Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) imibogyo válasza hundai (#73164) üzenetére


imibogyo
veterán

Én meg most kaptam Tesla hangfalakat... :DDD

(#73202) Reggie0 válasza inf3rno (#73193) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem cserelni kell a vezeteket, hanem valtakozo aramra/feszultsegre van szukseg. Kell egy kis aramkor, ami par 10 hz-vel felcserelgeti a polaritast. Ezzel jelentosen tudod csokkenteni a korroziot.

[ Szerkesztve ]

(#73203) lemmy71 válasza imibogyo (#73201) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha már hangfal témánál vagyunk, te otthon vagy sokmindeniben de bárki mást is szívesen meghallgatok :D Van két hangszóróm aminek a peremei szó szerint lebomlottak, találtam hozzá gumiperemet, na az lenne a kérdés hogy neki merjek állni vagy ne :DDD Úgy tudom halál pontosan kell vissza rakni mert különben kuka, van ennek valamilyen trükkje :F

(#73204) Reggie0 válasza lemmy71 (#73203) üzenetére


Reggie0
félisten

Somogyinal csinalnak ilyen felujitast.

(#73205) lemmy71 válasza Reggie0 (#73204) üzenetére


lemmy71
őstag

Köszi ;)
Kérdés hogy megéri e felújíttatni (posta, anyag, munkadíj) vagy inkább vegyek a bontóban egy pár hangszórót a kocsiba :F Az egypár perem és a ragasztó 1500ft. de nem értek hozzá :W

(#73206) imibogyo válasza lemmy71 (#73205) üzenetére


imibogyo
veterán

Köszönöm a bizalmat, de ebben pont nemhogy nem vagyok otthon, de egyenesen lövésem sincs az egészről. :DDD Egyszer régen építettem két hangfalat ismerősömnek (tervek alapján), de természetesen kész hangszórókból volt a cucc, nekem csak a dobozolást kellett megcsináljam.

(#73207) moleculez válasza lemmy71 (#73203) üzenetére


moleculez
veterán

Nem értem, biciklibelső, plusz pillanatragasztó komboval mi a baj? ;]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73208) inf3rno válasza Reggie0 (#73202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó, de ennél alapból nem folyik áram, csak ha rá téved egy csiga, úgyhogy elvileg nincs ami komolyabban korrodálja. Ahhoz, hogy oxidáld a vasat elektronokat kell elvonni tőle, ahhoz meg áramnak kéne folynia. Olyan szempontból érdekes, hogy lehetne egy kis kütyüt kitenni, ami nézi, hogy mikor zárul az áramkör, és hogy az eső teljesen rövidre zárja e. Én úgy sejtem, hogy nem, mert az szinte desztvíz, és az előzővel is az volt a tapasztalat, hogy túléli az esőket.

Áramkört milyet javasolsz rá, mekkora annak az extra fogyasztása a nullához képest, ami alapból van?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73209) Reggie0 válasza inf3rno (#73208) üzenetére


Reggie0
félisten

Amint paras/esos ido van mar folyik az aram.De ezt konnyu eldonteni: a ket elektrodabol valamelyik jobban rozsdasodott, mint a masik?

NE555-el kene astabil multivibratort epiteni, hat jo kerdes, szerintem azzal 30-40 mA-t megenne.

[ Szerkesztve ]

(#73210) inf3rno válasza Reggie0 (#73209) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy ugyanúgy rozsdásodtak el ugyanakkor, de már évekkel ezelőtt csináltam az előző rendszert. Viszont volt már kint galvanizált drót máshol is, és az bírta azért néhány évig és nem csak 2 hónapig, azért volt fura, hogy ennyire hirtelen szétment. Lehet, hogy azért inkább, mert leszögeltem, és ha megállt az eső a deszkán, akkor érte a víz az egészet, nem tudott leperegni róla, de az is lehet, hogy ezen csak ennyire vékony cink réteg volt. A krómos nikkeles rozsdamentes ötvözetnek elvileg nincs ilyen gyengesége, mint a cinknek, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#73211) lemmy71 válasza moleculez (#73207) üzenetére


lemmy71
őstag

Szíven szerint úgy csinálnám, úgy a topik hű és örökös mint a szegénység, de sajna úgy nem szól :O

(#73212) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Szerintetek, hogy lehet kiszedni a színjelzőt ebből, hogy meg ne sérüljön egyik része se?


Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73213) emre válasza Ciccuka (#73212) üzenetére


emre
veterán

Kis méretű csavarhúzóval kifeszegetve.
Ja, hogy nem sérüljön...sehogy.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73214) pjen válasza Ciccuka (#73212) üzenetére


pjen
félisten

Kipattintod csavarhúzóval, ha megsérül lehet kapni másikat.

(#73215) hzsolee válasza Ciccuka (#73212) üzenetére


hzsolee
őstag

Mi a cél? A "tekerő" leszedéséhez nem kell kivenni... Ahhoz csak le kell rántani. Utána belülről kitolható valszeg. Csavart mostanában szerintem nem raknak bele, csak az átlátszó műanyag bigyó tartja...

Én tűvel szoktam ha nagyon muszáj, de az is látszik. Esetleg meleg takonnyal ragasztasz rá valamit, amivel talán kihúzható...
Használ még valaki ilyen csapokat? :F

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73216) lemmy71 válasza Ciccuka (#73212) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehúzod a tömszelencéről és belülről kinyomod ;)

(#73217) darvinya válasza hzsolee (#73215) üzenetére


darvinya
titán

Erre nem vennék mérget, hogy nem csavart rejt.
Occó kínainál is változó van e csavar.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73218) emre válasza darvinya (#73217) üzenetére


emre
veterán

Itt a pont. :DD
nem kell kínainak lennie, nem rég cseréltem mofém-et.
az új fejeken már volt hely a csavarhúzónak a fedél kipattintásához

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73219) emre


emre
veterán

Ha nem tévedek ez lenne az.: Mofém Fogantyú Eurosztár csaptelephez 273-0058-06

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73220) Ciccuka válasza hzsolee (#73215) üzenetére


Ciccuka
veterán

Valószínűleg a kupak alatt csavar is van, így leszedni se lehet.
A Mofém Eurosztár mosdó csaptelepben (pár évvel régebbi modell) legalábbis volt. Ott picit ki lett fúrva a közepe és egy facsavar ment vele, amivel már ki lehetett húzni, de ronda maradt utána.

Vidéken ilyet külön nem lehet kapni. Általában 50-esével van máshol is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#73221) hzsolee válasza Ciccuka (#73220) üzenetére


hzsolee
őstag

Hát akkor cumi. Vagy együtt élsz azzal, hogy látszik a kiszedés nyoma, vagy kell venni hozzá valahol. Gondolom a betét sz@r és ha már azt kell venni akkor árukapcsolás gyanánt vegyen még valamit a paraszt... :D
Szerintem aki ezeket a gyárban szerelte, annak a szája sarkában mindig volt egy kaján vigyor...
- Hehehe, ezt most ide benyomom, aztán beszoptátok :D

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73222) lemmy71 válasza hzsolee (#73221) üzenetére


lemmy71
őstag

Amit feljebb képen beszúrtál az egy sima "lerántós tekerő" nekem is van egy olyan a garázsban, max beleszakad az a műanyag vacak ha ezer éve nem volt leszedve. Amúgy azokat a szines jelölőket sok boltban árulják ;) De ha csavar van alatta akkor egy kés heggyel könnyedén kilehet pattintani.

(#73223) emre


emre
veterán

Oh, anyám....most linkeltem hogy adják hozzá a csavart, kupakot.
Ti meg itt faragjátok a fingot hogy meglátszik a nyoma....

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73224) hzsolee válasza emre (#73223) üzenetére


hzsolee
őstag

Nem faragom a fingot. Látam, hogy tartozék a csavar. Azért írtam, hogy cumi.
Kipiszkálja, leragassza ződsárgával. Lépjünk tovább....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73225) emre válasza hzsolee (#73224) üzenetére


emre
veterán

a kék és piros jelölő is a csomag része a csavarok mellett :D
a ződsárga csak a topikhűség miatt kell, meg hogy adjunk az érintésvédelemnek is

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#73226) hzsolee


hzsolee
őstag

Ja, a másik...könyörgöm tegyen már valaki fel gányolás/taknyolás/megdöbbentő képet!
Felvettem ezt a totyikot, hogy megdöbbenjek, aztán semmi...
A taknyolás, az nem a bringával elesésre vonatkozik :D
Bár egy ideje nézem ezt, de csak nem akar elesni.... mondjuk így sem rossz ;)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73227) darvinya válasza emre (#73218) üzenetére


darvinya
titán

Azért írtam, hogy is.
Magyarból (vagy mi) találkozam már fém biztosító gyűrűs, ami műanyag rögzível volt ellátva, ráadásul csavaros is kupak alatt. :DÁrukapcsolás, hogy ezt biztosan tőből töröd ki a falból vízcső csatlakozást. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73228) imibogyo válasza hzsolee (#73226) üzenetére


imibogyo
veterán

Tessék itt van a fejhallgató/hangfal átkapcsolóm. Sajnáltam a több ezer forintot egy boltira. Szerintem ez elég gány. És mint látszik forrasztani sem tudok... :P

[ Szerkesztve ]

(#73229) inf3rno válasza imibogyo (#73228) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hiányzik róla a zsőccsárga-

Buliban hasznos! =]

(#73230) hzsolee válasza imibogyo (#73228) üzenetére


hzsolee
őstag

Alakul...

