Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73401) Flowtation


Flowtation
őstag

rossz topic. :B

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#73402) #21346560 válasza Flowtation (#73401) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ilyet azért nem kéne mondani! Szerintem semmi baj a topikkal! ;]

(#73403) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali

Nem találtam ilyenre topikot de hátha itt:
Sűrített levegő spray-t szeretnék venni arra hogy át fújjam a gépet. AIO ventik, radi illetve a videókártyát. Régebben volt ilyen spray-em de mintha vizesedett volna vagyis igy a pára lecsapodna a cuccon amire rá fújtam, mint valami kis olajfolt szerű valami keletkezett ami így viszonylag gyorsan fel is "szivodott" így azért vidikarira félek használni. Főleg a ventik alá és a bordák közé kellene befujnom. :F

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#73404) cinemazealot válasza #21346560 (#73402) üzenetére


cinemazealot
addikt

:DDD

(#73405) user12 válasza AsakuraDave (#73403) üzenetére


user12
őstag

Én , amit használtam portalanító spray, mind olyan volt.
Ha képződik egy kis nedvesség a felületen várj vele bekapcsolásig.
Kb hasonló jelenség, mint amikor a kinti hidegről beviszed a meleg lakásba az elektronikus cuccot - azzal is érdemes várni a páraképződés miatt.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73406) Flowtation válasza #21346560 (#73402) üzenetére


Flowtation
őstag

jóvanna, rosszul fogalmaztam. Ez a legjobb topic. :)
akkor már megkérdezem itt is:
A ház mögött van egy teraszunk, amit szeretnék még hátrafelé kibővíteni, de nem a teljes szélességében, hanem csak kb. fele akkorában. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor a szarufákat a már meglévők mellé szokták tenni vagy esetleg vissza kell bontani és össze kell lapolással toldani? Utóbbi jobb lenne (persze ha lehet), mert esztétikusabb, de ha nagyon nagy meló akkor marad a mellé rakás. vagy ami a megszokott.
[kép]
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#73407) hzsolee válasza Flowtation (#73406) üzenetére


hzsolee
őstag

Mivel ez a gányolás topik, mire számítasz? :D Tessék:
Mellé kell rakni, aztán dróttal összefogatni. Esetleg valami rongyot kell rá rakni, hogy szebb legyen....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73408) Flowtation válasza hzsolee (#73407) üzenetére


Flowtation
őstag

tudom, hogy az, de itt lángelmék vannak. :DDD ;]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#73409) mephi666 válasza hzsolee (#73407) üzenetére


mephi666
nagyúr

dehogy drót: raklapokból megépíteni és gyorskötözővel rögzíteni... stabilitás kedvéért meg beletolni néhány 10centis facsavart, vagy 100as szöget :D dekorra meg az elengedhetetlen ződsárga

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73410) Inhouse válasza Flowtation (#73406) üzenetére


Inhouse
őstag

Sok helyen látni, hogy mellérakják.
Szoktak olyat is, hogy pl. tömzsibb szarufa mellé 2 vékonyabbat 2 oldalról...
Persze nem dróttal :), átmenő csavarozva.

Üdv Inhouse

(#73411) hzsolee válasza Inhouse (#73410) üzenetére


hzsolee
őstag

Átmenő drót... :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73412) imibogyo válasza Flowtation (#73406) üzenetére


imibogyo
veterán

Én most vagyok/voltam benne teraszépítésben (még most sincs kész... ), de mivel lényegében egyedül csináltam, így tudom mekkora szívás, ezért én biztos vissza nem bontanám a már egyszer elkészült részt. Nekem is lesz majd toldás a lépcső fölé (amit feleségem szavazott eredetileg le, de most ő akarja, hogy mégis legyen :DDD ). Mondjuk nekem annyival egyszerűbb a dolgom, hogy mivel alulról van a lambéria (amit folytatni is fogok a toldalékon természetesen), így nekem maga a toldás nem fog látszódni, szóval majdhogynem úgy oldom meg ahogy akarom... :K

MÁS: aki kitalálja, hogy mi lesz ebből a bolhapiacon beszerzett kis csodából, az kap egy virtuális pofa sört. :P

(#73413) hzsolee válasza imibogyo (#73412) üzenetére


hzsolee
őstag

Fúrógép állvány?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73414) Ribi válasza imibogyo (#73412) üzenetére


Ribi
nagyúr

CNC-hez valami sín?

