögé rakom.

A növekvő ellenállás nem zavar, ezen a részen nem megy PoE, ez csak a PoE switch és a router közötti vonal, nincs 20m az egész, és csak 6 méteren kellene a fűtéscsőre bújnia.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74705) Gyarmati_ válasza Samus (#74704) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia!
Nekem az irodában évekig ment a lan kábel a fűtéscsőre rögzítve, minden gond nélkül. Aztán sikerült az informatikával megbeszélni hogy tegyenek a gép mellé is egy fali dugaljt.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74706) #21346560


#21346560
törölt tag

Autóba menetrögzítőnek akartam tápot, de hiába a hosszú zsinór a kamerához, nem nagyon tudtam szépen elvezetni sehol, gondoltam a visszapillantóban van delej, szétkaptam egy szivargyújtós töltőt, pár madzagot a megfelelő helyre forrasztottam, a visszapillantóhoz vezető zsinórt elvágva és összeforrasztva amit kell, ezt kaptam:
(remélem a tükör tápja elég áramerősséget tud :DDD )

Majd holnap szerválok megfelelő méretű zsugorcsövet, amit a panelra rámelegítek, aztán kétoldalas ragasztóval felaplikálom a visszapillantó hátsó felére az egészet...
Onnét már egy rövid dróttal elérek a kamerához tán!

[ Szerkesztve ]

(#74707) headhunter


headhunter
addikt

Férj filmet forgat, feleség tervez, épít, stb...

How to build your swimming pool - Step by step...

[ Szerkesztve ]

(#74708) cinemazealot válasza #21346560 (#74706) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én is pont ilyet szeretnék. Már megvan a szétberhelt szivargyújtó és a kamera is. Csak nekem a tükör közelében nincs más, csak a belső világítás (Wagon R+), az meg ugye nem állandó. Valahogy muszáj lesz oda felvezetnem egy gyújtással kapcsolt 12 V-ot. :O

(#74709) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos korábban már volt téma, de azért rákérdezek.
Konyhában páraelszívót akarom majd egy használaton kívüli kéménybe bekötni. Ez a páraelszívó cső közepétől kb 60 cm-re van oldal irányba. Ide lenne bekötve, majd megy fel a padlástérbe aztán ki a szabadba. [kép]
Nos a kérdésem, érdemes a kéménybe csövet tennem, akár műanyag, akár a széthúzhatós flexi csővel, továbbá kondenzvízgyűjtőt kell e beépíteni?
Mivel nem függőlegesen megy végig felfelé a cső, hanem az elején kicsit vízszintesen, így én kicsit fölöslegesnek érzem pl. a kondenzvíz gyűjtőt, mert nem igazán tud a kicsapódó pára a lakótérbe visszaszivárogni. A kémény természetesen megy lefelé is egészen a garázsba, mert ezen volt régen a kazán lent.
Visszacsapó szelepet mindenképp teszek, ahol becsatlakozik a kéménybe a cső.

[ Szerkesztve ]

(#74710) rosejbli válasza cinemazealot (#74708) üzenetére


rosejbli
senior tag

Én ezt egy ilyennel oldottam meg.

(#74711) cinemazealot válasza rosejbli (#74710) üzenetére


cinemazealot
addikt

A szivargyújtó és a két vezeték eddig is rendben volt. A kérdés az, hogy hogyan bontsam szét a kocsi belső burkolatait, hogy elrejtsem mögöttük a vezetéket? Lehetőleg minél gyorsabban, minél kisebb munkával és minél kisebb rombolással. ;)

(#74712) F.E.K.. válasza cinemazealot (#74711) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A háromból egyszerre csupán kettő választható... :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#74713) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Egy régebbi csapteleppel kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek.
A mellékelt képen, ahova a nyíl mutat (ahol forog a csapszár) ott elkezdett csöpögni.
Mivel ezt a típust nem ismerem, és nem is csavaros, hogy csak úgy tömítést lehessen cserélni, ezért kérzelek titeket, hogy ismeritek-e ezt a típust, hogy lehet-e cserélni ott a tömítést és ha igen, hogyan lehet leszedni a csapszárt? Lerángatni nem próbáltam, mert nem tudom mit bír illetve, hogy lehet-e cserélni egy ilyennél a tömítést vagy ez ilyen eldobhatós fajta...
A segítségeket előre is köszönöm!