Alapja az a fémépítő gyerekjáték? Mert akkor jár a közönségdíj is :D

Még... még... még....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#73231) Bile Demon


Bile Demon
őstag

Socket 3 undervolting:

Bruhe

(#73232) darvinya


darvinya
titán

Apró tesztet végeztem Parkside akku és töltővel (2db 4A-es akku, 1db 4A-s töltő, 2A-s töltő).
1-1.5v különbségűek voltak az akkuk.
Töltési idő mind2 töltőnél ugyanannyi volt.
Tehát egy nagy kamu 4A-es töltő, s csak ventilátor zajban tér el.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73233) Gyarmati_


Gyarmati_
senior tag

"János bácsi a satába"

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#73234) imibogyo válasza inf3rno (#73229) üzenetére


imibogyo
veterán

Bakker ebben a topikban nem lehet megfelelni az igényeknek. :DDD

hzsolee: bezony. Lenyúltam a gyerektől pár darabot. Mondjuk az látszik (mivel a műhelyben van), hogy azért az idő már kikezdi szépen lassan (már az én gyerekkoromban is öreg játék volt), megjelent a felületi rozsda (és a por), de ettől csak még autentikusabb. :B

MÁS: azért közben haladok a CNC projektemmel is (már mozog). A mozgási pontosság oda-vissza mozgatva a tengelyeket lényegében a mérőóra mérési pontosságán belül van (0,01 mm). Vagy 3 órát elvoltam a lehető legpontosabb kalibrálással és backlash kompenzáció kikalkulálásával. Ellenben ez terhelés nélküli pontosság, marás közben (alapvetően fához épült, nagyon maximum alu lesz vele marva, mint a favázas gépen...) realistán a 0,1 mm-es pontosságot lőttem be mivel ekkora elmozdulást eredményezett az X és Y tengelyen is a rátehénkedésem (igen tudom, rendkívül precíz mérési eredmény :DDD ). De lényegében úgyis csak arra kell, hogy kimarjam vele a következő gép oldal- és Z elemeit (mozgó hidas gép lesz), utána ezt úgyis el akarom adni.

(#73235) inf3rno válasza imibogyo (#73234) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mennyiből lehet kihozni egy ilyen gépet? Amúgy műanyaghoz nem lenne pontosabb marni a 3d nyomtatás helyett?

Buliban hasznos! =]

(#73236) mephi666 válasza imibogyo (#73228) üzenetére


mephi666
nagyúr

Régi szovjet konstruktőr játékból van a váz? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73237) Barret001 válasza mephi666 (#73236) üzenetére


Barret001
addikt

Igen,fémépítő elem.

(#73238) imibogyo válasza inf3rno (#73235) üzenetére


imibogyo
veterán

150-250k környéke, ha csak anyag- és gépárral számolsz, vagyis mindent magad csinálsz, vásárolsz. Az én esetemben nagy vonalakban így épült fel:
- motorvezérlő + 4 (0,9 fokos) motor ~ 50k
- alu vázanyag + rögzítések + csavarok stb. ~ 80k
- MDF mozgóelemek + CNC maratás (anno, ma már sokkal több lenne) ~ 50k
- marómotor + nyomtatások ~ 50k

Amúgy műanyaghoz nem lenne pontosabb marni a 3d nyomtatás helyett?

Miért lenne pontosabb? Nyomtatni is bőven 0,1 mm-en belül lehet egy jól kalibrált nyomtatóval. Maximum erősebb lenne, ha minden tömör műanyagból lenne (bár ha akarnám úgy is kinyomtathatnám magamnak, mint a marómotor tartómat), de pontosabb nem hiszem. Egyébként meg ez egy olyan dolog, hogy mihez férsz hozzá? Ha lenne a közelemben épeszű áron dolgozó CNC-s, akkor kimaratnám, vagy ha lenne saját gépem, akkor kimarnám, de nincs. Viszont van 3d nyomtatóm, amivel ki tudom nyomtatni magamnak és ha 5x kell újraterveznem valamit, akkor sem kell 5x fizetnem érte. Tudod ez a "ha csak kalapácsod van, mindent szögnek nézel..." esete. ;)

mephi666: így van. :K

[ Szerkesztve ]

(#73239) inf3rno válasza imibogyo (#73238) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A következő gép mihez fog kelleni? Miben lesz jobb, mint ez a mostani?

