Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73802) Barret001 válasza heloman (#73801) üzenetére


Barret001
addikt

Akkor nem mindegy milyen a hangkártya.Nekem volt így bekötve sokáig,és bőven elég volt :)

(#73803) Inhouse válasza heloman (#73799) üzenetére


Inhouse
őstag

én egy szoval se mondtam hogy csak a tápot raknám a hangszoroba
...
szét vágni a kábelt és össze kötni jack csatlakozoval,meg a táp ami van a lejátszoba az simán beleférne az eggyik hangszoro burkolatába

Ami neked kell az bemenet és nem kimenet. Még mindig nincs a lemezjátszónak se típusa, se kép róla. Annyi biztos, hogy régi cucc, mert Tuchel van rajta. Ha az ott egy kimenet, akkor nem ilyen egyszerű arra használni, amire szeretnéd. Mi akadályoz abban, hogy megírd végre a típust és a te készülékedről rakj fel képet?

"Van egy autóm, rossz, szerintetek meg lehet csinálni? Olyan kerek kerekei vannak, üveg a szélvédő, meg a bal oldalon a kormány..."

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#73805) Barret001 válasza heloman (#73804) üzenetére


Barret001
addikt

Érdemes otthon barkácsolgatni? Fillérekért lehet KÉSZ modulokat kapni. [2x3w] Bőven elég,de bármekkorát lehet belőle választani,igény szerint.

(#73806) cinemazealot válasza heloman (#73801) üzenetére


cinemazealot
addikt

Bevallom, egy idő után elvesztettem a fonalat, de nagyon valószínűnek tartom azt, hogy a lemezjátszóból kijövő jel nem ok nélkül halk. Az ugyanis egy PU kimenet, ami -- mivel közvetlenül a hangszedőről érkezik -- csupán néhány mV nagyságrendű, a vonali jel meg cirka ~1,2 V. Ráadásul, ami a hangszedőből kijön, az nem is "lineárisan" erősítendő, hanem frekvencia függő módon, valamilyen RIAA korrektorral.

Szóval ha a cincogást fel is tudod majd erősíteni, a lemezjátszóból kijövő hang eléggé torz lesz. Ezért mindenképpen jó volna, ha pontos adatokkal tudnál szolgálni arról, hogy miben kérsz segítséget, mert egyébként mi is találgatunk. :) Szóval most
- a lemezjátszó tartozékaként adott hangszórókat akarod a PC-re kötni,
- vagy a lemezjátszót akarod a PC-re kötni?
- Esetleg mindkettőt, hogy tudjál a PC hangkártyáján keresztül lemezről rögzíteni, majd a lemezjátszó hangszórójával lejátszani? :F

Szerintem mindenki jobban jár ha a találgatásokkal addig várunk, amíg nem tudsz érdemi fényképeket csinálni. :)

(#73808) cinemazealot válasza heloman (#73807) üzenetére


cinemazealot
addikt

Oké, közben felidéztem az eredeti posztodat, amiben azt írod, hogy "nekem csak a hangszorok kellenek". Felejtsük is el a lemezjátszót! :) Szedted már szét a hangszórókat, hogy lásd, mi van bennük a hangsugárzó(ko)n kívül? Illetve hogy megtudd, hogy a hangsugárzó(k) hány ohmos(ak) és hány wattos(ak)? Mert egyébként tényleg csak azt tudom javasolni, amit a többiek is javasoltak és amire már Te is rámozdultál: kompakt erősítő áramkör, vagy egy régi aktív hangfal erősítője, oszt jóccakát. A lemezjátszó erősítőjét meg felejtsd el, mert az nem lesz jó Neked a PC-s felhasználásra a fent említett nem lineáris átvitel miatt. :) Túl van ragozva a téma.

[ Szerkesztve ]

(#73810) cinemazealot válasza heloman (#73809) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem Hardverapróról vagy Jófogásról vegyél bagóért egy levetett aktív hangfalat, azt belezd ki, és meg is vagy. Ha meg rendelés kizárva, akkor csapd fel a helyi újságot és nyálazd át az apróhirdetés rovatot, hátha.

(#73811) mephi666 válasza cinemazealot (#73810) üzenetére


mephi666
nagyúr

vagy fb csoportok? itt is kecskeméten van ilyen bazár, amibe szórnak fel "ingyen elvihető" dolgokat... megérne egy próbát, hogy "tábla csokiért keresek aktív hangfalat, aminek jó az erősítője" :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73813) cinemazealot válasza heloman (#73812) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ezért kell mindenről megkérdezni az eladót vásárlás előtt. Mellesleg egy 1000 Ft-os aktív hangfalon, amire azt írják, hogy jó állapotú és működik, csak ne legyen már útban, nem sokat bukhatsz. Azt viszont ne várd, hogy nem lesz minden szempontból kifogástalan, mert akkor nyilván nem kínálnák 1000 forintért. Némelyik pl. biztos, hogy búg, mert szűretlen trafó a táp, vagy nincs árnyékolása és felszed valami brummot a környezetéből. Mások meg túl gyengék lesznek, esetleg torzítani fognak. Ha már az 5 méteres jack hosszabbítót (amiről egyébként én lebeszélnélek, pont a búgás miatt) és az 500 Ft-os kiszállítást is sajnálod rá, akkor ne nagyon számíts komolyabb minőségre. :(

mephi666
Ja, a FB csoportok eszembe sem jutottak. :K

(#73816) cinemazealot válasza heloman (#73814) üzenetére


cinemazealot
addikt

"ezt direkt csináljátok?"