(#74714) Barret001 válasza cinemazealot (#74708) üzenetére


Barret001
addikt

Biztos hogy nem állandó? Sok autóban a negatív van megszakítva,mert akkor megspórolnak egy kábelt! A pozitív meg rajta van direktben a belső világítás lámpán.

(#74715) Essejó válasza Ice&Lime (#74713) üzenetére


Essejó
veterán

A mozgatókaron kiveszed azt a kis pötty műanyagot. alatta van egy valószínű imbusz fejű csavar, azt kitekered és lejön a kar. Lesz ott alatta egy méretes csavar ami a kerámia betétet fogja, azt kitekered, kiveszed a betétet, és és meglátsz egy imbusz csavart aminek lyukas a közepe, hogy a víz át tudjon folyni. Azt is kitekered és lejön a kifolyó cső, és meglátod a rajta lévő O gyűrűket. Általában kettőt, azokat kell cserélned. Ha ismert márka terméke akkor lehet kapható. Nekem anno nem volt szerencsém és nem kaptam méretest. Ezért a kopott gyűrűk alá tekertem némi teflon szalagot és úgy raktam vissza a kopott gyűrűket. Tökéletesen működött kb egy hónappal ezelőttig. Majd rá kell szánnom magam egy ismételt szétszedésre.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74716) Essejó válasza Barret001 (#74714) üzenetére


Essejó
veterán

A WagonR+ ban azért nem tudtam a nappali világítást bekötni, mert a +12 ott volt az égőn, és olyat sikerült szereznem ami a világításon megjelenő +12V hatására kikapcsol.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74717) Top cat válasza Ice&Lime (#74713) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg a lengőcső o gyűrű tömítése kopott. Simán ki lehet tekerni.

Az is előfordulhat, hogy a belső réz csonk nincs rendesen meghúzva. Nálunk is ez volt. Egy nagy imbusz kulccsal, vagy ha nincs hatlapfejű csavarral meglehet szorítani.

(#74718) cinemazealot válasza Barret001 (#74714) üzenetére


cinemazealot
addikt

És igazad van, tényleg ott a +12 V. :Y Ezt nem is tudtam.

De nem teljesen világos számomra, hogyan spórolnak meg így egy vezetéket. Ideális esetben a negatív mindenütt ott van a fém kasztni révén. A világításhoz egyetlen kapcsolt pozitív ág kell egy éren, oszt' jóccakát. Így viszont oda kellett vinniük az állandó pozitívat ÉS a kapcsolt negatívat. Ennek mi értelme?

Viszont ezzel sem vagyok előrébb, mert nekem gyújtás-kapcsolt ér kellene. Nem akarom, hogy a dash kamera 0-24-ben rögzítsen. :)

(#74719) Inhouse válasza #21346560 (#74706) üzenetére


Inhouse
őstag

Illik figyelembe venni a menetrögzítő energia igényét. A legtöbb szivargyújtó adapterben egy 34063-as IC van, ami max 1,5A-t tud. A zsugorcső majd lecsökkenti a levegő áramlását kb. 0-ra, tud majd fűteni és ebben a nyári nap, és a tetőhöz közeli elhelyezés is segíteni fogja. Egy jó 20 perces működés után mindenképpen ellenőrizd le, hogy nem melegszik-e túlságosan!

Üdv Inhouse

(#74720) Barret001 válasza cinemazealot (#74718) üzenetére


Barret001
addikt

Az AJTÓ kapcsolóknál! + 4 szál kellene.Oda kell vinni a megszakítandó pólust. Ha a negatívat kapcsolja,akkor nem :) Akkor csak 1 szál megy,egyből a lámpához.