(#73415) hotkar válasza imibogyo (#73412) üzenetére


hotkar
aktív tag

1. Pálinkáspohár tartó.

(#73416) Flowtation válasza imibogyo (#73412) üzenetére


Flowtation
őstag

pet palack prés. :)

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#73417) imibogyo válasza Ribi (#73414) üzenetére


imibogyo
veterán

Mindegyik jó ötlet lenne, de Ribi járt hozzá a legközelebb. CNC. A "nagy" lézergravírozóm mellett szépen lassan építek egy új diódás gépet is és annak a lézer felfogatásához tökéletes lesz majd ez a "tartóka". Egy csapásra nem csak a lézer felfogatása lesz meg, hanem a magasságállítási lehetőség is (fókusz). Nagyon szépen precízen és kellően "szorosan jár" ahhoz, hogy a gép mozgásától ne másszon el a fókusz (bár majd lesz egy rögzítő csavar is, biztos, ami biztos alapon), viszont ne kelljen a fókuszgyűrűvel szerencsétlenkedni. :B

Ugyanilyen egyszerű és olcsó fej lesz majd rajta, mint a régi gépemen:

Csak épp ezen a lineáris sínes vázon:

(#73418) Gyarmati_ válasza imibogyo (#73412) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Optika kihuzat. Jöhet a sör.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73419) lemmy71 válasza hzsolee (#73399) üzenetére


lemmy71
őstag

Ennél már csak az a finomabb, amikor leszedik a gázórát és a két csonk közé, egy darab bicikli belsőt tesznek, rozsdás dróttal lefogatva. Láttam olyat a nyolcvanas években :K

(#73420) hotkar válasza Gyarmati_ (#73418) üzenetére


hotkar
aktív tag

Az nem lesz, hanem volt :D

(#73421) pjen válasza lemmy71 (#73419) üzenetére


pjen
félisten

És a tű benyomás a kijelző ablak keretnél? Nem véletlen van leragasztva.

(#73422) Gyarmati_ válasza hotkar (#73420) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Köszi, elnéztem :Y

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73423) lemmy71 válasza pjen (#73421) üzenetére


lemmy71
őstag

Azok a boldog nyolcvanas évek :DDD
Tudnék még mesélni én is de inkább nem, mert a végén megpálcáznak érte ;]

(#73424) pjen válasza lemmy71 (#73423) üzenetére


pjen
félisten

A kólás palack és a villanyóra vadházassága? ;]

(#73425) imibogyo válasza Gyarmati_ (#73418) üzenetére


imibogyo
veterán

Mindenkinek küldtem egy adaggal. "Fénypost"-tal ment. Remélem mindenki időben kinyitotta az ablakot. :B

(#73426) creation válasza imibogyo (#73417) üzenetére


creation
senior tag

Ha ezzel marni nem fogsz akkor a lineáris sín alá az a 2040 már a biztosítás biztosításának a biztosítása :D Vagy a lézer magassága miatt kellett? :D

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#73427) flashpointer válasza imibogyo (#73332) üzenetére