Természetesen nem, de én itt el is engedtem a témát. :R

(#73819) darvinya


darvinya
titán

Igért.mítoszírtós ragszalag megoldás. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73820) Essejó válasza darvinya (#73819) üzenetére


Essejó
veterán

Elég randa piros lett.;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#73822) Tothg86 válasza Essejó (#73820) üzenetére


Tothg86
tag

Majdnem visszaköptem a söröm. :DD

(#73823) AxBattler válasza Essejó (#73820) üzenetére


AxBattler
félisten

KITT, gyere értem! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73824) imibogyo


imibogyo
veterán

Ha az embernek nincs sem állóbábja, sem forgóbábja, de meg kell munkálni egy 180 cm-es négyzetrudat a 40 cm-es befogású esztergáján forgatva (áteresz nélküli gép és kellett a szán is a felfogatáshoz, szóval egy sarokcsiszoló volt a megmunkáló gép kézből), akkor nagyon jól jönnek a felesleges csapágyházak és egy 3d nyomtató (és persze még mindig nem tudok hegeszteni...). LINK. Munkavédelmi szakemberek kíméljenek, az egészet a "ha működik, akkor nem hülyeség" elv szerinti kell megítélni... A videó egyébként mehetne a "miért élnek tovább a nők..." kategóriába is... :B

[ Szerkesztve ]

(#73825) pube111


pube111
senior tag

Üdv!
Tudja valaki, hogy egy ilyen hűtőgép kompresszor mekkora nyomást tud termelni?
[link]

(#73826) emre válasza pube111 (#73825) üzenetére


emre
veterán

6-8 bar, de elég lassú.
Két 6kg-os palackot kétszer meg kell töltenem mire elég egy számítógépház kitakarításához.
Vettem is egy gyári kompresszort, a palackokból meg hordozható mobil klímatisztító és stabilpumpa lesz. :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73827) Barret001 válasza emre (#73826) üzenetére


Barret001
addikt

6-8 x2 Ami nem tudott 16-ot,azonnal ment a selejtbe.

(#73828) kuksa90


kuksa90
őstag

Régi, R12/R22 gázhoz készült kompresszor lazán tud 25-30 bar-t...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#73829) emre válasza Barret001 (#73827) üzenetére


emre
veterán

Ez is menni fog, meg még tesztelek két másikat, aztán bontom szét, mert kell a hely.
Normális kompresszor mellett nem nagyon van létjogosultsága.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73830) PitLee válasza emre (#73826) üzenetére


PitLee
őstag

Waaoo, jól néz ki.
Az egyik fiatalkori osztálytársaméknál láttam először ilyet, ott egy versenykerékpárt újított fel és azt alapozta meg fújta színre vele.

Nekünk otthon az asztali fűrészgép hátulján, az egyik lábán volt egy légféktartály a másikon meg egy traki kompresszor és akkor az ékszíjakat kellett csereberélni

(#73831) Barret001 válasza emre (#73829) üzenetére


Barret001
addikt

1 db még airbrush-hoz is kevés.De lehet őket párhuzamosan kötni :) Bár egy normális kompresszor légmennyiségben nagyságrendeket ver rá...

[ Szerkesztve ]

(#73832) pube111 válasza emre (#73826) üzenetére


pube111
senior tag

Csak kerekek pumpálására kellett volna, közben utánaolvastam úgyhogy elengedem, mert sokminden kellene hozzá. Nem ér annyit.
Köszi.

(#73833) pjen válasza pube111 (#73832) üzenetére


pjen
félisten

Szinte semmi nem kell.Egy kis légtartály amibe lefelé fúj bele és a tetején jön ki a levegő,Ezzel az olaj leválasztás nagyrészt megoldva+pumpa tömlő és nyomásmérő.Jobb mint az autós kompresszorok.

(#73834) Barret001 válasza pube111 (#73832) üzenetére


Barret001
addikt

Nem kell hozzá szinte SEMMI! Betáp Csatlakozó kell rá, gumicső,és szelep csatlakozó.Ez sok? Szerintem nem.

(#73835) Barret001 válasza pjen (#73833) üzenetére


Barret001
addikt

Nekem semmi nincs rajta,csak amit írtam! Ezer éve használom:) Mondjuk télen nem,mert kint nagyon nehezen indul,a sűrű olaj miatt :) Nem mindegyik köpi az olajat,ez elindításkor szépen ellenőrizhető :) Olyat nem is használnék fel,amiből jön az olaj.(van olyanom is,hentereg...)

