Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74670) PROTRON válasza PROTRON (#74644) üzenetére


PROTRON
addikt

Tehát nem nagyon tud senki biztos tippet arra hogy hogyan tudnám valahogy a befogók ütését megoldani. :S

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74671) emre


emre
veterán

Műhely pc projekt a kazánházban. :D

Ház: Viglen 1999-ből, alaplap Giga P35DS4, proci Xeon5450, 4x2gb Kingston ram, Cooler Master GeminiiS hűtő, CM Excalibur ventivel, Seasonic 400W táp, Sapphire HD5770 vga, 120gb SSD, meg egy 500-as Hitachi HDD. Monitor Samu 226bw, és a hangfal ami az egészre a koronát felteszi egy 2.1-es Codegen SP610. Egy pcie usb3-as kártyát már tettem bele, mert az jó ha van, meg inkább itt legyen mint a polcon. Ezt még valahogy ki kellene vezetnem az előlapra. A madzag már megvan hozzá. Még egy pci-os wifi kártya kellene bele kicsi pénzért, mert ennyi madzagot ami ehhez kell nincs kedvem kihúzni. De ha így marad az sem baj, vidámabban megy a munka. Meg ha utána akarok nézni valaminek nem kell koszos ruhában bemennem a házba.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74672) PROTRON válasza emre (#74671) üzenetére


PROTRON
addikt

Szép, annyi segítő szándék hogy a por távol tartását még szerintem valahogy jó lenne megoldanod.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74673) emre válasza PROTRON (#74672) üzenetére


emre
veterán

Ott a kompresszor az asztal alatt. :DDD
Csak nem fogom házon a fedéllel fényképezni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#74674) lemmy71 válasza emre (#74673) üzenetére


lemmy71
őstag

Ja 8 bár és szevasz, az még a trójai falovat is kifúja a gépből :DDD

(#74675) PROTRON válasza emre (#74673) üzenetére


PROTRON
addikt

Akkor gondolom a ventikre majd vigyázol, nehogy túl pörögjenek. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74676) headhunter


headhunter
addikt

Mennyire kell megfeszíteni fűnyírón a hosszbordázott ékszíjat?

How to fix the motor belt in GARDENLINE LAWN MOWER (ALDI PRODUCT)

Hasonló motorra kell feltennem a Kínából érkező szíjat.

(#74677) Samus


Samus
addikt

Vettem adagolós olajat, mert a kínai keverő nem épp a legjobb minőség (folyik, ami nem a legjobb dolog üzemanyagnál). Milyen palackban érdemes üzemanyagot keverni? Kinek mi vált be?

Illetve a kérdés. Mit jelentenek a számok? Mililiterben értendő mennyiséget?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74678) Gyarmati_ válasza Samus (#74677) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Szia, én kúton tankolok 5 liter tiszta benzint egy 5 literes üzemanyag kannába és ahhoz adom hozzá az 1 dl olajat.
Ha a kérdésed az hogy mi az 1:50, akkor az egy keverési arányt mutat (1 adag olaj és 50 adag benzin). Ez általában szerepel a gépen, sokszor a tanksapkán vagy annak környékén.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74679) Samus válasza Gyarmati_ (#74678) üzenetére


Samus
addikt

A kérdésem az, hogy a bal felső sarokban az adagolón a számok mit jelenthetnek (oda szépen fel tudom pumpálni az olajat, azért vettem ilyet? Van ott 20, 40 és 60.
A keverési arány, és hozzá szükséges olaj mennyiségével tisztában vagyok (én 1:40es keveréket használok a kínai kaszámhoz, szegényebben még nem mertem megpróbálni, az első két tank 1:25 volt a biztonság kedvéért).

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74680) Gyarmati_ válasza Samus (#74679) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

:R :R
Az esélyes hogy ml lesz. Ha tutira akarsz menni egy fecskendővel ki tudod mérni.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#74681) lemmy71 válasza Samus (#74677) üzenetére


lemmy71
őstag

Másfél literes apentás pille palack :DDD én már ezer éve csak ilyenbe keverem, van egy kis 50 milis mércés poharam de lehet egy fecskendővel vagy egy két centes pálinkás pohárral is kimérni az olajat. Csak írd rá hogy benzin, ne hogy valaki törpi-szörpinek nézze :D

(#74682) draco31 válasza lemmy71 (#74681) üzenetére


draco31
veterán

Nekem is 281XP van :)
Alapvetően 5 litert keverék készül nálam is, de van amikor kevesebb, ilyenkor nagyon jó szolgálatot tesz ez az app.
Illetve egy 100 milis mérőpoharam van, 5 miliként jelölve.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#74683) lemmy71 válasza draco31 (#74682) üzenetére


lemmy71
őstag

Én is még egy 5 literes békebeli müa kannába keverek amikor a láncossal dolgozok, az XP harapja a benzint rendesen, igaz nem gyufát szoktam vele aprítani :D
A pille palackba a stihl kaszának keverek, az két ilyen flakonnal elvan az egész szezonban :D
Nekem a garázs falára van kiakasztva egy békebeli simson klubbos keverék táblázat :DDD

(#74684) draco31 válasza lemmy71 (#74683) üzenetére


draco31
veterán

Nekem egy nap egy olyan flakon az FS410-essel. :)
Táblázattal voltam én is egy ideig, de aztán amikor olyan van, hogy a 151-es Robiba csak 1,5 liter benzin van kéznél, és abból kell 25-ös keverék, akkor gyorsabb az appal :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#74685) lemmy71 válasza draco31 (#74684) üzenetére


lemmy71
őstag

Én egy öreg FS120 -at nyüvök, rettentő strapabíró és takarékos. Anno nekem is volt egy 2T rotám, de lecseréltem egy robi56 3.5Le briggsre, elpusztíthatatlan és nem kell kutyulni a naftát :D
Nálam ez a súgó a falon ha ép nem fog a fejem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74686) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Jobb topik híján, itt tenném fel a kérdésemet.
Milyen orrfűrészt vegyek 20 ezer forintig?