flashpointer
őstag

ja a "regi" de eddig egy probamarasnal tobbet meg nem mukodott mert tul hangos ide a tarsashazba, ugyhogy most egy "doboz" keszul neki ami mar kb 80%os.
Nem akartam ennyi idot raszanni de a meret miatt muszaj volt, ami ekkora kinai az mind gagyi, ami meg jobb az meg mar akkora amekkora nem fer el meg nincs is ra szuksegem, raadasul meg azoks sem latnak linearis sint vagy golyosorsot ugyhogy kenytelen voltam egyet tervezni es epiteni.
A cel az volt hogy minel kevesebb egyedi alkatresszel keszuljon ugyhogy csak meretre kellett vagatni az asztalokat meg az L alaku tartot azt annyi, tobbi meretre lett megrendelve. Ja meg a profilt sikba maratni a sineknek.
3 tengelyes de ugy lett tervezve hogy egy 4-5-ik tengelyes asztal rafer es marad eleg magassag, 230x120x240 a munkaterulete nema 23-as motorokkal+ 400w-os brushless Spindel egyelore attetel nelkul ugy hogy a befoglalo merete 450x400x500. Meg van mit rajta csinalni (vezetosinburkolat kabelek meg hasonlok) de tulajdonkeppen ugy mukodik ahogy ki lett gondolva, 100mm-en 2-3 szazad turese van minden iranyban terheles nelkul. A vezerles meg mach3.






Igazabol ha lehetoseg lett volna 3 granittombbol lett volna a legidealisabb, az elgondolas mar meg volt, ugyan kisse dragabb de szazadon beluli osztalyu ara nem veszes csak nem lenne hova tenni meg onnan elvinni mivel . Meg lehet vele sporolni a szamolatlan orat a beallitasra hogy minden parhuzamos meg meroleges legyen.

[ Szerkesztve ]

(#73428) PitLee válasza flashpointer (#73427) üzenetére


PitLee
őstag

A váz nem elég merev vagy a léptetőmotorok nem tudják ezt a pontosságot ?

(#73429) Barret001 válasza PitLee (#73428) üzenetére


Barret001
addikt

Azért házi építésnél már ez is dícséretes! Néhány századon belül dolgozni,nem kis eredmény! Nézz meg egy gyári gépet,tömör vastag öntvény váza van.

(#73430) pjen válasza Barret001 (#73429) üzenetére


pjen
félisten

És mégis kúpol esetleg.

(#73431) flashpointer válasza PitLee (#73428) üzenetére


flashpointer
őstag

Egyelore csak merooraval meregettem igy a merevseg az nem latszodik + motor poziciojabol adodo hiba + tengelyenek excentrikussaga sem. Amugy fokepp a konstrukciobol es amiatti osszeszerelesbol adodik az elteres mintsem az alkatreszekbol. Pl pont latszik a videon is hogy az asztal kozepen 2 szazaddal melyebb a mozgatoorso rogzitese miatt.
Mondjuk ugy roviden hogy ennyibol ($) ki lett hozva a maximum : )

[Z tengely] [XY tengely]

[ Szerkesztve ]

(#73432) PitLee válasza flashpointer (#73431) üzenetére


PitLee
őstag

Köszi a választ.
Én is álmodozom valami hasonló maró masinán.
Gondolom megfelelő kiegészítőkkel, lézergravírozás és a 3d nyomtatás működne.

(#73433) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,
Remélem maradhat:

Nem házi barkács, de hasonló. Térkőre kifolyt motor olaj, gázolajat ki mivel távolítaná el? Én próbáltam már 1-2 vegyszert, de nem segített.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#73434) macilaci78 válasza iceQ! (#73433) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmivel, a térkő porózus, beitta. Brigeciol, benzin oldja, de hogy szeded le a felületről?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#73435) lemmy71 válasza iceQ! (#73433) üzenetére


lemmy71
őstag

A hagyományos D-3 Brigéciol mára már eléggé gyenge lett, annál jobb ez :K vagy a háztartási hideg zsíroldó. A tuti megoldás a Karcher RM 806 ASF de az csak 20 literes kiszerelésben létezik és olyan 40 ezerbe kerül, bitang jó szer már többször használtam ;)
Esetleg még ezt tudnám javasolni, bár én még nem próbáltam, de a lúgos szerek általában jók szoktak lenni.

(#73436) imibogyo válasza flashpointer (#73427) üzenetére


imibogyo
veterán

De legalább már működik....
Én meg azóta is b@s...om a rezet az enyémmel. :W

Nekem mondjuk elsődlegesen csak fához (MDF-hez) kellene, tehát nincsenek túl nagy igényeim. A múltkor már linkeltem, hogy hol tartok (és azóta is ugyanott...). Most már csak a marómotort kellene felfogatnom és lényegében kipróbálásra kész lenne a gép.