[ Szerkesztve ]

(#74721) cinemazealot válasza Barret001 (#74720) üzenetére


cinemazealot
addikt

Oké, semmi gond, papír tantusz... :D

(#74722) Inhouse válasza cinemazealot (#74718) üzenetére


Inhouse
őstag

Ha szétnézel egy autóban, ezen kívül is nagyon sok kapcsoló/érzékelő, stb. testet kapcsol. De erre is van kivétel, vannak olyan járművek, ahol még az ajtókapcsoló is pluszt kapcsol. Ezért van az univerzális riasztókon általában külön bemenet erre. Sőt, elvileg pozitív testelésű autó is van/volt, bár ilyennel szerencsére én sem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74723) #21346560 válasza Inhouse (#74719) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszönöm szépen a figyelmeztetést! :R
Remélem ezzel nem lesz gond, most a nyáron jobban kiderül, tapogatom majd!
Egyébként ha jól látom ez a panel 2.4A-t ad le, a kamera 1.5A-t vesz fel papír szerint.
Talán ez a különbség elégséges lesz a túlmelegedés megelőzésére!

[ Szerkesztve ]

(#74724) benedekco


benedekco
addikt

AM3 foglalat eltört. A lefogató pöcök áthidalója adta meg magát.
Egy pár gyors kötöző mindig jól jön a háznál.

Utóirat:
NEMÉNVÓTAM, de büszke lennék rá ha az én kezem munkája lenne.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#74725) inf3rno válasza benedekco (#74724) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szép! Imádom én is a gyorskötözőt!

Buliban hasznos! =]

(#74726) hzsolee válasza headhunter (#74707) üzenetére


hzsolee
őstag

Dógos asszony, ügyes... Ezerszer egy ilyen, mint egy plázap*csa.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74727) darvinya


darvinya
titán

Mai napi termés. :DDD
Zödsárga nem volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74728) emre válasza darvinya (#74727) üzenetére


emre
veterán

Jó ez a szivattyú bármire is? :D

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74729) darvinya válasza emre (#74728) üzenetére


darvinya
titán

10L-es vödör vízet 30mp alatt kiűrítet.
1300L/h a teljesítménye 1500f/p-en.

Arra tökéletes, hogy a 200L-es esővíz tartályból kilocsoljuk.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74730) emre válasza darvinya (#74729) üzenetére


emre
veterán

Akkor jó, egy háti motoros permetezőt rendesen fel lehetne húzni vele. :DD
Most még jó a segédszivattyú amit ráépítettem, de már gondolkodok a fejlesztésen.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74731) darvinya válasza emre (#74730) üzenetére


darvinya
titán

Holnap kiderül mit bír, mert rácsatlakoztatok egy hosszabb slagot szórófejjel. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74732) Top cat válasza darvinya (#74731) üzenetére


Top cat
őstag

Valld be, hogy benzinlopásra lett ez kifejlesztve. ;] :D

(#74733) imibogyo válasza darvinya (#74727) üzenetére


imibogyo
veterán

Én amíg benzines fűkaszát használtam, ugyanilyen alkalmatossággal szívtam le az autóból üzemanyagot. :B

(#74734) darvinya


darvinya
titán

Srácok, kút közelben. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#74735) Barret001 válasza darvinya (#74734) üzenetére


Barret001
addikt

De ott nem adnak ingyen benzint!

(#74736) lemmy71 válasza emre (#74728) üzenetére


lemmy71
őstag

Ilyennel járnak az üzemanyag tolvajok is, ezért este baseball ütővel a kezemben sétáltatom a törpetacsimat :DDD

(#74737) Essejó válasza lemmy71 (#74736) üzenetére


Essejó
veterán

Sétáltass egy Bullmasztifot, és nem kell bézbóz ütő. ;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#74738) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy a kpe idomot rá lehet tenni pvc csőre ugyan úgy megszorul?

(#74739) cinemazealot válasza vadasz70 (#74738) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen. :K Én pont a napokban alakítottam ki egy 4 db IBC tartályból álló esővíztározót, amik 50-es KPE csövekkel "találkoznak" egy ugyancsak 50-es (majd 110-es) PVC idomokból kialakított "közlekedő edénnyel":

Fent a szürke 110-esből jön a tetőről összegyűjtött esővíz, az beömlik a ferde sárga 250-esbe, ami benyúlik talajszint alá egy bő fél méterrel. Előtte viszont elágazik egy másik 110-esbe, ami meg 50-es leágazásokkal és 50-es KPE könyökökkel köti össze a tartályokat. A 4 tartály így egyszerre telik és egyszerre is szívható le a ferde sárgába leeresztett búvárszivattyúval.