Az én favoritom a Hecht márka lenne, elég jókat írnak róluk. Más esetleg, vagy vehető? :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#74687) inf3rno válasza Richard! (#74686) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már milyet akarsz villanyosat vagy kézit? Nem mintha tudnék segíteni benne, de én már egy ideje szemezek a villanyosakkal. Már unom, hogy egy vastagabb ág fél óra, egy tuskó meg egy óra és leszakad a karom a végére.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#74688) Richard! válasza inf3rno (#74687) üzenetére


Richard!
addikt

Villanyosat

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#74689) erzol válasza Richard! (#74686) üzenetére


erzol
őstag

Nálam egy parkside üzemel rendszeresen makita lapokkal hibátlanul.
link

[ Szerkesztve ]

(#74690) erzol válasza Samus (#74677) üzenetére


erzol
őstag

Ilyet vettem a kínai kaszámhoz szigorúan zöld stihl olajjal.

Egyszerűen variálható a keverési arány táblázat nélkül.

(#74691) draco31 válasza lemmy71 (#74685) üzenetére


draco31
veterán

Nekem váltós a 151, nagy kerékkel, benne a súlyok, van nagy vaskerék szett az ekéhez, aztán ott a maró, borona, töltögető eke.
Csak fűnyíró adapter, és alternáló kasza nincs hozzá, ez utóbbi nagyon kellene néha.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#74692) Richard! válasza erzol (#74689) üzenetére


Richard!
addikt

Felírtam a listára, köszi.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#74693) imibogyo válasza Richard! (#74688) üzenetére


imibogyo
veterán

Jónak tűnik. Plusz pont a gyorsbefogó, ami még az olcsóbb Makitákból (MT) is sokszor kimarad. De én az erzol által is javasolt Parksidéhoz hasonló forgó markolat nélkül nem vennék ilyen jellegű gépet, mert amikor például az oldaladon/hátadon fekve egy sátortető két alsó sarokgerendája között próbálsz majd meg kivágni valamit (most azt mondod úgysem csinálsz ilyet, de majd de... :DDD ), akkor nagyra fogod értékelni ezt a funkciót. Hechtből is van ilyen alig drágábban, ráadásul picit erősebb is és a löketszám is magasabb, ami például puhafa vágásakor nagyon jól jön/jöhet, ha igazán szép felületet szeretnél. :K

(#74694) NEMO1968 válasza headhunter (#74676) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szerintem csak úgy,mint a hagyományos ékszíjat

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#74695) Richard! válasza imibogyo (#74693) üzenetére


Richard!
addikt

Nyugdíjas édesapámnak lenne születésnapjára, szóval biztosan nem fog az oldalán/hátán fekve egy sátortető két alsó sarokgerendája között kivágni valamit... :D
De ha jó az irány, akkor maradok ennél a márkánál és valóban elgondolkodtató a kicsit erősebb, kicsivel drágábban.
Köszi ;] :R

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#74696) Samus


Samus
addikt

A Cat5e UTP kábel mennyire bírja a hőt? Kamerázás miatt kellene a routertől két helyiséggel arrébb eljutnom vezetékkel, a fűtéscsövek még régi vascsövek, és épp közlekedik cső a ét helyiség között, gondoltam, arra rögzítem a kábelt, a fal felé nézvem így alig észrevehető lesz, és nem kell átfúrnom a födémet (ahol ismeretlen mennyiségű salak várja, hogy a nyakamba hulljon). A vascsövek átlagos hőmérséklete fűtés közben 60-65 fok, néha rövid időre kicsit több (ha esetleg a vegyessel durrantok be kicsit).

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#74697) macilaci78 válasza Samus (#74696) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha emlékeim nem csalnak, 105°C van ráírva a szigetelésére.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74698) Gyíkac válasza Samus (#74696) üzenetére


Gyíkac
aktív tag

Bírnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#74699) PROTRON válasza Samus (#74696) üzenetére


PROTRON
addikt

Ettől függetlenül én nem kötegelném közvetlenül a csőre.
Szerintem jobb lenne valami hőszigetelő anyag a kettő közé, még akkor is ha vékony.

Az 1 dolog hogy rá van írva hogy 105 fok, csak aztán jön a valóság és a panaszok. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#74700) Samus válasza PROTRON (#74699) üzenetére


Samus
addikt

Hallgatom a javaslatod (és másokét is), lényeg, hogy aránylag egyszerűen kivitelezhető dolog legyen. Én eddig gyorskötözővel terveztem, a kábelt pedig úgy illesztem, hogy a kötöző "zárjánál" legyen. Ezzel a megoldással gond nélkül rakhatok alá bármit igazából.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.