Buliban hasznos! =]

(#73240) Reggie0 válasza inf3rno (#73235) üzenetére


Reggie0
félisten

nyomtatas nagy elonye, hogy a belsejet nem kell 100%-ban kitolteni igy eleg sok anyagot es tomeget meg lehet sporolni. Igy marni joval dragabb is.

[ Szerkesztve ]

(#73241) inf3rno válasza Reggie0 (#73240) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem lehet a kimart anyagot újra felhasználni? Gondolom ugyanúgy megolvasztható és önthető belőle egy újabb darab, de lehet tévedek.

Buliban hasznos! =]

(#73242) imibogyo válasza inf3rno (#73239) üzenetére


imibogyo
veterán

Lényegében ugyanarra kell majd, mint a mostani (és az előző is), vagyis fára. De összességében mindenben jobb lesz (viszont nem ezért épül). :DDD

Nagyobb lesz a munkaterülete (na nem mintha eddig olyan nagy szükségem lett volna rá, de miért ne?). Sokkal merevebb lesz az egész gép. A mostani gép olyan 2-300 Kg lehet összesen, de az új olyan 5-800 Kg körül lesz. Egyrészt mivel olyan alu profilokból lesz amiből 1 méter bő 25-30 Kg és szerintem IFA-val is rájuk lehetne állni komolyabb deformálódás nélkül, másrészt mivel az új gépet már fel akarom majd tölteni homokkal stb. Valószínűleg sokkal pontosabb lesz munka közben is mint ez, miközben nagyobb előtolást lehet majd neki adni (golyósorsók + a bő 5-800 Kg váz együttes hatása). Emellett dedikált CNC marómotor kerül majd rá, vízhűtéssel az "asztalos marógép" helyett. Lehet a vezérlést is frissítem majd egy modernebb megoldásra, de én annyira elégedett vagyok ezzel az "öreg" LPT portos megoldással, annyira stabil, soha sem volt kapcsolatvesztésem, vagy ilyesmi, hogy valószínűleg ebből nem lesz semmi.

Összességében a fentiektől függetlenül nem azért építem az új gépet majd ez után, mert annyira szükségem lenne rá (ez a mostani gép is kiszolgálná az igényeimet), hanem mert csak. Mert egyrészt szeretek ilyenekkel foglalkozni, másrészt szinte mindenem megvan hozzá (a mart cuccok kivételével). :B

(#73243) inf3rno válasza imibogyo (#73242) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na hát akkor hajrá! Esetleg blogolsz is róla?

Buliban hasznos! =]

(#73244) moleculez válasza Barret001 (#73237) üzenetére


moleculez
veterán

Mennyit kerestem ilyet a gyerekeknek (? ;] ) de közben legoval megelégedtek.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#73245) batman.


batman.
senior tag

Sziasztok! Valaki tudja miért van a karos lemezvágók egyik rögzítőcsavarjaira lánc hegesztve? Többön láttam már, de eddig akit kérdeztem, nem tudott válaszolni. Erre gondolok: :F

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#73246) #21346560 válasza batman. (#73245) üzenetére


#21346560
törölt tag

A lánc másik végén szokott lenni a stift, amit be kell dugni a biztonsági lyukba, hogy véletlen ne lehessen vágni vele...

(#73247) batman. válasza #21346560 (#73246) üzenetére


batman.
senior tag

Valószínű helyes a válasz, mert a stift kivételével a linkelt képen is minden stimmel. Az meg gondolom eltűnt az évek alatt. (többről is) Köszi a választ! :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#73248) Barret001 válasza batman. (#73247) üzenetére


Barret001
addikt

A valószínűt kijavítom,100%-ra.

(#73249) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

A Vga venti elment ,hirtelen ez van-volt itthon, és ami a képen nem látszik egy molexről kap kraftot. :DDD

430 pozitív , 0 negatív....

(#73250) Ciccuka válasza batman. (#73247) üzenetére


Ciccuka
veterán

Azt mindenképp pótold, mert így balesetveszélyes.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.