De most már annyira feladom a dolgaimat (ismét), hogy végül meghirdettem a nagyobb, komolyabb CNC-s gépemnek az alkatrész csomagját a "sárga CNC-s fórumon". Ha egyszer ezt a kis gépet sem tudom befejezni, akkor minek álmodozzak egy még nagyobb, még komolyabb gép építéséről. Legalább valamennyi benne álló pénzem visszajön majd, vagy legalábbis remélem, mert eléggé pang a piac... :K

(#73437) iceQ! válasza lemmy71 (#73435) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi a tippet. Hideg zsíroldó nem segített, a motor tisztító ki fogom próbálni. :R :R

macilaci78

Esetleg egy súroló kefe? Szerintem az felhozza, nem? :F :U

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#73438) Richard! válasza iceQ! (#73437) üzenetére


Richard!
addikt

Féktisztító esetleg?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#73439) Reggie0 válasza iceQ! (#73433) üzenetére


Reggie0
félisten

En megprobalnam szappanna alakitani luggal. Mondjuk natrium hidroxiddal. Utana mar oldodni fog vizben. Bar lehet, hogy elobb oxidalni kene valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#73440) hotkar válasza iceQ! (#73433) üzenetére


hotkar
aktív tag

A kifolyt motorolajjal az a gond, hogy tele van nagyon finom korommal, ami mechanikailag kötődik a porózus felülethez, csaknem eltávolíthatatlanul. A zsír/olaj a kisebbik baj szerintem.

#Reggie0: a hideg zsíroldó is nátrium-hidroxidot tartalmaz, azzal sem nagyon jött össze a dolog.

(#73441) pjen válasza iceQ! (#73433) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem túl sok kőre folyt, talán egyszerűbb lenne cserélni.

(#73442) iceQ! válasza hotkar (#73440) üzenetére


iceQ!
addikt

Mégpróbálom ezeket a trükköket, ha nem jön össze veszek 10 db ilyen térkövet és újra rakom. Ezen nem fog múlni. :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#73443) hegegabi80 válasza iceQ! (#73433) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nálam is volt ilyen, de semmivel se tudtam kiszedni. Aztán pár év alatt eltűnt róla, az időjárás megoldotta.

(#73444) Stylewars_kp válasza iceQ! (#73433) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Az olaj koromtartalma valóban gondot okoz a folt eltávolítása miatt. Nekem sikerült már eltüntetni betonról olajfoltot víz segítségével. Elkerítettem az olajos részt és feltöltöttem vízzel. Az olaj pár nap alatt felúszott a víz tetejére.

(#73445) Reggie0 válasza hotkar (#73440) üzenetére


Reggie0
félisten

Akkor oxidalni kell elotte, viszont az nem egyszeru.

(#73446) Tothg86


Tothg86
tag

Totalcar cikk egy új UAZ járműről. Itt a video
Döbbenet, épp hogy ződsárga nincs.. 1:00-től érdemes a "varratokat" megnézni a raktérben!

[ Szerkesztve ]

(#73447) user12 válasza Tothg86 (#73446) üzenetére


user12
őstag

A video elején mutatják a jobb első ajtót. Ráközelít a zár kivágására, az se kutya.
Mintha kiharapták volna

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#73448) hzsolee válasza hzsolee (#73399) üzenetére


hzsolee
őstag

Az előző képem a hűtéshez kapcsolatos, ez meg a házhoz :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73449) DJGABI válasza Tothg86 (#73446) üzenetére


DJGABI
addikt

volt, 4-5 évvel ezelőtt nem? ja, 2015-ös videó. ennél hagyták ott a leragadt pálcát, meg elegánsan fújták is rá a festéket? :DDD

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#73450) macilaci78 válasza hzsolee (#73448) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Így nincs szükség a levélrácsra. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.