Hogy érthető legyen a kontextus: a képen látható 4 db IBC tartály egy az udvar végében tátongó gödörben van, így a tetejük szűk 1 méterre van a talajszint alatt. Most éppen azon törpölök, hogyan tudnám őket úgy befedni, hogy télre ne kelljen őket leereszteni (ne fagyjanak szét a hidegben), de ne is akarjanak összeroskadni, ha valaki(k) lefedett állapotban rááll(nak). :)

[ Szerkesztve ]

(#74740) hzsolee válasza vadasz70 (#74738) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát fodítva működik, gondolom úgy is ahogy te szeretnéd.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#74741) Bile Demon válasza cinemazealot (#74739) üzenetére


Bile Demon
őstag

Az attól függ kit kérdezel.
-Kőműves, csinálna (szigorúan hosszában elhelyezett) 3db E gerenda közé födémet. Talán még marketingelve is lenne, mint Terasz, vagy Kertvégi Kilátó.
-Ács nemtom, nemismerem a gondolkodásukat, de biztos lenne ötletük
-Lakatos, csinálna korlátot köré.
-én lehet napelem táblákat raknék fölé, az működtetni a szivattyút és éjjel szépen világítana, hadd lássák a szomszédok, hogy olyan is van. :DDD

Bruhe

(#74742) cinemazealot válasza Bile Demon (#74741) üzenetére


cinemazealot
addikt

:C
A vasbetongerendáknak már a puszta súlyától is összeroskadna a ballonok fém kerete. Ha meg még rá is állunk mint teraszra... :N

Az eredeti terv az volt, hogy az egészet körbeveszem azzal a zöld hullámos polikarbonát lemezzel, ami már mögötte is kilátszik és betemetem az egész kócerájt, de csak a ballonok tetejéig (azokra nem pakolnék semmit, mert ha üresek, összeroskadhatnak). Aztán eszembe jutott, hogy ha valamit alakítani/javítani kell, majd megint áshatok.

Úgyhogy most az a koncepció, hogy nem temetem be, hanem a ballonok mellé (a csövektől balra) egy kisebb (max. 0,5-1 m² alapterületű) betonalapra egy 1 méter magas pillért építek (néminemű oldalirányú földtartással), amire csillagszerűen fa gerendákat támasztok ki a tartályokon túli rézsű irányában (a gerendák tehát ezen a "központi" pilléren és a rézsűn támaszkodnak sugár irányban a ballonok fölött), amiket aztán hajópadlóval burkolok, így a ballonok terhelése nélkül is lehetne fölöttük mászkálni, napozni, sziesztázni, sörözni. Maga a rézsű viszont még mindig probléma, mert nagy terhelésre (és egy eső általi elázás esetén) az is beomolhat, betemetve és maga alá gyűrve a ballonokat és a csövezést (bár utóbbi nem lenne nagy baj, csak ha valamit javítani kell, megint áshatok). Sőt, ha a ballonok adott pillanatban üresek és nincsenek a csövek irányából is megtámasztva, akkor ez a "földcsuszamlás" akár el is mozdíthatja őket, ami viszont összetörheti a csövezést.

Ha pedig nem temetem be az egészet, akkor a fagyásvédelem továbbra sincs megoldva. És ha egy nagy eső után a ballonok kiöntenek, akkor meg a fent említett fa padlózat ázhat szét.