[ Szerkesztve ]

(#73836) pube111 válasza Barret001 (#73835) üzenetére


pube111
senior tag

Hogy fújok vele kocsiba 2,4 bart?
Bekapcs, cső rátesz, levesz, kikapcs, mér egyet, bekapcs, cső rátesz, levesz, kikapcs, mér egyet, sok lett, ereszt...
Inkább csinálok egy tápot a szivargyújtós kompresszornak, hogy működjön hálózatról.

(#73837) pjen válasza pube111 (#73836) üzenetére


pjen
félisten

Tehetsz rá nyomásmérőt, nem egy összeg, esetleg egy reduktort.Akkor nem is kell méregetni.

(#73838) darvinya válasza darvinya (#73819) üzenetére


darvinya
titán

Foly.köv.
Alakul a letört lökhárító, már nem mítoszírtós. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73839) Samus válasza darvinya (#73838) üzenetére


Samus
addikt

Bakker, én most néztem vissza az előző képet, hogy mégis mit kellett volna látnom, de annyira természetesnek tűnt, hogy észre sem vettem. Duct Tape! Egy kollégám autóján volt sok ebből a csodából, mikor összetörte kicsit a lököst. Ezüst szinű autó, annyira nem lógott ki. Lecserélte, ott viszont volt egy kicsi kocc egy vaddal. Hogy örült, mikor mondtam neki, hogy nem csak ezüstben létezik ez a szalag, vannak színesek is :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#73840) darvinya válasza Samus (#73839) üzenetére


darvinya
titán

Igen, az univerzális F1/űrhajós/stb. gyors javító. :DDD
Most hirtelen ezüst volt, így az került fel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73841) tux74 válasza Samus (#73839) üzenetére


tux74
csendes tag

Én is így oldottam meg a kocc után. Ha elég retkes volt az autó 5-6 méterről már fel sem tűnt.

(#73842) imibogyo válasza imibogyo (#73824) üzenetére


imibogyo
veterán

Bár nem sok mindenkit mozgatott meg a téma (pedig szerintem elég topik-on a minőségét tekintve), azért bedobom a végeredményt. Itt van több kép és egy rövid videó is...

(#73843) Barret001 válasza pube111 (#73836) üzenetére


Barret001
addikt

"Hogy fújok vele kocsiba 2,4 bart?" A megoldás: Pontosan úgy,mint a pumpával! Létezik keréknyomásmérő óra. Megméred,és örülsz! Nem linkelek róla képet,megtalálod :)

(#73844) darvinya válasza tux74 (#73841) üzenetére


darvinya
titán

Autónak lassan kötelező tartozéka lesz a DuckTape. :DDD
Amennyi műanyag van a kocsiba, biztosan törni fog valami öregedés következtében. :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73845) moleculez válasza imibogyo (#73842) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem az előző videóban a topikhuseg átjött, csak nem derült ki(számomra) hogy mi készült. Valami grillező miujság?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73846) tux74 válasza darvinya (#73844) üzenetére


tux74
csendes tag

És milyen irtózatosan drága egy ilyen szirszar műanyagdarab cseréje. Márkaszervízben több mint félmilliós volt a javítás (szerencsére a vétkes fél biztosítója fizette). Az autó új ára 2,7 millió volt.

(#73847) PitLee válasza Barret001 (#73843) üzenetére


PitLee
őstag

A páramentesítőkbe van kisebb kompresszor az nem tudom hogyan szuperálna kerékfújóként , de mindenesetre kisebb .

[ Szerkesztve ]

(#73848) darvinya válasza tux74 (#73846) üzenetére


darvinya
titán

Nekem már nem drága, mert öregebb az autóm.
De használatban, nem tudom pár napra sem lerakni.
Vagy fél napot átszereléssel tölteni, mert ez még rendesen oda van csarozva, a patentolás mellett.
Új autókon 2 csavar, a többi patent.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73849) cinemazealot válasza imibogyo (#73842) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ja, hogy itt az volt a lényeg, hogy a rúdba bele esztergáld azt a két ~10 centis kör keresztmetszetű szakaszt? :B Tegnap is csak néztem-néztem, de nem jött le, hogy mi akar ez lenni. Napernyő letekerő?

(#73850) imibogyo válasza moleculez (#73845) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen ez egy grill-rúd (nem tudom mi a neve). A lényeg, hogy a ráhúzott csirkét, pulykát, akármit a kis hegesztett villákkal szépen rá lehet fogatni (a tulaj már ki is próbálta és azt mondta tökéletesen működik). A két 10 centis tengellyé alakítás a villák miatt kellett, amikben forog majd a rúd. A négyzetrúd pedig onnan jött, hogy egyrészt az volt otthon a tulajnak, másrészt van egy pont erre a rúdra való ékszíjtárcsája és szélkerékkel akarja majd meghajtani a jövőben. :DDD

+cinemazealot igazából az egész volt a lényeg (de főleg a kreatív esztergába befogatás), mert mindent én csináltam a nulláról. És mivel ez talán a tizedik hegesztésem volt életemben, így elég büszke vagyok a végeredményre. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.