#74743 Barret001
:R

[ Szerkesztve ]

(#74743) Barret001 válasza cinemazealot (#74739) üzenetére


Barret001
addikt

Most nagyon irígy vagyok! :D :D

(#74744) Inhouse válasza cinemazealot (#74742) üzenetére


Inhouse
őstag

Gondolom nem úgy értette, hogy a tartályokra rakva a gerendák.
Nagy meló, de ha már ilyen jól megcsináltad, akkor kellene egy kis lapos épületet húzni fölé. Valamilyen hőszigetelt fallal és födémmel. Lenne rajta egy akkora ajtó, hogy te is beférj, meg később esetleg a tartályokat is ki lehessen sorban húzni. Ha úgy csinálod, oldalról még rásegíthetsz földdel is. A tetején meg napozhatsz, sörözhetsz, és nem kell ásni a szereléshez sem. Valószínűleg több meló és pénz, mint a föld, de cserébe nem kell később régészkedni.
A sárga csőnek is kéne valami szigetelés, nem?

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#74745) cinemazealot válasza Inhouse (#74744) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az épület építés azért lenne macerás, mert ha jön egy nagy eső, az egész gödör megtelhet vízzel (2-3 hete is térdig érő víz állt benne). Így az épület falainak (sőt, tetejének is) vízállónak kellene lennie. A fa tehát már szóba se jöhet. Ha viszont betonból/téglából építem fel, akkor eleve kár volt az IBC tartályokkal bohóckodni, egyszerűbb lett volna egy beton ciszternát építeni.

A tartályok síkban történő utólagos "kihúzása" esélytelen, ez egy gödör. Ha ki akarnám őket húzni, egy le/felhajtót kellene ásnom a gödörbe. :N

A sárga cső szigetelése valóban kellhet majd. De ha sikerül valamit kitalálnom a tartályok hőszigetelésére, a cső is szigetelve lesz talajszintig (tartály teteje +1 méter), víz pedig elvileg csak a tartályok tetejének magasságáig lehet benne (feljebb már túlcsordulna a tartályok felső nyílásán át, amik még le lesznek takarva, de nem légmentesen).

(#74746) razorbenke92 válasza Inhouse (#74744) üzenetére

A sárga csövet már a naptól is el kell takarni tapasztalatom alapján.

A (gondolom) ugyanilyen kimaradt sárga csöveket a ház hátamögött gyűjtöttem össze, napi 2-3 óra ott a direkt napfény, de kicsivel több mint egy év alatt ahol ezek fényt kaptak, kifakultak és elridegültek mint az állat.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#74747) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Szeretném a szegélylécem mögé rejteni a kábeleket a szobámban, mielőtt megcsinálom a fugázást. Nincs tapasztalatom benne, így kérném a segítségeteket.

Sajnos csak kettő darab konnektor áll rendelkezésemre összesen (30 éve épült ház), így hosszabbítóval tudom megoldani a konnektor kérdést. [Ilyen] szegőlécem van. Ennél a típusnál ti hogyan oldanátok meg a ki- és bemenetelt esztétikusan?

[Ilyet] találtam. Ezt a megoldást kb. úgy tudnám elképzelni, ha elérakok valamilyen növényt, hogy eltakarja. Máskülönben elég csúnya.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74748) user12 válasza Aaron14 (#74747) üzenetére


user12
őstag

Az első változatnál a legjobb az ha a szegő mögött fúrod át a falat és jön be a kábel. Ha erre nincs lehetőség, akkor egy helyen megszakítod a szegőt és kábelcsatornában leviszed a kábelt.

A második megoldásnál a sarkokban le tudod vinni kábelcsatornában a vezetékeket egészen a sarokelemig. Annak meg max megfaragod a felső részét, hogy beférjenek a vezetékek. Természetesen a kábelcsatornát rá kell hagyni kicsit.
Nálunk is úgy jönnek ki a kábelek, de sehol se látszik mert szekrény mögött van.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#74749) Met válasza Aaron14 (#74747) üzenetére


Met
nagyúr

Kikaparnám a falat hogy elférjen a kábel a szegélyléc mögött.
A szegélyre ültetve felraknák egy falon kívüli konnektort hogy eltakarja a vezetéket.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#74750) macilaci78 válasza Aaron14 (#74747) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A linkelt fehér szegőléc mögött elvezeted a kábelt, a falat felvésed a süllyesztett fali konnektorig, ez az esztétikus megoldás.

A kábelcsatornás szegőhöz lehet kapni kiemelő keretet, amibe be lehet rakni a tetszőleges fali szerelvényt és nem kell a virágok elhelyezésével foglalkozni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.